B divizionas: "Mostiškėms" "Medžių" užkeikimas tęsiasi Visos

Taigi, štai ir turime vienvaldį lyderį: aplodismentai skrieja miško pusėn – sveikiname „FK Medžius“, eilinį kartą įrodžiusius, jog „Mostiškėms“, bent jau šiuo metu, jie yra per kitas riešutas. Žinoma, besigėrėdami lyderių rungtynėmis turime nepamiršti, jog vyko dar penki susitikimai. Ir jie buvo kaip niekada atkaklūs –trejos rungtynės pasibaigė lygiosiomis, o likusiose nugalėtojai pergales šventė minimaliomis persvaromis.

Medžiai - Mostiškės 2:1 (0:1)

2015.05.08 19:00 Vilgio stadionas

Žavesio turnyrinės lentelės lyderių akistatai įnešė ne tik tai, jog šios ekipos tebuvo vienintelės, iki šiol išvengusios kluptelėjimų čempionate, bet taipogi - pernai metų tarpusavio susitikimų istorija:  „Mostiškės“ laimėjo tik kartą per tris susitikimus. Ir tai – po 11m. baudinių serijos. O tas pralaimėjimas „Medžiams“ dar skausmingesnis buvo dėl to, jog minėtosios – papildomos - rungtynės lėmė B2 diviziono čempioną.

Jeigu rimtą iššūkį priimti pasiruošusios „Mostiškės“ galėjo pasidžiaugti netgi didesne, nei dviejų komandų komplektacija (iš viso susirinko 25 žmonės), tai šeimininkai, visų pirma dėl žaidėjų traumų, turėjo rimtų komplektacijos problemų, tad daugeliui teko žaisti sau ne visai įprastose pozicijose. Prie to pridėkime pernelyg didelį norą atsirevanšuoti už praeito sezono skriaudą ir galbūt suprasime, kodėl išvydome „Medžius“ tokius, kokių išvysti nelabai kas tikėjosi, o pasirodymą pirmame kėlinyje ekipos vadovas pavadino „blogiausiu per pastaruosius dvejus metus“.

Svečių atakos prie žaliųjų vartų ritosi viena po kitos ir viena iš jų baigėsi įvarčiu - 29-ąją minutę po kampinio galva kamuolį į tinklą pasiuntė „Mostiškių“ gynybos ramstis A. Šukštul. Be to, mostiškiečiai pirmoje pusėje turėjo dar bent penketą puikių progų pasižymėti, bet tą penktadienį jiems to nebuvo lemta. Pora pavojingesnių išpuolių atsakė ir „Medžiai“: nuo gynėjų pabėgęs A. Bokariovas nepataikė į vartus nuo baudos aikštelės linijos, o D. Meškauskas, ko gero, netgi ir pats iki šiol nesupranta, kaip iš poros metrų atstumo nesugebėjo į tuščius vartus „uždaryti“ komandos draugo perdavimo.

Antrojoje pusėje šeimininkams pavyko kažkiek pasitempti, bet netgi ir jie patys pripažįsta, jog pelnyti įvarčiai buvo visiški atsitiktinumai, o ne iš rungtynių tėkmės išplaukę dėsningumai. 74-ąją minutę V. Venckūno baudos aikštelėn pasiūstas kamuolys atsimušė žemėn ties 11m. atžyma bei, peršokęs per ramiai jį „užribin palydintį“  „Mostiškių“ vartininką, nusileido tolimąjame vartų kampe – 1:1. Susinervinęs dėl tokios netikėtos epizodo baigties, svečių vartų sargas pasiprašė keitimo, tuo pačiu vietą aikštelėje užleisdamas tokio įvykių posūkio nesitikėjusiam bei dėl to neapšilusiam savo dubleriui.

Netrukus po to mostiškiečiai turėjo progą susigrąžinti persvarą, bet po I. Gulbickij smūgio iš aštraus kampo šeimininkus išgelbėjo vartų konstrukcija. O prabėgus vos kelioms akimirkos – dar vienas fortūnos šypsnis „Medžių“ žaidėjams: iš pirmo žvilgsnio nepavojingas A. Bokariovo smūgis iš baudos aikštelės prieigų baigėsi tuo, jog svečių vartininkas nesugraibė pro kojas prariedėjusio kamuolio, prie kurio pirmas suskubęs A. Jegorovas 80-ąją minutę pasiuntė jį į tuščius vartus.

Per likusį susitikimo laiką pavojingesnių epizodų sukurta nebuvo, tad „Medžiams“ pavyko „iš balos“ išlipti sausiems, o pirmuosius taškus praradusių „Mostiškių“ žaidėjams, treneriams bei vadovams teliko gūžčioti pečiais bei pripažinti, kad ne tik sėkmė, bet ir progų neišnaudojimas bei klaidos yra futbolo dalis, o tuo pačiu - tikėtis palankesnių fortūnos šypsnių ateityje.

Prognozė: 1:1. Pagal įvykius aikštelėje išties būtų gerokai teisingesnis rezultatas.

