B divizionas: Gariūnai atsiplėšė dar labiau Visos

Pirmas B diviziono antrojo etapo turas (po to, kai komandos pasidalijo į du pajėgumo šešetus) sužaistas. Sužaistas - pritempiant. Iš tiesų abiejuose šešetuose sužaista ne po tris, o po du mačus. Treti buvo nukelti.

B1 pogrupio lyderiai Gariūnai laimėjo prieš Viesulą dar labiau nutolo nuo persekiotojų, o vienos iš B2 pogrupio lyderių Skaidiškės nusileido Euforijai.

Pogrupis B1

Į aikštę su šunimi

Kadangi pralaimėjo antrą vietą užimanti Katastrofa, Gariūnai atsiplėšė jau devyniais taškais. Ir Katastrofos galimybės lyderius pavyti visiškai bliūkšta. Daugiau galimybių pavyti Gariūnus šiuo momentu turi trečią vietą užimanti, bet vienas rungtynes kišenėje turinti Visinčia.

Gariūnai – Viesulas 6:2

Bet iš tiesų niekas tų Gariūnų nepavis. Bent jau aš tuo įsitikinęs. Ir nemanau, kad ar Katastrofa, ar Visinčia turi tokių vilčių. Veikiausiai jos abi žiūri viena į kitą, o ne į Gariūnų rezultatus. Neįsivaizduoju, kas turėtų nutikti Gariūnams, kad jie nelaimėtų šių pirmenybių.

Pirmas Gariūnų rungtynių su Viesulu kėlinys buvo rimtas ir atkaklus. Viesulas, beje, įvartį įmušė pirmas. Bet iki pertraukos Gariūnai pervėrė rezultatą naudingai sau.

O ir po pertraukos Viesulas nenurimo. Vis bandė sulyginti ir pakreipti rungtynes naudingai sau.

Veikiausiai lemiamas buvo trečias Gariūnų įvartis, įmuštas jau antrą antro kėlinio pusę. Na o po to įvarčiai į Viesulo vartus pasipylė.

„Susirinkom kaip ir neblogai, rungtynes pradėjom aktyviai, kaip visada, - pasakojo Gariūnų komandos vadovas Haroldas Tamulynas. - Bet vidury klaidelė, kontra ir 0:1. Tiesa, iki pertraukos spėjom persvert rezultatą. Po pertraukos Viesulas turėjo 3-4 momentus, bet neįmušė. Norėjo dar tų progų ir pakilo toliau nuo savo vartų. Tada ir sukrito greitai tie įvarčiai.“

Pokerį į savo sąskaitą įsirašė rezultatyviausias (po šio mačo) Gariūnų ir viso diviziono futbolininkas Deividas Linauskas.

Tėvynės Sąjunga – Katastrofa 3:2

Antras paeiliui Katastrofos pralaimėjimas. Ir ketvirta paeiliui Tėvynės Sąjungos pergalė.

Iš pradžių atrodė, kad Tėvynės Sąjunga laimės lengviau. Per pertrauką ji pirmavo 2:0, antrą kėlinį įmušė ir trečią. Katastrofa jau kelintą kartą susivokė, kad įvarčius reikia mušti, kai jau varžovai buvo gerai įsibėgėję. Ir bent jau antrą kartą paeiliui atsibudo per vėlai.

„Pradėjom gerai, bet iš tos geros pradžios nieko neišspaudėm, o viską iš esmės nulėmė 15 minučių atkarpa pirmo kėlinio pabaigoje ir antro pradžioje, kai gavome tris įvarčius - komentavo rungtynes Katastrofos atstovas Vaidotas Kazlauskas. - Vėliau tarsi ir kabinomės į rungtynes, sušvelninome, tačiau iki sėkmės pritrūko. Apmaudu, nes taškai čia buvo gyvybiškai svarbūs, ypatingai prieš rungtynes su Gariūnais.“

Beje, prieš rungtynėms baigiantis, aikštėje įvyko incidentas. Kas jame teisus, kas kaltas, spręskit patys.

Katastrofa teigia taip:

O čia – Tėvynės Sąjungos futbolininkas Aleksandras Dergačiovas pasakoja ir apie rungtynes, ir apie konfliktą: „Pradėkime nuo faktų apie Lietuvos sostinę kur ir vyko šių komandų kova -  Vilnius yra viena iš tik kelių Europos sostinių, kur galima skristi oro balionais.

Nuo pirmos iki paskutinės minutės priešininkai nieko neparodė apart oro balionų taktikos, visas rungtynes buvo žaidžiama primityviai užmetant kamuolius iš gynybos ant puolėjų. Pirmo kelinio pusė priklausė Katastrofai, bet mes sėkmingai prisiderinome prie priešininkų žaidimo. Pradėjome varžovus aukštai pasitikti ir greitu metu perėmėme  rungtynių vadžias į savo rankas. Įvarčiai brendo, nes buvo nerealizuoti itin geri momentai - keletą kartų pataikyta pro šalį, vieną karta sudrebintas virpstas. Po to sekė sėkmingai realizuotas baudos smūgis, greitas išpuolis kraštu - 2:0 mūsų naudai ir einame ilsėtis.

