B divizionas: lygesni už lygius Visos

Taip, galų gale jie prasidėjo. Daugelio, bent jau kolkas, vadinamo lygiausiu visų laikų B diviziono susitikimai. Jeigu taisykle laikytume teiginį, jog čia bet kas gali nugalėti bet ką, apie sensacijas ar bent jau staigmenas, ko gero, bent jau pirmojoje sezono pusėje, kalbėti nereikėtų. Tad kol kas pasidžiaukime didžiojo futbolo sugrįžimu į komandos trenerių bei žaidėjų dienotvarkes. Žinoma, dauguma ekipų vis dar ieško savojo žaidimo, kai kurios – netgi žaidėjų. Fizinės formos – gerokai tolimos nuo optimalių, bet visų ekipų vadovai džiaugiasi divizionų išlygiagretinimu bei giria trijų arbitrų brigadas. O dabar trumpai apžvelkime, kas įvyko praeitą savaitgalį ir kokias dvikovas galėsime išvysti artimiausiomis dienomis.

Stickers – Orionas 0:3 (0:2)

2015.04.18 15:00 Dilgynės stadionas

Statistinės išklotinės rodo, kad paskutiniąją savo pergalę ant natūralios vejos „Orionas“ pasiekė 2013 metų spalio viduryje, kai „Bukiškių naujajame“ stadione įveikė „Rytą“ (6:3). Pernai metų sezone didžiąją dalį mačų ekipa žaidė ant sintetinės dangos, o reti pasirodymai ant žolytės baigdavosi nesėkmingai: iš išvykų į Lentvarį ir Pabradę grįžta tuščiomis, Vilniuje „LEU“ stadione pralaimėta „Nerealui“, ir tik formalią techninę pergalę prieš „Carlsberg“ Nemenčinės stadione (į kurį net nereikėjo važiuoti, nes tuo metu „aludarius“ krėtė didžiulės susirinkimo problemos) galima priskirti prie teigiamų „Oriono“ pasiekimų ant tokio pobūdžio dangos. Tad praėjusio šeštadienio mačas su „Stickers“ „Dilginėje“ dar iki jo pradžios turėtų kelti šiokį tokį nerimą svečių klubo vadovybei. Juolab, kad tarpsezonių „orioniečiai“ dar ir neteko atakų lyderio A. Fedorovičiaus, tad sudėjus visas šias aplinkybes į krūvą iššūkis darėsi dar sudėtingesniu.

Į rungtynes abi ekipos rinkosi vangokai, turėdamos tuos 11 startinei sudėčiai reikiamų futbolininkų bei dar po porą-trejetą atsarginių. Keista, tačiau būtent svečiai greičiau prisitaikė prie jiems gan neįprastų ir, kaip rodo praėjusio sezono statistiką, nepalankių sąlygų bei pradėjo regzti savo atakas. Matėsi, kad perėjimas iš žiemos sezono į lauką komandai nekėlė sunkumų, juolab, kad kelios draugiškos rungtynės prieš prasidedant čempionatui bei kassavaitinės treniruotės žvarbiame ore „Fanų“ stadione tikrai greitai priminė „orioniečiams“ visus žavaus lietuviškojo pavasarinio futbolo niuansus bei džiaugsmus.

Prabėgus pirmojo kėlinio trečdaliui svečiai gražiai įžaidė kamuolį viduryje ir A. Prokopovič ties baudos aikštelės linija parideno kamuolį E. Kateivai, o šis neatremiamu smūgiu pasiuntė jį į vartus. Artėjant pertraukai „Orionas“ savo žaidybinį pranašumą įtvirtino dar vienu įvarčiu – E. Sadovskij baudos smūgiu į artimą viršutinį kampą padvigubino atotrūkį nuo oponentų. Galutinį tašką šiame susitikime 78-ąją minutę padėjo A. Prokopovič, kai susitvarkė su tolimu savo vartininko perdavimu nuo savų vartų ir elegantiškai „balionėliu“ permetė kamuolį per išbėgusį „Stickers“ vartų sargą.

Šeimininkų kuriamasis žaidimas tądien tikrai neblizgėjo. Pavojingų momentų prie „Oriono“ baudos aikštelės prieigų beveik nebuvo, o smūgius į vartų plotą galima suskaičiuoti labai lengvai – tiesiog nėra ko skaičiuoti, jų nebuvo. Galima būtų išskirti nebent rungtynių pradžioje atsitikusį išbėgimą prieš vartininką, kuris baigėsi netiksliu smūgiu bei vieną šūvį į skersinį. Tokie tądien buvo „Stickers“ pasiekimai atakoje. Juolab, kad mačo pabaigoje išryškėjo geresnis „orioniečių“ fizinis pasirengimas. Šeimininkai pradėjo nebespėti paskui greitesnius ir ištvermingesnius oponentus bei bandė tai kompensuoti kietesniu žaidimu. Tempimai už marškinėlių bei pražangos sąlygojo dvi parodytas raudonas korteles ir „Oriono“ žaidėjo nepatenkintas replikas varžovų adresu dėl suplėšytos aprangos.

