B divizionas: Prabudo Skaidiškės Visos

Sužaistos penkerios iš šešerių Sekmadienio Futbolo Lygos B diviziono 5-ojo turo rungtynių. Penkerios, nes Geležinis Vilkas savaitgalį žaidė Lietuvos Futbolo Federacijos taurės turnyro rungtynes su Plungės Babrungu (deja buvo priverstas nusileisti 0:4) ir jo susitikimas su Trivarčiu nukeltas vėlesniam laikui.

Sakyčiau, penktasis turas mane nustebino mažiau nei trečias ar ketvirtas. Šio savaitgalio rezultatai apžvalgininkui buvo suprantamesni. Na gal išskyrus iki šiol miegojusių Skaidiškių staigų ir galingą prabudimą.

Visi kiti rezultatai paaiškinami paprastai.

Granitas B – Euforija Tirola 2:0

Jei pradėtume nuo apžvalgininko prognozės šiam mačui, tai prisipažinsiu, kad nepaisant to, jog rungtynių laimėtoją atspėjau, prognozavau visai kitokias rungtynes ir labai aiškią Granito B pergalę 5:0.

O buvo visai ne taip. Netgi nežiūrinbt į tai, kad euforikams kelių pagrindo žaidėjų trūko, o Granite B po pertraukos žaidė viena jo superžvaigždžių Darius Kazubovičius, abi komandos teigia, kad kova mače buvo tikrai atkakli. O Granito B vadovas Robertas Urbanavičius Euforiją pavadino superine komanda.

R. Urbanavičius: „Rungtynės sekėsi gan neblogai. Neturėjome tik savo pagrindinio gynejo Lino Krasausko. Visi kiti buvo pasiruošę. Po traumos grįžo Darius Kazubovičius. Euforija - labai superinė komanda, kovojo iki galo ir turbūt tas rezultatas 2:0 iš tiesų ir parodo, kad aikštėje vyko kova iki paskutinės minutės.

Ačiū varžovams.“

Euforija prieš susitikimą kalbėjo, kad Granitas B – įveikiamas varžovas ir tą ketvirtame ture įrodė Tėvynės Sąjunga (su kuo nepasiginčysi – faktas) ir kad tikisi jį nugalėti. Bet tam nepavykus, sakosi nėra nusivylusi – koks bebūtų rezultatas, kovą favoritams davė rimtą.

Komandos kapitonas Artūras Bazys: „Mūsų rungtynes su Granitu B  lengvino puikus oras futbolui, bet apsunkino tai, jog neturėjome bent 4 mūsų startinio vienuoliktuko žaidėjų, prieš rungtynes traumą patyrė Aleksejus, o mačo pabaigojė susižeidė vartininkas Rolandas(kuriam linkim greit pasveikti ir grįžti į vartus). Nepaisant to, visa komanda gynėsi labai drausmingai, varžovai net buvo pradėję jaudintis. Nors pralaimėjome, bet nesijaučiame labai nusivylę - sužaidėmė geras rungtynes prieš itin stiprią ir gausiai besirenkančią komandą. Praleidome įvartį po apmaudaus kampinio, antrą - po savo klaidos tik 77 minutę. Varžova turėjo dar kelis pavojingus smūgius, iš kurių vienas atsimušė į skersinį, mes turėjome kelis pavojingus prasiveržimus iš šonų ir vieną puikią progą iš kampinio. Tikėjomes intensyvių rungtynių, tokios jos ir buvo - ypač aikštės viduryje, kur buvo nemažai pražangų ir aistrų. Dirbam toliau ir laukiam Katastrofos.“

Skaidiškės – Ozo Tapyrai 7:0

Tiesą sakant, prognozavau Skaidiškių prabudimą penktajame rate. Suprantama – ne tokį staigų. Maniau, kad skaidiškiečiai pirmam žingsniui aukštyn tenkinsis lygiosiomis 1:1.

