B divizionas: Ganą - į NATO ir nauja sąmokslo teorija Visos

Sekmadienio Futbolo Lygos B divisiono 19-ajame ture pralaimėjusi Geležiniam Vilkui, Katastrofa jau pasveikino jį su bronzos medaliais. Aš truputį palaukasiu, nes teoriškai Vilkas trečiosios vietos dar neužsitikrino. Nors praktiškai dėl to kyla mažai abejonių.

Jeigu aišku, kariškiai dar neužsimos į antrąją turnyro lentelės pakopą. Navigai vilkų dantims dar visai pasiekiami.

Nors 19-ą turą Navigatoriai Old Boys perėjo puikiai  - atsirevanšavo Futboliukui už pralaimėjimą dideliu skirtumu 1:6 pirmąjį ratą. Revanšas buvo toks pat didelis – 5:0.

Ir visai mažai abejoniu, kad pirmi bus Granito B futbolininkai.

Pastarieji savo rungtynes su Granitu Senjorais persikėlė į pirmenybių galą. Kuo sukėlė sąmokslo teoriją. Bet pats aš jos neaptarinėsiu, leisiu pasisakyti tos pačios Katastrofos atstovui.

Nutrūko Ozo Tapyrų pergalių ir Trivarčio bei Euforijos Tirolos nesėkmių serijos. Tėvynės Sąjungos ir Stickers pralaimėjimų virtinės tebesitęsia.

Apie visą tai – pasakojimas apačioje

Stickers – Trivartis 0:5

Po dešimties nelamėtų rungtynių Trivartis pagaliau iškovojo pergalę. Tiesa, laimėjo jis prieš varžovus, kurie užsirašė dvyliktą pralaimėjimą paeiliui.

Kaip ir prieš turą, pirmą kėlinį Stickers laikėsi pagirtinai ir sužaidė jį 0:0. Ir netgi turėjo šansą įmušti iš nuo 11 metrų žymos, tačiau Romanas Osipovas nepataikė į vartus.

Daugiau apie rungtynes Trivarčio futbolininkas Artūras Stepanovičius: „Pagaliau atėjo šventė ir į Trivarčio kiemą ir, kadangi jau kitame ture žaisime su Granitu B, tai visai tikėtina, kad ilgam ji čia neužsibus. Todėl pergale skubėjo džiaugtis visi: gynėjai ir vartininkas šventė “clean sheet’ą”, puolėjai ir saugai sveikino vieni kitus sugeneravus net 5 įvarčius. Visgi iš pirmo žvilgsnio lengvai iškovota pergalė nebuvo tokia paprasta. Neturėję keitimų Stickers visai neblogai atrodė pirmoje rungtynių pusėje ir neleisdami mums kažko itin pavojingo sukurti prie savų vartų, patys neretai suteikdavo rimto darbo mūsų gynėjams ir vartininkui. Juolab jiems dar ir nepavyko realizuoti 11 metrų baudinio - smūgis skriejo pro šalį. Laimei, šis epizodas, galėjęs turėti rimtos įtakos rungtynių baigčiai, baigėsi mums laimingai. Antrame kėlinyje labai pasijautė varžovų nuovargis. Rungtynių pirmoje pusėje buvusi energija išgaravo ir jie vis dažniau nespėdavo paskui mus. Netgi mūsų gynėjui parodyta raudona kortelė nepakeitė vaizdo aikštėje. Be to netrukus ir jų žaidėjas buvo priverstas palikti aikštę dėl traumos, tad abiejų komandų futbolininkų skaičius išsilygino. Taigi, gan rimtai vargę pirmoje rungtynių pusėje galiausiai susikrovėme rimtą persvarą ir pagaliau įsirašėme 3 taškus. Nemanau, kad šie taškai kažką lems ilgalaikėje perspektyvoje, tačiau gavome smagų moralinį pakilėjimą. Labai tikiuosi, kad su Stickers dar teks susitikti ir kitąmet SFL C divizione, nes mūsų komandas sieja gan ilga tarpusavio rungtynių istorija.“

Bandžiau pakelti Stickeriams ūpą mačo anonse spėdamas lygiąsias 2:2, tačiau nieko panašaus nei man, nei Lipdukams nepavyko.

Katastrofa – Geležinis Vilkas 3:4

Neatspėjau ir šio mačo rezultato. Prognozėje įrašiau tuos pačius skaičius 2:2.

Faktas kad tai buvo turo mačas, faktas, kad jis buvo atkaklus, bet taip pat faktas, kad Galežinis Vilkas visą laiką kontroliavo situaciją jame ir įmušė daugiau nei varžovai.

Ir daug prie to prisidėjo vilkams talkinęs legionas iš Ganos. Kariškių klubas neseniai pasipildė penkiais afrikiečiais ir bent trys jų padėjo jam palaužti Katastrofą.

