B divizionas: kai futbolas nueina į antrą planą Visos

Buvo sužaistas dar vienas turas B diviziono varžybose, tačiau šis išsiskyrė ne savo mačų baigtimis bei rezultatais, o tuo, kas nepuošia nei vienos sporto šakos – į darbą paleistais kumščiais. Pagirių bei Vovos mačas jau nuskambėjo ir plačiojoje žiniasklaidoje, na bet pradėkime nuo pradžių.

Spėta rezultatų: 80

Tiksliai spėta baigčių: 38

Tiksliai spėta rezultatų: 2

Granitas2 1:2 Lentvaris

Dar vieną pergalę kelyje link diviziono nugalėtojų vardų iškovojo Lentvario futbolininkai, šeštadienį išvykoje susitvarkę su Granito2 komanda. Pergalę jiems iš esmės nukalė du įvarčiai, pelnyti abiejų kėlinių pradžiose, ir nors vėliau šeimininkai dar švelnino skirtumą ir bandė grįžti į rungtynes – to padaryti jiems nepavyko ir dar trys taškai iškeliavo į Lentvarį.

Galima pamatyti, jog mače netrūko ir geltonų kortelių – šeimininkai jų gavo net penkias, o Lentvario komanda – tris. Tačiau kai susitinka dvi kietą ir vyrišką žaidimą demonstruojančios komandos, tokie skaičiai neturėtų stebinti.

Prognozėje nedaug trūko iki tobulo spėjimo – maniau, kad svečiai pelnys vienu įvarčiu daugiau.

Pagiriai 3:2 Vova

Štai ir tas liūdnai pagarsėjęs mačas. O jo pradžia rodė, kad laukia įdomus ir atakuojantis futbolas, mat jau per pirmas 11 minučių abi pusės apsikeitė įvarčiais. Vis dėlto, netrukus prasidėjo. Kiek galima spręsti iš vovinių patalpintos video medžiagos (kuri vėliau, tiesa, buvo pašalinta), žaidimo metu abiejų komandų futbolininkai įsivėlė į konfliktą, kuris netrukus peraugo į fizinius veiksmus. Tiesa, raudona kortelė buvo parodyta tik Vovos žaidėjui Renatui Šinkevičiui.

Kalbant apie pačias rungtynes – pasinaudoję kiekybine persvara antro kėlinio pradžioje Pagiriai vėl išsiveržė į priekį, tačiau netrukus komandų sudėtys vėl susilygino, mat raudoną kortelę prieš save išvydo ir vienas šeimininkų lyderių Viačeslav Rodevič. Vova netruko rezultato išlyginti, tačiau iki mačo pabaigos likus apie porą minučių Karolis Čižius pelnė antrą savo ir trečią Pagirių įvartį bei padovanojo savo komandai svarbią ir įsimintiną (ne dėl gerų priežasčių) pergalę.

Neilgai trukus Drausmės Komitetas išplatino ir pranešimą apie sankcijas visiems peštukams. O jos, tiesą sakant, nieko gero nežada abiems komandoms, dar kovojančioms dėl B diviziono apdovanojimų:

• Renatas Šinkevičius (FC "Vova") diskvalifikuojamas 9 (devyniems) mėnesiams bei baudžiamas asmenine 100 (šimto) eurų bauda už du tyčinius smūgius į veidą FK "Pagiriai" žaidėjams (nuostatų 63.4 a) dalies pažeidimas).
  • Roman Soročkin (FC "Vova") diskvalifikuojamas 6 (šešiems) mėnesiams bei baudžiamas asmenine 100 (šimto) eurų bauda už tyčinį smūgį į veidą FK "Pagiriai" žaidėjui (nuostatų 63.4 a) dalies pažeidimas).
  • Karolis Čižius (FK "Pagiriai") diskvalifikuojamas 6 (šešiems) mėnesiams bei baudžiamas asmenine 100 (šimto) eurų bauda už tyčinį smūgį į veidą FC "Vova" žaidėjui (nuostatų 63.4 a) dalies pažeidimas).
  • Eimantas Kotovas (FK "Pagiriai") diskvalifikuojamas iki lauko (11x11) sezono pabaigos  bei baudžiamas asmenine 50 (penkiasdešimties) eurų bauda už agresyvų elgesį (bandymą smūgiuoti į veidą) (nuostatų 63.3 c) dalies pažeidimas).
  • Igor Podpriatov (FK "Pagiriai") diskvalifikuojamas 4 (keturioms) rungtynėms už agresyvų elgesį (varžovo vaikymąsi) (nuostatų 63.3 c) dalies pažeidimas).
  • Viačeslav Rodevič (FK"Pagiriai") diskvalifikuojamas iki lauko (11x11) sezono pabaigos bei baudžiamas asmenine 50 (penkiasdešimties) eurų bauda už tyčinį smūgį varžovui į nugarą (nuostatų 63.3 punkto a) dalies pažeidimas); už agresyvų elgesį (varžovo vaikymąsi) (nuostatų 63.3 c) dalies pažeidimas) bei nesportišką elgesį (pašalinto žaidėjo įbėgimas į aikštę su priekaištais rungtynių teisėjui) (nuostatų 63.3 c) dalies pažeidimas.
    *Minėtam žaidėjui yra pritaikytas didžiausias įmanomas rungtynių diskvalifikacijos terminas (ne tam tikro laikotarpio), kadangi pasibaigus sezonui diskvalifikacijos konkrečiam rungtynių skaičiui yra anuliuojamos.
  • FC "Vova" protestas dėl rungtynių peržaidimo/rezultato anulliavimo yra atmestas pagal nuostatų 80 punktą (protestai negali būti pateikti del faktinių teisėjo priimtų sprendimų).
  • Renatas Šinkevičius (FC "Vova"); Roman Soročkin (FC "Vova") ir Karolis Čižius (FK "Pagiriai") yra diskvalifikuojami ne tik iš visų VRFS bei SFL turnyrų, bet ir iš MFL (pagal bendradarbiavimo sutartį).

