B divizionas: #pergalės #pralaimėjimai #lygiosios #serijos Visos

Europos čempionas ir Rio olimpinės žaidynės baigėsi. Baigėsi ir pertrauka Sekmadienio futbolo lygoje. Laikas pakelti užpakalius nuo sofų prieš televizorius ir realiai sugrįžti į aikštes. Čia raginimas kai kurioms komandoms, kurių pirmojo po atostogų turo rezultatai privertė ne vieną B diviziono specialistą kilstelti iš nuostabos antakį. Ir kur čia jo nekilnosi, kai į vieną kasą be didesnių sunkumų gauna „Imperialas“ ar „Ozo tapyrai“.

Tuo tarpu, AFK tęsia savo pergalių seriją divizione. Alternatyvai laimėjo jau septynerias rungtynes iš eilės ir iki tiek pat taškų turinčios „Elektrėnų Versmės“ pasiekimo pakartojimo trūksta vos vienos pergalės. Šioje vietoje reikėtų uždėti pačios AFK socialiniame tinkle naudojamą hashtagą (žodelį, suteikiantį įrašui ar nuotraukai kategoriją soc. tinkle).

Tačiau apžvalgininkas turi būti objektyvus ir neišskirti nei vienos ekipos. Kita vertus, tas pats apžvalgininkas labai mėgsta visokius rekordus ir serijas, todėl tiek to - #goAFK. Ir #nepikitElektrėnai

Pažymėtina ir dar viena serija, susidedanti iš sezono viduryje sugriuvusio „Trivarčio“ šešių iš eilės pralaimėjimų. Tiesa, iki antirekordo dar trūksta. Jo autoriumi išlieka „Orionas“ su septyniais neigiamais rezultatais. #galpagaliaubenttaškąpaimkit

„Stickers“ – taip pat unikali lygoje komanda, šiame sezone išskirtinai tik laiminti arba pralaiminti. Lipdukai nesismulkina ir į taupyklę deda tik tris taškus arba nei vieno. #nebūklygiukasbūkLipdukas

Grįžtant prie reikalų, „Imperialo“ nesėkme labiausiai džiaugtis turėtų „Valčiūnai“, sumažinę atsilikimą nuo trečiosios vietos iki vieno taško ir vėl gavę šansą pakovoti dėl medalių, o visa kova priešakyje.

Laukiančią kovą matome ir turnyro lentelės viduryje, todėl kol kas tiesiog stebime, kaip komandos įsivažiuos po pertraukos. Dabartiniams autsaideriams „Orionui“ ir „Geležiniam Vilkui“ panikuoti dar anksti, tačiau situacija jau yra gana įtempta ir, norint išlikti lygoje, laikas pradėti rinkti taškus. Ir, pageidautina, ne po vieną.

Žiūrint už diviziono smėlio dėžės, yra gerų naujienų. Į Carlsbert taurės ketvirtfinalį nužygiavusius alternatyvus jau sveikinome, bet tokių pat sveikinimų nusipelnė ir „Katastrofa“, po baudinių serijos peržengusi „Skaidiškių“ barjerą. Deja, kitame etape negailestingi burtai mūsų diviziono komandas suvedė į vieną porą ir žygį link taurės pratęs tik viena jų.

Turime ir dar džiugių naujienų. Net trys mūsu diviziono atstovai Viačeslavas Rodevičius („Valčiūnai“), Deividas Petravičius (AFK) ir Pavelas Smolkovas („Imperialas“) atstovauja Lietuvai, o tuo pačiu ir mūsų lygai, Europos mažojo futbolo čempionate Vengrijoje. Šaunuoliai ir sėkmės!

Šį turą pavadinsime „Ramybės“ vardu, nes penkiose iš šešių rungtynių viskas stebėtinai ramu buvo jau po pirmojo kėlinio. Jų reikia ne tik komandos, bet ir jūsų apžvalgininkui. Ture keturias pergales iškovojo aikštės šeimininkai, tuo tarpu svečiams pavyko išplėšti tik porą lygiųjų.

