B divizionas: skaudūs antausiai „Trakams“ ir „Futbolo broliams“ Visos

Praėjęs savaitgalis B divizione pateikė bent porą itin netikėtų ir nelauktų rezultatų – iki šiol gana užtikrintai čempionate žygiavę „Futbolo Brolių RAILANOS“ futbolininkai buvo priversti visiškai kapituliuoti Panerio stadione, tuo tarpu centrinėje turo dvikovoje šiemet vis labiau stringantys „Trakai“ buvo smarkiai nubausti lygos senbuvių - „Katastrofos“ futbolininkų, kurie po šios pergalės pakilo į antrą turnyrinės lentelės vietą.

Spėta rezultatų: 60

Tiksliai atspėta rezultatų: 1

Tiksliai atspėta baigčių: 21

„Žaibai-Viltis“ 2-1 „Trivartis“

Turas startavo po potvynio atsigavusioje Senvagėje, kur vieniems lyderių neblogą iššūkį metė savo sudėtį jaunais žaidėjais kiek papildęs „Trivartis“. Pirmą smūgį svečiai gavo jau pačioje rungtynių pradžioje, kai „Žaibai-Viltis“ išsiveržė į priekį po Šarūno Meižiko tikslaus smūgio. Po įvarčio šeimininkai toliau kiek ilgiau kontroliavo kamuolį, tačiau „Trivartis“, sau kiek neįprastai, nusprendė varžovus presinguoti kiek aukščiau nei tai darydavo anksčiau, todėl lyderiams sunkiai sekėsi regzti savo atakas. Toks žaidimo stilius kėlinio viduryje padėjo raudoniesiems ir išlyginti rezultatą, kai savo paties smūgį pakartojęs Justas Orantas pasiuntė kamuolį į tinklą. Vėliau „Trivartis“ turėjo dar vieną auksinę progą, bet jų žaidėjas, užuot nukreipęs kamuolį į tuščius vartus, kažkaip sugebėjo jį paleisti aukštai į dangų.

Antrajame kėlinyje žaidimo braižas ryškiai nesikeitė – nors šeimininkai ir ilgiau valdė kamuolį, bet kuriant savo atakas turėjo gana rimtų problemų. Nors kelios pusprogės ir buvo susikurtos, tačiau jos didesnio pavojaus „Trivarčio“ vartininkui nekėlė. O patys svečiai, naudodamiesi varžovų klaidomis, taip pat turėjo savų šansų greituose išpuoliuose, tačiau neoptimalūs sprendimai paskutinėje atakos stadijoje pasižymėti neleido. Ir už tai raudonieji buvo nubausti, kai pačioje mačo pabaigoje, gynybai kiek primigus, į akistatą su jų vartininku buvo paleistas „Žaibų-Vilties“ saugas Marius Aukštolis, kuris savo šanso nepaleido ir pelnydamas įvartį padėjo savo komandai įsirašyti dar vieną pergalę.

„Apibendrinant rungtynes galima sakyti, kad iš šiame sezone pralaimėtų dvikovų šioje buvo pademonstruotas kokybiškiausias žaidimas. Tikrai buvome verti bent taško, tačiau puolime kiek pritrūko sėkmės, gebėjimų ir šalto proto. Vertinant oponentų žaidimo kokybę, tai galima prisiminti priežodį, kad „komanda sužaidžia taip, kaip jai leidžia varžovai“. Šįkart mes padarėme viską, kad neleistume varžovams sužaisti jų futbolo. Manau, kad mums tai pavyko ir tik mūsų puolimo kokybės trukumas neleido įsirašyti į sąskaitą bent vieno taško“ – kiek nusivylęs galutiniu rezultatu buvo „Trivarčio“ atstovas Artūras Stepanovič.

Prognozėje spėjau, jog šeimininkai pasižymės dar vienu kartu daugiau...

Būta čia ir SFL fotografo

„Lentvaris“ 2-6 „Tėvynės Sąjunga“

Nors ir neturėdami vartininko, bet rungtynes svečiai pradėjo itin užsivedę, ir jau po dvidešimties minučių turėjo solidžią trijų įvarčių persvarą (du įvarčius pelnė Juozas Pečiukaitis, dar vieną pridėjo Arvydas Veikutis). Net ir po įvarčių TS aikštėje gana ryškiai dominavo, bet vienas epizodas į rungtynes įnešė kiek sumaišties – už paskutinės vilties pražangą iš aikštės buvo išvarytas vartuose stovėjęs Eugenijus Izmodenovas, o neilgai trukus Lentvario komanda tuo pasinaudojo ir dar pirmajame kėlinyje po Edgaro Surovičiaus įvarčio sušvelnino skirtumą.

