B divizionas: Lentvaris bei Vova toliau nestabdo Visos

Baigėsi dar vienas turas B divizione ir jo laimėtojomis galime deklaruoti antraštėje paminėtas ekipas – jos abi ne tik kad iškovojo daugiau nei užtikrintas pergales, tačiau ir sulaukė tiesioginių konkurentų lygiųjų, po kurių nei viena iš jų nesugebėjo priartėti. Taip pat galima paminėti ir Stickersus – jie tęsia savo prisikėlimą ir iškovojo jau antrąją pergalę iš eilės.

Spėta rezultatų: 75

Tiksliai atspėta baigčių: 35

Tiksliai atspėta rezultatų: 2

Imperialas 3:3 Tėvynės Sąjunga

Turą neblogu įvarčiu fejerverku atidarė dvi apatinėje lentelės dalyje įsitaisiusios komandos, turėjusios rimtų bėdų su savo gynyba. Kaip galima matyti iš rezultato – gynybiniais veiksmais nei vieni, nei kiti per daug nesužibėjo ir šeštadienį.

Tiesa, čia turbūt liūdnesni gali būti TS futbolininkai – būtent jie net du kartus turėjo, atrodytų, saugią dviejų įvarčių persvarą, tačiau nei karto nesugebėjo jos išlaikyti – dar pirmaujant 3:1, antrojo kėlinio pradžioje sekusi trumpa, bet gera Imperialo atkarpa leido jiems išlyginti rezultatą ir po ilgos ilgos pertraukos iškovoti tašką. Vis dėlto, nei vienos, nei kitos komandos padėties lentelėje tai reikšmingai nepagerino.

Prognozėje lygiąsias ir numačiau, tik maniau, kad komandos pasižymės po vieną kartą mažiau.

Top Kickers 1:1 Pagiriai

Centrinės turo rungtynės vyko Panerio stadione, kur TK priėmė tiesioginius varžovus iš Pagirių. Rungtynės tikrai buvo atviros, savų šansų turėjo abi pusės, tačiau pirmame kėlinyje kamuolys į vartus taip ir neįkrito.

Antroje mačo dalyje braižas nesitęsė, dominavo greitas ir atakuojantis futbolas, o pirmieji iš to dividendų gavo šeimininkai, kai jų puolėjas Vytautas Stankūnas gražiu smūgiu iš posūkio nuginklavo Pagirių vartininką. Visgi, šie nesutriko, toliau puolė ir pačioje pabaigoje po Romualdo Kurmino smūgio rezultatas buvo išlygintas. Gana tiksliai mačo įvykius nupasakoja SFL komandos užfiksuota video santrauka:

„Gaila, kad nepavyko išsaugoti pergalės, bet mačas iš tiesų buvo labai atkaklus, o rezultatas, matyt, teisingas“ – pripažino TK vadovas Mantas Urbonas. – „Turėjom kelias geras progas užbaigti intrigą rungtynėse, bet savo šansais nepasinaudojom. Žiūrint į lentelę darosi kiek neramu, nes dvi lyderiaujančios komandos jau pabėgo ženkliu atstumu nuo mūsų, o Pagiriai dar turi rungtynes atsargoje. Aišku baltos vėliavos nekeliame, tad stengsimės gerai pasirodyti likusiose rungtynėse. Pats žaidimas tenkina, vietomis žaidžiam tikrai gražiai, bet tos sėkmės kartais irgi pritrūksta. Savaitgalį turim rungtynes su Tėvynės Sąjunga, su kuria itin sunkiai vargom pirmajame rate. Matau, kad varžovai ne itin pasižymi gynyboje, bet puolime turi pajėgių žaidėjų, kurie gali nubausti už aplaidumą“.

Tuo tarpu Pagirių atstovas Marek Vasilevski irgi nebuvo itin patenkintas galutiniu mačo rezultatu: „Tai buvo tas atvejis, kai žaidimas yra labiau teigiamas, negu rezultatas. Sužaidėme lygiosiomis, bet tikslas buvo pergalė. Tačiau kai turi kokias 5-6 labai geras progas ir jų neišnaudoji – aišku, labai sunku tikėtis pergalės. Teigiamas dalykas tas, kad pabaigoje sugebėjome išlyginti rezultatą, nes pralaimėti rungtynes, kuriose tu pagal sukurtas progas dominuoji, būtų neteisinga ir labai apmaudu. Jei pavyks ateityje pagerinti realizaciją ir sumažinti klaidų kiekį gynyboje - vėl galėsim kovoti tik dėl aukščiausių rezultatų“.

Baigtį nuspėjau ir čia, tik maniau, jog ekipos geriau naudosis savo šansai ir pelnys kiek daugiau įvarčių.