Pasibaigusios rungtynės parodė, kad iš komandos išėjus A. Fedorovičiui, „Oriono“ žaidimo kreivė nesmuko žemyn drastiškai, o išlaikė savo stabiliai aukštą lygį. Puolimo mechanizmas nesubyrėjo – tai demonstruoja trys pelnyti įvarčiai.

Prognozė:  Spėjome kovingas lygiąsias 2:2, o turime vienos krypties eismo juostos rezultatą. Prašovėme...

Kito turo iššūkiai: „Stickers“ ekipos sekmadienį laukia susitikimas su jiems gan nepatogiu priešininku „Ozo tapyrais“. Iš trijų žaistų tarpusavio mačų „Stickers“ gali „pasigirti“ trimis pralaimėjimais ir vos vienu pelnytu įvarčiu (bei 11 praleistų). Kaip parodė pirmojo turo rungtynės, problemos puolime pas komandą yra išties nemažos, tad panašu, kad savaitgalį istorija gali pasikartoti dar kartą. Savo ruožtu, „Orionas“ susirems su kovingaisiais „AMSTAFF“ vyrukais ir pasistengs išvengti jų nasrų. Šįkart bus žaidžiama namuose, ant komandai įprastos ir mėgiamos dirbtinės dangos, tad tikėtina, kad „orioniečiai“ dar labiau atskleis savo futbolo sugebėjimus.

Ozo tapyrai – Pionieriai 1:2 (0:1)

2015.04.18 18:00 Fanų stadionas

Dar prieš prasidedant rungtynėms abi komandos pradėjo traukti varžovus turėjusius nustebinti kozirius: gausiai susirinkę „Ozo tapyrai“ sugalvojo atlikti jiems nebūdingą nesąmonę - tokią kaip kad priešrungtyninis apšilimas. Galbūt dėl to ir jėgų vėliau pristigo. Savo ruožtu, draugiškuose susitikimuose komplektacijos problemų neturėję „Pionieriai“, šįkart vos „sukrapštė“ startinį vienuoliktuką. „Šeštadienis“ – reziumavo vienas iš ekipos vadovų. Visgi, po naktinių linksmybių formos dar nepraradęs G. Petrikas nukoziravo gerokai mėlynuosius nustebinusius tapyrinių „papildymus“ iš „Ozo“ komandos.

Prieš sezoną visiems diviziono varžovams grasinę žaidimu pirmu numeriu, „Ozo tapyrai“ iš esmės šį savo pažadą įvykdė, bet toks žaidimo planas buvo parankus svečiams – jie yra įpratę kantriai gintis bei, pirmai progai pasitaikius, šauti priekin. Ir, nors oranžiniai „Pionieriams“ dažniausiai būdavo pernelyg neparankus varžovas, šįkart fortūna jiems šypsojosi – šeimininkai gan dažnokai klydo ir porą kartų (23 ir 54 minutėmis) G. Petrikas juos nubaudė įvarčiais. Dar poros puikių progų svečiai neišnaudojo jų žaidėjams iššokus į akistatas su tapyrinių vartininku. Tiesa, darbo turėjo ir svečių vartų sargas bei gan neblogai su juo tvarkėsi. Visgi, 79-ąją minutę jis jau buvo bejėgis, kai „skersą“ perdavimą galva „uždarė“ T. Beinoras. Tačiau, nepaisant to, jog dar buvo likę nemažai laiko, apčiuopiamesnio šturmo „Ozo tapyrams“ surengti nepavyko.

Po rungtynių abiejų ekipų vadovų nuomonės išsiskyrė: „Pionierių“ atstovo teigimu jų pergalė – visiškai pelnyta bei iš lūpų byrantys pagyrimai negausiai susirinkusiems žaidėjams už ugnelę akyse ir norą kovoti. Tuo tarpu rungtynių šeimininkai, dėl neišnaudotų progų tekaltindami save pačius bei prisipažindami esą grybais, turi kitokią nuomonę – sėkmė gerokai dažniau šypsojosi varžovams.

Prognozė: 2:1. Kaip sakoma – tiksliai priešingai. Visgi, tai nėra toks jau didelis nukrypimas nuo tiesos (jei nežiūrėtume į turnyrinę lentelę) – apylygės rungtynės, kuriose vieniems pasisekė labiau, nei kitiems.