Bet Skaidiškės turbūt prognozavo visai kitaip. Iš tiesų viskas tapo aišku jau po pirmojo kėlinio, kurį šeimininkai laimėjo 3:0.

Ozo Tapyrų komandos atstovas Tomas Beinoras pripažino, kad skaidiškiečiai buvo visur greitesni: „Susirinkom vidutiniškai, bet panašu, kad daugiausiai įtakos turėjo vidurio gynėjų nebuvimas. Teko šiek tiek eksperimentuot ir, kaip rezultatas rodo, tai visiškai nepasiteisino.

Šiaip varžovai visur  buvo greitesni, o mes - kažkokie prisnūdę. Taip pat nedžiugino kieta ir maža Rudaminos aikštė. Bet ji buvo abiem komandoms ta pati. Nemažai laiko užėme išmuštų kamuolių paėminėjimas iš už tvorelės.

Žodžiu, pamirštam ir einam toliau.“

Futboliukas – Granitas Senjorai 1:1

O šito mačo spėjimą laikau laimėjimu. Neatspėjau aš jo tiksliai, prognozavau baigsiantis lygiosiomis 2:2. Na bet vis vien lygiosios yra lygiosios, ar komandoms įmušus po vieną įvartį, ar po du, ar neįmušus visai.

Nors mačas galėjo pakrypt visiškai kitaip. Po to, kai 0:1 pralaimintis Futboliukas liko mažumoje, Audriui Slapšinskui gavus antrą geltoną kortelę.

Bet vis tik galima pagirti Futboliuko komandą dėl užsispyrimo. Ir turėdami mažiau žaidėjų aikštėje, jie pajėgė išlyginti santykį, išplėšti tašką ir padaryti mano prognozę artima galutiniam rungtynių rezultatui.

Navigatoriai Old Boys – Stickers 3:1

Nors aikštėje susitiko skirtingų turnyro lentelės polių komandos, nors apžvalgininkas neabejojo Navigatorių Old Boys pergale dideliu skirtumu (5:0), pirmi įvartį įmušė autsaideriai Stickeriai. Kurie ir nebuvo nusiteikę nusileisti lyderiams, pasirinkę kontratakų taktiką.

Ir nors atsakomąjį įvartį gavo į rūbinę ir per antrą kėlinį varžovų spaudimo neišlaikė, Stickeriai buvo verti kur kas geresnės prognozės, nei mano spėjimas.

Lipdukų vadovas Ruslanas Daškevičius: „Na, oras vakar buvo žiauriai fainas - nei karšta, nei šalta. Susirinkome neblogai, turėjome 14 žmonių, aišku, trūko kelių svarbių žaidėjų, bet taip jau yra nuo sezono pradžios. Navigatoriai žaidė pirmu numeriu visas rungtynes, o mes bandėme drausmingai gintis bei kontratakuoti. Pirmam kėliny praktiškai viskas pavyko - įmušėme po Navigatorių gynėjo klaidos prie savo baudos aikštelės ir beveik atsilaikėme visą kėlinį, bet gavome įvartį 44 min. po klaidos gynyboje.

Antram kėliny varžovai pradėjo lipti, mums sunkiai sekėsi palaikyti kamuolį, dar ir pavargome, tad buvo tikrai sunku. Kelis sykius išgelbėjo mūsų vartininkas, bet visgi dar du prasileidome. Patys teturėjome vieną progą antram kėliny. Apibedrinus, - pelnyta Old Boys pergalė.“

Navigų senukų futbolininkas Vilius Kadys: „Pasiekta darbinė pergalė, rungtynėse, kurios nepasižymėjo progų gausa. Nors pirmi praleidome įvartį, pavyko prieš pertrauką rezultatą išlyginti, tokiu būdu antrąjį kėlinį pradedant geresnėmis nuotaikomis. Pelnę antrą įvartį, užtikrintai užbaigėme rungtynes.“

Katastrofa – Tėvynės Sąjunga 1:0

Čia spėjau, kad Katastrofa iškovos sunkią pergalę. Neatspėjau tik to, kad tai pergalei pakaks tik vieno įvarčio (maniau bus 3:2) besibaigiant rungtynėms.