Lentvaris 4:0 Katastrofa

Dar vieną pergalę kelyje link aukso įsirašė Lentvaris, Trakuose nepalikęs jokių šansų gana pozityviai antrąjį ratą pradėjusiai Katastrofai. Didelių įžvalgų čia nereikia – šeimininkai nuo pat pradžių buvo visa galva pajėgesnė komanda, progas kūrė vieną po kitos ir po to, kai pirmame kėlinyje per dešimties minučių atkarpą pelnė tris įvarčius – mačo baigtis buvo išspręsta.

Antroje pusėje svečiai, pajutę šiokį tokį favoritų atsipalaidavimą, susikūrė kelias pusproges, tačiau jomis nepasinaudojo, gavo ketvirtą ir, kaip teigė jų facebook profilis, užkandę kibinų ir atsigėrę tam tikrų gaiviųjų gėrimų, išvyko atgal į Vilnių.

Lentvario persvara abejoti nebuvo didelių priežasčių, tik spėjau, kad jie iškovos pergalę kiek kuklesniu skirtumu 3:1. Na, bent jau su bendru įvarčių skaičiumi pataikiau....

Du įvarčius nugalėtojams pelnė Andrej Kostevič.

Vova 6:0 Granitas2

Savo darbą reikiamai atliko ir Vova, neleidusi Lentvariui atitolti per daug toli. Tiesa, rezultatas gal kiek apgaulingas, nes Vova, nors ir turėjusi persvarą, su svečiais vargo gana ilgai. Pirmą įvartį įmušę dar pačioje mačo pradžioje, antrojo voviniai turėjo laukti net iki kėlinio pabaigos.

Antrame kėlinyje (tiksliau – pirmoje jo pusėje) turimų šansų versti įvarčiais vėl nesisekė, bet paskutinėmis minutėmis jau kai pasipylė tai pasipylė... Greitai vienas po kito sukrito net keturi tikslūs smūgiai ir voviniai nepaliko svečiams jokių minčių apie pozityvią rungtynių baigtį.

Laimėtojų gretose du kartus pasižymėjo legionierius Abongile Ngamlana.

Prognozėje numačiau vovinių pergalę, tačiau, žinoma, ne tokiu skirtumu.

Trivartis 1:3 Stickers

Paskutiniame turo susitikime santykius aiškinosi dvi apatinės lentelės dalies komandos, turėjusios ambicijų kiek nuo ten atsispirti. Vis dėlto, sėkmė lydėjo tik vieną – būtent Stickers sužaidė dar vienas geras rungtynes ir iškovojo antrąją pergalę iš eilės. Apie rungtynes pasakoja Trivarčio atstovas Artūras Stepanovič:

„Šis pralaimėjimas parodė, kad Trivarčio „senoji gvardija“ akivaizdžiai nebepatempia SFL B diviziono lygio. Tądien vykęs Vilniaus maratonas kiek praretino mūsų gretas, kadangi kai kurie žaidėjai prioritetą suteikė būtent šiam renginiui, o ne rungtynėms. Sezono pradžioje atsiradę naujokai ilgainiui kažkur dingo, tad remtis teko būtent ilgamečiais Trivarčio žaidėjais, kuriems, kaip rodo kelios pastarosios rungtynės, be papildomų jėgų injekcijos nuo atsarginio suolo, tinkamą rungtynių tempą pavyksta išlaikyti maždaug 30-45 minutes.

Žaisdami be keitimų kontržaidimą Stickers‘ams sugebėjome pasiūlyti tik pirmajame kėlinyje. Kol dar turėjome jėgų pasižymėjome įvarčiu, tačiau tuoj pat praleidome atsakomąjį, o antrojoje rungtynių pusėje varžovai perėmė iniciatyvą ir nebeleido nieko sukurti prie jų vartų. Abu antrame kėlinyje praleisti įvarčiai buvo identiški – labai prastai gynėmės po kampinių. Nuovargis ir jo įtakota koncentracijos stoka lemdavo tai, kad nebespėdavome paskui savo dengiamus žmones, lėtai reaguodavome į įvykius aikštėje, tad po kampinių vis „pamesdavome“ tiesioginius oponentus ir šie pasinaudodavo savo progomis. Patys jokių progų antrame kėlinyje nesukūrėme, tad Stickers tikrai pelnytai nugalėjo. Su tokiu fiziniu pasiruošimu, žaidimo kokybe ir motyvacija mes tikrai neatitinkame B diviziono lygio.