Kito turo iššūkiai: „Ozo tapyrai“ keliaus ganytis į Vingio parką, pas „patogius“ varžovus „Stickers“. Rungtynėse su „Pionieriais“ kiekybė neišvirto į kokybę, tad jei kas nors tikėjosi tokiu lengvu būdu išrasti pergalių šiemetiniame SFL B divizione receptą, tai šiam žmogui teks skubiai ieškoti naujų būdu tam tikslui pasiekti. Tuo tarpu „Pionieriai“ –  tarsi 300 spartiečių būrelis, atsilaikęs prieš milžinišką persų armiją – atstovėję prieš oranžinę „tapyrų“ bangą, sekmadienį „Fanų“ stadione bandys sumedžioti „Geležinį vilką“. „Šeštadienio“ sindromas nebeturėtų kankinti šeimininkų.

Trivartis – Žaibai 1:2 (0:0)

2015.04.19 15:00 Vingio stadionas

Šias rungtynes, ypač pirmąją jų pusę, turbūt būtų galima pavadinti klasikiniu tarpusavy nepažįstamų varžovų susitikimu: pagrindinis dėmesys sutelktas gynybai. Abi ekipos akivaizdžiai buvo linkę laukti varžovų klaidų lygiose vietose, o ne aktyviais veiksmais bandyti jas išprovokuoti patiems. Visgi, turint omeny, jog tai – pirmosios sezono rungtynės, tokia įvykių tėkmė, ko gero, tenkino abi puses. Tad, nors atkaklios bei kietos kovos netrūko, nereiktų pernelyg stebėtis tuo, jog per pirmąsias 45 minutes pavojingų epizodų beveik nebuvo – „Trivartį“ kartą gelbėjo skersinis, „Žaibus“ - porą kartų – sėkmingas vartininko žaidimas.

Antrojoje pusėje vaizdas iš esmės nesikeitė – daugiausia kovos aikštės viduryje bei pagrindinis dėmesys – sutelktas gynybai. Vistik, fizinio pasiruošimo trūkumas kartas nuo karto pasireikšdavo atsiveriant didesniems laisviems plotams tai vienoje, tai kitoje aikštės dalyje.

O 66-ąją minutę krito ir pirmasis susitikimo įvartis: po, berods, nepavojingos pražangos dešinėje „Žaibų“ atakos pusėje V. Žemaičio pakeltas kamuolys, ko gero, pasigavęs palankų vėjo gūsį, nusileido tolimąjame šeimininkų vartų kampe. Bet, nepaisant gan netikėjo įvykių posūkio, vaizdas aikštelėje iš esmės nepakito – „Trivartis“, it pametęs galvas, nesimetė priekin, o svečiai, įgiję, kaip tokioms rungtynėms, gan apčiuopiamą persvarą, taipogi nešoko strimgalviais „pribaigti“ kiek pasimetusių priešininkų.

Visgi, šeimininkai, sulaukę savo progos, 80-ąją minutę rezultatą išlygino: po gražios kelių tikslių perdavimų kairėje atakos pusėje ties galine linija atsidūręs L. Smalinovas L. Suarez‘o stiliumi varžovui tarp kojų prasimetęs kamuolį pasiuntė jį visiškai laisvam vartininko aikštelėje paliktam A. Taraliui, kuriam beliko atlikti „formalumą“. O tas „formalumas“ buvo pirmasis įvartis oficialiose dešimtmetį bešvenčiančio „Trivarčio“ rungtynėse.

Liaudyje sakoma, kad apetitas kyla bevalgant – turbūt panašiai pasijautė ir raudonieji, pajutę, jog, pasinaudodami varžovų nuovargiu, gali išplėšti pergalę ir, kiek mažiau kreipdami dėmesio gynybai, bandydami apgulti svečių vartus. Visgi, už tai buvo nubausti – 84-ąją minutę saugui „atkirtus“ komandą „Žaibai“ gavo kone vienintelę progą kiekybinei kontraatakai, kurią tolimu tiksliu smūgiu užbaigė vėlgi tas pats V. Žemaitis. Per likusį laiką nė vienai iš ekipų pavojingesnių epizodų sukurti nepavyko, tad „Trivarčio“ sąskaitoje liko apvalus nuliukas, o jų varžovai šoktelėjo lyderių grupėn.

Prognozė: 1:1. Greta, bet netiksliai.

Kito turo iššūkiai: Matyt, „Trivarčiui“ ilgam teks apsistoti Vingio parke, nes būtent čia juos penktadienį priiminės „FK Medžiai“, kurie grasinasi grąžinti „raudoniesiems“ visas skolas už jų pirmajame sezone praleistus įvarčius. „Žaibai“ tęs keliones po Vilniaus natūralios vejos stadionus ir vyks į „Bukiškį“, kur žais su „Tėvynės sąjunga“. Pirmąją geriausių diviziono snaiperių vietą besidalinantis V. Žemaitis turės progą įrodyti, ar jo rezultatyvus blykstelėjimas mače su „Trivarčiu“ buvo atsitiktinumas ar visgi dėsningumas.

