B divizionas: lentelės viršuje darosi karšta Visos

Pastarajame B diviziono ture netrūko pirmųjų kartų – pirmuosius taškus iškovojo „Imperialas“ bei „Ozo tapyrai“ (tą, beje, padarę labai įspūdingu stiliumi), pirmą įvartį pagaliau įmušė „Katastrofa“, taip pat pirmą kartą taškus pabarstė „Top Kickers“ (šis faktas tiesiogiai susijęs su prieš tai minėtu „Ozo tapyrų“ pasiekimu). Bet apie viską iš eilės.

Spėta rezultatų: 15

Teisingai atspėta baigčių: 5

Teisingai atspėta rezultatų: 0

Lentvaris 4:1 Tėvynės Sąjunga

Gerą savo sezono startą tęsią šiemet tarsi iš pelenų pakilę Lentvario futbolininkai, iškovoję jau trečiąją pergalę iš tiek pat galimų. Šį kartą pas juos ne itin patogiu laiku svečiavosi TS komanda, į mačą atvykusi be kelių svarbių žaidėjų, vienas kurių – konservatorių atakų lyderis J. Pečiukaitis. Tad nieko nuostabaus, kad šeimininkai jau pirmomis minutėmis išsiveržė į priekį, o persvarą padvigubino prieš pat pertrauką.

Antrame kėlinyje Lentvario ekipa pasiuntė dar du tikslius smūgius ir galutinai užtvirtino rezultatyvią savo pergalę. Kol kas atakuojantis ekipos potencialas tikrai įspūdingas – 14 įvarčių per 3 rungtynes. Tiesa, jei anksčiau būdavo bėdų su gynyba, tai šį kartą ten pavyko sužaisti iš tiesų solidžiai ir nepraleisti.

Prognozėje spėjau Lentvario pergalę ir buvau ganėtinai netoli tikslaus rezultato – 3:1.

Imperialas 1:1 Stickers

Dar vienos tradicinės „Stickersų“ rungtynės, kuriose tvarkinga gynyba vos neatnešė pergalės – jau 12-ąją minutę Denis Govorkov išvedė lipdukus į priekį ir suteikė galimybę toliau gintis ir ieškoti progų greitose atakose. Ir nors „Imperialas“ turėjo teritorinę persvarą, tačiau įvarčio įmušti nepavyko išties ilgai. Daug ką iliustruoja ir tas faktas, kad ekipa neišnaudojo auksinės progos, kai Dmitrij Gavrilov nerealizavo 11m. baudinio. Vis dėlto, dvikovos pabaigoje šeimininkai po Edgar Karuzel smūgio rezultatą išlygino, tokiu atveju nubraukdami apžvalgininko prognozę.

„Nors iniciatyva buvo mūsų rankose praktiškai abu kėlinius, rezultatyviai ir naudingai išnaudoti jos nesugebėjome. Praleidus įvartį rungtynių pradžioje, po labai grubios mūsų gynėjo klaidos, visas jėgas metėme į puolimą ir sukūrėme tikrai nemažai pavojingų progų prie varžovų vartų, tačiau stipriai pritrūko tikslumo jas užbaigti. Visgi rungtynių pabaigoje, po tolimo ir tikslaus Edgardo Karuzel baudinio smūgio, pavyko išlyginti rezultatą. Likusį laiką dar bandėme šturmuoti varžovų vartus, tačiau puikus „Stickers“ žaidimas gynyboje neleido mums nieko padaryti. Vertinant žaidimo visumą, sužaidėme neblogai, ypač prisimenant skausmingą pralaimėjimą pirmame ture, po kurio vyrai sugebėjo patikėti savo jėgomis ir grįžti į žaidimą, kuris tikrai buvo vertas trijų taškų“ – tokias mintis buvo galima rasti „Imperialo“ facebook paskyroje.

Tiesa, „Stickersų“ vadovas Ruslanas Daškevičius su tokiu oponentų verdiktu, esą būtent jie buvo verti trijų taškų, sutikti nebuvo linkęs: „Mes žaidėm antru numeriu standartiškai, laukdami savo progų po klaidų bei standartų. Aš pamenu jų 2-3 realias progas, tiek pat, kiek ir mūsų. Kad jie labiau kontroliavo kamuolį - faktas, tik tas nieko nekeičia. Be to, mes didžiąją dalį rungtynių pirmavome, tad, mano manymu, čia taškus labiau praradome mes, kadangi nesugebėjome išlaikyti rezultato, nepaisant to, kas geriau žaidė.

