B divizionas: pratrūkęs Lentvaris bei savo pozicijų neužleidžiantys Pagiriai Visos

Pradėkime kiek ne su B divizionu susijusiais dalykais – pagaliau atkeliavo ilgai lauktas Pasaulio futbolo čempionatas, tad belieka palinkėti visai SFL bendruomenei gerų emocijų, sėkmingų jų palaikomų komandų rezultatų, tačiau tuo pačiu ir paskatinti nepamiršti savo klubų ir gerai užbaigti pirmą savo diviziono sezono pusę.

Pereinant prie diviziono reikalų, tai didesnių staigmenų čia nenutiko, galima nebent išskirti tai, kaip Lentvario vaikinai išvykoje be gailesčio sudorojo „Vovą“, tokiu būdu neleisdami lyderiams pabėgti aukštyn. Kitose naujienose – antroji TS pergalė iš eilės bei kiek anksčiau nei planuota į aikštę grįžęs rezultatyviausias čempionato futbolininkas.

Spėta rezultatų: 39

Tiksliai spėta baigčių: 15

Tiksliai spėta rezultatų: 0

Granitas2 2:0 Imperialas

Turas prasidėjo dar penktadienį, kai „Granitas2“ pirmą kartą savo namų aikštėje priėmė varžovus iš Vilniaus. Ir priėmimas tikrai pavyko – Serej Makrov jau pačioje rungtynių pradžioje įmušė pirmą įvartį, tokiu būdu nuimdamas tam tikrą spaudimą nuo savo komandos pečių. Kėlinio pabaigoje įkritęs antrasis Naujosios Vilnios komandos įvartis padėjo rimtus pamatus pergalei, o antrame kėlinyje pavykus atlaikyti „Imperialo“ spaudimą buvo įsirašyta dar viena svarbi pergalė – jau ketvirtoji per šešerias rungtynes. Beje, čia šeimininkai revanšavosi „Imperialui“ už pralaimėjimą taurės varžybų pirmame etape, kai imperialiečiai šventė pergalę 2:1.

Prognozėje numaniau šeimininkų pergalę, bet maniau, kad ji bus pasiekta 2:1.

Vova 1:7 Lentvaris

Didžiausias turo šokas nutiko sekmadienį Senvagėje. Galbūt labiau šokiravo ne pati Lentvario pergalė, tačiau tai, kokiu rezultatu ji buvo pasiekta. Čia voviniai jau pirmąją minutę praleido įvartį,  o ir paskui reikalai nebuvo lengvesni – neužilgo krito ir antras, o kėlinio pabaigoje praleidus trečią dvikovos baigtis iš esmės tapo aiški.

Dar labiau „Vovai“ rungtynės apkarto antrojo kėlinio pradžioje, kai jų žaidėjas Renatas Šinkevičius prieš save išvydo raudoną kortelę ir paliko savo ekipą mažumoje. Tuo pasinaudoję lentvariškiai toliau vieną po kito siuntė kamuolius į šeimininkų vartus, o „Vovos“ atstovo Igno Rudzevičiaus tikslus smūgis mačo pabaigoje buvo labiau prestižo reikalas, tačiau realios įtakos rungtynių baigčiai neturėjo.

Tris įvarčius nugalėtojams pelnė Edgaras Surovičius.

„Tai įvyko! „Vova“ gavo tokį nokdauną, kad maža nepasirodė niekam. Paskutinį kartą daugiau nei 2 įvarčiais buvo pralaimėta 2016 metais, o šį kartą Lentvaris vovinius supurtė net 1:7. Šaltas dušas gal ir nieko tokią karštą vasarą, todėl tikėkimės, kad užteks to dušo iki sezono galo“ – tokią mintį galima išvysti vovinių facebook puslapyje.

Lentvario pergalę numaniau, bet tokio skirtumo įspėti nesugebėjau.

Katastrofa 1:3 Top Kickers

Čia, kaip ir buvo galima tikėtis, svečiai turėjo didelę teritorinę persvarą, tačiau ilgą laiką jos paversti rimtomis progomis nesisekė, tuo tarpu „Katastrofa“ vėl sunkiai susirinko ir vargo abiejose aikštės pusėse. Vargo, bet laikėsi iki pat kėlinio pabaigos, kai po traumos į aikštę grįžęs Simonas Stankevičius įspūdingu smūgiu iš oro nuo baudos aikštelės linijos išvedė saviškius į priekį.

Antrame kėlinyje geltonieji, neturėdami ko prarasti kiek suaktyvino veiksmus puolime ir kėliniui jau persivertus į antrą pusę Andrius Linkelis skersu perdavimu/smūgiu permetė kamuolį per TK vartininką ir rezultatą išlygino. Tačiau katastrofiniai ilgai nesidžiaugė, mat čia pat gavo dar du greitus smūgius, po jų nebeatsitiesė ir patyrė dar vieną nesėkmę sezone.

