B divizionas: pirmojo rato pabaiga – be didesnių netikėtumų Visos

Baigėsi pirmasis šių metų B diviziono ratas, o po jo paaiškėjo... na, iš esmės nepaaiškėjo visiškai nieko. Taškus barstė lentelės viršuje buvę „Žaibai-Viltis“ ir „Katastrofa“, o tuo puikiai pasinaudojo „Futbolo Broliai“, atsitiesę po praeitą savaitę patirto pralaimėjimo ir įšokę į antrą poziciją. Bet tai nieko iš esmės nekeičia – pirmą vietą nuo antros, ir antrą vietą nuo trečios skiria vos vienas taškas, tad visa intriga bet kokiu atveju persikels į antrą sezono pusę.

Spėta rezultatų: 66

Tiksliai atspėta rezultatų: 2

Tiksliai atspėta baigčių: 25

„VJFK Trakai“ 3-0 „Lentvaris“ (be žaidimo)

Čia nėra daug ką ir kalbėti – visą sezoną vangiai rinkęsi Lentvario vyrai praėjusiame ture galutinai subyrėjo, ir, iš anksto apie tai pranešę „Trakų“ komandai, į rungtynes neatvyko.

Nebuvau numatęs techninio pralaimėjimo galimybės, bet vis dėlto jį tenka traktuoti kaip ir kitą eilinį rezultatą. Priešrungtyninėje prognozėje spėjau rezultatą 4:0 ir kas ten žino – jei svečiai būtų atvykę, galbūt būčiau pataikęs..

„Granitas2“ 2-2 „Žaibai-Viltis“

Čia kiek aktyviau startavo svečiai, kurie jau 11-ąją minutę po Mariaus Aukštolio įvarčio išsiveržė į priekį. Net ir įmuštas įvartis didesnės įtakos tolimesnei rungtynių eigai nepadarė – „Žaibai-Viltis“ vis tiek ilgiau buvo su kamuoliu, bet patyrę šeimininkų gynėjais sugebėjo su svečių atakomis susitvarkyti, tad pirmajame kėlinyje daugiau įvarčių pelnyta nebuvo.

Po pertraukos ir toliau, nors ir ne itin ryškią, bet žaidybinę persvarą turėjo svečiai, o ją kėlinio viduryje antruoju komandos įvarčiu pavertė Benediktas Žukas. Po to lyderiai vis labiau nuleido koją nuo greičio pedalo, kiek mažino apsukas, galbūt kiek per anksti patikėjo pergale ir už tai buvo nubausti pačioje rungtynių pabaigoje, kai „Granito2“ komanda pelnė du labai vėlyvus įvarčius (pasižymėjo Ernest Lisovskij ir Artur Dubinovič). Tiesa, antrasis įvartis buvo pelnytas kiek kontraversiškomis aplinkybėmis.

„Labai gaila dėl tokio rezultato su „Granitu2“. Iki 88-tos minutės pirmavom, o tada (apie 80-tą minutę) nutariau duoti pažaisti mažiau žaidžiantiems. Tikrai nemaniau, jog per likusias 10 minučių sugebėsim taip susikomplikuoti padėtį. Tikrai nemėgstu "važiuoti" ant teisėjų, bet Sigitas (Aleknavičius – red.past) suteisėjavo labai blogai. Taip blogai, kad tikrai reikia apie tai kalbėti. Viso mačo metu buvo nefiksuota labai daug pražangų, dėl ko galėjo įvykti ne viena trauma. Na ir ta uoga ant torto buvo 90-oji minutė, kuomet mūsų vartininkas ant vartininko aikštelės linijos sugavo kamuolį, o varžovas į jį atsitrenkė. 99% teisėjų skirtų pražangą, nes vartininkas savo aikštelėje - neliečiamas. Bet Sigitas nesivargino ir įskaitė įvartį. Po mačo vienas šoninis teisėjas su varžovais gėrė alų, tai manau, jog tokie dalykai lygai neprideda itin daug žavesio“ – apmaudo neslėpė svečių treneris Mindaugas Bielinskas. Tiesa, vertindamas prabėgusį pirmąjį ratą jis buvo kiek pozityvesnis: „Vertinant pirmą sezono dalį, tai galima vertinti teigiamai. Tik pats sezono startas prisvilo, bet ištaisę klaidas pradėjome žaisti taip, kaip reikia. Varžovų nesiimu vertinti. Visi +/- panašaus pajėgumo ir šiai dienai - turime laimėti prieš visus. Antroje sezono pusėje ryškių keitimų nebus. Komanda pajėgi laimėti pirmenybes ir stengsimės išlaikyti tokį žaidimo bei rezultatų tempą“.

