B divizionas: pasikeitė lyderiai Visos

16-ąjį turą B divizione galima pavadinti „pirmų kartų“ turu – „Lentvaris“ ir „Katastrofa“ patyrė pirmąsias nesėkmes antrajame rate, o „Futbolo Broliai“, „Žaibai-Viltis“ ir „Mostiškės pirmą kartą po vasaros pertraukos į savo sąskaitas įsirašė po pergalę. Tokie rezultatai lėmė ir pasikeitimus lentelėje – iki tol lyderiavusi „Katastrofa“ smuktelėjo iki trečiosios vietos, o juos palaužusios „Mostiškės“ įnešė dar daugiau gyvumo į kovą dėl išlikimo: dabar 6-11 vietas užimančias komandas skiria vos trys taškai.

Spėta rezultatų: 96

Tiksliai atspėta rezultatų: 4

Tiksliai atspėta baigčių: 32

„Žaibai-Viltis“ 4:3 „Lentvaris“

Iš nesėkmių liūno pagaliau išlipo ir vieni lyderių „Žaibai-Viltis“, šį kartą sugebėję susitvarkyti su pavyzdingą formą demonstravusiais Lentvario futbolininkais, kuriems, panašu, šansų išlikti divizione lieka vis mažiau ir mažiau. O viskas čia prasidėjo dviem greitais Teodoro Žuko ir Artūro Tkačiaus įvarčiais, kurie jau po šešių minučių žaidimo leido šeimininkams pirmauti solidžia persvara. Bet Lentvaris rankų nenuleido ir kėlinio viduryje Romuald Kliukoit rezultatą sušvelnino. Antrojo kėlinio metu dar vienas T. Žuko tikslus smūgis vėl suteikė „Žaibų-Vilties“ komandai didesnį pranašumą, tačiau neatidi atkarpa gynyboje, per kurią Lentvaris pelnė du įvarčius (Artūras Borščevskis ir Romuald Kliukoit) rungtynių baigties sprendimą nukėlė į paskutines minutes. Čia vis dėlto sėkmingiau sužaidė vieni favoritų, kurie po tikslaus Valdo Kondratovič smūgio iškovojo taip reikalingą ir svarbią pergalę.

„Privalėjom mažiau praleisti ir daugiau įmušti, ką gera pradžia ir parodė. Du greiti įvarčiai turėjo būti impulsas tolimesnei rungtynių eigai. Bet tada sustojom, pradėjom neatsakingus perdavimus dalinti ir prasidėjo mėsmalė. Lentvario taktika buvo mėtyti ilgus perdavimus už gynėjų nugarų, todėl mūsų aukšta gynybos linija neatnešė naudos. Gal kiek vietomis atrodė, jog tos pačios vidurio gynybos motyvacija gerokai kritusi. Iš viso to ir prisidarydavome problemų. Tačiau svarbiausia 3 taškai ir pergalė. Keliaujame toliau ir ruošiamės sekančiai dvikovai. Nuotaikos neblogos, ketiname surinkti praktiškai visą stipriausią sudėtį, tad tikimės geros kovos“ – po rungtynių kalbėjo nugalėtojų treneris Mindaugas Bielinskas.

Prognozėje pavyko atspėti rungtynių laimėtojus.

„VJFK Trakai“ 2:1 „Tėvynės Sąjunga“

Dar vienoje įdomioje akistatoje susitiko vieni lyderių „Trakų“ futbolininkai ir gerą formą antro rato starte rodę TS futbolininkai. Tačiau čia Rūdiškių aikštė vėl padarė savo ir gal kiek prisidėjo prie to, kad pergalę iškovojo šeimininkai. Čia, kaip ir buvo galima tikėtis, su kamuoliu ilgiau buvo šeimininkai, kūrę pozicines atakas ir laukę savų šansų, vieną kurių išnaudojo kėlinio pabaigoje, kai savo įvarčiu juos į priekį išvedė Tomas Starta. Antrajame kėlinyje aktyviau pradėjo žaisti ir svečiai, bet nuginkluoti varžovų vartininko jiems vis nepavykdavo. O kėlinio pabaigoje krito ir antrasis įvartis į jų vartus, kai pasižymėjo Marius Morozovas. Jau per pridėtą laiką rezultatą sušvelninti spėjo Juozas Pečiukaitis, bet tai ir buvo viskas, ką konservatoriai šioje dvikovoje spėjo nuveikti. Po šios pergalės nugalėtojai pakilo į pirmą lentelės vietą ir, kaip paaiškėjo vėliau, joje liko bent iki ateinančio turo.