Mes varžovų tikrai nenuvertinom - manau, apžvalgininkas nuvertino (šypsosi). Tai atjaunėjusi komanda su ilgu suolu - lengva nebus niekam ir neverta kreipti dėmesio į tų rungtynių su „Top Kickers“ rezultatą“.

Spėjau minimalią lipdukų pergalę 2:1 ir pritrūkau tik vieno įvarčio..

Vova 5:1 Trivartis

Sakote, gera pradžia – pusė darbo? Toli gražu ne visada, ir tuo puikiai įsitikino „Trivartis“, jau šeštąją minutę išsiveržęs į priekį po Armino Lapinsko įvarčio. Tačiau po to komanda tarsi sugriuvo – dar pirmame kėlinyje voviniai persvėrė rezultatą savo naudai, o antroje dvikovos dalyje sumušė dar tris sausus įvarčius ir taip iškovojo antrą pergalę iš eilės. Visus pagrindinius epizodus galite pamatyti nugalėtojų paruoštoje video santraukoje.

„Kova su Trivarčiu“ susiklostė gana sėkmingai, nors ir praleidome ankstyvą įvartį, tikrai nepalūžome. Žaidimo braižas išliko panašus kaip ir prieš tai buvusiose rungtynėse, tiesiog šį kartą realizuoti progas pavyko geriau, tačiau dar ne taip, kaip norėtume. Jaučiam, kad su kiekvienomis rungtynėmis judam į priekį, todėl smagu, kad padarytos klaidos būna išanalizuotos ir ištaisytos“ – sakė „Vovos“ atstovas Ignas Rudzevičius.

O štai „Trivarčio“ žaidėjas Vytautas Gudynas savo ekipai negailėjo aštrių žodžių, tad prieš skaitant jo komentarą siūlome išsivirti kavos ar arbatos, nes bus įdomu.

„Didžiąją rungtynių dalį tik stoviniavome ir žiūrėjome, kaip varžovai žaidžia. Išties nežinau, kaip tai galima būtų paaiškinti - toks jausmas, jog visi prieš pat rungtynes būtų po kokias 4 cepelinų porcijas suvalgę. Suprantu, galima nespėti paskui varžovus, galima klysti, bet jeigu ateini į rungtynes, tai sukovok aikštelėje, kiek gali. O ne praradęs kamuolį stovėk ir žiūrėk, kaip varžovai bėga puoliman.

Dažnai prieš rungtynes akcentuojame - eini, žaidi negailėdamas savęs, nes keitimų turime. Pavargai - keiskis, po 5 minučių grįši aikštelėn; jei keičiamas sakai, jog nepavargai - esi sodinamas ant bankės - ką tada veikei aikštelėje? Visgi iš tų kalbų - rezultato nulis.

Taip, įmušėm pirmi, taip, gavome visiškai "lempinį" 11m. baudinį (bent jau kiek aš žiūriu kad ir nelabai geros kokybės įrašą, bet matosi, jog gynėjas sėkmingai sužaidė į kamuolį), bet taško nebuvome verti.

Kad didelis susirinkusių žmonių kiekis ne išbalansuotų žaidimą, o duotų naudos, reikia mokėti jį išnaudoti. Tuo tarpu sekmadienį treneris bandė paskirstyt laiką visiems (nors esame užsibrėžę tikslą žaisti dėl rezultato), bet gavosi visiškas chaosas. Pvz., pirmus 4 įvarčius "atsivežė" keturi skirtingi kairiojo krašto gynėjai; buvo apmąstymų, jog nėra kam žaisti centre, nors centro saugas žaidė gynybos linijoje, kai ant suolo sėdėjo pora gynėjų.

Kaip atrodė „Vova"? Prieš nežaidžiantį „Trivartį" - keliomis galvomis pranašesnė. Darė ką norėjo, ypač antrame kėlinyje, kai mes saulėgrąžas gliaudėm... Labai charakteringa transliacijos atkarpa daugmaž nuo 1:15:00 - per minutę dviejų įvarčių nepraleidome vien dėl to, jog varžovas antrą kartą nepataikė į tuščius vartus.

