B divizionas: Medalių dalybose liko tik trys komandos Visos

Sezonas jau atsidūrė finišo tiesiojoje. Po 20-o turo kovų pagaliau liko tik trys į medalius pretenduojančios komandos. Saugiausiai, likus porai rungtynių, jaučiasi lyderiai, kurių atotrūkis nuo alternatyvų yra 5 taškai, tad per du likusius turus „Elektrėnų Versmei“ pakanda vos vieno taško. Pakanda, bet yra vienas „bet“ – vis dar tebesitęsianti energetikų miesto komandos pergalių serija.

Ją elektrėniškiams be didesnio vargo iki 10 laimėtų rungtynių padėjo prailginti ir absoliutus autsaideris „Orionas“. Deja, bet pastaroji komanda savaitgalį žaisti nepanoro ir tris taškus atidavė be kovos. Tai liūdina. Suprantama, kad pralaimėti „į vieną kasą“ didelio malonumo nėra, tačiau svarbiausias mūsų visų tikslas visų pirma yra žaisti.

Grįžtant prie medalių dalybų. Prie sidabrinės lentynos kur kas arčiau yra AFK, todėl juos persekiojantis „Imperialas“ yra tokioje pozicijoje, kur, kaip kartais sakoma apie rungtynes – ne jie laimėtų, o varžovai pralaimėtų. Kitaip sakant, viskas priklauso tik nuo alternatyvų, kuriems per likusius mačus užtenka laimėti vieną sykį.

Turnyro lentelės vidurys šiuo metu jau tėra įdomus tik ten esančioms komandos, tuo tarpu išlikimo realybės šou artėja prie savo finalo. Ramūs negali būti net septintoje vietoje esantys „Ozo tapyrai“. Tuo tarpu ilgą laiką dugne buvęs „Geležinis Vilkas“ tęsia mini stebuklą ir pagaliau išlipo iš raudonosios zonos. Tiesa, „Tėvynės Sąjunga“ turi tiek pat taškų, bet šios dvi komandos kaip tik ir aiškinsis santykius šį savaitgalį.

Užklasinė veikla? Deja, bene pirmą kartą apžvalgoje nėra ką pasiūlyti, nes diviziono komandos jau, panašu, ruošiasi žiemos miegui ir tiesiog laukia sezono pabaigos.

Šitą turą pavadinsime „Sugrįžimo“ vardu, pažymėdami vilkų pasirodymą devintoje vietoje. Keturios pergalės – šeimininkų sąskaitose, sykį laimėjo svečiai, o versmiečiams žaisti neprireikė.

AFK - „Tėvynės Sąjunga“ 5:2 (3:1)

Po kluptelėjimo rungtynėse su tapyrais, AFK darsyk prarasti taškų tiesiog neturėjo teisės. Paskutiniai politikų rezultatai leido tikėtis ne pačios atkakliausios kovos, tačiau ne veltui yra taisyklė, kad rungtynes reikia žaisti iki finalinio švilpuko.

Mačą alternatyvai pradėjo idealiai ir, sužaidus pusvalandį, jau buvo susikrovę konfortabilią persvarą po vieno Dovydo Pačkausko ir poros Tomo Mikalausko įvarčių. Vis tik, kėliniui baigiantis, į aikštės šeimininkų vartus buvo skirtas baudinys, kurį realizavęs Arvydas Veikutis uždegė „Tėvynės Sąjungai“ šviesą tamsaus tunelio gale.

Iškart po pertraukos pernelyg atsipalaidavusi AFK praleido dar kartą. Po antrojo A.Veikučio tikslaus smūgio politikų tunelio gale jau pasimatė ir durys. Vis tik kėlinio viduryje per keturias minutes įmušti du įvarčiai (Arūnas Šmigelskis ir D.Pačkauskas) išsprendė visus rungtynių klausimus, pergalės AFK nepaleido.

Alternatyvų vyr. treneris Edvardas Čyvas pabrėžė komandos norą užbaigti nesėkmingų mačų seriją.

„Po paskutinės, gan nesėkmingos rungtynių serijos labai norėjome reabilituotis. Žaidėjų akys prieš mačą degė ir gal net šiek tiek perdegė. Varžovus žinojome, todėl rungtynes pradėjome susikaupę, neleidome jiems įsižaisti, stengėmės spausti nuo pat pirmų minučių. Spaudimas pasiteisino, pelnėme greitą įvartį, o po dešimties minučių krito dar vienas. Įpusėjus kėliniui, pelnėme trečią ir lengviau atsikvėpėm manydami, jog pergalė čia pat. Tačiau atsipalaiduoti per anksti - problema. Užsidirbom 11 m. baudinį baigiantis kėliniui.