„Pritariu kitoms komandoms dėl aikštės – manau, jog tai, kas žaidžiama joje - nėra futbolas. Pritariu „Stickers“ vadovui, kad tai labiau panašu į ping-pongą - daug kartų kamuolys skriedavo už aikštės ribų, atšokti galėjo į bet kurią pusę. Bet, kaip sakoma, sąlygos lygios abiems ekipoms. Rezultatas, mano manymu, teisingas ir pagal progas ir pagal žaidimą aikštėje. Mums truko aštrumo ir tikslumo“ – pelnytą pralaimėjimą pripažino TS vadovas Alvydas Eidukaitis.

Pagaliau, po kurio laiko, pavyko pataikyti ir laimėtoją, ir tikslų rezultatą. #smagu

„Stickers“ 2:0 „Ozo tapyrai“

Dviejų gynybinių komandų susitikime svarbią pergalę kovoje dėl vietos po saule iškovojo „lipdukai“, kurie lygioje akistatoje geriau išnaudojo savo progas ir palaužė „Ozo tapyrus“. Nors šeimininkai čia su kamuoliu laikėsi ilgiau, bet savų šansų turėjo abi ekipos, tačiau nei vienai iš jų išnaudoti tų šansų nepavyko, o viskas išsisprendė tik antrojo kėlinio antroje pusėje, kai „Stickeriai“ per dešimt minučių pelnė du įvarčius, susikrovė solidžią pergalę bei jos nebepaleidę į kišenę įsidėjo tris svarbius taškus. Įvarčius nugalėtojams pelnė Leonid Lisovskij, realizavęs 11m. baudinį bei Dmitry Medvedev, nuginklavęs vartininką akistatoje vienas prieš vieną. Tiesa, kaip pripažino pats „Stickersų“ vadovas, arbitras turėjo pilną teisę to įvarčio neįskaityti, mat atakoje aktyviai dalyvavo ir kitas puolėjas, kuris buvo nuošalėje. Apie teisėjų brigados darbą pastebėjimų buvo ir daugiau:

„Verta išskirti gan keistą teisėjavimą - tiek tapyrų, tiek mūsų nuomone, tądien teisėjas pamiršo korteles ir nerodė jų net tada, kai jos buvo labai akivaizdžios - tarkime, tyčiniai smūgiai į kojas iš galo, arba tempimas už marškinėlių, siekiant sustabdyt ataką ir panašūs epizodai. Kitaip tariant, savo teisėjavimu arbitras išprovokavo žaidėjus ir rungtynės gavosi gana grubios. Po vieno tokio epizodo mūsų saugui Eduard Ratiuk teko važiuoti į ligoninę ir panašu, kad sezonas jam jau baigtas. Reziumuojant - džiaugiuosi pergale ir, kaip jau sakiau, į turnyrinę lentelę nekreipiam dėmesio, o tiesiog bandome sužaisti gerai kiekvienas rungtynes“ – teigė „lipdukų“ vadovas Ruslanas Daškevičius. Tiesa, čia pat jis atsiminė ir savo praėjusios savaitės pažadą dėl Rūdiškių stadiono išmatavimo: „Dėl Rūdiškių gimnazijos stadiono matmenų - jie yra 90x47 ir atitinka reikalavimus“. Tačiau tai turbūt bus menka paguoda komandoms, vyksiančioms ten žaisti savo rungtynių.

Spėjime bandžiau apsidrausti ir galvojau apie lygiąsias, bet šeimininkai čia geriau išnaudojo savo progas ir nubraukė visas mano prognozes.

