A2 12 turo apžvalga: "Širvintos" futbolo spektaklis ir trečioji pozicija Visos

A2 diviziono 12 turas, nors ir be pagrindinės lyderių dvikovos, vis tiek buvo kupinas įdomių įvykių, gausaus įvarčių skaičiaus ir galutiniame variante turime tam tikrų persistumdymų lentelėje. Todėl per daug neišsiplečiant, pradedame apie viską nuo pradžių.

Stickers – Modulis 2 – 4 (2 – 2)
Dilgynės stadionas. Teisėjas - Artūras Pipiras

12' Augustinas Maniušis [1 - 0]

19' Denis Govorkov [2 - 0]

23' Tomas Širvinskas [2 - 1]

27' Dmitrij Aschabov [2 - 2]

70' Jaroslav Cemnolonskij [2 - 3]

74' Dmitrij Aschabov [2 - 4]

Šiose rungtynėse „Stickers“ vadovai išvengė vieno galvos skausmo, kuris dažnai kamavo ekipą pirmame turnyro rate – žaidėjų susirinkimo. Komanda šiose rungtynėse sukrapštė ganėtinai gerą sudėtį ir teoriškai pilnu pajėgumu buvo pasiruošę įbauginti svečius.

Taigi nuo pat pirmų minučių šeimininkai perėmė žaidimo vadžias į savo rankas ir tvirtai dominavo aikštėje. „Modulis“ absoliučiai buvo atjungtas nuo savo įprastos žaidimo taktikos ir svečiai buvo priversti gesinti vieną „Stickers“ išpuolį po kito. Visgi įvarčio ilgai laukti nereikėjo, kadangi 12-ąją minutę, maždaug 18 metrų atstumu nuo vartų, po pražangos buvo paskirtas baudos smūgis į svečių vartus. Prie kamuolio stojo Augustinas Maniušis (beje, būsiu suklydęs anonse rašydamas apie šio žaidėjo išvykimą, kadangi futbolininkas „Stickers“ gretas paliks tik nuo rugsėjo 8 d.) ir stipriu žemu smūgiu pasiuntė kamuolį į „Modulio“ vartus.

Įvartis neleido atsipalaiduoti šeimininkams ir jie toliau aikštėje diktavo savąjį žaidimą. Taigi vos po kelių minučių buvo paskirtas kampinis prie svečių vartų. Šį pakelti ryžosi Pavel Ševčuvianec, kuris beje atliko tokį precizišką perdavimą, kad baudos aikštelėje buvusiam Denis Govorkov teliko pakišti galvą ir padvigubinti rezultatą. Tačiau tokį džiaugsmą greitai apkartino Roberto Dambrausko gauta trauma, kas simbolizavo susilpnėjusią gynybą ir prošvaistę „Modulio“ futbolininkams.

Prošvaistės svečiams ilgai laukti nereikėjo, kadangi 23-ąją minutę Tomas Širvinskas maždaug iš 15 metrų atliko stiprų ir žemą smūgį bei pasiuntė kamuolį į vartus. „Stickers“ vartininkas kamuolį nors ir lietė, tačiau jo trajektorijos jau pakeisti nebegalėjo. Įvartis greitai užvedė „Modulio“ futbolininkus, o „Stickers“, savo ruožtu, skubėjo ieškoti priešnuodžio nuo varžovų užsivedimo. Tačiau nesurado, kadangi vos po keturių minučių greta šeimininkų baudos aikštelės visiškai vienas Dmitrij Aschabov paleido stiprų ir žemą smūgį, kuris virto neabejotinu įvarčių (tuo neabejojo net „Stickers“ vartininkas, kadangi jam kamuolį beliko palydėti akimis).

Toliau, tarsi pabudę po šalto dušo, šeimininkai vėl pradėjo dominuoti. Sekė kelios pavojingos atakos, porą sykių kamuolys kliudė skersinį, sykį virpstą, tačiau rezultato pakeisti nesugebėjo.

Antrame kėlinyje žaidimas išsilygino ir abi komandos kūrė progą po progos, tačiau spartus rungtynių tempas atėmė didelę dalį jėgų iš „Stickers“ vyrų ir „Modulis“ antroje rungtynių pusėje tuo sėkmingai pasinaudojo.  70-ąją minutę Jaroslav Cemnolonskij atliko gražų reidą kairiuoju kraštu ir iš už baudos aikštelės ribų prasmūgiavo link artimo vartų kampo. Įvartis. Dar vos po keturių minučių sykį jau pasižymėjęs Dmitrij Aschabov vėl visiškai nieko nekliudomas pasiuntė savo antrą ir komandos ketvirtą įvartį, šitaip palaidodamas bent mažiausią „Stickers“ viltį pakovoti dėl taškų. 2-4.

„Mes gerai laikėmės iki 20 minutės. Po traumos pradėjome turėti bėdų gynyboje. Neveltui sakoma, kad gera pradžia tik pusė darbo. Darėme daug klaidų ir to rezultatas yra 4 praleisti įvarčiai. Kas patiko žaidžiant su Moduliu, tai kad komanda nėra agresyvi ir buvo iš tiesų labai nedaug pražangų. Malonus varžovas, bent jau man. Tikiuosi, kad rungtynėms prieš Viesulą būsim pasiruošę ir sustiprinę gynybą, bent jau taktiškai.“ – po pralaimėtų rungtynių kalbėjo „Stickers“ vadovas Seimur Alyjev.

