B divizionas: lyderių gretos vis mažėja Visos

Šiame B diviziono ture būtų galima išskirti vieną svarbiausią akcentą - iš keturių lyderiavusių komandų pergales iškovojo dvi, todėl lentelės viršuje jos dvi kiek ir atitrūko. Abi iš jų tas pergales įsirašė įtikinamais skirtumais – „Žaibai-Viltis“ su „Valčiūnais“ susitvarkė net 6-0, tuo tarpu centrinėje turo dvikovoje „Futbolo Broliai RAILANA“ kiek netikėtai nepaliko vilčių principiniams savo varžovams iš „VJFK Trakų“ komandos, kuriuos sudorojo 3-0, tokiu būdu vis dar išlikdami viena iš dviejų komandų visoje SFL struktūroje šiemet dar nepatyrusia pralaimėjimo kartėlio (kita – „Granitas3“ iš D diviziono).

Spėta rezultatų: 54

Tiksliai atspėta rezultatų: 1

Tiksliai atspėta baigčių: 19

„Žaibai-Viltis“ 6-0 „Valčiūnai“

Turas prasidėjo Senvagėje (dar tais laikais, kai ji nebuvo paskendusi), kur ypatingai geroje formoje šiuo metu esantys „Žaibų-Vilties“ jaunuoliai priėmė savo žaidimo šiemet vis dar nerandančius „Valčiūnų“ futbolininkus. Kaip ir buvo galima tikėtis, šeimininkai iškart paėmė žaidimo vadeles į savo rankas, ir su kamuoliu buvo ilgiau. O „Valčiūnai“, rungtynėse neturėdami vartininko, bandė neleisti lyderiams priartėti prie jų vartų. Gynyba kurį laiką veikė, tačiau kėlinio pabaigoje Albert Voskunovič vis dėlto pelnė įvartį ir išvedė savus į priekį.

O antrajame kėlinyje prasidėjo susidorojimas. Pamatę, jog vartuose stovi ne itin toje pozicijoje patyręs žmogus, „Žaibų-Vilties“ komanda, pasinaudodama varžovų pasyvumu gynyboje, dar labiau suaktyvino savo veiksmus, per kėlinį sumušė dar penkis įvarčius ir prie savo ir taip įspūdingos pergalių serijos pridėjo dar vieną laimėjimą.

„„Valčiūnai“ niekuo neišsiskyrė ir nuo pat pradžių matėme, kad privalome laimėti. Tiesa, ar dėl karščio, ar dėl silpnesnio suolo - nuo pat pradžių savo pranašumo įvarčiais paversti nepavyko. Tačiau per pertrauką paprašiau komandos mąstyti ir kamuolį "judinti" mažumėlę greičiau, kas jau netrukus pradėjo virsti įvarčiais.

Dar tikrai nesame top formoje. Yra nemažai akcentų, kuriuos galime ir privalome pataisyti, todėl neskubėčiau dalint mums medalių, nes galime ir mokame žaisti geriau. O turint omeny, jog esame visiškai nauja komanda, tai pirmą sezoną tikrai reikia aukoti susižaidimui. Žinoma, smagu bus, jeigu pavyks laimėti divizioną, bet tikrasis komandos pajėgumas pasimatys veikiausiai tik kitą sezoną“ – savo komandos ant podiumo kelti dar neskubėjo šeimininkų treneris Mindaugas Bielinskas.

„Vartininkas - tai pusė komandos. Šiandien jo neturėjom, tad rezultatas dėsningas. Aišku, gaila, kad toks didelis. Džiugina tai, kad žaidėjai nepasidavė, tikrai turėjom bent kelias progas pasižymėti. Norėčiau pastebėti, kad su susirinkimu į rungtynes yra problema viso sezono metu. Daugiau nieko nėra ką pasakyti apie rungtynes - tragiškas rezultatas 0-6 nėra tai, ko mes susirinkome žaisti SFL“ – savo komandos problemas išdėstė „Valčiūnų“ atstovas Tomas Narkevič.