Antrajame kėlinyje, žaisdami mažumoje, konservatoriai nusprendė teritoriją atiduoti šeimininkams, o patys labiau kliovėsi greitais išpuoliais. Tačiau kėliniui jau persivertus į antrąją pusę, tas pats E. Surovičius pasižymėjo dar kartą, tokiu būdu įpūsdamas dar kiek vilties Lentvario vyrams sugrįžti į rungtynes. Tačiau diviziono autsaiderių žaidime vis akivaizdžiau pradėjo jaustis nuovargis bei koncentracijos stoka, o tuo pasinaudoję svečiai per paskutines 12-ka minučių pasižymėjo dar tris kartus (antrą savo įvartį nuo 11m. žymos pridėjo A. Veikutis, o vėliau dublį įsirašė ir Dmitrij Liubimov), bei į Vilnių parsivežė turnyrine prasme itin svarbią pergalę.

Beje, verta paminėti tai, jog šiose rungtynėse TS komandoje vartininkais pabuvo net trys žaidėjai. Va čia tai universalumas!

„Manau įtakos rezultatui turėjo mūsų jau žaistos taurės rungtynės su Lentvariu (2:2), kur tik po 11 metrų baudinių loterijos juos įveikėme. Žinojome, jog neteisingas nusiteikimas mums gali kainuoti brangiai, o priešininkai kovos iki paskutinės minutės. Džiaugiuosi puolėjų progų realizacija, kuri nuo pat rungtynių pradžios leido jaustis saugiai“ – kalbėjo laimėtojų atstovas Alvydas Eidukaitis.

Maniau, jog savo stadione dvikovoje prieš arčiausiai esančius varžovus Lentvaris tikrai pasikandžios labiau ir net iškovos tašką....

„Katastrofa“ 5-1 „VJFK Trakai“

Štai taip. Akys jūsų neapgauna. Šeimininkai tikrai užtikrintai susitvarkė su svečiais iš „Trakų“ ir tokiu būdu dar labiau įtvirtino savo pozicijas viršutinėje lentelės dalyje. Nors svečiai, kaip jiems ir įprasta, ilgiau buvo su kamuoliu, bet „Katastrofa“ itin solidžiai ir mobiliai gynėsi, laukdama savo progų bėgti į greitas atakas. Pirmasis įvartis krito kėliniui artėjant link pusiaukelės, kai iš baudos aikštelės prieigų tiksliai mušė Romanas Burakovas. Įvartis jaunuosius „Trakų“ futbolininkus kiek išmušė iš vėžių – jie pradėjo vis labiau skubėti, jų smūgiai buvo tolimi ir ne itin taiklūs, o tokia akistatos eiga itin patiko geltoniesiems.

Antrame kėlinyje vaizdas nesikeitė – „Trakai“ ir vėl bandė lipti, bet vis atsimušdavo į patikimas šeimininkų gynybos barikadas. O kontratakose šeimininkai sužaidė pavyzdingai – per 15-kos minučių periodą greituose išpuoliuose sugebėjo pasižymėti net tris kartus (mušė Gintautas Barkauskas, Vytaras Šukys bei Andrius Linkelis), taip pasiųsdami svečius į visiškai nokautą. Nors neužtikrintai sužaidus „Katastrofos“ vartininkui trakiškis Tomas Krivošievas ir sušvelnino skirtumą, bet dar po kelių minučių geltonųjų saugas Artūras Mikaila savo įvarčiu užtvirtino didelę ir kiek netikėtą „Katastrofos“ pergalę.

„Turbūt geriausios mūsų rungtynės pirmajame rate. Neturėjome optimalios sudėties, užtat turėjome gerą planą, kurio kantriai laikėmės. Varžovai subyrėjo po antro įvarčio, tad mums beliko mėgautis žaidimu. Visa komanda buvo labai susitelkusi, išnaudojo faktiškai visas progas ir nusipelno tik gražiausių žodžių“ – savo klubo pasirodymu itin patenkintas buvo „Katastrofos“ atstovas Paulius Petravičius.

Tam, kas būtų nuspėjęs tokį rezultatą, SFL turėtų įsteigti atskirą prizą, nes to įžvelgti prieš rungtynes buvo iš esmės neįmanoma. Eilinį kartą spėju „Katastrofai“ lygiąsias, ir eilinį kartą jie mane paveda iškovodami pergalę..

