B divizionas: didelis „Trakų“ žingsnis link titulo Visos

Praėjusio savaitgalio B diviziono kovose paaiškėjo tai, kad..... na, iš esmės nepaaiškėjo niekas – į medalius vis dar realiai kabinasi keturios komandos, bet rimtą žingsnį link nugalėtojų taurės žengė jaunieji „VJFK Trakų“ futbolininkai, įveikę principinius varžovus ir dabar esantys tokioje situacijoje, kurioje gali sau leisti net ir pralaimėti vieną iš trijų likusių mačų, o tai vis tiek nesutrukdytų jiems užimti pirmą vietą.

Spėta rezultatų: 119

Tiksliai atspėta rezultatų: 5

Tiksliai atspėta baigčių: 42

„Valčiūnai“ 1:4 „Žaibai-Viltis“

Turas prasidėjo be didesnės intrigos  - čia „Vilties“ dubleriai jau per pirmas dvidešimt minučių pelnė tris įvarčius, susikūrė saugią persvarą ir iš esmės užsitikrino pergalę tam neišnaudodami per daug jėgų ir energijos. Antrojo kėlinio starte krito ir ketvirtasis tikslus smūgis, tad dėl nugalėtojų pajėgumo abejonių neliko niekam. Iš šių rungtynių būtų galima išskirti porą įdomesnių faktų – laimėtojų gretose dublį užfiksavo Teodoras Žukas, o „Valčiūnams“ garbės įvartį pelnė ir pagaliau pirmuoju, pasiekusiu 15 tikslių smūgių ribą B divizione, tapo jų atakų lyderis Viačeslav Rodevič. Jei gerai pamenu, jam už tai turėtų būti numatomas tam tikras prizas iš VRFS partnerių 15min.lt, tad pralaimėjusiems lieka bent šiek tiek pozityvo.

„Rungtynės nebuvo sunkios. Nebent jų pabaiga, kuomet iš aikštės buvo išimti lyderiai ir žaidimas nebesiklijavo dėl savaime suprantamų priežasčių. Tądien užduotis buvo paprasta - kuo mažiau duoti kamuolį varžovui ir pirmame kėlinyje pasidaryti bent jau 3:0. Viskas suveikė puikiai. Per likusius mačus sieksime TIK 6 taškų. Ir tikėtina, kad gali vaidinti didelį vaidmenį ir įvarčių santykis, todėl reiks laimėti kuo didesniu įvarčių skirtumu, nes su „Futbolo Broliais“ sužaidėm du sykius lygiosiomis. O tam reiks tikrų įvarčių fejerverkų prieš „Trivartį“ ir „Granitą-2“. Tam visas galimybes turim, o kaip gausis - pamatysim jau greitai“  - po užtikrintos pergalės kalbėjo laimėtojų treneris Mindaugas Bielinskas.

„Rezultatas pasako viską už save. Neverta graužtis dėl tokios baigties, esame kur esame. Tačiau išduosiu paslaptį (gal labiau intriguosiu) pasakydamas, kad „Valčiūnai“ gali likti kitam sezonui su visai kitokiu variantu – bendradarbiaudami su kita komanda, kuri, beje, nėra iš žemesnės lygos. Jeigu „Vilties“ dubleriai liks mūsų pogrupyje - kova bus rimtesnė. Laikas parodys.“ – planais apie ateitį pasidalino „Valčiūnų“ atstovas Tomas Narkevičius. Kas gi gali būti bendradarbiaujanti komanda? Galite spėlioti ir diskutuoti komentaruose.

Prognozėje skyriau svečiams „sausą“ pergalę 4:0, bet tas pats V. Rodevič mano prognozę kiek apkartino.

„Mostiškės“ 1:2 „Granitas2“

Čia nuo pat pradžių kiek aktyvesni buvo šeimininkų futbolininkai, kurie turėjo iniciatyvą bei susikūrė daugiau šansų, tačiau jų paversti įvarčiais nesugebėjo. O kėliniui persivertus į antrą pusę įvyko gana įdomus epizodas – „Mostiškių“ žaidėjas bandė permesti svečių vartininką, per toli išėjusį iš savo vartų, šis už baudos aikštelės ribų sužaidė rankomis, tačiau teisėjas tokiame momente skyrė tik geltoną kortelę, gana nemažam šeimininkų komandos pasipiktinimui.

