B divizionas: "Top Kickers" lazaretas ir svarbi Pagirių pergalė Visos

Praėjusiame B diviziono ture netrūko įdomybių – „Imperialas“ iškovojo pirmąją savo pergalę sezone, „Katastrofa“ vos vėl nelaimėjo rungtynių likusi mažumoje, o stipriai nukraujavę „Top Kickers“ rimtai kibo į atlapus ir vos išvykoje neatėmė taškų iš „Pagirių“ ekipos.

Spėta rezultatų: 29

Tiksliai spėta baigčių: 10

Tiksliai spėta rezultatų: 0

Katastrofa 2:2 Lentvaris

Čia mačas prasidėjo aktyviai ir jau per pirmas penkiolika minučių komandos apsikeitė įvarčiais – į svečių žaidėjo Romuald Kliukoit smūgį greitai atsakė geltonųjų puolėjas Simas Baltuonis. Vis dėlto, netrukus iniciatyvą į savo kojas perėmė Lentvario vyrai, su kamuoliu buvę ilgiau ir progas kūrę dažniau. Jų darbas dar labiau palengvėjo vos prasidėjus antram kėliniui, kai raudoną kortelę už ne itin gražius žodžius teisėjo atžvilgiu prieš save išvydo šeimininkų gynėjas Širvydas Sperskas. Vis dėlto, tai geltonųjų užduotis tarsi padarė dar aiškesnes – spaustis gynyboje ir radus progą bėgti į priekį. O ta proga atėjo, ir kiek kuriozinėmis aplinkybėmis S. Baltuonis pelnė antrą savo įvartį ir išvedė „Katastrofą“ į priekį. Tačiau svečiai toliau spaudė ir dvikovos pabaigoje savo pasiekė – Edgaras Surovičius rezultatą išlygino ir komandos pasidalino po tašką.

„Permainingos, įdomios rungtynės išėjo. Varžovai pasirodė gerai organizuota, kietą futbolą žaidžianti komanda, gavom gerą kovą. Abi komandos galėjo laimėti, galėjo pralaimėti, tai rezultatas, ko gero, dėsningas. Džiugina, kad likę mažumoje vėl susitelkėme ir atsakingai sulošėme. Liūdina, kad lygiose vietose prarandame savitvardą ir patys pasistatome į kampą. Nesvarbu, kad teisėjas švilpia visiškai neadekvačiai, kaip šitose rungtynėse. Apskritai, sezono pradžia sunkoka. Traumos ir kitos priežastys išretino komandą, todėl labai trūksta to puikaus pernykščio balanso. Tiesa, galima pagirti naujokus, kurie su kiekvienomis rungtynėmis jaučiasi vis tvirčiau“ – sakė „Katastrofos“ atstovas Paulius Petravičius.

Spėjime lygiąsias ir numačiau, tik maniau, kad ekipos pasižymės po kartą mažiau.

Stickers 1:1 Trivartis

Tuščiažodžiauti man pačiam čia neverta, tad mielai užleidžiu tribūną „Trivarčio“ žaidėjui Artūrui Stepanovič, kuris štai kaip nupasakojo įvykius Dilgynėje:

„Rungtynes pradėjome tiesiog puikiai ir jau pačioje pradžioje po pirmo pakelto kampinio pavyko pasižymėti. Įkvėpti tokios sėkmės ir toliau nemažinome apsukų bei kūrėme pavojingus momentus prie „Stickers“ vartų. Tačiau arba puolantieji žaidėjai susikūrę neblogą padėtį pamiršdavo prasmūgiuoti į vartus ir vis malėsi su kamuoliu, stengdamiesi dar labiau pagerinti situaciją smūgiui, arba pritrūkdavo kelių centimetrų „uždarant“ skersą perdavimą iš krašto, arba pagaliau įvykęs smūgis į vartų kampą kažkokiu būdu surado kažkodėl būtent ten įsitaisiusį vartininką. Žodžiu, puolime kurdavome progas ir visai neprastai atrodėme gynyboje, nes pirmame kėlinyje varžovai ypatingai pavojingais išpuoliais nepasižymėjo. Viską aukštyn kojom apvertė mūsų krašto gynėjo pašalinimas, kai per kelias minutes jis surinko dvi geltonas korteles – pirmą neva už žaidimą ranką, kai jis padarė akivaizdų judesį ranka link oponento virš jo galvos permesto kamuolio. Teisėjas įžvelgė, kad ranka lietė kamuolį, visas „Trivartis“ buvo šventai įsitikinęs, kad paskutiniu momentu žaidėjui pavyko sustabdyti ranką ir lietimo nebuvo, o „Stickers“, pritardami teisėjo nuomonei, teigė, kad bet kokiu atveju (ar buvo lietimas ranka ar ne) reikia rodyti kortelę už nesportinį elgėsį/judesį. Antra kortelė buvo parodyta už oponento pargriovimą aikštės viduryje, kai šis, būdamas veidu į savus vartus priėmė komandos draugo perdavimą. Abiem atvejais teisėjas galėjo ir nerodyti kortelių,  tačiau abiem atvejais pasinaudojo savo prerogatyva parodyti jas ir tokiu būdu paliko mus mažumoje. Pirmą kėlinį iš inercijos dar užbaigėme pernelyg nesispausdami prie savo vartų ir neleisdami „Stickers“ visiškai dominuoti teritoriškai ir kamuolio valdymo atžvilgiu.

