B divizionas: Senbuviai - naujokai 3:3 Visos

Alfredo Pliadžio nuotr.

Sekmadienio futbolo lygos B divizionas startavo. Startavo ne taip, kaip aš rašiau anonse. Turėjęs šeštadienį vykti Granito Senjorų ir Skaidiškių mačas persikėlė į sekmadienį. Ir pirmieji į aikštę išbėgo Euforijos Tirolos ir Trivarčio futbolininkai. Ir visai ne Vilniuje – Širvintose. Visi mačai ir buvo sužaisti per vieną dieną – sekmadienį.

Visuose mačuose susigrūmė B diviziono senbuviai ir naujokai. Nors daugelis favoritėmis laikė naujai atkopusias komandas, pergalės pasidalijo polygiai 3:3.

Tad ilgai nelaukę eikime prie reikalo.

Euforija Tirola – Trivartis 2:3

Ir galiu pasakyti, kad pirmosios rungtynes nenuvylė. Buvo atkaklios ir permainingos. Nors Euforija Tirola turėjo aikštės persvarą, laimėjo Trivartis. O Euforijos kapitonas Artūras Bazys sulygino mačą Širvintose su rungtynėmis čempionų lygoje: „Į pirmąsias rungtynes susirinkome itin gausiai -  turėjome 20 žaidėjų. Tačiau tai neišgelbėjo nuo pralaimėjimo. Rungynes pradėjome gerai, valdėme kamuolį, surengėme keletą grėsmingų atakų, prie savo vartų pavojaus neturėjome. Tačiau pasikeitus keletui gynėjų vienu metu, gynyba susvyravo ir per trumpą laiko atkarpą praleidome du įvarčius. Antrajame kelinyje padarėmė dar vieną grubią klaidą ir atsilikinėjome dviem įvarčiais. Vieną dar spėjome atžaist, bet išlyginti rezultatą pritrūkome laiko, nors buvome užspaudę varžovus.

Rungtynės vietiniams Širvintų žiūrovams turėjo būti tikrai jaudinančios, maždaug kaip Manchester City - Tottenham Hotspur Čempionų lygoje.... Varžovai gana neblogai tvarkėsi gynyboje, geriau realizavo savo progas ir šįkart laimėjo.

Tikėjomės laimėti šias rungynes, todėl po jų jautėm nusivylimą, tačiau aptarėme klaidas ir į kitas rungtynes grįšime stipresni. Visa komanda laukia sekančių rungtynių - susitikimo su Futboliuku.“

Panašiai apie rungtynes rašė ir Trivarčio atstovas Artūras Stepanovičius: „Pirmąjį turą išpuolė žaisti Širvintose, puikiame vietos stadione, tad galime tik pasidžiaugti, kad teko galimybė pagainioti kamuolį tokioje geroje aikštėje.

Turėjome šiokių tokių nuogąstavimų dėl susirinkimo, kadangi kelionė į Širvintas sekmadienio vidurdienį kai kam sukėlė diskomfortą. Visgi, prieš nuaidint startiniam švilpukui, turėjom 11 starto žaidėjų + keletą atsarginių. Nepavadinčiau susirinkusios sudėties optimalia, tačiau dauguma pagrindinių žaidėjų buvo. Varžovai nuo pat pradžių perėmė iniciatyvą ir turėjo neblogų progų pačiame rungtynių debiute išsiveržti į priekį. Pirmąjį šturmą pavyko atlaikyti, tačiau kėlinio vidury visgi buvome priversti traukti kamuolį iš tinklo. Vis tik tuoj pat atsakėme dviem savo įvarčiais ir pirmąją rungtynių pusę užbaigėmė jau būdami priekyje.