Kito turo iššūkiai: į pergalių kelią „Mostiškės“ bandys sugrįžti namų rungtynėse su „Pionieriais“. Ekipos vadovas teigia žinąs jų stipriąsias ir silpnąsias savybes, tad tikisi nebekartoti praėjusio turo klaidų. Anot jo, pastarojo mačo komanda į aikštę žengs tikrai motyvuota ir norėdama laimėti, o dvi sekmadieninių varžovų pergalės bei abu pralaimėjimai minimaliais skirtumais parodo, jog jų nuvertinti – nevalia. Tuo tarpu „Medžiai“ Bukiškio stadione bandys palaužti „Žaibus“, kuriuos, kaip itin neparankius varžovus, jie netgi laiko susitikimo favoritais.

Stickers – Trivartis 1:0 (1:0)

2015.05.09 16:00 Dilgynės stadionas

Ko gero, šios rungtynės nesukėlė didžiulio ažiotažo abiejų ekipų tarpe arba tai tiesiog „šeštadienio sindromo“ išdava, tačiau komandos į „Dilginės“ stadiono prieigas rinkosi labai vangiai. Šiaip ne taip, vargais negalais sukrapštyti startiniai vienuoliktukai stoviniuoja prie šoninės linijos ir keičiasi nuomonėmis su pagrindiniu rungtynių arbitru G. Macevičiumi apie teisėjavimo specifiką SFL ir profesionaliose Lietuvos futbolo lygose ir galiausiai nutaria, kad būtent mėgėjai žaidžia tikrą nuoširdų futbolą, tad vadovauti tokiems mačams yra didžiulė garbė kiekvienam teisėjui. Apsikeitę mandagumais žaidėjai ir teisėjai žengia į aikštę, pasigirsta startinis švilpukas ir futbolininkai tučtuojau iš visos širdies (nors ir nelabai techniškai) imasi darbo: gynėjai daro „atriezus“, saugai nesėkmingai bando pradėti atakas, o puolėjai tiesiog stoviniuoja kažkur nuošalėje. Visas šis chaosas tęsiasi gan ilgai ir nei viena ekipa negali pasigirti ne tai kad kažkokiais sukurtais pavojingais momentais, tačiau net ir užuominomis į tai. Žodžiu, aikštėje vyksta tikrasis SFL futbolas, prie kurio, žinoma, prisideda ir „Dilgynės“ stadiono nelygumai. Komandos nesugeba „užsikabinti“ už kamuolio ir sumegzti kažkiek pavojingesnių atakų. Pirmą įsimintiną momentą šiame mače pirmieji sukonstravo svečiai, kai M. Giedraitis gavo perdavimą iš krašto ir nesugebėjo tinkamai „uždaryti“ jo, iš kelių metrų pasiųsdamas kamuolį virš vartų. Kaip paaiškėjo vėliau, tai buvo kone vienintelė gera „Trivarčio“ proga šiame mače... Tačiau tada apie tai niekas nežinojo ir daugelio svečių ekipos futbolininkų galvose tiesiog šmėstelėjo mintis: „Bus dar tų progų...“. Kaip parodė praktika – progų nebebuvo... Tuo tarpu „Stickers“ atsakė į tai savo išpuoliu: bandydami sustabdyti centru vykstančią ataką, į pagalbą „Trivarčio“ vidurio gynėjams atėjo kolega iš krašto ir pastebėjęs laisvą plotą „Stickers“ žaidėjas pasiuntė ten kamuolį, kur jį pasičiupęs D. Gorkov praktiškai be pasipriešinimo iš kelių metrų iš aštraus kampo neatremiamu technišku smūgiu pasiuntė kamuolį į tolimąjį kampą. Likusios 10 pirmojo kėlinio minučių prabėgo be jokių įsimintinesnių įvykių ir į pertrauką šeimininkai išėjo pirmaudami 1:0.

Antrasis rungtynių kėlinys dar kartą parodė prastą „trivartininkų“ funkcionalinį pasiruošimą. Prasta fizinė forma ir atsarginių žaidėjų trūkumas lėmė tai, kad didžiąją to laiko dalį svečiai žaidė pagal išsidėstymą 3-0-6, kai strimgalviais puolantys „raudonieji“ pasidarydavo atakoje „atriezą“ ir neskubėdami pėsčiomis (ir dar būtinai po to, kai komandos draugui buvo nuodugniai išsakyti priekaištai dėl prarasto kamuolio ir patarimai ateičiai) imituodavo grįžimą atgal į gynybą, kur palikti vargšai trys gynėjai bandė stabdyti „Stickers“ antpuolius. Visgi, šeimininkų technikos stoka, nelygi aikštė ir „Trivarčio“ gynėjų pražangos vis sutrukdydavo „dryžuotiems“ pelnyti įvartį ir panaikinti intrigą šiame mače. Tačiau viskas, ką atakoje tesugebėjo išspausti svečiai buvo pora tolimų smūgių, su kuriais „lipdukų“ vartų sargas susitvarkė. Tuo tarpu šeimininkai vis niekaip nenubausdavo oponentų už jų atsainų požiūrį į drausmingą gynybą ir tokiu būdu patys palaikė intrigos galimybę rungtynių pabaigoje, tačiau „radonųjų“ jau nebeužteko finaliniam šturmui ir galutinis švilpukas užfiksavo tikrai pelnytą „Stickers“ pergalę.

