B divizionas: nutrūkusios liūdnos Stickers serijos bei įspūdingi vidutiniokų sugrįžimai Visos

Praėjusiame B grupės ture netrūko nieko: buvo ir didelių sutriuškinimų ir pagaliau nutrauktas Stickers taškų bei įvarčių badas, tačiau labiausiai džiaugtis gali Lentvario ir Vovos ekipos – jos ne tik laimėjo savo susitikimus, tačiau ir sulaukė artimiausių, dėl medalių kovojančių varžovų kluptelėjimų.

Spėta rezultatų: 70

Tiksliai spėta baigčių: 31

Tiksliai spėta baigčių: 2

Top Kickers 3:3 Ozo tapyrai

Turas iškart startavo nemaža staigmena – Top Kickers ir vėl kluptelėjo mače su oranžiniais. Ir, negana to, antrą kartą kluptelėjo identišku scenarijumi – jau kone po pusvalandžio turėdami net trijų įvarčių persvarą, jie stipriai atleido vadeles, o tuo pasinaudoję tapyrai dar iki pertraukos rezultatą sušvelnino, o antroje mačo dalyje pridėjo dar du smūgius.

Nors TK ir po to ne kartą galėjo pasižymėti ir mačą baigti pergalingai, pasiaukojančiai žaidę tapyrų gynėjai su puikiai pasirodžiusiu vartininku atsilaikė ir į sąskaitą įsidėjo svarbų tašką.

„Turbūt tai buvo pačios skaudžiausios rungtynės mūsų neilgoj istorijoj" – trumpai konstatavo TK vadovas Mantas Urbonas. - "Ne vien dėl rezultato, bet ir dėl tos pačios deja vu situacijos. Progų susikūrėm bene daugiausiai per iki šiol sužaistas rungtynes, tačiau kamuolys nelabai norėjo atsidurt varžovų tinkle. O pačius varžovus tikrai reikia pagirti, kad ilgą laiką atsilikinėdami vėl sugebėjo atsitiesti ir pasiimti tašką. Mes, tuo tarpu, praradome du ir norint dar turėti šansų dėl aukščiausių vietų lygoje, privalom šį sekmadienį įveikti Pagirius. Matau, kad ir jie šiame ture šiek tiek nudegė nuo Katastrofos, tai galim sakyti, jog susitiks du sužeisti žvėrys. Labai tikiuosi, kad mes atsigausime greičiau“.

„Nėra ko slėpti – mums kaip reikiant pasisekė" – pripažino oranžinių atstovas Karolis Tretjakas. - "Pirmame kėlinyje varžovai galėjo pelnyti daugiau įvarčių, o po pertraukos atsipalaidavo, neišnaudojo kelių dėkingų progų ir mes pajutome, kad galime kabintis. Antrame kėlinyje patikimai žaidė mūsų vartininkas, o oponentų vartų sargas galbūt buvo ne ta koja išlipęs iš lovos.

Gana kukliai pasidžiaugėme tuo išplėštu tašku, kadangi supratome, jog tądien sėkmė mums šypsojosi kur kas plačiau. Kita vertus, varžovai pernelyg atsipalaidavo, manau, juos iš vėžių kiek išmušė ir mūsų kietesnis žaidimas bei kalbos, kurių antrame kėlinyje netrūko.

Sužaidėme trejas iš eilės rungtynes su pirmaujančiomis komandomis, tad dabar atėjo laikas savo kraitį papildyti viena ar kita pergale.“

TK gretose du įvarčius pelnė rezultatyviausias lygos žaidėjas Deividas Maciulis.

Prognozėje numačiau solidžią šeimininkų pergalę, tačiau tapyrai savo straubliais neblogai pataršė favoritams kailius.

