B divizionas: Lyderis pergalę išplėšė paskutinę akimirką Visos

FK Katastrofos nuotr.

Vis tik svarbiausi Sekmadienio Futbolo Lygos B diviziono 17-ojo turo įvykiai vyko ne Tėvynės Sąjungos ir Navigatorių Old Boys rungtynėse, o Naujojoje Vilnioje. Taip, galima sakyti per TS – Navigų mačą buvo pasiektas pastarųjų revanšas už pralaimėjimą pirmajame rate, bet tai tik graži patetika.Realiai Old Boys privalėjo laimėti prieš antrą ratą nusižaidusią Tėvynės Sąjungą ir laimėjo. Iš tiesų – eilinę pergalę.

Laimėjo ir lyderis Granitas B. Tik į eilinę jo pergalė panaši nebuvo.Tik per teisėjo pridėtą laiką jis pajėgė palaužti Futboliuką – komandą, kuri laikoma gerokai neparankia varžove akivaizdžiam B diviziono lyderiui.

Kitas Granitas – Senjorų laimėjo ketvirtą pergalę paeiliui prieš komandą, nusistačiusią tapti prizininkę. Šįsyk smogta buvo Geležiniam Vilkui.

Granitas Senjorai – Geležinis Vilkas 3:0

Dabar, kai Granito Senjorai įveikė dar ir Geležinį Vilką, pradėjau galvoti – o kodėl gi jiems patiems nepabandžius dėl prizų pakovoti? Na ir kas, kad prieš sezoną tokių idėjų neturėjo?

Šiaip Granitas Senjorai atsilieka nuo to paties Geležinio Vilko vienuolika taškų (nors vienerias rungtynes dar turi kišenėje) ir tai yra gana nemažai. Ir dar Katastrofa su Futboliuku po kojomis maišosi. Bet Vilkui prieš akis – labai rimti varžovai, Katastrofa su Futboliuku nėra taip toli pabėgusios, tad jei Granitas Senjorai taip ir laimėtų rungtynes po rungtynių, žiūrėk ir netikėtumo būtų galima sulaukti.

Bet iš tų svajų grįžkime prie praėjusio sekmadienio mačo. Apie jį keliais žodžiais – Geležinio Vilko komandos vadovas Darius Indriūnas: „Pirmame rate  Granito Senjorai paliko gerą įspūdį. Matyt jie padarė išvadas nes antrame rate nepavyko jų apibėgti kaip tai darėme pavasarį. Nors buvo momentų, kai galėjome pakreipti rungtynes sau tinkama vaga, bet, deja, nepasinaudojome susikurtomis progomis. Tenka pripažinti priešininkų pergalę.“

Prognozuodamas nieko neatspėjau. Tikėjausi Geležinio Vilko pergalės 2:1.

Granitas B – Futboliukas 2:1

„Vakar vykusios rungtynės baigėsi sunkia B komandos pergale prieš Futboliuką rezultatu 2:1.

Paskutinę rungtynių minutę po aukšto Pavelo Jurevičiaus perdavimo smūgiu galva pergalę komandai išplešė Darius Kazubovičius“, - rašo socialinio tinklo Facebook Granito klubo paskyra.

Pridėti galima tai, kad pirmasis įvartį įmušė Futboliukas. Įdėjo Granitui prieš pertrauką į rūbinę.

Jau antrąją antro kėlinio pusę Granitui B pavyko sulyginti rezultatą, o po to, kaip jau rašyta, šeimininkus gelbėjo D. Kazubovičiaus galva.

Pirmą ratą Futboliukas irgi buvo visiškai nenusiteikęs pralaimėti lyderiui. Ir tąkart gelbėjo D.Kazubovičius, įmušęs vienintelį rungtynių įvartį.

O prognozuodamas laimėtoją atspėjau. Bet kas iš to, jei pranašavau užtikrintą Granito B pergalę 4:0...

Skaidiškės – Trivartis 5:3

Ir čia nugalėtoją atspėjau. Bet prognozavau, kad Skaidiškės laimės be jokių dramų 3:0, o ne tokį permainingą mačą, kuriame buvo visko, ko nori: abiejų komandų atakų, neįskaitytų įvarčių, tai vienų, tai kitų naudai kitusio rezultato, baudinių ir t.t.