„Trivartis“ 4:1 „Granitas2“

Stiprų smūgį vieniems iš kandidatų į medalius sudavė vis didesnį pagreitį įgaunantys „Trivarčio“ futbolininkai. Čia mačą šeimininkai pradėjo itin pakiliai, ir naudodamiesi vyresnio amžiaus svečių prarastais kamuoliais bei nespėjimu gynyboje jau per pirmą pusvalandį pelnė tris įvarčius (visus juos pelnė Arminas Lapinskas), užtikrintai gynėsi nuo varžovų atakų ir jau po pirmojo kėlinio turėjo solidžią persvarą. Vis dėlto antroje mačo dalyje Naujosios Vilnios futbolininkai atsigavo, uždarė šeimininkus jų baudos aikštelėje ir dar kėlinio pradžioje Jevgenijus Rybakovas rezultatą kiek sušvelnino. Puolė svečiai ir toliau, tačiau daugiau įvarčių nepelnė, o raudonųjų pergalę įtvirtino antroje kėlinio dalyje pelnytas ketvirtasis to paties A. Lapinsko smūgis, kuriuo jis priartėjo prie snaiperių įskaitoje vis dar pirmaujančio Viačeslav Rodevič iš „Valčiūnų“ komandos.

„Labai svarbus faktorius, lėmęs jėgų santykį prieš rungtynes, buvo pagrindinio „Granito“ susitikimas su Ukmergės „Spartaku“ tą pačią dieną, tad „Granito 2“ sudėtis nebuvo papildyta „motininio“ klubo žaidėjais. Iškovojome labai svarbius taškus, esame šiokiame tokiame pakilime po sėkmingų rungtynių serijos ir bandysime ją pratęsti, juolab, kad artėja dvikovos su arčiausiai turnyrinėje lentelėje esančiais oponentais, tad tai bus svarbios kovos „dėl 6 taškų““ – patenkintas po pergalės liko nugalėtojų atstovas Artūras Stepanovič.

Prognozėje spėjau, kad „Trivartis“ pasieks lygiąsias, tačiau jie pas save facebooke pasisakė, jog gali ir daugiau. Ir nemelavo, tad sveikinimai komandai su svarbia pergale.

„Futbolo Broliai RAILANA“ 4:1 „Valčiūnai“

Identišku rezultatu baigėsi ir pirmadienio akistata Fabijoniškėse, kur „Futbolo Broliai“ iškovojo svarbią pergalę ir bent kuriam laikui grįžo į antrąją vietą lentelėje. Šeimininkai į priekį išsiveržė jau 16-ąją minutę, kai įvartį pelnė Jan Reut, tačiau po dvidešimties minučių jau minėtasis V. Rodevič įvarčiu grąžino pusiausvyrą į rungtynes. Nepaisant geros pirmos mačo dalies pabaigos, antrasis kėlinys svečiams nesusiklostė visiškai – jau antrąją jo minutę Jevegnij Dovkša pasiuntė kamuolį į savus vartus, dar vėliau „Futbolo Brolių“ gretose pasižymėjo Albertas Perkovskis ir mačo baigtis iš esmės tapo aiški. Paskutinę vinį į oponentų karstą smeigė ir rezultatą pačioje dvikovos pabaigoje dar labiau padidino Tomas Mickevičius.

„Pats žaidimas nebuvo blogas - tiesiog kelios padarytos klaidos ir jau atsilikome 1:3, o likusi mačo dalis buvo tik formalumas. Bandysime įkasti lyderiams“ – į artėjančią akistatą su „Katastrofa“ jau žvalgėsi „Valčiūnų“ atstovas Tomas Narkevičius.

Nuspėjau ir laimėtoją, ir įvarčių skirtumą, tik gaila, jog iki tikslaus rezultato kiek pritrūko.

„Mostiškės“ 3:1 „Katastrofa“

„Gera pradžia – pusė darbo, nebent tu esi „Katastrofa“ ir susitinki su „Mostiškių“ komanda“ – tokią modifikuotą populiaraus posakio versiją galima pritaikyti šioms rungtynėms. Čia svečiai jau po pusės minutės išsiveržė į priekį, kai įvartį pelnė Artūras Mikaila, tačiau paskui komanda visiškai sugriuvo, o „Mostiškės“ kantriai laukė savo progų ir jas gavę baudė negailestingai – per dvidešimties minučių atkarpą pelnė tris įvarčius (pirmąjį smūgį į vartus pasiuntė Eduard Grudinskij, vėliau dublį pridėjo Sergej Lukašionok) ir pasiuntė buvusius lyderius į nokdauną. Antrajame kėlinyje „Katastrofa“ kiek atsigavo, tačiau solidžiai gynyboje sužaidę „Mostiškių“ futbolininkai rimčiau pagalvoti apie taškus varžovams neleido ir iškovojo gyvybiškai svarbią pergalę kovoje dėl vietos kitų metų B divizione.