AFK - „Trivartis“ 4:0 (3:0)

Be dviejų pagrindinių saugų į rungtynes sugužėję trivartiškiai, pažiūrėjus į rungtynių chronologiją, pirmojo kėlinio pradžioje dar tebegyveno atostogų ritmu. Viena pirmųjų alternatyvų ataka baigėsi gražiu ir tiksliu Stanley Uzoigwes smūgiu kone nuo baudos aikštelės kampo sukantis.

Nespėjus dorai atsigauti po tokio šalto dušo per porą minučių į svečių vartus įkrito dar du įvarčiai, praleisti po klaidų aikštės viduryje. Iš pradžių po tolimo smūgio nuo trivartiškio atšokusį kamuolį pakartotiniu bandymu į vartus nukreipė Tomas Mikalauskas, o netrukus perdavimą iš krašto „uždarė“ Dovydas Pačkauskas. Nesužaidus nei 20 min. AFK į „Trivarčio“ vartus jau buvo įmušusi trivartį.

Švieselė tunelio gale svečiams žybtelėjo prieš pertrauką, kai, bandydamas blokuoti varžovo smūgį, po kamuoliu kritęs Benas Kirkutis tai padarė visiškai nesėkmingai, jį tiesiog sugaudamas rankomis. Arbitras be didesnio širdies skausmo skyrė baudinį, o AFK žaidėją nusiuntė į rubine, palikdamas aikštės šeimininkus mažumoje.

Etatinis „Trivarčio“ baudinių mušėjas Marius Giedraitis prieš keletą minučių patyręs nedidelę traumą nusprendė koja nerizikuoti ir jau buvo rūbinėje, todėl prie kamuolio drąsiai stojo iniciatyvą parodęs komandos naujokas Nikita Bezuglovas. Deja, jaunuoliui smūgis visiškai nepavyko ir kamuolys be didesnių problemų atsidūrė vartininko rankose.

Siekdami išnaudoti kiekybinę persvarą, trivartiškiai antrajame kėlinyje stengėsi gausiai rotuoti sudėtį, tačiau didesnių žygdarbių nenuveikė. Tuo tarpu AFK sugebėjo įmušti dar vieną sykį. Po tolimo perdavimo iš aikštės gilumos Tomas Mikalauskas galva permetė kamuolį per varžovų vartininką.

Abi komandos taip pat apsikeitė neišnaudotomis akistatomis su vartininkais, kai puikių progų neišnaudojo alternatyvas S.Uzoigwe ir trivartiškis Arminas Lapinskas.

„AFK nors ir visiškai kontroliavo aikštės vidurį, bet visų rungtynių metu stengėsi žaisti iš esmės vien užmetimais. Deja, kol prisitaikėm, buvo jau per vėlu. O ir kas ką bedarytų, vis gaudavosi nesąmonės. Apibendrinant rungtynes tai turbūt būtų teisingiausia pasakyti, kad aikštelėje matėsi, kas vasarą (aišku, jei tai galima pavadint vasara) ilsėjosi, o kas - treniravosi“, - iš pralaimėjimo didelės tragedijos nedarė  trivartiškis Vytas sakydamas, kad komandoje visi savo klaidas žino.

„Katastrofa“ - „Geležinis Vilkas“ 6:2 (4:0)

Šio mačo pradžią geriausiai apibūdina ši jau klasika tapusi Outhere Brothers daina.

Bum, bum, bum – ir pailsėjusi vasaros pertraukos metu „Katastrofa“ per pirmąsias septynias minutes su kaupu atkeršijo vienai iš lygos autsaiderių už lygiąsias sezono starte, įmušama net tris įvarčius. Dusyk pasižymėjo Nedas Suokas, vieną tikslų smūgį pridėjo Artūras Mikaila.

Varžovų kraują pajutęs N.Suokas kėlinio viduryje įformino ir hetriką, po kurio abi komandos, glostomos popietinės saulės, tiesiog laukė pertraukos ir gaiviųjų gėrimų.

Antrą mačo pusę kariškiai perėmė į savo rankas. Tam labai nesipriešino ir jų varžovai, atsitraukę link savo vartų ir laukę progų greitiems išpuoliams. Pirmasis, sužaidus kone valandą, įmušė „Geležinis Vilkas“ Igno Tamašausko pavidalu.