Prognozė: 2:2. „Trivartis“ visais būdais stengėsi, kad bent pusė šios pranašystės išsipildytų ir „Stickers“ pelnytų tuos savo du prognozuotus įvarčius. Tačiau šeimininkai buvo nusiteikė džentelmeniškai ir pernelyg nebaudė oponentų, ko gero, vadovaudamiesi posakiu –  „gulinčio nemuša“. Tuo tarpu „raudonųjų“ puolimas (beje, kaip ir dauguma „trivartininkų“ tame mače) stovėjo kaip įkastas.

Kito turo iššūkiai:   Nepralaimėję jau trečiose rungtynėse iš eilės „Stickers“ keliaus į akistatą su „Tėvynės sąjunga“, su kuria jų keliai buvo glaudžiai persipynę pastaruosius trys sezonus. Įdomu tai, kad komandos tvarkingai paeiliui pasikeisdavo pergalėmis ir nuolat laimėdavo SVEČIUOSE žaidžianti ekipa... Taigi, geros žinios „Stickers“. Tuo tarpu „Trivarčio“ laukia išbandymas koviniais šunimis – į „Vingio“ stadioną atvyksta „AMSTAFF“. Su tokiu žaidimu, kurį „raudonieji“ demonstruoja sezono pradžioje, gaudyti šioje akistatoje tikrai nėra ko...

Katastrofa – Žaibai 2:2 (1:0)

2015.05.10 14:30 Vingio stadionas

Gerai atrodę praeitos savaitės susitikime su „Orionu“, „Katastrofos“ vyrukai energingai pradėjo ir susitikimą su „Žaibais“. Bei tas aktyvumas netrukus atnešė ir apčiuopiamų rezultatų: po P. Petravičiaus smūgio kamuolys pataikė į svečių žaidėjo ranką, o teisėjo paskirtą 11m. baudinį šaltakraujiškai realizavo J. Janušauskas, 8-ąją minutę išvesdamas šeimininkus priekin. Visgi, panašu, jog šis epizodas jiems atliko meškos paslaugą – netgi pačių „Katastrofos“ žaidėjų teigimu, po to jie tiesiog nustojo žaisti. Tiesa, varžovai tuo taipogi nesugebėjo deramai pasinaudoti.

Antrojo kėlinio pradžia priminė tai, kas vyko prieš valandą: vėlgi aktyvesnis „Katastrofos“ žaidimas, vėlgi kamuolys pataikė į „Žaibų“ žaidėjo ranką ir vėlgi, nepaisant gausių svečių protestų, į jų vartus 57-ąją minutę teisėjas paskyrė dar vieną 11m. baudinį. Vistik šįkart pirmojo įvarčio autorius J. Janušauskas dvikovą vartininkui pralaimėjo – jo gan silpnai vartų vidurin smūgiuotas kamuolys tapo lengvu vartų sargo grobiu. Ir neužilgo, bet labai skaudžiai „Žaibai“ pagrindė vieną kertinių futbolo taisyklių „neįmuši tu -  įmuša tau“ dviem įvarčiais-dvyniais: 76-ąją bei 79-ąją minutėmis prasiveržimai kraštais baigėsi V. Stankevičiaus bei D. Baryso įvarčiais.

Visgi, jei prieš savaitę fortūna rungtynių pabaigoje savo glėbin priėmė „Oriono“ komandą, tai šįkart nepamiršo grąžinti skolos ir nuoskaudą vis dar tejaučiančiai „Katastrofai“ – kai jau atrodė, jog šiame susitikime iš esmės viskas aišku, 86-ąją minutę jie sugebėjo rezultatą išlyginti – A. Milaikos skersą perdavimą „uždarė“ V. Šukys: 2:2.

Po susitikimo šeimininkai jautėsi dviprasmiškai: iš vienos pusės – džiaugėsi dėl paskutinėmis akimirkomis iškovotos pergalės, iš kitos – apgailestavo, kad jau kelintąkart iš eilės pirmaujant nepavyksta pasinaudoti puikuimis progomis persvaros padidinti. O tai lemia apvalų nuliuką iškovotų pergalių grafoje. Ekipos vadovo teigimu, vistik galutinis rezultatas yra teisingas – komandos yra apylygio pajėgumo. Bet su šiuo teiginiu „Žaibų“ atstovas nenorėjo sutikti – jo nuomone, svečiai labiau buvo verti nugalėti.

Prognozė: 2:1. Gal galėjo baigtis ir taip. Bet galėjo ir priešingai – slidus reikalas. Belieka konstatuoti, kad prašovėme.

