B divizionas: Kai keturi tampa trimis – „Valčiūnų“ skaičių magija atostogoms Visos

Ketvertas ir trejetas – simboliniai pirmojo rato pabaigos skaičiai. Iki tol petys į petį turnyro lentelės viršuje žygiavusi keturių komandų grupuotė tarpiniame sezono finiše sumažėjo iki trijulės, nes į medalius nusitaikę „Valčiūnai“ per paskutines ketverias rungtynes iškovojo vos tris taškus ir „įsitvirtino“ ketvirtoje vietoje, nuo ant trečiojo laiptelio stovinčio „Imperialo“ atsilikdami jau keturiais taškais.

Jei nuo tokio manipuliavimo skaičiais galva neapsisuko, reikia neabejoti, kad visi šie dabartinių lyderių atotrūkiai dar nieko nereiškia. Tą pademonstravo AFK klubas, po ketvirtojo turo buvęs ketvirtoje vietoje, bet pirmąjį ratą užbaigęs šešiomis pergalėmis iš eilės ir pasivydamas energetikų miesto komandą, kuriai kol kas priklauso ilgiausia, aštuonių laimėtų mačų serija.

Alternatyvams iki „Elektrėnų Versmės“ serijos dar šiek tiek trūksta, bet jie šiuo metu žaidžia bene geriausią futbolą lygoje ir savo pergalių skrynios čempionate tikriausia dar nebaigė. O žygis tęsiasi ne tik čempionate. Mūsų lygos atstovai Carlsberg taurėje po baudinių serijos įveikė A diviziono atstoves „Mostiškes“ ir pateko į turnyro ketvirtfinalį.

Ten pat rugpjūčio pradžioje koją įkelti gali ir „Katastrofa“, jei išlips iš gan katastrofiškos sezono atkarpos.

Tokiais įspūdingais varžovų triuškinimais, kaip pirmosios dvi komandos, „Imperialas“ gali pasigirti ne dažnai, tačiau ekipa rūpestingai renka tas pergales, kurias privalo iškovoti, norėdama medalio, ir išlaiko kovinį poros taškų atstumą nuo pirmosios vietos.

Tuo tarpu turnyro lentelės viduryje – karšta kaip Europos parlamente po Brexit. Vos pora pergalių ar pralaimėjimų kone kiekvieną komandą gali iškelti ar nustumti iškart per keletą pozicijų aukštys ar žemyn, ką parodė vienu metu į paviršiuje oro įkvėpti panorę „Stickers“. Jei bet kuri iš vidutiniokių pradėtų rodyti bent kažkokį stabilumą, rezultatai pasimatytų tarsi ant delno.

Šansų neprarado ir turnyro lentelės dugne esantys „Orionas“ ir „Geležinis Vilkas“. Pastaroji komanda, varžovų vertinimu, užima vietą ne pagal demonstruojamą futbolą, todėl antrajame rate galime laukti geresnių kariškių rezultatų.

Atostogų ritmu jau gyvena ir komandų pramogų skyrelio atstovai. Pašmaikštavo tik „Trivartis“, kurio rungtynių metu pravirksta net vaikai. Tikimės, ne dėl komandos rezultatų.

Paskutinįjį pirmojo rato turą pavadinsime „atostogų“ vardu. O tai – suprantama. Jų reikia ne tik komandos, bet ir jūsų apžvalgininkui. Ture keturias pergales iškovojo aikštės šeimininkai, tuo tarpu svečiams pavyko išplėšti tik porą lygiųjų.

„Elektrėnų Versmė“ - „Stickers“ 6:0 (2:0)

Vienintelei šeštadienį žaidusiai porai teko nelengva užduotis kovoti ne tik tarpusavyje, bet ir su didžiuliu karščiu. Tai, kad lipdukai į Elektrėnus atvyko tik dešimtyje, svečių gyvenimo tikrai nepagerino.

Nieko nuostabaus, jog nuo pirmųjų minučių aikštės šeimininkai ėmė „lipti“ ant varžovų ir jau kėlinio viduryje pirmavo dviem įvarčiais po Mindaugo Brogos ir Povilo Verenio taiklių smūgių.