Belieka išreikšti viltį, jog tokių epizodų išvysti daugiau neteks, nes futbole muštynėms vietos nėra.

Ozo tapyrai 0:2 Stickers

Gerą savo seriją tęsia ir jau trečią pergalę iš eilės iškovojo Stickers futbolininkai, šį kartą svečiuose palaužę oranžinius ir (bent jau laikinai) peršokę juos lentelėje.

Čia jau pačioje mačo pradžioje prie komandos vėl prisijungęs svečių lyderis Augustinas Maniušis puikiu baudos smūgiu išvedė savus į priekį, o paskui mačas svyravo iš vienos pusės į kitą – kadangi abi komandos įprastai yra labiau gynybinio stiliaus, abi jos tą kartą gavo progų pasirodyti ir puolime, tačiau savo šansą išnaudojo tik Stickersai – antrajame kėlinyje Pavel Ševčuvianec pelnė antrą savo komandos įvartį ir taip atsakė į visus dar likusius klausimus.

Beje, galima pastebėti vieną įdomų dalyką – Ozo tapyrai įvarčio į Stickers vartus lauko varžybose nepelno jau keturis susitikimus iš eilės. Tiesa, nugalėtojų vadovas Ruslanas Daškevičius dėl to tapyrų nenuvertina:

„Kaip jau minėjau, antram rate pradėjome žaisti dviem puolėjais, taipogi pagerėjo mikroklimatas ir aišku, atvyko Augustinas Maniušis, t.y. atsirado lyderis, kurio mums trūko. Su tapyrais nebūna lengvų rungtynių niekada, nors mums su jais sekasi gan neblogai pastaruoju metu.

Kažkokio atskiro plano nebuvo, tiesiog bandėme laikyti kamuolį ant žemės, nes apyrai visada gerai žaidžia antrajame aukšte. Tapyrai turėjo porą puikių progų rungtynių pabaigoje - sakyčiau, bent tris labai geras progas nuo 85 minutės, bet pasižymėti jiems nepavyko.

Dabar laukianti pertrauka gali išeiti į naudą, nes turime kelis apsirgusius bei traumuotus žaidėjus, kurie kaip tik turėtų pasveikti.

Kol kas viskas klostosi gerai, tikiuosi, pergalių seriją pavyks pratęsti ir ateityje“

Spėjime maniau, kad susirinkę žiūrovai įvarčių visai neišvys, bet svečiai pasirūpino, kad suklysčiau.

Trivartis 6:1 Imperialas

O štai tokio susidorojimo apatinių diviziono komandų susirėmime tikėtis buvo sunkoka. Tačiau štai ką apie tokią pergalę pasakoja laimėtojų atstovas Artūras Stepanovič:

„Pagaliau į Trivarčio rungtynes sugebėjo susirinkti bent keliais žaidėjais daugiau nei startinis vienuoliktukas ir tai labai ženkliai įtakojo žaidimo kokybę bei spartą. Rungtynių metu neturėjome žaidybinių duobių, sąlygotų nuovargio – rotacija padėjo išlaikyti tinkamą tempą – ir tai turėjo didelę įtaką rezultatui.