Tad tikrai ta Skaidiškių pergalė nebuvo tokia įtikinama, kaip maniau.

Žodžiu, apie visą tai – Trivarčio komandos atstovas Artūras Stepanovičius: „išvykos į akistatą su Skaidiškėmis kiek prisibijojau dėl neįprasto Rudaminos stadiono, tačiau nuaidėjus startiniam teisėjo švilpukui atrodė, kad pirmi prie aplinkybių prisitaikėme būtent mes - greitai įridenome du įvarčius ir turėjome dar kelias neblogas progas padidinti savo persvarą. Atrodė, kad užklupome varžovus netikėtai ir ramiai valdome situaciją. Tačiau vartininkas gavo traumą, užsidirbome 11 metrų baudinį ir Skaidiškėms pavyko atsitiesti ir jau pirmame kėlinyje išlyginti rezultatą. O antrojoje rungtynių dalyje jau prasidėjo “sūpynės” - žaidimas jau vyko be vidurio ir vis sunkiau darėsi sugaudyti varžovus. Apmaudu, kad pasiekę išlyginamąjį įvartį tuoj pat praleidome vėl, o pačioje pabaigoje šoninis teisėjas užfiksavo nuošalę ir neįskaitė mūsų įvarčio. Galiausiai varžovai įtvirtino savo pranašumą penktu įvarčiu ir kovingos rungtynės baigėsi gan apmaudžiu pralaimėjimu: po pirmo kėlinio tikėjomės kur kas daugiau.

Galima konstatuoti, kad Trivartis sužaidė geriausias 15 minučių šiame sezone ir gaila, kad futbolo rungtynės trunka kiek ilgiau... Be to gan ilgam laikui netekome vartininko (išnarintas pirštas), o jo pakaitinis gerokai apsidaužė šonus griuvinėdamas toje kietoje aikštėje ir apie būsimą stovėjimą vartuose kalbėjo aptakiomis frazėmis. Akistatai su Granito senjorais bandysime lopyti atsiradusias spragas ir tikėtina, kad dėl to gerokai nukentės žaidimo kokybė (kurios visą sezoną Trivartyje ir taip nebuvo itin daug).“

Ozo Tapyrai – Stickers 2:0

Šio mačo rezultato spėjimas man nusisekė neblogai. Nors tiesiai į devyniuką nepataikiau, bet 3:1 – jau panašus rezultatas į 2:0.

Ir pirmiausiai čia pagirsiu ne nugalėtojus Ozo Tapyrus, o Stickers. Absoliutus pirmenybių autsaideris, matyt, vėl nusiteikė pakovoti, surinko 13 žmonių ir negavo tokiu rezultatu, po kurio ir rinktis nesinori ir kokių šios komandos šio sezono rungtynėse būta ne vieno.

Pirmą kėlinį Lipdukai varžovams ir nenusileido, Tapyrai lengviau atsidusti galėjo tik pelnę įvartį po pertraukos. O užtvirtino rezultatą jie apskritai pačioje mačo pabaigoje.

Ir vis tik tai pastariesiems kur kas geresnis rezultatas negu pirmąjį ratą. Nes vienintelį savo tašką Stickers ir iškovojo iš Ozo Tapyrų, pavasarį sužaidę su jais lygiosiomis 3:3.

Na o dabar atėjo laikas pagirti ir straubliuočius. Tai buvo trečioji Ozo Tapyrų pergalė paeiliui ir jie antram ratui vos persiritus į antrą pusę lenkia savo paties pirmojo rato skaičius trimis taškais.

Katastrofa – Euforija Tirola 3:1

Savo prognozėje spėjau nė vienos komandos negeidžiamas lygiąsias 2:2. Bet visai neatspėjau.

Katastrofa, supratusi, kad jau labai rimtai svyla uodega ir nelaimėjus gali užmiršti svajones apie medalį, atkeršijo euforikams už pralaimėjimą 1:3 pirmąjį ratą, įveikusi juos lygiai tokiu pat rezultatu.

