B divizionas Kaip Euforijos narys motyvavo Navigus arba neeilinio siužeto mačas ir jo atgarsiai Visos

FK Katastrofos nuotr.

Ir jeigu ne vienas Euforijos narys, šios apžvalgos pavadinimas būtų „Antrasis ratas prasidėjo sensacija“.

Tiesa, pati Euforija čia ne prie ko. Ji Sekmadienio Futbolo Lygos B diviziono antrajame rate startavo pergale prieš Trivartį ir anokia čia sensacija. Ir net jei laimėjęs būtų Trivartis, tai visvien nebūtų traukę prie sensacijos.

Euforijos narys turėjo įtakos visai kitoms rungtynėms. Bet apie tai – savo laiku. O pirmiausia - apie anksčiausiai pasibaigusį mačą, kuriame Skaidiškės rado savyje jėgų perlaužti žaidimą, nors pirmieji įvartį įmušė Granito Senjorai.

Tik prieš tai pasakysiu, kad 12-ajame ture buvo sužaistos penkerios rungtynės. Granito B ir Ozo Tapyrų susitikimas perkeltas į lapkričio mėnesį.

Skaidiškės – Granitas Senjorai 3:1

Ankstyvą pavasarį Skaidiškės 1:2 nusileido Granito senukams ir nuo to prasidėjo nelabai koks komandos pirmasis ratas. Antrą ratą skaidiškiečiai pradėjo pergale, šoktelėjimu aukštyn per dvi vietas ir geromis perspektyvomis rudenį rimtai pasitaisyti pavasarį susigadintą turnyrinę padėtį.

Lemiamas mačo lūžis įvyko antrojo kėlinio pradžioje, kai aikštės šeimininkai įmušė vieną po kito du įvarčius ir atsiplėšė nuo varžovų.

Trivartis – Euforija Tirola 1:2

“Trivarčio tarpsezonis vertintinas pozityviai, kadangi klubo skautų tarnyba pasidarbavo iš peties ir komandos gretas papildė keli jauni, perspektyvūs ir aktyvūs nariai. Tikimės, kad antrajame rate bent jau pavyks išvengti sezono pirmoje pusėje kamavusių problemų su susirinkimu į rungtynes, o žaidimo kokybės gerėjimo aspektą galėsime įvertinti po kelių turų“, - apie komandos pasikeitimus per vasaros pertrauką rašė Trivarčio komandos atstovas Artūras Stepanovičius.

Na tai ir žiūrėsim po kelių turų, nes po pirmojo turo, bent jau pažvelgus į skaičius, to gerėjimo nematyti. Pirmą ratą Trivarčiui pavyko nukauti Euforiją, o štai antrame pastaroji pasiekė revanšą.

„Pirmosiomis rungtynėmis po vasarinės pertraukos tapo susitikimas su Euforija-Tirola ir tai buvo daug maž apylygių varžovų dvikova. Kaip supratau, varžovams nepavyko surinkti optimalios sudėties, o mūsų gretose trūko rezultatyviausio žaidėjo V. Juchnevičiaus, pirmojo rato akistatoje pelniusio du įvarčius. Oponentai kiek daugiau laiko praleisdavo su kamuoliu, turėjo žaidybinę iniciatyvą, o mes stengėmės atsakyti greitais kontrišpuoliais. Džiugina tai, kad praleidę du įvarčius nepalūžome, sugebėjome sušvelninti rezultatą ir išlaikyti intrigą iki pat rungtynių pabaigos, per kurią surengėme totalų varžovų vartų šturmą, kai net vartų sargas buvo pakilęs kone iki aikštės vidurio, kur, paskutinėmis mačo akimirkomis gelbėdamas nuo įvarčio, sužaidė rankomis ir buvo pašalintas iš aikštės.

Vertinant galutinį rezultatą tenka pripažinti, kad varžovai atrodė kiek įtikinamiau, o mūsų gretose galima pagirti naujokus už parodytą žaidimą ir kovingumą. Kol kas Trivarčio perspektyvos atrodo visai neblogos - bent jau nebereikės (tikiuosi) dėl susirinkimo problemų į rungtynes kviesti ateiti jau bucus ant vinies pasikabinusius senuosius “trivartininkus”.

Užtat po dviejų dienų po šios nesėkmės Trivartis užtikrintai laimėjo protmūšio varžybas.

Beje, vienas Trivarčio narių išsidavė, kad šioje ekipoje gajus posakis: „Trivartis - gera komanda, gaila, kad ne futbolo..."