Įtampos praleistas įvartis į katastrofiškių kiemą neatnešė. Negana to, dusyk iššovė Vaidotas Kazlauskas, ne tik atstatęs, bet ir padidinęs savo komandos pranašumą.

Aikštės šeimininkų pergalės džiaugsmo neišsklaidė ir mačo pabaigoje į jų vartus skirtas baudinys, kurį be problemų realizavo Darius Indriūnas. Vis tik, didžiausia šiame sezone „Katastrofos“ pergalė – katastrofiškai puikus antrosios sezono dalies startas.

„Visus reikalus išsprendėme per pirmas 7-ias minutes, kai išnaudojome visas susikurtas progas, įmušėme tris įvarčius ir pasiuntėme varžovus į nokdauną. Rudenį mums visada tradiciškai sekasi geriau, todėl tikimės lentelėje lipti aukštyn“, - optimizmo nestokojo nugalėtojų atstovas Paulius.

„Futboliukas“ - „ Stickers “ 0:2 (0:1)

Saulėtas savaitgalis išretino norinčiųjų paprakaituoti aikštėje gretas, todėl į stadioną susirinkusios abi komandos pasigirti gausiomis atsarginių žaidėjų pajėgomis negalėjo. Tačiau pagrindinių futbolininkų sulaukę „Stickers“ jų labai ir nepasigedo. Rungtynes laimėjo labiau to norėjusi komanda, pasiekdama revanšą už nesėkmę pirmajame čempionato rate.

Nuo mačo pradžios iniciatyva priklausė svečiams. Lipdukai ilgiau kontroliavo kamuolį, todėl dar pirmajame kėlinyje išsiveržė į priekį. Tiesa, tai pavyko padaryti po kiek kuriozinės situacijos. Ruslano Daškevičiaus perdavimą idealiai patikslino Fanų stadiono viduryje virš aikštės kabanti virvė. Kamuolys nukrito tiesiai Denisui Govorkovui po kojimis. Atsidūręs prieš vartus jis savo progos neiššvaistė.

Po pertraukos kurį laiką „Futboliuko“ žaidimas pagyvėjo, tačiau tai tęsėsi neilgai. Svečiai susigrąžino iniciatyvą ir kėlinio viduryje padvigubino rezultatą, kai kampinio metu kamuolį į savo vartus nukreipė Olegas Romanovskis.

„Dauguma žaidėjų į pirmojo rato rungtynes neatėjo. Ko gero džiaugėsi paskutinėmis saulėtomis dienomis. Varžovai atrodė labiau pasiruošę rungtynėms, daugiau laiko kontroliavo kamuolį ir rezgė pavojingas atakas prie mūsų vartų. Reikia tikėtis, jog jau kitą sekmadienį žaidėjai sugrįš pailsėję ir komanda iškovos pirmus 3 taškus antrajame rate“, - kalbėjo „Futboliuko“ atstovas Lešekas.

„Rungtynes kontroliavome nuo pradžių iki galo. Galėjome ir turėjome įmušti daugiau, bet abu „Futboliuko“ vartininkai vakar žaidė puikiai. Varžovai turėjo kelis pavojingus momentus po standartų, o taip mūsų gynėjai vakar susitvarkė puikiai“, - savo ruožtu komandos žaidimus džiaugėsi lipdukas Ruslanas

„Ozo tapyrai“ - „Valčiūnai“ 0:5 (0:3)

Atsiminus pirmojo rato „Valčiūnų“ stebuklą, kai šiai komandai pavyko pergalingai išlipti iš keturių įvarčių duobės, buvo galima laukti kanopinių keršto.

„Kerštas“, pažiūrėjus į rezultatą, gavosi įspūdingas. Dar pirmajame kėlinyje „Valčiūnai“ susikrovė trijų įvarčių persvarą, o pirmasis krito dar 7-ą mačo minutę. Ir ne bet kaip, o Valdemarui Juchnevičiui tiesiog įsukant kamuolį į vartus nuo kampinio gairelės. Klasika!

Lyginti rezultato puolusiems tapyrams ne už ilgo pavyko surasti kelią į tikslą, tačiau, dideliam jų nepasitenkinimui, Sauliaus Jarmalio sėkmingas smūgis nebuvo įskaitytas dėl nuošalės, kurios egzistavimą oranžiniai kvestionuoja iki šiol.

