B Divizionas: Įdomiausia dvikova vyko Šalčininkėliuose Visos

2020-ųjų Sekmadienio Futbolo lygos pirmenybės startavo. Visuose keturiuose divizionuose. Startavo ne balandį, o karštą birželį, kai įprastai jau į galą eina pirmasis ratas ir kai kurios komandos jau pradeda sukti galvą dėl sumažėjusio jų narių aktyvumo ir žemesnio kiekybiškai kokybiško susirinkimo. Šį birželį, ko nepaklausi, visi kalba, kad susirinkimas buvo puikus.

Ar nebus taip, kad karantinas, uždraudęs futbolą visam pavasariui, išmokė mus vertinti jį ir vasarą?

O kalbant apie pirmą turą, tai pirmiausia reikia pažymėti, kad jis buvo reto rezultatyvumo - net 36 įmušti įvarčiai. Tai yra 6 vidutiniškai per vienerias rungtynes.

Rezultatai buvo gana nuspėjami. Nustebino nebent rungtynių baigtis Naujojoje Vilnioje – įtikinama Skaidiškių pergalė. Po jos pradėjau galvoti, ar aš priešturnyrinėje įžangoje ne per žemai tą komandą įrašiau? Na bet žodis – žvirblis (nors ir žvirblį paleidęs, pabandyk tu jį pagaut ir atgal į narvą sugrūst...)

Granitas Senjorai – Skaidiškės 1:4

Jau pirmą kėlinį Skaidiškės pasiuntė šeimininkus į nokautą, įmušusios tris įvarčius. O antras kėlinys, iš tiesų jau nelabai daug ir sprendė, vargu ar kas nors būtų statęs ant Granito Senjorų comebacko, nors Skaidiškių vadovas Marius Bukauskas teigia, kad abi komandos turėjo puikių progų.

M. Bukauskas: „Susirinkom gan neblogai turėjom 6 keitimus. Sudėtyje trūko pagrindinių žaidėjų, bet ji buvo gan subalansuota. Jau antrą sezoną iš eilės pradedam varžybomis su Granito senjorais, Praeitais metais gavom nuo jų antausį, tai šįmet visi buvome susikaupę ir revanšavomės .

Pirmas kėlinys mums priklausė iki 40-os minutės ir kai, turėdami gerą rezultatą laukėm pertraukos, Granitas pasinaudojo tuo ir susikūrė ne vieną gerą progą, bet mūsų vartininkas buvo nuostabus. Antras kėlinys buvo apylygis, mes turėjom ne vieną 100 % progą ir Granitas - taip pat. Geros rungtynės. Vartininkas atidirbo 200 %.

Šiose rungtynėse pirmą kartą mūsų komandai atstovavo skaidiškietis Ronaldas Solominas. Kaip parodė mačas, kad ir nežaidi 4 metus, patirtis niekur nedingsta.

Ačiū visai komandai už gera žaidimą“

Pilk – Katastrofa 3:4

Katastrofa, kaip ir Skaidiškės, pirmą kėlinį laimėjo 3:0. Bet šiame mače antras kėlinys buvo visiškai kitoks. Pilk nesugebėjo rezultato išlyginti, bet intrigą palaikyti pajėgė.

Per dešimt antrojo kėlinio minučių Pilkai sušvelnino rezultatą iki minimalaus ir neseniai laimėjusiai nesunkią pergalę prieš juos taurės turnyre Katastrofai nervų pagadino. Net kai ta vėl padidino skirtumą iki dviejų įvarčių, Pilkai netrukus vėl jį sušvelnino ir kovėsi iki pat pabaigos.

Apie mačą – Katastrofos atstovas Vaidotas Kazlauskas: „Viskas tarsi ir turėtų būti smagu, taškai yra, bet ir kartėlis yra, nes antrame kėlinyje dėl kažkokių priežasčių nebežaidėm. O Pilk pamatė tą mūsų vangumą ir pabandė grįžti į rungtynes. Vienu metu atrodė, kad grįš, bet atsilaikėm, tai pozityvas tik toks. Gal kažkiek suveikė ta ganėtinai lengva pergalė taurėje, po kurios atrodė, kad čempionate laimėsim viena koja.

Su visa derama pagarba Pilk komandai, bet jei mes prieš juos tik išpešėm tris taškus, tai tikėtina, kad dalis diviziono komandų ne tik ims taškus, bet ir pasigerins savo įvarčių santykius. Tai prieš mačą su Skaidiškėm yra apie ką pagalvot visiems mums.“

Pilk vadovas Vygantas Šepetis: „Komandai sezonas po truputį įsibėgėja, nes sužaidėme ir draugiškas ir taurės rungtynes. Į rungtynes renkamės gan neblogai, bet nepavyksta susirinkti taip kad būtų galima sužaisti bent 30-40 min optimalia sudėtimi, nes trūksta vis tai vieno tai kito svarbaus žaidėjo. Tokiu būdu kaip ir nėra galimybių pasitikrinti realaus savo komandos pajėgumo .

