B divizionas: Pagrindinė intriga - kas bus kuriame šešete? Visos

Sužaistas priešpaskutinis, 10-asis Sekmadienio Futbolo Lygos B diviziono pirmojo etapo turas. Visos komandos sužais dar po vienerias rungtynes ir po jų paaiškės du šešetai, kuriuose komandos žais antrojo etapo susitikimus.

Po dešimtojo turo savo šešetus žino pusė diviziono komandų. Gariūnai, Katastrofa ir Visinčia tikrai žais aukštesniajame, Pilk, Euforija Tirola ir Futboliukas – tikrai žemesniajame.

O kitos šešios ekipos turi vienokių ar kitokių šansų užsikabinti už viršutinės turnyro lentelės pusės, bet taip pat ir nuslysti į žemesniąją.

O kas apie lyderius 10-ajame ture? Abu lyderiai vėl laimėjo. Gariūnai iškovojo 10-ąją pergalę paeiliui, o Katastrofa aplaužė Granito Senjorų ambicijas. Į trečia vietą iškopė Šalčininkėlių Visinčia, sekmadienį ir trečiadienį laimėjusi du susitikimus.

Granitas Senjorai – Katastrofa 1:2

Katastrofa labai rimtai vertino rungtynes Naujojoje Vilnioje. Po pralaimėjimo Gariūnams, ji labaiau žvelgė į tuos, kas už jos, o ne tuos, kas prieš ją. Tai ir pasiekė savo. Nors tikrai nelengvai.

Nes jau penktą minutę praleido įvartį. Tada teko ir lyginti, ir persverti. Tą Katastrofa ir pajėgė padaryti. Ir išsivežė iš Naujosios Vilnios 3 taškus. Tiesa, prarado vieną dantį. Apie tai – socialinio tinklo Facebook Katastrofos paskyroje.

O čia – Katastrofos atstovo Vaidoto Kazlausko mintys: „Svarbi pergalė, svarbūs taškai prieš tiesioginį konkurentą. Ankstyvas ir neįprastas mačo laikas nors kažkiek ir pakoregavo sudėtį, bet nuvykome su penkiais keitimais, kas buvo solidu. Varžovai žaidė kietai, teisėjas gal ne visada priėmė teisingus ir tikslius sprendimus, bet imam taškus, atgal nežiūrim ir laukiam pirmo rato finišo su Visinčia.“

Prognozuodamas buvau įsitikinęs, kad Katastrofa nepralaimės. Bet vis dėl to skyriau komandoms po vieną tašką, spėdamas lygiąsias 2:2

Skaidiškės – Futboliukas 7:2

Atrodė, kad Futboliukas atsigauna. Per du pastarus mačus jis iškovojo dvi pergales ir tuo mane apgavo. Nes leidau sau prognozuoti dar ir trečią paeiliui Futboliuko laimėjiimą 2:1.

Nebuvo nieko panašaus. Nuo tada, kai pirmojo kėlinio viduryje šeimininkai įmušė pirmą įvartį, jie pirmavo iki pat rungtynių pavbaigos.

Futboliukui viltis galėjo atgyti po to, kai antrojo kėlinio pirmą minutę jis sušvelnino santykį – 1:2, bet netrukus skaidiškiečiai jį vėl padidino. O po  to pasipylė įvarčiai į svečių vartus. Ir Skaidiškęs iškovojo daugiau nei įtikinamą pergalę.

Visinčia – Viesulas 5:1

Viisnčia ilgai nelaukė. Jau 9 minutę rezultatas buvo 2:0 jos naudai. Ir negali sakyti, kad jos pergalė prieš Viesulą buvo sunki.

Šalčininkėlių ekipos vadovas Valerijus Barbarovičius: „Atsigavom. Po rungtynių su Granito Senjorais buvom nepatenkinti rezultatu. O ypač teisėjavimu, kai rungtynių pabaigoje neskyrė pendelio į Granito vartus. Tai prieš Viesulą jau buvom nusiteikę tik pergalei. Labiausiai motyvuotas tai buvo Vitalijus Verbovičius - jam tai buvo mačas prieš buvusią komandą.