Mostiškės – Tėvynės sąjunga 5:2 (4:0)

2015.04.19 16:00 Mostiškių stadionas

Priešsezoninių draugiškų rungtynių cikle „Mostiškės“ nepasižymėjo gausiu susirinkimu, vis turėdami vos po 12-13 žmonių, tačiau į debiutines šio sezono varžybas klubo futbolininkai susirinko labai pareigingai, užpildydami visas pozicijas dar ir keitimais. Juolab, kad pirmojo turo mačas vyko namų stadione, į kurį susirinko išties gausi auditorija – apie 100 žmonių. Taigi, pasiilgusi didžiojo futbolo publika ir patys „Mostiškių“ futbolininkai nekantriai laukė teisėjo startinio švilpuko. Šįkart iššūkį jiems mėgino mesti „Tėvynės sąjungos“ penkioliktukas – 11 startinės sudėties žaidėjų + 4 atsarginiai. Vilniečių gretose trūko keleto pagrindinio sąstato žaidėjų, o jų tarpe ir komandos lyderio D. Martiševskij. Tačiau visa tai tėra smulkmenos, nes visi svarbiausi futbolo įdomumai prasideda sulig pirmuoju arbitro švilpuku.

Veiksmas aikštėje užvirė jau nuo pat pirmųjų rungtynių akimirkų. Prie aikštės specifikos bandantys prisitaikyti „konservatoriai“ ilgai ieškojo būdų ir galimybių sustyguoti savo žaidimą ir, galiausiai, prabėgus maždaug pusei pirmojo kėlinio jiems maždaug pavyko prisiminti per žiemą kiek primirštus didžiojo futbolo įgūdžius. Tiesa, tada jie jau atsilikinėjo nuo varžovų 0:3... Praėjus vos penkioms minutėms nuo mačo pradžios po T. Grablevskij pakelto kampinio šeimininkų klubo kapitonas A. Šukštul galva pelno pirmąjį įvartį. Įkvėpti kapitono pavyzdžiu prie jo prisideda ir kiti ekipos nariai: kėlinio viduryje aikštėje pasirodęs  I. Gulbickij prasiveržia kraštu bei asistuoja D. Kolesnik ir šiam belieka tik išvynioti šią komandos draugo dovanėlę, tiksliai nukreipiant kamuolį į vartus. Prabėgus dviem trečdaliams kėlinio rezultatas tampa jau triuškinantis, kadangi svečiai baudos aikštelėje tempdami už rankos pagriauna varžovą, o 11 metrų baudinį tiksliai realizuoja V. Kovaliov. Taigi, prabėgo tik kiek daugiau nei pusvalandis, o kažkokios rimtesnės intrigos šiose varžybose jau tikėtis buvo neverta. Juolab, kad 41-ąją minutę po V. Krasockij perdavimo vienas prieš vieną su vartininku išbėgęs V. Lileika techniškai „permeta“ oponentą ir rezultatas jau tampa 4:0 „Mostiškių“ naudai.

Natūralu, kad pasiekę tokį įtikinamą pranašumą, į antrąją rungtynių pusę šeimininkų žaidėjai po pertraukos grįžo atsipalaidavę ir su šiokia tokia koncentracijos stoka. Be to, ir „Tėvynės sąjungos“ atstovai pagaliau kiek apsiprato, tad antrajame kėlinyje „Mostiškių“ žaidybinė persvara nebuvo tokia akivaizdi. Suprasdami, kad jau nėra ko prarasti, „konservatoriai“ nutarė presinguoti oponentus po visą aikštę, tikėdamiesi jų klaidų. Iš esmės jų planas pasiteisino, nes po pirmajame kėlinyje pasiekto rezultato užsidegimą ir motyvaciją kiek praradę „Mostiškių“ futbolininkai pradėjo dažniau klysti, ko pasėkoje „Tėvynės sąjungai“ pagaliau pavykdavo sukurti kažką panašaus į atakas. Kėlinio viduryje į šeimininkų vartus buvo paskirtas baudos smūgis. Pirmasis smūgis pataikė į virpstą, tačiau greičiausiai prie kamuolio suskubo E. Izmodenovas ir pelnė savo komandai pirmąjį įvartį šiame mače. Po kelių minučių „konservatoriai“ surengė greita kontrataką ir po kelių trumpų perdavimų išvedė E. Namirskij į asmeninį pasimatymą su oponentų vartininku – rezultatas tampa jau 4:2. Visgi, per likusį laiką visi svečių bandymai paspausti dar labiau ir sugrąžinti intrigą žlugo, o galutinį tašką šioje istorijoje paskutinę minutę padėjo šeimininkų ekipos naujokas R. Narvoiš, po S. Androsiuk perdavimo įtvirtindamas „Mostiškių“ pergalę – 5:2.

