B divizionas: dar vienas skaudus dūris "Imperialui" Visos

Praėjusiame B diviziono ture įdomių įvykių netrūko: „Katastrofa“ varžovus sutaršė tik likusi mažumoje, „Imperialas“ patyrė dar vieną sutriuškinimą nepadoriu skirtumu, o centrinėje turo dvikovoje „Pagirių“ ekipa palaužė svečius iš Lentvario.

Spėta rezultatų: 20

Tiksliai atspėta baigčių: 7

Tiksliai atspėta rezultatų: 0

Granitas2 0:3 Katastrofa

Rezultatas dar įspūdingiau atrodo įvertinus tai, kad svečiai Kalveliuose visus tris įvarčius sumušė tada, kai žaidė be vieno pašalinto futbolininko. O dvikovos pradžia atrodė palankesnė „Granitui2“ – šie nuolat kūrė pavojus prie geltonųjų vartų po standartinių situacijų (prie kurių galima įtraukti ir įmetimus iš užribio), tačiau „Katastrofa“ kažkokiu būdu sugebėjo apsiginti. O kėlinio pabaigoje nutiko įvykis, pirma atrodęs itin neigiamu, tačiau galų gale atnešęs komandai sėkmę – Artūras Mikaila už grubią pražangą buvo išvytas iš aikštės ir paliko savo ekipą mažumoje.

Antrame kėlinyje tai svečius tarsi mobilizavo – priekyje atsirado daugiau erdvės, o Naujosios Vilnios futbolininkai žaidėjo persvaros nelabai ir pajuto. Negana to, nominalius šeimininkus pradėjo kirsti ir nuovargis, o tuo pasinaudoję geltonieji sumušė tris įvarčius be atsako ir tokiu būdu šventė pirmąją pergalę sezone.

Po akistatos mintimis su savo klubo svetaine pasidalino nugalėtojų atstovas Simas Baltuonis:

Spėjimas prieš rungtynes buvo 2:2, tačiau „Katastrofa“ minusus sugebėjo paversti pliusais ir iškovojo svarbią pergalę.

Ozo tapyrai 7:0 Imperialas

Na ir driokstelėjo oranžiniai... Įvarčius pradėję štampuoti nuo pirmų minučių, kertinę atkarpą tapyrai sužaidė turbūt antroje pirmo kėlinio pusėje, kai per penkias minutes krito net trys tikslūs smūgiai, persvara išaugo iki penkių įvarčių ir antrasis kėlinys buvo jau tik formalumas.

Nugalėtojų gretose dubliais išsiskyrė Kostas Strielkūnas bei Tomas Markūnas.

Po rungtynių „Ozo tapyrų“ atstovas Karolis Tretjakas kalbėjo: „Imperialas“ palūžo po kelių praleistų įvarčių ir paleido rungtynes. Esant rezultatui 1:0, varžovai turėjo gerą galimybę išlyginti rezultatą, bet mūsų vartininkas „patraukė“. Atlikome daug keitimų, tad pirmojo kėlinio pabaigoje „Imperialas“ surengė keletą atakų, atrodė, kad bręsta įvartis, laimei, netrukus atėjo pertrauka. Jos metu pakalbėjome ir kibesne gynyba numušėme įsižiebusį varžovų azartą.

Rezultatas, mano nuomone, galėjo būti kiek kitoks. „Imperialas“ turėjo progų pelnyti bent du įvarčius, o mes nepasinaudodavome lengvesnėmis situacijomis ir kartais pasižymėdavome gerokai sudėtingesniais smūgiais. Tikėkimės, kad bent vienas iš kitų tokių dešimties smūgių pasieks tikslą.

Žinoma, varžovai truputį nuvylė, tačiau nuo tokių rungtynių niekas nėra apsaugotas. Linkime jiems sėkmės" - sakė oranžinių atstovas Karolis Tretjakas.

