B divizionas: Lentvaris atsigauna, viršuje pradeda trūkti oro Visos

Kolega, ruošiantis III-ios  lygos apžvalgas, ne kartą yra minėjęs, jog būtent šios pirmenybės, jo manymu, šiemet yra įdomiausios ir mažiausias nuspėjamos. Aš norėčiau jį pakviesti užmesti akį į B diviziono lentelę – galbūt tai privers jį kiek pakeisti nuomonę? „Lentvaris“ antrojo rato starte įsirašė antrą pergalę iš eilės, o „Žaibai-Viltis“ suklupo ir nepasinaudojo puikia proga tapti vienvaldžiais lyderiais.

Spėta rezultatų: 78

Tiksliai atspėta rezultatų: 3

Tiksliai atspėta baigčių: 28

„Mostiškės“ 2:3 „Ozo tapyrai“

Turas startavo Nemenčinėje, kur „Mostiškės“ į aikštę išėjo su vieninteliu tikslu – iškovoti pergalę, revanšuotis tapyrams už pirmajame rate patirtą nesėkmę ir pagaliau pradėti kopti aukštyn lentelėje. Ir startavo jie neblogai – 17-ąją minutę, pasinaudojęs neužtikrintu vartininko žaidimu, šeimininkus į priekį išvedė Danil Nikitin. Tiesa, persvara išliko neilgai, mat jau po trijų minučių, „uždarydamas“ skersą perdavimą rezultatą išlygino Tomas Markūnas. O antrojo kėlinio pradžioje į priekį išsiveržė oranžiniai, kai baudos aikštelėje kamuolį gavęs Raimondas Žilevičius apsisuko, ir smeigė neatremiamą smūgį į viršutinį vartų kampą. Po pelnyto įvarčio svečiai kiek atsitraukė, leisdami „Mostiškėms“ kiek ilgiau būti su kamuoliu ir bandyti kurti progas. Tačiau jiems to padaryti nepavyko, o tapyrai už tai baudė dar kartą – šį kartą 11m. baudinį realizavo Aleksandras Zabrynas. Tiesa, šeimininkų teigimu, kelios akimirkos prieš paskirtą baudinį teisėjas neužfiksavo pražangos prieš jų žaidėją. Likus apie penkiolika minučių iki mačo pabaigos Eduard Grudinskij baudos smūgiu sušvelnino rezultatą, bet tai ir buvo viskas, ką „Mostiškėms“ šiose rungtynėse pavyko nuveikti.

„Spėjome pasipildyti atakuojančio pobūdžio naujokais, kurie pridėjo daugiau potencialo puolime, tad „antru numeriu“, kaip įprasta, nežaidėme. Žinoma, po antro įmušto įvarčio skyrėme didesnį dėmesį vartų saugumui ir tada varžovai kėlė ne vieną kampinį ar pavojingai smūgiavo iš toli. Šiame mače galėjome pelnyti ir penkis įvarčius bei pagal susikurtas pavojingas progas tikrai „Mostiškėms“ nenusileidome. Tiesa, jie turėjo puikią progą paversti rezultatą 3:3, kol mes švaistėme vėjais pavojingas kontratakas. Varžovai tikrai pajėgūs, bet galbūt jiems trūko tvirtesnių pajėgų ant atsarginių žaidėjų suolo“ – po mačo teigė tapyrų atstovas Karolis Tretjakas.

Spėjau lygiąsias, nepataikiau...

„Valčiūnai“ 1:4 „VJFK Trakai“

Savotiška Rūdiškių aikštė, daug geriau pažįstama Trakų komandai, šį kartą jiems ir vėl buvo sėkminga. Nors antro kėlinio pradžioje Jurij Mendus dar buvo sumažinęs skirtumą iki 1:2, tačiau „VJFK Trakų“ komanda per likusį laiką pelnė dar du įvarčius ir iškovojo užtikrintą pergalę, tokiu būdu grįždama į lentelės viršų – vietą, kurioje jie tikėjosi būti jau nuo sezono pradžios. Šioje akistatoje du įvarčius Trakų komandai pelnė Mantas Orintas.