Gražų ir efektyvų žaidimą pademonstravusios ir visą persvarą jau pirmajame kėlinyje susikrovusi „Mostiškių“ komanda antrąją rungtynių pusę sužaidė blankokai, tačiau to pilnai pakako nudžiuginti į stadioną susirinkusią vietos bendruomenę įtikinama pergale. Ypač džiugu, kad prie jos prisidėjo daug žaidėjų,  po lygiai pasidalindami šią naštą – prie penkių pelnytų įvarčių tiesiogiai prisidėjo net 10 skirtingų žaidėjų. Tuo tarpu „Tėvynės sąjunga“ gali didžiuotis tuo, kad po labai nesėkmingo pirmojo kėlinio žaidėjai nenuleido rankų ir kovojo iki pat galo. Tiesiog šįkart oponentai buvo pranašesni ir pelnytai nugalėjo.

Prognozė: Kaip spėjome, taip ir nutiko – įtikinama „Mostiškių“ pergalė. Manėme, kad bus 4:1, o nutiko 5:2. Iš esmės, tai tas pats ir yra.

Kito turo iššūkiai: Dėl prizinių vietų šiemet pasiryžusių kovoti „Mostiškių“ laukia išvyka į Vilnių, pas „Katastrofos“ vaikinus. Prieš pat sezono pradžia šios komandos jau aiškinosi santykius draugiškajame mače ir tąkart stipresni buvo vilniečiai (3:2). Tiesa, reikia pripažint, kad tame mače „Mostiskės“ turėjo ne pačia optimaliausią sudėtį. „Tėvynės sąjungos“ laukia kelionė į „Bukiškio“ stadioną, pas „Žaibus“, pirmajame ture nugalėjusius „Trivartį“. Gera naujiena ta, kad „konservatoriai“ turi gan neblogą tarpusavio rungtynių istoriją (3:0 ir 2:2). Bloga naujiena – labai gerą sportinę formą demonstruojančio „Žaibų“ atakų kūrėjo V. Žemaičio iššūkis. Kaip su juo pavyks susidoroti „Tėvynės sąjungai“ paaiškės sekmadienį.

AMSTAFF – Katastrofa 1:1 (0:1)

2015.04.19 19:45 Fanų stadionas

Pernai metus „pradraugavę“ tuometiniame A2 divizione, šiame sezone „AMSTAFF“ ir „Katastrofos“ keliai vėl ves viena kryptimi. Taip jau nutiko, kad pirmą žingsnį ilgame maršrute šio sezono pirmenybių apdovanojimų link šioms dviems ekipoms teko žengti kartu vienu metu. Tiksliau, pasistengti padaryti taip, kad jų pačių tas debiutinis žingsnis būtų platesnis už oponento. Žodžiu, šiek tiek pasistumdyti alkūnėmis, iškovojant patogesnę poziciją vos peržengus starto liniją.

Suvokdami čempionato pirmojo žingsnio svarbą ir reikšmę, „katastrofiečiai“ į „Fanų“ stadioną surinko visą pagrindinę optimalią ekipos sudėti bei dar tokį patį kiekį komandos draugų galvų ir kojų, įsikūrusių ant atsarginių suolelio. Kitoje aikštės pusėje būriavosi gerokai mažesnis šeimininkų desantas, kuriame gal ir trūko kelių žaidėjų, kad galima būtų startinį vienuoliktuką vadinti pačiu geriausiu įmanomu, tačiau, kaip teigia „AMSTAFF“ atstovas spaudai V. Šneideris: „Kas registruoti pas mus komandoje, tie visi verti žaisti“. Didžiulės priklausomybės nuo atskirų pavienių žaidėjų komandoje nėra, tad svarbiausia yra surinkti 11 žaidėjų + keli keitimai. Šįkart šį užduotis buvo atlikta tiesiog puikiai.

Iki tol kelis savaitgalius draugiškose mačuose kojas apšilinėjusios ekipos šįkart buvo priverstos pasinerti į kovingą oficialių rungtynių atmosferą ir nuo pat pirmųjų akimirkų tapo aišku, kad komandos labai išsiilgusios tikrojo konkurencingo futbolo. „Katastrofa“ greitai nubrėžė vaidmenų santykį (kuriam neprieštaravo ir „AMSTAFF“) šiose rungtynėse ir, perėmusį iniciatyvą, pradėjo žaisti „pirmuoju numeriu“. Neužilgo toks svečių aktyvumas atnešė vaisių, kai skersas perdavimas iš krašto surado visai ne tą adresatą, kuriam buvo skirtas, tačiau komandos toks netikslus „Katastrofos siuntų tarnybos“ darbas nenuliūdino, kadangi oponentas E. Gudavičius pakeitė kamuolio skriejimo kryptį ir šis galiausiai atsidūrė šeimininkų vartuose. Įgavę pranašumą svečiai suskubo plėtoti savo sėkmę ir toliau rezgė atakas, tačiau visi jie būdavo arba netikslūs, arba neutralizuojami patikimai žaidusio „AMSTAFF“ vartininko. Iš šeimininkų sukurtų progų galima būtų išskirti S. Melnikov smūgį maždaug nuo baudos aikštelės linijos, kai „Katastrofą“ nuo didesnių nemalonumų išgelbėjo tik patikimai sužaidęs vartų skersinis, atrėmęs šį pavojingą išpuolį.