Antrąjį kėlinį varžovai pradėjo didelėmis pajėgomis patraukdami link mūsų vartų. Tai atvėrė dideles erdves jų užnugaryje, kuo visą antrąjį kėlinį ir naudojomės, išsiųsdami savo puolėjus į asmenines akistatas su oponentų vartų sargu. Visgi, su finishingu dar reikėtų padirbėti, nes geros progos buvo švaistomos į kairę ir į dešinę... Galima sakyti, kad įvarčiai buvo pelnomi iš gerokai sudėtingesnių situacijų nei tie momentai, kuomet nepavykdavo pasižymėti. Antrojo kėlinio vidury padidinome savo persvara iki 3:1 ir jau buvome pradėję besvajoti apie ramų gyvenimą per likusį laiką, tačiau varžovai greitai atsakė savo įvarčiu ir likusį pusvalandį stengėsi išlyginti rezultatą, perkeldami visus savo žaidėjus (išskyrus vartininką) į mūsų aikštės pusę. Kaip ir minėjau, savo turimų progų kontratakose neišnaudojom, tačiau ir neleidom varžovams pasiekti lygiųjų. Nors progų jie tam turėjo.

Belieka pasidžiaugti geru startu SFL čempionate - juk būtent dėl to mes taip anksti ir pasitraukėme iš SFL taurės, specialiai paaukodami šį turnyrą dėl kovų B divizione. Pastarą kartą pergale čempionatą buvome pradėję tolimais 2011 metais, kai tapome diviziono nugalėtojais. Beje, tada irgi sėkmingai pasitraukėme iš SFL taurės jau pirmajame etape, pralaimėję Prelegentams 0:4.“

Na o apžvalgininko spėjimas buvo niekam tikęs. Prognozavau „Euforijos-Tirolos“ pergalę 3:1.

Granitas Senjorai – Skaidiškės 2:1

Užtat šių rungtynių rezultatą atspėjau 100 procentų. Granitas čia ilgai nelaukė. Per pirmųjų 20 minučių padarė rezultatą ganėtinai raminančiu - 2:0.

Tiesa paskutines 28 minutes taip ramu jau nebyvo, nes svečiai pajėgė sušvelninti santykį. Vis tik sulyginti jiems nepavyko ir iš Naujosios Vilnios teko grįžti su nuliu taškų.

Kita vertus ir Skaidiškių sudėtis nebuvo labai jau tokia tradicinė, kokią buvome pripratę matyti pernai rudenį, kai komanda kilo į C diviziono antrąją vietą. Nežaidė ir ilgametis komandos vadovas Marius Bukauskas.

Ozo Tapyrai – Granitas B 0:6

Dar vienas mačas Širvintose (gal į šį miestelį persikels pusė Vilniaus SFLo?)

Granito B įmuštų įvarčių skaičių atspėjau. Tik galvojau, kad Naujosios Vilnios futbolininkai daug pirmaudami atsipalaiduos ir praleis vieną kitą įvartį. Nė velnio. Nors Granito B vadovas Robertas Urbanavičius teigia, kad progų tam straubliuotieji turėjo.

Žaidėme tikrai puikiame Širvintų stadione. Atėjome prieš rungtynes: dirbtine žolytė laistoma(nes buvo gan karšta), tvarkingos rūbinės, muzika – viskas, ko reikia gerai futbolo nuotaikai.

Susirinkome gan nebloogai, nebuvo tik dviejų starto žaidėjų Edvino Pavlovskio ir Viačeslavo Bedugnio, tad centras buvo kiek pasikeites. Tačiau tai mūsų neišgasdino. Kovojome tiek mes tiek tapyrai. Rezultatas - mūsų naudai ir atrodytų gan nemaža persvara, tačiau patikėkit - pavojingų progų turėjo ir tapyrai.

Taigi pirmas turas buvo toks, koks buvo. Perejome į stipresnį divizioną, jaučiasi, kad komandos - tikrai stipresnes, todėl dabar sunku kalbėti apie kažkokias vizijas. Manau, čia bus visko.“

Katastrofa – Navigatoriai Old Boys 1:6

Kažkiek panašus mačas į Granito-3 ir Ozo Tapyrų. Tik čia aš spėjau sausą rezultatą 6:0, o Katastrofa įsigudrino vieną įmušti.