Ir čia numačiau lygiąsias, bet maniau, jog komandos pasidalins po vieną įvartį.

„Trivartis“ 1-4 „Futbolo Broliai RAILANA“

Nors raudonieji mačą ir pradėjo dar gana pozityviai, net susikūrė kelias pusproges, kuriomis galėjo nemaloniai nustebinti „Futbolo Brolius“, bet šie palaipsniui atsigavo visiškai perėmė iniciatyvą į savo rankas, ir solidžią trijų įvarčių persvarą susikūrė jau pirmajame kėlinyje, kai įvarčiais pasižymėjo Valdemar Tunkevič, Valdas Saulėnas bei Albertas Perkovskis.

Antrasis kėlinys čia iš esmės jau tebuvo formalumas. Jo pradžioje Albert Masliuk pelnytas įvartis dar padidino svečių persvarą, o kėliniui jau persiritus į antrą pusę garbės įvartį „Trivarčiui“ pelnė Juozas Gailius. Bet jis itin daug džiaugsmo raudoniesiems nebesuteikė, nes galutinis teisėjo švilpukas vis tiek užfiksavo jiems ne itin palankų rezultatą.

„Į čempionato pertrauką išėjome gan bjaurios nuotaikos, nes rungtynių baigtis ir eiga buvo ne itin maloni. Ta prasme, kad absoliučiai niekas nesiklijavo žaidime, nors surinkome gan gerą sudėtį. Nepasakyčiau, kad oponentai buvo dviem galvom geresni, tačiau savo klaidomis mes gerokai jiems palengvinome gyvenimą. Saugai aikštės viduryje nesudarydavo tinkamo pasipriešinimo varžovams pradinėse atakų fazėse, tad gynėjams teko nepavydėtina lemtis – bandyti stabdyti gerokai įsibėgėjusius oponentus. Iš esmės viskas buvo aišku jau po pirmo kėlinio. Mums nepavyko išnaudoti savo progų rungtynių pradžioje, o varžovai šaltakraujiškai sumušė savo įvarčius, pasinaudodami mūsų silpnu žaidimu gynyboje. Tądien jie tikrai atrodė solidžiau už mus, tad, iš esmės, rungtynių rezultatas yra dėsningas. Tai buvo tikrai ne „Trivarčio“ diena...

Vertinant pasibaigusį pirmąjį ratą, tai galima pasakyti, kad mes viršijome lūkesčius (bent jau diviziono apžvalgininko tai tikrai). 12 taškų (kai apžvalgininkas prognozavo 7) yra gan neblogas rezultatas. Visgi, reikia turėti omeny, kad šiemet divizione yra tikra mėsmalė, tad net su tokiu kraičiu kol kas esame vieni pagrindinių pretendentų į kelionę žemyn. Favoritus ir pagrindinius pretendentus į medalius išskirti sunku, bet, manau, kad dabartinė turnyrinė lentelė gan objektyviai atspindi komandų pajėgumą. Tikiuosi, kad intriga dalinantis medalius ir kelialapius į žemesnį divizioną išliks iki paskutiniųjų turų.

Pirmajame rate „Trivartis“ kelis kartus turėjo rimtų problemų su susirinkimu, bet, panašu, kad papildę sudėtį keliais naujokais, antrojoje sezono pusėje šią bėdą išspręsime ir pavyks kiek stabiliau rinkti taškus“ – gana optimistiškai į antrą sezono dalį žiūrėjo „Trivarčio“ atstovas Artūras Stepanovič.

Atspėjau ir laimėtoją, ir įvarčių skirtumą, bet iki tikslaus rezultato kiek pritrūko. Tiesą sakant pritrūko to, kad mačas baigtųsi po pirmo kėlinio. Bet ką jau čia, vis tiek neblogai.