Kito turo iššūkiai: jame „Katastrofa“ susitiks su tokiu pačiu „ritmu“ gyvenančiais „Ozo tapyrais“ – komanda, kuri savo sąskaitoje taipogi turi tris taškus. Ir visus juos taipogi yra iškovojusi lygiosiomis pasibaigusiose rungtynėse. Tuo tarpu „Žaibai“ susikaus su vienvaldžiais diviziono lyderiais „Medžiais“, bet, primindami apie diviziono komandų panašų pajėgumą, apie baltos vėliavos kėlimą, toli gražu, net negalvoja.

Orionas – Ozo tapyrai 1:1 (1:0)

2014.05.10 16:00 Fabijoniškių VFM stadionas

Sekmadienio popietę į „Fabijoniškių VFM“ stadioną  išbėgo SFL B diviziono „didžiojo O“ derbio dalyviai „Orionas“ bei „Ozo tapyrai“. Kanopiniai į aikštę žengė kur kas žvaliau, nes jautė už nugarų 5-6 atsarginių „tapyrų“ susikaupusį palaikomąjį alsavimą, o tuo tarpu „orioniečiai“ negalėjo pasigirti ilgu atsarginių žaidėjų suoleliu – „su susirinkimu turėjom šiokių tokių problemų dėl įvairių priežasčių“, - aptakiai paaiškino ekipos vadovas. Kaip ten bebūtų, startinės vienuolikės buvo sudėliotos, pagrindiniai veiksmo dalyviai išsirikiavo dirbtinės „Fabijoniškių VFM“ stadiono dangos scenoje ir sulig startiniu rungtynių teisėjo švilpuku „didžiojo O“ derbis prasidėjo.

Kelias pirmas svečiai atrodė kiek aktyvesni, tačiau čia pat gavo labai rimta smūgį į paširdžius, kai prabėgus vos šešioms minutėms vienas besiginantis ir gera sportine forma šiuo metu negalintis pasigirti „tapyras“ buvo priverstas neleistinu būdu baudos aikštelėje stabdyti oponentą, už ką čia pat teisėjo buvo „apdovanotas“ švilpuku, fiksuojančiu pražangą bei arbitro rankos gestu link 11 metrų atžymos. E. Sadovskij realizuoja baudinį ir „Orionas“ jau pačioje rungtynių pradžioje įgyja pranašumą. Susikrovę persvarą šeimininkai kiek atsitraukė prie savo vartų, leisdami oponentams kiek didesnėmis pajėgomis organizuoti savo antpuolius, tačiau vis laukė jų klaidelių, kad perėmus kamuolį pasileist į staigią pavojingą kontrataką. Pirmajame kėlinyje nei vieni, nei kiti nepavertė savo sukurtų momentų įvarčiais, tad į pertrauką komandos išėjo esant vis tam pačiam po 11 metrų baudinio rungtynių pradžioje įsivyravusiam rezultatui.

Matyt, šio mačo scenarijaus autorius, kurpdamas įvykių eigą, savo kūriniu norėjo parodyti, kad nevalia vėluoti į pasirodymų pradžią, nes nebūtinai patys įdomiausi dalykai vyksta pačioje pabaigoje. Kaip žinia, pirmasis įvartis krito prabėgus šešioms minutėms po startinio švilpuko. Tuo tarpu po antrakto į savo vietas suspėję laiku grįžti žiūrovai už savo punktualumą buvo apdovanoti jau vos po poros minučių – po gero skerso perdavimo A. Didika galva nukreipia kamuolį į vartus ir išlygina rezultatą. O po to buvo nerealizuotų progų fiesta, sinchroninio griebimosi už galvų iš nevilties „flash mob‘ai“ ir situacijų, kai neįmušti buvo sunkiau negu įmušti, su kuriomis abi komandos susitvarkė kuo puikiausiai. Net kelis kartus „orioniečiai“ galėjo pelnyti įvarčius kone į tuščius vartus, tačiau arba gelbėjo gynėjas, blokuodamas smūgį, arba patys bandymai skriejo šalia virpsto. Už tokį atsainų savo sukurtų progų realizavimą „tapyrai“ oponentus galėjo labai skaudžiai nubausti pačioje rungtynių pabaigoje, kai vienas jų žaidėjas iššoko vienas prieš vartininką maždaug per 7 metrus nuo vartų, bet viskas, ką jis tesugebėjo padaryti buvo smūgis tiesiai į jį. Visą tai vainikavo finalinis švilpukas, po kurio „tapyrams“ nulinko uodegos, kanopos ir kitos galūnės – juk „happy end‘as“ buvo taip arti... Kita vertus, „Orionas“ dėl tokio rezultato gali kaltinti tik save, nes su tokiu progų realizavimu viskas galėjo baigtis kur kas liūdniau.