Imperialas bandė žaisti labai aukšta gynybos linija, tad bet kokia gynėjų klaida palikdavo milžiniškus plotus tarp atsikirtusio paskutinio žaidėjo ir vartininko. Varžovai patys padovanojo mums kelis įvarčius savo netiksliais perdavimais ir atsikirtimais, o prie mūsų vartų tesugebėjo pirmajame kėlinyje pasinaudoti dviejų Trivačio žaidėjų nesusikalbėjimu po kampinio. Nerasdami kelių pro mūsų tanką gynybą, varžovai bandė didinti atakuojančių žaidėjų kiekį, palikdami tuščią užnugarį, kur ir smaginosi A. Lapinskas & co.

Ko gero, su Imperialu susitiksim ir kitąmet - C divizione :)

Kalbant apie artėjančią akistatą su Top Kickers, tai pavyko pažiūrėti jų rungtynių su Tėvynės Sąjunga pirmą kėlinį, kuriame konservatoriai atrodė gan solidžiai varžovų fone. Bandysime taikyti tokius pačius principus – kompaktiška žema gynyba ir kontratakos, stengiantis vienu ar dviem perdavimais pereiti iš gynybos į puolimą. Tikimės, kad rungtynėms pavyks surinkti šio plano įgyvendintojus...“

Na, mano manymu, kiek per anksti trivartiečiai nusikelia save į C divizioną, juk kamuolys apvalus, o šiais laikais futbolą žaisti moka visi..

Galima paminėti, jog tris įvarčius šiame mače pelnė minėtasis Arminas Lapinskas, o mano spėjimas (2:1) buvo sugriautas dar nesibaigus pirmajam kėliniui.

Tėvynės Sąjunga 0:5 Top Kickers

Nors rezultatas to galbūt ir neparodo, tačiau TS su vienais diviziono favoritų kovėsi iš tiesų aršiai. Na, bent jau pirmajame kėlinyje, kai turėjo ir savų šansų. Vis dėlto, antroje susitikimo pusėje konservatoriai pagriuvo, per pirmas penkias minutes praleido du įvarčius ir sugrįžti į mačą nebesugebėjo bei, vėliau kas dešimt minučių praleidę dar tris įvarčius, buvo priversti namo grįžti nuleidę galvas.

„Rungtynės nebuvo tokios prastos, kaip atrodo pagal rezultatą“ – pripažino ir TS vadovas Alvydas Eidukaitis."- Pirmame kėlinyje varžovai mus spaudė ir visą laiką kontroliavo kamuolį, buvo susikūrę kelis momentus, kurių neišnaudojo. Mes irgi turėjome porą gerų momentų kontratakose. Taigi pirmą kėlinį užbaigėme lygiosiomis. Su gera nuotaika išėjome į antrąjį, ir čia kelių minučių bėgyje prasileidome du greitus įvarčius, kurie ir išsprendė rungtynių baigtį. Nors antras kėlinys vyko pakankamai lygiai, mes irgi dažniau lankėmės varžovų aikštės pusėje, turėjome gerų progų. Bet įvarčius mušė varžovai - visus po kontratakų arba užmetimų greitiems puolėjams ir vieną po baudos smūgio. Rezultatas galėjo būti kitoks, nes neturėjome nei vieno tikro vartininko, net ir tų kurie pavaduodavo nebūnant tikriems. Bent trijų (o gal ir visų keturių) įvarčių galėjo ir nebūti, jei vartuose būtų vartininkas. Varžovų gretose įspūdį padarė A.Juchno - techniškas ir greitas vaikinas, kuris ir valdė komandos žaidimą.

Didelės panikos komandoje nėra, aišku nemalonu patirti pralaimėjimus tokiais skirtumais, bet bandysime kovoti dėl išlikimo šiame divizione. Gaila, kad iki sezono pabaigos netekome pagrindinio savo saugo I.Kero, kuriam rungtynėse su Granitu po susidūrimo su varžovu skilo žandikaulis“ – ne itin geras naujienas atskleidė A. Eidukaitis.

„Antrajame kėlinyje gynėją pakeitėm puolėju, kad turėtume dar papildomą žmogų prie jų vartų“ – antrojo kėlinio taktikos pakeitimą paminėjo TK vadovas Mantas Urbonas. „- Tokia taktika davė vaisių iškart, kai jau per pirmas dvi atakas pataikėm dukart. O tada jau ir varžovai nebetikėjo, kad gali grįžti į rungtynes, kurie pirmą kėlinį labai disciplinuotai nedavė mūsų žaidėjams laisvės. Verta pastebėti, kad Tėvynės Sąjunga šiame mače vertėsi be kelių pagrindinių žaidėjų, kas, be abejo, mūsų užduotis palengvino.

