B divizionas: „Katastrofa“ pasinaudojo kaimynų kluptelėjimais Visos

„Lentvaris“ sugebėjo toliau pratęsti sėkmingą antrojo rato startą, „Katastrofa“ laimėjo centrines turo rungtynes ir kiek atitrūko lentelės viršūnėje, o „Mostiškės“ nusileido tiesioginiams konkurentams ir atsidūrė ten, kur prieš sezoną jų turbūt niekas neįsivaizdavo – iškritimo zonoje.

Spėta rezultatų: 84

Tiksliai atspėta rezultatų: 3

Tiksliai atspėta baigčių: 28

„Granitas2“ 1:0 „VJFK Trakai“

Turas startavo dvikova, kuri buvo itin svarbi abiems komandoms. Šeimininkams taškų reikėjo norint per daug neatsilikti nuo pirmaujančių komandų grupės, o tuo tarpu trakiškiai siekė pratęsti sėkmingą seriją ir likti lentelės viršuje. Kaip ir buvo galima spėti, ne pats patogiausias šeštadienio laikas turėjo įtakos svečių susirinkimui ir Naujosios Vilnios komanda tuo pasinaudojo bei į savo sąskaitą įsidėjo tris svarbius taškus, o vienintelį mačo įvartį dar rungtynių pradžioje pelnė prie dublerių prisijungęs pirmos komandos žaidėjas Sergej Makrov. Vėliau Trakų komanda dar turėjo progų grįžti į rungtynes bet jomis nepasinaudojo ir namo grįžo tuščiomis. O „Granitas2“ gali džiaugtis – iškovota pergalė ir palankūs rezultatai kitur leido jiems vėl įsiterpti į aktyvesnę kovą dėl prizinių vietų.

Nors prognozėje ir atspėjau, jog Trakams pergalės iškovoti nepavyks, bet nesugebėjau numatyti ir šeimininkų pergalės, tokiu būdu skirdamas čia lygiąsias.

„Žaibai-Viltis“ 0:1 „Katastrofa“

Praeitame ture nusileidę lentelės viduryje buvusiems „Stickers“, šeimininkai planavo šį kartą surinkti pilnas pajėgas ir grįžti į pergalių kelią. Surinkti tas pajėgas gal ir pavyko, bet pergalės tai neatnešė ir buvo patirtas antras „sausas“ pralaimėjimas iš eilės. O visas mačas vyko taip, kaip ir buvo galima tikėtis – „Žaibai-Viltis“ kontroliavo kamuolį, tuo tarpu svečiai pasirinko žaisti kontratakų taktika. Nors pirmame kėlinyje daugiau gaisrų prie varžovų vartų sukūrė šeimininkai, bet „Katastrofa“ neišnaudojo auksinės progos, kai jų saugas, komandos draugui apgavus vartininką, iš arti nesugebėjo pasiųsti kamuolio į tuščius vartus ir jo smūgį atrėmė ant vartų linijos atsidūręs gynėjas.

Antrajame kėlinyje situacija liko panaši – tik čia kiek aktyviau startavo geltonieji, susikūrę kelias pusproges. Vėliau žaidimo gijas šeimininkai perėmė į savo rankas ir vėl įsikūrė stovyklavietę „Katastrofos“ aikštės pusėje. Tačiau gausių gynybinių barikadų jiems pramušti nepavyko, o po pavojingiausios jų atakos kamuolys sudrebino geltonųjų vartų skersinį. Ir iki mačo pabaigos likus kelioms minutėms „Katastrofa“ driokstelėjo – po greitos atakos ir skerso perdavimo iš krašto kamuolį į vartus iš arti įnešė Vytis Gumbrys. Likusį laiką „Katastrofa“ atsilaikė ir iškovojo gyvybiškai svarbią pergalę.

