B divizionas: paskutiniai sezono akcentai Visos

 

Taigi, galutinai išsprendus paskutinius B diviziono klausimus paaiškėjo, jog čempionais šiemet tapo Pagirių futbolininkai, už savęs palikę Lentvario ir Vovos komandos.

Tiesa, reikia paminėti, jog čia prireikė ir LFF DK įsikišimo – buvo nuspręsta, jog Pagiriams techninė pergalė prieš Lentvarį bus palikta, negana to, sidabro medalininkai bus nubausti ir techniniu pralaimėjimu Granitui2 – abejose šiose rungtynėse dalyvavo teisės tam neturėjęs Lentvario puolėjas Andrej Kostevič.

Žemiau pateikta lentelė teisingai atspindi komandų pozicijas, tačiau dar nėra pakeisti taškai – Lentvariui trys taškai turėtų būti numinusuoti, Granitui2 – tie patys trys pridėti. Tačiau galutinei lentelei įtakos tai nebeturės. O mes savo ruožtu paskutinius akcentus sudėsime trumpai pažvelgdami į kiekvienos komandos sezoną bei pasiekimus.

PAGIRIAI

Užimta vieta: 1;

Prognozuota vieta: 1;

Rezultatyviausias žaidėjas: Marius Daukša (16 įvarčių);

Prognozės buvo patvirtintos – Pagirių futbolininkai nuo pat sezono starto pradėjo gana užtikrintai ir be didesnių duobių rinkti taškus, ir galų gale atsidūrė ten, kur buvo matomi ir prieš sezoną. Žinoma, buvo ir gana kontraversiškų akimirkų, tokių kaip incidentas rungtynėse su Vova ar ta pati techninė pergalė prieš Lentvarį. Nors ir buvo prarasti taškai prieš Trivartį (du kartus), Katastrofą ar Ozo tapyrus, tačiau tai nesutrukdė užkopti ant aukščiausios podiumo pakylos.

Taurėje žygis neužsitęsė – jau pirmame etape buvo pralaimėta būsimiems III lygos prizininkams iš Akto, tačiau dėl to Pagirių komanda turbūt pernelyg neliūdi.

 

LENTVARIS

Užimta vieta: 2;

Prognozuota vieta: 8;

Rezultatyviausias žaidėjas: Andrej Kostevič (28 įvarčiai);

Prisiimu kaltę dėl sezono starte Lentvariui prognozuotos vietos. Tačiau praėjusių metų sezonas neleido numatyti to, ką šiemet sukūrė Lentvario futbolininkai. Atsinaujinę ir pasipildę pajėgiais žaidėjais Lentvario komanda iškart šoko į pirmą lentelės dalį, demonstruodami tikrai patrauklų ir įvarčių pilną atakuojantį futbolą. Būtent ši komanda tapo rezultatyviausia divizione ir antrame rate buvo visai netoli to, jog taptų čempionas. Vis dėlto, tam tikras neapsižiūrėjimas ir diskvalifikuoto žaidėjo pasirodymas rungtynėse lėmė, jog šiemet teko tenkintis antra vieta. Nepaisant to, ateitis atrodo šviesi – pavykus išlaikyti panašią sudėtį rimta kova bus duodama ir kitąmet A divizione. Negalima nepaminėti ir Trakų stadiono, kuriame antroje sezono pusėje lentvariškiai priėmė varžovus ir dėl geros aikštės susilaukė nemažai pagyrų.

Taurėje buvo įveikti trys etapai, o ketvirtfinalyje pralaimėta  būsimiems taurės laimėtojams – Ozui.

 

VOVA

Užimta vieta: 3;

Prognozuota vieta: 5;

Rezultatyviausi žaidėjai: Mykolas Kaveckas ir Robert Catalin Ionescu (po 8 įvarčius);

Šis spėjimas buvo netoli tiesos, tačiau Voviniai su savo fanų pagalba pasidabino medaliais. Turėdami gilią ir panašaus pajėgumo sudėtį Vova galėjo prisitaikyti prie varžovų siūlomo žaidimo ir buvo gana lankstūs. Vieno aiškaus puolimo lyderio nebuvo, tačiau savo indėlį įnešė bent keli svarbūs žaidėjai. Jeigu neskaitysime sezono starte patirtos nesėkmės prieš Stickers, tai pamatysime, kad Vova neprarado taškų prieš komandas, likusias žemiau nei ketvirta vieta. Būtent tie taškai, susirinkti prieš potencialiai silpnesnes komandas, padėjo Vovai aplenkti Top Kickers futbolininkus ir išsikovoti vietą tarp geriausiųjų.

