B divizionas: Dėl šašlykų įsisiautėjusi Euforija ir šeši jos puolėjo L. Slavinsko įvarčiai Visos

FK Katastrofa nuotr.

Trijų-nulio turas. Lengvai galima prikabinti tokį apibūdinimą Sekmadienio Futbolo Lygos B diviziono 10-ajam turui, ketverios (arba du trečdaliai) kurio rungtynių baigėsi tokiu pat rezultatu – 3:0.

O jei ne Trivarčio garbės įvartis 89-ąją rungtynių su Tėvynės Sąjunga minutę, tas pats rezultatas būtų užfiksuotas ir per penktąsias rungtynes.

Nepanašiu scenarijumi vyko vienintelis mačas per kurį Euforija atseikėjo Stickeriams ne tris, o dešimt. Na ir pati porą praleido. Per tą susitikimą trijų vienos komandos įvarčių riba buvo peržengta jau pirmajame kėlinyje.

Kaip ten bebūtų, šis turas neatnešė jokių sensacingų rezultatų, kokiais B divizionas garsėja. Komandos, prieš turą užėmusios aukštesnes vietas nugalėjo tas komandas, kurios buvo žemiau. Ir pirmą kartą šiemet leido apžvalgininkui atspėti visus rungtynių nugalėtojus.

Atskirai paminėtinas faktas - net šeši Euforijos puolimo lyderio Lauryno Slavicko įvarčiai Stickeriams.

Euforija Tirola – Stickers 10:2

„Rungtynės su Stickersais buvo, turbūt, lengviausios šiais metais, bent jau po kol kas, - teigė Euforijos komandos kapitonas Artūras Bazys.

Labai įtikėtina, nes įvarčiai į Lipdukų vartus ritosi vienas po kito ir vien jau Laurynas Slavinskas įsūdė jiems juos šešis.

O priežastis tų įvarčių... – šašlykai.

A. Bazys: „Tai lėmė geras mūsų susirinkimas ir nusiteikimas rungtynėms, nes žinojome, jog po jų laukia šašlykai prie ežero. O priešininkai turėjo tik keletą keitimų. Taip pat labai gerai pradėjome rungtynes - laikėme kamuolį ilgiau nei priešininkai, gerai realizavome savo progas, o Laurynas jau duoda gera iššūkį Granito kapitonui dėl auksinio batelio, nes Stickersams atseikėjo net 6 įvarčius. Vienintelis rungtynių minusas - neišlaikyti sausi vartai. Antrajame kėlinyje praleidome 11 metrų baudinį ir gerą smūgį galva. Realiai tai ir buvo vienintelės dvi progos prie mūsų vartų. Rungtynės buvo sunkios fiziniu atžvilgiu, nes saulė kepino negailėdama, tačiau teisėjai sutiko padaryti vandens pertraukėlę ir, šiaip, gerai suteisėjavo. Todėl sakom ačiū ir jiems.“

Stickers komandos vadovas Ruslanas Daškevičius: „Susirinkome nelabai gerai - turėjome 13 žmonių, iš kurių realiai žaidė tik 12. Pradžia nieko blogo nežadėjo, bet patys pridarėme klaidų, už kurias Euforija mus nubaudė įvarčiais. Antram kėliny dar ir pavargome, o varžovai jau darė, ką norėjo, ypač jų puolėjas, įmušęs mums šešis, jei neklystu. Na, bent stadionas tikrai fainas, o šiaip eilinį sykį labai jau pelnyta varžovų pergalė. Kažkaip pernelyg dažnai tą tenka pripažinti šį sezoną.“

O apžvalgininko prognozė buvo 3:1 Eufrorijos naudai. Na, galiu guostis, kad laimėtoją tikrai atspėjau...

Granitas B – Katastrofa 3:0

„Tragedijos iš pralaimėjimo nedarom - pralošėm būsimiems čempionams, o savo taškus turime rinkti kituose mačuose, tokiuose kaip, tarkim, sekmadienį prieš Trivartį.