Matyt, po teisėjo švilpuko, skelbiančio apie antrojo kėlinio pradžią, „katastrofiečiai“ vis dar gyveno pertraukos nuotaikomis, ką ir užuodė „koviniai šunys“. Prabėgus vos porai minučių S. Melnikov iš kairiojo atakos krašto atlieka puikų aukštą skersą perdavimą link tolimojo varžovų vartų virpsto, kur A. Durba pelno „AMSTAFF“ ekipai debiutinį įvartį šiame sezone. Toks netikėtas šaltas dušas prižadino svečius ir šie puolė atstatinėti savo pranašumo. Tačiau šeimininkai tvarkingai įsitvirtino savo baudos aikštelės prieigose ir neleido „Katastrofai“ dar kartą išsiveržti į priekį šiame mače.

Iš esmės, abi ekipos yra patenkintos pademonstruoto žaidimo kokybe, o „Katastrofos“ atstovas spaudai P. Petravičius netgi stebisi, kad oponentams taip puikiai pavyko kompensuoti ilgamečio klubo lyderio E. Ruko netektį keliais patyrusiais naujokais aikštės viduryje. Visada kovingumu pasižymintys „šunys“ ir šįkart nenuvylė savo gerbėjų, nepaleidę iš nasrų įsikibto taško. Tuo tarpu svečiai džiaugiasi aktyviu klubo narių susirinkimu į mačą bei vietomis pademonstruotu labai solidžiu žaidimu. Visgi, šįkart pergalei to pritrūko...

Prognozė: Spėjom lygiąsias 1:1 – turim lygiąsias 1:1. Dar reikia kažkokių komentarų?

Kito turo iššūkiai: Artėjantį savaitgalį „AMSTAFF“ Fabijoniškėse surems ginklus su „Orionu“, kuris šeštadienį „Dilgynės“ dirvonuose pakasė „Stickers“ (3:0). Kaip parodė tas mačas, svarbiausia oponentų netektis – puolėjo A. Fedorovičiaus perėjimas į „Olimpiją“ – yra kuo puikiausiai kompensuota, tad piktdžiugauti kaip ir nėra prasmės. Tuo tarpu „Katastrofos“ jų namų stadione laukia akistata su pirmajame ture „Tėvynės sąjungą“ sutriuškinusiomis „Mostiškėmis“ (5:2). Tiesą, tąkart „Mostiškės“ žaidė namuose, o ten, kaip žinia, ir sienos padeda. Šįkart namų sienų faktorius, bent jau teoriškai, bus „Katastrofos“ pusėje.

Geležinis Vilkas – FK Medžiai 1:3 (1:1)

2015.04.20 19:00 Fabijoniškių VFM stadionas

Paskutinėse, jau pirmadienį vykusiose rungtynėse favoritais laikyti „Medžiai“ turėjo gerokai paplušėti, norėdami įrodyti pranašumą prieš karingai nusiteikusį „Geležinį Vilką“. Nors žaidėjų kiekiu negalėjo skųstis nė viena iš komandų, svečių ekipos vadovas guodėsi, jog dalis startinės sudėties žaidėjų yra traumuoti, ir tai, be jokių abejonių, atsiliepė žaidimo kokybei.

O baimė dėl jų trūkumo turėjo tik sustiprėti po 18-ąją minutę, kai „ekologiškojo“ klubo gynėjui „nepasiėmus“ „pirmojo“ kamuolio, prie jo pirmasis suskubo M. Šapnagis bei šaltakraujiškai išvedė šeimininkus priekin. Visgi, aikštelėje buvę „medžiai“ buvo pasiryžę įrodyti nesą vien nepaslankiais uosiais ar ąžuolais. Blogiausiu atveju – klevais, kurių kaitriomis malkomis galima užkurti priešininkams rimtą pirtį. Ir tas pasiryžimas, nepaisant „Geležinio Vilko“ pastangų ar skersinio „paslaugų“, jau pirmajame kėlinyje davė vaisių – 28-ąją minutę prie šeimininkų ekipos saugo vartininkui atmetinėjamo kamuolio pirmasis suskubęs A. Pranckūnas suklaidino vartų sargą bei pasiuntė kamuolį į tuščią tinklą.