Antrajame kėlinyje sėkmingai laikėmės tos pačios taktikos. Kėliniui įsibėgėjant po priešininkų vartininko klaidos pelnėm 3-ią įvartį, įtvirtinome savo pranašumą dar labiau. Po trečio įvarčio turėjome dar 3 itin geras  progas, bet deja neišnaudojome. Rungtynių pabaiga buvo ganėtinai įtempta, buvo daug bereikalingų kalbų, kietos kovos bei apsižodžiavimų.

Tenka pripažinti, kad Katastrofa ne pralaimėjo, o prašnekėjo šias rungtynes. Kas antras teisėjo sprendimas buvo kritiškai aptarinėjamas iš jų pusės.

Kai pradėjome spausti jų gynėjus ir "oro balionų taktika" sužlugo, jie iš pradžių pradėjo bartis tarpusavyje, o kai suprato, kad liko mažai šansų išsigelbėti, pradėjo ganėtinai grubiai žaisti ir prieš mūsų žaidėjus. Dėl tų priežasčių buvo išprovokuotas incidentas rungtynių gale. Savo komandos nario veiksmų negalime pateisinti, bet tai kad teisėjas parodė raudoną kortelę tik jam (o ne antram incidento kaltininkui, kuris smogė pirmas) ir atbėgusiems "į pagalbą" trims Katastrofos žaidėjams kurie apstumdė mūsų puolėją bei atsarginių suolui, nuo kurio „Katastrofos“ gerbėjai įbėgo iki aikštės vidurio su šunimi, galėjo būti parodytos bent geltonos kortos.

Taip pat apmaudu, kad Katastrofos komanda savo FB puslapyje išvadino mus (citata) "Bet tokių mužikų, kokių pasitaikė pas TS, nematėm seniai." Taip pat puolė moralizuoti (citata) "Atrodo, komanda nešioja solidų ir kažkokį svorį ne tik futbolo aikštėje turintį pavadinimą, bet tokių veikėjų dėka tas svoris vis krenta ir krenta."

Gerbiami Katastrofiečiai, užtat Jus pilnai "pateisinate" savo komandos pavadinimą, pralaimėjote vieną finalą iš penkų. Jei nepradėsite žaisti futbolo kojomis, o tęsite žaidimą liežuviais, pralaimėsite ir likusius keturis.“

Pogrupis B2:

J. D. Perrino grobis: 3 įvarčiai ir raudona kortelė.

Futboliukas – Medžiai-2 3:4

Pergalė Medžių dubleriams leido iškilti į pogrupio viršų. Na bent jau kuriam laikui. Bet, kad iškovotų tą pergalę jiems reikėjo pavargti. Rungtynės klostėsi atkakliai ir permainingai.

Pirmas įvartį įmušė Futboliukas. Bet ilgai Medžių atsako laukti neprireikė. Ir atsakė jie iš karto trigubai.

Vis tik, atsilikdami dviem įvarčiais futboliukininkai nepalūžo. Ir link antro kėlinio vidurio irgi pasiuntė į varžovų vartų tinklą vieną po kito du įvarčius.

Tačiau paskutinį žodį tarė Medžiai. Sugebėjo įmušti ketvirtą kartą ir laimėti.

„Pirmas kėlinys buvo tikrai neblogas, – rašo Medžių atstovas Tauras Navašinskas. - Nors po klaidos praleidome įvartį, bet per penkias minutes duodame tris atgal ir į pertrauką einame pakilios nuotaikos. Ta gera nuotaika vos nekainavo trijų taškų, nes nustojome žaisti, o varžovai, tuo pasinaudoję, išlygino rezultatą. Laimei užteko laiko pasitaisyti ir švenčiame pergalę.

Kitos trejos rungtynės bus prieš varžovus, kuriems nusileidome pirmame rate, tad tikiuosi, jog motyvacijos komandai netrūks.“

Skaidiškės – Euforija 0:3

O štai Skaidiškės prieš šį turą laimėjusios tris pergales paeiliui, o pastarą kartą 6:2 sudaužiusios pačius Gariūnus, sustojo. Sustabdė jas Euforija Tirola. Ta pati komanda, kuri ir prieš mėnesį su trupučiu toms pačioms Skaidiškėms pakrovė 4:0. Dabar euforikaivėl patvarkė varžovus sausai – 3:0. Nors negali sakyti, kad šeimininkai žaidė daug blogiau.

Jie tiesiog neturėjo Jeano Dominque‘o Perrino, kuris buvo aiškiai pastebimiausia rungtynių figūra. Tai jis įmušė visus tris mačo įvarčius. Ir jis gavo vienintelę mačo raudoną kortelę. Už per ilgą liežuvį.