Sužaidus daugiau nei valandą, „Stickers“ akumuliatoriai elektrėniškių pasiūlyto tempo nebeatlaikė. „Elektrėnų Versmė“ užbaigė pradėtą darbą, lipdukų vartininką nuginkluodami dar keturis sykius. Dublį į savo sąskaitą įsirašė Julius Dranginis, po įvartį pridėjo Laisvydas Rimkus ir Aidas Sakaliūnas.

Pralaimėjusių atstovas Ruslanas pripažino, kad nieko gero rungtynėse nesitikėjo, tačiau žadėjo, kad kitame rate „Stickers“ lyderiams bus kietesnis riešutas.

„Paskutinės pirmojo rato rungtynės nieko gero mums nežadėjo, nes šeštadienį ryte sužinojau, kad mūsų į Elektrėnus važiuos tik 10 žmonių, kiti atostogauja, užsiėmę ir panašiai. Todėl čia buvo vienos komandos dominavimas nuo pirmų minučių iki paskutinių. Kol turėjome jėgų, tai dar garbingai gynėme savo vartus. Kai jėgos išseko, pasipylė įvarčiai antro kėlinio antroje pusėje. Tiesą pasakius, Elektrėnai galėjo įmušti bent dar tiek pat, nes turėjo daugybę progų. Mano nuomone, vienareikšmiškai stipriausia mūsų diviziono komanda, kur visi iki vieno aikštės žaidėjai yra žaidžiantys. Tikiuosi, pertraukos metu pailsėsime ir padarysime reikiamas išvadas, nes per paskutines dvi rungtynes praleidome net 15 įvarčių ir nieko nesugebėjome įmušti, nepaisant to, kad žaidėme su lyderiais. Visiems linkiu gero poilsio ir įdomios Europos čempionato pabaigos!“ – kalbėjo Ruslanas.

Atsipalaiduoti pertraukos sezone metu nežadėjo ir elektrėniškiai.

„Sunkiai susirinkome, teko žaisti ne tik trims jauniems žaidėjams, kurie debiutavo komandoje, bet net ir vadovui. Alino karštis, o varžovai atvyko tik 10-tyje. Bandėme tuo pasinaudoti, dažnai rotuodami žaidėjus ir norėdami kuo greičiau juos nuvarginti, bet reikia pagirti ir atiduoti pagarbą varžovams - jie kovojo iš paskutiniųjų. Tik antroje pusėje užsitikrinome lengvą pergalę, nors kovoti tikrai nebuvo lengva, kai toks karštis, o ir žaidimas ėjosi sunkiai, kadangi trūko nemažai žaidėjų, bet svarbu – pergalė. Dabar einame poilsiauti būdami pirmoje vietoje. Porą savaičių ilsėsimės ir tada pradėsime pasiruošimą antrajam ratui. Žadame stiprinti sudėtį ir toliau kovoti dėl titulo“, - komandos tikslų neslėpė „Elektrėnų Versmės“ atstovas Romas.

AFK - „Geležinis Vilkas“ 6:1 (4:0)

Trims iš keturių diviziono lyderių kariškiai pasipriešinti nesugebėjo. Praleidę penkis „Valčiūnams“, vėliau vilkai šešis sykius kamuolį iš vartų traukė mače prieš „Elektrėnų versmę“, o ratą baigė į „šešių įvarčių“ klubą įleisdami ir alternatyvus, kurie pirmą sezono pusę užbaigė aukšta nata.

Visi rungtynių klausimai buvo išspręsti dar pirmajame kėlinyje, kuriame hetriką pelniusio Stanley Uzoigwes vedama AFK komanda įkalė keturias vinis, kartą pasižymėjus ir Tomui Mikalauskui.

Antrajame kėlinyje alternatyvų legionierius pridėjo dar vieną įvartį, pirmą kartą sezone surinkdamas pokerį.

Nors Dariui Indraliūnui pavyko pelnyti garbės įvartį, likus žaisti 15-ą minučių, bet galutinį tašką padėjo alternatyvas Darius Navikas, įtvirtindamas solidžią aikštės šeimininkų pergalę, pratęsusią įspūdingą seriją.

Nieko nuostabaus, kad po rungtynių geriausių mačo žaidėju buvo pripažintas S.Uzoigwe, komandos draugų vadinamas Nonny.

„Imperialas“ - „Katastrofa“ 4:1 (2:1)

„Imperialas“ savo darbą atliko iki galo nors, nepaisant rezultato, pastaruoju metu stipriai buksuojanti „Katastrofa“ vieniems iš lyderių parodė nagus ir pergalės lengvai neatidavė.

