B divizionas: įvarčių lenktynės ir paskutinių minučių dramos Visos

 

Praėjęs turas B divizione buvo įvairialypis – vienose rungtynėse rezultatas keitėsi vos ne kas kelias minutes, kitose – vienintelis tikslus smūgis krito tik paskutinėmis sekundėmis. „Vova“ ir „Pagiriai“ iškovojo debiutines pergales šiame divizione, o „Katastrofa“ lieka vienintele ekipa, dar nei karto neradusia kelio link oponentų vartų.

Spėta rezultatų: 10

Tiksliai atspėta baigčių: 3

Tiksliai atspėta rezultatų: 0

Granitas2 1:4 Pagiriai

Debiutas Pagirių ekipai neapkarto – buvo startuota pergalingai, nors pirmajame kėlinyje dar teko vytis varžovus, kurie po Algimanto Arbočiaus tikslaus smūgio buvo išsiveržę į priekį. Tačiau diviziono naujokai rimtą smūgį sudavė prieš pat pertrauką – 45-ąją minutę Edgaras Anichovskij pasiuntė įvartį Naujosios Vilnios komandai į rūbinę ir suteikė savo komandai moralinį pakilimą antrai dvikovos pusei.

Dar antrojo kėlinio starte „Pagiriai“ jau susikūrė pranašumą sau, o pačioje rungtynių pabaigoje, kai „Granitas2“ jau bandė lyginti rezultatą, naujasis „Pagirių“ puolėjas Marius Daukša pelnė du įvarčius ir galutinai išsprendė paskutinius dar likusius klausimus dėl dvikovos baigties.

Prognozėje spėjau, kad rungtynės baigsis 1:1. Po pirmo kėlinio dar buvau teisus...

 

Stickers 0:1 Top Kickers

Griausmingai debiutavę naujokai į Dilgynę vyko kaip gana aiškūs favoritai, tačiau nuvykę į stadioną pamatė, jog jų laukia didesnis iššūkis nei jie galvojo prieš tai. „Lipdukai“ tradiciškai drausmingai išsirikiavo gynyboje ir neleido svečiams dominuoti aikštėje. Nors patys „Stickersai“ puolime nebuvo labai aštrūs, tačiau ir pajėgius oponentus aikštėje dažnai vertė jaustis nepatogiai.

Kaip bebūtų, paskutinėje dvikovos stadijoje šeimininkams vis labiau pradėjo stigti jėgų, o tuo naudodamiesi „Top Kickers“ pradėjo vis aktyviau lipti ir pačioje akistatos pabaigoje pasiekė savo tikslą – uždirbtą baudos smūgį realizavo Deividas Maciulis, tokiu būdu komandai padovanodamas emocijų pliūpsnį ir visus tris taškus.

„Realiai tai buvo gan lygios rungtynės, praktiškai be realių progų, tik pačioje pabaigoje „Top Kickers“ turėjo dvi geras progas iš eilės po kampinių. Mes gerai žaidėme gynyboje ir nelabai leidome žaisti varžovų žaidėjams.

Patys nebijome nieko, čia gi mėgėjų futbolas ir nutikti gali visko. Simonas Stankevičius paliko gerą įspūdį, bet Dilgynėje jam žaisti buvo sunku, nors, aišku, sunku buvo visiems. Jis ir uždirbo tą lemiamą pražangą, po kurios ir buvo pelnytas įvartis, tad prie jo jis prisidėjo. 

Manau, kad žaisti galima ir reikia su visais. Kol kas sunku daryti išvadas, nes tai tik sezono pradžia, kažkokias išvadas galėsime padaryti pasibaigus pirmam ratui. Apibendrinus, mano manymu, buvome verti lygiųjų, bet toks jau tas futbolas“ – apmaudo po pralaimėjimo neslėpė „Stickersų“ vadovas Ruslanas Daškevičius.

 

„Tiesą sakant laukiau sunkių rungtynių, bet nesitikėjau, kad jos bus tokios sunkios. Reikia pripažinti, kad varžovai nenusipelnė pralaimėti - dažnom atkarpom netgi atrodydavo geriau už mus. Akivaizdu, jog ne viena komanda praras prieš „Stickersus“ taškų, ypač Dilgynėje. Tikrai nenoriu kritikuot šio stadiono, nes futbolą turim mokėt žaist ir ant natūralios aikštės, tačiau ten mes netenkam pagrindinių savo pranašumų. Mačiau, kad „Pagiriai“ savo namų rungtynėms taip pat pasirinko Dilgynę, tad bet kokiu atveju teks čia grįžti. Bent jau žinosim, kas ten mūsų lauks.