Kažkas panašaus buvo ir rungtynėse su Katastrofa. Dėl vėluojančių žaidėjų teko paskubomis koreguoti startinę sudėtį. Ne visi žaidėjai stojo į tas pozicijas, kurios buvo numatytos iš anksto. Taigi buvo sužaistas visiškai "katastrofiškas "pirmasis kėlinys - 0:3. Galbūt kaip dar viena iš priežasčių - kad visiškai neturime patirties žaisti su linijos teisėjais ir dėl to darėme daug pozicinių klaidų. Per daug pakėlėme gynybos liniją ir neįvertinome, kad varžovų kraštai gerokai greitesni nei mūsų gynėjai. Tokiu būdu bet koks kamuolio užmetimas iš gilumos į atakos kraštą sukurdavo potencialiai pavojingą ataką. Per daug akcentavomės į linijos ir nuošalės laikymą. Tokia taktika padeda kurti nes potencialiai daugiau žaidėjų dalyvauja atakoje, bet dėl greičio stokos atveria užnugarį.

Antrasis kėlinys buvo visiškai kitoks. Pirmiausia pavyko perimti kamuolio kontrolę, kurti progas ir jas realizuoti. Labai smagu kad pavyko grįžti į rungtynes ir atkurti intrigą. Trys įmušti įvarčiai tik parodo, kad mūsų puolimas yra gan efektyvus, reikia tik išvengti paprasčiausių klaidų gynyboje. O Irmanto pelnytas įvartis, manau, bus SFL 20' topuose. Sakyčiau, nedaug trūko iki mano nuomone dėsningesnio rezultato - lygiųjų.

Taigi, nuotaikos po rungtynių - gan pozityvios, nes nepalūžome psichologiškai, patys sau įrodėme, kad galima žaisti šiame lygyje ir nebūsime kažkam įvarčių santykio gerinimo įrankiu. Apžvalgininkai skirdami mums paskutinę vietą divizione suteikė savotiško sportinio pykčio ir nuėmė įtampą. Kristi nebėra kur, tik kilti. Visos kitos pilkiškos tradicijos nepasikeitė, rungtynių aptarimui ir nuotaikai rezultatas įtakos neturėjo...“

Na štai, matot – net apžvalgininkas gali pakelti komandos kovingumą. Beje, Pilkai, tiesą sakant, aš visai sutikčiau būti neteisus, man jūsų komanda tikrai ganėtinai imponuoja.

Rungtynių santrauka:

Vieni Vartai – Futboliukas 3:0

Vieni vartai parodė, kad lyderiais nemaža diviziono dalis juos regi ne be reikalo. Laimėjo prieš Futboliuką užtikrintai.

Jau mačo pradžioje įmušę pirmą įvartį, iki pertraukos Vieni Vartai pelnė antrą, o ir šiaip turėjo aiškią žaidimo persvarą.

O štai Vienų Vartų klubo prezidentas Darius Borisas mano, kad tas rezultatas 3:0 toli gražu nėra kažkoks pasiekimas. Anot jo, komandų pajėgumai iš tiesų skyrėsi dar labiau.

D. Borisas: „Nu, jei nelaimėtume, tai čia turbūt nelabai apie ką kalbėt ir bebūtų. Jei jau Futboliuko neapsiloštume, tai gal tada ir pamiršt reiktų kalbas apie visas prizines vietas ir t. t.

Su susirinkimu, gal kažkiek ne optimaliai buvo. Viso susirinko 14 žmonių, tai čia gal ir nėr labai blogai, lyginant su pernai, bet norėtųsi vis vien kokių 16-os bent. Toks būtų optimalus skaičius, manyčiau.

Dėl kokybės - vėl tas pats niuansas. Su visa pagarba, bet buvo ne tas varžovas, per rungtynes su kuriuo labai tos kokybės reikia. Tiesiog praktiškai kiekvienas aikštėje buvęs mūsų žmogus buvo individualiai geresnis už oponentą. Tik kažkaip visai klampiai ten gavosi, todėl - tik 3:0.

Tikrąjį vaizdą pamatysime jau kitą turą.“

Euforija Tirola – Visinčia 3:4

Sakyčiau, jog tai buvo įdomiausias turo mačas.

Nors nominali šeimininkė buvo Euforija, jis vyko Šalčininkėliuose, kur, anot Visinčios atstovų, ir žiūrovų pakankamai susirinko. Pirmą kėlinį gal jiems ir teko nuobodžiauti, bet antras – su 7 įvarčiais, besikeičiančia situacija, dramatiška pabaiga ir vietinės komandos pergale neturėjo jų nuvilti.