Rungtynės prasidėjo mums labai gerai, įmušėm iškart du greitus įvarčius, pradėjom labiau spausti varžovą ir neleidom žaisti pirmu numeriu. šį kartą darėm mažiau klaidų, geriau gavosi atakuoti.  Puikios rungtynės buvo mūsų žaidėjui Ernestui Komorovui, jis padare daug naudingo darbo. Pritrūko tik mūsų kapitono Gžegožo Vilkino, kuris gavo traumą. Tikimės, kad jis greitai pasveiks ir grįš į aikštę, nes iki tol mums tikrai bus sunku. Jaunimas gerai sužaidė tiek gynyboj ir puolime. Norėtųsi, kad jie visada taip žaistų, kaip prieš Viesulą.

Viesului turbūt buvo sunku susirinkti, manau pritrūko atsarginių žaidėjų. Gal kitaip būtų ir rezultatas kitoks.“

Viesulo atstovas Vygandas Masilionis: „Vykstant į Šalčininkėlius jau žinojome, jog laukia sunkios rungtynės, kadangi žaisti ant tikros žolės visada būna sunkoka, juo labiau žinant, kad kelias pastarąsias dienas lijo ir buvo šlapia, tai lakstyti tokia stadione būnai sunkiau ir sunkiau. Bet žinoma, stadiono negalime kaltinti. Galima kaltinti tik save, nes rezultatas viska parodo. Daug komentarų neturime, tik tiek, jog varžovai atrodė šviežesni bei stipresni..“

Rungtynių Šalčininkėliuose laimėtoją atspėti pavyko. Tiesa,  tikėjausi šiek tiek rimtesnio Viesulo pasipriešinimo ir rezultatą įrašiau 3:1.

Euforija Tirola – Vieni vartai 3:2

‚Įspūdingas mačas Širvintose ir pasiekta labai svarbi pergalė prieš solidų varžovą! Dėkojam mūsų fanų tribūnai už nepakartojamą palaikymą, Jūs buvote 12 žaidėjas! - apie susitikimą parašė soicialinio tinklo Facebook Euforijos Tirolos paskyra.

Jau 7-ą minutę Euforija išsiveržė į priekį ir laimėjo pirmą kėlinį 1:0. Bet iš karto po pertraukos rezultatas tapo lygus.

Vis dėl antrą kėlinį Euforija sužaidė geriau. Ypač Aleksejus Širokovas, kuris šiaip jau asistavo visiems euforikų įmuštiems įvarčiams.

O rezultatą tai aš atspėjau. Na bet pergalę 3:2 suprognozavau ne tai komandai...

Gariūnai – Pilk 7:2

Lyderių ir autsaiderių susitikime komandų meistriškumas vis dėl to skyrėsi. Kas, suprantama, visiškai normalu. Anot Pilkų vadovo Vyganto Šepečio, jis skyrėsi ne tiek progų susikūrime, kiek jų realizavime. Gariūnai sugeba įmušti iš įvairių situacijų.

Beje, abiejų komandų vadovai paminėjo orą. Tik kiekvienas savaip. V. Šepetis jį pavadino lietingu, o Gariūnų atstovas Haroldas Tamulynas – futboliniu: „Oras futbolinis teko. Varžovas norėjo, bet negalėjo. Susirinkom gausiai, kas į rungtynes kas į Neryčio gimtadienį. Viskas pavyko. Jubiliatas įmušė įvartį, kortelių vaivorykštė.

Po rungtynių rūbinėje diskusijos apie meškiukus ir t. t.“

Dabar galvoju – kame čia tie meškiukai? Na bet ilgai galvoti nėra laiko, štai ką rašo kita pusė - V. Šepetis: „Lietingas vakaras siuntė mūsų komandai rimčiausią išbandymą šį sezoną. Susitikome su absoliučiu diviziono lyderiu. Todėl nereikėjo būti dideliu futbolo profesionalu, kad susidėliotum žaidimo taktikas ir strategijas. Tikslas - apsiginti ir greitos kontratakos, kas leistų kabintis į taškus. Deja, jau kėlinio pradžia mums susiklostė ne visai sėkmingai ir varžovai pelnė įvartį, kas tikrai nepridėjo pasitikėjimo mums ar įtampos varžovui...