Tačiau antro kėlinio pradžia mums susiklostė nesėkmingai. Varžovai pirmą ir vienintelį kartą rungtynėse sužaidė mūsų baudos aikštelės prieigose nestandartiškai – jų žaidėjas su kamuoliu buvo tvarkingai atitvertas gynėjo ties baudos aikštelės riba ir nusisukęs nuo vartų, tačiau sugalvojo ir įgyvendino genialų perdavimą kulnu gynėjui tarp kojų link į baudos aikštelę įkirtusio komandos draugo ir šis vienu lietimu prasmūgiavo pro sugriūti nebesėjusio vartininko apačią.

Visas antras kėlinys virto „Trivarčio“ sėdėjimu apkasuose prie savo baudos aikštelės, besiginant nuo „Stickers“ bandymų įveikti šią tankią gynybą aukštais užmetimais. Didelio vargo jie nepridarė (nors keli gaisrai ir buvo kilę, o kartą praleidome ir varžovų greitą kontrataką, kai iš peties pasidarbuoti jau teko ir vartininkui), o mes turėjome kelias savas pusproges.

Ko gero, lygus rezultatas yra apmaudus abiem ekipoms – „Stickers“, visą valandą žaisdami daugumoje taip ir nesugebėjo pelnyti dviejų įvarčių, o „Trivarčio“ gretose vyravo nuotaikos, kad išvengus pašalinimo tikrai būtume įsirašę į savo sąskaitą tris taškus. Visgi, taip susiklosčius aplinkybėms tenka su „lipdukais“ išsiskirti taikiai. Antrą kėlinį „Trivartis“ aikštėje tiesiog atidirbo, o varžovams pritrūko meistriškumo pralaužiant tankius gynybinius įtvirtinimus, nes, manau, „Stickers“, kaip ir „Trivartis“ yra labiau pripratę žaisti antru numeriu ir atakuojant jiems reikalingi didesni plotai. O kad gintis jie moka - puikiai žino visi“.

„Tęsiam klasiką su „Trivarčiu“. Prasileidome rungtynių pradžioje ir tai jau trečias praleistas įvartis po standartų šį sezoną (iš viso praleidome 4). Antram kėliny bandėm paspausti, iškart pavyko rezultatą išlyginti. Po įvarčio kažkaip nusiraminom, toks jausmas, kad per greitai jį įmušėme... „Trivartis“ kontratakavo ir irgi turėjo savo progų. Varžovai pasirašė kontraktą su buvusiu „Visinčios“ žaidėju, kuris mums pridarė nemažai nemalonumų, tad būtent jį ir išskirčiau.

Galima visada geriau ir visada siekiame laimėti, bet kamuolys yra apvalus ir gavosi, kaip gavosi. Manau, rezultatas dėsningas“ – su tokia baigtimi sutiko ir lipdukų vadovas bei įvarčio autorius Ruslanas Daškevičius.

Maniau, kad raudonieji tradicijų nelaužys ir pergalę iškovos, bet ekipoms taškus teko dalintis.