Du įvarčius pelnęs Navigatorių Old Boys futbolininkas Vilius Kadys: „Sveiki, turėjome vos tris keitimus, o nuo pirmojo kėlinio vidurio liko du, kadangi atsinaujino trauma mūsų goleodorui V. Černiauskui. Nepaisant trumpo suolelio, pakankamai tvankaus oro, kietos kaip betonas aikštės (girdėjau, po savaitgalio Fanų stadione pagaliau netikėtai iškrito papildomos gumos granulės - plojimai) ir mokamo parkingo (net senamiestyje sekmadienį daug kur jis nemokamas), jau po pirmo kėlinio buvo pakankamai ramu dėl pergalės. Tikrai turėjome daugiau noro laimėti, su turima dispozicija ilgiau kontroliavome kamuolį aikštėje, išnaudojome susikurtas progas, tad rezultatas dėsningas.

Su Katastrofa šiemet susitikome jau ketvirtą kartą, tad jų žaidimo braižą žinojome. Ne pirmą kartą ši komanda nustebina tuo, jog per jautriai reaguoja į savo komandos narių klaidas, nepavykusius epizodus, kas galutiniame rezultate, esant neigiamam rezultatui, atsiliepia motyvacijos stygiumi aikštėje. Daug tokių pavyzdžių buvo ir šiose rungtynėse.“

Katastrofos atstovas Vaidotas Kazlauskas: „Taigi, blankus pasiruošimo etapas prasitęsė ir sezono starte. Nors žmonių ir turėjome daugiau nei draugiškose, tačiau vis tiek kažko įspūdingo neparodėme. Navigų dubleriai iš trečios lygos buvo vienos pagrindinių figūrų aikštėje, diktavo mačo tempą, o mes prie to neprisitaikėm ir vargiai atlikom kelis perdavimus iš eilės. Žinoma, tą dieną Old Boysai bet kokiu atveju buvo pranašesnė komanda, bet tokie legionieriai kaip Ruškys ar Paberžis savo indėlį į rezultatą neabejotinai įnešė. Gaila, kad po tuo volu pirmi papuolėm mes.“

Geležinis Vilkas – Stickers 2:0

Po įvartį kas kėlinį mušęs Geležinis Vilkas iškovojo pergalę pirmame oficialiame mače naujajame Kariškių stadione.

Gausiai susirinkę vilkai kitaip ir negalėjo. Ir ne vien todėl, kad tai buvo debiutas jų stadione, bet ir todėl, kad Geležinio Vilko tikslas – vienareikšmis ir kariškai konkretus – šiemet iškopti į aukštesnį divizioną. Na ir dar prisidėjo klubo 30-metis.

Geležinio Vilko vadovas Darius Indriūnas: „Kariškių futbolo klubas pradėjo 30-ąjį savo čempionatą! Kadangi tai buvo šventė, susirinko nemažai žiūrovų. GV žaidėjų buvo apie 30. Visi norėjomeįsiamžinti bendroje fotografijoje. Ir komandos treneriui Š. Beivydui buvo iš ko pasirinkti. Norėjome, kad visi rungtynėms registruoti komandos nariai pažaistų. Planas buvo rungtynių eigą išspręsti pirmame kėlinyje, o antrame su nestartine sudėtimi ramiai pabaigti varžybas. Bet varžovai, turėję tik du keitimus davė kovą gražiu žaidimu ir mūsų planai subliuško. Manau, rezultatas atspindi rungtynių eigą, nors nemažai progų pasižymėti turėjo ir priešininkai. Komandai tai buvo puiki galimybė pasibandyti jėgas prieš gegužės 1 d. LFF taurės II turo rungtynes.