Stickers – Geležinis Vilkas 0:10

„Pas mus atėjo 3 naujokai ir niekas neišėjo, tad teoriškai su susirinkimu turėtų būti viskas geriau.

Pirmos rungtynės parodė, kad su juo vis dar turime problemų - teturėjome 12 žmonių.

Manau, kai rezultatas 0:10, tai neverta daugžodžiauti. Priešininkai buvo geresni visur ir visada ir tiek.

Trumpai tariant - naujas ratas, bet problemos senos“, - rašė Stickers komandos vadovas Ruslanas Daškevičius.

O aš pasakysiu, kad man labai gaila, kad Stickers antrajame rate iš karto gavo tokį antausį. Aš gerai žinau, kaip sunku išsiveržti iš to užburto rato, kai komanda pralaimi kraupiu rezultatu, kadangi normaliai nesusirenka, o po kraupaus pralaimėjimo – dar sunkiau renkasi.

Ką apie Geležinį Vilką? Jis pats pasiskelbė, kad po vasaros pertraukos turi pokyčių sudėtyje.

„Po pirmo rato atsisveikinome su Justinu Janušoniu, Haroldu Česnulevičiumi, Rimantu Čebatoriumi, Deividu Visockiu, Tomašu Paliuliu. O į komandą atvyko Deividas Golubickas, Edgaras Žaleduonis, Erikas Švaika, Paulius Vasiljevas.“ – rašo socialinio tinklo Facebook vilkų paskyra.

Deividas Golubickas trimis įvarčiais ir pradėjo lipdukų triuškinimą.

Šis puolėjas, anot Geležinio Vilko vadovo Dariaus Indriūno yra Marijampolės Sūduvos žvaigždės Pauliaus Golubicko vyresnysis brolis.

Tėvynės Sąjunga – Futboliukas 1:3

Tai dar vienerios rungtynės, kuriose viena iš komandų pasiekė revanšą už pralaimėjimą pirmajame rate. Tikslą patekti į geriausiųjų trejetą deklaravęs Futboliukas taip atkeršijo vienai savo pagrindinių varžovių Tėvynės Sąjungai.

„Rungtynės mums buvo nesėkmingos ir rezultato ir traumas patyrusių žaidėjų atžvilgiu, - rašė Tėvynės Sąjungos komandos vadovas Alvydas Eidukaitis. - Pirmiausia neturėjome nei vieno tikro centrinio saugo ir tai labai atsiliepė mūsų žaidimui. Mums sunkiai sekėsi kurti logiškas atakas, palaikyti kamuolį aikštės viduryje, o varžovai, žaisdami kietą futbolą, mus spaudė. Kieto futbolo dėka trys komandos draugai nebaigė rungtynių ir už tai noriu padėkoti aikštės teisėjui. Pirmi du įvarčiai krito po varžovų pražangų atkovojant kamuolius, pirmąjį įvartį prasileidome kada ore nutaranavo mūsų gynėją ir numetė kamuolį puolėjui kuris iš baudos aikštelės pelnė įvartį. Antrajį prasileidome po kampinio, kai dviem rankomis atsirėmęs ir ant kupros užšokęs varžovas nugriovė gynėją ir atliko perdavimą komandos draugui, kuris iš kelių metrų prasmūgiavo taikliai. Po prasileistų įvarčių puolėme lyginti, o varžovai atsitraukė ir kontratakavo. Mums pavyko įmušti ir kuriam laikui atkurti intrigą, po kampinio galėjome, net sulyginti, bet varžovai kontratakoje įmušė ir galėjo įmušti dar pora.

Varžovai buvo stipresni ir rezultatas dėsningas, tik apmaudu, kad įvarčius prasileidome po teisėjo klaidų.

Tikiuosi, kad traumuoti draugai greitai grįš į aikštę ir daugiau nesusidursime su tokiu teisėjavimu.“

Navigatoriai Old Boys – Katastrofa 3:3

Tai štai ir priėjom prie tų rungtynių, kuriose Euforija nežaidė, o jos žaidėjas turėjo nemažai įtakos mačo rezultatui.

Trumpai. Katastrofa, įmušusi du įvarčius pirmą kėlinį, trečią pridėjo link antro pabaigos ir iki 89 minutės pirmavo 3:0.

Bet per likusį laiką Navigatorių Old Boys puolėjas Karolis Strolys suspėjo suformint hattricką ir mačas baigėsi lygiosiomis.

O po to prasidėjo karas socialiniame tinkle Facebook. Pirmi jį pradėjo Navigatoriai Old Boys, apkaltinę varžovus „mužikiškumu“.

