B divizionas: Lyderių trijulė nutolo Visos

FK Katastrofos nuotr.

Nors Futboliukas, Katastrofa, o gal būt ir Tėvynės Sąjunga ar net Euforija Tirola gal ir nesutiks, aš išdrįsiu teigti, kad šiuo turu ir viso šio ketverto nesėkmėmis per jį galutinai baigėsi kova dėl Sekmadienio Futbolo Lygos B diviziono medalių.

Medalius pasidalins Granitas B (aukso), Navigatoriai Old Boys ir Geležinis Vilkas (sidabro ir bronzos). Šis trejetas atsiplėšė tolokai ir lėtinti savo tempų nežada. O kitų išsikeltos užduotys palieka tik svajonėmis.

Taip, prognozuodamas rungtynes, aš ne kartą įrodžiau, kad pranašas iš manęs – ne koks. Tačiau ar tai ką aš rašau dabar jums nepanašu į tiksliausią tolesnį B diviziono turnyro scenarijų?

Na o po tokio drąsaus apžvalgininko pareiškimo (kodėl skaitytojams jo neaptarus komentaruose), eikime link sužaistų rungtynių.

Stickers – Navigatoriai Old Boys 0:8

Navigus kamavo susirinkimo problemos. Bet rungtynėms su Stickers šimtaprocentinio rinkimosi ir nereikia. Lipdukus pačius ir susirinkimo, ir motyvacijos susirinkti problemos kamuoja pastoviai.

O ir surinkus geriausią Stickerių komandą prieš pusėtinai susirinkusius Navigatorius ji kažin ar atsilaikytų. Vis tik pastarųjų pajėgumas yra aukštesnis.

Kita vertus pirmą rungtynių kėlinį Stickers Navigams priešinosi atkakliai. Šie, nerealizavę baudinio, jį laimėjo tik 2:0. Jau vėliau Lipdukams, anot jų varžovų, nusviro rankos (ar kojos).

Pasakoja Navigatorių Old Boys futbolininkas Vilius Kadys: „Neįprasta buvo žaisti penktadienio vakarą, neturėjome ir vartininkų, tad du aikštės žaidėjai pasidalino po kėlinį vartuose. Kėliniuose, kuriuose žaidė savo įprastose pozicijose, jie pelnė dar ir po įvartį. Progų sukūrėme daug, dalies neišnaudojome, o varžovai nuo ~60 minutės neberodė didelio noro kovoti. Galbūt dėl nuovargio, galbūt dėl dingusios motyvavijos.“

Jis pabrėže: „Šįkart didesnę dalį įvarčių pelnė OLD boysai“

Na o anonse spėjau Navigų pergalę rezultatu 6:1.

Euforija Tirola – Granitas B 2:5

Galima būtų sakyti, kad lyderis ėmė ir palaužė eilinį varžovą.

Tačiau nežiūrint į gana didelį skirtumą, nebuvo taip, kaip Granitui B nutinka dažnokai, kai jo varžovai jau į aikštę išeina susitaikę su pralaimėjimu.

Kaip ir spėjau prognozėje – Euforija kibo į Granitą rimtai.

Nors būsimą rezultatą nurodžiau netiksliai – 2:1 svečių naudai.

„Į rungtynes susirinkome netradiciškai, t.y. - negausiai. Turėjome tik du keitimus, rungtynėse negalėjo dalyvauti mūsų starto žaidėjai Lauris, Česka, Rokas, taip pat neturėjom mūsų vartų sargų, todėl vartuose teko išbandyti saugą Kiprą, kuris debiutavo labai užtikrintai, o dėl praleistų įvarčių jis nieko negalėjo padaryt.

Pradėjome neblogai, gerai valdėm kamuolį, tačiau dvi progos ir jau 20 minutę atsilikome 0:2.

Prieš pertrauką puikiu reidu pasižymėjo Tomašas ir sušvelnino rezultatą. Pamatėme, kad galime žaisti prieš šį Granitą, kuris, beje, irgi neturėjo kelių savo pagrindinių žaidėjų, todėl išėjome į aikštę itin kovingai nusiteikę.