Stickers tokiu vilkų kiekiu buvo nustebinti. Lipdukų vadovas Ruslanas Daškevičius: „Oras ir naujas kariškių stadionas tikrai buvo puikūs! Patys nesusirinkome gerai, turėjome kelis keitimus, kadangi keli žmonės buvo apsirgę. Mane nustebino GV atsarginių skaičius - manau, jie turėjo apie 15 keitimų. Tai jauna, žaidžianti komanda ir mes realiai neturėjome jokių šansų paimti taškų tądien. Patys buvome kažkaip labai prastai nusiteikę, kadangi net nepavyko tinkamai pakovoti, o rezultatas galėjo ir turėjo būti dar didesnis. Apibendrinus, pelnyta GV pergalė.“

Anonse prognozavau Geležinio Vilko pergalę 2:1.

Futboliukas – Tėvynės Sąjunga 1:2

Ir šieme mače neatspėjau laimėtojo. Vėl pastačiau už B diviziono naujokus (3:1), o laimėjo senbuviai. Dabar galvoju – ar ne per daug aš iš tų iš C diviziono pakilusių komandų tikėjausi? Gal pervertinau jų galimybes kaip pirmajame etape, taip ir prognozuodamas vietas pasibaigus čempionatui?

Kaip ten bebūtų, ir pats Futboliukas nemažai ambicijų turi. Net apie prizinę vietą mąsto. Tad esu įsitikinęs, kad jis tikrai neplanavo pralaimėjimo pirmajame ture.

Vienas Futboliuko vadovų Lešekas Jankovskis: „Susirinkome gerai, oras buvo geras.

Tikejomes, kad laimėsim, todėl rezultatas netenkina. Pirmajame kėlinyje konroliavome kamuolį ir turėjome daug progų, tačiau jų nerealizavome. Pirmojo kelinio pabaigoje pavyko įmušti įvartį ir atrodė, kad varžovų komanda antrajame kelinyje pavargs ir be didelio sunkumu surinksime 3 taskus.

Bet ivyko viskas atvirkščiai - varžovai perėmė iniciatyvą ir greitai išlygino rezultatą.O po to mūsų žaidėjas įmuša įvartį į savo vartus ir mes jau atsiliekam. Deja, bet išlyginti rezultatoa taip ir nepavyko. Liekam be taškų.

Reikia pagirti varžovus, kurie žaidė iki galo. O mūsų komandai reikia jau dabar padaryti išvadas, nes kovojant del medalių toks žaidimas - netoleruotinas.“

Tėvynės Sąjungos komandos vadovas Alvydas Eidukaitis: „Rungtynes pradėjome atsargiai ir intensyvą atidavėme Futboliukui. Jie mus presingavo ir per pirmas 20 minučių turėjo porą neblogų momentų (1 prieš 1), bet puikiai sužaidė mūsų vartininkas. Apsipratę su varžovu mes irgi pradėjome ieškoti savo šansų: kartas 1 prieš 1, du kartai - po kampinio. Vienu atveju reikėjo iš 4 metrų pataikyti į vartus, kitą kartą smūgis galva iš geros situacijos skriejo virš vartų. Kaip sakoma futbole, neišnaudoji momentų - išnaudos varžovas . Kėlinio pabaigoje mūsų gynėjas pražiopsojo priešininkų puolėjo spurtą ir paleido jį į poziciją 1 prieš 1. Ir tas išnaudojo momentą. Taip ir baigėsi pirmasis kėlinys. Antro kėlinio pradžioje vėl varžovai turėjo puikų momentą - mus gelbėjo skersinis. Mes pasižymėjome po greitos atakos kai J. Kazlovskis ne iš pačios patogiausios padėties baudos aikštelėje pasiuntė kamuolį į vartus. Po kelių minučių vėl tas pats J. Kazlovskis baudos aikštelėje pakovojo dėl aukšto  kamuolio ir varžovų gynėjas jį nukreipė į savo vartus. Po antro įvarčio atidavėme rungtynių kontrolę varžovams ir laukėme momentų kontratakose. Jose turėjome puikių progų: kartą neuždarėme skerso perdavimo į tuščius vartus iš kelių metrų (nepataikė į kamuolį), vėl 1 prieš 1 ir dar kelios neblogos progos.