Spėjau, kad šeimininkai iškovos pergalę, bet ji bus kiek kuklesnė – 2:0.

„VJFK Trakai“ 0-3 „Futbolo Broliai RAILANA“

Dviejų viena kitą itin gerai pažįstančių komandų dvikovoje, kaip keistai tai beskambėtų, didesnės intrigos nebuvo – čia svečiai iškart perėmė iniciatyvą ir jau kėlinio viduryje Ruslan Bykov ją pavertė pirmuoju įvarčiu. Ir jei pirmajame kėlinyje daugiau kartų pasižymėti nepavyko, tai persvara galutinai buvo įtvirtinta antrojo kėlinio pradžioje, kai per dešimt minučių pelnyti du Andriaus Kvietkausko ir Tomo Liaskovskio įvarčiai galutinai nusprendė tai, jog „Futbolo Broliams“ pagaliau pavyko nuimti tarsi tam tikrą prakeiksmą ir įveikti „Trakų“ futbolininkus, kurie šių metų B divizione ir toliau nesugeba sėkmingai įšokti į tiesų pergalių kelią, kurio, galbūt, prieš šį sezoną tikėjosi.

„Komanda vis labiau tiki, kad šiemet galime būti pirmi, įgauname pagreitį, lygiųjų jau nebevirškiname, pilnu pajėgumu pirmyn! Sekančios varžybos su savo gynyba pasižyminčiais „Ozo tapyrais“, mus tenkina tik pergalė!” – itin optimistiškai į ateitį buvo žiūrima „Futbolo Brolių“ feisbuko paskyroje.

Numačiau ir aš tą variantą, kad itin geroje formoje esantys „Futbolo Broliai“ turėtų pasiekti pergalę. Tiesą, tokio susidorojimo neįžvelgiau – spėjau, kad pergalė bus iškovota 2:1.

„Trivartis“ 2-0 „Ozo tapyrai“

„Trivartis“, kaip įprastai darydavo visą sezoną, taip ir dabar – teritoriją sąmoningai atidavė varžovams, o patys laimės ieškojo greitose atakose. Pradžioje abi komandos apsikeitė pavojingais epizodais, o neužilgo šeimininkai pelnė ir pirmąjį įvartį – 12-ąją minutę po kampinio, kamuolys praskriejo visą baudos aikštelę, atiteko raudonųjų saugui Artūrui Stepanovič, kuris į sėkmingai pasistabdė, ir maždaug nuo baudos aikštelės linijos pasiuntė jį į vartus. Net ir po įvarčio bendras mačo vaizdas nepasikeitė – tapyrai ir toliau siekė žaisti per savo puolėją, siųsdami jam perdavimus į kojas, bet šiam sėkmingai užsikabinti už kamuolių trukdė „Trivarčio“ gynėjai.

Antroje rungtynių dalyje „Ozo tapyrai“ kiek padidino tempą, tačiau ryškiai pastebimų vaisių tai neatnešė – buvo atlikti keli smūgiai, bet jie arba skriedavo šalia vartų, arba į vartininką, tad „Trivarčio“ gynyba toliau laikėsi gana užtikrintai. Rungtynėms vis einant į pabaigą taip pat ir šeimininkai turėjo vis daugiau progų greitose atakose galutinai „uždaryti“ rungtynes, bet tai padarė iki mačo pabaigos likus vos kelioms minutėms, kai Justas Orantas smūgiu iš už baudos aikštelės ribų užklupo nepasiruošusį tapyrų vartininką, ir savo įvarčiu užtvirtino svarbią pergalę principinėse rungtynėse.

„Manau, rungtynėse „Trivartis“ atrodė kiek solidžiau, sugebėdamas gerai apsiginti ir aštriai kontratakuoti. Aišku, gyvenimą gerokai palengvino ankstyvas įvartis, tačiau per visas 90 minučių „Ozo tapyrai“ taip ir nesukūrė nei vienos šimtaprocentinės progos įvarčiui - tame yra ir didelė „Trivarčio“ pastangų dalis. Esame puikios nuotaikos po pirmojo „El Clasico“ ir jaučiamės nugalėję tikrai pelnytai“ – teigė „Trivarčio“ atstovas ir pirmojo įvarčio autorius Artūras Stepanovič.