„Ozo tapyrai“ 3-0 „Futbolo Broliai RAILANA“

Dar vienas netikėtumas buvo užfiksuotas Panerio stadione, kur „Ozo tapyrai“ tarsi prisiminė, kas pirmuosiuose turuose nešė jiems vieną pergalę po kitos, ir itin gerai apsigynę bei puikiai išnaudoję kelis savo susikurtus šansus nepaliko vilčių „Futbolo Broliams“, kuriems tai buvo pirma nesėkmė šiemet. O rungtynių eiga buvo tokia, kokios ir reikėjo laukti – šeimininkai iškart atsitraukė į gynybą, leisdami vieniems lyderių būti su kamuoliu kurti pozicines savo atakas. O tas atakas kurti sekėsi sunkiai, nes nuolat buvo atsimušama į tą oranžinę sieną (po kurio laiko pagaliau galima vėl atsiminti šį kalambūrą). O tapyrai savo ruožtu antrajame kėlinyje sugebėjo kelis kartus pabėgti į greitą puolimą, greitame puolime pelnyti tris įvarčius (jų autoriai – Vytenis Čukauskas, Raimondas Žilevičius bei Rolandas Brukštus), likusį laiką tvarkingai atstovėti gynyboje ir neleisti svečiams šiose rungtynėse pagalvoti bent apie tašką.

„Planas visiškai pasiteisino. Varžovams nepavyko prasilaužti pro gausias barikadas aikštės viduryje, o mes iš keturių šansų išnaudojome tris ir pelnytai laimėjome. Varžovai turėjo kamuolio kontrolės persvarą, kelias neblogas progas ir pusproges, tačiau mūsų vartininkui itin gelbėti komandos neteko – visi kamuoliai skriedavo į jį. Manau, daug naudos davė taurės dvikova su „Spartaku“, kuri buvo tarsi sėkminga įžanga būtent praėjusioms rungtynėms“ – pergalės priežastis vardino tapyrų atstovas Karolis Tretjakas.

„Bandėm įvairius variantus, kaitaliojom pozicijas, turėjom virš 10 progų pasižymėti, 70-80% laiko kontroliavom kamuolį bet taip ir nieko nepadarėm - tapyrai gynyboje atidirbo kaip reikiant. Sveikiname varžovą su pergalę, laukiam nesulaukiam antro rato, kada ir vėl susitiksime“ – rašoma „Futbolo Brolių“ feisbuke.

Svečiai čia turėjo laimėti 2:0. Prašoviau, ir gana stipriai.

„Mostiškės“ 1-2 „Stickers“

Turnyro lentelės kaimynų dvikova, kaip ir reikėjo tikėtis, buvo itin lygi ir nenuspėjama. Rungtynes aktyviau pradėjo šeimininkai, kurie ilgiau buvo su kamuoliu, spaudė varžovus, o šie laukė savo šansų kontratakose. Atlaikę pirmą atakų bangą „lipdukai“, po „Mostiškių“ gynėjo klaidos, sugebėjo išsiveržti į priekį. Tačiau po kurio laiko Artur Plešakov savo įvarčiu grąžino pusiausvyrą į rungtynes. Antrajame kėlinyje žaidimas tapo itin atviras, progos ritosi nuo vienų vartų prie kitų, bet mačo pabaigoje jie ir vėl pasinaudojo individualia oponentų klaida (šį kartą „Mostiškių“ vartininkas nusprendė kojomis apžaisti svečių puolėją, šis kamuolį perėmė ir pasiuntė jį į tuščius vartus), ir taip į savo sąskaitą pridėjo dar tris itin svarbius taškus.

„Iš šono atrodė, kad priešininkas labiau norėjo laimėti, taip pat ir pavojingų situacijų susikūrė daugiau. Sveikinam priešininkus, o mes per pertrauką ieškosim pasistiprinimo“ – apie komandos planus kalbėjo „Mostiškių“ atstovas Valerij Krasockij.

„Realiai lygios rungtynės, kurios galėjo pasibaigti tiek lygiosiomis, tiek bet kurios komandos pergale. Trys
taškai tikrai labai svarbūs. Beliko paskutinis turas, kuriame jau surinkti savo pajėgiausią sudėtį“ – sakė „lipdukų“ atstovas Ruslanas Daškevičius.

Valiooooo, rezultatas atspėtas...... nors, palaukit. Rezultatą atspėjau, bet nugalėtoja tai įvardinau „Mostiškių“ komandą..