Taurėje voviniai neužsibuvo – jau pirmame etape buvo nusileista A diviziono Nemenčinei.

 

TOP KICKERS

Užimta vieta: 4;

Prognozuota vieta: 4;

Rezultatyviausias žaidėjas: Deividas Maciulis (26 įvarčiai);

Nuo pat sezono starto TK demonstravo savo raumenis ir įrodinėjo, jog jie turi tikslą patekti tarp prizininkų. Tai iliustravo ir ne kartą apkalbėtas Simono Stankevičiaus prisijungimas prie komandos. Vis dėlto, ir pačiam Simonui, ir visai TK komandai sezonas nesusiklostė gerai – komandą kamavo traumos ir ypatingai antroje pusėje tai kėlė nemažai bėdų. Žinoma, tas spragas neblogai užkamšė Vilniuje taip pat neblogai žinomi Arturas Juchno ir Saulius Klevinskas, tačiau iki sėkmingo finišo pritrūko kelių, apmaudžiai paleistų taškų (galima atsiminti ir abu mačus su Ozo tapyrais, kai nepavyko išsaugoti saugios 3:0 persvaros).

Taurėje diviziono naujokai nužygiavo iki ketvirtfinalio, kur nusileido III lygos čempionams ir taurės finalininkams Navigatoriams.

 

GRANITAS2

Užimta vieta: 5;

Prognozuota vieta: 6;

Rezultatyviausias žaidėjas: Viktor Frizel (7 įvarčiai);

Visiškai vidutiniški Naujosios Vilnios komandos metai. Viso sezono metu vienai vyriausių pagal amžių diviziono komandų nesisekė rasti stabilios formos, tad realių ambicijų iškovoti medalius ir nebuvo. O vietą viduryje padėjo užsitikrinti lygiosios su tiesioginiai konkurentais bei pergalė prieš nukraujavusius Top Kickers futbolininkus. Vis garsiau sklinda ir kalbos, kad kitąmet pirmoji ir antroji Granito komandos jungsis, tad bus įdomu matyti, kaip tai paveiks situaciją divizione.

Taurėje kalnų nuversti irgi nepavyko – jau pirmame etape buvo pralaimėta diviziono kolegoms Imperialui.

 

KATASTROFA

Užimta vieta: 6;

Prognozuota vieta: 2;

Rezultatyviausias žaidėjas: Romanas Burakovas (6 įvarčiai);

Nuo ko gi pradėti čia... su prognoze prašauta visiškai. Tiesa, matyt apžvalgininkas bus per daug prisižiūrėjęs praėjusio sezono, kur Katastrofa liko ketvirti ir visiškai netoli medalių. Šiemet nuo pat starto buvo galima matyti, jog panašų žygį pakartoti bus gana sunku – taškai buvo prarandami prieš tiesioginius varžovus, nesusirenkama mačuose su lyderiais, tad tokia baigtis yra iš esmės dėsninga. Daug ką pasako ir tas faktas, kad rezultatyviausias komandos žaidėjas visus savo įvarčius pelnė dvejose rungtynėse, o neatsiradus kitam solidžiam puolėjui komanda turėjo rimtų sunkumų.

Taurėje geltonieji išmetė III lygos TEC komandą, tačiau vėliau neatsilaikė prieš C diviziono Press‘ą.

„Deklaravome tikslą kovoti dėl medalių, nepavyko. Pasirodymą taurėje baigėme taip pat per anksti. Taip, kad pagal rezultatai patys sufleruoja, kad sezonas buvo blankus, - sakė komandos atstovas Paulius Petravičius. - Bet tam yra ir realių priežasčių. Prieš sezoną netekome dviejų pagrindo gynėjų, visą sezoną puolė traumos. Ne visada pavykdavo ir susirinkti, dėl ko praėjusiais metais problemų nebuvo. Kita vertus, per pastaruosius ketverius metus užėmėme visas vietas divizione nuo 4 iki 7, tai gal toks realus mūsų pajėgumas?

