B divizionas: I ture – naujokų kirčiai ir įvarčių liūtis Visos

Pirmosios kovos visada yra pirmosios kovos. B divizione sulaukėme daug atkaklių dvikovų, gražių įvarčių ir net jų lietaus, naujokai drąsiai kibo į atlapus senbuviams. Iki idealaus sezono starto trūko tik geresnių oro sąlygų.

Verta pastebėti, kad nebuvo triuškinančių rezultatų. Aišku, neskubame daryti išvadų apie gan vienodą komandų lygį, tačiau to tikrai tikimės, nes visiems tik įdomiau kovoti prieš panašaus pajėgumo varžovus.

I ture labiau sekėsi svečiuose žaidusioms komandoms, jos iškovojo 3 pergales, dvejuose mačuose laimėjo aikštės šeimininkai, viena dvikova nugalėtojo neišaiškino.

„Stickers“ - „Futboliukas“ 1:3 (0:1)

Nauja sudėtimi žaidusiai „Stickers“ komandai rungtynių pradžia buvo nesėkminga. Dėl susižaidimo stokos ir klaidos darant dirbtinę nuošalę jau 9-ą minutę svečiai išsiveržė į priekį, pirmąjį B lygos įvartį sezone pelnius Povilui Vytautui Dudoniui.

Po įvarčio aikštės šeimininkai ilgiau kontroliavo kamuolį, kūrė progas rezultatui išlyginti, bet jų neišnaudojo ir buvo nubausti antrojo kėlinio viduryje. Komandos naujokas Robertas Petrošius poros minučių laikotarpyje dusyk tiksliai asistavo komandos draugams, kurie šias dovanas išnaudojo tinkamai – „Futboliukas“ įrideno dar du įvarčius, po kurių aikštės šeimininkai iškėlė baltą vėliavą.

Pabaigoje realizuotas baudinys, skirtas už pražangą baudos aikštelėje, didelio džiaugsmo stickeriams neatnešė.

„Stickers“ atstovo Ruslano teigimu, komanda žaidė gerą futbolą pirmajame kėlinyje, tačiau prasta realizacija neleido pasiekti įvarčio, o po pertraukos koją pakišo pernelyg didelis skubotumas ir noras išlyginti rezultatą.

„Turime truputį problemų su sudėtimi, nes keli pagrindiniai žmonės iškrito dėl traumų po draugiškų ir taurės rungtynių, dar keli negalėjo žaisti dėl darbų, todėl susirinkome tik 14 žaidėjų. „Futboliukas“ susirinko daug geriau. Jie kovojo kiečiau, buvo geriau nusiteikę, o mes kartais nesužaisdavome iki galo ir atiduodavome varžovams kamuolį“, - pasakojo Ruslanas.

„Imperialas“ - „Elektrėnų versmė“ 1:0 (1:0)

Nors praėjusiame sezone šių komandų akistatose įvarčiai liejosi, B divizione situacija pasikeitė ir kovingose, vertų vienas kito varžovų rungtynėse viską išsprendė vienintelis įvartis, kurio autorius – Jevgenijus Surovecas, realizavęs skirtą baudinį baudinį, sužaidus kiek daugiau nei pusvalandį.

Galima sakyti, kad įvarčio „Imperialas“ nusipelnė, nes pirmajame kėlinyje turėjo persvarą savo rankose, daugiau kontroliavo kamuolį. Vis tik pirmojo kėlinio pabaigoje rezultatas galėjo tapti lygus, bet Deividui Marcinkevičiui nepavyko pataikyti į vartus.

Po pertraukos vaizdas aikštėje nesikeitė. Nepaisant kovos kiekviename Fanų stadiono centimetre ir vyravusio kontaktinio futbolo, rungtynių arbitrui vos dukart prireikė išsitraukti geltonos spalvos kortelę.