Trivartis 0:1 Vova

Žadėjęs duoti rimtą kovą voviniams, Trivartis beveik tai ir padarė, tačiau truputį pritrūko palaikymo nuo suolo, tad planus iškovoti taškus teko nukelti dar toliau. Apie mačą išsamiai pasakoja Trivarčio atstovas Artūras Stepanovič:

„Išankstinis planas surinkti į rungtynes visiškai optimalią sudėtį pasiteisino tik iš dalies. Galima sakyti, kad bene visi pagrindiniai žaidėjai atvyko, tačiau trūko tinkamos pagalbos nuo atsarginių suolo.

Visų pirma, teko spręsti vartininko problemą - kadangi pagrindinis vartų sargas nepasirodė, tai pirštines teko užsidėti vienam iš centro gynėjų. Vėliau, pirmo kėlinio vidury po susidūrimo su varžovu buvo prakirsta galva vidurio saugui ir šiam teko palikti aikštę ir vykti į ligoninę. Antro kėlinio pradžioje dar vienam centro saugui teko atsisėsti ant atsarginių suolo dėl kojų raumenų traukimo. Žodžiu, visi šie įvykiai gerokai įtakojo Trivarčio žaidimo kokybę. Be to, mus vėl ištiko jau chroniška tampanti liga – praleidome ankstyvą įvartį (aut. past. – įvartis žemiau).

Kaip ir praėjusiame ture, rungtynių pradžioje labai sunkiai ir lėtai įsivažiavome bei ilgai negalėjome pagauti žaidybinio ritmo. Pirmomis minutėmis negalėjome visiškai palaikyti kamuolio, suklysdavome vos po vieno kito perdavimo. Žinoma, kad techniškesni varžovai netruko tuo pasinaudoti ir pelnė greitą įvartį. Pirmajame kėlinyje dar kažkiek sugebėjome primesti oponentams savo kontržaidimą ir net turėjome neblogą progą rezultatą išlyginti, tačiau ilgainiui – ypač po to, kai pasitraukė abu pagrindiniai vidurio saugai – Trivarčiui pradėjo trūkti jėgų. Nesant pagalbai nuo atsarginių suolo neturėjome galimybių mesti tinkamo iššūkio Vovai ir tegalėjome laukti ir tikėtis kažkokios jų grubios klaidos. Dovanų iš oponentų nesulaukėme, tad rungtynės taip ir baigėsi.

Vova tikrai buvo verti pergalės, ypač turint omeny vaizdą aikštėje antrojoje rungtynių pusėje. Pirmame kėlinyje dar galėjome kabintis, tačiau savo pusprogių-progų neišnaudojome. Vėliau jau pritrūko fizinių jėgų...
Manau, kad kiti du turai Trivarčiui bus lemtingi – iškovojus pergales prieš Stickers ir Imperialą mes labai pasigerintume savo šansus apatinio diviziono ketverto lenktynėse“.

Prognozėje spėjau, kad Trivartis taškus iš Vovos atims, tačiau to padaryti jiems nepavyko.

Stickers 2:0 Imperialas

Kelios serijos nutrūko, kita – tęsiasi. Stickersams pagaliau pavyko nuimti kelis užkeikimus vienu metu – po itin ilgos pertraukos pasisekė ir įmušti, ir nepraleisti ir netgi iškovoti pergalę, bent kuriam laikui ekipą pakėlusią nuo lentelės apačios. Tuo tarpu Imperialas toliau miršta ir patyrė jau septintąją nesėkmę iš eilės. Nors rezultatas ir atrodo gana saugus, tačiau Stickers vadovas Ruslanas Daškevičius teigė, jog savų šansų ne kartą turėjo ir svečiai:

„Pradėjome geriau ir kontroliavome kamuolį, pavyko greitai įmušti po išėjimo vienas prieš vieną. Taipogi nepavyko realizuoti dar dviejų tokių progų.. Imperialas atsakė dviem pavojingais momentais po kampinių.

Antram kėlinyje viskas atrodė panašiai - vėl nepavyko pasižymėti vienas prieš vieną - pataikėme į skersinį. Antrą įmušėme gražiu smūgiu galva į dyvę po skerso iš krašto. Po antro įvarčio Imperialas pradėjo lipti dar labiau - pataikė į skersinį po baudos smūgio ir turėjo dar kelias pavojingas progas, bet sugebėjome išlaikyti sausus vartus.