Kaip ir priklausė favoritams, aikštės šeimininkai nedelsdami griebė jautį už ragų bei nesužaidus nei ketvirčio valandos išsiveržė į priekį, Jevgenijui Surovecui realizavus uždirbtą baudinį. Tačiau jautis pasirodė ne toks ir ramus – po poros minučių katastrofiškiai surengė rezultatyvų išpuolį ir atstatė pusiausvyrą, pasižymėjus pirmąsias rungtynes šiemet „Katastrofos“ gretose sužaidusiam Miroslavui Medeišo.

„Imperialas“ barstyti taškų neplanavo, todėl dar nuožmiau užgulė svečių vartus, kūrė progas, bet išnaudojo vos vieną, kai įmušė ne kas kitas, o komandos atakų lyderis Viktoras Sluchovas.

Prie savo vartų atsitraukusi „Katastrofa“ laukė progų greitiems išpuoliams ir antrojo kėlinio viduryje po aikštės šeimininkų klaidos tiesiog privalėjo išlyginti rezultatą, bet akistata su imperiališkių vartininku baigėsi pastarojo pergale.

Lengviau atsikvėpęs „Imperialas“ netrukus įmušė du kartus ir rungtynių baigtis tapo aiški. Su eiliniu dubliu rankose aikštę paliko V.Sluchovas, o Viačeslavas Rutkovskis pasižymėjo pirmą kartą sezone.

„Rungtynes pradėjome labai aktyviai. Nuo pirmų minučių perėmėme iniciatyvą, sukūrėme keletą pavojingų atakų ir pirmavome, tačiau, ne už ilgo gavome netikėtą, atsakomąjį įvartį, kuris privertė mūsų žaidėjus dar daugiau sustiprinti atakas. Žaidimas daugiau perėjo į varžovų aikštės pusę. Atakavome labai aštriai ir pavojingai, bet niekaip nepavykdavo realizuoti sukurtų progų. Tik pirmo kėlinio pabaigoje pavyko pramušti varžovų gynybą. Antroje rungtynių pusėje vaizdas aikštėje nepasikeitė, mes ir toliau daug atakavome, o varžovai puikiai gynėsi ir pavojingai kontratakavo. Komandos lyderis V.Sluchovas jau trečiame mače iš eilės mušą dublį, o mums labai buvo reikalingi taškai ir mes paėmėm juos“, - nelengvą pergalę komentavo aikštės šeimininkų treneris Janas Vilkinas.

„Futboliukas“ - „Valčiūnai“ 1:1 (1:1)

Tikėtina, kad lygiosios prieš pagrindinius varžovus į medalius kiek užmigdė valčiūniškius, kurie sužaidė tikrai prastas rungtynes. Nusiteikimo paskutiniam mačui prieš atostogas nepagerino ir prastokai į stadioną susirinkę aikštės šeimininkai, tačiau būtent jiems pirmajo kėlinio pradžioje priklausė iniciatyva.

Vis tik, net ir nedemonstruodami sau įprasto futbolo „Valčiūnai“ surengė greitą išpuolį ir po Dainiaus Perednio įvarčio išsiveržė į priekį.

Pusiausvyrą „Futboliukas“ atstatė artėjant pertraukai. Kampinio metu rezultatą, kaip ir pridera kapitonui, išlygino Darius Svilainis.

Antrajame kėlinyje nei vienai komandai nepavyko įgyti pranašumo. Žaidimas daugiausiai vyko aikštės viduryje. Mačo pabaigoje mažiau keitimų turėję aikštės šeimininkai labiau atsitraukė prie savo vartų, tikėdamiesi užsitikrinti bent tašką ir įmušti „Valčiūnams“ neleido.