Antrąjį pradėjome šiek tiek išsibalansavę ir praleidome vėl. Rezultatui esant 3:2 šiek tiek sutrikome, bet išgelbėjo ilgesnis atsarginių suolelis ir jų indėlis, kuriuo negalėjo pasigirti Tėvynės sąjunga. Antras kėlinys apskritai buvo padrikas, bet fiziškai varžovus palaužėme ir pasižymėjome dar du kartus“, – kalbėjo E.Čyvas.

Jis pripažino, kad teko komandai išsakyti ir griežtesnių žodžių, o priežastį švęsti tikimasi užsitarnauti jau kitose rungtynėse.

„Išvada - mums reikia užbaigti sezoną, kad ir kokia situacija bebūtų, o atrodo, jog AFK žaidėjams po pralaimėjimo Elektrėnuose sezonas pasibaigė. Gavo jau pylos už tai. Dar du turai ir norint išlaikyti antrą vietą divizione būtina bent viena pergalė. Ruošiamės akistatai su FK Katastrofa ir, tikiuosi, po šių rungtynių jau galėsime švęsti“, - sakė alternatyvų atstovas.

„Valčiūnai“ - „Imperialas“ 1:3 ()

Centrinė turo dvikova tapo svarbiausiu sezono maču „Valčiūnams“ – mirk arba gyvenk. Kurį laiką aikštės šeimininkai gyveno, net gi pirmavo pirmieji įmušė įvartį, tačiau perėmę iniciatyvą imperialiečiai pademonstravo galingą žaidimą, kurio dėka jie ne tik išlygino rezultatą, bet po pertraukos įtvirtino savo pranašumą ir užsitikrino mažiausiai bronzos medalius.

Nugalėtojų treneris Janas Vilkinas neslėpė džiaugsmo dėl pergalės ir gyrė puikiai sužaidusią savo komandą.

„Sužaidėme vienas iš geriausių rungtynių antrajame rate. Žaidėjai pademonstravo gražų komandinį žaidimą. Daugiau valdėme kamuolį, sukūrėme nemažai pavojingų atakų, daug smūgiavome į vartus, žaidėme kaip vienas stiprus kumštis. Taip pat norėčiau padėkoti savo žaidėjams, kurie nepasidavė priešininkų provokacijoms antrajame rungtynių kėlinyje, kuomet varžybų baigtis tapo aiški ir varžovas perėjo į itin grubų žaidimą. Vyrai garbingai užbaigė rungtynes ir pelnytai iškovojo pergalę“, - kalbėjo J.Vilkinas.

Tuo tarpu valčiūniškis Tomas konstatavo, kad jo komandai medalių iškovoti nebepavyks.

„Dėl medalių kova baigta. Naivu tikėtis, kad varžovas pralaimės likusias kovas, o ir mums dar reikia laimėti. Rungtynės tikrai geros, progų turėjome daug, bet, kai neįmuši tu, įmuša tau. Susirinkom gausiai, pirmi įmušėme. Atrodė viskas neblogai, tačiau, pasikartosiu, neįmuši tu, įmuša tau. Gaila. Nors sezonas dar nesibaigė, bet realiai mums jis baigėsi. Pabaigsime sezoną garbingai. Gal daugiau leisime pažaisti tiems, kas mažiau žaidė sezono metu“, - svarstė „Valčiūnų“ atstovas.

„Katastrofa“ - „Stickers“ 4:1 (0:0)

Dvikovą dėl penktosios vietos abi komandos pradėjo labai atsargiai ir visų pirma rūpinosi darbu gynyboje, todėl vartininkams darbo buvo labai mažai. Visas judesys rungtynėse įvyko po pertraukos.

Pati pirma „Katastrofos“ ataka antrajame kėlinyje baigėsi tiksliu Artūro Mikailos smūgiu. Išsiveržę į priekį aikštės šeimininkai atsikratė įtampos ir ėmė mėgautis žaidimu. Sužaidus valandą, katastrofiškiai padvigubino persvarą, kai komandos draugo smūgį pakartojo Marius Šakalys.

Likus žaisti 10 minučių, Vytautas Rimas pridėjo dar vieną „Katastrofos“ įvartį, po kurio tapo aišku, kad svečiai namo keliaus be taškų. Negana to, pasinaudojęs gynybos klaida, antrąjį savo ir ketvirtąjį komandos įvartį pelnė M.Šakalys. Katastrofiškių medaus statinę „Stickers“ pavyko sugadinti netrukus – komandos garbę kiek apgynė Ernestas Gavrilovas.