Sužaidus pusvalandį, nepasikuklino Večiaslavas Šeršnovas. Valčiūniškis neišsigando šalia buvusių dviejų varžovų ir paguldė kamuolį į artimą kampą smūgiu vartininkui „tarp ausų“.

„Ozo tapyrų“ atakos galimybes netrukus pailiustravo Albertas Perkovskis grakščiai pykštelėjęs į virpstą.

Pirmojo rungtynių pusė tuo nesibaigė. Prieš pat pertrauką aikštės šeimininkai gavo ir dovaną „į rūbinę“. Po perdavimo iš aikštės gilumos suklydo link kamuolio išbėgęs tapyrų vartininkas, padovanojęs Jurijui Mendusui progą įmušti į tuščius likusius vartus.

Antrajame kėlinyje kanopiniai turėjo bent keturias geras progas įmušti, įvarčiais džiaugėsi tik „Valčiūnai“. Jo pradžioje Taedušas Bogdevičius „uždarė“ perdavimą iš krašto, o paskutinę vinį į tapyrų karstą įkalė Valdemaras Juchnevičius, pabėgęs nuo jį prižiūrėjusio gynėjo ir ramiai pergudravęs pasitikusį vartininką.

„Smagu pradėti antrą ratą pergale užtikrintu rezultatu. Į rungtynes susirinkom prastai, daug žaidėjų išvažiavę atostogaut, o kas Vengrijoje gina Lietuvos garbę. O šiaip rungtynės buvo lengvos, mažai fiziškos kovos“, - trumpai mačą apibūdino Tomas iš „Valčiūnų“.

Tuo tarpu kiek kalbesnis buvo tapyras Karolis.

„Šį kartą viskas susidėjo į vieną krūvą: praleistas įvartis po kampinio, teisėjo klaida, kainavusi įvartį, virpstas, neišnaudotos progos, o varžovai baudė negailestingai. Kilo ir pykčių pirmo kėlinio pabaigoje. Apmaudu, kad retai kada sugebame mesti rimtesnį iššūkį aukščiau turnyro lentelėje esančioms komandoms. Ankstesniais sezonais lyderiai neretai kovose su mumis prarasdavo taškus, tačiau šiais metais tendencijos, deja, nedžiuginančios“, - triuškinančio rezultato priežasčių ieškojo Karolis.

„Elektrėnų Versmė“ - „Imperialas“ 6:0 (3:0)

Lyderių dvikova gavosi visiškai nelyderiška. Dėl nepalankių oro sąlygų elektrėniškiai negalėjo tinkamai paruošti stadiono rungtynėms, tad, komandoms sutarus, dvikova, kaip ir pirmajame rate, įvyko „Imperialo“ namų aikštėje. Tąsyk minimaliu rezultatu laimėjo imperiališkiai, todėl toks įvykių posūkis leido jiems tikėtis sėkmės dar kartą.

Tačiau rungtynės nominaliems svečiams visiškai nenusisekė. Čempionato lyderius jau 8-ą mačo minutę greitos atakos metu į priekį išvedė rezultatyviausias diviziono žaidėjas Julius Dranginis.

Artėjant pertraukai, pirmojo įvarčio autorius prisidėjo ir rezultatyvų perdavimą, po kurio įmušė Rokas Andreikėnas. Dar po keturių minučių šeimininkai sveikino pasižymėjusį Mantą Strasevičių.

Pertrauka „Imperialui“ nepadėjo. Pirmąją antrojo kėlinio minutę darsyk iššovė J.Dranginis. Įvartis buvo įmuštas vos per 15 sekundžių.

„Elektrėnų Versmė“ apsukų nemažino ir kėlinio viduryje per septynias minutes dar du kartus pasiuntė kamuolį į varžovų vartų tinklą. Iš pradžių akistatą su vartininku laimėjo Visvaldas Ašmena, o vėliau „hetrikų“ atostogų pabaigą pažymėjo J.Dranginis, kurio sąskaitoje – jau 23 taiklūs smūgiai.