„Nei oras, nei žaidėjų skaičius šį sekmadienį nedžiugino. Prieš pat prasidedant rungtynėms pradėjo lyti kaip iš kibiro, o 11-as „Futboliuko“ žaidėjas išbėgo prieš pat švilpuką, tuo tarpu varžovai susirinko žymiai gausiau. Tačiau, prasidėjus rungtynėms, pajautėme, jog varžovas nėra toks stiprus, koks atrodė iš pirmo žvilgsnio, todėl stengėmės prispausti prie jų vartų. Visgi, svečiai pirmi pelnė įvartį ir teko paplušėti, kad išlygintume rezultatą. Antras kėlinys vyko be permainų, žaidimas persikėlė į aikštės vidurį, tik jau pačiame gale pasirinkome gynybinį stilių. Po pirmojo rato užimame 7 vietą, tačiau iki 5 vietos trūksta tik dviejų taškų. Ko gero, dėl medalių pakovoti nepavyks, todėl „Futboliuko“ tikslai – antrą ratą užbaigti būtent 5 vietoje“, - apie rungtynes ir komandos tikslus kalbėjo „Futboliuko“ atstovas Lešekas.

Tuo tarpu „Valčiūnų“ stovykloje nuotaikos, švelniai tariant, buvo ne linksmos.

„Nėra ką ir sakyti. Lygiosiomis sužaidėme ir dėl to kalti mes, o ne jie kažką parodė. Kaip sakė mūsų žaidėjas Edgaras Anichovskis, apie rungtynes galima pasakyti trimis žodžiais „pypt“. Tragiškos rungtynės. kai kurių žaidėjų nusiteikimas buvo žemiausio lygio. Ne noras kovoti, o tik ieškojimas kituose problemos, kai savyje jos nematoma. Norint kažką sakyti ant kitų, reikia atsiduoti pačiam 100 proc. Deja. O varžovai ką – šaunuoliai. Pirmą ratą baigėme didžiule gėda ir gal lietus ją tą vakarą kažkiek nuplovė“, – dėl prasto komandos žaidimo pyko valčiūniškis Tomas.

„Ozo tapyrai“ - „Orionas“ 2:2 (1:1)

Tapyras – svetingas gyvūnas. Iki tol namie praradę taškus tik prieš diviziono lyderę „Elektrėnų versmę“, oranžiniai nusprendę būti dosnūs ir pamalonino tuo metu paskutinę čempionato ekipą.

Praėjusiame ture pralaimėjimų seriją nutraukęs „Orionas“ turbūt ir pats nesitikėjo tokios sėkmingos rungtynių pradžios, kai pirmasis smūgis į vartų stačiakampį virto įvarčiu 14-ą minutę, po kampinio galva tiksliai mušus Edgarui Sinickui.

Tapyrų tai iš vėžių labai neišmušė, kėlinio viduryje smūgiu iš baudos aikštelės prieigų rezultatą išlygino Albertas Perkovskis. Nors aikštės šeimininkai turėjo iniciatyvą, tačiau rimtų progų nesukūrė, tuo tarpu patys galėjo gauti įvartį „į rūbinę“, tačiau prieš vartus atsidūręs orioniškis iš kelių metrų atstumo įsigudrino kamuolį pasiųsti virš skersinio.

Analogiškai prieš vartus atsidūręs pirmojo tapyrų įvarčių autorius A.Perkovskis savo progą išnaudojo ir išvedė „Ozo tapyrus“ į priekį netrukus po pertraukos, tačiau po dar vienos klaidos gynyboje svečiai atstatė pusiausvyrą, likus žaisti apie 20 minučių. Pasižymėjo Edvardas Sadovskis.

Iki mačo pabaigos atakavo abi komandos, bet susikurtų progų išnaudoti nepavyko.

„Gynėjai klydo sau nebūdingai daug – turbūt dėl to neiškovojome pergalės. Tarp grybų ir tapyrų galima rasti nemažai bendro. Gaila, bet nepasinaudojome dėkinga proga aplenkti „Stickers“ bei pakilti į penktą vietą“, - paralelę tarp savo komandos ir miške augančių heterotrofinių organizmų išvedė rezultatu nusivylęs tapyras Karolis.

„Tėvynės Sąjunga“ - „Trivartis“ 4:2 (0:1)

Gera pradžia – pusė darbo. Ši patarlė subalansuota visiems, tačiau netinka politikams, kurie pradėjo čempionatą pergale, tačiau kitos laukė ne ilgai, nei trumpai – iki pat pirmojo rato pabaigos. Tuo tarpu rungtynių eiga iš esmės atspindėjo „Trivarčio“ veiklą pirmoje sezono pusėje nežiūrint į tai, kad į komandą pagaliau jau grįžo „broliai šaunuoliai“ Justas Orantas ir Arminas Lapinskas.