„Su TS turėjome rimtų reikalų, tačiau lygiose rungtynėse mačo finiše sėkmė labiau nusišypsojo mums ir po kampinio įnešėme kamuolį į vartus“, - rašė Katastrofos futbolininkas Vaidotas Kazlauskas.

Jam antrino šios komandos atstovas spaudai Paulius Petravičius: „Sunkios, klampios rungtynės. Netrūko kietos kovos, kaip ir priklauso, kai komandos žaidžia dėl šešių taškų. Galima sakyti, kad žaidėm iki pirmo įvarčio. Šįkart labiau pasisekė mums".

Tėvynės Sąjungos komandos vadovo Alvydo Eidukaičio žodžiuose apie susitikimą jautėsi apmaudas: „Rungtynės pralaimėjome. Gaila. Manau, buvome verti lygiųjų. Rungtynės buvo negražios, abi komandos labiau galvojo apie gynybą nei apie puolimą. Buvo daug kietos kovos, kurioje mes pralaimėjome. Prasileidome įvartį pačioje rungtynių pabaigoje, po pakelto kampinio kamuolys atšoko priešininkui tiesiai prie kojos ir jis jį įstūmė į vartus

Anonsas

Euforija Tirola – Katastrofa

06.02 16.00 Širvintų

Tarpusavio oficialių susitikimų istorija – Katastrofos pusėje. Ji laimėjo 4 mačus, pralošė – 1 ir dar 1 sužaidė lygiomis.

Na bet istorija –  istorija. Spėsiu, šiame mače Euforijos pergalę. Gal 3:1.

Trivartis – Skaidiškės

06.02 18.00 Fanų

Vieną vienintelį mačą žaidė komandos didelėje aikštėje. Ir jis baigėsi 6:2 Skaidiškių naudai.

Kaip bus dabar? Žinokit, manau, - panašiai. Skaidiškės iššovė pastarą turą ir, manau, atgavo pasitikėjimą savimi. Jeigu ateinantį sekmadienį skaidiškiečiai normaliai susirinks, įveiks Trivartį kažkur 5:2.

Geležinis Vilkas – Granitas Senjorai

06.02 18.30 Kariškių

Į Kariškių stadioną atvyks rimtas varžovas,su kuriuo Geležinis Vilkas dar niekada nėra žaidęs. Vis tik Granitas Senjorai, tai ne Granitas B. Sunki Vilko pergalė 2:1.

Futboliukas – Granitas B

06.02 20.00 Fanų

Pernai C divizione Futboliukas buvo  viena iš tų nedaugelio komandų, kurioms pavyko nugalėti Granito dublerius. Komandos tada pasidalijo po vieną pergalę.

Ar pavykas dabar Futboliuikui pernai metų spalio pasiekimą pakartoti? Nemanau. Spėsiu, kad Granitas B laimės rezultatu 4:1.

Navigatoriai Old Boys – Tėvynės Sąjunga

06.03 20.10 Senvagės

Komandos niekada nebuvo oficialiame mače susitikusios tarpusavyje.

Tėvynės Sąjunga šį sezoną mane nustebino ne kartą, tačiau vis tik manau, kad sustabdyti Navigų pergalių žygio nesugebės. 4:1 Old Boys naudai.

Stickers – Ozo Tapyrai

06.05 19.00 Panerio

Komandų tarpusavio saldo – Stickersų naudai. Jie laimėjo trejas rungtynes, dar trejas sužaidė lygiosiomis ir dvejas prazlaimėjo.

Šiemet lipdukai sezoną pradėjo nelabai kaip – kolkas nėra iškjovoję nė taško. Pats laikas pasitaisyti. 2:1 Stickers naudai.