Primeskit patys - 86 minutę Euforijos futbolininkai įmušė ir išsiveržė į priekį - 3:2. Bet Visinčia pajėgė tuo pat išlyginti ir jau per teisėjo kompensuotą laiką įmušti lemiamą įvartį.

Pasakoja vienas Visinčios vadovų Valerijus Barbarovičius: „Surinkome beveik pilna sudėtį, neturėjome tik poros svarbių žaidėjų. Bet buvo užtektinai žaidėjų, kurie pilnai sugebėjo juos pakeisti.

Rungtynės gavosi tikrai įdomios, susirinko nemažai žiūrovų, susitikimo statistika puikiai rodo, kad žaidė apylygės komandos, į įmuštus įvarčius ir vieni ir kiti greitai atsakydavo tuo pačiu, mūsų jaunimas gavo nemažai žaidimo laiko, neblogai sujudėjo, buvo apylygės rungtynės, abi komandos sugebėjo įmušti gan gražių įvarčių. Vėlyvas 90+ įvartis leido mums pasiekti tikrai svarbią pergalę pirmame sezono mače.

Euforija - rimta komanda. Ji gan jauna, todėl tikrai bus viena rimtesnių komandų ši sezoną. Ačiū varžovams už tikrai sunkias, įdomias, kovingas rungtynes.“

Viesulas – Medžiai-2 1:3

Ir šiame mače pirmas kėlinys baigėsi be įvarčių. Apskritai čia įvarčiai ėmė kristi antro kėlinio antrą pusę. Aiškiai, Viesulas Medžiams nusileido fiziniu pasirengimu. Bent jau nugalėtojai teigė, kad antrą kėlinį jie turėjo daugiau jėgų greitai bėgti nei varžovai.

Per tą antro kėlinio antrą pusė Medžiai įšovė Viesului tris įvarčius ir tas vienintelis, kurį anam pavyko atžaisti, nelabai daug tereiškė.

Tauras Navašinskas (Medžiai-2): „Susirinkom gausiai ir pavyzdingai. Rungtynes pradėjome truputį susikaustę ir darėme daug nebūdingų klaidų pavojingose zonose. Bet vėliau susitvarkėme ir pirmą kėlinį vyko apylygė kova.

Antram kėliny labiau norėjom, greičiau bėgom ir sumušėm tris įvarčius be atsako. Tiesa, paskutinę rungtynių minutę teisėjas paskyrė labai abejotiną 11 m baudinį, kurį varžovai realizavo.

Sezono startu ir rezultatu esam patenkinti, bet judam toliau ir visos mintys jau apie sekmadienio rungtynes su Euforija.“

Gariūnai – Tėvynės Sąjunga 7:3

Anot Tėvynės Sąjungos komandos vadovo Alvydo Eidukaičio, abi komandos turėjo progų ir ta Gariūnų persvara nebuvo tokia didelė, kokia atrodo, pažvelgus į rezultatą. Aš atsakysiu, kad dėl to tie Gariūnai ir stipresni, kad progas išnaudoja geriau nei varžovai.

Komandos ilgai nelaukė – pirmi įmušė Gariūnai, o po to Tėvynės Sąjunga atsakė dviem įvarčiais. O pirmas kėlinys baigėsi lygiosiomis 2:2. Bet antram Gariūnai gana greitai išsiveržė į priekį ir ėmė auginti rezultatą, o Ramūnas Radavičius varžovams buvo niekaip nesulaikomas ir įmušė tris.

Kita vertus nuo Gariūnų žvaigždės rezultatyvumu neatsiliko Tėvynės Sąjungos puolėjas Lukas Vaičiūnas, taip pat įmušęs tris įvarčius.

A. Eidukaitis: „Be abejo visi yra pasiilgę futbolo, susirinko mūsų daug - virš 20. Varžovas startinėms rungtynėms - vienas iš stipriausių B divizione. Pagal rezultatą atrodytų viskas ėjosi į vienus vartus, bet taip nebuvo. Gaila, kad pirmą įvartį prasileidome po apmaudžios vartininko klaidos, kai pagautą kamuolį paleido iš rankų ir varžovas buvęs šalia jį nukreipė į vartus. Rungtynės buvo atakuojančio stiliaus, ir varžovai, ir mes labiau norėjome įmušti, o ne gintis. Progų tiek pirmame, tiek antrame kėliniuose turėjome pakankamai, kad rungtynes pabaigti lygiosiomis. Esminis momentas įvyko antro kėlinio pradžioje esant lygiam rezultatui iki prasileidžiant trečią įvartį. Mes turėjome du išėjimus 1*1, neįmušėme, o varžovai po kampinio pasitaisę kamuolį abejomis rankomis pelnė įvartį. Įvartis paveikė komandą iš neigiamos pusės, atsirado nervingumas, apeliacija į teisėjus, tai puikiai išnaudojo patyrę varžovai. Visų rungtynių metu mums truko tikslumo užbaigiant atakas, tą pažymėjo ir varžovai. Neišnaudojome 5 momentų 1*1, du iš jų rungtynių pabaigoje, kelios kontratakos kada pabėgame daugumoje 4*2, be abejo reikia pažymėti jų vartininką, kuris buvo nepramušamas. Turėjome geras rungtynes, su geru varžovu, gaila, kad skirtumas - keturi įvarčiai.