Abi komandos teigia esančios šiek tiek nusivylusios šiomis lygiosiomis: „Orionas“ liūdėjo dėl iššvaistytų šimtaprocentinių galimybių, o „Ozo tapyrai“, nors ir sužaidę savo geriausią šio sezono mačą, kiek pergyveno dėl to, kad pačioje pabaigoje taip ir nenubaudė varžovų.

Prognozė: 1:1. Kaip apžvalgininkai tarė, taip abi komandos ir padarė.

Kito turo iššūkiai:  Vis dar pralaimėjimo skonio taip ir nepatyrusių „orioniečių“ laukia formali išvyka pas „Geležinį vilką“. Formalia ją vadinu todėl, kad žaidžiama bus vis tame pačiame „Oriono“ pamėgtame „Fabijoniškių VFM“ stadione.  Tuo tarpu „Ozo tapyrų“ laukia akistata su jau gan senokai matyta „Katastrofa“, kuri kadaise labai sėkmingai vis išmesdavo juos iš SFL „Carlsberg“ taurės. Tačiau šie prisiminimai jau yra gerokai apdulkėję, tad įdomūs tik statistikos mėgėjams bei apžvalgininkams. Sekmadienį „Panerio“ stadione komandos galės pasistengti prisimint, ką reiškia rungtyniauti vienai prieš kitą.

AMSTAFF – Geležinis vilkas 0:0 (0:0)

2015.04.10 19:45 Fanų stadionas

Hm... Labai sunku parašyti apie rungtynes, kurių nesi matęs. Dar sunkiau apie jas parašyti tada, kai abiejų mače dalyvavusių komandų spaudos atstovai nepasidalina savo įspūdžiais. „Misija: Neįmanoma“ tai tampa tuo atveju, kai prie viso to jos dar pasibaigia nulinėmis lygiosiomis, o protokole nėra absoliučiai nieko – nei įvarčių, nei kortelių, o tik teisėjų pavardės bei komandų sudėtys. Žodžiu, turi turėti garsaus romanisto Ž. Verno verta fantaziją arba pasižymėti gebėjimu žiūrėti per laiko ir atstumo klodus. Nei vieno nei kito aš pakankamai neturiu, tad ši apžvalga bus itin trumpa. Iš visos turimos informacijos ji turėtų atrodyti maždaug taip: https://www.youtube.com/watch?v=xs0vnMril98.

Ką gali žinoti, galbūt rungtynėse buvo daugybė pavojingų momentų, fantastinio vartininkų žaidimo, techniškų saugų perdavimų ir pasiaukojančių gynėjų „padkatų“. Tačiau šįkart negaliu remtis net „VBS (viena bobutė sakė) agentūros“ duomenimis, tad galima pafilosofuoti nebent apie tokio rezultato įtaka komandų pozicijoms turnyrinėje lentelėje bei pabandyti įžvelgti kažkokius dėsningumus ekipų rezultatuose. „AMSTAFF“ ir toliau pratęsė savo tradiciją rinkti taškus šiame sezone tik lygiųjų dėka. Tai jau trečias kartas šiemet, kai „šunys“ taikiai išsiskirsto su savo varžovais. Tuo tarpu „Geležinis vilkas“ dar kartą patvirtino konstantą, kad futbole taškus renka tas, kas praleidžia mažiau įvarčių nei varžovas. Abu kartus, kai „vilkams“ pavykdavo išsaugoti savo vartus „sausus“ jiems pavykdavo iškovoti taškus: 1:0 su „Pionieriais“ ir 0:0 su „AMSTAFF“. Taigi, kaip matome, komandų filosofijos puikiai atitiko viena kitą – „šunys“ paliko aikšte su tradiciniu tampančiu vienu tašku, o „vilkai“, nepraleidę įvarčio, dar kartą parodė, kad gynyba yra jų stiprioji ir efektyvioji žaidimo pusė.

Pasibaigus turo batalijoms paaiškėjo, kad „AMSTAFF“ įstojo į „trijų taškų klubą“, šiuo metu vienijantį juos, „Ozo tapyrus“, „Katastrofa“ bei „Tėvynės sąjungą“, o „Geležinis vilkas“ įsikūręs vos šiek tiek aukščiau už šią margą kompaniją, turėdamas savo balanse vienu taškeliu daugiau.

Prognozė: Bandėme priburti „AMSTAFF“ pergalė 3:1, o turim 0:0. Kaltų neieškosim, nes šios rungtynės apipintos tokia nežinomybės migla, kad yra vertos būti įtrauktomis į „X failų“ papkę.

Kito turo iššūkiai:  „AMSTAFF“ laukia akistata su dosniai taškus oponentams šiemet dalinančiu „Trivarčiu“, kuris vis neranda savo žaidimo, tinkamos motyvacijos bei užsidegimo ir noro kovoti (žodžiu, neranda nieko). „Šunys“ nėra nei karto nugalėję „raudonųjų“, tad šis savaitgalis taps puikia proga pagaliau pasiekti revanšą. „Geležinis vilkas“  priiminės po gan apmaudžių lygiųjų su „Ozo tapyrais“ trokštantį reabilituotis „Orioną“, kuris degs noru su kaupu realizuoti visus tuos momentus, kurių nepavyko užbaigti įvarčiu akistatoje su „tapyrais“. Kaip rodo praktika, vienintelis kelias „vilkams“ į taškus yra patikima gynyba. O jai artėjančiame mače laukia itin sunkus iššūkis.