Po rungtynių „Katastrofos“ atstovas Paulius išskyrė du komandos draugus ir puikų komandos susirinkimą į stadioną.

„Rezultas džiugina ir kalba pats už save. Nors pirmas kėlinys buvo apylygis, bet antrajame išryškėjo pranašumas. Puikiai sužaidė Šakalys su Mikaila, jų aktyvus žaidimas ir gausus atsarginių suolas tikrai prisidėjo prie pergalės. Liko dvejos rungtynes su lyderiais, bus įdomu pasitikrinti, ko esame verti šioje sezono stadijoje, o ne vidurvasarį“, - į priekį jau žiūrėjo katastrofiškis.

Lipdukas Ruslanas išskyrė, jo nuomone, teisėjo klaidą, po kurios varžovai ėmė pirmauti, o praleidusi įvartį „Stickers“ po tokio smūgio neatsigavo.

„Susirinkome neblogai - turėjome 14 žmonių, „Katastrofa“ susirinko įspūdingai, sakyčiau, virš 20 žmonių. Pirmame kėlinyje buvo lygi kova, „Katastrofa“ buvo kiek aktyvesnė su kamuoliu, mes žaidėme labiau nuo gynybos. Po porą pusprogių turėjo abi, bet neišskirčiau nei vienos komandos.

Antrą kėlinį teisėjas pradėjo, esant dviems mūsų komandoms žaidėjams „Katastrofos“ pusėje (vienas buvo visai už aikštės ribų). Jis sušvilpė kėlinio pradžią net nesuskaičiavęs žmonių skaičiaus, nors jis privalo tą padaryti (gal vienoje komandoje būtų 12 ar 13 žmonių aikštėje ar panašiai). Varžovai daugumoje greitai surengė ataką ir apie 30-ą kėlinio sekundę įmušė mums super greitą įvartį. Pasakysiu atvirai - tai mums buvo nokautas, po kurio nesugebėjome grįžti į savas vėžes.

Savo ruožtu „Katastrofos“ vyrai po pirmo įvarčio užsivedė ir jau pradėjo dominuoti bei surengė mums, mano manymu, katastrofiškiausią mūsų antrą kėlinį II-e rate. Rungtynių pabaigoje dar sugebėjome kiek sušvelninti skirtumą. Apibendrinus, pelnyta „Katastrofos“ pergalė, bet tragiška teisėjo klaida antrojo kėlinio pradžioje, kuri, mano manymu, sugadino rungtynes“, - apgailestavo Ruslanas.

„Trivartis“ -  „Futboliukas“ 3:1 (2:0)

Nors „Futboliukui“ pergalė buvo reikalinga kaip oras, pirmoji pusė valandos priklausė „Trivarčiui“. Kėlinio viduryje Juozas Gailiui pasinaudojo kamuolio nesugavusio svečių vartininko klaida ir savo proga pasinaudojo tinkamai. Ne už ilgo prieš vartus išvestas Justas Orantas padvigubino aikštės šeimininkų persvarą. Tik tada „Futboliukas“ prabudo, tačiau puolimo taikikliai buvo pernelyg nusimušę, nepavyko net sušvelninti rezultato, nors pavojingų momentų svečiams sukurti pavyko.

Po pertraukos vaizdas aikštėje nesikeitė. „Trivartis“ atidavė iniciatyvą varžovams ir laukė savo galimybių. Sužaidus mažiau nei 15 minučių antrajame kėlinyje aikštės šeimininkams dar sykį nusišypsojo sėkmė, kai J.Orinto iš krašto link vartų pasiųstas kamuolys praskriejo virš vartininko ir atsidūrė tinkle.

Nors kėlinio viduryje Kazimieriui Kazėnui pavyko sušvelninti rezultatą, tačiau apart pavojingo smūgio į vartus mačo pabaigoje, „Futboliukui“ nieko įsiminti sukurti nepavyko.

„Eilinį kartą problemos su susirinkimu. Turėjome 2 keitimus, bet vienas iš jų buvo vartininkas. Iš pradžių „Futboliukas“ stengėsi palaikyti kamuolį centre. Viskas buvo kaip ir gerai, bet po vienos atakos, mūsų vartininkas padarė grubią klaidą, po kurios įkrito pirmas įvartis. Vėliau praleidome dar vieną ir tada jau tradiciškai pradėjome žaisti futbolą. Užspaudėme varžovus ir nuolat keldavome grėsmę prie jų vartų. Tačiau mūsų puolėjas neišnaudojo porą labai geru progų ir rezultatas po pirmojo kėlinio liko toks pat. Antroji kėlinio pusė priklausė mums. Varžovai užsidarė gynyboje, o mes nuolat puldavom. Tačiau žaidimo eigos pakeisti nepavyko. Varžovai baudos smūgiu įmušė dar vieną, o mums pavyko tik rezultatą sušvelninti“, - buvo nusivylęs „Futboliuko“ atstovas Lešekas.