Rungtynių pabaigoje „Elektrėnų versmė“ pakilo į šturmą, kurio metu net dusyk sudrebino varžovų vartų konstrukciją, pataikydami į skersinį bei virpstą, bet įvarčio nepelnė ir liko be taškų.

Elektrėniškių ekipos atstovo Romo teigimu, komanda šiek tiek perdegė prieš rungtynes, todėl tai atsiliepė žaidimo kokybei.

„Tai tik sezono startas. Mes nestovime vietoje, o judame toliau. Varžovas mums pažįstamas, todėl apie jį beveik viską žinojome. Matėsi, kad sustiprino gynybą, tai jautėme aikštėje. Prieš tai du sezonus I ture pergalių neiškovojome, norėjosi laimėti, bet vėl nepavyko“, - sakė Romas.

„Iš tikrųjų rungtynės buvo labai sunkios, varžovas – fiziškai labai stiprus ir moka žaisti futbolą. Mes pasirinkom teisingą taktiką ir sužaidėme neblogai. Pritrūko tik sukurtų momentų realizavimo“, - savo komandos žaidimu liko patenkintas „Imperialo“ treneris Janas Vilkinas.

„Valčiūnai“ - „Ozo tapyrai“ 6:4 (1:4)

Jei kitos komandos sezono starte ir kuklinosi, tai „Valčiūnai“ ir „Ozo tapyrai“ sugrojo tokį neprognozuotą įvarčių džiazą, kad jo užtektų ir kone visam būsimam turui.

Po pirmojo ketvirčio valandos, kai dusyk pasižymėjusio Mindaugo Norbuto vedami tapyrai pirmavo net 4:0, atrodė, kad balius šiame mače baigtas, viskas aišku ir iš esmės galima eiti į dušą. Tačiau taip negalvojo valčiūniškiai.

Dar pirmajame kėlinyje B diviziono debiutantams pavyko minimaliai sušvelninti rezultatą, todėl galima buvo laukti, kad pernai gynyba garsėję oranžiniai po pertraukos pastatys jei ne autobusą, tai bent mikroautobusą prie savų vartų ir ramiai lauks rungtynių pabaigos.

Tačiau keturi lengvi įvarčiai užtemdė kanopinių protus ir pakėlusi straublius tapyrų banda toliau tarsi uraganas skuodė į puolimą bei, netekę kvapo, lengva ristele grįžinėjo prie savo vartų. Tuo netruko pasinaudoti aikštės šeimininkai ir, sužaidus pusę antrojo kėlinio, rezultatas jau buvo lygus – 4:4.

Pasiuntę varžovus į nokdauną, „Valčiūnai“ nesustojo ir per paskutines dešimt mačo minučių užbaigė pradėtą darbą. Be tapyro M.Norbuto, dublį šiose rungtynėse į savo sąskaitą įsirašė ir valčiūniškis Viačeslavas Rodevičius.

„Valčiūnų“ komandos atstovas Tomas sakė, kad prastos pirmosios komandos minutės – B lygos startinio jaudulio pasekmė.

„Nors rungtynių pradžia buvo katastrofiška ir varžovai tiesiog mus užbombardavo, bet antroje mačo dalyje pasijautė, kad jie – vyresnio amžiaus ir pavargo, todėl tuo pasinaudojome, ir ne tik išlyginome rezultatą, bet vėliau jį persvėrėme. Su visa pagarba varžovams, kurie žaidė gerai ir turėjo daug progų, mes rungtynes žaidėme pirmu numeriu, daugiau kontroliavome kamuolį ir turėjome daugiau progų įmušti“, – kalbėjo Tomas.

Tapyrų atstovas Raimondas apgailestavo dėl tokio rungtynių scenarijaus ir svarstė, kad galutiniam rezultatui galbūt įtakos turėjo pernelyg gausus susirinkimas į pirmąsias sezono rungtynes.