Apibendrinus - tai buvo mūsų pirmoji pergalė per tris mėnesius, pirmą kartą per tris mėnesius nepraleidome įvarčio bei įmušėme pirmą kartą per pustrečio mėnesio, tad mūsų stovykloje nuotaikos tikrai geros. Kitą savaitgalį mūsų vėl laukia 6 taškų vertės turas“ – į sekmadienio mačą su Trivarčiu jau žvalgėsi R. Daškevičius.

BINGOO. Pavyko ne tik nuspėti mačo laimėtoją, tačiau ir tikslų rezultatą. Maža šventė atėjo ir į apžvalgininko kiemą.

Tėvynės Sąjunga 0:8 Lentvaris

„Susidorojimas Linkmenų gatvėje“ – maždaug taip būtų galima apibūdinti tai, kas sekmadienį vyko Fanų stadione. Svečiai iš Lentvario jau nuo pat mačo starto demonstravo raumenis ir savo žaidimu pareiškė, kokiais tikslais čia atvyko. Panašiai kaip ir Katastrofa prieš savaitę, taip ir Lentvaris, į vartus siuntė kone kiekvieną savo progą, o konservatoriai taip ir nerado vaistų į tokį uraganinį varžovų puolimą. Vėlgi, galima pastebėti, jog ne pirmą kartą susirinkę gana gausiai, TS turi rimtų problemų. Gal tai iššaukia ir nemaža reikalinga rotacija, norint duoti šansą visiems žaidėjams? Kaip ten bebūtų, TS turi kažko imtis, nes tokia tragiška antro rato pradžia neturėtų tenkinti nei komandos vadovų nei pačių žaidėjų.

Nugalėtojų gretose pokeriu pasižymėjo Andrej Kostevič.

Prognozėje numatyti Lentvario pergalę sunku nebuvo, tačiau toks rezultatas turėjo sukelti nemažai nuostabos daug kam.

Pagiriai 2:2 Katastrofa

Kaip ir visada, kai ture Pagiriai žaidžia namų rungtynes – turas užsibaigė trečiadienį. Ir užsibaigė išties neblogu pasispardymu. Pagiriai, kaip ir reikėjo tikėtis, su kamuoliu žaidė aktyviau, tačiau pirmo įvarčio jiems reikėjo luktelti iki antros kėlinio pusės, kai savo paties uždirbtą 11m. baudinį realizavo vienas komandos lyderių Viačeslav Rodevič.

Antroje rungtynių dalyje kiek aktyviau pradėjo žaisti ir Katastrofa, sukūrusi keletą pusprogių, tačiau jų įvarčiais nepavertė ir netrukus buvo nubausti, kai atsainiai sužaidę po kampinio netoli savų vartų paliko vieną varžovą, kuriam beliko iš arti pasiųsti kamuolį į vartus. Vis dėlto, svečiai rado savyje jėgų paskutiniam šturmui ir tas šturmas baigėsi gana greitais, vienas po kito sekusiais Justino Petkaus ir Nedo Suoko įvarčiais. Bet ir tai nebuvo viskas – abi komandos paskutinėmis minutėmis turėjo realius šansus iškovoti pergalę, tačiau Katastrofos baudos smūgis buvo išvalytas nuo vartų linijos (tiesa, patys svečiai manė, jog kamuolys liniją kirto), o Pagirių puolėjai net trise išbėgo prieš oponentų vartus, tačiau ten suklydo ir užfiksavo lygiąsias.

Beje, Katastrofa paskutinį epizodą užfiksavo ir patys – nors įžvelgti ir sunku, tačiau klausimą – buvo ten įvartis ar ne – paliekame atvirai diskusijai.

Spėjime numačiau šeimininkų pergalę, tačiau Katastrofa sukovojo pagirtinai ir turėtų būti patenkinti tokiu pasirodymu.