Verta paminėti, jog šioje akistatoje buvo užfiksuotas ir vienas sąžiningo žaidimo epizodas. Antrajame kėlinyje šeimininkai atliko smūgį į vartus, vartininkas šoko atlaikyti smūgio ir kamuolys praskriejo šalia virpsto. Teisėjas nusprendė, jog turėtų būti skirtas smūgis nuo vartų, bet „Katastrofos“ vartininkas Mečislav Solnyškin pripažino, jog kamuolį lietė, tokiu būdu suteikdamas progą varžovams kelti kampinį ir susilaukdamas padėkų už garbingą poelgį.

„Bravo komandai, visiems, kurie žaidė. Nesvarbu, 9 ar 90 minučių, bet kiekvienas puikiai išnaudojo savo laiką. Pasirinkome žaisti antru numeriu ir tai pilnai pasiteisino. Varžovai be kelių tolimų smūgių nieko nesukūrė, tuo tarpu mūsų kontratakos buvo aštrios ir daug pavojingesnės“ – kalbėjo nugalėtojų atstovas Paulius Petravičius.

Įtemptoje kovoje čia prognozavau lygiąsias, bet „Katastrofa“, patikimai apsigynusi, iškovojo pergalę.

„Ozo tapyrai“ 2:2 „Valčiūnai“

Lentelės kaimynų kova prasidėjo itin įdomiai – svečiai per pirmas penkias mačo minutes pelnė du greitus įvarčius (Večiaslav Šeršnov ir Viačeslav Rodevič), tokiu būdu pasiųsdami varžovus į lengvą nokdauną. Vis dėlto oranžiniai per daug nepanikavo, palaipsniui sugrįžo į rungtynes ir antroje kėlinio pusėje Vasilij Semenčuk rezultatą sušvelnino.

Antroje mačo pusėje tapyrai vėl kiek ilgiau buvo su kamuolio ir kėlinio pradžioje rezultatas buvo išlygintas, kai kamuolį į vartus pasiuntė Kasparas Jurgelionis. Per likusį laiką tapyrai vėl su kamuoliu buvo ilgiau, versdami svečius gintis ir remtis labiau kontratakomis. „Valčiūnų“ užduotis dar labiau apsunkino dvi geltonos Ramūno Žukausko kortelės, kurios mačo pabaigoje paliko svečius žaisti mažumoje. Abi ekipos dar susikūrė po kelis šansus, bet jų neišnaudojo ir išsiskyrė draugiškai pasidalindamos po vieną tašką.

Galima pažymėti, jog mače netrūko kietos kovos, ką parodo ir kortelių skaičius. Teisėjas paskyrė net septynias geltonas ir vieną raudoną kortelę, bet neleistinos ribos rungtynėse peržengtos nebuvo.

„Vieni komandos draugai lygiąsias vertino pozityviai, tačiau aš su jais nesutikčiau. Reikėjo atsakingiau sužaisti mačo pradžioje, o turėtas skaitlingesnis suolas ir išlaikytos jėgos antrame kėlinyje galbūt turėtų įtakos rezultatui. Jautėsi, kad esame pranašesni, bet varžovai, esant rezultatui 0:2, galėjo pelnyti dar ir trečią įvartį bei galutinai mus palaužti. Šaunu, kad parodėme charakterį, visgi, pastaruosiuose keliuose mačuose visiškai nedžiugina vartininkų žaidimas. Dabar negali būti tikras, ar jie sugaus arba tinkamai atmuš tiesiai į juos riedantį kamuolį“ – rungtynes įvertino „Ozo tapyrų“ žaidėjas Karolis Tretjakas.

„Manau, jog paleidome pergalę iš savo rankų. Kita vertus rezultatas dar gana geras įvertinus tai, kad pas mus vartuose stovėjo puolėjas. Apie rungtynes per daug kalbėti nenoriu - statistika viską parodo: buvo kortelių balius. Tiesiog norėčiau perduoti tapyrams vieną pastebėjimą: kai žaidi grubiai ir vėliau gauni atsaką - nereikia verkšlenti“ – oponentams žinutę perdavė „Valčiūnų“ atstovas Tomas Narkevičius.