„Nors žinojome kokios sunkios ir svarbios rungtynės laukia, tačiau, nepavyko normaliai susikaupti, tad sužaidėme labai prastai“, - trumpai konstatavo „Valčiūnai“ savo Facebook socialinio tinklo paskyroje.

Priešingos nuotaikos buvo varžovų stovykloje.

„Teko keliauti dar sykį į išvyką ir žaisti Fanu stadione. Bet tai nepakenkė mums, mes gan lengvai nugalėjome ir varžovai neturėjo jokių galimybių šiame mače. Aišku, matėme, kad jiems truko 4 svarbių žaidėjų, manau tai irgi įtakojo prastą jų žaidimą. Antras ratas bus sunkus, nes visi nori įkąsti lyderiams, o ir komandos, manau, susistiprino, bet mūsų tikslai išlieka aukščiausi ir mes dėl to kovosime kiekviename ture“, - tvirtino elektrėniškis Romas.

„Tėvynės Sąjunga“ - „Orionas“ 4:0 (3:0)

Turnyro lentelės kaimynių dvikovoje mačo baigtis iš esmės tapo aiški per pirmą pusvalandį, politikams pabėgus trijų įvarčių atstumu.

Kone pirmosios atakos metu baudos aikštelėje perdavimo sulaukęs Jurijus Syčinskis nubaudė „Orioną“, kurio vartus, vėluojant vartininkui, teko ginti laikinai pirštines užsimovusiam gynėjui Kęstučiui Survilai. Jam teko dar kartą išimti kamuolį iš tinklo, kai, sėkmingo spaudimo dėka aikštės šeimininkams perėmus kamuolį, tiksliai mušė Dmitrijus Martiševskis.

Sulaukę vartininko ir dar vieno vėlavusio futbolininko, orioniškiai pagyvino savo žaidimą ir galėjo sušvelninti rezultatą, tačiau, varžovams atsikirtus, akistata su vartininku liko neišnaudota.

Lengviau atsikvėpusi „Tėvynės Sąjunga“ surengė dar vieną gražią ataką ir prieš vartus išvestas Tomas Markūnas savo šanso nepraleido.

„Oriono“ situacijos bei nuotaikos nepagerino ir netrukus į politikų vartus skirtas baudinys. Jo skyrimu aikštės šeimininkai neliko labai patenkinti, tačiau svečiai neišnaudojo ir tokios galimybės įmušti, Paulius Gvazdauskas mušė virš skersinio.

Neturėdami ko prarasti, svečiai po pertraukos pagyvino savo žaidimą, sukūrė keletą gerų momentų, tačiau kamuolys į politikų vartus nukeliauti griežtai atsisakė.

Savo ruožtu „Tėvynės Sąjunga“ dar kartą pasinaudojo kiek atsainia varžovų gynyba ir po kelių perdavimų baudos aikštelėje Arvydui Veikučiui beliko priimti draugų sveikinimus įmušus ketvirtąjį komandos įvartį.

Mačo pabaigoje galutinį tašką padėti galėjo D.Martiševskis, tačiau prieš vartus iššokusio saugo smūgį vartininkas sugebėjo atremti.

„Realizacija ir susižaidimas – pagrindinės tokio rezultato priežastys.
Pats žaidimas buvo toks, kokio ir buvo galima tikėtis po vasaros pertraukos su keletu naujų žaidėjų ir dar keletu sugrįžusių po traumų bei ilgo nežaidimo tarpusavyje. Trūksta susižaidimo, kuris ateina tik su laiku, kurio mes, žiūrint i turnyro lentelės perspektyvą, neturime, tačiau yra ir gerų pastebėjimų, matomas potencialas. Tikrai galime ir, manau, dar sužaisime geriau“, - tvirtinama pralaimėjusios komandos Facebook paskyroje.

„Manau rezultatas teisingas. Mes buvome stipresni ir tikslesni“, - pasakodamas apie rungtynes trumpai reziumavo politikas Alvydas.

------

Praėjusio turo prognozių, paniręs į Rio olimpines, nesugeneravau, tačiau dabar jau grįžtu į doros kelią.