O visi įvarčiai krito antrajame kėlinyje. Jau jo pradžioje komandos apsikeitė tiksliais smūgiais – į „Granito2“ žaidėjo Arūno Zubrio įvartį jau po trijų minučių atsakė jaunasis „Mostiškių“ saugas Tomaš Gulbicki. Po to žaidimas kiek apsilygino, šansų ekipos turėjo panašiai, tačiau tikslesni vėl buvo svečiai iš Naujosios Vilnios – iki mačo pabaigos likus maždaug penkiolikai minučių juos antrą kartą išvedė Vitalij Levkovič, o po šio smūgio „Mostiškių“ futbolininkai nebeatsigavo ir patyrė skaudžią nesėkmę, kirtusią per jų šansus likti divizione.

„Šiaip visi šaunuoliai - viską darėme gerai, pritruko šiek tiek sėkmės. Reikia pripažinti, jog jos mums trūksta visus šiuos metus“ – po apmaudaus pralaimėjimo apgailestavo „Mostiškių“ kapitonas Valerij Krasockij.

Po kurio laiko vėl galiu į savo sąskaitą įsirašyti visiškai tikslų spėjimą. Smagu.

„Ozo tapyrai“ 0:0 „Trivartis“

Bene blankiausios turo rungtynės įvyko tarp dviejų viena kitą gerai pažįstančių ekipų. Kamuolys čia nuolat sukiojosi ties vidurine zona, o rimtesnių progų (jau nekalbant apie šimtaprocentines) abi pusės sugebėjo susikurti vos po vieną ar dvi. Galbūt verta paminėti, jog svečiai vertėsi be savo atakų lyderio Armino Lapinsko, kuriam, kitų ekipos narių teigimų, lūžo rankos pirštas (-ai).  Kaip bebūtų, toks rezultatas turbūt mažiau nuliūdino oranžinius, kurie iš esmės užsitikrino vietą kitų metų B divizione, o tuo tarpu raudonųjų dabar lauks maksimalių išbandymų metas – trys dvikovos iš eilės, su į medalius besitaikančiomis komandos. Jei komandai pavyks išlikti divizione – tai, ko gero, bus galima pavadinti jei ne sensacija, tai mažų mažiausiai didele staigmena.

„Manau, dabartinis maksimalus tikslas būtų išlaikyti esamą poziciją, o minimalus – nenusiristi keliomis pozicijomis žemyn. Per praėjusias 20 rungtynių didelė dalis tapyrų atidavė daug jėgų ir širdies, kad būtume toje vietoje, kur dabar esame. Nesvarbu, jog žaisime su komandomis, kurios kovoja dėl prizinių vietų, tačiau viso to atlikto įdirbio nenuleisime žemyn tarsi nuotekas pro klozeto vamzdį. Jei kažkas bus linkęs atsipalaiduoti ir dalinti varžovams taškus – rasime panacėją, kad to nebūtų.  Žinoma, nežinia, kaip susirinksime, bet tie, kas ateis, stengsis sužaisti taip, kad nebūtų gėda sėdėti prieš kolegą per artėjantį sezono uždarymą“ – į ateinančius du paskutinius turus jau žvalgėsi tapyrų atstovas Karolis Tretjakas.

„Labai džiugina tai, kad jau trečiose tarpusavio rungtynėse iš eilės sustabdome pagarsėjusį „Ozo tapyrų“ totalinį futbolą, tik gaila, kad šįkart patys nesugebėjome pelnyti įvarčio. Rezultatas tikrai dėsningas. Rungtynės vyko, kaip sakoma, iki pirmo įvarčio ir pirma jį pelniusi komanda greičiausiai ir įsirašytų į savo sąskaitą 3 taškus. Tačiau šįkart gynyba triumfavo prieš puolimą.