„Po pademonstruoto žaidimo antrame ture jau galima buvo tikėtis, kad tokios pačios klaidos kaip čempionato pradžioje, komanda daugiau tikrai nepakartos. Tačiau viskas susiklosto kitaip - vėl turime pralaimėjimą su triuškinamu rezultatu. Nuo pačios rungtynių pradžios nesisekė praktiškai niekas. Praleidome greitą įvartį, nesugebėjome realizuoti keleto rimtų progų, darėme daug grubių klaidų gynyboje, o vėliau nuleidome rankas ir leidome varžovams laisvai kontroliuoti žaidimą. Komanda tikrai nėra silpna, kaip gali atrodyti pagal rezultatą, tačiau labai trūksta komandos dvasios, charakterio ir noro kovoti. Čempionatas tik prasidėjo, tad dar viską galima ištaisyti, lieka tik susikaupti“ – apmaudo neslėpė įrašas „Imperialo“ facebook puslapyje.

Na, čia nugalėtoją numatyti pavyko, tačiau skirtumą prognozavau kiek kuklesnį – 2:1.

Trivartis 1:5 Top Kickers

Staigmenų neužfiksuota ir kitame diviziono susitikime, kur, nors „Trivartis“ ir žadėjo svečiams duoti rimtą kovą, to iš esmės padaryti nepavyko ir „Top Kickers“ jau įpusėjus pirmam kėliniui pirmavo 3:0, tokią persvarą išlaikydami iki pertraukos. Paskutinį kartą kai ekipą lydėjo toks scenarijus visi pamename, kaip tai baigėsi, tačiau šį kartą stebuklas nepasikartojo – po pertraukos buvo pridėti dar du tikslūs smūgiai, šeimininkai tik pačioje dvikovos pabaigoje pelnė paguodos įvartį ir abi ekipos išsiskyrė sutikdamos, kad tą vakarą pelnytai laimėjo stipresni.

„Po šios užsitęsusios pralaimėjimų serijos, kurios metu stabiliai praleidžiam krūvą įvarčių, guodžiam save tuo, kad teko žaisti su diviziono pirmojo trejeto komandomis. Kitą vertus, kažkas iš „Trivarčio“ pajuokavo, kad tokiais tempais po pirmojo rato galėsime guostis, kad teko žaisti su diviziono pirmaujančiomis dešimt ekipų...“ – pradėjo savo komentarą „Trivarčio“ atstovas Artūras Stepanovič.

„Kalbant apie pačias rungtynes su „Top Kickers“, tai tiesiog tenka pripažinti, kad tądien varžovai buvo kur kas geresni už mus. Puikiai išnaudojo jau pirmąsias susikurtas progas ir greitai pasiuntė mus į nokdauną. Nespėdavome paskui jų greitus techniškus puolėjus, o fortūna nebuvo nusiteikusi pagelbėti mums gynyboje tais momentais, kai patys jau buvome bejėgiai – oponentų progų išnaudojimas jau pačioje rungtynių pradžioje tiesiog nuėmė visus klausimus. Žinoma, dar slapčia tikėjomės, kad gal pavyks pademonstruoti kažką panašaus į „Ozo tapyrų“ prisikėlimą praėjusio turo akistatos su „Top Kickers“ antrajame kėlinyje, tačiau svajonės ir teliko svajonėmis. Džiugu, kad bent jau pavyko įstumti paguodos įvartį paskutinėmis rungtynių minutėmis.

Gausų susirinkimą paversti kokybišku žaidimu nepavyko. Kažkaip vis nesiseka surasti tinkamo balanso, leisiančio optimaliai išnaudoti turimus rezervus. Manau, kad artėjanti dvikova su „Imeprialu“ iš tikrųjų ir parodys, ko šiame sezone yra vertas „Trivartis“. Dabartiniams diviziono lyderiams pasipriešinti nepavyko, atėjo laikas pasimatuoti jėgas su nominaliai panašaus pajėgumo (bent jau sprendžiant iš dabartinių rezultatų) varžovu. Labai tikiuosi, kad pagaliau pavyks nebepraleisti tų nelemtų penkių įvarčių. Stabilumas, aišku, yra meistriškumo požymis, bet ta nuolatinė krūva praleidžiamų įvarčių nėra tai, ko reikia siekti. Sekmadienį bandysim laužyti tą naujai besikuriančią tradiciją“.