Granitui pavyko įmušti iš toli, tačiau Tomašas puikiu smūgiu vėl sušvelnino rezultatą iki minimalios persvaros. Iki pat 84 minutės laikėsi intriga ir tada du "lempiniai" įvarčiai krito vienas po kito.

Teisėjai kažkodėl užskaitė penktą Granito įvartį ir neužskaitė mūsų įvarčio, tad baigėme 2:5. Nors jaučiamės, jog rezultatas neatspindi rungtynių ir galėjome išsinešti bent 1 tašką. Antrą ratą pradėjome sunkiai. Atrodo, kiekvienose rungtynėse žaidžiame protingą futbolą, bet dėl koncentracijos trūkumo gynyboje ir užtikrintumo kitame aikštes gale barstome taškus. Dirbame toliau ir jaučiame, jog įsibegėjant antram ratui tik stiprėjame kaip komanda,“ – apžvelgė Euforijos Tirolos futbolininkas Artūras Bazys.

Kaip bebūtų, rezultatyviausiasis visų trijų SFL divizionų futbolininkas Žygimantas Kirsis savo pasiekė – trivartį Euforijai įšaudė.

Ozo Tapyrai – Skaidiškės 3:0

Po pergalės prieš Trivartį, Ozo Tapyrai nuskriaudė ir Skaidiškes. Nedavę nė vieniems varžovams net įvarčio įmušti.

Tapyrams tai jau rimta pergalių serija.

Aišku, įveikti Skaidiškes labai padėjo pastarųjų žaidėjo Artūro Pivarausko raudona kortelė.

Štai kokį aprašą mums atsiuntė Ozo Tapyrų atstovas Karolis Tretjakas: „Susirinkome neblogai, o rezultatas – puikus. Įvarčių skirtumas gana dėsningas, tačiau rungtynės būtų besiklostę kur kas atkakliau, jei ne varžovo žaidimas ranka Luiso Suarezo stiliumi ant vartų linijos ir gauta raudona kortelė.

Varžovai paliko neblogą įspūdį: turi jaunų ir greitų žaidėjų, tačiau suvokti, kaip pirmame rate jiems buvo pralaimėta net 0:7, yra gana sunku.

Galiu išskirti puolėjo Tomo Kiričenko sugrįžimą. Jis laimėjo dvikovą prieš vartininką ir pelnė įvartį, o antrame kėlinyje atliko rezultatyvų perdavimą. Taip pat stebėti rungtynių atėjo legendinis Tapyrų žaidėjas, o dabar jau sirgalius Vitalis.“

Žodžiu, kyla Tapyrai ir nekreipia dėmesio į mano prognozes. Pastarajam mačui spėjau Skaidiškių triumfą 3:1.

Trivartis – Geležinis Vilkas 1:3

Linksmokas Trivarčio futbolininko Artūro Stepanovičiaus rungtynių aprašymas: „Verta paminėti, kad per priešrungtyninį apšilimą prie Trivarčio priėjo Geležinio vilko vartininkas ir paprašė paskolinti kamuolį, mat jų ekipos vadovas užmiršo paimti bent vieną. Su sąlyga, kad lieka skoloje vieną praleistą įvartį, oponentų vartų sargui buvo įteiktas kamuolys. Reikia pažymėti, kad savo įsipareigojimų kariškių vartininkas laikėsi, o mes gailėjomės, kad nesusipratom užsiprašyti kažko daugiau...

Prasidėjus rungtynėms prie savo baudos aikštelės prieigų ramiai “priparkavome autobusą”, gerai suprasdami, kad atvirame futbole su puikiai fiziškai pasiruošusiais varžovais neturime jokių šansų. Ir tuo labiau paradoksalu, kad pirmą įvartį praleidome po jų kontratakos, kai pirmą kartą rungtynėse kiek didesnėmis pajėgomis pamėginome patraukti į priekį ir praradome kamuolį. Geležinis vilkas už tokį neapgalvotą veiksmą tuoj pat nubaudė staigia kontrataka ir įvarčiu. Pats Trivartis atakoje kažko įspūdingo nesukūrė - tiesiog gynėmės ir laukėme varžovų klaidos ar galimybės greitam išpuoliui. Kariškių vartų sargas turėjo vieną progą praleisti įvartį ir atsiskaityti su mumis už per apšilimą paskolintą kamuolį, tačiau atrėmė smūgį, atidėdamas skolos grąžinimą antram kėliniui.