Vertinant artėjančias akistatas su viršutinio trejeto komandomis galima teigti, kad iš abiejų pusių bus maksimalus rezultato siekimas: varžovams šios rungtynės svarbios medalių dalybų prasme, o mums – išlikimo. Tad motyvacija visose stovyklose bus didžiulė. Apmaudu, kad nesugebėjom surinkti daug taškų pastarosiose akistatose su tiesioginiais konkurentais iš apatinės turnyrinės lentelės dalies. Ką gi, teks sunkiai darbuotis artėjančiuose turuose“ – savo komandos dar nelaidoja ir „Trivarčio“ žaidėjas Artūras Stepanovič.

Numačiau čia lygiąsias tik spėjau, jog abi ekipos ras kelių prie oponentų vartų ir pelnys po porą įvarčių.

„Lentvaris“ 4:0 „Stickers“

Iš esmės jau tik dėl garbės besikaunantys Lentvario vaikinai, panašu, yra nusiteikę reikalus sujaukti ir kitoms komandoms. Neseniai susitvarkę su „Valčiūnais“, šį kartą savo stadione nepaliko šansų ir dėl išlikimo taip pat kovojantiems „lipdukams“, kurie antroje sezono dalyje stringa nevaikiškai. Jau per pirmas dvidešimt penkias minutes šeimininkai pasižymėjo du kartus, o prieš pat pertrauką pelnę ir trečią įvartį tokiu būdu iš esmės nusprendė rungtynių baigtį. Antrojo kėlinio pradžioje pasiuntę ir ketvirtą tikslų smūgį šeimininkai paskui tiesiog ramiai išlaikė persvarą (kurią, beje, pačioje mačo pabaigoje galėjo ir padidinti, bet Andrej Kostevič neįmušė 11m. baudinio) ir iškovojo pergalę, kuri prieš sezono pabaigą kiek kilstels ekipos žaidėjų nuotaikas.

„Viso sezono metu mūsų realizacija yra itin prasta ir 21 įmuštas įvartis per 20 rungtynių tą ypač puikiai atspindi. Kalbant apie ateitį -  pralaimėjimas tokiu rezultatu gali paveikti ir teigiamai, jei sugebėsime padaryti reikiamas išvadas - čia jau tik laikas parodys. Kitos savaitės  rungtynės prieš „Mostiškes“ bus aukso vertės, todėl bandome surinkti stipriausią sudėtį bei pasiruošti psichologiškai“ – sakė pralaimėjusiųjų vadovas Ruslanas Daškevičius.

Šitokio scenarijaus tikrai nenumačiau ir spėjau, jog svečiai sunkiai, bet išsiveš tris taškus, vis dėlto Lentvario komanda sezono pabaigoje dar kandžiojasi.

„Katastrofa“ 2:2 „Tėvynės Sąjunga“

Antrą savaitę iš eilės TS nuskausmino pretendentus į medalius. Šį kartą tai buvo „Katastrofa“, kuriai čia prarasti taškai sezono finiše gali atsiliepti labai skaudžiai. O viskas čia prasidėjo gana neblogai – jau per pirmas minutes šeimininkai susikūrė porą neblogų pusprogių, tačiau jų neišnaudojo, o netrukus žaidimas visai išsilygino. Kėliniui įpusėjus konservatoriai sugebėjo išsiveržti į priekį, kai klastingu smūgiu iš toli vartininką ne visai pasiruošusį užklupo Dmitrij Liubimov. Tiesa, persvara ilgai nesilaikė – jau po penkių minučių baudos aikštelėje buvo nugriautas „Katastrofos“ saugas Artūras Mikaila, o nuo 11m. žymos tiksliai smūgiavo ir rezultatą išlygino Vytaras Šukys. Vėliau žaidybinės svarstyklės krypo tai į vieną, tai į kitą pusę, kol antrojo kėlinio viduryje „Katastrofą“ į priekį išvedė Paulius Petravičius. Kai jau atrodė, kad šeimininkai švęs sunkią pergalę, TS turėjo kitokių planų – likus maždaug aštuonioms minutėms jų saugas Adomas Jakimavičius smūgiu per save iš artimo atstumo rezultatą išlygino ir ekipos buvo priverstos taškus pasidalinti.