„Skaičiau „Trivarčio“ komentarus po rungtynių su „Vova“, tad laukiau rimtos kovos iš hattrickerių. Panašu, kad jų planas buvo gintis giliai ir turint progą kontratakuoti, bet be jų pagrindinio puolėjo tas sunkiai sekėsi. O patys rungtynes, kaip įprasta, pradėjom pakiliai ir kėlinio viduryje jau turėjom trijų įvarčių persvarą. Per pertrauką akcentavom praėjusį mačą, per kurį tokį patį pranašumą išvaistėm, tad šįkart antrą kėlinį pradėjom labiau susikaupę. Kėlinio vidury pridėjom dar pora įvarčių, ir rungtynių baigtis tapo aiški. Šiek tiek gaila, kad paskutines dešimt minučių vėl paleidom vadžias ir neišsaugojom sausų vartų, bet svarbiausia, kad turim tris taškus. Žiūrint į „Trivarčio“ pateiktus susitikimo statistinius rodiklius, neatrodo, kad jie buvo verti tokio pralaimėjimo. Vis tik mūsų puolimo trejetas efektyviai išnaudojo progas ir tai buvo bene svarbiausias skirtumo faktorius.

Kalbant apie kitas rungtynes su „Tėvynės Sąjunga“, tai lengvų rungtynių nesitikim. Vis tik žaisim namų stadione, tad norisi pademonstruoti gražų žaidimą, o tas išvykose kažkodėl nelabai gaudavosi. Beje, tai bus paskutinė repeticija prieš mūsų LFF taurės susitikimą su „Kauno Žalgiriu“, tad vyrukai tikrai turės man ką įrodyti“ – sakė nugalėtojų vadovas Mantas Urbonas.

Žemiau – ir jau minėti „Trivarčio“ atstovų paruošti statistiniai dvikovos rodikliai:

Prognozavau, kad TK laimės 4:2, tai tą įvartį nuo vienų nuimk, kitiems pridėk, ir būčiau pataikęs...

Tėvynės Sąjunga 0:3 Vova

Po skaudaus antausio pirmame ture atsigavę voviniai pastarajame ture įveikė konservatorius ir iškovojo trečiąją pergalę paeiliui.

Čia diviziono naujokams įsivažiavimui prireikė keliolikos minučių, tačiau kai ekipai pavyko rasti savo žaidimą – TS galimybės buvo apribotos iki minimumo ir įvarčius mušė tik viena komanda. Tiesa, nors iki pertraukos krito vos vienas įvartis, tačiau antrajame kėlinyje pavyko pridėti dar du tikslius smūgius ir iškovoti solidžią pergalę.

Tačiau kaip visada – geriau viską pamatyti savo akimis, tad dalinamės ir „Vovos“ paruošta rungtynių santrauka.

Prieš rungtynes turėjau nuojautą, kad „Vova“ gali būti pajėgesnė komanda, tačiau atsiminiau praeities atvejus, kai TS iškovodavo taškus tada, kai iš jų to niekas nelaukdavo, tad apsidraudžiau ir čia spėjau lygiąsias. Nepasiteisino.

Pagiriai 3:1 Lentvaris

O štai centrinėje turo akistatoje tarp dviejų dar neklupusių komandų geriau pasirodė „Pagiriai“, sugebėję pristabdyti svečių puolimo mašiną, leidę jiems pelnyti tik vieną įvartį ir tokiu būdu likę vienintele ekipa, surinkusia maksimalų taškų kiekį. Reikia paminėti, jog šių rungtynių aprašymas kiek skurdokas dėl kelių priežasčių - dvikova vyko trečiadienį vakare, o apžvalgos rašymo metu statistika suvesta dar nebuvo, o pats apžvalgininkas nuvykti stebėti rungtynių tą dieną neturėjo galimybės...