Antrojoje susitikimo pusėje, vilkai, it perkaitę užkurtoje pirtyje gyvūnai, patys oponentams ištiesė pagalbos leteną – 60-ąją minutę po „Medžių“ baudos smūgio kamuolį į savo vartus nukreipė S. Rybačevskij. Pajutę palengvėjimą žalieji dar labiau padidino apsukas bei po vos keturių minučių – 64-ąją E. Grudinskij tolimu smūgiu įtvirtino svečių persvarą. Visgi, „Geležinis Vilkas“ nebūtų „Geležiniu Vilku“, jei iki rungtynių pabaigos likus kone pusvalandžiui imtų ir nuleistų rankas. Priešingai – sukaupę paskutiniąsias jėgas jie metėsi priekin, įvartis brendo, brendo, bet... šeimininkų viltis „užsikabinti“ bent už taško nubraukė susitikimo pabaigą paskelbęs teisėjo švilpukas.

Prognozė: 1:3. Baigtis, ko gero, buvo jau senokai visiškai akivaizdi.

Kito turo iššūkiai: „Geležinis vilkas“ sekmadienį „Fanų“ stadione bandys sudoroti „Pionierius“ ir pažiūrėti, ko gi vertas dubliu į „Ozo tapyrų“ vartus pasižymėjęs G. Petrikas. Klubo vadovybė teigia, kad nieko nežino apie būsimus varžovus, tačiau čia pat prasitaria, kad visgi vienas jų atstovas yra matęs „Pionierių“ draugiškas rungtynes ir nustatęs jiems diagnozę – „žaidžia „Pionieriai“ gerai“. „FK Medžiai“ prasitaria, kad turi išties nemažai galvos skausmo prieš artėjantį turą sukelia faktas, kad debiutinėse šio sezono rungtynėse įvarčius mušę žaidėjai patyrė traumas. Penktadienį bus matyti, ar tai tik tokiu būdu nėra migdomas varžovų budrumas.

Aptarę pirmojo turo aktualijas, meskime žvilgsnį ir į antrojo turo dvikovas:

FK Medžiai - FK Trivartis

2015.04.24 18:45, Vingio stadionas

Šios ekipos oficialiose rungtynėse tarpusavyje tėra susitikę vos dukart – 2011m sezone D1 divizione ir tada jų tikslai buvo visiškai skirtingi: „Trivartis“ kovojo dėl čempionų vardų, o „Medžių“ vadovas priešsezoninėje apklausoje tikėjosi neiškristi žemyn. Abiem tąkart tikslus įgyvendinti pavyko. Visgi, tai buvo seniai ir dabar svarstyklių rodyklė nėra (bent jau taip akivaizdžiai) raudonųjų pusėje – varžovai per šį laiką akivaizdžiai subrendo ir, be jokios abejonės, to brandumo rezultatus tikisi parodyti jau penktadienį.

Prognozė: 2:2. Žiūrėdami į pasiruošimą sezonui bei jo startą, turbūt favoritais turėtume laikyti šeimininkus, bet, jų vadovo teigimu, ekipon įsisukusi „traumų epidemija“ užduotis gerokai sunkina. Be to, teks verstis ir be pagrindinio vartininko – o tai turėtų būti geros žinios aštrumo stokojančiam „Trivarčio“ puolimui.

FK Katastrofa - FK Mostiškės

2015.04.26 14:30, Fanų stadionas

Sėkmingai pernai metų sezone tiek SFL lygoje, tiek LFF turnyre rungtyniavę „Mostiškės“ sėkmingai pradėjo ir šį sezoną, gan nesunkiai susitvarkydami su „Tėvynės Sąjunga“. „Katastrofos“ startas buvo kiek kuklesnis, bet irgi – ne tuščias – kovingos lygiosios 1:1 su „AMSTAFF“‘ais.

Prognozė: 0:2. Tie patys „AMSTAFF“, žaisdami su „Mostiškėmis“, dažniausiai turėdavo daug problemų, todėl natūralu būtų svečius laikyti šios dvikovos favoritais bei tikėtis gan ramios jų pergalės.

FK Orionas - FK AMSTAFF

2015.04.26 16:00

„Orionas“ sezoną pradėjo lengva pergale prieš „Stickers“, o „AMSTAFF“ su „Katastrofa“ pasidalino po tašką, tad pergalės atveju svečiai galėtų aplenkti sekmadieninius varžovus, bet greičiausiai jiems tai bus gan sunki užduotis. Net netekus pernykščio puolimo lyderio A. Fedorovo orioniečiai, bent kolkas, rezultatyvumu skųstis negali, o „AMSTAFF“‘ams raktų nuo varžovų vartų ieškotis sekasi gerokai sunkiau.