Ilgainiui pradėjo tradiciškai trūkti jėgų ir antrame kėlinyje jau tik chaotiškai atsimušinėjome nuo varžovų atakų, o praleistų įvarčių priežastimi tapo nuovargis, jo išprovokuotos klaidos ir netikslūs sprendimai. Visgi džiugu, kad jauni Trivarčio naujokai sugebėjo sugeneruoti atsakomąjį įvartį (vartininko kaltės jame nebuvo nė lašo, tačiau žadėta skola grąžinta) ir rungtynių pabaigai bent jau sukūrėme kažkokią intrigos imitaciją, kai dar vienas mūsų įmuštas įvartis galėjo paskutines minutes padaryti ypatingai karštomis. Turėjome dar vieną pusprogę iki minimumo sumažinti atsilikimą, tačiau jos neišnaudojome. Be to, ir patys varžovai kelis kartus galėjo galutinai sudėlioti visus taškus ant “i”.

Galima sakyti, kad “Geležinis vilkas” gan ramiai įrodė savo pranašumą. Džiugina bent jau tai, kad pagaliau bent kažkiek padoriau sustovėjome gynyboje ir gan drausmingai laikėmės žaidybinio plano.“

Prognozuodamas spėjau nesunkią Vilkų pergalę 4:1. Nedaug ir tesuklydau.

Tėvynės Sąjunga – Katastrofa 3:3

Šiedu klubai – kaip tas patarlės šuo ant šieno. Nei pats ėdė (laimėjo, kad galėtų bandyti vytis Geležinį  Vilką ir atimti iš jo prizinę vietą), nei kitam davė.

Užtat man leido šimtu procentų atspėti rezultatą.

O susitikimas buvo labai permainingas ir įdomus. Sakyčiau – rimtas pretendentas į turo mačą. Pagal scenarijų – be konkurentų. Pagal svarbumą – turbūt irgi.

Tad pateikiame abiejų pusių pasisakymus

Vaidotas Kazlauskas (Katastrofa): „Pradėjom sėkmingai ir jau pirmos atakos metu įmušėm, bet tada atsileidome ir greit gavom du atgal. Netrukus išlyginom, bet prieš kėlinio pabaigą gavom trečią ir nuotaikos prieš pertrauką krito, nes jautėme, kad antroje kėlinio pusėje buvom geresni, tik tradiciškai nesugebėjom paversti susikurtų šansų įvarčiais ir praleidom patys

Antroje rungtynių pusėje TS natūraliai daugiau gynėsi ir bandė kabintis greitose atakose, o mes poziciniame puolime kažką rezgėme sunkiai. Bet tada už antrą geltoną buvo išvarytas jų žaidėjas, tuo pasinaudoję paskutinėmis sekundėmis išlyginome, bet pergalingam smūgiui jau pritrūko laiko.

Gaila, nes su tokia baigtimi turbūt galutinai plaukia viltys dar kautis dėl medalių, tačiau iš kitos pusės su TS esame labai panašaus pajėgumo tad lygiosios tarsi ir dėsningas rezultatas, kad ir kaip mums dėl jo būtų apmaudu. Turime dar kelias rungtynes lygoje, toliau kaunamės taurėje, tai galvų žemyn nenuleidžiam.“

Alvydas Eidukaitis (Tėvynės Sąjunga): „Rungtynės su Katastrofa - kaip visada kietos ir kovingos. Jau pirmos atakos metu prasileidome įvartį: po varžovų skerso vartininkas šaukia mano, gynėjas kyšteli koją ir kamuolys įrieda į vartus. Šitas įvartis - matyt greičiausias praleistas per mūsų klubo istoriją. Džiugu, kad po praleisto įvarčio nenuleidome rankų ir pavyko greitai išlyginti bei persverti rezultatą. Katastrofa daugelį atakų bandė užbaigti tolimais perdavimais savo puolėjams, kurie pirmame kėlinyje turėjo kelis neblogus momentus. Antrame kėlinyje rungtynės vyko lygiai: Katastrofa bandė lyginti, o mes gynėmės beveik be klaidų. 80min. krašto gynėjas gavo nereikalingą antrą geltoną kortelę ir mus varžovai užspaudė.