Apie kitą sezoną... Dar svarstome, ar dalyvausime žiemos turnyre. Gal ten ir bus ruošiami mūsų namų darbai. Jei rimčiau, su komplektacija viskas kaip ir gerai, o iki idealumo trūksta vieno vidurio gynėjo ir vieno tikro puolėjo (šitas tai jau yra tapęs mūsų chroniška paieška kiekvienais metais). Tai ir bandysime išspręsti šituos klausimus tarpsezoniu.“

 

STICKERS

Užimta vieta: 7;

Prognozuota vieta: 9;

Rezultatyviausias žaidėjas: Pavel Ševčuvianec (4 įvarčiai);

Stickersai turėjo dvi sezono puses. Pirmoje – itin didelis vargas puolime, kai nepavyko įmušti net 6 rungtynėse iš eilės ir buvo užimama vieta pačioje lentelės apačioje, tačiau antroje dalyje prie komandos prisijungęs ekipos lyderis Augustinas Maniušis pakeitė savo komandos veidą, komanda pradėjo mušti įvarčius ir rinkti taškus. Keturių pergalių prieš tiesioginius konkurentus serija leido išlipti iš pavojingos zonos ir pakilti iki septintosios vietos. Vis dėlto, gana aišku, jog neradus atakų lyderio – kitąmet gali būti dar sunkiau.

Taurėje irgi buvo sužaistas vos vienas mačas – pirmame etape po baudinių serijos pralaimėta C diviziono Reaktyvui.

„Manau, kad įvykdėme pagrindinį savo tikslą - išlikome B divizione. Mūsų pirmas ratas buvo labai prastas, surinkome tik 7 taškus, o antrajame rate iškovojome 14 taškų, t.y. pasirodėme dvigubai geriau, nei pirmajame rate. Taip pat antrajame rate pataisėme žaidimą prieky, t.y. pradėjome mušti įvarčius.

Dabar laukia žiemos sezonas Sportimoje, po jo jau galvosime dėl kito SFL 11x11 sezono. Tikrai žinau, kad ruošiamės dalyvauti, tas yra svarbiausia.

Noriu padėkoti varžovams už įdomų sezoną, o mūsų prizininkams palinkėti sėkmės A divizione!“ – pozityvia nata savo sezono apžvalgą baigė komandos vadovas Ruslanas Daškevičius.

 

TRIVARTIS

Užimta vieta: 8;

Prognozuota vieta: 11;

Rezultatyviausias žaidėjas: Arminas Lapinskas (17 įvarčių);

Nors prieš sezoną Trivarčiui buvo skirta paskutinioji pozicija, komandos atstovus iškart nuraminau – su mano spėlionių tikslumu jiems nėra ko nerimtauti, nes pozicija tikrai bus kitokia. Taip ir buvo. Pirmame rate stipriai bangavę, antrame trivartininkai nusprendė, jog reikia pradėti žaisti – buvo nugalėti tiesioginiai konkurentai kovoje dėl išlikimo, paimtas taškelis ir iš būsimų čempionų, o tai garantavo raudoniesiems dar vieną sezoną B divizione.

Taurėje pavyko įveikti vieną etapą, tačiau antrame buvo pralaimėta D diviziono Medžiams2.

„Vertinant visą sezoną galima sakyti, kad komandai jis buvo gan banguotas - kaip rezultatų, taip ir žaidėjų susirinkimo į rungtynes prasme. Tarpsezonyje atėjo gan nemažai naujokų, tad tikėjomės, kad nebekils problemų su susirinkimu. Tačiau ilgainiui tos problemos visgi išlindo, tad, iš esmės, Trivartį tempė vis ta pati „senoji gvardija”. Džiugu tai, kad sugebėjome, iš esmės, per tas dvi tiesiogines akistatas duoti kovą kone kiekvienai diviziono komandai (gal tik Top Kickers abu kartus mus suvalgė be šansų - 1:5 ir 0:6), ir gero spurto sezono finišo tiesiojoje metu visgi šoktelėjome į tą 8 vietą. Taigi, tą svajonę pagaliau pakovoti dėl C diviziono apdovanojimų, ko gero, teks atidėti dar vienam sezonui...“ – sakė raudonųjų atstovas Artūras Stepanovič.

