B divizionas: Medalių spalvos - beveik aiškios Visos

Sekmadienio Futbolo Lygos B diviziono 20-ojo turo rungtynės oficialiai nenustatė nė vieno sezono prizininko. Bet realiai aiškios tapo visos medalininkų vietos. Net medinio. Taigi 2019-aisiais B divizione pirmą vietą užims Granitas B, antrą – Navigatoriai Old Boys, trečią – Geležinis Vilkas, ketvirtą – Katastrofa. O jei kas galvojat kitaip, parašykite komentare ir galim lažintis.

Nors ne. Dėl ketvirtos vietos lažintis nesiūlau. Ką tu žinai tą Katastrofą ir tuos Granito Senjorus. Dar ims ir apsikeis vietomis.

Nors tarpusavio mače Katastrofa buvo stipresnė.

Granitas Senjorai – Katastrofa 1:2

"Klampi aikštė, klampios rungtynės, klampus ir rezultatas, - apie susitikimą rašo Katastrofos atstovas Vaidotas Kazlauskas. - Pirmame kėlinyje atrodėme neblogai, vieną įmušėme, antrame pridėjome dar vieną, o tada atidavėm iniciatyvą šeimininkams. Vieną gavome, bet daugiau ryškių gaisrų nebuvo, tai įsidėjome dar tris darbinius taškus. Nieko daug apie tokias rungtynes nepripasakosi, bet smagu ir tai, jog įvarčius mušėme ir neturėdami pagrindinio puolėjo - jo indėlį puikiai atidirbo kiti atakuojantys žaidėjai.

Atrodo, kad ketvirta vieta jau tikrai netoli, bet dar bent kokį tritaškį reiktų įsidėti. Artimiausiame ture su būsimais čempionais tai padaryti bus sunku, bet žiūrėsime, kaip pavyks."

Katastrofa Granito Senjorus antrą kartą nugali tokiu pačiu rezultatu. Tokį pat rezultatą spėjau ir aš anonsuodamas susitikimą. Tiesa – į kitą pusę, skelbiau, kad nugalėti turėtų Granito Senjorai.

Euforija Tirola – Skaidiškės 5:0

Po ilgo nesėkmių etapo atsigaunanti Euforija Tirola susitiko su pastaruoju metu pergales skynusiomis Skaidiškėmis, su komanda, kurią pirmą ratą sutriuškino 8:2.

Galimybę, kad sutriuškinimas pasikartos, prognozuodamas rezultatą, atmečiau. Spėjau nelengvą Euforijos pergalę 3:2.

Neatspėjau. Euforija ir vėl sutriuškino Skaidiškių futbolininkus.

"Į rungtynes rinkomės su pakiliomis nuotaikomis, nes paskutiniame ture pasiekėme gerą pergalę akiai maloniu rezultatu, todėl jautėmės, jog galime tai pakartoti ir šį savaitgalį, - pasakojo Euforijos Tirolos komandos kapitonas Artūras Bazys. - Tiesa, žinojome, kad Skaidiškės kelias rungtynes iš eilės laimėjo ir gali mus nubausti staigiomis kontratakomis. Pirmas kėlinys panašiai ir atrodė: mes rengėme ilgesnes atakas, kurias vainikuodavo mūsų turbo kraštų - Karolio ir Gabrielio - reidai flangais, tuo tarpu Skaidiškės turėjo du greitus ir pavojingus išpuolius prie mūsų vartų, tačiau užtikrintai atstovėjo Domantas.

Pirmajame kėlinyje pelnėme du įvarčius ir rodėme užtikrintą žaidimą tiek individualiai, tiek komandiškai. Antrajame varžovai išsikvėpė ir nieko pavojingo nesukūrė, tuo tarpu Tomašas - mūsų skersinių ekspertas pagaliau nubaudė varžovus įspūdingu smūgiu iš toli, o dublius pasiekė Laurynas ir Gabrielis.

Neišnaudojom kelių gerų progų, neįmušėm baudinio, tačiau gynėmes itin pavyzdingai ir antras rungtynes išlaikėme vartus sausus.

Komandoje nuotaikos geros, laukiame paskutinių dviejų išbandymų ir tikimės finišuoti pirmoje lentelės pusėje.  Šiose rungtynėse, palyginus su ankstesnėmis, itin gerai pasirodė teisėjų brigada."

Stickers – Tėvynės Sąjunga 2:8

Kadangi iki šio mačo Tėvynės Sąjunga nebuvo laimėjusi nė vienerių rungtynių nuo pat antrojo rato pradžios, o Stickeriai apskritai per visą sezoną tėra surinkę vieną tašką, šis mačas buvo dviejų nesėkmingiausių diviziono rudens komandų susitikimas.