„Pirmą kartą šį sezoną išbandėm penkių gynėjų taktiką“ – pradėjo nugalėtojų vadovas Mantas Urbonas. – „Žinom, kad savų progų tikrai rasim prieš bet kurią komandą, tad svarbu, išlaikyti sausus savo vartus. Deja, prieš „Katastrofą“ įvartį prasileidome, nors apskritai gynybos veiksmais esu patenkintas.

Kalbant apie Simono sugrįžimą, tai trauma gyja sparčiau, nei prognozavo gydytojai. Visgi rungtynes puolėjas pradėjo nuo atsarginių suolelio ir idealiu atveju ant jo būtų likęs. Bet kai nesisekė progų realizuoti kitiems, tai teko mesti į kovą ir jį. Kaip pats sako: „Pirmą ratą dar kaip nors atkentėsiu“
O Lentvario ir „Vovos“ rungtynių rezultatas tikrai privertė pakelti antakius. Pirmam rate liko sužaisti būtent su šiais klubais, kuriuos buvau priskyręs prie lygos favoritų. Ne į naudą mums, kad Lentvaris ant bangos, bet savo namų aikštelėj turim galvot tik apie pergalę“ – žvilgsniu į ateinančias rungtynes komentarą baigė „Top Kickers“ atstovas.

Prognozavau vangoką abiejų komandų susirinkimą ir kovingas lygiąsias, tačiau svečiai ant suolo turėjo daugiau galvų ir išnaudoję žaidybinę persvarą namo grįžo su pergale.

Tėvynės Sąjunga 2:1 Ozo tapyrai

Konservatoriai, panašu, po truputį atranda savo žaidimą. Prieš savaitę dideliu skirtumu sutriuškinę „Stickers“, šį kartą jie po atkaklios kovos palaužė kitus diviziono senbuvius ir iškart šoktelėjo turnyrinėje lentelėje. Ir šiaip viskas klostėsi gana gražiai – TS jau 5-ąją minutę pirmavo 1:0, tačiau tada oranžiniai padidino spaudimą, ir tai davė vaisių, kai kėlinio viduryje rezultatas buvo išlygintas. Visgi, ilgai tokia padėtis nesilaikė ir po poros minučių šeimininkai vėl susigrąžino sau pranašumą. Antroje mačo dalyje tapyrai turėjo savų šansų, tačiau trūko tikslumo, tad po gana sėkmingos kelių rungtynių serijos vėl teko prisiminti tą ne patį maloniausią pralaimėjimo skonį.

Čia pavyko nuspėti ne tik TS pergalę, bet ir skirtumą, o iki visiško tobulumo trūko tik to, kad abi ekipos pasižymėtų po kartą daugiau.

Pagiriai 2:0 Stickers

Paskutinėse turo rungtynėse susitiko dvi Dilgynės komandos, ir mačas tikrai buvo atkaklus, tačiau nominaliems rungtynių svečiams susiklostęs itin apmaudžiai, mat abu praleistus įvarčius jie patys įsimušė į savo vartus. Pirmojo kėlinio antroje pusėje nepasisekė Marekui Alijevui, o antroje dvikovos dalyje varžovų pranašumą dar vienu smūgiu į savo vartus užtvirtino Robertas Dambrauskas.

„Susirinkom gausiai, turėjome penkis lygiaverčius keitimus, bet ir varžovai panašiai" - sakė Pagirių žaidėjas Pavel Rudnev. - "Nesame fiziškai stipriausi lygoje, bet „Stickers“ jėgų tikrai trūko, ypač puolime, kur savo tikrąją ir vienintelę progą turėjo jau prie 0:2 - patraukė mūsų vartininkas. Bendrai, jei tektų išskirti kažką iš komandos - vartininkas buvo patikimas, ir nors visi smūgiai (neskaitant vieno) buvo iš toliau, jis trečiadienio vakarą puikiai atliko savo darbą. Pačios rungtynės buvo labai kontaktinės, varžovai kietai gynėsi ir pačiam teko ne kartą pasinaudoti „masažo" paslaugomis. Mūsų atakos vystėsi per ilgus perdavimus ir bandymus užsikabinti už kamuolio prie varžovų vartų - sekėsi sunkiai, bet po gero skerso "uždarė" varžovų gynėjas. Antrame kėlinyje vaizdas nepasikeitė, rungtynės buvo apylygės, bet labai laiku krito antrasis įvartis, ir vėl ne be gynėjo pagalbos, kuris pataisė mūsų smūgį taip, kad vartininkui neliko šansų. Pabaigoje mūsų puolėjas turėjo išėjimų su vartininku, bet kažkodėl nepataikė į vartus. Dar viena išvargta pergalė labai išvargtoje nuo sausros aikštėje“

„Mano manymu, tikrai žaidėm neblogai, turėjome patys gerų progų - deja, nepavyko realizuoti puikios progos vienas prieš vieną. Pagirių komanda irgi turėjo savo šansų, bet su įvarčiais jiems nusišypsojo sėkmė, bet, kaip sakoma - sėkmė lygi geriausius. Pagiriai žaidė geriau, aktyviau, bet rungtynės galėjo pasibaigti ir 0:0, ir 1:1.