Verta paminėti, kad pati rungtynių pradžia dar pasižymėjo 11 m šūviu į medžių lapiją... Taigi trys jau pirmajame kėlinyje praleisti įvarčiai nieko gero nežadėjo rungtynių baigčiai. Maža viltis dar buvo sužibusi kai  "rašytojas" sušvelnino rezultatą iki 2:4. Deja, tai buvo jau visi Pilkų įvarčiai, o Gariūnai mums atseikėjo dar 3. Sakyčiau, Gariūnai turi surinkę fantastišką kapelą, kuriai vieta III lygoje. Labai puikus patyrusių futbolo vilkų ir jaunimo derinys. Kas įdomiausia, kad žaidimas nebuvo į vienus vartus, nebuvome prispausti prie jų ar nebuvo taip, kad žaistume visai be kamuolio. Deja, klasės skirtumas buvo akivaizdus, nes varžovai, sukūrę kokių 10 progų, sugeba realizuoti 7 iš jų. Visi smūgiai - į vartų plotą ir ten kur jo yra daugiausiai. O mums, apart meistriškumo, pritrūko ir šiek tiek kietesnės kovos, smulkių pražangų aikštės viduryje. Per daug pagarbos rodėme varžovams dėl ko pralaimėjome ne vieną mikrodvikovą o matomai - ir vėliau praleistus įvarčius...

Bet Pilk nebūtų Pilk. Pasipykome, pasirėkavome....ir reziumuojant turėjome gan neblogą vakarą su futbolo kamuoliu...“

Prognozavau šiam mačui rezultatą 4:1. Aišku, Gariūnų naudai.

Medžiai-2 – Tėvynės Sąjunga 1:3

Šiaip Tėvynės Sąjunga pirmą įvartį turėjo įmušti gerokai anksčiau negu įmušė. Po kampinio, kai galva smūgiuotas kamuolys jau perskrido vartininką ir nuo vartų linijos jį atmušė gynėjas. Po to kurį laiką TS demonstravo, kaip nereikia žaisti gynyboje, dalindama kamuolį varžovų puolėjams, bet tie buvo išdidūs – dovanotų įvarčių nemušė.

Vis tik antrą pirmo kėlinio pusę TS išsiveržė į priekį, o 44 minutę uždėjo dar įvartį į rūbinę. Tas buvo įspūdingas. Mantas Donėla, vos gavęs kamuolį, tuoj apėjo paskutinį Medžių gynėją, prasibėgo su juo keliasdešimt metrų, pakeliui apėjo ir vartininką ir nukreipė žaidimo įrankį į tuščius vartus.

Ir antrą žaidimo pusę Tėvynės Sąjungos komanda žaidė kiek pranašiau, bet per jį pusės pasidalino po įvartį.

Laimėjo TS gana ramiai ir sugriovė mano prognozę, kuri bylojo Medžių-2 pergalę 2:1.

Visinčia – Vieni vartai 3:2.

Visinčia ir Vieni Vartai sužaidė nukeltą 8-ojo turo mačą.

Ir Vieni Vartai per tris dienas patyrė antrą pralaimėjimą tokiu pačiu rezultatu 2:3. O šiaip – trečią. Taip taip – trečią paeiliui tokiu pat rezultatu.

Pamenu, prieš kurį laiką visus įveikdavę 3:1 Vieni Vartai juokavo, kad užpatentuos tą rezultatą. Dabar jau, manau, galėtų patentuoti ir rezultatą 2:3.

Ir ne vien tik rezultatas buvo toks pats, kaip mače su Euforija prieš tris dienas. Visi įvarčiai ėjo ta pačia seka, kaip tame mače.