Sekmadienį laukia diviziono lentelės požemio titanų mūšis. Abiejų komandų šansus vertinu visiškai vienodai. Daug kas priklausys nuo žaidėjų susirinkimo – pirmame rate turėjome gan ilgą atsarginių suolą, tad nekilo didesnių problemų su žaidimo ritmu ir sparta. Paskutiniuose turuose labai sunkiai susirenkam, tad tai ir bus kone lemiamas faktorius, įtakosiantis galimus rungtynių scenarijus. Vienintelę pergalę šiame sezone iškovojome būtent prieš Imperialą. Norėtųsi pakartoti...“

„Pirmos 15 minučių buvo sunkios, kažkaip nesiklijavo mūsų žaidimas, realiai pradėjome žaisti po praleisto įvarčio - atsirado ir kamuolio kontrolė, ir progos“ – sakė Stickers vadovas ir vieno iš įvarčių autorius Ruslanas Daškevičius. – „Išlyginamąjį įvartį įmušėme kulnu po perdavimo iš krašto. Antram kėliny jautėsi, kad Trivarčio žaidėjai pavargę, nes jie nemažai laiko praleisdavo be kamuolio, bet sugebėdavo susikurti pusprogių. Įmušėme abu įvarčius po kampinių, bet ne tiesioginiais smūgiais, o po pakartotinų bandymų. Kėlinio pabaigoje turėjome dar bent 2-3 geras progas, bet jų reazliuoti nepavyko. Šiai dienai nuotaikos išties yra geros ir artimiausiame ture tikrai bandysime pridaryti tapyrams problemų“.

O čia prašoviau visiškai – spėjau šeimininkų pergalę, tačiau gal kiek nuvertinau tą dieną vykusio maratono faktorių.

REZULTATYVIAUSI

Nors šiame ture aikštę paliko „tuščias“, rezultatyviausiu vis dar išlieka Top Kickers atstovas Deividas Maciulis su 18 tikslių smūgių. Prie jo priartėjo du kartus Katastrofą nubaudęs Andrej Kostevič (Lentvaris) su 16 įvarčių, o trečias kol kas lieka kitas TK puolėjas Simonas Stankevičius, pasižymėjęs 14 kartų.

ANONSAS

Šį kartą turas per daug vėl neišsitemps ir truks nuo šeštadienio iki sekmadienio. Jame nedalyvaus Katastrofa.

Granitas2 – Lentvaris

09.15 (šeštadienis), 12.00, Naujosios Vilnios

Šeštadienio vidurdienį, skambant (tikėtina), gretimai esančios bažnyčios varpams, Lentvaris bandys pratęsti savo sėkmingą pasirodymą ir iškovoti dar vieną pergalę. Tuo tarpu šeimininkams reikės siekti atsitiesti po tragiško pasirodymo su Vova. Gal panašaus sutriuškinimo ir nepatirs, tačiau sunku numatyti scenarijų, pagal kurį šeimininkai čia iškovoja pergalę – 1:3.

Pagiriai – Vova

09.15 (šeštadienis), 17.00, Dilgynė

Sužaidę su vienais lentelės kaimynams, po savaitės Pagiriai išbandys jėgas su kitais. Vova pastaruoju metu tikrai žaidžia užtikrintai ir mėgaujasi futbolu, o Pagirių futbolininkai antroje sezono pusėje pradėjo vis dažniau barstyti taškus ir komplikuojasi sau kovą dėl medalių. Tačiau bandysiu rizikuoti ir spėsiu lygiąsias, kuriomis labiausiai (savo pergalių atveju, aišku), apsidžiaugs Lentvario bei Top Kickers futbolininkai – 2:2.

Ozo tapyrai – Stickers

09.16 (sekmadienis), 17.00, Panerio

Praėjusiame ture išeiginę turėję tapyrai šį kartą priims neblogoje formoje esančius Stickers futbolininkus, kurie kol kas sėkmingai vykdo pakilimo iš dugno operaciją ir laužia tiesioginius lentelės kaimynus. Pergalė prieš oranžinius juos rimtai grąžintų į kovą dėl vietos po saule lentelės viduryje, tačiau prognozuoju, jog trimis taškais čia nesidžiaugs nei vieni – 0:0.

Trivartis – Imperialas

09.16 (sekmadienis), 18.00, Fanų

Jei Pagirių – Vovos mačas bus centrinis lentelės viršūnės mačas, tai šios rungtynės bus kertinės kovoje dėl išlikimo abiems pusėms. Imperialas parodė, kad su panašaus pajėgumo komandomis kovoti tikrai gali, o pastaruoju metu vangiai besirenkančiam Trivarčiui tai nieko gero nežada. Tačiau būsiu linkęs manyti, šeimininkai vis tik įrodys savo pranašumą – 2:1.

Tėvynės Sąjunga – Top Kickers

09.16 (sekmadienis), 20.00, Fanų

Turą uždarys dvi skirtingo braižo komandos – vieni mėgsta nemažai mušti, kiti kiek mažiau mėgsta gintis. Tad nugalėtojas čia lyg ir gali būti tik vienas. Tiesa, sunku numanyti, kiek dar tęsis TS gynėjų atostogos aikštėje, tačiau spėju, kad tądien TK puolėjai dar pagerins savo įvarčių statistikas – 1:5.