B divizionas: sezonas finišavo? Baikit, nemanau Visos

 

Žemiau pateikta lentelė lyg ir sufleruoja, jog paskutiniai klausimai B divizione buvo atsakyti. Tačiau, pasirodo, yra ne visai taip. Labai tikėtina, kad dabar užimamą pirmąją vietą Pagiriams dar teks ginti pakartotiniame mače su Lentvariu, o diskusijos apie tai viešojoje erdvėje užvirė nevaikiškos. Na bet apie tai vėliau, o dabar trumpai prabėkime pro paskutinius mačus. Juose, beje, nugalėtojai savo pergales iškovojo itin užtikrintais skirtumais.

Spėta rezultatų: 110

Tiksliai spėta baigčių: 59

Tiksliai spėta rezultatų: 3

Granitas2 5:1 Trivartis

Tiesa, reikia paminėti, jog svečiai čia netgi pirmavo, tačiau vėliau jiems elementariai pradėjo stigti jėgų, o tuo pasinaudoję Naujosios Vilnios futbolininkai nesunkiai mušė vieną įvartį po kito. Apie mačą plačiau – Trivarčio atstovas Artūras Stepanovič:

„Kaip ir buvo tikėtasi, į Naująją Vilnią atvyko gerokai praretintas Trivarčio desantas – ne itin patogus rungtynių laikas neleido surinkti optimalią sudėtį, tad teko kviestis ir labai retai rungtynėse pasirodančius trivartininkus.

Atlikus žaidėjų išsidėstymo aikštėje procedūrą garbė užsimauti vartininko pirštines teko pagrindiniam vidurio gynėjui. Ramiai „priparkavę autobusą” prie savo ginamų vartų ir raginami naujai iškepto vartininko palaikymo šūksnių, bandėme koncentruotai gintis ir laukti varžovų klaidų ir savo progų kontratakose. Kėlinio vidury tokia proga pasitaikė ir A. Lapinskas išvedė Trivartį į priekį. Pirmoje rungtynių pusėje gan užtikrintai gynemės, tačiau apmaudžiai praleidome įvartį „į rūbinę” - nesusitvarkėme su Granito2 pakeltu kampiniu.

Antrame kėlinyje tiesiog banaliai pritrūko fizinės ištvermės. Varžovai nemažino apsukų, metė į priekį papildomą atakuojantį žaidėją ir pradėjo štampuoti įvarčius. Nieko negalėjome priešpastatyti jų iš krašto skersuojamiems aukštiems perdavimams, kovą dėl kurių fiziškai stipresni varžovai labai dažnai laimėdavo. Granitas2 iškovojo tikrai pelnytą pergalę. Trivarčio „batareikų” užteko tik vienam kėliniui.

Prognozėje šeimininkų pergalę numačiau, tik maniau, jog ji bus pasiekta tik minimaliu skirtumu.

 

Vova 4:1 Imperialas

Kaip ir prognozuota – teiginys, objektyviai atspindintis įvykius tą dieną Senvagėje. Vova mušė keturis, galėjo mušti dar daugiau, Imperialas, savo ruožtu, neblogu smūgiu sugebėjo rezultatą tik sušvelninti. Verta paminėti, jog šį kartą be įvarčio liko vienas rezultatyviausių Vovos žaidėjų R. C. Ionescu, tačiau iš jo šį malonumą perėmė keturi kiti futbolininkai, pasižymėję po sykį. Apie viską plačiau – dar vienoje vovinių paruoštoje santraukoje:

Skirtumas buvo prognozuotas 4:0, tad tas vienas svečių įvartis, galima sakyti, kiek sugadino reikalus apžvalgininkui.

 

Lentvaris 5:0 Stickers

Trakuose rimtai nepasispardė ir Stickers – prieš itin užsivedusius Lentvario vaikinus jie jau po pirmųjų vienuolikos minučių atsiliko 0:3, tad likęs laikas buvo, iš esmės, tik formalumas. Beje, galima paminėti, jog paskutinį savo įvartį šeimininkai pelnė jau tada, kai žaidė mažumoje po to, kai iš aikštės už dvi geltonas korteles buvo išvarytas Lentvario žaidėjas Evgeny Yushkin.

Trimis tiksliais smūgiais pasižymėjo Andrej Kostevič, galų gale aplenkęs prieš tai ilgai lyderiavusį TK puolėją Deividą Maciulį ir tokiu būdu užsitikrinęs rezultatyviausio žaidėjo titulą.

„Na taip, praleidome kelis labai greitus įvarčius - mano manymu, buvome nesusikaupę ir Lentvaris mus už tai nubaudė. Kas liečia stadioną, tai jis man patiko. Mes gi ir patys žaidžiame Dilgynėje, kur žolė natūrali. Lentvaris tikrai buvo geresni visa galva net ir tada, kai žaidė mažumoje“ – pripažino Stickers vadovas Ruslanas Daškevičius.

Su spėjimu taip pat prašauta ne itin baisiai – prognozuota šeimininkų pergalė 4:1.

 

Katastrofa 5:1 Ozo tapyrai

Nesėkmingą Fanų stadione sezoną dar vienu pralaimėjimu baigė Ozo tapyrai, tą vakarą stadione neprilygę Katastrofai. Šeimininkai oranžinius į rimtą nokdauną pasiuntė per pirmą kėlinį, kai sumušė keturis įvarčius (bent pora iš jų, tiesa, buvo įspūdingi šūviai iš tolimų atstumų).