Iš dviejų nesėkmiukų Tėvynės Sąjunga pasirodė kur kas sėkmingesnė. Ir Stickeriams ji neleido išsilaikyti lygiai bent jau pirmą kėlinį, ką Stickers pasiekė dviejose rungtynėse prieš tai. Jau pirmą žaidimo pusę TS laimėjo 4:0

Apie mačą – Stickers komandos vadovas Ruslanas Daškevičius: "Susirinkome įprastai prastai – teturėjome 11 žmonių. Pradėjome tikrai neblogai, bet neįmušėme baudinio ir nerealizavome dar kelių 100 proc. progų per pirmas 10 rungtynių minučių. Vėliau po klaidų praleidome įvarčius, o pačioje kėlinio pabaigoje mūsų vartininkas patyrė traumą, tai pusę antro kėlinio žaidėme mažumoje, o vartuose stovėjo aikštės žaidėjas. Varžovai buvo geresni, bet patys turėjome daugybę progų ir gaila, kad tų progų nepavyko realizuoti."

Hattricką per šį mačą įmušė Tėvynės Sąjungos gynėjas Tadas Baraišis.

O prognozėje spėjau TS pergalę 4:1.

Trivartis – Granitas B 0:6

Šimtąprocentinis pataikymas – komandos sužaidė būtent taip, kaip ir prognozavau. Granitas B sutriuškino Trivartį 6:0.

"Artėjant rungtynėms su Granitu B, supratom, kad turėsim rimtų komplektacijos problemų, tad aikštėje pasirodė eksperimentinė Trivarčio sudėtis, kur vartininko pozicijoje teko atsidurti saugui, o nominalus vartininkas, rungtynėse su Skaidiškėmis patyręs rimtą rankos trauma, bėgiojo gynybos krašte, - rašo Trivarčio futbolininkas Artūras Stepanovičius. - Dar gan greitai dėl piršto traumos netekome krašto saugo, tad teko žaisti vos su vienu keitimu.

Pirmame kėlinyje dar atrodėm visai padoriai, kažką bandėme suregzti ir varžovų aikštės pusėje ir kažkaip sugebėjome pristabdyti oponentus. Praleidome porą įvarčių, bet vaizdas aikštėje nebuvo tragiškas.

Visgi antrame kėlinyje gan greitai pavargome ir Granitas B uždarė mus baudos aikštelėje, sukdami savo atakų voratinklius. Laimei, varžovai vengė smūgių iš toli (nepatyręs Trivarčio vartininkas vargu ar susidorotų su jais) ir ieškojo galimybių trumpais perdavimais prasiveržti prie mūsų vartų.

Tai labiau buvo panašu į lengvą treniruotę, kur abi komandos susitaikė su turimais vaidmenimis – Trivartis atidirbinėjo žaidimą gynyboje, o Granitas B gerino savo trumpų greitų perdavimų ir kombinacinio žaidimo įgūdžius.

Ryškiausiai visame tame reikale spindėjo Žygimanto Kirsio žvaigždė - jis pelnė net 5 įvarčius.

Po visko galime pasidžiaugti bent tuo, kad Granitui B pralaimėjome mažesniu rezultatu (0:6), nei III lygoje žaidžiantis Aktas rungtynėse su Granitu (0:7) – dalis Granito žaidėjų žaidė abiejuose dienos susitikimuose."

Pridėsiu tik, kad tuos penkis įvarčius uždėjęs rezultatyviausias diviziono futbolininkas Ž. Kirsis jau yra įmušęs (šio diviziono varžybose) 42 įvarčius ir artimiausią persekiotoją lenkia 16 taiklių smūgių.

Futboliukas – Ozo Tapyrai 1:4

Apie šį mačą galiu pasakyti tiek, kad jo rezultatas mane nustebino. Ypač antrojo kėlinio.

Jau 8-ą rungtynių minutę Futboliukas pelnė įvartį ir atrodė, kad viskas iš tiesų gali susiklostyti taip, kaip apžvalgininko prognozėje (3:0 Futboliuko naudai).

Bet po pertraukos ėmė dėtis keisti dalykai. Tapyrai įmušė keturis ir užtikrintai laimėjo rungtynes.

Atrodytų, kad šie Pietų Amerikos kilmės gyvūnai antrą ratą išties nutarė daryti viską, kad užimti bent ketvirtą vietą nuo galo – tą, kuri oficilialiai leistų pasilikti B divizione.

Ir nors net po šio laimėjimo tai atrodo nelabai įgyvendinma, ką gali žinoti...

Navigatoriai Old Boys – Geležinis Vilkas 4:4

Rungtynės, kuriose Vilkui buvo būtina įveikti varžovus, norint sezono pabaigoje apsikeisti užimamomis vietomis. Ir kuriose jis (su visa pagarba dėl to, kad sugebėjo išplėšti tašką po tragiškos pradžios, kai atsiliko 0:3) tam šanso neturėjo.