Spėjime pergalę 2:0 skyriau šeimininkams. Jei nebūtų taip subyrėję mačo pradžioje, gal ir būtų pasisekę..

„Trivartis“ 4:1 „Mostiškės“

Kiek netikėtai didelę pergalę iškovojo ir po ne itin pozityvaus antrojo rato starto reabilitavosi „Trivarčio“ futbolininkai, įveikę savo žaidimo šiemet niekaip nerandančią „Mostiškių“ komandą. Abi ekipos čia išėjo su aiškiai išreikštais savo žaidimo planais – šeimininkai siekė drausmingai gintis ir laukti savo šansų greitose atakose, o „Mostiškių“ ekipa, kaip ir dažniausiai, rinkosi žaisti „pirmu numeriu“ ir kontroliuoti kamuolį. Rungtynių pradžioje nei viena komanda neturėjo ryškesnės žaidybinės persvaros ar rimtesnių progų, bet vis dėlto pirmieji įvarčių sąskaitą atidarė šeimininkai. Ir atidarė ne bet kaip, o dviem greitais įvarčiais kėlinio viduryje (Donato Cantoro ir Marius Giedraitis) pasiųsdami „Mostiškes“ į šaltą dušą. Bet šie greit atsigavo, kiek perėmė iniciatyvą ir kėlinio pabaigoje Artur Plešakov rezultatą sušvelnino.

Antrajame kėlinyje raudonieji vėl startavo solidžia ir drausminga gynyba, neleidusia svečiams rimčiau pagalvoti apie įvartines progas, o kėlinio viduryje dviejų įvarčių persvarą smūgiu galva po kampinio atstatė Audrius Rekašius. „Mostiškių“ puolimas toliau strigo, o paskutinių minučių šturmą atlaikiusių „Trivarčio“ persvarą pačioje mačo pabaigoje greitoje atakoje galutinai įtvirtino Armino Lapinsko tikslus smūgis.

„Ko gero galima teigti, kad tai buvo solidžiausios „Trivarčio“ rungtynės šiame sezone, kai visi žaidėjai aikštėje puikiai atliko savo vaidmenis. Pagaliau turėjome žaidimo planą ir laikėmės jo visų rungtynių metu. Džiugu, kad jis pasiteisino ir pavyko nugalėti vienus iš konkurentų kovoje dėl išlikimo divizione. Po dviejų tragiškų rungtynių rato pradžioje ši pergalė tikrai pakėlė „Trivarčio“ žaidėjų moralinę nuotaiką“ – puikiu rezultatu džiaugėsi laimėtojų atstovas Artūras Stepanovič.

„Sunkios rungtynės, per kurias nesisekė visiškai niekas. Pralošėm, patys kalti - reikia realizuoti progas. Na o „Trivarčiui“ – pagarba“ – dėl prasto pasirodymo apmaudo neslėpė „Mostiškių“ kapitonas Valerij Krasockij.

Maniau, jog „Mostiškės“ sugebės nutraukti nesėkmių seriją ir atsitiesti, bet panašu, jog komanda pateko į tam tikrą krizę. Jei ta krizė greitai nebus išspręsta – sezono pabaigoje gali tekti rimtai paprakaituoti dėl išlikimo divizione.