„Netikėtai įmušėme keturis, nors matėsi, kad varžovai moka žaisti. Po to atsipalaidavome, saugai ėmė žaisti kiekvienas sau, o „Valčiūnai“ ir sumušė. Aišku, jiems kažkiek sekėsi – mūsų gynėjas įsimušė sau į devyniukę, po to varžovai įsuko kamuolį jį pakėlę po kampinio. Tačiau jie tikrai labai daug atakavo ir puolė gerai. O mes pirmą sykį sezone bėgiojome ant natūralios žolės, o ir susirinko 19 tapyrų. Gal per daug?“ – retorinį klausimą uždavė Raimondas.

„Trivartis“ -  AFK 1:2 (0:1)

Piano Man derbyje dėl pralamėjimo ir neišnaudotų progų „Trivartis“ gali kaltinti tik save. Mačo pradžioje aikštės šeimininkai atidavė iniciatyvą, bet išskirtinio pavojaus prie savo vartų surengti neleido. Vis tik įvartį AFK pelnė, ir ne bet kokį. Algirdas Radauskas koja mostelėjo visai nevaikiškai.

Savo ruožtu, trivartininkai surengė porą gerų kontatakų, bet pirmoji akistata su AFK vartininku baigėsi pastarojo pergale, antroji – įvarčiu, neįskaitytu dėl nuošalės.

Antrajame kėlinyje sužaidus apie 10 minučių, dar vienas greitas „Trivarčio“ išpuolis virto išlyginamuoju įvarčiu po perdavimo iš krašto ir tikslaus smūgio galva. Atstatę pusiausvyrą, aikštės šeimininkai išlygino ir žaidimą, tačiau didelių žygdarbių prie svečių vartų nenuveikė.

Pergalę AFK nulėmė kiek kuriozinis įvartis. Du trivartininkai pernelyg ilgai galvojo, kuriam priklauso nuskubėti į pagalbą vartininkui po atremto smūgio, ir suteikė laiko atskubėti varžovui. Rikošetu nuo pastarojo kojos, gynėjams vis tik nusprendus „išnešti“ kamuolį, atsimušęs kamuolys įriedėjo į vartus.

Aikštės šeimininkų atstovo Vytauto nuomone, kai kurie komandos draugai greičiausiai dėl varžovų draugiškų rungtynių rezultatų pernelyg juos „gerbė“ ir užmiršo, kad gali žaisti futbolą.

„Gal varžovai ir turės kitokią nuomonę, bet manome, jog 1:1 būtų labiausiai dvikovą atspindintis rezultatas. Dabar jau džiaugtis neturime kuo. Net ir guostis negalime, jog pralaimėjome gerokai stipresniems. Belieka nebent fortūną keiksnoti“, - tuo, kad „Trivartis“ tikėjosi bent taško, atskleidė Vytautas.

AFK komandos trenerio Edvardo Čyvo nuomone, komanda rungtynėms ruošėsi atsakingai ir laukė sunkios kovos. Nors tikėtasi kontroliuoti žaidimo eigą, tai pavyko padaryti ne visų rungtynių metu.

„Rezultatą pasiekėme teigiamą, tačiau protarpiais buvome praradę kontrolę. Sezono pradžioje svarbu būti susikaupusiems, nes ne viskas visada išeina, todėl tenka atidirbinėti gynyboje, kuo varžovas šįkart sugebėjo pasinaudoti. Rūbinėje auklėtiniams sakiau, kad praleisime įvartį tik po savo klaidos, bet ne dėl to, kad „Trivartis“ kažką įspūdingo sukurs. Taip ir atsitiko. Mes praradome kamuolį jiems patogioje situacijoje, o jau varžovai tuo pasinaudojo idealiai. Visa laimė, dėka puikaus Domanto Lekio pasirodymo ir kovotojo charakterio, sugebėjome pasiekti antrą įvartį ir išplėšti pergalę", – sakė AFK strategas.

„Orionas“ - „Tėvynės Sąjunga“ 1:2 (1:1)

„Orionas“ įmušė daugiau įvarčių, tačiau pralaimėjo. Tokia trumpa šių rungtynių reziumė.

