B divizionas: paskutinis turas – be didesnių netikėtumų Visos

Baigėsi pirmasis šių metų B diviziono ratas (na, liko jame sužaisti dar vienerias rungtynes, tačiau jos situacijos iš esmės nepakeis), o paskutiniame ture savo pozicijas tik dar labiau pagerino visos trys prizines vietas šiuo metu užimančios komandos – visos jos iškovojo pergales ir atostogauti išėjo su vienu tikslu – rudenį išsaugoti ir pagerinti savo užimamas vietas.

Spėta rezultatų: 54

Tiksliai atspėta baigčių: 22

Tiksliai atspėta rezultatų: 0

Ozo tapyrai 1:0 Katastrofa

Pirmasis turo mačas įvyko Paneryje, kur, kol rusai baudinių serijoje mušė ispanus, savo santykius lietuje aiškinosi dvi gerai pažįstamos komandos. Kaip ir galima buvo tikėtis, žaidimas nebuvo per daug atviras ir labiausiai sukosi aikštės vidurinėje zonoje. Nepaisant to, abi ekipos turėjo neblogų šansų pasižymėti, bet į pertrauką išėjo įsivaizduojamoje švieslentėje šviečiant dviem nuliams.

Po pertraukos žaidimas vyko tarsi bangomis – geriau pradėjo „Katastrofa“, netrukus iniciatyvą perėmė oranžiniai, po to vėl aktyvesni buvo svečiai, tačiau galutinis žodis vis tiek priklausė tapyrams – prieš tai vos patys nepraleidę įvarčio jie jau kitoje atakoje pelnė įvartį galva ir taip iškovojo itin svarbią pergalę.

„Kadangi „Katastrofa“ yra mūsų kalibro varžovas, tad stengėmės neatsitraukti į gynybą, o patys pabandyti žaisti „pirmu numeriu“. Kartais tai pavykdavo" žaidimo planą atskleidė nugalėtojų atstovas Karolis Tretjakas. - "Kova nebuvo itin kieta. Kortelės buvo rodomos už kalbas, ginčus ir taktines pražangas.

Pirmąjį ratą vertinčiau aštuonetui. Kai kur pasisekė, kai kur padėjo dubleriai, bet iki pilnos laimės trūko dviejų momentų. Iš Lentvario privalėjome grįžti bent su tašku, o kaip pralaimėjome „Tėvynės Sąjungai“ – nesuprantu. Buvau tik antrame kėlinyje, bet žaidimas vyko į vieną pusę. Galbūt varžovai nusprendė taip atsitraukti, bet pralaimėti, mano nuomone, tikrai neturėjome. Neturėjome šansų antrame kėlinyje tik mače su „Vovą“, bet tada nesusirinkome ir priekyje buvome bedančiai. Taip pat smagu, kad sėkmingai žaidžiame „Panerio“ stadione. Antrame rate reikės taip pat atkakliai kovoti. Tik tokiu būdu galime išsilaikyti turnyro lentelės viduryje“.

Spėjimas buvo nulinės lygiosios, ir iki visiško jo išsipildymo pritrūko maždaug dešimties minučių.

Tėvynės Sąjunga 0:5 Pagiriai

Nors rezultatas ir didžiulis, tačiau realaus vaizdo aikštėje jis turbūt neatspindi – TS turėjo savų šansų mušti įvarčius, ypač antroje mačo dalyje, tačiau jiems vis trūko sėkmės, o svečiai tuo naudojosi ir baudė negailestingai. Nors teritorinė persvara ir priklausė Pagiriams, tačiau konservatoriai darė daug individualių klaidų ir taip leido varžovams dar iki pertraukos susikurti trijų įvarčių pranašumą.  Antrame kėlinyje krito dar du įvarčiai, taip galutinai nusprendę mačo baigtį.

„Šiose rungtynėse labai trūko sėkmės“ – pradėjo TS atstovas Alvydas Eidukaitis. – „Du įvarčius prasileidome po individualių klaidų nepataikius į kamuolį ir leidus puolėjui atsidurti 1x1, dar du įvarčiai po vartininko klaidų ir vienas iš žaidimo. Mes patys pirmame kėlinyje gynėmės, antrajame pradėjome žaisti ir turėjome tik per antrą kėlinį šešias mirtinas progas - du kartus nepataikėme į vartus iš 3 metrų, kai vartininkas jau buvo nugriuvęs ir niekuo negalėjo padėti, ir 4 progos 1x1 neišnaudotos. Kalbu net ne apie pusproges, bet apie 100% momentus.

Gaila, rezultatas neatspindi tikro vaizdo aikštelėje. Pagiriai žaidžia pakankamai kietą futbolą, mes to nesitikėjome, antame pradėjome žaisti taip pat kaip jie ir prasidėjo aikštėje kalbos ir nereikalingos emocijos. Iš Pagirių tikėjausi kokybiškesnio futbolo - visas žaidimas sukasi per krašto saugus kurie visada ieškojo priekyje savo greitų puolėjų. Ar jie pateks tarp prizininkų nežinau - jei rungtyniaus taip kaip su mumis, manau, jog kitos komandos jiems gynėjų klaidų neatleis.

Netenkina pirmame rate surinktų taškų kiekis, manau galėjome, bent trimis turėti daugiau. Turime sutvarkyti gynybos liniją ir laikytis žaidybinės drausmės. Tikrai su visomis komandomis galime kovoti ir antrame rate tai darysime” – tikslus kitai sezono daliai įvardijo TS vadovas.

Prognozėje atspėti laimėtoją sunku nebuvo, kiek pritrūko tik iki tikslaus rezultato.