 

OZO TAPYRAI

Užimta vieta: 9;

Prognozuota vieta: 10;

Rezultatyviausi žaidėjai: Tomas Markūnas, Kostas Strielkūnas ir Kasparas Jurgelionis (visi po 4 įvarčius);

O viskas oranžiniams prasidėjo neblogai – pirmoje sezono pusėje kiek atsijauninę tapyrai rimtai kibo į atlapus visiems favoritams, per pirmąjį ratą surinko 15 taškų ir saugiai rikiavosi vidurinėje lentelės dalyje. Tačiau antroje pusėje gynybinės siūlės pradėjo trūkinėti, pralaimėjimai sekė vienas po kito ir padėtį tik truputį pagerino kelios lygiosios. Tiesa, pora iš jų buvo pasiektos įspūdingu stiliumi – prieš Top Kickers grįžta nuo 0:3 iki 3:3, o su Granitu2, atsiliekant 0:2 ir žaidžiant su žaidėju mažumoje tai nesutrukdė rezultato išlyginti. Tačiau tų trijų taškų saugumui užsitikrinti neužteko, tad pagal nuostatus tapyrai kitąmet turėtų startuoti C divizione. Tačiau galutinis sprendimas, turbūt, paaiškės tik pavasarį.

Taurėje oranžiniai taip pat praėjo tik vieną etapą.

 

TĖVYNĖS SĄJUNGA

Užimta vieta: 10;

Prognozuota vieta: 7;

Rezultatyviausias žaidėjas: Juozas Pečiukaitis (9 įvarčiai);

Tai – viena labiausiai nuvylusių šių metų komandų. Dar praėjusiame sezone TS pasižymėjo gana tvirta gynyba, kėlusia problemų visiems favoritams. Šiemet sudėtis ryškiai nesikeitė (buvo išsaugotas ir puolimo lyderis J. Pečiukaitis), tačiau kažko ryškiai trūko. Žinoma, antrame rate įvykusi Igno Kero netektis kaip reikiant sumaišė kortas konservatoriams, kurie antrame čempionato rate iškovojo vos du taškus ir gana anksti „rezervavo“ sau kelionę į C divizioną kitame sezone.

Taurėje TS krito jau pirmame etape.

 

IMPERIALAS

Užimta vieta: 11;

Prognozuota vieta: 3

Rezultatyviausias žaidėjas: Dmitrijus Tutyškinas (4 įvarčiai);

Nuo ko gi čia pradėti... Nusiapžvalgininkavau čia, kaip reikiant... Šio sezono Imperialo sudėtis aiškiai nesiekė B diviziono lygio, todėl nemaža dalis rungtynių buvo tiesiog elementarus susidorojimas. Per sezoną iškovotos vos dvi pergalės, prieš Top Kickers ir Lentvarį praleisti dviženkliai skaičiai įvarčių ir per du sezonus antrą kartą teks leistis žemyn. Galbūt metų stažuotė C divizione padės Imperialui kiek perskirstyti jėgas ir kilti į naujas aukštumas, tačiau šiuo metu reikia komandai palinkėti sėkmės ir nepabyrėti.

Tiesa, taurėje Imperialas vieną etapą įveikė, palauždami Granitą2.

 

REZULTATYVIAUSIEJI

Sezono finiše šį titulą vis dėlto iškovojo Lentvario atakų lyderis Andrej Kostevič, paskutiniame ture pelnęs tris įvarčius ir savo sąskaitą pakėlęs iki 28. Žemiau jo liko TK snaiperis Deividas Maciulis su 26, kiek daugiau atsiliko Trivarčio puolėjas Arminas Lapinskas su 17.

 

STATISTIKA

Pačioje pabaigoje galima pažiūrėti ir į asmeninę apžvalgininko spėlionių statistiką.

Viso buvo pateikta 110 spėjimų.

Iš jų teisingą baigtį pavyko nuspėti 59 kartus (53,63 proc.);

Teisingas rezultatas buvo pateiktas tik 3 kartus (2,72 proc.);

Ne itin puikus tikslumas, bet su laiku visi mokomės...

 

Pačiai pabaigai tiesiog noriu padėkoti visoms komandoms už dar vieną įdomų sezoną ir palinkėti sėkmės arba ilsintis, arba ruošiantis žiemos turnyrui 7x7!

 

FK Pagiriai facebook nuotr.