Tėvynės Sąjunga 1:3 Imperialas

Pagaliau šventė atėjo ir į „Imperialo“ kiemą – iškovota pirmoji pergalė ir iškovota tokiu stiliumi, jog tą dieną gana aiškiai matėsi, kuri komanda aikštėje yra stipresnė. Pirmas įvartis krito jau septintąją minutę ir nors antrojo teko palaukti ilgokai, tačiau svečiai vis tiek atrodė pajėgiau. Kritus antram įvarčiui, kurį gražiu smūgiu pelnė Dmitrijus Tutyškinas, „Imperialas“ kiek atsipalaidavo ir Ignas Keras tiksliu baudos smūgiu skirtumą sušvelnino. Tačiau netrukus raudonieji į TS vartus pasiuntė ir trečią dovaną, persvaros nebeišleido bei ne tik įsirašė pirmą sezono pergalę, bet sužaidę solidžias rungtynes pasikėlė nuotaikas prieš ateinančias rungtynes.

„Šį kartą pavyko įvykdyti žaidimo planą, ypač gynyboje, kur anksčiau turėjome nemažai problemų. Užtikrintas gynėjų žaidimas paskatino visus komandos narius kovoti ir šį kartą mums pavyko pademonstruoti, kuo svarbus yra komandinis futbolas. Pelnytai iškovota graži pergalė duoda vilties, kad nesėkmių periodas pasibaigs“ – taip pergale džiaugtasi buvo nugalėtojų facebook paskyroje.

O čia man su spėjimu visiškai nepaėjo, mat spėjau konservatorių pergalę ir lipimą iš duobės

Pagiriai 3:2 Top Kickers

O štai centrinė turo dvikova, nors ir vyko vėliausiai, tačiau pateisino savo vardą. Dviejų pirmaujančių pirmenybėse komandų akistatoje svečiai į priekį po Vytauto Pūro įvarčio išsiveržė jau antrą minutę, tačiau Pagirių puolėjas kėliniui jau persivertus į antrą pusę rezultatą išlygino. Vis dėlto, be krūvos svarbių žaidėjų atvykę TK nepasidavė ir prieš pat pertrauką po Vytauto Stankūno smūgio vėl išsiveržė į priekį.

Tačiau antrame kėlinyje svečių jėgos po truputį pradėjo sekti, tuo naudodamiesi Pagiriai vis didino savo spaudimą ir kėlinio viduryje per dešimties minučių atkarpą pelnę du įvarčius susikūrė pranašumą jau sau. Per likusį laiką pavyko atsilaikyti ir buvo iškovoti labai svarbūs taškai kovoje dėl lyderio pozicijos lentelėje.

„Prieš rungtynes suskaičiavom net aštuonis pagrindinės sudėties žaidėjus, kurie turėjo praleisti susitikimą dėl traumų. Tai, praktiškai žaidžiant antra sudėtimi, prieš lygos favoritus dar jų aikštėje tokį pasirodymą vertinu teigiamai“ – sakė „Top Kickers“ vadovas Mantas Urbonas. - „Rezultatas, aišku, skaudus, turint omeny, kad dukart pirmavom. Su „Kauno Žalgiriu“ iškrovėm visas įmanomas jėgų baterijas, o per dvi dienas pasikrauti iš naujo neįmanoma. Lyg ir norisi bėgti, bet kojas traukia prie žemės, tad šiose rungtynėse žaidėm antru numeriu. Gaudėm ant kontratakų ir tikrai turėjom kelias geras progas didinti persvarą pirmaujant 2:1. Deja, varžovų šviežumas ir ilgesnis suolelis šįkart buvo tas faktorius, nulėmęs pergalę.

Ar spėsim atsigauti iki kito mačo su „Granito“ dubleriais? Akivaizdu, kad sezono pradžioje mažiau gavę pasireikšti žaidėjai turės progą įrodyti, kad klydau rinkdamasis sudėtį (šypsosi) Bet 11 futbolistų kaip nors surinksim. Po praėjusią savaitę žaistų rungtynių su „Tėvynės Sąjunga“, jų vadovas replikavo, kad būtų įdomu pažiūrėti kaip mes žaistume be Simono (Stankevičiaus). Prikarksėjo, nes be jo paslaugų turėsim verstis mažiausiai iki rudens“ – štai tokias naujienas pranešė M. Urbonas.

Prognozėje numačiau atkaklią kovą tik spėjau, kad ji baigsis lygiosiomis.

