B divizionas: ar TS ir Stickers sugebės tarti savo žodį aukso dalybose? Visos

 

Priešpaskutinis B turas turėjo savų staigmenų, bet ne sensacijų. Jau seniau savo galutinę poziciją žinoję Top Kickers trečioje vietoje galutinai įtaisė Vovą, Ozo tapyrai parodė charakterį ir mažumoje likvidavo dviejų įvarčių deficitą, o tuo tarpu Trivartis atėmė taškus iš Pagirių, tokiu būdu dar palikdamas šiokių tokių šansų Lentvariui užkopti į lentelės viršų.

Spėta rezultatų: 105

Tiksliai spėta baigčių: 54

Tiksliai spėta rezultatų: 3

Stickers 0:0 Katastrofa

Rungtynės, apie kurias daug komentarų sugalvoti būtų sunku, net ir labai norint. Šeštadienio vidurdienio laikas turėjo įtakos abiejų pusių susirinkimui (ypač Katastrofai, kuri buvo priversta pakelti net ir prieš tai sezone nežaidusių galvų), tad ir žaidimas buvo gana atsargus – pirmame kėlinyje abi ekipos labiau užsiėmė žvalgyba ir visų pirma rūpinosi savo vartų saugumu.

Antroje pusėje žaidimas kiek suaktyvėjo, savų šansų turėjo abi komandos, tačiau smūgiai vis skriedavo šalia vartų arba tiesiai į vartų sargus. Rimtesnių gaisrų nebekilo ir komandoms teko į savo taupykles įsidėti po vieną tašką.

„Rungtynės gavosi gan lygios, - sakė Stickers vadovas Ruslanas Daškevičius. - Kadangi rezultatas 0:0, tai daug ir nepripasakosi. Realiai Katastrofa atrodė konstruktyviau, o mes atrodėme pavojingiau - mūsų progos buvo realesnės, mano manymu, kadangi du kartus išėjome vienas prieš vieną, bet neįmušėme. Savo progų turėjo ir Katastrofa, bet tądien gerai žaidė abiejų komandų vartininkai. Aišku, mūsų lyderio A. Maniušio nebuvimas jautėsi, kitaip ir būti negali.

 Esame patenkinti tuo, kad tikslas pasiektas - mes išlikome B divizione! Ypač prisiminus pirmąjį ratą, kai buvome dešimtoje vietoje su 7 taškais, tad viskas yra gerai.

Kas liečią paskutinį turą - susirinksime neblogai, o tikslas yra garbingai sukovoti su stipriausia diviziono komanda. Po rungtynių planuojame su komanda pavalgyti kibinų Trakuose ir gerai praleisti laiką“ – į paskutinio turo mačą su Lentvariu žiūrėjo R. Daškevičius.

Prognozė pavyko nebloga – baigtis išpranašauta, iki rezultato kiek pritrūko.

 

Ozo tapyrai 2:2 Granitas2

Oranžiniai dar kartą parodė, jog kai labai nori ir nusiteikia, tai tikrai gali. Bėda, kad šiemet to noro ir nusiteikimo.

O rungtynių istorija buvo tokia – svečiai gana anksti išsiveržė į priekį, kėlinio pabaigoje turėjo progą mušti nuo 11m. žymos, bet ja nepasinaudojo.

Ko nepavyko pirmo kėlinio gale – pavyko antro starte. Negana to, dar ir raudoną kortelę prieš save išvydo tapyrų gynėjas Gintas Malašauskas. Tai viskas kaip ir rodė į užtikrintą svečių pergalę.....

.......... ar visgi ne? Būtent. Per paskutines dešimt minučių Kasparas Jurgelionis ir Domas Junča oranžiniams pelnė po įvartį, išlygino rezultatą ir privertė N. Vilnios atstovus namo vykti kiek nuleidus galvas. Nors, žinoma, pastarieji turėjo progą ir džiaugtis – jiems šio taško visiškai pakako, kad būtų užsitikrinta penktoji vieta sezone.