O vertinant rungtynių eigą, tai pritarsiu apžvalgininkui, kad „Stickeriai“ turi vieną tvarkingiausių gynybų lygoje. Klaidų praktiškai nepadarė, tad mums tekdavo dažniausiai smūgiuoti iš tolimų ar nepatogių padėčių. Vis tik nuo kokios 70 minutės varžovams ėmė stigti jėgų, o mes žūtbūt stengėmės išplėšti pergalę. Kelis kartus jau atrodė, kad kamuolys privalo kirsti vartų liniją, bet tekdavo vėl griebtis už galvų. Visgi desertą pasilikom jau pasibaigus pagrindiniam laikui. Savo baudos smūgių talentą dar kartą pademonstravo Deividas Maciulis, padovanojęs mums visus tris taškus.

Labiausiai džiugina tai, kad vyrai nenuleido rankų, kovėsi iki pat finalinio švilpuko. Dar žiemos pirmenybėse pradėtą pergalių seriją pratęsėm iki 13 rungtynių, ir verta pastebėti, kad dauguma tų rungtynių laimėjom tik paskutinėmis minutėmis. Pirmuose sezonuose patys daugiausia kentėdavom rungtynių pabaigoj, o dabar, rodos, išsiugdėm charakterį. Bandysim jį vėl pademonstruot kitose rungtynėse su „Ozo tapyrais“, kurie nubaudė mūsų jauniklius taurėje. Dubleriai reikalauja vendetos“ – kovingas nuotaikas prieš ateinantį turą deklaravo nugalėtojų atstovas Mantas Urbonas.

 

Ozo tapyrai 0:3 Vova

Iš esmės „Vovai“ šios rungtynės ne per daug skyrėsi nuo prieš savaitės vykusios dvikovos su „Stickers“: antrame ture taip pat buvo turėta nemaža teritorinė persvara, antrame ture pirmas kėlinys taip pat baigėsi 0:0, antrame ture vovinių įvarčių sąskaitą taip pat atidarė Vadim Pinko (net ir įvarčio laikas skiriasi minimaliai – pirmame ture tai įvyko 63-ąją, antrame – 59-ąją). Esminis skirtumas – jei pirmame ture ta persvara buvo iššvaistyta, tai antrame greičio pedalas nebuvo atleistas, pranašumas buvo tik dar labiau padidintas ir iškovota užtikrinta pergalė, padėsianti ekipai pridėti daugiau pasitikėjimo.

„Po pirmojo pralaimėjimo prieš „Stickers“ komandą buvo tikrai apmaudu, nes žaidimas nebuvo blogas, kontroliavom žaidimą, tik su realizacija turėjom problemų. Prieš „Ozo tapyrus“ žaidėme panašiu stiliumi, tiesa, realizacijos problemų neišsprendėme, todėl įvarčio teko laukti iki antro kėlinio, o kai įmušėme žaisti pasidarė kur kas lengviau. Po skaudžių pamokų prieš „Stickers“ standartinėse situacijose,  treniruotėse teko pašlifuoti šį žaidimo aspektą, todėl tapyrams jau nebeleidome tiek daug dominuoti antrame aukšte. Ši pergalė tikrai svarbi, komandai reikia pajusti, kad mes galime“ – po pergalės kalbėjo vovinių atstovas Ignas Rudzevičius.

Geriau vieną kartą pamatyti nei daug perskaityti, tad žemiau – vovinių paruošta video santrauka:

O taip pat – ir rungtynių fotoreportažas:

Spėjime numaniau, kad voviniai iškovos pergalę, tačiau svarsčiau, kad ji bus kiek kuklesnė – 4:3.

 

Trivartis 5:6 Lentvaris

Na čia net nežinau nuo ko pradėti... Iš esmės nėra prasmės rašyti kažkokios gilesnės apžvalgos, nes rezultatas čia už save kalba aiškiau nei reikia. Lentvario vyrai pirmi susikūrė persvarą, tačiau šeimininkai ją neutralizavo, dar apsikeitė įvarčiais ir jau po pirmo kėlinio rezultatas buvo 4:4.

Antroje dvikovos dalyje tempas jau nebuvo toks beprotiškas, komandos dar pelnė po įvartį ir kai jau atrodė, kad ekipos pasidalins taškus – Igor Čiaplevskij pelnė šeštąjį savo komandos įvartį ir padėjo Lentvariui iš tokių beprotiškų rungtynių namo grįžti su visais taškais.