„Valčiūnai“ 0-1 „Granitas2“

Turas baigėsi trečiadienį Dilgynėje, kur „Valčiūnams“ dar kartą nepavyko iškovoti taškų, ir šiuo metu komanda yra įsitaisiusi iškritimo zonoje. O ją prieš sezoną matyti tokiose pozicijose turbūt nesitikėjo niekas. Vienintelis rungtynių įvartis čia buvo pelnytas jau pačioje dvikovos pradžioje, kai pasižymėjo Rafal Dukel. Likusioje mačo dalyje abi komandos turėjo savų šansų, bet vartininkams kamuolio iš savų vartų tinklo traukti daugiau nebeprireikė, o tai lėmė turnyrine prasme itin svarbią Naujosios Vilnios komandos pergalę.

Prognozėje numačiau svečių pergalę, tik svarsčiau, kad ji bus iškovota kiek solidesniu skirtumu – 3:0.

ANONSAS

„VJFK Trakai“ – „Lentvaris“

07.08 (šeštadienis), 14.00, Rūdiškės

1-8. Štai toks yra Trakų komandos pastarųjų dviejų rungtynių įvarčių santykis. Galima neabejoti, jog ekipa tikėjosi tikrai ne tokių rezultatų. Bet paskutiniame pirmojo rato ture laukia neblogas šansas prieš pertrauką pasikelti nuotaikas bei į atostogas išeiti su pozityvesnėmis emocijomis. Manau, jog tuo šansu šeimininkai pasinaudos – 4:0.

„Granitas2“ – „Žaibai-Viltis“

07.09 (sekmadienis), 12.00, Naujosios Vilnios stadionas

Centrinė turo dvikova, kur susitiks dvi pirmojo ketverto komandos. Abi jos paskutiniu metu rodo neblogą žaidimą, tad favoritą čia išskirti itin sunku. Svečių jaunimas pastaruoju metu yra pagavęs neblogą pagreitį, bet patyrę „Granito2“ vilkai bus pasirengę tokiam iššūkiui. Bet spėju, jog stipresnė komanda čia neišaiškės – 1:1.

„Trivartis“ – „Futbolo Broliai RAILANA“

07.09 (sekmadienis), 18.00, Fanų stadionas

Sužeisti „Futbolo Broliai“ turbūt bus kupini sportinio pykčio, kurį išlieti bandys ant savo sudėtį jaunimu papildžiusio „Trivarčio“, kuris praeitame ture itin gerai kovojo prieš diviziono lyderius. Sunku matyti, jog iki tol užtikrintai žygiavę svečiai sukluptų du kartus iš eilės, tad nors ir ne itin lengvai, bet pergalę čia jie iškovoti turėtų – 3:0.

„Ozo tapyrai“ – „Katastrofa“

07.09 (sekmadienis), 19.00, Panerio stadionas

Dar viena įdomi akistata, kurios dalyviai praėjusį savaitgalį tėškė neblogus antausius dviems iš diviziono favoritų. Tiesa, tikėtis, jog čia komandos ir vėl primuš tiek įvarčių, būtų kiek naivoka, nes abi ekipos daugiau dėmesio kreips savo vartų saugumui. Tad spėju, jog tai atsispindės ir rezultate – tarp senų pažįstamų spėčiau kovingas lygiąsias 1:1.

„Tėvynės Sąjunga“ – „Mostiškės“

07.09 (sekmadienis), 20.00, Fanų stadionas

Geriausios savo žaidybinės formos vis nerandantys „Mostiškių“ futbolininkai sieks pirmąjį ratą baigti pergale prieš jau dviejų mačų iš eilės nepralaiminčius TS vaikinus. Svečiai per pertrauką planuoja ieškoti pastiprinimo, bet šiame mače jiems dar teks verstis su tuo ką turi. Bet kokiu atveju manau, jog rezultatyvioms lygiosioms to užteks – 2:2.

„Stickers“ – „Valčiūnai“

07.10 (pirmadienis), 19.15, Dilgynė

„Valčiūnai“ prieš sezoną tikrai negalvojo, jog jiems gali tekti dalyvauti kovoje dėl išlikimo, bet šiuo metu klostosi būtent toks scenarijus. Itin neįspūdingas žaidimas puolime, braškanti gynyba nežada daug pozityvo. O „Stickersai“ šiam mačui planavo surinkti kovinę sudėti tad manau, kad tai padės jiems iškovoti pergalę – 2:0 šeimininkų naudai.