Trivartiškis Vytas pripažino, kad pergalė toli gražu nebuvo lengva.

„Tokios keistos rungtynės gavosi - abi komandos labiau mėgsta žaisti "antruoju" numeriu, tad kokybė buvo nekažką, bet gerai, kas gerai baigiasi. Priekyje neturėjome užsienin komandiruoto A.Lapinsko, tad puolėjo pozicijon pastatėm J. Gailių, kuris ilgą atitrūkimą nuo futbolo ir technikos trūkumą šįkart puikiai kompensavo atkaklumu ir kova iki pat pabaigos. Nuolat "lipdamas ant" gynėjų bei vartininkų, jis ne kartą privertė juos panikuoti bei patiems kurti gaisrus lygiose vietose. Kitą savaitgalį komanda nusiteikusi pagaliau „imti“ neparankiuosius tapyrus, žiūrėsim, kaip bus“, teigė Vytas.

„Orionas“ - „Elektrėnų Versmė“ 0:3

Deja, „Orionas“ nusprendė nesikankinti ir informavo tiek lygą, tiek varžovus, kad į rungtynes susirinkti neplanuoja, tuo šiek tiek nuliūdindami „Elektrėnų Versmę“.

„Mūsų rungtynės neįvyko. Labai gaila, tuo labiau, kad visi jau buvome susiplanavę ir pan., bet, deja, likus kelioms valandoms mums pranešė „Orionas“, kad atiduoda pergalę be žaidimo. Iš dalies suprantame juos. Gal nesinorėjo patirti triuškinamo pralaimėjimo, nes jie jau iškrito iš diviziono. Na, o mūsų dabar laukia auksinis mačas su „Valčiūnais“. Gaila, kad dėl gamtinių sąlygų negalime šių rungtynių žaisti namuose, bet mūsų planų tai nekeičia ir mes važiuosime dar 3 taškų“, - sakė elektrėniškis Romas.

„Geležinis Vilkas“ - „Ozo tapyrai“ 1:0 (0:0)

Kariškiai tęsia išlikimo stebuklą ir iškovojo antrą pergalę iš eilės, į savo rankas susigrąžindami kovą dėl teisės ir kitąmet varžytis B divizione. Tuo tarpu po sėkmingų rungtynių prieš AFK kiek pakelti „Ozo tapyrų“ straubliai buvo nuleisti, oranžiniams ir patiems dar teks padirbėti, nes vieta čempionate dar nėra išsaugota.

Rungtynių metu komandos daug momentų nesukūrė. Nors kamuolio kontrolė priklausė svečiams, jos paversti įvarčiu tapyrams nepavyko, nors dar pirmajame kėlinyje Raimondas Žilevičius iššoko prieš vartus, bet akistatos su vartininku nelaimėjo.

Nors „Geležinis Vilkas“ varžovų vartams iki tol grasino tik keliais tolimais šūviais, būtent jie įmušė vienintelį mačo įvartį, kai, sužaidus apie valandą, klaidą svečių gynyboje išnaudojo Ernestas Gerasimovas. Senkant laikui, augo tik oranžiniu frustacija, išgelbėti bent taškų svečiams nepavyko.

„Pamatę, kiek susirinko varžovų, galbūt pernelyg pasitikėjome savo jėgomis. Iš tikrųjų, žaidimas tekėjo viena vaga, varžovai surengdavo keletą kontratakų, tačiau be tolimų smūgių ir kelių kampinių daugiau nieko jiems sukurti nepavyko. Antrame kėlinyje varžovams keliose situacijose nusišypsojo sėkmė, o po gynėjo ir vartininko ne itin sėkmingo žaidimo – išsiveržti į priekį. Per likusį laiką atrodėme gana apatiški. Nors stengėmės, tačiau ore tvyrojo nuojauta, jog šiandien – ne mūsų diena“, - kalbėjo tapyras Karolis

------

Antrąją savaitę iš eilės situaciją pagadina tapyrai. Jei „Imperialo“ ir „Valčiūnų“ mūšis buvo sunkiai prognozuojamas, tai oranžiniai kiek netikėtai nusprendė neprisidėti prie mano neblogų spėjimų, pavyko tiksliai pataikyti vieną rezultatą. Jau ketvirtąjį sezone.