Būtent šių futbolininkų įvarčiais trivartiškiai pavertė turėtą persvarą pirmajame kėlinyje ir antrojo pradžioje. Iškart po pertraukos svečiai buvo įmušę dar vieną įvartį, bet jis dėl nuošalės liko neįskaitytas, nors su tokiu sprendimu „Trivartis“ nebuvo linkęs sutikti.

Iki tol akyla prižiūrėta didžiausia „Tėvynės Sąjungos“ grėsmė Dmitrijus Martiševskis iššoko prieš vartus iš sušvelnino rezultatą. Ne už ilgo atstatyti pusiausvyrą turėjo Janas Kozlovskis, bet nesugebėjo pataikyti į tuščius vartus.

Vis tik, netrukus, vartininko prieš save atmuštą kamuolį į tinklą nukreipė Tomas Kukliauskas, o dar po kelių minučių politikus į priekį išvedė Edvardas Namirskis.

Nors „Trivartis“ metėsi į priekį lyginti rezultato, bet nieko pavojingo sukurti nesugebėjo, tuo tarpu dar sykį į kontrataką pabėgę aikštės šeimininkai padėjo tašką paskutinę mačo minutę, dublį pelnius E.Namirskiui.

„Pagaliau baigėsi pirmasis ratas. "Pagaliau" - galbūt dėl to, kad mums reikalinga pertrauka tam, kad atsikratytume kažkokios prakeiksmo auros.Vakarykštės rungtynės - it pirmojo rato atspindys. Pradžioje viskas ramu, aišku, o po to - "shit happens". Net nepaisant to, jog buvo ir Arminas, ir be futbolo daugiau ištverti negalėjęs Justas, nors rungtyniavęs dar kiek skaudančia koja. Pirmame kėlinyje gan sėkmingai neutralizavome jų lyderį D.Martiševskį, kuriam dažnai tekdavo nusileisti pasiimti kamuolio net iki savo baudos aikštelės prieigų. Tad varžovam tekdavo tenkintis arba tolimais užmetimais, su kuriais gan nesunkiai susidorodavome, arba „šaudyti tuščiais“ iš kokių 25-30m. atstumo. Tuo tarpu mūsų atakos buvo gerokai pavojingesnės.

Per pertrauką jautėmės visiškai ramiai, nes varžovai nebuvo sukūrę nieko pavojingo. Kalbos buvo labiau apie pačių žaidimą – toliau dusint D. Martiševskį. Kas įvyko po mūsų antrojo įvarčio, sunku pasakyti. Gynybon neatsitraukėme, strimgalviais "damušti" taipogi nešokome. Per anksti pergale, berods, irgi nepatikėjome, bet nustojome žaisti. Tai vat tokių nekokių nuotaikų ir pasitinkame atostogas“, - nelinksmas po mačo buvo trivartiškis Vytautas

„Rungtynių pradžioje iniciatyva priklausė priešininkams, jie mus spaudė. Mes tolimais perdavimais ieškojome krašto saugų, bet jiems nepavykdavo užsikabinti už šlapio kamuolio. Priešininkų spaudimas davė rezultatą, jie įmušė. Vėliau rungtynės išsilygino nors visą kėlinį priešininkai buvo aktyvesni ir pavojingesni, turėjo pora momentų kai nedaug truko atsidurti vienas prieš vieną, bet laiku vartus palikdavo mūsų vartininkas ir pirmas pasiekė kamuolį. Mums labai rimtų progų sukurti nepavyko, vis ieškojome progų kraštais, bet nesėkmingai. Antras kėlinys mums prasidėjo nesėkmingai. Ar priešininkai patikėjo pergale, ar antras įvartis teigiamai paveikė mus, bet pavyko greita kontrataka, po kurios viskas apsivertė. Rungtynės buvo apylygės, mums pavyko išsaugoti daugiau jėgų antrai daliai. Džiaugiamės pirmą ratą užbaigę pergale ir geros nuotaikos išeiname ilsėtis“, - priešingos nuotaikos buvo politikas Alvydas.

------

Tik pirmos trys diviziono komandos leidžia man išlaikyti kone 50 proc. teisingų spėjimų rezultatą. Nedaug trūko, kad tiksliai atspėtų rezultatų grafa taip pat ženkliai pagerėtų, nežiūrint į tai, kad spėjau pergales dideliais skirtumais. Pirmą ratą užbaigiau trimis sėkmingais spėjimais.