Be geriau paskaitom, ką apie tai – Euforijos Tirolos komandos kapitonas Artūras Bazys: „Rungtynės su Skaidiškėmis mums kėlė gana nemažai nerimo. Visų pirma, tai buvo išlikimo divizione kovų pradžia. Antra, nežinojome ar susirinks pakankamai žmonių, kadangi reikėjo pavažiuoti už Vilniaus, ir, trečia: oras sekmadienį buvo toks, kad noriau važiuotum prie ežero... Visgi pavyko surinkti optimalią sudėtį su keletu keitimų ir su nemažu palaikymu. Rungtynes laimėjome dėl itin drausmingo žaidimo savo aikštės pusėje (dėl ko ir išlaikėme sausus vartus!) ir progų išnaudojimo priekyje. Hat tricką pelnė Jeanas, tačiau rungtynių pabaigoje turėjo palikti aikštę dėl kalbų su kitais žaidėjais. Galiu pasakyti, jog Skaidiškės taip pat žaidė neblogai: buvo keletas momentų, kuriuose mano širdis "nuėjo į kulnus", tačiau puikiai sužaidė mūsų vartininkas Rolandas ir gynėjai Domantas, Rolandas, Česka ir kiti.  Pasirodėme labai komandiškai ir drausmingai, todėl ši pergalė labai saldi. Taip pat džiugu, kad tinkamu žingsniu pradėjome išlikimo kovas.“

B pogrupis

Viesulas – Granitas Senjorai

09.27 16.30 Senvagės

Pirmojo rato šių komandų rungtynes 5:3 laimėjo Granitas Senjorai.

Dabar Granitas Senjorai žais pirmas rungtynes po pertraukos, Viesulas – antras.

Ir manau, kad jeigu Viesulas žais ne blogiau nei per rungtynes su Gariūnais, jis gali atkeršyti amžiumi dar solidesniems nei jie patys Naujosios Vilnios vyrukams. Spęsiu jo pergalę 2:1.

Katastrofa - Gariūnai

09.27 18.00 Fanų

Pirmą ratą Katastrofa neatsilaikė prieš Gariūnus per tarpusavio mačą – 1:3.

O pastaruoju metu ji įsigudrino pralaimėti ir paprastiems mirtingiesiems: Visinčiai, Tėvynės Sąjungai.

Kaip jau rašiau, dažnai Katastrofa įvarčius ima mušti, tik kai pakankamai prisikrauna jų į savo vartus. Na tokią savotišką forą varžovams duoda.

Bet Gariūnams jokios foros duoti negalima. Nes kai atsibusi juos vytis, tai gali būti praleidęs ne tris įvarčius, o ir kokius šešis.

Tikiuosi, Katastrofa tą supranta. O jei supranta, tai ims rimtai žaisti nuo pirmųjų rungtynių minučių.

Ir prognozuosiu, kad sužais lygiosiomis 2:2,

Tėvynės Sąjunga – Visinčia

09.27 20.00 Fanų

Pirmą ratą komandos sužaidė lygiąsias – 2:2.

O šiuo metu susiklostė tokia situacija, kad jeigu TS dar kiek mąsto siekti prizinių tikslų, nugalėti dar vieną konkurentę jai būtina. Nes vis tik tikėtis, kad Katastrofa pralaimės visus penkis antrojo turo mačus ir taip tu ją apeisi, nėra labai protinga.

Bet vis tik manau, kad šis turas praktiškai užbaigs bet kokias TS ar kurios kitos atsiliekančių komandų viltis į prizus, nes Visinčia nugalės Tėvynės Sąjungą 3:1.

B1 divizonas

Medžiai-2 – Euforija Tirola

09.25 20.15 Senvagės

Pirmą ratą Euforija nugalėjo Medžius 1:0.

O dabar spėsiu, kad rungtynės baigsis lygiosiomis – 2:2

Pilk – Futboliukas

09.27 14.45 Senvagės

Šiemet Pilk jau pralaimėjo Futboliukui 0:2.

Kad ir kokie autsaideriai Pilkai bebūtų, spėsiu, kad antrą kartą Futboliukui jie nepralaimės. Bus lygiiosios 2:2.

Skaidiškės – Vieni Vartai

09.27 16.00 Rudaminos Žolės Riedulio

Pirmo rato dvikovą 3:1 laimėjo Vieni Vartai. Bet tada jie žaidė savo aikštėje, o ne savotiškumų turinčioje Rudaminos aikštėje.

Tačiau spėsiu Vieniems Vartams pergalę vėl. 2:1.

Vieni Vartai – Pilk

09.30 21.30 Fanų

Per pirmojo rato rungtynes Vieni Vartai nugalėjo Pilk rezultatu 3:1.

Manau, kad per šias nukeltas rungtynes Pilk pasipriešins dar silpniau. Vienų Vartų pergalė 6:1.