„Tokia rungtynių baigtis mus tikrai tenkino – pabrėžė tapyrų atstovas Karolis Tretjakas. - Kai mūsų liko vienu mažiau, pradėjome labiau rizikuoti, be to, varžovai mus spaudė, tad teko atlikti tolimus perdavimus į priekį. Būtent po jų ir kildavo aštrumas.“

Šiemet viena iš B diviziono temų tapo ir neakivaizdinė Ozo tapyrų ir Trivarčio „kova“ dėl kelialapio į C divizioną. Vis dėlto, K. Tretjakas to per daug nesureikšmina ir tikina, kad sekmadienį jo komanda kausis tik dėl trijų taškų:

„Trivartis ne kartą turėjo kristi žemyn, tačiau dėl kai kurių komandų nenoro kilti ar pokyčių divizionuose taip ir nenukrito. To nereikia pernelyg sureikšminti. Žaisime dėl pergalės, o apie žaidimą B ar C divizione spręsime per uždarymą. Kaip vienas tapyrų prelegentas taikliai pastebėjo, grybais būsime bet kokiame divizione.“

Iki tikslios prognozės pritrūko maždaug penkių minučių – spėjime laimėjimą 1:2 skyriau Granitui2.

 

Top Kickers 4:1 Vova

Nors statistika lyg ir rodo, kad būtent svečiai turėjo didesnę kamuolio kontrolę, tačiau savo progas daug geriau išnaudojo paskutines savo sezono rungtynes žaidę TK. Pirmame kėlinyje krito vienas tikslus smūgis, o viskas galutinai išsisprendė antrojo kėlinio paskutinėje atkarpoje – Top Kickers susikūrė dviejų įvarčių persvarą, voviniai čia pat pašvelnino, tačiau iškart po to sekė dar tu tikslūs šeimininkų smūgiai, po kurių pranašumas tapo didelis ir nebelikviduojamas. Vova po šio pralaimėjimo galutinai įsitvirtino trečioje diviziono vietoje, tačiau dėl to, matyt, per daug savęs negrauš, nes kelialapis į A divizioną vis tiek buvo iškovotas. Tą voviniai paminėjo ir savo pranešime feisbuke:

„Išties nenusisekė dvikova su Top Kickers. Nuo pat rungtynių pradžios trūko susikaupimo, tikslumo,  bendro darbo ir rezultatas, manau, atspindi rungtynių eigą. Sekmadienį išlydėsim sezoną, todėl tikimės gausaus palaikymo ir geros nuotaikos!“ – teigė vovinių vadovas Ignas Rudzevičius.

Tuo tarpu Top Kickers vadovas Mantas Urbonas tiek pakalbėjo apie šias rungtynes, tiek ir apibendrino sezoną, kuris jo komandai jau baigėsi:

„Sezonas gal ir nesusiklostė taip sėkmingai, kaip tikėjomės, bet pergalė paskutiniame ture tą kartėlį šiek tiek sumažino. Iki šiol nebuvome laimėję prieš Vovą nė karto, tad smagu perlaužti mums nedėkingą seriją. Ankstesniuose tarpusavio mačuose prasileisdavome pernelyg daug, bet šįkart vovinių puolėjams įsismaginti neleido itin patikimai gynybą cementavęs Saulius Klevinskas. Labai tikiuosi, kad atradom pagrindinį centro gynėją ir kitam sezonui (šypsosi).

Apibendrinant, sezoną vis tiek vertinčiau teigiamai, nors ir neiškovojome medalių. Vis tik metus pradėjome kaip žemiausią reitingą turinti komandą, bet progresą rodėme viso sezono metu. Žinoma, prie to stipriai prisidėjo ir ne tik Vilniuje žinomi žaidėjai, kas suteikia dar daugiau motyvacijos ir noro tobulėti. Į klausimą, ko pritrūko, kad lentelėje palypėtume aukščiau, vieno atsakymo turbūt nėra. Į duobę komandą įkrito po Kauno Žalgirio taurės rungtynių, kai dėl traumų netekome 8 pagrindinės sudėties žaidėjų, o per kitas 5 rungtynes pelnėme vos 4 taškus iš 15 galimų. Dar tie Ozo tapyrai, kurie sugebėjo grįžti į abejas rungtynes, atsilikinėdami 0:3... Bet kartais pritrūkdavo elementarios sėkmės, o kartais ir įgūdžių, kas labai pasijautė prieš Lentvario ekipą. Manau, kad per žiemos pertrauką savo klaidas išsitaisysime ir kitą sezoną jau būsime vieni iš favoritų užkopti į B diviziono viršūnę.“

Kitose rungtynėse rimtai pasismagino Lentvario puolėjas Andrej Kostevič, pasivijęs prieš tai ilgai snaiperių įskaitoje pirmavusį TK bomberį Deividą Maciulį, tačiau M. Urbonas tikisi, kad auksinį batelį gaus jo klubo atstovas:

„Labai tikiuosi, kad auksinis batelis atiteks mūsiškiui D. Maciuliui. Juolab, kad pagrindinis varžovas mušė dukart rungtynėse, kuriose neturėjo teisės dalyvauti dėl kortelių. Bet kokiu atveju linkiu Stickerių komandai dar kartą įrodyti, kad ne veltui jie yra laikomi viena geriausių gynybinių komandų lygoje (šyposi).“

Spėjime pergalę 2:4 skyriau Vovai. Prašoviau, ką padarysi..