Naujojoje Vilnioje laikėmės valandą, tačiau tada greit vienas po kito krito du įvarčiai ir atsitiesti tapo sunku. Turėjom savo pusprogių, neišnaudojom, tai turim ką turim. Nepergyvenam, žiūrim toliau ir bandysim pirmą ratą sėkmingai baigti ateinantį savaitgalį“, - rašė Katastrofos atstovas Vaidotas Kazlauskas.

Turėčiau čia jam pritarti. Nes kažin ar daug B diviziono komandų, pralaimėjusios 0:3 Granitui B, darytų iš to tragediją. O Katastrofą reikia pagirti – ne kiekvienas mače su šiuo varžovu išsilaiko nepraleidęs įvarčio tiek laiko.

Prognozuodamas spėjau rezultatą 4:0 šeimininkų naudai. Ne taip labai ir tesuklydau.

Trivartis – Tėvynės Sąjunga 1:3

Na po šio turo jau galima sakyti, kad Tėvynės Sąjunga pagaliau išmoko laimėtoi ne tik prieš turnyrinėje lentelėje aukščiau, bet ir prieš žemiau stovinčius varžovus. Antra jos tokia pergalė paeiliui

Alvydas Eidukaitis (Tėvynės Sąjunga): „Rungtynės buvo sunkios pirmiausia dėl oro: buvo labai karšta, tai abi komandos aikštėje atrodė vangiai. Viskas vyko lėtesniu tempu nei įprasta. Visų rungtynių metu kamuolio kontrolė priklausė mums, bet niekaip nesugebėjome pramušti priešininkų vartininko. Pirmame kėlinyje tiek varžovai, tiek mes turėjome progų pasižymėti, bet neišnaudojome. Antrame kėlinyje viskas vyko panašiai, kaip ir pirmame, bet niekaip nesisekė su realizacija. Antrose rungtynėse iš eilės pasižymėjo mūsų gynėjas T. Baraišis, paleidęs tolimą smūgį į artimą devyniukę. Po įvarčio pasidarė kiek lengviau, o gal ir varžovai prisėdo, nes jie turėjo tik keletą keitimų.

Rungtynių pabaigoje A. Plešakovas pelnė dar du įvarčius: vieną po perdavimo iš krašto, antrą - po tolimo smūgio, pokurio kamuolys rikošetu nusileido vartininkui už apykaklės. Trivartis rungtynių pabaigoje, jo žaidėjui pabėgus vienas prieš vieną sušvelnino rezultatą, po ko iš karto buvo paskelbta rungtynių pabaiga.

Manau, rezultatas dėsningas ir atspindintis vaizdą aikštėje. Džiaugiamės iškovota pergale.“

Artūras Stepanovičius (Trivartis): „Ką gi, pradžioje ir vėl užtrauksiu jau visiems nusibodusią dainelę apie prastą Trivarčio susirinkimą į rungtynes - beveik tuščias atsarginių suolas, kur prisiglaudė vos vienas trivartininkas; vidurio gynėjas, kuriam teko stoti į vartus; eksperimentinė gynybinė linija. Visa tai (+gan karštas oras) lėmė tai, kad Tėvynės Sąjungai galėjome priešpastatyti tik autobusą bei pavienius bandymus pabėgti į kontrataką. Jau per pirmą kėlinį varžovai kelis kartus įteikė mums išankstines kalėdines dovanėles, neįmušdami iš puikių padėčių. Tuo tarpu mes ieškojome kelių link jų vartų ilgais užmetimais, tačiau konservatorių vartų sargas buvo akivaizdžiai įkvėptas Neuer’io žaidimo stiliaus ir žaidė visos savo baudos akštelės ribose ir prieigose, nebūdamas prisirišęs prie vartų linijos bei ramiai valėsi visus tokius mūsų užmetimus.