Pionieriai – Tėvynės Sąjunga 2:3 (1:1)

2015.05.10 18:00 Fanų stadionas

Jei banguotai sezoną pradėję „Pionieriai“ savo siūbavimus tęsia: pergales keičia pralaimėjimai, pralaimėjimus – pergalės, tai „Tėvynės Sąjungai“ ši pergalė reiškė ne tik pirmą kartą įveiktus oponentus, bet taipogi – ir pirmuosius iškovotus taškus.

O pirmąjį susitikimo įvartį jie pelnė jau 14-ąją minutę, kai po D. Martiševskij perdavimo prieš vartininką atsidūręs E. Izmodenovas permetė kamuolį per vartų sargą. Išsiveržę priekin, politikai bandė „apsukų“ nemažinti bei toliau grasino varžovų vartininkams, bet, nepaisant kelių neblogų momentų, rezultato padvigubinti jie nesugebėjo. Kurį laiką pasižymėti nesisekė ir „Pionieriams“, kurie nesugebėjo išnaudoti netgi jų puolėjo iššokimo akistaton su „Tėvynės Sąjungos“ vartininku. Visgi, pirmai rungtynių pusei artėjant link pabaigos, 35-ąją minutę, V. Aponas greitoje atakoje „uždarė“ G. Kalniko perdavimą, išlygindamas rezultatą 1:1.

Antrame kėlinyje sužaidus vos trejetą minučių – 48-ąją – svečiai vėl išsiveržė priekin: po kampinio A. Liukov galva pasiuntė kamuolį į „Pionierių“ vartų tinklą. Už dešimties minučių, 58-ąją, jis pelnė ir trečiąjį savo ekipos įvartį, po D. Martiševskij baudos smūgio pasinaudojęs palankiu kamuolio atšokimu. Sudėtingoje situacijoje atsidūrę „Pionieriai“, kiek apnuogindami gynybą, metėsi priekin, bet, nepaisant netgi kelių puikių progų, įskaitant ir išbėgimus prieš vartininką, „Tėvynės Sąjungos“ žaidėjai jų nubausti nesugebėjo. Maža to, 72-ąją minutę patys buvo nubausti – po R. Jasnausko perdavimo iš aikštės krašto puikiu smūgiu vienu lietimu į viršutinį vartų kampą rezultatą sušvelnino M. Grinius.

Visgi, tai buvo viskas, ką šeimininkai sugebėjo nuveikti sekmadienį – šturmas per likusias dvidešimt minučių buvo bevaisis, tad dabar turnyrinėje lentelėje prie dviejų pergalių „šviečia“ ir du pralaimėjimai.

Po rungtynių, paklaustas, ar rezultatas atspindi jų eigą, „Tėvynės Sąjungos“ vadovas atsakė teigiamai, tuo tarpu „Pionierių“ atstovas situaciją vertino kiek aptakiau – jo nuomone, rungtynes geriau charakterizuoja rezultato pokyčiai – abi komandos žaidė banguotai, o nugalėjo tie, kurie savosiomis bangomis pasinaudojo efektyviau. Be to, savosios ekipos žaidime pastebėjo besiformuojančią tendenciją: kuo daugiau kontroliuojamas kamuolys, tuo prasčiau yra išnaudojamos susikurtos progos.

Prognozė: 3:1. Pro šoną...

Kito turo iššūkiai: kitame ture „Pionieriai“ vyks į Mostiškes, kur bandys sutramdyti po pralaimėjimo „Medžiams“ įsiutusius šeimininkus, o „Tėvynės Sąjunga“ sėkmingą seriją bandys pratęsti rungtynėse su kone iki kaulo pažįstamais „Stickers“.

O dabar – trumpai apie tai, kas mūsų lauks artimiausiojo savaitgalio metu.

Trivartis – AMSTAFF

2015.05.17 15:00 „Vingio“ stadionas

Kadaise šios komandos viena kitą pažinojo taip gerai, kad turbūt ta pažintis netgi buvo įgrisusi: kelis sezonus iš eilės jos susitikdavo tiek vasaros, tiek žiemos sezonuose. Visgi, pastaruosius kolkas pamirškime – kitoks formatas, kitokie išmatavimai, kitokios taisyklės. O vasaros čempionatuose visi keturi susitikimai buvo atkaklūs bei pilni intrigos: triskart minimalias pergales iškovojo „Trivartis“, kartą ekipos išsiskyrė taikiai.