„Antrose rungtynėse iš eilės įmušę įvartį visiškai sustojom. Šįkart tai pavyko padaryti jau pirmą minutę, todėl per likusias 44 leidome varžovams daryti, ką jie nori. Nesisekė niekas ir šis kėlinys drąsiai pretenduoja į blogiausio šiais metais titulą. Po pertraukos pavyko atsitiesti patiems, bet perlaužti rungtynių nesigavo. Tendencijos nemalonios, bet tragedijos nedarom, sekmadienį bandysime reabilituotis prieš „Valčiūnus““ – po skaudaus pralaimėjimo kalbėjo „Katastrofos“ atstovas Paulius Petravičius.

Čia lyg ir laukiau lygiųjų, tačiau itin pasyvus „Katastrofos“ žaidimas pirmoje mačo pusėje neleido tokiai vilčiai išsipildyti.

ANONSAS

„Granitas2“ – „Futbolo Broliai RAILANA“

09.23 (šeštadienis), 11.00, Naujoji Vilnia

Viena iš dviejų turo akistatų, kur tarpusavyje susitiks dvi TOP 5 komandos. Jei praėjusiame ture Naujosios Vilnios komanda negalėjo pasipildyti pirmos ekipos žaidėjais, tai dabar turėtų būti kitaip, mat „Granitas“ savo rungtynes žais tik sekmadienį. Spėju, kad tai gali padėti šeimininkams iškovoti tašką – 2:2.

„Valčiūnai“ – „Katastrofa“

09.24 (sekmadienis), 15.00, Dilgynė

Abi komandos į rungtynes ateis turėdamos aiškius uždavinius – šeimininkai bandys išsikapanoti iš iškritimo zonos, tuo tarpu „Katastrofa“ sieks reabilituotis po dviejų iš eilės itin prastų rungtynių ir nepaleisti tolyn konkurentų dėl medalių. Vis dėlto, natūralios aikštės faktorius ir prasta tarpusavio susitikimų istorija sunkiai leidžia geltoniesiems čia skirti pergalę – 1:1.

„VJFK Trakai“ – „Žaibai-Viltis“

09.24 (sekmadienis), 15.00, Rūdiškės

Centrinė turo akistata, kurioje į pirmą turnyro lentelės vietą šoktelėję Trakų futbolininkai sieks ten išsilaikyti. Tačiau varžovas – ne pats parankiausias, mat svečiai trakiškius pirmame rate sudorojo be didesnių sunkumų. Tačiau manau, jog sava Rūdiškių aikštė ir keršto troškimas padės šeimininkams pasiekti pergalę – 1:0.

„Lentvaris“ – „Mostiškės“

09.24 (sekmadienis), 16.00, Lentvaris

Praėjusią savaitę abi komandos nutraukė skirtingas serijas – šeimininkai pirmą kartą antrame rate patyrė nesėkme, o „Mostiškių“ futbolininkai iškovojo pirmą pergalę. Jei Lentvario komanda čia praranda taškus – iš esmės ji jau gali pradėti ruoštis C diviziono kovoms kitais metais. Bet spėsiu, jog „Mostiškių“ įgauto pagreičio po pergalės prieš vienus lyderių čia nepakaks ir taškus praras abi komandos – 2:2.

„Trivartis“ – „Stickers“

09.24 (sekmadienis), 18.00, Fanų stadionas

Paskutinės keturios šių komandų dvikovos baigėsi „Trivarčio“ pergalėmis ir visai nesvarbu, kaip komanda susirinkdavo ar sužaisdavo – bet tris taškus į savo kišenę įsidėdavo visada. Šį kartą tiesiog pasitikėsiu akla statistika ir spėsiu, jog „Trivartis“ sugebės išlaikyti teigiamą balansą tarpusavio dvikovose ir pratęs sėkmingų rungtynių seriją – 3:2.

„Tėvynės Sąjunga“ – „Ozo tapyrai“

09.24 (sekmadienis), 20.00, Fanų stadionas

Šį kartą turas baigsis dvikova komandų, kurios lentelėje stovi visiškai greta viena kitos ir turi surinkusios po tiek pat taškų, tad pralaimėjimas čia per kurią jų gali stumtelėti link lentelės apačios. Nei viena komanda to nenori, tad galima laukti kietos ir atkaklios kovos. Pirmame rate pergalę iškovojo tapyrai, tad šį kartą spėsiu revanšą konservatorių naudai – 3:1.