Antroje rungtynių dalyje vaizdas aikštėje iš esmės nepasikeitė - TS atakavo, o mes kantriai laukėme savo šansų. Ir reikia pabrėžti, kad sulaukėme savo progų, tačiau puolėjai išnaudoti išėjimų vienas prieš vieną nesugebėjo. Kažin kiek kitoks būtų rungtynių scenarijus, mums pirmiems pelnius įvartį? Visgi galiausiai, nuolatinis Tėvynės Sąjungos spaudimas davė vaisių ir jie sugebėjo pelnyti įvartį. Dar bandėme didesnėmis pajėgomis mestis į priekį, bandydami išlyginti rezultatą, tačiau baterijos jau buvo nusėdusios ir sukelti įtampos prie varžovų vartų nepavyko. Praleidome dar pora įvarčių ir pačioje pabaigoje sugebėjome pelnyti savo paguodos įvartį.

Manau, kad prie geresnio susirinkimo ir sėkmingesnės dienos galėtume duoti rimtesnę kovą varžovams (berods, ir jie patys šįkart nebuvo surinkę optimalios sudėties), nes šįkart pritrūko šviežumo ir geresnio progų išnaudojimo. Sveikiname Tėvynės Sąjungą su pelnyta pergale ir laukiame akistatos su Katastrofa bei tarpsezonio pertraukos, kurios metu, tikimės, pavyks persikrauti baterijas ir kiek susitvarkyti susirinkimo į rungtynes reikalus.“

Nugalėtoją atspėjau, nors prognozavau atkaklesnes rungtynes, o rezultatą - gan panašų, 3:2.

Geležinis Vilkas – Ozo Tapyrai 3:0

Iš karto pasigirsiu – šimtaprocentinė sėkmė, rezultatas apžvalgininko atspėtas tiksliai.

Iš tiesų tai šiame mače viskas buvo sprendžiama pirmajame kėlinyje. Po to, kai Geležinis Vilkas per jį įmušė du įvarčius, vargu ar buvo galima tikėtis, vyresnių amžiumi Tapyrų antro kvėpavimo, kuris būtų pakreipęs mačą į jiems reikiamą pusę.

Futboliukas – Skaidiškės 3:0

Apžvalgininko spėjimas – 4:0. Ir tai visai netoli tiesos.

O apie rungtynes pasakoja Futboliuko atstovas Lešekas Jankovskis: „Nors pastaruoju metu susirenkame nelabai gausiai, tačiau to pakanka tam, kad parodyti savo geriausią žaidimą ir iškovoti pergales.

Atrodo, jog pagaliau atradome savo žaidimą ir esame labai gerai nusiteike bei geroj formoj, todėl be 3 taškų išeiti negalėjome.

Tuo tarpu varžovai atrodė nelabai motyvuoti.

Iki pirmojo įvarčio gal ir vyko apylygis žaidimas, tačiau įmušęs Futboliukas norėjo dar, o varžovai norėjo kuo greičiau baigti rungtynes.

Eilinė užtikrinta pergalė. Paskutinėse rungtynėse laimėsime prieš Stickers ir ramia sąžine eisime atostogauti.“

Navigatoriai Old Boys – Granitas Senjorai 3:0

Nors abi šios komandos jau pavadinimuose apeliuoja į savo solidų amžių, tačiau iš tiesų Granito Senjorai tuo gerokai lenkė varžovus, ką pripažino ir senųjų Navigų atstovas Vilius Kadys.

Jis rašė: „Rungtynės nebuvo kažkuo įsimenančios. Tiesiog vieni senoliai labai mandagiai ir korektiškai aiškinosi santykius su kitais senoliais. Tiesa, su Granito Senjorais mums lygintis amžiumi sunkoka, nes jie beveik 10 metų vyresni ir nors mes irgi ne jaunuoliai, tačiau turėjome daugiau jaunų žaidėjų, kurie subalansuoja komandą. Turbūt tai ir buvo esminis faktorius, kuris leido mums laimėti šį kartą.“

Žodžiu, palaužė Navigai Naujosios Vilnios senimą jau gerokai po pertraukos. Pirmąjį įvartį jie įmušė 62 min., o rezultatą iki 3:0 išaugino per aštuonias paskutines minutes.