2016-08-27 13:00 Elektrėnų SM

„Katastrofai“ pertrauka buvo labai reikalinga, o po jos komanda atrodo pakeitusi veidą, be to, man į ausį šnibžda, kad istoriškai antra sezono pusė komandai visada yra geresnė. Galima tuo tikėti, tačiau žaidžiama prieš lygos lyderę „Elektrėnų Versmę“. Ir ne bet kur, o energetikų mieste. Šeštadienį.

Meteorologai vis dar žada vasarą, todėl nėra garantijų, kad žaidėjai pasirinks prakaitavimą futbolo aikštėje, o ne kur nors prie jūros ar kokio ežeriuko. Didesnių abejonių neturiu – 5:2 elektrėniškių naudai.

„Imperialas“ - „Futboliukas“

2016-08-28 16:00 Fanų stadionas

„Imperialas“ turėtų būti labai piktas. Tokio tragiško sezono restarto tikėtis buvo sunku. Todėl „Futboliuko“ laukia ne pats lengviausias mačas prieš vienus iš lyderių.  Atsimenant, koks karas vyko pirmajame rate, tikėtis kažko kito yra tiesiog neįmanoma. Vis tik, svečiai yra nusiteikę labai pozityviai ir tikisi net pergalės

Mūsų laukia įdomus mačas, kuriame pranašumą vis tik atiduodu aikštės šeimininkams – 3:1.

„Valčiūnai“ - „Tėvynės Sąjunga“

2016-07-03 18:00 Pagiriai

Norint kovoti dėl medalių, „Valčiūnai“ tiesiog negali barstyti taškų prieš žemiau turnyro lentelėje esančias komandas. Nors „Tėvynės Sąjunga“ sužaidė neblogą mačą ir puikiai realizavo savo susikurtus momentus, tačiau valčiūniškiai savo momentus išnaudoja taip pat puikiai. „Orionas“ jų turėjo, bet buvo labai dosnus. Tokių pat dovanų iš antrojo varžovo paeiliui politikai neturėtų sulaukti – 5:1.

„Trivartis“ - „Geležinis Vilkas“

2016-08-28 18:00 Fanų stadionas

„Trivarčio“ rezultatai šiemet tiesiogiai priklauso nuo to, kaip į jas susirenka pagrindo žaidėjai. Vos tik nebūna kelių svarbių futbolininkų, komanda nors ir nežaidžia tragiškai, tačiau rezultatų nebūna, o tęsiantis juodai serijai, taip pat mažėja ir motyvacija. Tačiau į 10-ą vietą nusiritę trivartininkai pralaimėti jau nebegali

Vilkų motyvuoti irgi nereikia. Turnyro lentelės dugne esantys kariškiai niekada nekelia baltos vėliavos. Jos galbūt neturi išvis, todėl laukiu atkaklios kovos ir pusiausvyros rezultate – 2:2.

„Orionas“ - AFK

2016-08-28 18:10 Fabijoniškių VFM

Taip, „Orionas“, kaip sakė patys orioniškai, tikrai gali geriau. Bet ne šiame mače, kuriame AFK toliau pratęs savo pergalių seriją. Nes tiesiog. Nes #serija. 0:4.

„Stickers“ - „Ozo tapyrai“

2016-08-28 18:30 Dilgynė

Savaitgalį ekipos pasitinka ženkliai skirtingomis nuotaikomis. Jei lipdukai antrą sezono dalį pradėjo laimėdami ir įgydami didesnį pranašumą nuo persekiojančių konkurentų, tai „Ozo tapyrai“ ne tik patyrė solidžią nesėkmę, bet kaltųjų paieškos dar ir apgadino klimatą komandoje.

Buvo tikimybė, kad šis 14.30 val. turėjęs prasidėti mačas gali būti nukeltas jei ne į pirmadienį, tai net į sezono pabaigą. Tai netapo faktu, rungtynes sekmadienį tiesiog pavėlinus. Spėju, kad lygiosiomis šiame sezone kategoriškai nežaidžiantys „Stickers“ pagaliau savo rezultatų grafoje turės geltoną įrašą – 1:1.

Beje, išbandyti savo orakuliškas galias galite ir jūs. Ir ne tik išbandyti, bet ir laimėti bilietus į Lietuvos nacionalinės rinktinės rungtynes.