Prognozė: 3:1. „Orionas“ pratęs pergalių seriją, bet šįkart sausų vartų išlaikyti jau gali ir nebepavykti.

Žaibai – Tėvynės sąjunga

2015.04.26 17:00 Bukiškio stadionas

Šios dvi komandos yra šiek tiek pažįstamos tarpusavyje, kadangi prieš tris metus buvo porą kartų susidūrusios tarpusavyje. Tada kartą buvo užfiksuotos lygiosios, o kartą  „konservatoriai“ nugalėjo (3:0). Faktas, kad gan ilgai savojo žaidimo šio sezono debiutinėse rungtynėse nerado „Tėvynės sąjungos“ futbolininkai turėtų versti rimtai susimastyti šio klubo vadovybę. Kitą vertus, labai džiugu, kad po nesėkmingo pirmojo kėlinio mače su „Mostiškėmis“ komanda rado savyje jėgų nepalūžti, tačiau oponentų traukinys tąkart buvo nuvažiavęs jau per toli. Tad, šįkart, norint pagalvoti apie taškus, darbo reikėtų imtis jau nuo pirmųjų minučių. Juolab, kad tikimasi iškovoti pirmuosius taškus.

Tuo tarpu „Žaibai“ sugebėjo palaužti „Trivartį“ ir į antrojo turo rungtynes vyks su žymiai geresne nuotaika. Tris taškus jie jau turi, tad norėtųsi juos padvigubinti ir pagaliau perrašyti šiek tiek nepalankią tarpusavio susitikimų istoriją su „konservatoriais“.

Prognozė: Panašaus kalibro varžovai turėtų išsiskirti taikiai – 1:1.

Stickers – Ozo tapyrai

2015.04.26 17:00 Vingio stadionas

Sprendžiant iš tarpusavio rungtynių istorijos, „Ozo tapyrai“ niekad neturėdavo didesnių sunkumų su „Stickers“ (4:1, 5:0, 2:0). Juolab, kad „oranžiniai“ tikrai norės reabilituotis po nesėkmingos čempionato pradžios – pralaimėjimo „Pionieriams“ (1:2). Prastas progų realizavimas ir apmaudžios klaidos gynyboje galiausiai ir nulėmė tokią nepalankią debiutinių rungtynių baigtį – peno apmąstymams ir savigraužai tikrai yra. Kita vertus, tai turėtų motyvuoti „tapyrinius“, bet šie „gyvūnai“ yra baisiai neprognozuojami...

„Stickers“ taip pat sezoną pradėjo nuo pralaimėjimo. Skirtingai nei „Ozo tapyrai“ šį komandą pirmajame ture netryško pavojingų monetų prie varžovų vartų fontanais. Blankus žaidimas bei ištvermės stoka išvirto į neišvaizdų pralaimėjimą „Orionui“ (0:3). Jei norima rinkti taškus, reikia kažką keisti, nes tokiais tempais toli nenuvažiuosi.

Prognozė: Dar viena „tapyrinių“ pergalė papuoš šią tarpusavio mačų istoriją – 3:1.

Pionieriai – Geležinis vilkas

2015.04.26 18:00 Fanų stadionas

S. Prokofjevas yra sukūręs garsią simfoninę pasaką vaikams, „Petia ir vilkas“, kur drąsusis pionierius Petia sumaniai sugauna miške vilką ir nuveda jį į zoologijos sodą. Panašaus siužeto „pasaką“ galbūt išvysime sekmadienį „Fanų“ stadione... O galbūt ir neišvysime... Viskas priklausys nuo veiksmo dalyvių, nes išankstinio scenarijaus nežino niekas.

Pirmame ture „Pionieriai“ jau sumedžiojo „Ozo tapyrus“ (2:1), tad SFL B diviziono faunoje jie turėtų gaudytis. Šįkart laukia jau plėšraus žvėries safaris. Tuo tarpu „Geležinis vilkas“ pirmadienį jau atšipino savo dantis į „medžius“ (1:3) ir nežinia kokios būklės keliaus pas oponentus. Abi ekipos tarsi susitarusios kalba, kad absoliučiai nieko nežino apie artėjančio turo varžovus ir nemano, kad rungtynes bus tik lengvu pasivaikščiojimu. Kita vertus, tokia mistinė nežinia įneša tik dar daugiau intrigos...

Prognozė: Norėtųsi, žinoma ir mums pasakyti, kad mes, apžvalgininkai, nieko nežinom ir spėjimo neteiksim, tačiau tai yra tiesioginis mūsų darbas. Žinai ar nežinai, bet spėti privalai... 1:1. Ir vilkas sotus, ir pionierius sveikas.