„Keistas jausmas žaisti tokioje aikštėje, kur kamuoliui palikus šoninę liniją, jis nesunkiai išmetamas į baudos aikštelę ir iškart įmušamas įvartis. Įmušėme mes, įmušė ir jie tokį įvartį. Tikrai nestandartinė aikštė, bet tegu dėl to atsakomybę prisiima SFL -  kad leidžia žaisti tokiose aikštėse.  O rungtynės - tokios, kokių ir tikėjomės - sunkios.

Pridursiu, kad varžovai įmušė labiau dėl mūsų klaidų. Mes ir patys neturėjome kelių pagrindinių žaidėjų, tad rezultatas dėsningas“ – akmenukų ir į SFL daržą pasvaidė „Valčiūnų“ atstovas Tomas Narkevičius.

Čia „Trakų“ pergalę nuspėjau teisingai, tik maniau, jog ji bus vienu įvarčiu didesnė – 4:1.

„Lentvaris“ 5:3 „Trivartis“

Antrą savaitę iš eilės įvarčių lenktynėse sudalyvavo „Trivartis“, ir antrą kartą tas lenktynes pralaimėjo. Šį kartą juos už klaidas baudė antro rato pradžioje tikrą renesansą išgyvenanti Lentvario komanda. Mačą tvirčiau pradėjo šeimininkai, kurie gana greitai raudonuosius nubaudė dviem įvarčiais. Šie rezultatą netrukus sušvelnino, tačiau esminis lūžis įvyko antroje kėlinio pusėje, kai į Lentvarį ir taip su vienu keitimu atvykusius svečius teisėjas nubaudė dar ir raudona kortele. Tiesa, ji buvo visiškai pelnyta: už dvi šiurkščias pražangas po geltoną kortelę gavo Mindaugas Paulauskas ir paliko saviškius dar sunkesnėje padėtyje. Prieš pat pertrauką šeimininkai pelnė ir trečią įvartį, tokiu būdu ilsėtis išeidami daug geresnių nuotaikų. Antroji mačo dalis iš esmės buvo formalumas – svečiai nebeturėjo nei jėgų nei galimybių nuveikti kažką daugiau, o tuo pasinaudodami „Lentvario“ futbolininkai pelnė dar du įvarčius, rezultatą paversdami triuškinamu. Nors mačo pabaigoje svečių atakų lyderis Arminas Lapinskas dar spėjo pelnyti du įvarčius, „Trivarčio“ nuotaikų tai per daug nepagerino ir namo jie grįžo tuščiomis.

„Prastas oras, klampi aikštė, energijos ir užsidegimo trūkumas, keitimų stoka. Visa tai ir plius dar oponentų aktyvus žaidimas ir lėmė mūsų pralaimėjimą. Paskutinėse dvejose rungtynėse kažkaip jaučiasi ryškus disbalansas žaidime – pernelyg daug dėmesio suteikiam puolimui ir pamirštam gynybą, apnuogindami užnugarį. Tai ir lemia, kad įmušam sau nebūdingą gan didelį kiekį įvarčių, tačiau visa tai - gynybos sąskaita. „Lentvaris“ šiose rungtynėse buvo energingesnis, kovingesnis ir aktyvesnis. Ko gero, prasidėjo šios komandos atgimimas“ – sakė svečių atstovas Artūras Stepanovič.

Spėjimas buvo lygiosios. Panašu, jog pagal žaidimo eigą buvau gana toli nuo savo tikslo.