„Svarstom apie Ganos priėmimą į NATO. Jei vyrai gerai suloš, reikalausim, kad priimtų, - juokavo Geležinio Vilko vadovas Darius Indriūnas. – Šiaip specialiai jų neieškojome, tiesiog pasitaikė tokia galimybė, tai kodėl ne?“

Apie rungtynes jis pasakojo: „Trimis taškais patenkinti, žaidimu LABAI nusivylę. Jau ne pirmą kartą - palaida bala. Jei pirmą kėlinį žaidėme nepriekaištingai, tai antrame - jovalas. Apmaudu, bet disciplinos ir koncentracijos nesugebame išlaikyti visas 90 minučių. Ir tau pasireiškia jau ne pirmą kartą. Vilkų komanda jauna, tad treneriui reikia labai daug darbo ir kantrybės, šlifuojant komandos braižą treniruotėse tol, kol Vilkai suvoks, ko iš jų reikalauja treneris Šarūnas Beivydas.“

 „Sunku patikėti, kad du žaidėjai komandoje gali taip pakeisti jos veidą, - stebėjosi Katastrofos futbolininkas Vaidotas Kazlauskas. - Jau ankstesniuose susitikimuose su mumis GV žaidė kokybišką futbolą, tačiau sekmadienį atrodė, kad jie dar pridėjo (bent jau pirmame kėlinyje, per kurį įmušė du įvarčius). Po pertraukos susidarė vaizdas, kad varžovai šiek tiek primigo, pradėjome vytis, tris kartus švelninome atsilikimą, tačiau iki galutinio lūžio šiek tiek pritrūko. Jau prieš tai aptarti GV legionieriai (bent jau du iš jų) solidžiai suko komandos žaidimą ir kūrė pavojus prie mūsų vartų. Džiugu, kad pajėgūs žaidėjai iš užsienio atvyksta ne tik į A ar I lygas, tačiau jungiasi ir prie mėgėjų. Sveikinimai Vilkams, pelnyti prizininkai.

Dabar koncentruojamės į ketvirtos vietos išsaugojimą ir bandysime kabintis į Gariūnus. Esame stipriai nurašomi, bet o kodėl nepabandžius?“

O dabar - mano žadėtoji sąmokslo teorija. V.Kazlauskas: „Beje, taip pat norėtume pasidžiaugti, jog Granito Senjorai į artimiausio turo dvikovą su mumis pažiūrėjo labai atsakingai, ir, norėdami geriau jai pasiruošti, praėjusį savaitgalį nusprendė pailsėti ir į čempionato pabaigą nusikėlė dvikovą su tikrai jiems svetima Granito B komanda. Rungtynės įvyks tada, kai Granitas B jau oficialiai bus čempionai, o Senjorams reikės taškų dar siekiant pasigerinti pozicijas lentelėje. Spėjame, kad Senjorai tada jaunimui duos rimtą kovą ir svarstome, kad ta kova prieš mažiau motyvuotą varžovą gali jiems atnešti netgi tašką ar visus tris. Patirtis tokiose sezono stadijoje gali turėti lemiamos įtakos, kaip bebūtų...“

Ozo Tapyrai – Euforija Tirola 0:4

Kaip anonse ir pranašavau, šieme mače nutrūko dvi serijos: Euforijos Tirolos nesėkmių ir Ozo Tapyrų sėkmių.

Paties rezultato neatspėjau, manydamas, kad Euforija laimės kukliau – 3:1.

Bet labai jau norėjo euforikai laimėti. O varžovas šį kartą buvo tikrai įveikiamas.

Euforijos Tirolos futbolininkas Artūras Bazys: „Po ilgos ir varginančios pralaimėjimų ir lygiųjų serijos buvome tiesiog ištroškę pergalės. Džiaugiamės, jog pavyko ją pasiekti užtikrintu rezultatu, o kartu ir nepraleisti įvarčio, kas pas mus įvyksta išskirtiniais atvejais... Sužaidėme neblogai, ypač priekyje - pasižymėjo ir po perdavimą pasirašė mūsų rezultatyviausiu trejetukas - Laurynas, Gabrielis ir Jeanas. Gynyboje turėjome keletą klaidelių, bet varžovai tuo nepasinaudojo. Užtikrintai vartuose pasirodė mūsų veteranas Večka. Priešininkai aktyviausiai atrodė rungtynių pradžioje ir per paskutines 15 minučių. Žodžiu, džiaugiamės ilgai laukta pergale ir neblogu žaidimu. Mūsų komandą palieka Olegas, todėl po rungtynių atsigėrėm išlydėtuvių alaus, nors lauke ir buvo beveik šaldytuvui būdinga temperatūra. Ačiū jam už praleistą laiką ir sėkmės ateityje!“

Skaidiškės – Tėvynės Sąjunga 6:3

Skirtingai nei Euforijos – Tapyrų mače, čia spėjau,kad abiejų komandų serijos bus pratęstos. T. y., kad Skaidiškės laimės, o Tėvynės Sąjunga praloš. Ir dar rašiau,kad neįsivaizduočiau situacijos, kad nutiktų atvirkščiai. O Skaidiškių pergalės rezultatą spėjau būsiant 2:0.