Šiame sezone rezultatų svarstyklės kažkiek labiau palinkusios „AMSTAFF“ naudai: jei raudonieji dar nėra iškovoję nė taško, tai mėlynieji jų turi tris. Galbūt, lyginant pasiekimus, čia norėtųsi įrašyti žodį „net“, bet tie trys taškai buvo iškovoti sužaidus lygiosiomis su turnyrinės lentelės apačioje esančiomis komandomis. Tuo tarpu „Trivartis“ palaimėjo aukščiau esančioms ekipoms. Žinoma, tuo pačiu padėdamas joms ten atsidurti.

Prognozė: 1:1. Kai susitinka dvi prasčiausiai puolančios bei gynyboj neblizgančios ekipos, turbūt lengviau yra nuspėti rytdienos orą, nei jų rungtynių rezultatą, bet paburti reikia...

Ozo tapyrai – Katastrofa

2015.05.17. 18:45 „Panerio“ stadionas

Sekmadienio pavakarę „Panerio“ stadioną drebins „Ozo tapyrų“ kanopų dundesys, o oras skambės nuo gausiai į rungtynes besirenkančių „Katastrofos“ vaikinų balsų. Komandos kol kas demonstruoja identiškus rezultatus ir savo taškus renka tik lygiųjų dėka. Abiejų ekipų pergalių skiltyje kol kas dega po apskritą nulį, tad ši akistata gali nutraukti kažkurio klubo besitęsiančią lygių rezultatų seriją ir atnešti tą pirmąjį, taip laukiamą laimėjimą. O gal viskas ir toliau išliks taip pat: komandos išeis į aikštę, nuoširdžiai pakovos joje, tačiau savo pranašumo nei vienai įrodyti nepavyks ir jos vėl išsiskirstys kiekviena su tuo vienu tašku, skiriamu už lygiosiomis pasibaigusias rungtynes. Kaip prisipažįsta „Katastrofos“ spaudos atstovas P. Petravičius, toks scenarijus jo tikrai nenustebintų, kadangi jų tarpusavio rungtynės su „tapyrais“ dažniausiai būna įtemptos. Kolegai kitoje aikštės pusėje pritaria ir „Ozo tapyrų“ atstovas, teigdamas, kad taip pat prisimeną tuos senus laikus ir kovingas akistatas. Be to, šeimininkų ekipos atstovas atskleidžia ir kai kurias pikantiškas detales apie ekipos drabužinėje vykstančius pokalbius: „Komandos atakuojantys žaidėjai sulaukia nemažai kritikos dėl švaistomų progų, tad tikimės, kad šiame mače jie nepelnys „Mačo grybų“ etikečių“. Ką gi, kas yra grybai, kas yra grybų pjovėjai, o kas yra grybų karalius paaiškės jau sekmadienį.

Prognozė: Abi ekipos nori pagaliau pajausti pergalės skonį. „Katastrofa“ sakosi, kad jau spėjo pajuokauti su oponentais, kad, matyt, lygiųjų serija vis dar tęsis, o, kaip žinia, kiekviename juoke yra dalis tiesios. 1:1.

Mostiškės – Pionieriai

2015.05.17 19:00 „Mostiškių“ stadionas

Praeitame ture „Mostiškės“, kiek nepelnytai pralaimėjusios „Medžiams“, be abejo, stengsis reabilituotis savo sirgalių akivaizdoje. Nepaisant šios nesėkmės, mostiškiškiai vis dar išlieka rezultatyviausia diviziono komanda (14 pelnytų įvarčių), tad vilniečių gynybai, norint pasiekti teigiamą rezultatą, teks padirbėti „iš peties“. Žinoma, jie išvykon keliaus ne tam, kad padėtų šeimininkams atlikti formalumą įsirašant sąskaiton tris taškus. Juolab ir šių metų „Pionierių“ rezultatų kreivės svyravimas „Mostiškių“ ekitai nieko gero nežada: kas antrose rungtynėse jie švenčia pergalę ir kas antras – pralaimi. O sekmadienį teko pripažinti „Tėvynės Sąjungos“ pranašumą. Ekipos vadovai tokį rezultatų svyravimą „nurašo“ mėgėjiškumui, bet ką gali žinoti?

Prognozė: 3:1. Ar gali fortūna visiškai vienašališkai šypsotis varžovams dvejas rungtynes iš eilės? Jei taip, tai Mostiškių stadione gali įvykti bet kas. Antraip, šeimininkai turėtų iškovoti gan ramią pergalę.

Tėvynės sąjunga – Stickers

2015.05.18 18:45 „Panerio“ stadionas

Ir vėl 18:45, ir vėl „Panerio“ stadionas, tačiau kita diena ir kiti pagrindiniai veikėjai – „Tėvynės sąjunga“ bei „Stickers“. Abi komandos praėjusiame ture iškovojo pergales. „Konservatoriams“ tai buvo pirmieji trys taškai šiame sezone. Tuo tarpu „Stickers“ pratęsė savo nepralaimėtų rungtynių seriją ir po pirmojo kluptelėjimo debiute toliau jau žygiuoja gan sėkmingai – 1 lyg. ir 2 perg. Laimėjimas labai pagerino nuotaikas „Tėvynės sąjungos“ kolektyve ir komandos atstovas A. Eidukaitis tikisi, kad serija prasitęs. Tačiau, kaip sakoma, lengva pasakyti,o sunku padaryti. Jų oponentais pirmadienį bus ant bangos esantys „Stickers“, kurie nors ir nedemonstruoja įspūdingo futbolo, tačiau efektyviai renka taškus ir šiuo metu turi jų tiek, kad rikiuojasi čia pat už lyderių grupės nugarų.