Antrame kėlinyje tapyrai kiek primigusius varžovus nubaudė vienu tiksliu smūgiu, tačiau pabaigoje patys gavo penktą ir sezoną baigė antrame rate taip ir neiškovoję nei vienos pergalės.

Du kartus laimėtojų gretose pasižymėjo Dominykas Stragys.

„Rungtynės geros. Nieko nelėmė, jokios įtampos nebuvo, tad gerai praleidom laiką ir tiek“ – trumpai mačą reziumavo Katastrofos atstovas ir vieno įvarčių autorius Paulius Petravičius.

Prognozėje pergalę tiksliai skyriau Katastrofai, tačiau ji buvo iškovota daug lengviau.

Beje, nors sezono apžvalga planuojama tik kitą savaitę, tačiau Katastrofos atstovai akcentus susidėliojo jau anksčiau, tad galiu jais pasidalinti čia:

 

Pagiriai 7:1 Tėvynės Sąjunga

Pradėti galima nuo pradžios – Pagirių futbolininkai maždaug pora valandų prieš rungtynes sužinojo, jog auksinė pergalė, pasirodo, to aukso gali ir neatnešti, mat buvo priimtas sprendimas pakeisti nuosprendį dėl anksčiau pagarsėjusių rungtynių tarp Lentvario ir Pagirių.

Nepaisant to, Pagiriai pradėjo užsivedę ir gana greitai sumušė tris įvarčius. TS čia pat sušvelnino, tačiau nominalių šeimininkų tas iš vėžių neišmušė – antrame kėlinyje Pagiriai (na, tiksliau vienas Marius Daukša) pelnė dar keturis įvarčius ir iškovojo užtikrintą pergalę.

Galima paminėti, jog Marius Daukša viso pelnė net penkis įvarčius.

Prognozėje Pagiriams pergalę skyriau mažesniu skirtumu – 3:0.

Čia ir SFL paruoštas siužetas apie Pagirių pergalę bei jų vadovo komentaras apie susidariusią situaciją.

O tą situaciją trumpai galima nušviesti šitaip – antro rato viduryje Lentvario futbolininkai buvo įgavę tikrai gerą formą, stabiliai rinkosi taškus ir stiebėsi aukštyn lentelėje. Tačiau vėliau jų puolėjas Andrej Kostevič gavo savo šeštąją geltoną kortelę, bet sistema to nepastebėjo, tad futbolininkas, turėjęs praleisti mačą su Granitu2 (laimėta 2:1) to nepadarė. Kitame ture Lentvaris žaidė su Pagiriais, ten laimėjo 5:2 ir vėlgi, žaidė tas pats minėtas A. Kostevič.

Vėliau visgi buvo pastebėta, jog puolėjas negalėjo žaisti su Granitu2, ir Lentvario komanda turėjo būti nubausta techniniu pralaimėjimu 0:3 būtent tose rungtynėse. Tačiau buvo priimtas sprendimas Lentvariui pralaimėjimą skirti kitame mače, su Pagiriais, o Naujojoje Vilnioje pasiektą rezultatą palikti, tad būtent po tos techninės pergalės Pagirių futbolininkai pakilo į pirmą vietą, kurioje ir išliko iki sezono finišo.

Kai Pagiriai jau galvojo, jog pergalė prieš TS jiems atneš auksą, vadovai gavo pranešimą, kuriame buvo informuoti, jog sprendimas, tikėtina, bus pakeistas, o neoficialiai šnekama, jog viskas susidėlios taip – Pagiriams bus anuliuota techninė pergalė prieš Lentvarį, Lentvariui bus skirtas techninis pralaimėjimas mače su Granitu2, o tarpusavio rungtynes dėl pirmos vietos Lentvaris su Pagiriais Trakuose turės peržaisti iki lapkričio 4-os dienos. Tokia štai visa situacija. Stebėsime, kaip viskas išsispręs.

 

LAIMĖJIMAI

Grįžtant prie savaitės aktualijų ir „užklasinės veiklos“ negalima nepaminėti įspūdingo Top Kickers vadovo Manto Urbono žygio prie pokerio stalo – Maltoje vykusiame turnyre „Battle of Malta“ M. Urbonas įveikė daugiau nei tris tūkstančius dalyvių, pateko prie finalinio stalo, kuriame užėmė ketvirtąją vietą ir iškovojo tokią pinigų sumą, su kuria, turbūt, kitais metais bandys padėti savo komandai vėl sudrebinti Vilniaus transferų rinką. Belieka nusiųsti didžiulius sveikinimus.

PROTAI

Dideliam savo liūdesiui (o gal visgi džiaugsmui?) sužinoję, kad kitąmet turbūt vėl teks žaisti B divizione, Trivarčio futbolininkai neblogą formą parodė ir kitoje savo veikloje – protmūšiuose. Auksinio proto žaidime raudonieji triumfavo ne tik Vilniuje, bet ir visoje Lietuvoje, tad sveikinimai keliauja ir jiems – sezone finišuota tikrai neblogai.

 

Apžvalga šį kartą kiek trumpesnė nei apskritai, tačiau reikia sulaukti, kaip, vis dėlto, išsispręs situacija lentelės viršuje, tad paskutinius sezono akcentus ir komandų vertinimus pateiksime kitą savaitę.

 

FC Vova facebook nuotr.