Beje, panašiai po mačo kalbėjo ir GV treneris Šarūnas Beivydas: "Galim pajuokauti, kad jau ne pirmas rungtynes praleidžiame tris pirmus įvarčius ir tik tada pradedame žaisti. Lygiai taip pat buvo rungtyniaujant su Navigatoriais Old Boys pirmajame rate: pralošinėjome 0:3, pajėgėme sugrįžti į žaidimą, bet tada to nepakako ir pralaimėjome 3:4. Šiandien buvo ir sėkmės, kad šiaip taip iškovojom tą sunkų tašką ir dėl to vertėtų pasidžiaugti. Nors siekėme pergalės ir pretendavome į antrąją vietą.

Dar nepasakyčiau, kad trečia vieta kišenėje. Dar liko dvi rungtynės žinant mūsų žaidėjų koncentraciją, kad mėgstam prisidaryti patys sau bėdų. Šiaip pasiekti rezultatai mūsų netenkina, žaidimas - tuo labiau. Bet ši komanda suburta pirmus metus, žaidėjai surinkti iš visų kampų ir ekipą labai sunku suvienyti. Todėl pagal esamą padėtį esame daugiau mažiau patenkinti. Nereikia galvoti, kad vos atėjome - visus aplošime.“

„Neutralaus žiūrovo akims tai buvo puikios rungtynės, kuriose nestigo gražių momentų, įtampos bei kietos kovos, - rašė apie susitikimą Navigatorių Old Boys futbolininkas Vilius Kadys. - Teisėjas drąsiai galėjo parodyti keliomis kortelėmis daugiau vardan aistrų raminimo, bet nusprendė leisti kovą į kaulą, tad išskirčiau šias rungtynes, kaip vienas iš šiurkštesnių šį sezoną. Nors rezultatas ir rungtynių eiga labai priminė pirmą tarpusavio susitikimą, tačiau abiejų komandų sudėtys ženkliai skyrėsi ir sakyčiau - šis mačas buvo įnirtingesnis bei ženkliai spartesnio tempo. Bus įdomu su šia kovinga komanda žaisti ir kitą sezoną. Žinant jų jauną amžių, vilkų žaidimo lygis kasmet turėtų tik kilti.“

Pridėsiu prie to tai, kad tris įvarčius Navigams pelnė Karolis Strolys.

Anonsuodamas mačą, spėjau sunkią Vilkų pergalę – 3:2.

Stickers – Euforija Tirola

10.19 20.10 Senvagės

Pirmojo rato rungtynėse Euforija diviziono autsaiderius sutriuškino 10:2.

Stickers vėl negalės atstovauti diskvalifikuotasis Janas Burbo.

Manau, ir šįkart Euforija laimės nesunkiai. Sakykim – 6:0.

Granitas Senjorai – Navigatoriai Old Boys

10.20 14.00 Naujoji Vilnia. Naujasis

Pirmą ratą Navigatoriai įveikė varžovus iš Naujosios Vilnios 3:0.

Tačiau antrą ratą Granito Senjorai žaidžia stipriau.

Spėsiu, kad komandos rungtynes baigs lygiosiomis 2:2.

Skaidiškės – Futboliukas

10.20 16.30 Rudaminos Žolės Riedulio

Pirmą ratą Futboliukas Skaidiškes nugalėjo 3:0.

Šeimininkų ekipoje nebus dėl kortelių rungtynes praleisiančio Dmitrijaus Kuznecovo.

Pergalę spėsiu svečiams. Futboliukas laimės 2:1.

Ozo Tapyrai – Geležinis Vilkas

10.20 16.45 Kariškių

Pirmą ratą Geležinio Vilko aikštėje 3:0 laimėjo šeimininkai.

Dabar susitikimas vyks ten pat, nors nominalūs šeimininkai bus Ozo Tapyrai.

Spėsiu tikrųjų šeimininkų – kariškių pergalę 4:2.

Tėvynės Sąjunga – Trivartis

10.20 20.00 Fanų

Pirmajame rate Tėvynės Sąjunga nugalėjo Trivartį 3:1.

Tačiau pavasarį TS rezultatai buvo kur kas geresni, nei rudenį.

Pirmą rudens pergalę TS iškovojo praėjusį turą prieš absoliučius autsaiderius Stickerius.

Tik prieš Stickers rudenį yra laimėję ir trivartininkai.

Žodžiu, atspėti, kaip baigsis šių dviejų ekipų rungtynės yra išties nelengva. Tad buriu iš arbatos tirčių (kavos negeriu) ir jie sako, kad Trivartis nugalės 2:1.