„Katastrofa“ 1:1 „Futbolo Broliai RAILANA“

Centrinėje turo akistatoje nuo pradžių kiek aktyvesni buvo svečiai, bet „Katastrofa“ nuo pirmųjų atakų bangų apsigynė sėkmingai ir kėliniui įsibėgėjant vis drąsiau lankėsi „Futbolo Brolių“ aikštės pusėje. Tiesa, sukurti rimtesnių šansų jiems nepavyko. Į priekį svečiai išsiveržė kėlinio viduryje, kai prie „Katastrofos“ vartų kilo sumaištis, ten atsidūręs Ričard Jankovskij, šūktelėjimu apgavo varžovus ir nesunkiai pelnė įvartį. Kaip rašė „Katastrofos“ facebook puslapis – „Fair Play idėjas visi supranta skirtingai“. Tiesa, po praleisto smūgio šeimininkai į duobę nekrito ir kėlinio pabaigoje net pataikė į skersinį. Antroje mačo dalyje mačas daugiausiai vyko aikštės viduryje ir, nors „Futbolo Broliai“ išsaugojo teritorinę persvarą, arčiau šeimininkų vartų atsidurti jiems nepavyko, tad laimę jie daugiausiai bandė tolimais smūgiais. Vienas tokių sudrebino geltonųjų vartų skersinį. Išlygino „Katastrofa“ pačioje mačo pabaigoje, kai, šeimininkams atsikirtus, greitoje atakoje įvartį stipriu smūgiu pelnė Modestas Šaulys.

„Jautėsi, kad ne viena komanda nenori pralaimėti ir, ko gero, nei viena nenusipelnė pralaimėti. Pačios rungtynės buvo kietos, atkaklios, bet korektiškos. Rezultatas mums nėra blogas, juk ištraukėm tašką pačioje rungtynių pabaigoje ir neleidom broliams pabėgti lentelėje. Sekmadienį vėl laukia kova dėl šešių taškų, tai ir vėl tikimės parodyti charakterį“ – į ateinantį savaitgalį jau žvalgėsi „Katastrofos“ atstovas Paulius Petravičius.

Spėjau, jog svečiai čia iškovos pergalę, bet „Katastrofos“ parodytas charakteris mano spėjimą pasiuntė šuniui ant uodegos.

„Stickers“ 2:0 „Žaibai-Viltis“

Vienas netikėčiausių rezultatų buvo užfiksuotas Dilgynėje, kur puikia proga tapti vienvaldžiais lyderiais nepasinaudojo „Žaibai-Viltis“. O mačo eiga buvo tokia, kokios ir galima tikėtis – svečiai daug daugiau laiko leido su kamuoliu, kai tuo tarpu „lipdukai“ kantriai spaudėsi gynyboje ir laukė savo šansų. Tą šansą gavo ir jį puikiai išnaudojo dar pirmoje kėlinio pusėje, kai po standartinės situacijos įvartį smūgiu galva pelnė Denis Govorkov. Po tokios eigos teritorinė svečių persvara tik dar labiau padidėjo, bet pramušti kompaktiškos „Stickersų“ gynybos, kaip ir pirmame tarpusavio mače, jiems niekaip nepavyko. Taškas rungtynėse buvo padėtas pačioje mačo pabaigoje, kai po puikaus individualaus reido kamuolį į tinklą pasiuntė Eduard Ratiuk.

Mano manymu „Žaibai-Viltis“ žaidžia geriausią futbolą mūsų divizione - paremtą kamuolio kontrole bei trumpais perdavimais, bet tuo pačiu šitas stilius yra itin parankus mums, kadangi galima susispausti prie savo vartų bei greitai kontratakuoti.

Esame patenkinti pergale ir pozityviai žiūrime į priekį - laukia derbis su TS“ – pergale džiaugėsi „Stickersų“ vadovas Ruslanas Daškevičius.