Imperialas 2:5 Vova

Po metų pertraukos į B grupę grįžusio „Imperialo“ agonija tęsiasi – komanda patyrė jau penktą nesėkmę iš eilės ir septintąją per paskutines aštuonerias rungtynes ir į pertrauką išėjo tūnodami lentelės dugne. Su „Vova“ mačas jiems prasidėjo tragiškai – jau per pirmas aštuonias minutes į jų vartus krito du įvarčiai ir nors netrukus skirtumą sušvelninti pavyko, čia pat buvo praleistas ir trečias.

Po pertraukos komandos dar turėjo savų šansų, juos geriau išnaudojo svečiai, kurie po šios pergalės įsitvirtino ant trečiojo turnyrinės lentelės laiptelio. Visus rungtynių įvarčius ir ne itin įspūdingą šeimininkų gynybos ir vartininko žaidimą jų metu galite išvysti vovinių paruoštoje video santraukoje.

„Prieš rungtynes akcentavome, kad negalime nuvertinti varžovo, todėl į aikštelę žengėm maksimaliai susikaupę. Gaila, kad nepavyko išnaudoti begalės progų, o ir apsiginti ne visada sekėsi taip, kaip norėtųsi, bet iš esmės žaidimas priklausė mums.

„Imperialas“ tikrai nepasirodė tokia komanda, kuri būtų lentelės dugne - jie turi nemažai pajėgių žaidėjų, todėl manau, kad antrame rate jie dar turėtų sukelti problemų visoms diviziono komandoms.

Pirmas ratas buvo gan neblogas, nors vienas rungtynes sužaidėme "Katastrofiškai" blogai. Antrame rate stengsimės neapleisti pozicijų, o tam pasiekti reikės dar daugiau padirbėti“ – kalbėjo „Vovos“ vadovas Ignas Rudzevičius.

Šiuo atveju numačiau sausą svečių pergalę, tačiau „Imperialas“ porą kartų vis dėlto iššovė.

Stickers 0:2 Lentvaris

Šį kartą turas užsitęsė iki ketvirtadienio, kai Dilgynė „Stickers“ priėmė neblogą bangą pagavusius Lentvario futbolininkus. Tiesa, pastarieji į rungtynes atvyko be dviejų savo atakų lyderių, tačiau ir tai jiems nesutrukdė turėti gana aiškios žaidybinės persvaros ir kurti progų prie varžovų vartų. Iš visų savo šansų lentvariečiai išnaudojo du, tačiau ir to užteko, jog būtų iškovota pergalė. Tuo tarpu „Stickersų“ bėdos daugiau nei aiškios – komanda įvarčio nepelnė paskutinėse ketveriose pirmo rato rungtynėse, tad užduotys vasarai turėtų būti gana aiškios.

„Šiandien tikrai puikiai žaidė mūsų vartininkas - sakyčiau, bent tris kartus išgelbėjo 1x1 situacijose. Lentvaris įmušė po kampinio, o vėliau tolimu smūgiu iš maždaug 20 metrų, mes patys realiai turėjom vieną gerą progą po perdavimo iš krašto, bet Lentvario vartininkas sugebėjo smūgį atremti. Persvara buvo Lentvario pusėje tikrai - sutiksiu, kad šiemet jie turi tikrai gerą komandą, čia be klausimų.

Tokia užimama vieta nieko negali tenkinti, manau, tai netinkina ir mūsų. Žaidimas priekyje iš tiesų yra didžiausia problema, o be jos bandysime pakelti moralinį nusitekimą, nes šiai dienai jis nėra labai jau geras. Kaip ir visada, kovosime iki galo ir antrajame rate bandysime pagerinti savo pozicijas“ – optimizmo neprarado „Stickers“ vadovas Ruslanas Daškevičius.

Čia nuspėjau ir nugalėtoją, ir įvarčių skirtumą, bet iki tobulybės reikėjo tik to, kad abi ekipos pelnytų vienu įvarčiu daugiau...

REZULTATYVIAUSI

Šioje skiltyje nepasikeitė visiškai niekas – pirmajame trejete liko trys žaidėjai, šio savaitgalio ture nedalyvavę. Simonas Stankevičius („Top Kickers“) su 12 įvarčių, Edgaras Surovičius (Lentvaris) su 11 bei Vytautas Stankūnas (TK), savo sąskaitoje turintis 9 tikslius smūgius.

ATOSTOGOS

Tai buvo paskutinis turas prieš vasaros pertrauką – komandos į stadionus dabar grįš jau tik rugpjūčio viduryje, o iki to laiko turės progą papildyti savo gretas, treniruotis, gerinti formą ir tikėtis, kad tai padės pakilti lentelėje (arba išsaugoti jau turimas pozicijas). Tiesa, dviems komandoms dar liko vienos rungtynės, o visiems kitiems apžvalgininkas jau dabar linki geros vasaros, geros pasaulio futbolo čempionato pabaigos ir rudenį grįžti nusiteikus dar kovingiau!

ANONSAS

Šios rungtynės turėjo įvykti jau praėjusį savaitgalį, tačiau dėl dainų šventės užimtame Fanų stadione jos vykti negalėjo, tad buvo nukeltos į šį sekmadienį. Senojo savo spėjimo neišsižadėsiu ir dar kartą pateiksiu jį čia:

Trivartis – Granitas2

07.08 (sekmadienis), 16.00, Fanų

Naujosios Vilnios komanda aiškiai turi bėdų puolime, mat varžovų vartų neatrakina jau trijose rungtynėse iš eilės, o tanki „Trivarčio“ gynyba taip pat lengvo vakaro jiems nežada. Praėjusio sezono namų rungtynėse raudonieji „Granitą2“ sudorojo gana nesunkiai ir parodė, kad patyrusi oponentų komanda jiems nėra baisi, tad tai yra viena priežasčių, dėl kurių bandysiu pergalę skirti šeimininkams – 2:0.