2016-10-22 16:00 Fabijoniškių VFM

Iki titulo elektrėniškiams užtenka vos taško. Tačiau jie lygiosiomis tenkintis nežada ir garsiai kalba tik apie pergalę. Tiesa, šventės nuotaikas kiek temdo Elektrėnų stadiono būklė, dėl kurios šventę švęsti teks Vilniuje. Tuo tarpu „Valčiūnų“ stovykloje visai kitokios nuotaikos. Praradę galimybes užsikabinti medalius, valčiūniškiai motyvacija nebetrykšta ir žada ramią sezono pabaigą, todėl tai man leidžia tikėtis čempionato lyderių fejerverkų – 5:2.

„Ozo tapyrai“ - „Trivartis“

2016-10-23 15:30 Panerys

Abi komandos viena kitą pažįsta puikiai, be to, „Trivartyje“ žaidžia ir vienas kitas buvęs tapyras, todėl tai jau yra žanro klasika. Svečiai sako, kad oranžiniai jiems nėra patogus varžovas. Be to, buvęs tapyras yra ir šio diviziono apžvalgininkas. Žinia, sena meilė nerūdija. Todėl be kažkokių papildomų argumentų pergalė oranžiniams – 2:0. Na gerai, gal ir yra vienas labai svarbus argumentas. Bet geriau pagalvojus – ne, nėra.

„Imperialas“ - „Stickers“

2016-10-23 16:00 Fanai

Medalius jau užsitikrinusio „Imperialo“ taikiklyje – sidabras, tačiau jį visų pirma turi pralaimėti AFK. Bet kuriuo atveju imperiališkiai privalo laimėti visas savo rungtynes ir tik tada žvalgytis, kad vyksta aukščiau jų. Tuo tarpu ilgą laiką penktoje vietoje buvusi „Stickers“ komanda į sezono pabaigą išsikvėpė, todėl sunku tikėtis, kad jiems pavyks ką nors priešpastatyti aikštės šeimininkams – 4:1

„Futboliukas“ - „Orionas“

2016-10-23 18:00 Fanai

Esminis klausimas, ar „Orionas“ nesugalvos praleisti ir šių rungtynių. Nesu tikras, ar „Futboliukas“ norėtų į kišenę įsidėti tris taškus be žaidimo, tačiau faktas, kad jie aikštės šeimininkams yra gyvybiškai svarbūs, kol yra bent teorinių vilčių išsikapanoti iš turnyro lentelės dugno. Sakykime, orioniškiai susirinks, bet taškų jų taupyklėje nematau – 2:0.

„Tėvynės Sąjunga“ - „Geležinis Vilkas“

2016-10-23 20:00 Fabijoniškių VFM

Čia jau prasideda aukštoji matematika, priklausanti ir nuo kitų rezultatų, bet, panašu, kad laimėjusi komanda jau praktiškai garantuos sau vietą kitų metų čempionate. Prognozuoti šio žūtbūtinio mūšio baigtį yra visiški burtai. Pirmojo rato akistata stipresnės komandos neišaiškino, o pastarųjų kelių turų rezultatai rodo, kad geresnėje formoje yra kariškiai, todėl, nors protas sako, kad reikėtų skelbti lygiąsias, tačiau Vilkų žygis iš turnyro lentelės dugno buvo įspūdingas ir būtent jie susilaukia didesnių mano simpatijų. Svečiai laimės 2:1.

AFK - „Katastrofa“

2016-10-24 19:10 LFF stadionas

Alternatyvai jau žinos ir čempionato lyderių, ir, tikėtina, imperiališkių rezultatą, todėl dar prieš rungtynes bus aišku, ar dar reikia kovoti dėl aukso, ar tiesiog stengtis išlaikyti sidabrą. Kadangi pergalę skyriau elektrėniškiams ir „Imperialui“, tai ir šiose rungtynėse planuosiu antrąjį scenarijų, o jis sako, kad AFK per paskutines rungtynes turi iškovoti bent vieną pergalę.

„Katastrofos“ pastarųjų turų rezultatai yra puikūs, komanda skina vieną pergalę po kitos, bet galvoju, kad AFK šiose rungtynėse pasistengs padaryti viską, kas priklauso nuo jų pačių. Tiesa, tokio sutriuškinimo kaip pirmajame rate tikėtis neverta, bet alternatyvų pergalė – 4:2.