Po šių rungtynių visiškai nesuprantu rankos taisyklės, kas yra natūrali rankos padėtis.

Varžovų baudos aikštelėje iš kelių metrų skersuojamas kamuolys pataiko gynėjui į ranką, sustabdo perdavimą. Skersas perdavimas greitos atakos metu, gynėjo ranka neprispausta prie kūno, jis baudos aikštelėje, kamuolys atšoka jam po kojomis ir jie kontratakuoja, vėl natūrali padėtis

Antras kėlinys prasileidžiant trečią įvartį, mūsų baudos aikštelėje keliamas kampinis, kamuolys atšoka varžovui ant krūtinės, pažongliruojamas tarp rankų (kurios nebuvo nuleistos ir prispaustos prie šonų, o sulenktos prie krūtinės) tiesiai po kojomis, smūgis ir įvartis. Rankų irgi nėra.

Ir dar ne apie rankų taisyklę, o apie teisėjo komentarą mūsų žaidėjui: (kada būsi matęs tiek kiek jis, tada galėsi ... .

Jokiu būdu, nekaltinu teisėjo dėl pralaimėjimo, bet, tai turėjo įtakos bendrai rungtynių atmosferai.“

Rungtynių galerija:

Granitas Senjorai – Tėvynės Sąjunga

06.19 20.00 Naujoji Vilnia naujasis

Kiek aš pamenu, šių komandų tarpusavio mačuose dažnokai būdavo atkakli kova. Ir per istoriją jos abi iškovojusios po tiek pat tarpusavio pergalių – po 3. Užtat nė karto komandos nesužaidė lygiosiomis. Tad prognozuosiu joms pirmas lygiąsias – 3:3.

Vieni Vartai – Gariūnai

06.21 14.00 Fanų

Jau antras turas suvedė šiuos favoritus. Nusimato didžiulių ambicijų dvikova per didžiulį dienos vidurio karštį.

Pernai šių ekipų rungtynės baigėsi Gariūnų pergale 2:1, nors pirmi įvartį įmušė Vieni vartai.

O šio mačo spėjimas tegu bus 3:1 Gariūnų naudai.

Katastrofa – Skaidiškės

06.21 18.00 Fanų

Skaidiškių ir Katastrofos rungtynės dažnai irgi būna atkaklios ir sunkiai nuspėjamos. Jų tarpusavio rungtynių saldo yra apylygis, o pernai komandos pasidalino po pergalę namuose. Nežiūrint į tai, kad Katastrofa užėmė gerokai aukštesnę vietą nei skaidiškiečiai.

Spėjimas – Katastrofos pergalė 2:1 sunkiame mače.

Euforija Tirola – Medžiai-2

06.21 18.00 Širvintų

Šios komandos buvo susitikusios jau senokai – prieš trejus metus ir dabar jų pajėgumai gali būti labai pasikeitę nuo paskutinio žaisto mačo. Tiek, kad Euforijai Medžiai-2 yra toks varžovas, kurio niekada nepavyko įveikti.

Spėsiu, kad ir šį kartą nepavyks. Prognozė – lygiosios 2:2.

Futboliukas – Viesulas

Futboliukas ir Viesulas žais pirmą oficialų tarpusavio mačą.

Po pralaimėjimų pirmame ture komandos aišku stengsis antrame siekti pergalės. Bet mano spėjimu – nė viena jos nepasieks. Bus užfiksuotos lygiosios 2:2.

Visinčia – Pilk

06.22 19.00 Šalčininkėliai

Kad ir pralaimėję pirmame rate, Pilk nustebino savo nenuolaidumu ne tik savo varžovę Katastrofą, bet ir apžvalgininką.

Dar vienas pliusas Pilkams turėtų būti tai, kad pernai jie nugalėjo Visinčia tuose pačiuose Šalčininkėliuose.

Bet kai ten bebūtų, nujaučiu, kad šį kartą Visinčia atsirevanšuos. Prognozė - 4:2 laimės šeimininkai.