Rezultatą atspėti pavyko, tik bėda viena – maniau, jog nugalėtojas bus kitas.

REZULTATYVIAUSI. Snaiperių lentelės viršuje savo pozicijų niekam neužleidžia Simonas Stankevičius („Top Kickers“), vienu tiksliu smūgiu nubaudęs ir „Trivartį“ bei tokiu būdu surinkdamas jau 7 įvarčius. Antroje vietoje lieka Andrej Kostevič („Lentvaris“) su 5 įvarčiais, o iškart už jo – net trijų žmonių grūstis. Arminas Lapinskas („Trivartis“), Fahad Al Balushi („Vova“) bei Vytautas Stankūnas („Top Kickers“) savo sąskaitose turintys po 4 įvarčius.

ANONSAS

Artimiausiame ture ilsėsis pirmąją pergalę iškovoję „Katastrofos“ futbolininkai.

Lentvaris – Granitas2

05.19 (šeštadienis), 16.30, Lentvaris

Pirmuosius taškus (rungtynėse) praradę Lentvario vaikinai ilgai ilsėtis negalės, mat jau šeštadienį pas juos atvyks sužeistas žvėris iš Naujosios Vilnios. Svečiai praėjusiose rungtynėse prieš „Katastrofą“ visą kėlinį žaidė daugumoje, tačiau skaudžiai krito, tad į Lentvarį vyks kovingų nuotaikų. Vis dėlto esu linkęs manyti, jog Lentvario komanda sugebės grįžti į pergalių kelią – 2:0.

Imperialas – Trivartis

05.20 (sekmadienis), 12.00, Fabijoniškės

Abi komandos praėjusiame ture skaudžiai krito, tačiau blogesni ženklai turbūt yra „Imperialo“ pusėje – jiems tai buvo jau antrasis toks skaudus pralaimėjimas. Vis dėlto, po metų pertraukos į B divizioną grįžusi komanda su „Stickers“ parodė, kad žaisti tikrai gali, tad svečiams lengva nebus. Numatau gana rezultatyvias rungtynes su draugiška pabaiga – 3:3.

Vova – Pagiriai

05.20 (sekmadienis), 14.45, Senvagė

Centrinė turo dvikova, kurioje susitiks trijų iš eilės pergalių serijas turinčios ekipos. Komandos kartu žaidė ir pernai C divizione, kur pasidalino po pergalę, tačiau prieš šį sezoną abi atsinaujino ir favoritą įžvelgti sunku. Vis dėlto, kiek labiau linkstu prie „Pagirių“, tad šį kartą skirti laimėjimą pabandysiu jiems – 2:3.

Top Kickers – Tėvynės Sąjunga

05.20 (sekmadienis), 16.00, Fabijoniškės

TS komandai tvarkaraštis tikrai nėra pats palankiausias, nes trys paskutinės rungtynės (įskaitant ateinančio savaitgalio) žaidžiamos su vienais favoritų. Lentvariui ir „Vovai“ įkąsti nepavyko, galbūt pavyks nubausti „Top Kickers“? Jei paklausite manęs – nemanau. 4:0 šeimininkų naudai.

Stickers – Ozo tapyrai

05.21 (pirmadienis), 19.00, Panerio

Turas baigsis pirmadienį, kai ant Panerio gazono pirmą kartą šiemet išbėgs dvi diviziono senbuvės. Nors rungtynių šeimininkais bus lipdukai, tačiau aikštė puikiai žinoma ir oranžiniams, tad tai neturėtų tapti lemiamu faktoriumi. Nors tapyrai ir sudorojo „Imperialą“, tačiau ir patys komandos atstovai turbūt žino, kad tokia pergalė neturėtų jų iškelti kažkur ir padanges ir su „Stickers“ reikės dirbti ne ką mažiau. Vėl gi, bandysiu apsidrausti ir dviejų labiau gynybinių komandų dvikovoje spėsiu lygiąsias – 1:1.