Ilgą laiką atrodė, kad mano tos prognozės nebūtinai turi išsipildyt. Valandą Rudaminos aikštėje vyko atkakli ir permaininga kova. Ir tik trečią mačo trečdalį šeimininkai įrodė esantys stipresni.

Tėvynės Sąjungos komandos vadovas Alvydas Eidukaitis: „Sunku apie rungtynes kalbėti, pralošėme labiau patys nei laimėjo priešininkai. Trys gynėjai prisiima po du praleistus įvarčius ant savęs. Situacijos paprastos: porą kartų nepataikė į kamuolį, porą kartų net nematė kamuolio  ir porą kartų nedabėgo. Paprastos klaidos, kurias puikiai išnaudojo varžovai. Daug kalbų ir žiūrėjimo vienas į kitą, per mažai darbo aikštėje. Tikiuosi, per likusias rungtynes situacija pasikeis ir užbaigsime sezoną pergalėmis.“

Futboliukas – Navigatoriai Old Boys 0:5

Vėlgi Navigatorių Old Boys revanšą aš atspėjau. Ir vėlgi pasikuklinau su rezultatu, prognozavęs jų pergalę 3:1.

Apie mačą – Navigatoriai Old Boys futbolininkas Vilius Kadys: „Pasiekėme pergalę, kurios labai norėjosi, prisimenant pirmojo rato tarpusavio rungtynes. Abi komandos nesurinko optimalių sudėčių, Futboliukas atsargoje turėjo keliais žaidėjais mažiau nei mes. Nors keitimų daug neturėjome ir patys, bet pirmadienio vakarą susirinkusi "Old boysinė" sudėtis demonstravo solidų žaidimą, kuris galutiniame rezultate nulėmė, jog rungtynių baigtis visiškai dėsninga.“

Anonsas

Granitas Senjorai – Katastrofa

10.13 15.00 Naujoji Vilnia. Naujasis

Pirmojo rato komandų tarpusavio rungtynes 2:1 laimėjo Katastrofa.

Nežinau kiek motyvuotai komandos komandos siekia ketvirtosios vietos, bet labai panašu, kad šitas mačas labai daug lems kovoje dėl jos.

Spėju Granito Senjorų revanšą tokiu pat rezultatu, kokiu pralaimėjo pirmojo rato mačą – 2:1.

Stickers – Tėvynės Sąjunga

10.13 16.00 Fanų

Tėvynės Sąjunga pirmą ratą Stickerius nugalėjo užtikrintai 4:0.

Atsakomosiose rungtynėse dėl diskvalifikacijos nežais Stickers saugas Janas Burbo.

Manau, kad šis mačas kiek primins 19-ojo turo Stickerių rungtynes. Vėl žais dvi komandos, pastaruoju metu demonstruojančios tragiškus rezultatus.

Prognozuosiu Tėvynės Sąjungos pergalę 4:1.

Euforija Tirola – Skaidiškės

10.13 16.00 Širvintų

Pirmą ratą Euforija sutriuškino Skaidiškes net 8:2

Ar tokį rezultatą euforikai gali pasiekti per ateinančio sekmadienio rungtynes? Labai abejoju. Spėsiu labai nelengvą jų pergalę 3:2.

Trivartis – Granitas B

10.13 18.00 Fanų

Pavasarį Granitas B nušlavė Trivartį 8:0.

Šiame mače dalyvauti negalės trivartininkų gynėjas Mindaugas Paulauskas.

Nemanau, kad ir dabar Naujosios Vilnios ekipa turės daug vargo – 6:0 Granito B naudai.

Futboliukas – Ozo Tapyrai

10.13 20.00 Fanų

Futboliukas pavasarį įveikė Ozo Tapyrus 3:0

Rudenį Tapyrai žaidė kur kas geriau, nei pirmą ratą. Bet vis tik manau, kad didžiausios jų šių metų pergalės jau praeityje. Futboliukas laimės 3:1.

Navigatoriai Old Boys – Geležinis Vilkas

10.14 20.10 Senvagės

Pavasarį Navigai nugalėjo Vilkus 4:3.

O pirmadienį tarp jų vyks rungtynės, kuriose paaiškės ar viusi medalius jau išties galima išsidalinti pagal spalvas. Mat Vilko pergalės atveju, kas bus antras, kas trečias, būtų dar toli gražu neaišku.

Nors GV komandoje negalės žasti gynėjas Igoris Karklelis ir saugas Egidijus Mickus, intrigos vardan spėsiu Afrikos legionieriais sustiprinto Vilko sėkmę 3:2.