Navigatorių paskyra: „Mūsų Navigų Old Boys sulošė vieną dramatiškiausių rungtynių ever. Likus žaisti 4 minutes, po vieno blogiausių pusantro kėlinio atsilikinėjome 0:3. Seniai jau teko, arba dar neteko žaisti prieš labiau mužikišką komandą nei Katastrofa. Pirmą įvartį pelnė, kai mūsų žaidėją išjungė smūgiu kamuoliu į veidą. Smūgis tai netyčia. Bet jam gulint, katastrofiečiai susikūrė persvarą ir neišmušę kamuolio į autą pelnė įvartį. Mūsiškiai jau stovėjo. Nu ok. Judam toliau. Tada jau pelnę tris įvarčius, pradėjo nuo suolo rėkauti "Navigai, be savo pagrindinių nieko negalit", "Netikę" ir pan. Pamenam, gavinėjom dar labiau nuo Futboliuko prieš pusmetį, bet varžovai buvo super susikaupę ir labiau paisė fair play. Gal todėl galiausiai ir laimėjo prieš mus.

Tad mums viso to pakako, kad mašiną užsikurtume. Per 4 min sumušėme tris įvarčius. Gaila, neturėjome dar poros minučių...

Patys kalti, kad sužaidėme ir suteikėme vilčių to nesitikėjusiam varžovui. Atsiprašome. O pamoka ateičiai: vyrai, kovokit aikštėje pagal fair play ir iki galo ne liežuviais, o kojomis. Tada nugalėsit ir daug geresnes komandas nei Navigų Old Boys!“

Katastrofos paskyra paskelbė tokį tekstą: „Pabandėme naują išsidėstymą ir sekėsi neblogai - ilgą laiką turėjome persvarą, kurią pirmo kėlinio pabaigoje įvarčiais pavertė Vytaras ir Danielius.

Antram kėliniui įsibėgėjus trečią pridėjo Ramas ir jau atrodė, kad pasieksim puikią pergalę prieš vienus diviziono favoritų, tačiau sugriuvome per paskutines TRIS minutes gavę TRIS įvarčius ir taip neįtikėtinai paleidę tokią saldžią pergalę.

Apmaudu, kad pabaigoje taip pritrūko koncentracijos, tačiau gavome gerų pamokų ateičiai.

Iš varžovų sulaukėme įvairių, ne visada pagrįstų kaltinimų, bet į juos per daug nesigilinsim ir tiesiog pasidžiaugsim, kad taip įkaitinom „niekada favoritais nesančius“ SFL grandus. Palinkime FK Navigatoriai "Old" Boys sėkmės ateityje, o patys toliau sprendžiame savo užduotis.“

O rungtynėse nedalyvavęs Katastrofos futbolininkas Vaidotas Kazlauskas, atsiuntė tokias, anot jo, dalyvavusiųjų rungtynėse katastrofinių mintis: „Po pirmo rato rungtynių kiek pakeitėm taktiką ir tai pasiteisino - neskaitant paskutinių penkių minučių Navigatoriai praktiškai nesukūrė kažko įspūdingo, o mes turėjome progų ir be įmuštų. Buvo ir rimtesnių epizodų - mušant antrą įvartį Navigai mūsų vartininkui sulaužė pirštą. Kitą dieną teisėjas lyg ir atsiprašė, nes per lietų nematė. Dar vienam mūsiškiui prakirstas antakis, kitam - iš nosies paleistas kraujas, kurį stabdė gal 10 minučių. Epizodai gal ir žaidybiniai, bet pasako nemažai. Įdomus ir dalies navigatorių požiūris, kai likus 10-15 minučių, dar atsiliekant, dalis komandos tiesiog kilo nuo suolo ir išėjo namo. Vienas jų tą padarė dar ir iškoliojęs savo komandą. Tai smagu, kad kiek pakutenome nervus tiems favoritams, kurie savęs favoritais niekada nelaiko. O tas kalbas apie mužikiškumus, kurias po rungtynių paleido pas save feisbuke, kitą kartą linkime paleisti tik pasitikrinus ir įsitikinus savo teisumu, kad po to nereikėtų tų įrašų redaguoti. Tai linkėjimai varžovams, o mes jau sekmadienį laukiame tapyrų".

Paaiškėjus, kad Navigatorius „užvedė“, ne Katastrofos atsarginiai, o vienas Euforijos vadovų Andrejus Jegorovas, Facebook Navigų paskyra paredagavo tekstą.