 

Imperialas 1:10 (dešimt) Lentvaris

O ką norite, kad čia pasakyčiau? Nebent tai, kad po pirmo kėlinio rezultatas buvo tik 0:3, tačiau antroje rungtynių pusėje Lentvario snaiperiai turėjo progą pasigerinti asmenines statistikas.

Ryškiausiai tai padarė Andrej Kostevič, įmušęs šešis kartus ir taip rezultatyviausiųjų įskaitoje beveik visai pavijęs, atrodė, saugiai pirmavusį D. Maciulį iš Top Kickers.

Na o Lentvariui dabar beliks įveikti Stickers komandą bei tikėtis, kad antrame rate vangokai atrodantys Tėvynės Sąjungos futbolininkai atimtų taškus iš Pagirių. Scenarijus mažai tikėtinas, bet, kaip sakoma, kamuolys apvalus.

Nors spėjimas ir buvo „iš oro“ (1:8), pasirodo, nebuvau jau taip toli nuo tiesos.

 

Trivartis 2:2 Pagiriai

Svarbius taškus iš Pagirių atėmė Trivartis, kurį laiką pirmavęs, vėliau persvarą paleidęs, tačiau pačiame finiše sugebėjęs grįžti. Tradiciškai apie savo komandos rungtynes pasakoja raudonųjų atstovas Artūras Stepanovič:

„Į rungtynes su Pagiriais susirinko visi pagrindiniai Trivarčio žaidėjai ir dar turėjome porą atsarginių. Tad buvome nusiteikę duoti rimtą kovą lyderiams, be to ir Lentvaris buvo užsiminęs, kad neliks skolingi, jei nugalėsime jų pagrindinius konkurentus kovoje dėl aukso medalių...

Rungtynių pradžia iš esmės vyko pagal abi puses tenkinantį scenarijų - atidavėm kamuolį Pagiriams, kurie mielai jį pasiėmė, ir laukėme savo progų kontratakose. Ilgai laukti nereikėjo, nes jau po kelių minučių A. Lapinskas pasinaudojo oponentų gynėjo ir vartininko nesuderintais veiksmais ir išvedė Trivartį į priekį. Po įvarčio vaizdas aikštėje praktiškai nepasikeitė: Pagiriai daugiau atakavo, laikė kamuolį, o Trivartis gynėsi ir laukė dar vienos savo progos. Visgi, ilgainiui svečių spaudimas didėjo ir Pagiriai vis giliau įspausdavo raudonuosius į baudos aikštelę. Galiausiai, po puikiai atlikto baudos smūgio rezultatas buvo išlygintas.

Antroji rungtynių pusė prasidėjo gausiomis Pagirių atakomis ir gan greitai jiems pavyko persverti rezultatą savo naudai. Visgi praleistas įvartis netapo lūžio momentu ir antrojoje kėlinio dalyje Trivarčiui, norinčiam išlyginti rezultatą, pavyko netgi perimti iniciatyvą ir pelnyti išlyginamąjį įvartį. Žinoma, Pagiriai taip pat turėjo savo progų, tačiau daugiau pasižymėti jiems nepavyko. Gavosi įtemptos kovingos rungtynės, kurios, manau, baigėsi dėsningai.

Savaitgalį laukia akistata su Granitu 2 ir panašu, kad pasikartos praėjusio sezono scenarijus, kai pernai į šeštadienio išvyką į Naujają Vilnią teko mobilizuoti jau kone bucus ant vinies pasikabinusius trivartininkus. Panašu, kad Trivartį ištiks to epizodo de javu... Gan nepatogus laikas gali lemti, jog kovinės sudėties į rungtynes su Granitu2 surinkt nepavyks. Ką gi, tada tiesiog atiduosim visus kozirius į Ozo tapyrų rankas ir tegul jau jie sprendžia kelialapio į C divizioną likimą. Ko gero, sezono uždarymo rungtynėse Trivarčio sudėtyje ir išsidėstyme aikštėje pamatysime daug siurprizų ir eksperimentų...“

Tiksliai į dešimtuką. Spėdamas lygiąsias 2:2 kiek bijojau, tačiau, pasirodo, visiškai be reikalo. Trivartininkai pas save feisbuke pasveikino su tiksliu spėjimu, o aš tik galiu padėkoti jiems už palankią rungtynių baigtį, kiek pagerinusią šiaip neįspūdingą orakulo statistiką...