„Ozo Tapyrai“ 1-1 „Katastrofa“

Čia rungtynes aktyviau pradėjo šeimininkai, kurie nuo pat pradžių turėjo didesnę iniciatyvą, o „Katastrofa“ pradėjo itin vangiai. Ir už tai buvo gana greitai nubausti, kai Andrej Tunevič tiksliu smūgiu iš arti išvedė savus į priekį. Po to tapyrai natūraliai atsitraukė į labiau gynybines pozicijas, leisdami su kamuoliu ilgiau būti svečiams, bet šie iš tos kamuolio kontrolės nieko ryškesnio susikurti nesugebėjo, tad į pertrauką geresnių nuotaikų išėjo oranžiniai.

Antrame kėlinyje, daug keitimų turėjusi „Katastrofa“ pradėjo taikyti vis didesnį presingą, tokiu būdu dažnai rotuodami žaidėjus ir galėdami palaikyti aukštesnį žaidimo tempą. Tas iš esmės veikė – šeimininkai vis dažniau atsimušinėjo tiesiog „nešdami“ kamuolius į priekį, o geltonieji ten juos rinko ir toliau bandė kurti savo atakas. Ir jau kėlinio pradžioje rezultatas buvo išlygintas – baudos smūgiu kamuolį nuo skersinio į vartus pasiuntė Dominykas Stragys. Šį smūgį, beje, „Katastrofa“ užfiksavo ir vaizdo įraše.

Paskui žaidimo braižas itin nepasikeitė – svečiai ir toliau su kamuoliu buvo daugiau, bet nesugebėjo susikurti kažkokių itin pavojingų progų, tad akistata baigėsi kovingomis lygiosiomis.

„Mano asmenine nuomone, šis rezultatas nėra dėsningas. Mes turėjome vieną progą ir ją išnaudojome, o varžovai neatliko net pavojingesnių smūgių į vartus ir, deja, pasinaudojo vartininko klaida baudos smūgio metu. Žinoma, tokia rungtynių baigtimi nėra pagrindo džiaugtis“ – nusivylęs rungtynių rezultato buvo „Ozo Tapyrų“ atstovas Karolis Tretjakas.

Tiesa, situacija lentelėje oranžiniams kol kas yra palanki ir pats Karolis tai pabrėžia: „Pozicija po pirmojo rato mūsų komandą pilnai tenkina. Suprantame, kad dėl medalių nekovosime, tačiau išlikti divizione ir laimėti kuo daugiau rungtynių tikrai norime. Šių metų B divizionas yra labai įdomus, kadangi net autsaideriai ar turnyro lentelės viduryje esančios komandos gali įveikti lyderes. Manau, antrame rate nereikia nieko keisti, o žaisti taip, kaip žaidėme pirmoje sezono pusėje“.

„Dvikova su tapyrais vyko pagal patikrintą scenarijų. Klampus futbolas, daug kalbų, Panerio aikštės ypatumai. Žodžiu, nieko naujo. Žinojome, kaip jie žais, bet per daug atidavėme iniciatyvą rungtynių pradžioje ir buvome už tai nubausti. Vėliau jie atsitraukė į gynybą, o pralaužti ją niekam nėra lengva. Gerai, kad pavyko išlyginti.

Pirmąjį ratą vertinam pozityviai – šiaip ar taip, esame trečioje vietoje. Ir futbolas mūsų buvo neblogas, ypač gynyba. Jei pavyktų pagerinti žaidimą priekyje, realu būtų medalius kabintis sezono gale. Divizionas šiais metais labai lygus, bet „Žaibai-Viltis“ ir „Futbolo Broliai“ turbūt pelnytai yra viršūnėje. Neabejoju, kad kai kurios žemiau esančios komandos irgi pridės rudenį, todėl laukia intriguojanti antra čempionato pusė, kurioje kažką prognozuoti labai sunku“ – kalbėjo „Katastrofos“ atstovas Paulius Petravičius.

Pagaliau, antras teisingai spėtas rezultatas šiame sezone. Pagaliau „Katastrofa“ nebepavedė...

„Tėvynės Sąjunga“ 2-5 „Mostiškės“

Mačą aktyviau pradėjo svečiai, bet jų spaudimas didelių vaisių nedavė, o TS akistatos pradžioje sugebėjo dar ir išsiveržti į priekį, kai tolimu smūgiu/perdavimu varžovų vartininką užklupo Adomas Jakimavičius. Vėliau iniciatyvą vėl perėmė svečiai, tik šį kartą savo pastangas jie sugebėjo paversti įvarčiais – antroje kėlinio dalyje jų pelnė net tris per šešias minutes (pasižymėjo Marat Valejev, Valerij Krasockij bei Eduard Grudinskij), tuo paklodami rimtus pamatus pergalei.