Žvelgiant į ateitį, tai su „Top Kickers" žaidėme draugiškas. Ir nors tada pralošėm 1:3, bet nelabai ką apie vieni kitus turbūt turime pasakyti. Manau, jie pernelyg nepersistengė. Mūsų gretose rungtynes pradėjo tie, kurie anksčiausiai susirinko, o vėliau didžiausias dėmesys buvo skiriamas naujokų išbandymui. Sekmadienį, be abejo, vaizdas bus visai kitoks. Taip, varžovai demonstruoja neblogus rezultatus, bet mes visų pirma turėtume žiūrėti ne į juos, o į save: tiek asmeniškai, tiek komandiškai.. Ypač, po rungtynių su „Vova". Kad su bet kuo sukovot galim - žinom. O va praeitą sekmadienį parodėm, jog galim atrodyt ir kaip komanda, kuri net penktokų čempionate kovotų dėl teisės neiškristi į ketvirtokų lygą“.

Spėjime planavau, kad dvikova baigsis rezultatyviomis lygiosiomis 3:3, tai bent jau bendrą įvarčių skaičių numatyti pavyko.

Ozo tapyrai 3:3 Top Kickers

2005-ųjų „Miracle in Istambul“ po šio sekmadienio turbūt galima pastumti į šoną ir pradėti naudoti naują terminą – „Senvagės stebuklas“. Na, gal frazė ir skambi, tačiau neblogai atitinkanti realybę – vieni diviziono lyderių įpusėjus dvikovai prieš autsaiderius pirmavo 3:0. Ir kas gi gali blogo nutikti?

Galėjo nutikti, ir nutiko – nors pirmame kėlinyje gana aiškią persvarą turėję svečiai susikūrė didelį pranašumą, tačiau tai tarsi prižadino oranžinius žvėris prisikėlimui. Jau per pirmas penkias antrojo kėlinio minutes krito du švelninamieji įvarčiai, o ir likusį laiką tapyrai jau atrodė geresnė komanda. Tiesa, visos viltys kiek susvyravo, kai 80-ąją minutę už antrą geltoną kortelę iš aikštės buvo išvarytas tapyrų žaidėjas Vainius Bražėnas, tačiau net ir tokie posūkiai šeimininkų nesustabdė – visai netrukus Kasparas Jergelionis pelnė ir trečią savo ekipos įvartį bei padėjo sukurti tai, kas tikrai turėtų įeiti į B diviziono metraščius.

Tačiau galima paminėti ir tai, jog tapyrai turi problemų su disciplina – iš trijų pirmųjų rungtynių jie vos vienerias baigė pilnos sudėties.

„Tikrai skaudu prarast taškų, ypač turint tokią solidžią persvarą po pirmo kėlinio. Lenkiu galvą prieš varžovus, kurie nepasidavė ir kovojo iki galo. Patys antram kėliny aukštesnės persvaros taip ir nesugebėjom įjungti, tad galim kaltinti tik save. Akivaizdu, kad nesam jau tokie geri, kad galėtume visus apžaist viena koja, tad tikiuosi vyrai bus padarę išvadas likusioms rungtynėms. Praėjusiame ture „Stickeriai“ atrado mūsų pažeidžiamas vietas, bet panašu, kad į tai tinkamai nesureagavau ir aš pats. Bet prieš „Trivartį“ sureaguosim. Nuotaikos po lygiųjų ne pačios geriausios, tad pergalė artimiausiame susitikime mums būtina“ – sakė „Top Kickers“ vadovas Mantas Urbonas

Prognozavau pergalę svečiams 4:1 ir pripažinkite – bent po pirmo kėlinio tokia baigtis atrodė tikrai reali.