Prasileidome įvartį po skerso. Jų žaidėjas buvo pasilikęs nuošalėje (po kampinio) labiau nei aiškioje, galva permetė mūsų vartininką. Keista, bet šoninis teisėjas jos nepastebėjo, net varžovų džiaugsmas pelnius įvartį buvo pavėluotas, tik po gilios pauzės. Apmaudu prasileisti tokį įvartį ir paleisti pergalę. Rungtynės buvo geros, rezultatas, manau, - teisingas.“

Granitas Senjorai – Futboliukas 2:0

Prognozuodamas šias rungtynes sakiiau, kad vis dar pretenduojančiam į trečiąją  vietą Futboliukui Naujojoje Vilnioje džiaugtis neteks ir rungtynės pasibaigs lygiosiomis 1:1.

Nes Granito Senjorai pastaruoju metu tiesiog mėgaujasi mačais su tokiais pretedentais į medalius. Tai paliūdyt gali ir Tėvynės Sąjunga, ir Euforija.

Žodžiu, Futboliukui teko nesidžiaugt dar labiau negu aš spėjau – Granitas Senjorai nudobė trečią panašaus pajėgumo auką.

Negali sakyti, kad šeimininkai ėmė ir be vargo patvarkė varžovus. Abu įvarčius Senjorai įmušė po pertraukos. Ir tikrai ne iš karto po pertraukos.

Ir po šių trijų pergalių Granito Senjorai turnyro lentelėje patys privijo bent jau žemiausią tų nusitaikiųsių į medalius vidutiniokų grandies ribą – Euforiją Tirolą.

Granitas Senjorai – Geležinis Vilkas

09.21 11.00 Naujoji Vilnia. Naujasis

Granitas Senjorai priims dar vieną pretendentą į trečią vietą. Šį sykį – labai realų.

Pirmą ratą tas pretendentas apibėgiojo Naujosios Vilnios senukus 7:1.

Bet aš netikiu, kad tai pasikartos šį savaigalį. Spėsiu Vilko pergalę, bet labai sunkioje kovoje – 2:1.

Granitas B – Futboliukas

09.21 13.00 Naujoji Vilnia. Naujasis

Pirmą turą lyderis prieš Futboliuką išsikankino pergalę 1:0.

Vis tik dabar manau, kad granitiečiai laimės užtikrinčiau. 4:0.

Skaidiškės – Trivartis

09.22 16.30 Rudaminos Žolės Riedulio

Į Rudaminą atvyks Trivaratis, kuris namuose skaidiškiečius nugalėjo 3:1.

Ir nors šeimininkams negalės atstovauti gynėjas Artūras Pivarauskas, spėsiu, kad jie pasieks revanšą. Rezultatu 3:0.

Ozo Tapyrai – Stickers

09.22 17.00 Panerio

Mačas su autsaideriais Ozo Tapyrams – puiki proga pratęsti savo pergalių seriją iki trijų.

Bet vienintelį savo turimą tašką Stickers pirmą ratą iškovojo būtent iš Ozo tapyrų.

Todėl ir negaliu užtikrintai teigti, kad ims Tapyrai ir lengvai prieš Lipdukus laimės.

Spėsiu ne pačią lengviausią straubliuočių pergalę 3:1.

Katastrofa – Euforija Tirola

09.22 18.00 Fanų

Pirmą ratą šių komandų dvikovoje triumfavo Euforija – 3:1.

Dabar Euforijai padėti negalės jos įvarčių mašina Laurynas Slavinskas.

Nelengva atspėti dviejų panašaus pajėgumo komandų susitikimo rezultatą, bet aš bandysiu statyti ant lygiųjų 2:2.

Tėvynės Sąjunga – Navigatoriai Old Boys

09.22 20.00 Fanų

Pirmą ratą, kai Tėvynės Sąjunga buvo laikome milžinų žudike, ji nugalėjo Navigus 3:2.

Atsakomosiose rungtynėse TS negalės padėti diskvalifikuotasis gynėjas Mykola Lemko.

Spėsiu gan atkaklią kovą ir Old Boys revanšą 3:1.