Vienų Vartų varžovai pirmi įmušė įvartį ir laimėjo pirmą kėlinį 1:0. Tiksliau, šįkart įvartį sau įsimušė Vienų Vartų gynėjas Marius Drozdovas.

Antrą kėlinį Vieni Vartai rezultatą išlygino (ir vėl tas pats M. Drozdovas).

Bet vėliau varžovai įmušė du įvarčius ir Vieniems Vartams pavyko tik sušvelninti skirtumą.

Anonsas

Visos rungtynės bus žaidžiamos rugsėjo 6 d., sekmadienį.

Viesulas – Euforija Tirola

15.00 Senvagės

7-ą vietą šiuo metu užimančiam Viesului pergalė būtų labai neprošal ir galbūt išvestų jį į pirmąjį šešetą.

Bet Euforija, kad ir jau žino, nepakilsianti į tokias aukštumas – ne šiaip sau varžovė. Pavojinga ji bet kuriai B diviziono komandai. Gal išskyrus visalaiminčius Gariūnus.

Prognozuoju, kad ji ir užkirs kelią Viesului į aukštesnįjį šešetą laimėjimu 2:1.

Vieni Vartai - Medžiai-2

16.00 Fanų

Tris rungtynes paeiliui pralaimėjusiems, prieš sezoną vienais favoritų laikytiems Vieniems Vartams iškilo rimta grėsmė nepatekti į stipriausiųjų šešetą. Tad rungtynės su vienu tašku daugiau turinčiais ir šeštą vietą užimančiais Medžiais-2 jiems yra ypatingos svarbos. Kaip ir jų varžovams.

O kad jau tų nusivažiavusių buvusių favoritų neskriaust, spėsiu jiems labai sunkią pergalę, rezultatu 2:1.

Skaidiškės – Gariūnai

17.00 Rudaminos Žolės Riedulio

Skaidiškės šiuo metu turėtų būti užsivedusios. Na ir kas, kad jos neturi šanso įšokti į aukštesnį šešetą. Nuotaiką šeimininkams kels ir pasitikėjimą savimi suteiks dvi šiuo metu paeiliui pasiektos pergalės. Todėl Gariūnams savotiškoje Rudaminos aikštėje nebus laibai lengva.

Imsiu ir suprognozuosiu lyderių kluptelėjimą. Lygiosios 2:2.

Katastrofa – Visinčia

18.00 Fanų

Katastrofa buvo labai rimtai nusitekusi praėjusio turo rungtynėms su Granitu Senjorais, matydama juos bene pagrindiniais konkurentais kovoje dėl sidabro.

Bet rimtesni konkurentai pasirodė Visinčia.

Šiuo metu ji nuo Katastrofos atsilieka vos keturiais taškas. Ir jeigu Visinčia laimės, Katastrofa antrame etape jaus kvėpavimą tiesiai į nugarą.

Bet aš statysiu už Katastrofą ir jos pergalę 2:1.

Pilk – Granitas Senjorai

18.30 Senvagės

Ketvirtą vietą turnyro lentelėje užimanti Granito Senjorų komanda į stipresniųjų šešetą nepatekt gali tik labai tragiškai susiklosčius visoms aplinkybėms. Bet vis dėl to apsidrausti jai vertėtų pergale prieš Pilk. Ar bent jau lygiosiomis, kas irgi Naujosios Vilnios veteranams garantuotų vietą aukštesnėje pusėje.

O Pilk – nors autsaideriai, bet kartais gali ir iššauti.

Prognozė – lygiosios 0:0

Tėvynės Sąjunga – Futboliukas

20.00 Fanų

Mačas - ypatingos svarbos Tėvynės Sąjungai, norint jai išsilaikyti tarp šešių stipriausių.

Futboliukui po nesėkmės Rudaminoje aukštos vietos nesišviečia.

Tikiu TS motyvuotumu ir pajėgumu ir spėsiu jos pergalę 3:1. Kokią jie pasiekė praėjusį turą prieš Medžius-2.