Katastrofa 1:3 Pagiriai

Labai jau išretinta sudėtimi susirinkusi „Katastrofa“ bėdų turėjo nuo pat pradžių, tačiau pirmajame kėlinyje atsilaikyti sugebėjo, vis dėlto, po pertraukos svečiai iškart pelnytai išsiveržė į priekį. Nors šeimininkai antroje kėlinio pusėje dar buvo išlyginę rezultatą, tačiau tada praleido du įvarčius per porą minučių, tokiu būdu pratęsdami vangią sezono pradžią ir vis ieškodami išeičių iš tokios nepalankios situacijos. Tuo tarpu „Pagiriai“ iškovojo antrą pergalę iš eilės ir kol kas pateisina prieš sezoną girdėtas mintis, kad būtent jie turėtų būti vienais rimčiausių favoritų į aukso medalius.

Planavau „Pagirių“ pergalę 2:1 ir dar kartą buvau tikrai netoli.

REZULTATYVIAUSI. Snaiperių rikiuotės viršuje išlieka dviem įvarčiais „Ozo tapyrus“ baudęs bei bendrą sąskaitą iki 6 tikslių smūgių pasikėlęs Simonas Stankevičius („Top Kickers“). Jam ant kulnų lipa stabiliai kiekvienose rungtynėse mušantis Lentvario puolėjas Andrej Kostevič su 5 įvarčiais, o dar laipteliu žemiau – 4 kartus varžovų vartininkus baudęs Arminas Lapinskas („Trivartis“).

ANONSAS

Šiame ture nedalyvaus „Stickers“ futbolininkai.

Granitas2 – Katastrofa

05.11 (penktadienis), 18.00, Kalveliai

Praėjusį savaitgalį poilsio gavę „Granito2“ futbolininkai savo laikinuosiuose namuose priims kol kas rimtai stringančią „Katastrofą“, vis dar ieškančią pirmos pergalės ir esančią ne toje lentelės dalyje, kurioje tikėjosi būti. Daug priklausys ir nuo to, kaip penktadienį susirinks abi komandos, tačiau neįprasta Kalvelių aikštė svečiams bus tikrai rimtas iššūkis. 2:2.

Ozo tapyrai – Imperialas

05.13 (sekmadienis), 16.30, Senvagės

Abi ekipos savo taškų sąskaitas atsidarė praėjusį savaitgalį, ir atsidarė jas turėdamos deficitą, tad turimą charakterį jau pademonstravo. Galima numanyti, kad svečiai čia irgi turės kamuolio kontrolę, tačiau klausimas, kaip ją pavyks išnaudoti, o oranžiniai priekyje irgi sulauks savų šansų. Sunku išskirti vienus favoritus, bet šį kartą surizikuosiu ir linksiu prie tapyrų – 2:1.

Trivartis – Top Kickers

05.13 (sekmadienis), 18.00, Fanų

„Top Kickers“ antrą savaitgalį sulaukia rimto pasipriešinimo kovose dėl taškų, tuo tarpu „Trivartis“ bando spręsti savus „reikia duoti žaisti, bet reikia ir rezultato“ uždavinius. Abi komandos prieš dvikovą kalbėjo gana ryžtingai, tačiau „Trivarčio“ gynybos linija ne visada yra tokia tvirta kaip tapyrų, tad svečiai kelių link vartų tikrai ras. Turbūt ras pakankamai, kad iškovotų pergalę – 2:4.

Tėvynės Sąjunga – Vova

05.13 (sekmadienis), 20.00, Fanų

Čia ekipų nuotaikos skirtingos – TS nesurinko pilnos brigados ir nepasipriešino Lentvario vyrukams, tuo tarpu „Vova“ greitai atsibudo po šalto dušo ir susitvarkė su „Trivarčiu“. Konservatoriai parodė, jog surinkę kovinę sudėtį kautis gali su visais, tad manau, kad tai padarys ir šį kartą. Tiesa, komandos taškus pasidalins – 2:2.

Pagiriai – Lentvaris

05.16 (trečiadienis), 19.00, Dilgynė

Šį kartą turas užsitęs net iki savaitės vidurio ir turbūt centrinės turo akistatos, kur susitiks dvi šiemet dar neklupusios komandos. Natūrali žolė Lentvario komandai tikrai nebus kažkas naujo ir nematyto, tad susirinkę žiūrovai tikrai turėtų išvysti gerą ir lygią kovą. Spėju, kad svečių puolimo mašinos nesustabdys ir „Pagiriai“ – 1:3.