Pasakoja laimėjusios komandos futbolininkas, vieno Katastrofos įvarčio autorius Nedas Suokas: „Surinkome tik 13 žmonių ir nusiteikėme, kad rungtynės bus sunkios bei pareikalaus labai daug jėgų. Spausti varžovų galimybės neturėjome, todėl sąmoningai atidavėme kamuolio kontrolės persvarą ir bandėme tinkamai išnaudoti susikurtas kontratakas bei visus standartus. Pirmame kėlinyje po pakelto baudos smūgio Danielius kyštelėjo koją laiku ir vietoje, taip pakreipdamas kamuolio kryptį ir išvesdamas mus į priekį. Po įvarčio Euforijos spaudimas dar padidėjo, tačiau apsigynėme ir į pertrauką išėjome turėdami vieno įvarčio persvarą. Prasidėjus antram kėliniui žaidimas suvienodėjo, bet neilgai trukus varžovai rezultatą išlygino. Toliau apsikeisdavome pavojingomis atakomis, tačiau galutinėje stadijoje vis pritrūkdavo tikslumo. Artėjant rungtynėms link pabaigos pavyko įmušti puikų baudos smūgį, po kurio dar labiau atsitraukėme į gynybą ir stengėmės nepraleisti įvarčio per likusį laiką. Puikios gynybos dėka įvarčio nepraleidome, o jau pačioje pabaigoje po greitos atakos rungtynes uždarė Ramūnas. Galima pasidžiaugti tuo, kad beveik kiekvienas standartas baigėsi pavojingais epizodais ar įvarčiais, kurie ir nulėmė šią svarbią pergalę.“

Tėvynės Sąjunga – Navigatoriai Old Boys 1:3

Ir pabaikime turą tomis rungtynėmis, kurių rezultatą aš atspėjau šimtu procentų.

Ir nors Tėvynės Sąjungai rungtynės prasidėjo puikiai – jau 4-ą minutę ji pirmavo, o po to netrumpai laikėsi nepraleidusi, apie šeimininkų pergalę galvoti buvo sunku. Per antrąjį ratą TS patyrė jau penktąjį pralaimėjimą ir surinko vos vieną tašką.

Žodžiu, Tėvynės Sąjunga antrajame rate – ne tas pats, kas pirmajame.

O gal čia tokia jos lemtis? Juk politikoje per rinkimus konservatoriai irgi antrąjį ratą sužaidžia kur kas prasčiau?

Žodžiu, pertrauką praleidę buvus lygiam rezultatui, antrą kėlinį Navigai dviem įvarčiais viską sudėliojo į savo lentynėles.

Anonsas

Ozo Tapyrai – Tėvynės Sąjunga

09.29 16.00 Panerio

Pirmąjį ratą šiuodvi komandos tarpusavio rungtynes baigė lygiosiomis 1:1.

Dabar jos abi yra labai skirtingų nuotaikų. Tapyrai skina pergalę po pergalės, TS per daugiau nei pusę antrojo rato surinko vos vieną tašką.

Spėsiu Ozo Tapyrų pergalę 2:0.

Stickers – Skaidiškės

09.29 16.00 Fanų

Stickers pirmą mačą Rudaminoje pralaimėjo net 2:10.

Manau, Fanų stadione tiek daug skaidiškiečiai neįmuš, bet laimės. 6:0 jų naudai.

Geležinis Vilkas – Granitas B

09.29 17.30 Kariškių

Šiemet pirmąjį ratą Vilkai Granitui B nusileido 0:2. Bet sugebėjo atsirevanšuoti SFL taurės turnyre (4:2).

Vis tik nemanau, kad B divizione yra komandų, gebančių įveikti Granitą B du kartus per metus. Laimės Naujosios Vilnios komanda 3:1.

Trivartis – Granitas Senjorai

09.29 18.00 Fanų

Pirmąsias rungtynes Naujojoje Vilnioje Granitas Senjorai laimėjo 2:1.

Manau, kad dabar jie pratęs savo dabartinę pergalių seriją, nugalėdami Trivartį 3:1.