 

REZULTATYVIAUSI

Kaip jau ne kartą šioje apžvalgoje minėta – dėl auksinio batelio realiai kovoja du žaidėjai. Šiuo metu su 26 įvarčiais vis dar pirmauja savo sezoną jau baigęs Top Kickers atstovas Deividas Maciulis, o jam į nugarą kvėpuoja 25 tikslius smūgius šiuo metu turintis ir dar mače su Stickers į aikštę išbėgsiantis Lentvario atakų lyderis Andrej Kostevič. Dėl trečiosios vietos dar kausis Trivarčio lyderis Arminas Lapinskas (16) bei kitas Lentvario futbolininkas Edgaras Surovičius (15).

 

ANONSAS

Turas šį kartą užsitęs net iki antradienio, kol savo rungtynes sužais Pagiriai. Žinoma, jiems titulas gali atitekti ir anksčiau – tam tereikia, kad sekmadienį Stickers išvykoje palaužtų Lentvario futbolininkus. Šiame ture į aikštę nebeišbėgs visas rungtynes jau sužaidę ir ketvirti likę Top Kickers atstovai.

Granitas2 – Trivartis

10.27 (šeštadienis), 12.00, Naujosios Vilnios

Nors iš šių dviejų komandų tik Trivartis dar turi dėl ko kovoti, tačiau panašu, jog būtent jie susidurs su didžiausiais sunkumais renkant komandą. Šeštadienio vidurdienio laikas koja kišo jau ne vienai ekipai, tad manau, kad čia klups ir raudonieji (nors šį kartą jiems turbūt teks rinktis kitą aprangą), tokiu būdu aštuntos vietos likimą palikdami spręsti Ozo tapyrams – 1:0.

 

Vova – Imperialas

10.28 (sekmadienis), 15.00, Senvagės

Pastaruoju metu Imperialo rungtynių prognozėse būti dideliu ekspertu nereikia – komanda ir žiūrint plika akimi yra stipriai silpnesnė už likusias, tad čia klausimas vienas – kiek savyje motyvacijos ras Vova. Be abejo, pergalę voviniai čia pasiims, tačiau per daug didelio triuškinimo prognozuoti nesiryžtu – 4:0.

 

Lentvaris – Stickers

10.28 (sekmadienis), 15.15, Trakų naujas

Lentvariui kitų kelių čia nėra – norint išsaugoti bent teorines galimybes dar iškovoti auksą čia būtina pergalė. Stickers, tuo tarpu, didelio spaudimo nejaus – pagrindinį savo tikslą (išlikimą divizione) jie jau pasiekė, o galutinė šeštoji ar septintoji vieta jiems didelio skirtumo nesudarys. Tad manau, kad šeimininkai čia laimės, tačiau nespėsiu, ar A. Kostevič taps rezultatyviausiu diviziono futbolininku – 4:1.

 

Katastrofa – Ozo tapyrai

10.28 (sekmadienis), 18.00, Fanų

Šios komandos savo sezonus tarpusavio dvikova užbaigė ir pernai, o tada, pilant stipriam lietui, Katastrofa laimėjo gana užtikrintai. Dar vienas įdomus faktas – tapyrai per trejas rungtynes šiemet Fanų stadione neiškovojo nei taško (pralaimėta tiek TS, tiek Imperialui, tiek ir Trivarčiui), tad čia gali būti šioks toks pliusas Katastrofai. Sakykim, kad pergale sezoną baigs geltonieji, bet tam tikrus kvadratus po paskutinio teisėjo švilpuko išpakuos abi komandos – 3:2.

 

Pagiriai – Tėvynės Sąjunga

10.30 (antradienis), 21.30, Fanų

Sezono finišas – antradienį Fanuose. Ar jis kažką lems – paaiškės po sekmadienio mačo Trakuose. Tačiau, nepaisant tos akistatos baigties, sunku numatyti scenarijų, pagal kurį antro rato Tėvynės Sąjunga nusprendžia titulo likimą. Manau, jog Pagiriai čia klaidų nedovanos, iškovos pergalę bei pasidabins aukso medaliais – 3:0.

 

​FC Vova facebook nuotr.