Prognozėje spėjau, jog komandos išsiskirs taikiai 2:2, bet dėka solidžios "Trivarčio" gynybos tai nepasitvirtino..

„Stickers“ 4-1 „Lentvaris“

Panašu, jog po nuostolingų rungtynių su „Katastrofa“ lipdukai sugebėjo atrasti savų rezervų ir rungtynėse ant suolo turėjo keturis žmones – tai ne itin dažnas reiškinys šių metų „Stickersų“ sezone. Taip pat šiose rungtynėse dalyvavo ir į Lietuvą grįžęs vienas komandos lyderių Augustinas Maniušis, kurio pagalbos dėka šeimininkai jau po 20 minučių pirmavo 3:0. Bet net ir susikrovę tokią solidžią persvarą lipdukai nesustojo ir toliau siekė padidinti savo pranašumą. Tą padaryti jiems pavyko tik antro kėlinio viduryje, kai antrąjį savo įvartį pelnė jau minėtasis A. Maniušis. Tada šeimininkai po truputį atleido koją nuo greičio pedalo, tuo pasinaudodami „Lentvario“ vaikinai vis aktyviau atakavo, ir pačioje rungtynių pabaigoje tai atnešė bent paguodos įvartį, kai pasižymėjo Ruslan Trukszyn.

„Atsižvelgiant į tai, kad trys žaidėjai praleido rungtynes dėl kortelių, dar keli buvo išvažiavę ir aš pats nežaidžiau dėl ligos, tai susirinkome tiesiog puikiai - turėjome net 15 žmonių! „Lentvaris“ taipogi turėjo keitimų, ir ne vieną, todėl spręst apie susirinkimą negaliu, nes nežinau, ar visi žaidėjai buvo, ar ne. Taip jau susiklostė aplinkybės, kad šioms rungtynėms grįžo iš Italijos mūsų pagrindinis žaidėjas Augustinas Maniušis, kuris įmušė du įvarčius, tad, kaip sakoma -  nėra to blogo, kad neišeitų į gerą. Grįžo, įmušė du ir dar altiko rezultatyvų perdavimą. Verta pažymėti, kad Lentvario komanda kovojo iki galo, iki pat rungtynių pabaigos, net atsilikinėdami 0-4. Kovojo, kovojo ir pabaigoje įmušė mums vieną paguodos įvartį“ – ir varžovų pastangų įvertinti nepamiršo „Stickersų“ atstovas Ruslanas Daškevičius.

Turėdamas omenyje praeitame ture iškovotą pirmąjį „Lentvario“ tašką bei galimas „Stickersų“ susirinkimo problemas spėjau, jog svečiai čia pasiims tašką ir mačas baigsis 1:1... bet lipdukai atrado savų rezervų ir sudaužė mano prognozes į šipulius.

„Tėvynės Sąjunga“ 0-0 „Katastrofa“

Čia kiek aktyviau startavo TS komanda, bet to aktyvumo paversti įvarčiais jiems nepavyko, o kėlinio eigoje atsibudusi „Katastrofa“ turėjo porą gerų šansų, bet vienas smūgis skriejo visai šalia vartų, o kitame sėkmingai sužaidė konservatorių vartininkas. Taip blankokai kėlinys ir baigėsi, o abi komandos tikėjosi savo žaidimą kiek pagerinti antrajame.