„Apmaudus rezultatas, tuo labiau, kad buvome geresnė komanda. Reikėjo tik apsiginti, bet vietoj to, kad numuštume rungtynių tempą, įsivėlėme į varžovams parankų chaosą ir sumokėjome už tai didelę kainą. Pergalė būtų leidusi laikyti visas kortas savo rankose, o dabar būsime priklausomi nuo kitų“ – po mačo kalbėjo „Katastrofos“ atstovas ir vieno iš įvarčių autorius Paulius Petravičius.

Tuo tarpu TS vadovas Alvydas Eidukaitis buvo kiek kitokios nuomonės: „Nemanau, kad kažkuri komanda buvo labiau verta pergalės. Atrodo, jog rezultatas atitiko tai, kas vyko aikštėje. Lyginant paskutines dvejas rungtynes, sunkesnės buvo su „Futbolo Broliais“ (tegul „Katastrofa“ nesupyksta, bet atsakau sąžiningai) - jie mus spaudė visoje aikštėje, žymiai ilgiau kontroliavo kamuolį, buvo greitesni“

Kalbėdamas apie išlikimą divizione jis dar nebuvo ir labai ramus: „Dar netvirtinčiau, kad mes užsitikrinome vietą šiame divizione, nes net ir „Ozo tapyrai“ negali būti ramūs. Matant, koks nenuspėjamas šis sezonas B divizione, turėsime dar pakovoti dėl išlikimo. Žiūrint į antro rato “Lentvario” rezultatus, ateinančių rungtynių laukiame su nerimu ir tikimės sunkios kovos, o lygiai tas pats galioja ir su „Mostiškėmis“.

Spėjau, jog šeimininkai čia laimės 2:1 ir buvau per maždaug dešimt minučių nuo tikslaus spėjimo, bet jau ta „Katastrofa“ nuolat kaišioja apžvalgininkui kojas...

Beje, po šio taškų praradimo „Katastrofa“ kreipėsi į savo raudonuosius ir oranžinius kolegas/varžovus, kuriems už pagalbą likusiuose mačuose pažadėjo nemenkus bonusus.

„Futbolo Broliai RAILANA“ 2:3 „VJFK Trakai“

Centrinėje turo dvikovoje apsilankę žiūrovai nusivylę neliko, mat čia intrigos ir kovos tikrai netrūko, o ir įvarčių ilgai laukti nereikėjo – jau pirmąją minutę „Futbolo Brolius“ į priekį išvedė Valdas Saulėnas. Tačiau svečių tai neišmušė iš vėžių, šie gana greitai atsigavo ir pradėjo kurti pavojus prie „Futbolo Brolių“ vartų. Greitai tas atnešė ir matomų vaisių – Mantas Orintas išnaudojo per silpną gynėjo perdavimą vartininkui, perėmė jį ir nesunkiai pasiuntė į vartus. Likusią kėlinio dalį iš esmės vyko lygus žaidimas, o dar vienas esminis lūžis įvyko pačioje kėlinio pabaigoje, kai gražią kombinaciją ir perdavimą iš krašto puikiai uždarė svečių žaidėjas Edvinas Chmelevskis, prieš pertrauką ženkliai pakeldamas savo komandos nuotaikas.

Antrajame kėlinyje Trakų komanda kiek atsitraukė gilyn ir laukė savo progų greitose atakose, tokiu būdu leisdami kamuolį kontroliuoti „Broliams“. Šiems kažką sukurti sekėsi sunkiai, o tuo tarpu trakiškiai grasino dažnokai. Vienas toks pagrasinimas baigėsi trečiuoju jų įvarčiu, kai po sumaišties „Futbolo Brolių“ baudos aikštelėje kamuolį į vartus antrą kartą pasiuntė Mantas Orintas. Po tokio įvykių pasikeitimo šeimininkams nebeliko nieko kito kaip tik mestis į priekį siekiant išsigelbėti. Likus dešimčiai minučių Daniel Balkovskij dar sušvelnino rezultatą, tačiau likusias minutes svečiai tvirtai atsilaikė gynyboje ir į kišenę įsidėjo tris svarbius taškus, suteikusius jiems favoritų B divizione statusą.