„Stickers“ mums tikrai neparanki komanda, bet dar labiau tikriausiai neparanki aikštės danga. Rungtynėse labai pritrūko aštrumo atakoje, geresnio bei efektyvesnio judėjimo be kamuolio. Na ir greičiausiai kažkiek noro. Nors turėjome ~80% kamuolio kontrolę, bet visgi nepavyko pramušti tankiai savo pusėje susigrūdusių varžovų. Be abejo turėjo įtakos ir tai, jog tą pačią dieną su pirma komanda žaidėme Kazlų Rūdoje ir keletas žaidėjų arba visai nežaidė, arba savęs galėjo skirti vos kokius 50% šiame susitikime. Kai turėjome tokią žaidybinę persvarą, žinoma, galima tikėtis daug geresnio rezultato, bet kai priešininkas sugeba pasinaudoti  mūsų individualiomis gynybos klaidomis, o mes ne - tai nieko daugiau kaltint ir negali, kaip tik save. Dabar turėsime keleto dienų pertrauką ir pagrindinė komanda jau šią savaitę nežais, todėl sekmadienį tikimės reabilituotis prieš „Katastrofą“, kur ketiname surinkti stipriausią sudėtį, kuri bus maksimaliai pailsėjusi ir pasirengusi. Nebeturime daugiau vietos klaidoms, jeigu norime laimėti pirmenybes“ – apie pralaimėjimo priežastis kalbėjo svečių treneris Mindaugas Bielinskas.

Spėjau, jog po pralaimėjimo pirmame rate „Žaibai-Viltis“ padarys išvadas ir reabilituosis, bet „lipdukai“ šiemet jiems liko neišsprendžiamu klausimu.

„Tėvynės Sąjunga“ 3:1 „Granitas2“

Finišavo turas taip pat įdomia akistata, kurioje TS gal kiek netikėtai palaužė ambicijų iškovoti medalius dar nelaidojančius svečius iš Naujosios Vilnios. Mačą konservatoriai pradėjo taip, kaip jiems įprasta – labiau rūpindamiesi gynyba ir ieškodami progų kontratakose. Vieną tokią puikiai išnaudojo ir šeimininkus dar kėlinio pradžioje į priekį išvedė Juozas Pečiukaitis. Panašu, jog toks šaltas dušas „Granito2“ komandą kiek išmušė iš vėžių, mat likusią kėlinio dalį aktyvesni buvo TS – jie susikūrė bent kelias itin neblogas progas, bet jų neišnaudojo ir į pertrauką išėjo turėdami trapią vieno įvarčio persvarą. Antrame kėlinyje svečiai vėl bandė startuoti aktyviau ir varžovus kiek paspausti, bet TS gynybos pramušti niekaip nepavyko. O tada krito ir antras įvartis į jų pačių vartus – po kampinio antrą tikslų smūgį pasiuntė Juozas Pečiukaitis. Tas pats J. Pečiukaitis po trylikos minučių užfiksavo ir hat-tricką, kai įveikė vartininką akistatoje vienas prieš vieną. Po to šeimininkai turėjo dar kelias progas, bet jų neišnaudojo ir buvo nubausti patys – nuo 11m. žymos tiksliai mušė ir rezultatą sušvelnino Artur Dubinovič.

„Manau, jog rezultatas teisingas - mes tą dieną atrodėme geriau, buvome tikslesni, greitesni ir aštresni. Kodėl šiemet nugalėjome „Granitą2“ abu kartus? Galbūt varžovai mus nuvertino ir tinkamai nenusiteikė kovai. Aš tikiu komanda ir galvoju, kad tokį žaidimą ir tokius rezultatus pavyks demonstruoti dažniau, nei pirmame rate. Kova dėl išlikimo, mano manymu, vyks iki paskutinio turo, nes šiųmetis divizionas yra lygus kaip niekad. Kiekviena pergalė ir iškovoti taškai turi pridėti komandai pasitikėjimo, o kaip bus - pamatysime sekančiose rungtynėse“ – gerą formą ir ateinančią savaitę išlaikyti tikėjosi „Tėvynės Sąjungos“ vadovas Alvydas Eidukaitis.