O Vovos - Pagirių rezultatą net nežinau kaip vertinti. Bandysim gaudyti abi ekipas, kurios šį sezoną baigs apkraujavusios. Netekę savo lyderių gali tekti pabarstyti taškų ir ten, kur nelabai kas tikėjosi“ – ir į artimiausiu konkurentų daržus akį užmetė M. Urbonas.

Tris įvarčius šiame mače pelnė rezultatyviausias lygos žaidėjas Deividas  Maciulis.

O prognozėje tiksliai (kaip bebūtų keista), numačiau nugalėtojų įvarčių skaičių, tačiau spėjau ir vieną konservatorių įvartį, tačiau iki jo kiek pritrūko...

REZULTATYVIAUSI

Savo persvarą snaiperių įskaitoje dar labiau padidino ką tik minėtas D. Maciulis (Top Kickers), dabar jau turintis net 21 įvartį. Kiek toliau už jo rikiuojasi Lentvario puolėjas Andrej Kostevič su 16, o 3-4 vietas dalinasi dar po vieną tų pačių komandų atstovą – Edgaras Surovičius (Lentvaris) ir Simonas Stankevičius (Top Kickers), abu turintys po 14 tikslių smūgių.

Šį kartą net du B diviziono mačai buvo užfiksuoti SFL paparacių objektyvuose, o gražių nuotraukų iš tiesų netrūksta. Pristatome Ozo tapyrų – Stickers bei Trivarčio – Imperialo mačų epizodus.

GIMTADIENIS

Praėjusį savaitgalį Katastrofa nežaidė, tačiau vis tiek turėjo progą švęsti – praėjo lygiai 12 metų nuo pirmųjų istorijoje komandos rungtynių, o tai paminėti su kitais to mačo dalyviais geltonieji galės jau po savaitės.

ANONSAS

Šį savaitgalį turas tilps vos į kelias sekmadienio valandas, o jame nedalyvaus gerą formą pastaruoju metu rodę Stickers futbolininkai.

Imperialas – Ozo tapyrai

09.23 (sekmadienis), 16.00, Fanų

Imperialas, iškovojęs tašką prieš Tėvynės Sąjungą, praėjusiame ture vėl kapituliavo, tuo tarpu Ozo tapyrai tiesioginių konkurentų kovoje nusileido Stickersams. Pirmame sezono mače oranžiniai didelių problemų neturėjo ir iškovojo lengvą pergalę. Spėju, kad šį kartą taip lengva nebus, bet trys taškai visgi įkris į oranžines kišenes – 1:4.

Lentvaris – Pagiriai

09.23 (sekmadienis), 16.00, Trakų naujas

Centrinė turo dvikova, tiesa, galinti prarasti bent dalį savo grožio ir intrigos dėl Pagirių situacijos. Reikia paminėti, jog diskvalifikuoti buvo ne šiaip statistai, o vieni komandos lyderių, tad tai turėtų palengvinti šeimininkų užduotis. Jei šie per daug neužries nosių – pergalę turėtų iškovoti. Tarkime, 3:0.

Top Kickers – Trivartis

09.23 (sekmadienis), 16.00, Fabijoniškių

Susiklosčiusia situacija, be abejonės, pasinaudoti bandys ir Top Kickers, šį kartą priimsiantys neblogą mačą prieš Imperialą sužaidusius Trivarčio futbolininkus. Tačiau reikia pripažinti, jog Imperialas ir TK – skirtingo kalibro komandos ir čia svečiams teks daug daugiau gintis. Tą jie daryti gali, tačiau jauni TK atakuojantys žaidėjai spragų varžovų gynyboje rasti vis tiek turėtų – 3:1.

Vova – Tėvynės Sąjunga

09.23 (sekmadienis), 16.30, Senvagės

Jei Pagiriams iškart po diskvalifikacijų teko rimtas varžovas, tai voviniams – bent ant popieriaus kiek silpnesnis. Aišku, sunku numatyti, kokios įtakos vidinei komandos atmosferai turės esanti situacija, tačiau sunkią pergalę iškovoti turėtų pavykti – 2:0.

Katastrofa – Granitas2

09.23 (sekmadienis), 18.00, Fanų

Būtent prieš Naujosios Vilnios futbolininkus geltonieji iškovojo pirmą sezono pergalę, tad atsiminimai turėtų būti neblogi. Vis dėlto, Granitas2 yra viena nenuspėjamiausių diviziono komandų, vieną kartą galinti kapituliuoti prieš Vovą, kitą – mesti rimtą iššūkį tam pačiam Lentvariui. Tad čia rinksiuosi saugų sprendimą ir lygiąsias 2:2.