REZULTATYVIAUSI

Viršuje kol kas dar išlieka Simonas Stankevičius („Top Kickers“) su tais pačiais 7 įvarčiais, tačiau turint omenyje jo traumos rimtumą, šis skaičius greitu metu ir nepakis. Iškart už jo rikiuojasi praėjusias rungtynes praleidęs „Trivarčio“ snaiperis Arminas Lapinskas bei kiti du TK atstovai – Deividas Maciulis bei Vytautas Stankūnas. Visų jų sąskaitose – po 6 tikslius smūgius.

LFF TAURĖ

Neblogą pasirodymą čia surengė jau ne kartą minėti „Top Kickers“, rimtai kibę į atlapus A lygos atstovams iš „Kauno Žalgirio“. Nors pabaigoje buvo skaudžiai pralaimėta, bet abu TK pelnyti įvarčiai tikrai papuoštų bet kokius rimtus topus.

Beje, tie patys "Top Kickers" teigia gavę video medžiagą iš kauniečių rūbinės, o kas ten dėjosi per pertrauką (kai rezultatas dar buvo 2:2), galite matyti žemiau:

SFL TAURĖ

Kitoje taurėje savo pasirodymą kiek netikėtai baigė „Imperialas“ – antrame etape išvykoje 0:2 buvo pralaimėta Pabradės ekipai iš D diviziono ir tokiu būdu žygis link titulo baigėsi.

SIRGALIAI

Jei kartais galvojate, kad SFL komandos įdomios tik pačiai SFL bendruomenei, tai klystate – štai, pasirodo, jog klubai turi ir įžymesnių fanų – štai Lietuvos futbolo legenda Kęstutis Latoža, pasirodo, prijaučia „Katastrofai“. Ar tai bus pakankama paskata geltoniesiems kiek pasitempti?

ANONSAS

Po kiek trumpesnio turo B grupės kovos vėl grįš pilnu, penkių rungtynių grafiku. Šį kartą ilsėsis Lentvaris.

Top Kickers – Granitas2

06.03 (sekmadienis), 14.45, Senvagės

Stipriai nukraujavę TK bandys priimti svečius iš Naujosios Vilnios. Šeimininkai jau prieš Pagirius parodė, jog esant reikalui gali susikoncentruoti ir solidžiai žaisti antru numeriu, tačiau „Granitas2“ taip pat nėra silpna komanda ir kovą tikrai duos. Spėju, jog iki pergalės čia truputį pritrūks abiems komandoms – 2:2.

Vova – Katastrofa

06.03 (sekmadienis), 16.30, Senvagės

„Katastrofa“ pati pripažįsta, jog sezono pradžioje turi bėdų, o šį kartą tuo pasinaudoti bandys voviniai. Geltonieji itin sunkiai juda priekyje, o negana to, dėl traumų, diskvalifikacijų bei kelionių vėl neturės bent pusės pagrindo žaidėjų. Tai man atrodo kaip pakankama priežastis skirti pergalę „Vovai“ – 3:1.

Ozo tapyrai – Trivartis

06.03 (sekmadienis), 19.00, Panerio

Dar viena SFL klasika, kur komandos viena kitą žino kaip nuluptas ir kažkokių taktinių staigmenų paruošti būtų sunkoka. Mačas vyks ant natūralios žolės, kur šiokį tokį pranašumą gal turės oranžiniai, bet ir „Trivartis“ praėjusio turo metu Dilgynėje parodė, kad tokios vejos nebuvo. Ilgai sukau galvą, kam čia skirti pranašumą, bet sunku rasti priežasčių neskirti lygiųjų – 1:1.

Stickers – Tėvynės Sąjunga

06.04 (pirmadienis), 19.15, Dilgynė

TS aiškiai išgyvena rimtą duobę, o štai „Stickers“ taškus po truputį renka, ir renka juos visų pirma dėl tvirtos savo gynybos. Esu linkęs manyti, jog ta gynyba šį kartą padės vartus išlaikyti sausus, o išnaudota proga greitoje atakoje leis džiaugtis pergale šeimininkams – 1:0.

Imperialas – Pagiriai

06.04 (pirmadienis), 19.30, Panerio

Vos iškovojus pirmą pergalę „Imperialo“ kelyje atsistojo naujas žvėris ir vienas diviziono favoritų. Praėjusią savaitę palaužę vienus pagrindinių konkurentų, šį kartą Pagirių vaikinai turės neatsipalaiduoti ir susitvarkyti su apačios komanda. Spėju, kad tai jiems pavyks – 2:4.