Antrame kėlinyje svečių spaudimas nei kiek nemažėjo, tad dar pirmoje kėlinio pusėje krito dar du įvarčiai – abu juos pelnė Artur Plešakov (beje, šiam žaidėjui rungtynės buvo itin sėkmingos, mat prie įvarčių buvo pridėti dar ir du rezultatyvūs perdavimai). Po to „Mostiškės“ kiek pamažino apsukas, taip leisdami šeimininkams susikurti dar kelias progas, kurių vieną vėl tas pats A. Jakimavičius pavertė antruoju savo bei komandos įvarčiu. Bet jis didesnės įtakos rungtynių baigčiai nebeturėjo, tad „Mostiškės“ čia iškovojo solidžią pergalę bei į pertrauką išėjo neblogų nuotaikų.

„Jau ne pirmą kartą šiame sezone per 5-6 minutes praleidžiame po 2-3 įvarčius. Su kuo tai susiję - sunku paaiškinti. Kažkodėl tiesiog nuleidžiame rankas ir kurį laiką nekovojame. Nugalėjo stipresnė komanda, jie žaidė greičiau, tiksliau ir patikimiau gynyboje. Mes atrodėme prastai, o ypač gindamiesi (tai ne tik gynėjų klaidos - visa komanda prastai gynėsi).

Apie diviziono pajėgumą – komandos, kylančios iš žemesnių divizionų, visada turi daugiau motyvacijos. Tad kaip komandas prizininkes matau “Žaibus-Viltį”, “Futbolo Brolius” ir “Granitą2” ar “Trakus”. Aš tikrai nesu patenkintas vieta, kurioje šiuo metu mes esame. Tikrai galime būti lentelės viduryje (apie 6-7 vietą). Labai tikiu, kad panašią vietą ir užimsime. Mums trūksta teisingų taktinių sprendimų aikštėje ir supratimo, kad lygiosios kartais yra irgi geras rezultatas” – apie savo komandos problemas ir tikslus antrame rate kalbėjo TS atstovas Alvydas Eidukaitis.

„Džiaugiamės solidžia pergale bei ieškosime legionerių antrajam ratui, kad turėtume galimybių atlikti lygiaverčių keitimų. Divizionas šiemet tikrai lygus, bet kuri komanda gali laimėti, prieš bet ką, o tai ir įdomiausia. Tikime, kad medalių likimas spręsis paskutiniame ture, o mes tikrai norime ir sieksime būti tarp prizininkų“ – trumpai savo ekipos ambicijas pristatė „Mostiškių“ atstovas ir vieno iš įvarčių autorius Valerij Krasockij.

Bandžiau spėti lygiąsias 2:2. TS savo dalį išpildė be priekaištų, o štai svečiai, panašu, pratrūko..

"Mostiškių" komanda rungtynių akimirkomis pasidalino savo facebook puslapyje

„Stickers“ 1-2 „Valčiūnai“

Šeimininkai susirinko itin gausiai, o „Valčiūnai“, tuo tarpu, ant suolo turėjo vos vieną keitimą. Tačiau ypatingos reikšmės mačo eigai tai neturėjo – nei viena komanda neturėjo ryškesnės persvaros, o savų atakų ir progų susikurti pavyko abiems ekipoms. Vis dėlto pirmieji driokstelėjo svečiai, kai gražiu smūgiu iš už baudos aikštelės įvartį pelnė Jurij Mendus. Po šio smūgiu situacija iš esmės nesikeitė – toliau vyko lygi kova su daug emocijų, o „Stickersai“ niekaip nesugebėjo savo kiekybinės persvaros (ant suolo esančių žaidėjų) paversti įvarčiais. Ir už tai buvo nubausti dar kartą, kai skersą komandos draugo perdavimą sėkmingai uždarė Večiaslav Šeršnov. Pajutę, jog situacija darosi išties komplikuota, „lipdukai“ kiek padidino apsukas ir vis dažniau pradėjo lankytis prie varžovų vartų, priversdami svečius vis labiau atsimušinėti. Ir šeimininkų pastangos buvo apdovanotos įvarčiu, kai rezultatą sušvelnino Seimur Alyjev. Pabaigoje buvo progų ir išlyginti rezultatą, bet „Valčiūnai“ apsigynė bei iškovojo svarbią pergalę, kuri jiems leido pakilti iš lentelės apačios.