YRA! REZULTATAS ATSPĖTAS! Tiesa, gaila, kad tik rezultatas – mat komandas tai supainiojau.....

ANONSAS

„Granitas2“ – „Valčiūnai“

10.21 (šeštadienis), 12.00, Naujoji Vilnia

Dvi iš eilės pergales iškovoję „Granito2“ futbolininkai sieks šią seriją pratęsti ir toliau. Aplinkybės tam gana palankios, mat šį kartą pas juos atvyksta komanda, kurios pagrindinis tikslas – tiesiog kažkokiu būdu pabaigti sezoną ir galbūt neiškristi iš diviziono. Turint omenyje tai, kad mačas vyks šeštadienį už Vilniaus – gali kilti bėdų ir su susirinkimu (nors „Valčiūnams“ jų kyla nuolat). Pergalę 3:1 iškovos šeimininkai.

„Stickers“ – „Mostiškės“

10.21 (šeštadienis), 14.00, Dilgynė

Kalbėkime tiesiai šviesiai – tai šešių taškų rungtynes, kurias pralaimėjusi komanda žengs nemažą žingsnį link prarajos, o laimėjusi – ženkliai padidins savo šansus išlikti. Abi ekipos šiuo metu gana akivaizdžiai stringa, tad laimėtoją čia išskirti būtų gana sunku, tad liksiu prie saugiausio varianto – 1:1.

„VJFK Trakai“ – „Katastrofa“

10.22 (sekmadienis), 15.00, Rūdiškės

Pirmąjį iš dviejų likusių lyderių iššūkį Trakų vaikinai atlaikė sėkmingai, o šią savaitę pas juos atvyksta praeitame ture kluptelėję ir prie sienos priremti geltonieji. Bet reikia pripažinti, jog visus kozirius savo rankose laiko šeimininkai – jų emocinis pakilimas, pažįstama aikštė bei noras revanšuotis už praeito rato nesėkmę man diktuoja, jog „VJFK Trakai“ čia laimės ir dar labiau priartės prie diviziono laimėtojų vardų – 3:1.

„Trivartis“ – „Žaibai-Viltis“

10.22 (sekmadienis), 18.00, Fanų stadionas

Svečiai šiuo metu savo formą nuosekliai kelia į viršų, o raudonieji paskutinius porą turų sužaidė ne itin įspūdingai. O ir likęs tvarkaraštis komandai, siekiančiai neiškristi iš diviziono, nėra pats palankiausias. Spėju, jog nei motyvacija likti divizione, nei „Katastrofos“ pasiūlyti „prizai“ pirmojo testo „Trivarčiui“ išlaikyti nepadės – pergalę 4:1 skirčiau „Vilties“ dubleriams.

„Tėvynės Sąjunga“ – „Lentvaris“

10.22 (sekmadienis), 20.00, Fanų stadionas

TS pastaruoju metu atkakliai sukovojo su lyderių komandomis, tačiau neaišku, kaip jiems seksis kaunantis su gerą žaidimą antrame rate demonstruojančiu Lentvariu, praėjusiame ture užtikrintai sudorojusiu „Stickersus“. Reikia pripažinti, jog potencialo puolime konservatoriai turi, tad jei nedarys itin grubių klaidų gynyboje – savo aikštėje pergalę įsirašyti turėtų. Tarkime, 2:0.

„Futbolo Broliai RAILANA“ – „Ozo tapyrai“

10.23 (pirmadienis), 19.00, Fabijoniškių stadionas

Šeimininkai čia motyvacijos turi pakankamai – norint reabilituotis po praėjusios savaitės nesėkmės ir išlaikyti savo šansus likti trejete jiems čia tiks tik pergalė. O ir tarpusavio sąskaitų čia toli ieškoti nereikia – būtent tapyrai buvo vienintelė komanda, pirmame rate įveikusi (galima sakyti net ir „sutriuškinusi“) pirmadienio vakaro šeimininkus. Vis dėlto spėju, jog panašus scenarijus nepasikartos ir „Futbolo Broliai“ čia laimės 3:1.