Pastaruosius trys sezonus šios komandos yra neatskiriamos tarsi Siamo dvyniai ir sužaidė tarpusavyje jau šešis kartus, broliškai pasidalinę po tris pergales. Įdomu tai, kad visos jos būdavo iškovojamos svečiuose. Matyt, svetingi šeimininkai nenorėdavo skriausti svečių ir suvyniodavo jiems lauktuvių, įdėdami į krepšelį visus tris taškus. Labai graži ilgametė tradicija...

Prognozė: „Tėvynės sąjungos“ atstovas spaudai mano, kad atėjo laikas keisti istoriją. Ko gero, „Stickers“ pritarti tam kol kas nenorėtų ir mieliau keisti tarpusavio susitikimų istoriją būtų linkę tada, kai patys žais namuose. Apžvalgininkai kol kas taip pat spėja, kad svečių pergalių tradicija šioje poroje tęsis – 1:2.

Geležinis Vilkas - Orionas

2015.05.18 19:00 „Fabijoniškių VFM“ stadionas

Sėkmingai sezoną pradėjęs „Orionas“ per pastaruosius porą turų apsukas kiek sumažino – sužaidę lygiosiomis su „Katastrofa“ bei „Ozo tapyrais“, jie vis dar išlieka trečiojoje pozicijoje, bet dar vienas kluptelėjimas galėtų reikšti kritimą į pačią turnyrinės lentelės vidurio „mėsmalę“. Mėsmalę, kurioje yra yra 4 taškus surinkę „Geležinio Vilko“ futbolininkai.

Žiūrint į sausą statistiką, svečiai yra gan akivaizdūs šio susitikimo favoritai: pagal pelnytus įvarčius (13) juos lenkia vos vienu kartu daugiau varžovų vartininką nuginklavusios „Mostiškės“, o gynybos patikimumu su orioniečiais gali lygiuotis tik vienvaldžiai diviziono lyderiai „Medžiai“ – abi ekipos yra praleidusios po 3 įvarčius. Tuo tarpu kariškiai nežiba nė puolimu (4 pelnyti įvarčiai – geriau vos už „Trivartį“ ir „AMSTAFF“), nė gynyba.

Prognozė: 0:3. „Orionas“ yra tvirtai nusiteikęs sugrįžti į pergalių kelią ir jiems tai turėtų pavykti padaryti.

Žaibai – FK Medžiai

2015.05.19 19:30 „Bukiškio“ stadionas

O užsibaigs šis ilgai laike išsitęsęs turas antradienio vakare „Bukiškyje“, kur „Žaibai“ priiminės vienvaldžius diviziono lyderius „FK Medžius“.  Svečiai kol kas šiemet žygiuoja be kluptelėjimų ir maksimaliai renka taškus, išlikdami vienintele dar nepralaimėjusia komanda divizione. Ekologiškiausias klubas, jei neskaičiuotume SFL „Carlsberg“ kovų, o žiūrėtume tik į rungtynes lygoje, šiuo metu turi superįspudingą 16 iš eilės laimėtų rungtynių seriją. Paskutinį kartą čempionate jie buvo pralaimėję praėjusiame sezone birželio 4 dieną „Imperialui“ (0:1). Tada atėjo vasaros pertrauką, po kurios „FK Medžiai“ nebepamena, kas yra iš rungtynių čempionate namo grįžti be trijų taškų.

Ar sugebės į tokį medį trenkęs žaibas palaužti jį?  Svečių treneris P. Glosas prisipažįsta, kad „Žaibai“ jo ekipai yra labai neparankus varžovas ir būtent oponentus laiko artėjančios dvikovos favoritais. Juolab, kad jis dar nėra tikras dėl kai kurių žaidėjų būsenos atsigaunant po traumų. Žodžių, problemų-problemėlių „FK Medžių“ miške tikrai yra. Tuo tarpu „Žaibai“ ir toliau kartoja absoliučios diviziono komandų mantrą apie tai, kad šiemet divizionas yra labai lygus ir visos komandos yra panašaus pajėgumo, tad reikia žaisti ir kautis dėl taškų su visais. Banalu, tačiau tai tikra tiesa...

Prognozė: „FK Medžiai“ prisibijo „Žaibų“ arba tiesiog bando užmigdyti jų budrumą apipildami komplimentais ir garsiai pasakodami apie savo problemas? Istorija rodo, kad akistatos dalyviai išties kovoja apylygiai ir lengva nebūna niekam. Pastatykime už lygiąsias 2:2.