„Stickers“ 0:2 „Tėvynės Sąjunga“

Dar viena svarbi dvikova vyko Dilgynėje, kur itin svarbias rungtynes žaidė viena kita labai gerai pažįstančios ekipos. Jei prieš savaitę „Stickers“ gynybiniu stiliumi ir greitomis kontratakomis nubaudė vienus lyderių, tai šį kartą jiems patiems teko nuryti karčią piliulę prarijus panašiu stiliumi – jie patys ilgiau laikėsi su kamuoliu, pirmame kėlinyje turėjo kelias itin geras progas, bet jomis nepasinaudojo. O antrajame kėlinyje už tai buvo nubausti greitomis TS atakomis – kėlinio starte svečius į priekį išvedė Ernestas Miečelė. Po praleisto įvarčio lipdukai suaktyvėjo ir pradėjo oponentus spausti dar labiau, bet šiuos gelbėjo vartininkas, o vieną kartą įvarčio išvengti padėjo ant vartų linijos atsidūręs gynėjas. Antrą ir mirtiną vinį TS smeigė antroje kėlinio pusėje, kai iš baudos aikštelės prieigų taikliai smūgiavo ir saviškių persvarą padidino Robertas Baranovskis. Per likusį laiką įvarčių pelnyta nebebuvo ir konservatoriai iškovojo svarbius tris taškus, kurie bent kažkuriam laikui padėjo jiems išsikabaroti iš pavojingos iškritimo zonos.

„Taktiškai priešininkai sužaidė geriau - sugebėjo apsiginti bei įmušti po kontratakų. Toks jau tas futbolas -
nesvarbu, kas daugiau kontroliuoja kamuolį ar turi daugiau progų – svarbu tai, kas daugiau įmuša. Galvų nenuleidžiame ir ruošiamės kitoms rungtynėms, nes dar liko aštuoni turai ir viskas priešaky“ – kalbėjo „Stickersų“ vadovas Ruslanas Daškevičius.

„Džiaugiamės iškovota pergale ir dar prieš „Stickers“, nes tarpusavio dvikovoje jų nebuvome įveikę jau ilgą laiką. Manau, jog rungtynės buvo lygios, tik mums pavyko sėkmingiau realizuoti progas, o tai ir lėmė iškovotą pergalę“ – apie rungtynes atsiliepė TS vadovas Alvydas Eidukaitis.

Spėjau, jog abi ekipos apsikeis įvarčiais ir baigs mačą rezultatyviomis lygiosiomis, bet TS gynyba šį kartą buvo per daug solidi.

„Futbolo Broliai RAILANA“ 1:1 „Lentvaris“

Du svarbius taškus prarado „Futbolo Broliai“, kurie savo aikštėje nesugebėjo įveikti autsaiderių iš Lentvario. Tiesa, frazė „nesugebėjo įveikti“ šį kartą skamba be jokio neigiamo atspalvio, mat „Lentvario“ komandos antrame rate įveikti dar nesugebėjo niekas. Panašu, kad ši komanda atgimsta. O pačios rungtynės vyko pagal nesunkiai numanomą scenarijų – šeimininkai ilgiau kontroliavo kamuolį ir kūrė pozicines atakas, o Lentvario komanda kompaktiškai gynėsi ir laukė savo progų greitame puolime. Pirmame kėlinyje ir svečiai sulaukė savo šansų, bet jų neišnaudojo ir visas veiksmas persikėlė į antrą mačo pusę.

Antrajame kėlinyje teritorinė „Futbolo Brolių“ persvara tapo dar didesnė ir kone visas veiksmas vyko Lentvario aikštės pusėje. Kaip ten bebūtų, kėlinio viduryje krito įvartis prieš visą rungtynių eigą – svečiai surengė greitą ataką ir po skerso perdavimo iš krašto pelnę įvartį kiek netikėtai išsiveržė į priekį. Po to jie sau išsikėlė vienintelę užduotį – prisiparkuoti prie savų vartų didelį autobusą ir nepraleisti, bet iki mačo pabaigos likus apie dešimt minučių rezultatas buvo išlygintas. Net ir vienas taškas „Futbolo Brolių“ netenkino, tad paskutinių minučių metu visas judesys vyko svečių aikštės pusėje. Vieni diviziono favoritų sugebėjo net du kartus sudrebinti vartų konstrukciją, bet įvarčio nepasiekė ir buvo priversti tenkintis vos vienu tašku.