Pats A. Jegorovas nė negalvojo teisintis. Prie Navigatorių teksto jis parašė tokį komentarą: „Jūs tik neverkit dėl replikų, mokat žaist tik su dublerių pagalba. Pažiūrėsim, ką sugebat be dublerių prieš mus. O palaikyti vieną iš komandų niekas nedraudžia, maloniai priglaudė Katastrofa, kai lijo lietus. Kai jų žaidėjai palaikė Tėvynės Sąjungą, nepasakiau ne žodžio, tai tik futbolas ir už ką noriu, už tą ir sergu.“

Savo aprašą atsiuntė ir Navigatorių Old Boys futbolininkas Vilius Kadys: „Lyginant su pirmuoju ratu, šiek tiek pokyčių sudėtyje yra. Nežinomam laikui išvyko efektyviai rungtyniavęs mūsų legionierius Ivanas, bet prisijungė K. Strolys. Keletas svarbių žaidėjų dar gydosi traumas, dalis po jų bando sugrįžti į aikštę. Per vasaros pertrauką pavyko sužaisti tik vienerias draugiškas rungtynes (2:0 prieš Viltį B).

Prieš Katastrofą susirinkome gausiausiai šį sezoną. Rungtynės vyko iš dviejų dalių. Pirmojoje 87 minutes atrodėme labai prastai. Praleidus pirmąjį keistą įvartį, dar nepabudus nuo jo, tuoj pat gavome antrą, o tos dvi minutės davė toną likusioms rungtynėms (tarsi dežavu pirmajam ratui prieš Futboliuką). Antrosiose, prasidėjusiose 88 minutę, Karolis pasižymėjo hattricku per 3 minutes - po įvartį koja, galva ir baudos smūgiu.

Linkėjimai stadione garsiai bliovusiam Euforijos žaidėjui, neaiškių savo nuoskaudų reiškimu mūsų atžvilgiu neabejotinai motyvavusiam komandą žaisti iki galo.“

Na o aš jau pradedu laukti Euforijos Tirolos ir Navigatorių Old Boys rungtynių. Tik kad vyks jos tik rugsėjo pabaigoje, kažin ar įkarštis nepraeis...

Anonsas

Stickers – Granitas Senjorai

08.24 19.30 Fanų

Pirmajame rate Granito Senjorai laimėjo minimalią pergalę 1:0.

Nepanašu, kad Stickers galėtų atsirevanšuoti šį šeštadienį. Manau, kad lipdukai šį kartą išvengs pralaimėjimo dideliu rezultatu, bet nusileis gana atkaklioje kovoje 1:3.

Euforija Tirola – Futboliukas

08.25 16.00 Širvintų

Pirmosios šių metų komandų tarpusavio rungtynės baigėsi lygiosiomis 1:1.

Dabar tikiuosi labai atkaklaus ir įdomaus mačo. Ir vėl pasibaigsiančio be nugalėtojo. Sakykim – 2:2.

Katastrofa – Ozo Tapyrai

08.25 18.00 Fanų

Pirmojo rato tarpusavio rungtynes Katastrofa laimėjo 4:1.

Manau, kad ir šį kartą ji sugebės iškovoti tris taškus. Tik pasipriešinimo iš Tapyrų tikiuosi rimtesnio. 3:2.

Tėvynės Sąjunga – Geležinis Vilkas

08.25 20.00 Fanų

Geležinis Vilkas pirmojoje šių metų tarpusavio dvikovoje nugalėjo Tėvynės Sąjungą 3:0.

Bet jei Tėvynės Sąjunga nepamirš to, kad pirmajame rate garsėjo, kaip milžinų žudikė, vilkams gali tekti rimtai pakovoti dėl šio grobio.

Vis tik, manau, kad Geležinis Vilkas savo pasieks. Vėl parašysiu tą patį, kaip ir Katastrofai, rezultatą 3:2 GV naudai.

Navigatoriai Old Boys – Trivartis

08.26 20.10 Senvagės

Pirmąsias metų tarpusavio rungtynes 3:1 laimėjo Navigatoriai Old Boys.

Nemanau, kad Trivartis rimtai pasipriešins Navigams antrąjį ratą. 4:1 Old Boys naudai.

Granitas B – Skaidiškės

06.28 19.00 Naujoji Vilnia, Naujasis

Pirmą ratą Granitas B nušlavė Skaidiškes rezultatu 10:2 jų aikštėje.

Bet man norisi tikėti, kad antrą kėlinį skaidiškiečių rezultatai bus kur kas geresnis negu pavasarį.

Skaidiškės taip pat rudenį iš žemumų į aukštumas kilo ir pernai.

Todėl spėsiu kukloką šeimininkų pergalę 4:2.