„Ko gero, ateidamos į rungtynes abi komandos savo gynybą paliko kažkur namuose. O gal čia pasibaigęs Kaune vykęs ledo ritulio čempionatas kaltas, kad viskas baigėsi labiau šiai sporto šakai būdingu rezultatu. Gerai dar, kad ne krepšinio „Žalgirio“ prisižiūrėjom ir jo pasiekimu įkvėpti žengėm į aikštę...

Kalbant apie pačias rungtynes, tai, ko gero, tiesiog abi ekipos turėjo aiškiai išreikštą puolimu paremta taktiką – „Trivartį“ ją pasirinkti privertė gyvenimas (pritrūko kelių neatvykusių žaidėjų), o „Lentvaris“, sprendžiant dar ir iš rezultatyvaus susitikimo su „Ozo tapyrais“, tiesiog iš principo yra labiau į ataką orientuota komanda.  Vertinant įvarčius, reikėtų pabrėžti, kad prie jų dažniau prisidėdavo ne puolančios komandos puikus veiksmai, o besiginančios ekipos klaidos. Be to, įvarčių galėjo būti pelnyta ir daugiau, nes tikrai abiejų klubų gynėjai neblizgėjo, tačiau puolėjams kartais pritrūkdavo įgūdžių ar tiesiog sėkmės. Buvo atkarpos, kai kone kiekviena ataka užsibaigdavo įvarčiu ir žaidėjai, pripumpuoti adrenalino tiesiog pamesdavo galvas ir negalėjo tinkamai išsirikiuoti aikštėje ramiam žaidimui. Klaida vijo klaidą, įvartis sekė įvartį kol, galiausiai, išsitaškę per pirmą kėlinį, abu klubai antroje rungtynių dalyje kiek aprimo.

Apmaudu, kad paleidome bent tašką jau pačioje rungtynių pabaigoje, kai varžovai išnaudojo mūsų klaidą. Visgi, reikėtų pridurti, kad antrame kėlinyje „Lentvaris“ buvo aktyvesnis už mus, turėjo daugiau progų. Tačiau visada apmaudu yra pralaimėti paskutinėmis rungtynių minutėmis...

Pirmame ture su „Katastrofa“ sudėtyje turėjome visus gynėjus, bet nebuvo pagrindinio puolėjo – viskas baigėsi 0:0. Šįkart puolėjas jau buvo, bet nebuvo kelių besiginančių žaidėjų – 5:6. Labai tikiuosi, kad kitame ture pagaliau turėsime visus reikiamus futbolininkus...“ – rungtynes komentavo „Trivarčio“ atstovas Artūras Stepanovič.

Spėjime numačiau lygiąsias, ir buvau visai netoli bent jau tikslios baigties. Apie tikslų rezultatą net nekalbu...

 

Tėvynės Sąjunga 2:0 Katastrofa

Turas finišavo diviziono senbuvių akistata, kur ryškus favoritas nepaaiškėjo nuo pat mačo starto – „Katastrofa“ lyg ir daugiau buvo su kamuoliu, tačiau TS neleido sukurti rimtų progų ir patys ieškojo laimės kontratakose. Viena tokių buvo išnaudota jau pirmame kėlinyje – geltonieji nesėkmingai išmušė kamuolį iš savo baudos aikštelės, o laiku ir vietoje atsidūręs Juozas Pečiukaitis išvedė TS į priekį.

Antrame kėlinyje viskas klostėsi panašiai, tačiau „Katastrofa“ priekyje ir toliau strigo, o konservatoriai dar vieną grubią geltonųjų klaidą pavertė įvarčiu dar antro kėlinio pradžioje, kai pasižymėjo Ignas Keras. Per likusį laiką „Katastrofa“ rimtesnio spaudimo nebepasiūlė ir antrą kartą sezone aikštę paliko be įvarčio. Šį kartą – ir be taškų.

„Pergalę pavyko pasiekti dėl drausmingo žaidimo. Bandymas žaisti pirmu numeriu tiek draugiškų rungtynių metu, tiek taurės varžybose nepasiteisino. Grįžome prie sau labiau įprastos taktikos (kuri puikiai veikė ir praeitais metais antrame rate) žaisti daugiau dėmesio skiriant gynybai. Džiugu, kad nepadarėme grubių klaidų gynyboje, o patiems pavyko įmušti pora įvarčių. Manau mes geriau išnaudojome sukurtas progas. „Katastrofa“ yra aktyvi aikštėje, spaudžianti varžovą, bet trūko aštrumo baigiamojoje stadijoje. Lyginant su praeitais metais gal sakyčiau kiek laisviau jautėmės aikštėje, spaudimas nebuvo toks stiprus ir pasikartosiu, kad trūko užbaigimo.