Turėdamas omenyje pirmo turo po pertraukos TS nesusirinkimą prognozavau jiems pralaimėjimą. Bet aišku, jog kai ši komanda susirenka optimaliau – juos įveikti tikrai sunku.

ANONSAS

„Granitas2“ – „VJFK Trakai“

09.02 (šeštadienis), 14.00, N. Vilnios stadionas

Turas startuos šeštadienį, kai susitiks komandos, antrą ratą pradėjusios skirtingai – jei Trakų komanda iškovojo abi galimas pergales, tai šeimininkai surinko vos vieną tašką, ir bus linkę reabilituotis savų žiūrovų akivaizdoje. Rungtynės vyks iškart po Rugsėjo 1-osios šventės, tad niekas nežino, kaip tai darys įtaką abiejų komandų jaunesnių žaidėjų susirinkimui. Būsiu atsargus ir spėsiu čia lygiąsias – 2:2.

„Žaibai-Viltis“ – „Katastrofa“

09.03 (sekmadienis), 15.00, Senvagės stadionas

Centrinė turo dvikova, kur šeimininkai sieks atsitiesti po skaudaus pralaimėjimo, o „Katastrofa“ bandys dar kartą pademonstruoti charakterį, pasiekti teigiamą rezultatą ir likti lentelės viršuje. „Žaibai-Viltis“ žadėjo surinkti stipriausią sudėtį, tad bus įdomu stebėti, kaip su tuo tvarkysis svečiai. Spėju, jog pavyks susitvarkyti patenkinamai ir abi komandos savo taškų sąskaitas papildys tašku – 2:2.

„Ozo tapyrai“ – „Valčiūnai“

09.03 (sekmadienis), 17.00, Panerio stadionas

Abi komandos yra pratusios žaisti ant natūralios dangos, tad šeimininkai čia kažkokio pranašumo neturės, o daug priklausys ir nuo to, kaip susirinks svečiai. Panašu, jog tapyrai pasipildė keliais atakuojančiais greitais žaidėjais, o tai gali papildyti jų solidžią gynybą, todėl šausiu aklai ir pergalę skirsiu oranžiniams – 2:0.

„Stickers“ – „Tėvynės Sąjunga“

09.03 (sekmadienis), 18.00, Dilgynė

Abiems komandoms šios rungtynės yra labai svarbios ne tik turnyrinės lentelės prasme, bet ir dėl to, jog tai yra šioks toks derbis. Puikiai praėjusiame ture sužaidė abi ekipos, todėl abi jos į rungtynes atvyks pozityviai nusiteikusios. Vėl – svarbu, koks bus susirinkimas. Jei TS susirinks, tikrai gali mesti rimtesnį iššūkį. Bet šį kartą vėl būsiu atsargesnis ir prognozuosiu čia lygiąsias. Tiesa, rezultatyvias – 3:3.

„Trivartis“ – „Mostiškės“

09.03 (sekmadienis), 18.00, Fanų stadionas

Kova dėl išlikimo nusimato itin atkakli ir, bent kol kas, joje dalyvauja abi komandos. „Trivartis“ antro rato starte rodo, jog įmušti gali, bėda tik viena – jie gali ir dar daugiau praleisti. Spėju, jog svečiai taip pat nubaus raudonuosius, tarkime, 4:2.

„Futbolo Broliai RAILANA“ – „Lentvaris“

09.04 (pirmadienis), 19.00, Fabijoniškių stadionas

Galingai antrame rate startavusius autsaiderius (vis dar), šį kartą egzaminuos praeitame ture paskutinėmis minutėmis pergalę paleidę „Futbolo Broliai“. Susiklosčius tinkamiems rezultatams šeimininkai gali šoktelėti net į pirmą vietą ir manau, jog jie tokios progos nepraleis ir savo darbą atliks – 3:0.