Maniau, jog šeimininkai čia nepaslys ir iškovos  visus tris taškus. Vis dėlto „Lentvario“ riešutas pasirodė kiek per kietas.

ANONSAS

„Ozo tapyrai“ – „Granitas2“

09.10 (sekmadienis), 14.45, Panerio stadionas

Pirmame rate būtent komanda iš Naujosios Vilnios buvo ta, kuri sugebėjo nutraukti oranžinių pergalių ir „sausų“ rungtynių seriją. „Granitas2“ praeitą savaitę taip pat grįžo į kovą dėl medalių, todėl taškų čia prarasti negali. Bet aš vis dėlto spėčiau, kad praras – 1:1.

„Valčiūnai“ – „Trivartis“

09.10 (sekmadienis), 15.00, Dilgynė

Praėjęs savaitgalis ekipoms susiklostė skirtingai – jei raudonieji sugebėjo užtikrintai susitvarkyti su „Mostiškėmis“, tai šeimininkai iššvaistė dviejų įvarčių persvarą ir įsirašė tik vieną tašką. „Valčiūnai“ iki galo nesutvarko savo susirinkimo problemų, o svečiai, šiuo metu įgavę daug pasitikėjimo, gali čia iškovoti pergalę. Surizikuosiu ir skirsiu tris taškus „Trivarčiui“ – 2:1.

„VJFK Trakai“ – „Stickers“

09.10 (sekmadienis), 16.00, Rūdiškės

Abi komandos praeitą savaitę liko „sausos“ ir taškų neiškovojo bei į šias rungtynes atvyks su vienu tikslu – iškovoti pergalę ir sustiprinti savo pozicijas. Trakų komanda – pozicijas lentelės viršuje, svečiai – kiek atitolti nuo iškritimo zonos, kuri jau nėra toli. Vis dėlto manau, jog čia sėkmingiau sužais ir aikštės ypatybes geriau išnaudos šeimininkai – 3:1.

„Mostiškės“ – „Futbolo Broliai RAILANA“

09.10 (sekmadienis), 17.00, Nemenčinė

Nesėkminga „Mostiškių“ serija pasiuntė juos į logišką situaciją – kovą dėl išlikimo. Artimiausias varžovas siekiant iškovoti taškų tikrai nėra pats palankiausias – praėjusį kartą du svarbius taškus praradę ir sportinio pykčio pilni „Futbolo Broliai“. Turnyro situacija diktuoja tai, jog svečiai taškų prarasti tokiose vietose tiesiog negali, todėl „Mostiškes“, nors ir sunkiai, įveikti turėtų – 2:0.

„Katastrofa“ – „Lentvaris“

09.10 (sekmadienis), 18.00, Fanų stadionas

Lentelė rodo, jog tai bus lyderio ir autsaiderio dvikova, todėl laimėtojas čia turėtų būti aiškus. Bet antrąjį ratą abi ekipos pradėjo iškovodamos septynis taškus iš devynių galimų, todėl vienpusės kovos tikėtis čia neverta. Šeimininkai, per pastaruosius du turus sėkmingai sužaidę su dviem konkurentais, sieks pergale dar labiau pagerinti savo pozicijas. Bus labai sunku, bet spėju, jog jiems pavyks – 2:1.

„Tėvynės Sąjunga“ – „Žaibai-Viltis“

09.10 (sekmadienis), 20.00, Fanų stadionas

Ant bangos esantys TS futbolininkai priims pastaruoju metu stringančius „Žaibus-Viltį“, kurie paskutinėse dvejose rungtynėse ne tik patyrė dvi nesėkmes, bet ir nesugebėjo nuginkluoti oponentų vartininkų. Nepaisant geros TS formos manau, jog svečiai čia sugebės reabilituotis ir iškovos pergalę – 2:0.