Apžvalgininko šio mačo prognozė buvo irgi netoli tiesos. Spėjau rezultatą 4:1 Navigatorių Old Boys naudai.

Skaidiškės –Geležinis Vilkas

07.07 16.30 Rudaminos Žolės Riedulio

Komandos tarpusavyje yra žaidusios keturis oficialius mačus, kurių trys baigėsi lygiosiomis, o vieną laimėjo Geležinis Vilkas.

Prognozė: Vilkai nepaleis ir šių rungtynių. 2:0 Rudaminos svečių naudai.

Granitas B – Navigatoriai Old Boys

07.07 17.00 Naujoji Vilnia Naujasis

Veikiausiai šias rungtynes galima pavadinti ne tik turo, o viso pirmojo rato maču. Naujojoje Vilnioje susitiks du lyderiai, realiai kovojantys dėl pirmosios vietos.

Ir šiaip šioje dvikovoje galima laukti jauno ir greito Granito B stiliaus bei labiau apgalvotas Navigų žaidimo susidūrimo.

Nors Granitas B veikiausiai būtų didžiausias viso B diviziono favoritas, man kažkodėl atrodo, kad Navigatoriai Old Boys gali jį pažaboti. Ir pergalės jiems neduosiu tik dėl to, jog rungtynės vyks jų priešininkų aikštėje. Tad lygiosios – 2:2.

Katastrofa – Trivartis

07.07 18.00 Fanų

Tarpusavio susitikimuose geriau sekdavosi Katastrofai, kuri laimėjo triskart. Trivartis laimėjo kartą ir du komandų mačai baigėsi be nugalėtojų.

Prognozuosiu ir ketvirtąją Katastrofos pergalę. Ir antrą paeiliui Trivarčio pralaimėjimą rezultatu 1:3.

Stickers – Futboliukas

07.07 18.30 Panerio

Stickers tarpusavio susitikimuose yra iškovoję dvi pergales, Futboliukas – vieną. Vienerios komandų rungtynės baigėsi lygiosiomis.

Prognozė: nemanau, kad aiškiai psichologiniame nuopuolyje esantys autsaideriai Stickeriai galėtų ką nors išpešti iš pakilime esančio Futboliuko. 2:0 pastarojo naudai.

Tėvynės Sąjunga – Euforija Tirola

07.07 20.00 Fanų

Tėvynės Sąjungą galima įvardinti vaikytės ar jaunystės košmaru Euforijos futbolininkams. Košmaras, nes iš ketverių žaistų tarpusavio rungtynių pastaroji pralaimėjo visas. O vaikystės, kadangi žaidė komandos tarpusavyje 2012 ir 2013 metais.

Dabar TS ir Euforija yra turnyro lentelės kaimynės ir abi pretenduoja į prizinę vietą. Abi jos yra pakilime: Tėvynės Sąjunga laimėjo du pastarus mačus, Euforija – tris.

Nors sunku nuspėti šios poros nugalėtoją, statysiu ant TS. Spėju jos pergalę 3:1

Ozo Tapyrai – Granitas Senjorai

07.10 19.45 Panerio

Užpernai Granito Senjorai prieš Ozo Tapyrus laimėjo dvi sunkias pergales, pernai komandos du kartus sužaidė lygiosiomis.

O dabar bandau atiduoti skolą straubliuotiesiems (nes esu Tapyrams prisižadėjęs bent kartą išprognozuot jiems neblogą rezultatą): komandos vėl sužais lygiosiomis. 2:2

Skaidiškės – Stickers

07.14 16.30 Rudaminos Žolės Riedulio

Skaidiškės kartą yra Stickeriams pralaimėjusios, kartą sužaidusios lygiosiomis. Nelaimėjusios nė karto.

Ir paskutiniame pirmojo rato mače jos turi puikią progą tą statistiką pakeisti.

Bet gi gaila man tų, vos vieną taškelį tesurinkusių, Stickerių. Todėl prognozuosiu, kad bent per paskutinį pirmojo rato mačą jie pagaliau iššaus – Lipdukų pergalė 3:2.