Kiekviena pergalė prideda gerų emocijų, pasitikėjimo, tik gaila, kad į turnyrinę lentelę įsirašėme už pergalę ne tris, o tik du taškus“ – prisimindamas nuimto taško sankciją sakė TS vadovas Alvydas Eidukaitis.

Spėjime maniau, kad dvikova baigsis 1:1, tai bent bendrą įvarčių skaičių pataikyti pavyko..

 

REZULTATYVIAUSI. Nors šiame ture įvarčio ir nepelnė, tačiau su keturiais tiksliais smūgiais snaiperių rikiuotės viršuje lieka Simonas Stankevičius („Top Kickers“). Iš karto už jo rikiuojasi komandos draugas Šarūnas Krasauskas bei tarpusavio rungtynėse įvarčiais pasismaginę Arminas Lapinskas („Trivartis“) bei Andrej Kostevič („Lentvaris“). Visi jie yra pelnę po tris įvarčius.

 

LFF TAURĖ. Divizione yra ir dvi komandos, bandančios savo jėgas LFF Taurės varžybose. „Vova“ krito jau pirmame etape, 1:3 pralaimėjusi II lygos atstovams iš „Teros“, o „Top Kickers“ sulaukė sėkmės burtuose ir pirmąjį etapą praleido.

Šiandien ištrauktuose antro etapo burtuose komanda sužinojo, kad ten jų lauks A lygos ekipa „Kauno Žalgiris“. Įdomus faktas – vienas iš „Top Kickers“ žaidėjų praeityje jau yra pasižymėjęs prieš šią komandą. Numanote kas? Taip – Simonas Stankevičius. Galbūt istorijai lemta pasikartoti ir išvysime sensaciją?

 

ANONSAS

Šį kartą turą praleis ir laisvą savaitgalį turės „Granitas2“

 

Lentvaris – Tėvynės Sąjunga

05.05 (šeštadienis), 16.30, Lentvaris

Kol Lentvario komanda savo žaidimą labiau grindžia puolimu (per du susitikimus jau pelnyti 10 įvarčių), tai TS labiau remiasi savo gynyba. Galima tikėtis panašaus scenarijaus ir šį kartą, tačiau manau, jog Lentvaris sugebės rasti kelių link TS vartų ir savo žiūrovams padovanos pergalę – 3:1

 

Imperialas – Stickers

05.06 (sekmadienis), 12.00, Fabijoniškės

Abi ekipos į rungtynes atvyks nukentėjusios nuo to paties varžovo, tačiau kovojusios skirtingai – „Imperialas“ prieš „Top Kickers“ kapituliavo jau pačioje dvikovos pradžioje, o „Stickersai“ sėkmingai laikėsi iki pat paskutinės minutės. Naivu tikėtis, kad šeimininkai antrą kartą iš eilės atrodys taip apgailėtinai, bet pergalės jiems skirti vis tiek nedrįstu – 1:2.

 

Vova – Trivartis

05.06 (sekmadienis), 14.45, Senvagės

Praėjusiame ture abi komandos puolime pasismagino, tačiau jei „Vova“ savo vartus išlaikė sausus, tai svečiai nuo Lentvario kentėjo. Turbūt teisinga būtų tikėtis rezultatyvaus mačo, tačiau spėsiu, kad nugalėtojas čia nepaaiškės – 3:3.

 

Ozo tapyrai – Top Kickers

05.06 (sekmadienis), 16.30, Senvagės

Oranžiniai kol kas išgyvena visiškai skirtingą sezono startą lyginant su pernai ir pirmuosius taškus bandys medžioti dvikovoje su vienais favoritų, kurie praėjusią savaitę pajuto, jog B diviziono senbuviai gali kandžiotis. Žinoma, tapyrai kandžiosis, tačiau pirmų taškų dar teks palaukti – 1:4.

 

Katastrofa – Pagiriai

05.06 (sekmadienis), 18.10, Fanų

Svečiai B divizione debiutavo pergalingai, tuo tarpu „Katastrofa“ vis dar ieško pirmojo sezono įvarčio. Negana to, ekipa yra kiek išretinta ir dėl traumų bei dėl kitų priežasčių, tad sekmadienį pozityvo rasti gali būti sunku. Na, pirmą sezono įvartį pelnyti gal ir pavyks, tačiau iškovoti taškų diviziono senbuviams tai nepadės – 1:2.

 

FC VOVA facebook nuotr.