„Gerai susirinkome, o „Valčiūnai“ turėjo vos vieną keitimą, bet tas mums kažkaip ir pakišo koją.. Tarsi buvome pernelyg užtikrinti, kad viskas pasibaigs mums palankiai ir matyt, perdegėme. Mano manymu, varžovai labiau norėjo laimėti - jų buvo mažiau, bet jie kovojo geriau ir šitos pergalės nusipelnė.

Tikėjausi, kad pabaigsime ratą pirmoje lentelės pusėje, bet nėra nieko baisaus, kadangi atsiliekame labai nedaug. Per visus 11-ka SFL sezonų, šis man asmeniškai yra įdomiausias, nes praktiškai visos komandos yra panašaus lygio ir rungtynių baigtį atspėti visada būna gan sunku. Per 11 rungtynių praleidome 11 įvarčių, todėl gynybai priekaištų nėra, bet priekyje taip ir neradome savo žaidimo, nes įmušėme tikrai mažai... Pertraukos metu galvosime, kaip pagerinti žaidimą prie varžovų vartų“ – kalbėjo „Stikersų“ vadovas Ruslanas Daškevičius.

„Labai malonu pabaigti pirmą ratą pergale prieš gerą komandą. Pavyko sukurtas progas paversti įvarčiais, rezultatui esant 2:0 tiesiog reikėjo išlaikyti esamą rezultatą ir kontratakuoti. Atidavėm varžovams iniciatyvą, patys  tausodami jėgas, nes pirmame kėlinyje traumą gavo mūsų komandos vedlys V. Rodevič, ir taip likom be keitimų, o varžovai – priešingai: labai gerai susirinko ir dažnai rotavo žaidėjus. Mačo pabaigoje dar galėjo išlyginti rezultatą, bet jiems, pritrūko šalto proto ir šaltakraujiškumo. Sveikinu komandą su pelnyta pergale ir linkime sėkmės „Stickers“ komandai“ – savo ekipos pasirodymu liko patenkintas nugalėtojų žaidėjas ir vieno iš įvarčių autorius Jurij Mendus.

Tuo tarpu kitas „Valčiūnų“ atstovas Tomas Narkevičius įvertino visą prabėgusį pirmąjį ratą: „Jeigu kalbant be užuolankų - nesitikėjome būti taip žemai lentelėje. Dėl šios vietos kalti tik mes patys - tai nesusirinkome į rungtynes, tai žaidėme nesusikoncentravę, taip pat buvo ir vidinių nesutarimų, kurie neleido mėgautis futbolu.
Nustebino šiemetinis komandų lygis – visos ekipos stiprios, su visais reikia žaisti pilna jėga, negalima atsipalaiduoti, kaip, tarkime, praeitais metais, kai jau važiuodami į rungtynes žinojome, kad šiandien laimėsim. Šiemet to tikrai nėra ir tas itin džiugina. Komanda mūsų nėra prasta, o kad pagerintume esamą situaciją reiktų pradžioje visiems rimčiau žiūrėti į susirinkimą, kartais priimti kritiką bei nesipykti ir manau, jog rezultatas tikrai bus geresnis. Šiai dienai tikslas - patekti į penketuką. Komandą sveikinu su pirmo rato pabaiga , poilsio mums tikrai jau reikėjo. Pailsėsime, ir gal tas futbolo ilgesys ateityje atneš rezultatą.

Pastarieji komandų rezultatai lyg ir rodė tam tikrą šeimininkų persvarą, bet „Valčiūnai“ sužaidė solidžias rungtynes ir paneigė visas prognozes.

Į stadionus B diviziono komandos dabar grįš tik rugpjūčio 20-tą dieną, o iki to laiko bus proga išsigydyti traumas, pailsėti bei galbūt kažkam papildyti savo sudėtis. Apžvalgininkas ir nuo savęs visoms komandoms linki gerų atostogų ir sėkmingo pasiruošimo antram ratui!