REZULTATYVIAUSI

Kaip jau minėjau anksčiau – rezultatyviausiųjų įskaitoje toliau pirmauja Deividas Maciulis (Top Kickers) su 18 tikslių smūgių. Nuo jo jau truputį atsilieka komandos draugas Simonas Stankevičius bei net keturis kartus konservatorius nubaudęs Lentvario puolėjas Andrej Kostevič – abu jie turi po 14 įvarčių.

ANONSAS

Šį kartą turas per daug neišsiplės – prasidėjęs šeštadienio popietę jis užsibaigs sekmadienį vakare. Laisvą savaitgalį turės Ozo tapyrai.

Imperialas – Tėvynės Sąjunga

09.08 (šeštadienis), 16.00, Fanų

Dvi komandos, išgyvenančios turbūt prasčiausias serijas. Imperialas taškų neiškovojo nuo tada, kai dar praėjusiame rate nugalėjo tą pačią TS ekipą, tuo tarpu konservatoriai paskutiniu metu yra pamiršę apie gynybą ir už tai yra stipriai baudžiami. Nors ir norėčiau pergalę skirti svečiams, tačiau pastaruoju metu jų demonstruojama forma per daug optimizmo neteikia, tad manau, kad pusės išsiskirs nei vienų netenkinančiomis lygiosiomis, tarkime, 2:2.

Top Kickers – Pagiriai

09.09 (sekmadienis), 15.00, Panerio

Kiek neįprastai TK svečius priims ant natūralios vejos ir, galima teigti, kad didelio pranašumo jiems tai nesuteiks, nes Pagiriai ant panašios dangos žaidžia visas namų rungtynes. Kaip jau minėjo TK atstovai, tai bus dviejų sužeistų žvėrių dvikova, verta ne tik taškų lentelėje, bet ir papildomo moralinio pakilimo. Žiūrovai turbūt gali tikėtis gražaus atakuojančio futbolo, nes abi pusės tam potencialo turi per akis, tačiau stipresnės komandos šiuo metu išskirti negaliu, tad bandysiu saugiai statyti už rezultatyvias lygiąsias – 3:3.

Lentvaris – Katastrofa

09.09 (sekmadienis), 16.00, Trakų naujas

Ta pati Katastrofa Lentvariui padarė nemažą paslaugą atimdami taškus iš Pagirių, o dabar geltonieji vyks į Trakus ir sieks nuskausminti pačius Lentvario vaikinus. Nors kelionė į Trakus gali žavėti dėl po mačo laukiančios kibinų išvykos, vis dėlto nėra aišku, kiek komandos narių Katastrofa nusiveš į senąją sostinę. Nors atakuojantį šeimininkų potencialą namie Katastrofa kiek pristabdė, tačiau išvykoje tai padaryti bus sunkiau, tad spėju šeimininkų pergalę 3:1.

Vova – Granitas2

09.09 (sekmadienis), 16.30, Senvagės

Naujosios Vilnios futbolininkai praeitą savaitgalį ilsėjosi, o Vova tuo tarpu ritosi su Trivarčiu. Nors tas pasiritimas baigėsi sėkmingai, džiaugtis nėra kada, nes sekmadienį lauks susitikimas su dar vienu neprognozuojamu oponentu. Kaip ten bebūtų, šiokią tokią persvarą turbūt reiktų skirti šeimininkams, mat jų techniški ir vikrūs futbolininkai turi tam tikrą pranašumą prieš vyresnius Granito2 žaidėjus. Tad manau, kad pergale 2:0 džiaugsis voviniai.

Trivartis – Stickers

09.09 (sekmadienis), 18.00, Fanų

Abi komandos šį mačą išskyrė kaip tą, kuriame tiesiog privalu iškovoti tris taškus, norint kilti iš lentelės apačios. Nors Stickers pastarajame ture ir iškovojo pergalę, tačiau minimaliais favoritais laimėti sekmadienį laikyčiau Trivartį. Tiesa, neaišku, kokia situacija pas raudonuosius su traumomis, tačiau surizikuosiu ir statysiu už juos – 2:1.