Tačiau ir antrajame tų progų buvo ne ypatingai daug, o garsiau buvo girdėti ne patys maloniausi dialogai tarp abiejų žaidėjų. Galima pasidžiaugti, jog, skirtingai nuo pastarųjų „Katastrofos“ rungtynių, tai neišaugo į kažką rimčiau. Kalbant apie progas – jų tikrai nebuvo itin daug. Šeimininkų pusėje galima išskirti vieną baudos smūgį, kuris, atšokęs nuo šlapios dangos, praskriejo visai šalia vartų, o „Katastrofos“ proga rungtynių pabaigoje buvo tikrai rimtesnė – visiškai vienas prieš vartininką išbėgęs jų saugas nesugebėjo pergudrauti vartų sargo ir mušė tiesiai į jį. Tokiu būdu geltonieji prarado svarbius taškus ir į priekį paleido kitas dvi pirmaujančias komandas.

„Džiaugiamės iškovotu tašku, tuo labiau jis iškovotas prieš vienus iš lyderių. Galvoju rezultatas teisingas. Nei viena komanda neturėjo aiškaus pranašumo, vyko lygi kova ir manau įmuštas įvartis būtų garantavęs pergalę, bet kuriai komandai. Nes progų turėjome tik po keletą“ – apie rungtynes sakė TS atstovas Alvydas Eidukaitis.

„Kartais futbole viskas daug paprasčiau nei atrodo: norint laimėti, tiesiog reikia įmušti. Turėjome bent tris puikiausias progas tam, bet jomis pasinaudoti nesugebėjome. Šiek tiek apmaudu, nes visgi labiau praradome du, nei iškovojome vieną tašką“ – apie komandos problemas puolant sakė „Katastrofos“ atstovas Paulius Petravičius.

Kai prognozuoju „Katastrofai“ lygiąsias – jie laimi. Kai prognozuoju pergalę – sužaidžia lygiosiomis. Atrodo tarsi specialiai jie taip erzintų apžvalgininką....

„Granitas2“ 3-3 „Mostiškės“

Nors šeimininkai savo sudėtyje ir turėjo kelis žaidėjus iš pagrindinės komandos, „Mostiškių“ tai pernelyg neišgąsdino – šie akistatą pradėjo aktyviau ir jau pačioje mačo pradžioje po Eduard Grudinskij įvarčio išsiveržė į priekį. Vėliau „Granitas2“, nesitikėję tokio antausio, kiek suaktyvino savo veiksmus, ir kėliniui einant į antrąją pusę po Ernest Lisovskij ir Jevgenijaus Rybakovo įvarčio sugebėjo ne tik išlyginti, bet ir persverti rezultatą savo naudai.

Antrajame kėlinyje itin kietai žaisdami šeimininkai vis sukeldavo „Mostiškių“ nepasitenkinimą, mat teisėjas nefiksuodavo didelės dalies grubaus žaidimo atvejų, o kėlinio pabaigoje kalbos atsisuko prieš svečius – už ne pačius pagarbiausius žodžius teisėjo atžvilgiu iš aikštės buvo pašalintas Igoris Gulbickij. Toks epizodas, panašu, tik dar labiau užvedė svečius, mat jie, net ir būdami mažumoje, trijų minučių atkarpoje tarp 77 ir 79 minutės sugebėjo pelnyti du įvarčius ir vėl išsiveržti į priekį. Net ir po tokios sėkmingos atkarpos „Mostiškių“ futbolininkai, užuot sustoję gynyboje, buvo itin pagauti azarto, ir toliau metėsi į priekį. Tačiau toks sprendimas nepasiteisino, mat pačioje akistatos pabaigoje po Sergejaus Makrovo įvarčio rezultatas buvo išlygintas ir abiems ekipoms teko tenkintis tašku.

„Po pirmojo mūsų įvarčio „Granitas2“ labai supyko ir komanda pasivertė medkirčiais. Keista, tačiau teisėjas, aiškindamas, kodėl nešvilpia pražangų bei leidžia taip kietai kovoti, tiesiog pasakė, kad nori išvažiuoti iš Vileikos sveikas. Ar tai buvo pokštas ar rimta grėsmė nežinome, bet atrodė apgailėtinai.