Varžovai nenustebino, galvojome bus sunkiau. Džiaugiamės iškovota pergale. Pačiame žaidime reikia padirbėti ties progų išpildymu. Tikiuosi puolėjai sureguliuos savo taikiklius, o gynėjai nepramiegos varžovų spurtų. Nustebino arba vos nesustabdė širdies ritmo pavėluoti šoninių teisėjų vėliavėlių kėlimai, antrame kėlinyje 2 kartus buvo tokios ilgos pauzės…“

Anonsas

Visos antrojo turo rungtynės bus sužaistos ateinantį sekmadienį.

Skaidiškės – Granitas B

16.30 Rudaminos Žolės Riedulio.

Pernai šios komandos žaidė dvejas rungtynes. Abejas jas laimėjo Granito B futbolininkai.

Esi įsitikinęs, kad taip pat bus ir šįkart. Granitas B įveiks šeinininkus 4:1.

Ozo Tapyrai –Katastrofa

16.45 Senvagės

Žaidžiant didijį futbolą komandos susitiko penkis kartus. Tris mačus laimėjo Katastrofa, vieną – Ozo Tapyrai, vienerios rungtynės baigėsi lygiosiomis.

V. Kazlauskas (Katastrofa): „Kitame ture laukia sezono starte irgi gerą smūgį gavę tapyrai, tai bus įdomu matyti, kurie šiame derbyje atsistatys geriau. Į naudą išeis ir tai, kad nereiks žaisti Paneryje, o Senvagėje bandysim išnaudoti savo pranašumus.“

Dabar prognozuočiau atkaklią dviejų per pirmąjį turą stipriai nukentėjusių komandų mūšį ir lygų rezultatą 2:2.

Granitas Senjorai – Stickers

17.00 Naujosios Vilnios senasis

Šių ekipų susitikimai visada būna atkaklūs. Iš keturių žaistų mačų kartą laimėjo Granitas, tris kartus rungtynės baigėsi lygiosiomis.

Nors, atrodo, Stickers žino, kaip tvarkytis su Granito Senjorais ar bent jau neleisti jiems iškovoti visų rungtynių taškų, manau, kad šį kartą šeimininkai įstengs laimėti 2:0.

Trivartis – Navigatoriai Old Boys

18.00 Fanų

Didelėje aikštėje šiuodvi ekipos nebuvo susitikusios.

Imsiu ir suprognozuosiu netikėtumą. Laimėjęs pirmą mačą ir taip išskleidęs sparnus Trivartis atims du taškus iš vieno favoritų – 2:2.

Geležinis Vilkas – Tėvynės Sąjunga

18.30 Kariškių

Šių komandų tarpusavio rungtynių statistika yra apylygė. Tėvynės Sąjunga yra laimėjusi tris tarpusavio susitikimus, Geležinis Vilkas – du. Vienos rungtynės baigėsi lygiosiomis.

Vis tik manau, kad geresni tarpusavio pasiekimai konservatoriams nepadės. Įkvėpti pergalės LFF taurės turnyre (1:0 prieš A diviziono Viesulą) kariai tęs pergalių seriją – 2:0.

Futboliukas – Euforija Tirola

20.00 Fanų

Nemažoje šių ekipų tarpusavio rungtynių istorijoje Euforija yra laimėjusi 4 mačus, Futboliukas – 2 ir 2 kartus komandos yra sužaidusios lygiosiomis.

Bet šiandien statyčiau už Futboliuką. 2:1 laimės Fanų stadiono šeimininkai.