Mačą abi komandos pradėjo atsargiai. Aikštės šeimininkai stengėsi tausoti jėgas, kadangi galėjo remti vos vienu rezerviniu futbolininku. Tuo tarpu politikų atsarginių suolelį šildė penki žaidėjai, todėl jie daugiau kontroliavo kamuolį.

Šlapia aikštė ir kamuolys taip pat įnešė savų korekcijų į žaidimą. Pirmasis rungtynėse įvartis krito po „Tėvynės Sąjungos“ klaidos perduodant kamuolį. Jį perėmęs Rafalis Lukaševičius užklupo per toli vartus palikusį svečių vartininką ir smūgiu iš maždaug 30 metrų išvedė savo komandą į priekį.

Nors komandos realių progų iki pertraukos nebesukūrė, bet rezultatas tapo lygus, kai kėlinio pabaigoje „Orionas“ įmušė darsyk – deja, galva kamuolį į savo vartus pasiuntus aikštės šeimininkų gynėjui.

Antra mačo pusė politikams buvo sėkminga. Po pražangos baudos aikštelėje ir skirto baudinio jie persvėrė rezultatą. Įgytas pranašumas leido „Tėvynės Sąjungai“ atsitraukti link savo vartų, atiduodant iniciatyvą „Orionui“. Šeimininkams surengti bent vieną tikslią ataką ir išgelbėti rungtynių nepavyko.

„Visų rungtynių metu „Oriono“ vartininkas, pagavęs kamuolį, skubėdavo koja išmušti į priekį greitiems puolėjams tikintis, kad mūsų gynėjai nepataikys į šlapią kamuolį. Jo kontrolė priklausė mums, bet aiškaus dominavimo nebuvo. Džiaugiamės pergale“, - sakė politikų atstovas Alvydas.

„Geležinis Vilkas“ - „Katastrofa“ 1:1 (1:1)

Vienintelės lygiosios I ture įvyko paskutinėje dvikovoje. Vienas kitą gerai pažįstančių varžovų akistatoje žvalgybos praktiškai nebuvo. Greičiau apsipratusios su oro sąlygomis „Katastrofos“ rankose atsidūrusi iniciatyva virto pirmuoju įvarčiu kėlinio viduryje.

Persvara svečiai džiaugėsi neilgai. Įvarčio pažadintas „Geležinis vilkas“ atsiminė, kad taip pat moka atakuoti ir prie varžovų vartų užkūrė gerą pirtį bei standartinės situacijos metu išlygino rezultatą. Nors „Katastrofos“ futbolininkai tikėjosi užfiksuotos nuošalės, įvartis buvo įskaitytas.

Rungtynės artėjant prie pabaigos, geresnių progų įmušti turėjo svečiai, bet užtikrintai sužaidė vilkų vartus saugojęs Martinas Rakovas, atrėmęs tiek baudos smūgius, tiek likvidavęs kitus pavojingus „Katastrofos“ išpuolius.

Svečių komandos atstovas Paulius sakė, kad tai buvo tipinės čempionato pradžios rungtynės su daug klaidų ir daug kalbų.

„Norėjosi čempionatą pradėti pergale. Trūko ne tiek jau ir daug, todėl jaučiame šiokį tokį nusivylimą. Po pelnyto įvarčio trumpam tarsi nustojome žaisti ir buvome už tai nubausti. Antrame kėlinyje buvome geresni, bet strigo realizacija. Varžovai – jauni, greiti, futbolą supranta. Ne veltui su jais taurėje vargo turėjo ir „Medžiai“. Paliko neblogą įspūdį“, - gerų žodžių varžovams negalėjo Paulius.