Sutiksiu, kad jie yra vieni favoritų, šį sezoną jie pasipildė geriausiais Valčiūnų žaidėjais, kurie atnešė ir kokybės, ir patirties. Jeigu „Top Kickers“ žaidėjai greitai atsigaus po traumų, būtent šios dvi komandos ir turėtų kovoti dėl aukso medalių“ – po rungtynių sakė „Stickers“ vadovas Ruslanas Daškevičius.

Spėjau, jog mačas baigsis lygiosiomis ir kas ten žino, jei „Stickers“ būtų turėję bent krisleliu daugiau sėkmės – taip ir būtų nutikę...

REZULTATYVIAUSI

Po trumpos atkarpos, kai lyderio poziciją teko dalintis su komandos draugu, į pirmą vietą vėl šoko „Katastrofą“ dviem tiksliais smūgiais nubaudęs Simonas Stankevičius („Top Kickers“) su 9 įvarčiais. Iškart už jo tebesirikiuoja komandos draugas Vytautas Stankūnas (8 įvarčiai) o į trečią  poziciją pakilo vovinius hat-tricku nubaudęs Edgaras Surovičius iš Lentvario, šiuo metu turintis 7 įvarčius.

ANONSAS

Po pertraukos į aikštę grįš „Trivartis“, o progą po gero antausio atsigauti turės „Vova“.

Stickers – Granitas2

06.17 (sekmadienis), 12.00, Dilgynė

Naujosios Vilnios komanda įgauna vis didesnį pagreitį, o šį kartą juos stabdyti bandys ne pačią geriausią atkarpą žaidžiantys „Stickers“. Žiūrint į komandų formas viskas kaip ir turėtų būti aišku, tačiau šeimininkų nurašyti negalima, nes sužaidus jų gynybai puolime šansų visada bus. Laikausi nuomonės, kad apsigynę jie savo šansą išnaudos ir atims du taškus iš varžovų – 1:1.

Trivartis – Tėvynės Sąjunga

06.17 (sekmadienis), 18.00, Fanų

Raudonieji turėjo progą pailsėti ir pergalvoti strategijas, tuo tarpu TS sužaidė dvi neblogas rungtynes ir įveikė du diviziono senbuvius. Šios rungtynės turėtų nebūti gana atviros, mat abi ekipos labiau renkasi žaisti nuo gynybos, tačiau reikia spėti, jog garbė būti su kamuoliu dažniau teks TS. Jei „Trivartis“ išnaudos bent kelis savo šansus greitose atakose – taškai gali būti paimti, tad tokį verdiktą ir paskirsiu – 2:2.

Top Kickers – Lentvaris

06.17 (sekmadienis), 18.00, Fabijoniškių

Centrinė turo dvikova, kurioje traumas baigiantys išsilaižyti „Top Kickers“ priims ant bangos esančius Lentvario futbolininkus. Abi komandos itin mėgsta ir gali rezultatyviai atakuoti, tačiau svečiams kiek daugiau problemų kyla prie savų vartų. Bandysiu spėti, kad tų problemų jie neišsispręs ir TK švęs pergalę 3:1.

Ozo tapyrai – Pagiriai

06.17 (sekmadienis), 20.00, Panerio

Pramuš Pagiriai oranžinę sieną ar ne? Kad šeimininkų gynyba turės daug darbo konstatuoti galima iš karto, tačiau kaip greitame puolime atrodys gana jauna jų puolėjų linija  - čia klaustukas didesnis. Apmaudžiai prasileidę nuo TS, tapyrai tikrai nenorės pralošti dar kartą, bet manau, kad Pagiriai kol kas yra tiesiog per geri – 0:2.

Imperialas – Katastrofa

06.18 (pirmadienis), 19.30, Panerio

Dugno komandų, kurioms prieš sezoną tokio scenarijaus piešti nebuvo drįsta, akistata. Tiesa, jei „Imperialas“ nors ir lėtai, po truputį, bet savo žaidimą ir rezultatus gerina, tai svečiai ir toliau turi rimtų bėdų su susirinkimu bei realizacija. Pridedant dar ir tą faktorių, kad „Katastrofa“ dažnai pradeda strigti žaidžiant ant natūralios žolės, prognozuoju „Imperialo“ pergalę ir komandų pozicijų apsikeitimą – 1:0.