„Gaila, kad tik lygiosios, tačiau yra kaip yra. Tikėsimės, jog antrame rate gausime drąsesnį teisėją, kuris nebijos bausti nusižengusius. Liko du turai ir mūsų šeši taškai“ – teisėjo darbu itin patenkintas nebuvo „Mostiškių“ atstovas Valerij Krasockij.

Tikėjau, jog „Mostiškės“ švęs pergalę. Ir tikrai, iki to trūko tiek nedaug....

ANONSAS

„Žaibai-Viltis“ – „Trivartis“

07.02 (sekmadienis), 15.10, Senvagės stadionas

Tiesa, dabar ties šiomis rungtynėmis pakibo klaustukas, mat sklinda naujienos, jog dėl Vilnių skalavusių liūčių Senvagės stadionas bus uždarytas bent iki pirmadienio. Tačiau aš vis tiek bandysiu pateikti savo spėjimą. O tas spėjimas paprastas – nors raudonieji ir šventė pergalę derbyje, atsineštų pozityvių nuotaikų šiose rungtynėse neužteks – 3:1 ir pergale džiaugsis šeimininkai.

„Lentvaris“ – „Tėvynės Sąjunga“

07.02 (sekmadienis), 17.00, Lentvario stadionas

Dviejų apatines vietas užimančių komandų dvikova. Jei TS nori kabintis į kiek aukštesnes pozicijas – pergalė čia yra tiesiog privaloma. Tačiau vieša paslaptis, jog Lentvario stadione lengvai nelaimi nei viena komanda. Puikus to pavyzdys – „Granito2“ kluptelėjimas čia prieš porą savaičių. Manau, jog klampios rungtynės čia baigsis taikiai – 1:1.

„Katastrofa“ – „Trakai“

Centrinė turo dvikova, kur susitiks dvi greta žygiuojančios komandos. Abi komandos praėjusiame ture buvo „tuščios“, tačiau „Trakai“ patys praleido tris įvarčius, kai geltonieji sugebėjo išsaugoti savo vartus tuščius. Spėju, jog abiejų komandų problemų sprendimas čia baigsis lygiosiomis 1:1, o tuo itin apsidžiaugs dvi aukščiau esančios komandos.

„Ozo tapyrai“ – „Futbolo Broliai RAILANA“

07.02 (sekmadienis), 19.00, Panerio stadionas

Patys „Futbolo Broliai“ pripažino, jog „Ozo tapyrai“ pasižymi tvirta gynyba. Bet praėjęs turas puikiai atskleidė, jog tą gynybą pralaužti gali ne tik lyderių komandos, bet ir turnyrinės lentelės kaimynai. Aišku, daug įtakos turės ir tai, kaip svečiams seksis prisitaikyti prie neaiškios būklės Panerio vejos, bet pergalę jie išsivežti turėtų – tarkim 2:0.

„Mostiškės“ – „Stickers“

07.03 (pirmadienis), 19.30, Nemenčinės stadionas

Dar viena įdomi dvikova, kur susikaus dvi vienodai taškų turinčios ir koja kojon žygiuojančios ekipos. Svečiai vis dar turės verstis be dviejų diskvalifikuotų žaidėjų, o šeimininkai bus linkę reabilituotis po apmaudžiai prarastų taškų Naujojoje Vilnioje. Spėčiau, jog šeimininkai čia sunkiai, bet iškovos pergalę – 2:1.

„Valčiūnai“ – „Granitas2“

07.05 (trečiadienis), 19.30. Dilgynė

Neįprastai vėlai – trečiadienio vakare – turas finišuos Dilgynėje. Šeimininkų tikslas bus atsitiesti po nokauto rungtynėse su „Žaibais-Viltimi“, o „Granitui2“ reikės pergalės norint per daug toli nepaleisti lyderių. Pastaruoju metu „Valčiūnų“ gretose vyraujanti žaidybinė duobė nepalieka man kitos išeities, kaip tik skirti pergalę svečiams – 3:0 ir trys taškai keliauja į Naująją Vilnią.