------

Prognozuoti – nedėkingas darbas. Ypač, kai komandos visiškai neatsižvelgia į prognozuotojo vargą. I turo apžvalgininko rezultatyvumas buvo visiškai prastas, atspėta vos vienos dvikovos baigtis. Priskirkime tai sezono pradžiai bei startiniam jauduliui ir kibkime į II turo prognozes, kadangi kavos tirščių būrimui dar liko nuo praėjusios savaitės.

2016-05-01 15:00 LFF stadionas

AFK keliasi į geriausią stadioną Vilniuje ir čia žais pirmąsias namų rungtynes. Iškovoję pergalę sezono starte, alternatyvai bus tikrai geros nuotaikos, tuo tarpu politikams nusileidęs „Orionas“ turėjo sudėties problemų. Komandų keliai iki šiol buvo susikirtę tik žiemos turnyruose. Spėju, kad svečių jauna ir greita puolimo linija savo progas išnaudos geriau nei „Trivartis“, bet įvarčius muš ir AFK, todėl šios rungtynės baigsis taikiai 2:2.

„Katastrofa“ - „Elektrėnų versmė

2016-05-01 16:00 Fanų stadionas

Praėjusio sezono C diviziono čempionas I ture liko be taškų, tik vieną jų prieš vilkus sukrapštė „Katastrofa“. Aišku kaip diena, kad abi komandos norės laimėti ir įsirašyti pergalę į istorijos metraštį, kadangi špagų Sekmadienio futbolo lygoje sukryžiuoti joms dar neteko. Elektrėniškiai manęs paprašė pasveikinti varžovus klubo jubiliejaus proga, tačiau dovanoti pergalės nežada. Vis tik, spėju, kad taškų debiutantams dar reikės palaukti – 2:1 aikštės šeimininkų naudai.

„Futboliukas“ - „Imperialas“

2016-05-01 18:00 Fanų stadionas

Po pergalingo starto abi komandos į rungtynes atvyks geros nuotaikos. Varžovai puikiai pažįsta vienas kitą – pernai C divizione pasidalinta po pergalę atkakliose rungtynėse, tačiau sezono finiše aukščiau palypėjo svečiai. Niekas nesikeis ir šįkart. Bus ir kova, ir įvarčių, ir „Imperialo“ pergalė 1:2.

„Ozo tapyrai“ - „Stickers“

2016-05-01 18:00 Panerio stadionas

Tokių fejerverkų kaip sezono atidarymo rungtynėse tikėtis iš tapyrų antrą sykį paeiliui būtų sunku, nors, iššvaisčius keturių įvarčių pervarą, jau galima laukti visko. „Stickers“ irgi negali pasidžiaugti sėkmingu startu, todėl abi komandos tikrai norės reabilituotis. Tačiau praėjusių metų įvykiai sufleruoja, kad reabilitacijos turėtume laukti ramios – komandos pratęs pernai pradėtą lygiųjų rezultatu 1:1 seriją.

„Tėvynės Sąjunga“ - „Valčiūnai“

2016-05-02 18:30 Panerio

Pastarųjų metų almanachai teigia, kad tai bus pirmoji komandų dvikova. Tačiau „Valčiūnai“ turės pranašumą – žolę po kojomis šiame sezone jiems jau teko mindyti, tuo tarpu politikai tokį malonumą patirs pirmą sykį. Orų prognozė žada lietų, tad klampesnė aikštė bus parankesnė ženkliai jaunesniems svečiams, kurie parodė, kad net 4 įvarčių deficitas jiems yra nebaisus – 1:3.

„Geležinis Vilkas“ - „Trivartis“

2016-05-02 19:10 Fabijoniškių VFM

„Trivartis“ pirmajame ture progų turėjo, tačiau šlubavo realizacija. Pramušti „Geležinio vilko“ šarvus bus sunkiau nei Piano Man derbyje, o vilkai klaidų gynyboje gali ir neatleisti. Jų jaunystė bus pagrindinis faktorius, padėsiantis aikštės šeimininkams iškovoti pirmąją pergalę sezone – 2:0.