Po pergalės „Modulis“ sumažino atsilikimą nuo „Granito“ iki 4 taškų, tačiau pastarieji savo 12 turą žais tik spalio gale. „Stickers“ toliau išlaiko 8-tą poziciją.

Prognozė: 2-3. Iki tikslaus spėjimo truko visai nedaug, tačiau džiugu, kad sėkmingai išprognozuota dvikovos eiga.

Širvinta - Viesulas-Namila 6 – 2 (4 - 0)
Širvintų stadionas. Teisėjas - Gediminas Macevičius

14' Domas Tamašauskas [1 - 0]

25' Ignas Kružikas [2 - 0]

27' Ignas Kružikas [3 - 0]

39' Domas Tamašauskas [4 - 0]

48' Žydrūnas Germanas [5 - 0]

53' Tomas Pavasaris (į savus vartus) [5 - 1]

69' Kostas Pavliuk (11 m.) [5 - 2]

85' Elvinas Dalala [6 - 2]

Rungtynės, kuriose vieną svarbiausių kriterijų vaidino puolimas. Tačiau, kaip matome statistikos grafoje, tą sėkmingiau pavyko daryti tik vienai komandai – „Širvintai“.

Nuo pat pirmų rungtynių minučių abi komandos nė negalvojo užsidaryti gynyboje ir pradėjo organizuoti įvairius reidus. Žaidimas vyko tarsi iki pirmo įvarčio, o tą pirmiesiems pavyko padaryti šeimininkams. Gražus Domo Tamašausko smūgis ir jokių vilčių svečių vartininkui. Dar po kelių minučių du solo Igno Kružiko pasirodymai. Beveik identiški smūgiai į kampą, maždaug 23 metrų atstumu nuo vartų, ir abu įvarčiai. Po tokių įvarčių, kaip užsiminė pats Giedrius Slivinskas, atsitiesti svečiams buvo sudėtinga. Todėl nenuostabu, kad prieš pat pirmo kėlinio pabaigą Domas Tamašauskas dar sykį pasiuntė kamuolį į vartus ir tuo pačiu varžovus į nokdauną.

Antrame kėlinyje abi komandos jau neturėjo dėl ko žaisti, kadangi taškai iš esmės jau kaip ir buvo sudėti, todėl jame abi ekipos pasidalijo po du įvarčius. Tiesa, vieną šeimininkai svečiams padovanojo patys.

”Širvinta paliko gerą įspūdį - greita ir dinamiška komanda, kurią ypač sunku sustabdyti, kai jai pradeda sektis realizuoti progas.“ – po rungtynių kalbėjo „Viesulo“ atstovas Giedrius Slivinskas.

Pergalė „Širvintai“ leido šoktelėti net į trečią poziciją, visgi reikia nepamiršti, kad „Visinčia“ savo 12 turo nesužaidė. Tuo tarpu „Viesulas“ po pralaimėjimo nusmuko į šeštą vietą.

Prognozė: 1-2. Tikslus spėjimas, tik gaila, kad tik „Viesulo“ įvarčių.

AMSTAFF - SK Nemenčinė 1 – 3 (1 - 0)
Fanų stadionas. Teisėjas - Jurij Paškovskij

5' Evaldas Rukas (11 m.) [1 - 0]

56' Viktoras Joknys [1 - 1]

86' Antanas Gediminas [1 - 2]

90' Antanas Gediminas [1 - 3]

Puikus pavyzdys, kad rungtynės vyksta ne 85, o visas 90 minučių, todėl reikia koncentruotai išnaudoti jėgas bei, žinoma, surinkti bent minimalų atsarginį suolelį, kad nenutiktų taip, kaip nutiko „AMSTAFF“. O viskas prasidėjo taip gražiai...

Nuo pat pirmų minučių šeimininkai tvirtai žinojo kokią taktiką naudoti, todėl sąmoningai pasirinko žaisti nuo gynybos, tiksliau sakant – antru numeriu. Tas „AMSTAFF“ pirmame kėlinyje suveikė visu 100 procentų, kadangi jau 5-ąją minutę Evaldas Rukas gavo kamuolį dešiniajame atakos krašte, įsiveržė į baudos aikštelę ir buvo neleistinai pargriautas. Teisėjas paskyrė 11 metrų baudinį, kurį sėkmingai realizavo tas pats E. Rukas.

Taigi sėkminga rungtynių pradžia leido šeimininkams tvirtai susispausti gynyboje ir progas kurtis kontratakų metu. Tuo tarpu „Nemenčinė“ tvirtai savo rankose laikė kamuolio kontrolę, tačiau kažkokių įsimintinų ar itin pavojingų progų nesugebėjo sukurti, išskyrus vieną smūgį, kurį sėkmingai neutralizavo vartininkas. „AMSTAFF“, savo ruožtu, sukūrė kelias kontratakas, tačiau jos buvo bevaisės. Žinoma, didelės įtakos nesėkmingoms progų realizacijoms turėjo lietus. Visgi rungtynių rezultatas ir taktinės schemos pranašumas po pirmo kėlinio buvo šeimininkų rankose.

Antrame kėlinyje „Nemenčinė“ pradėjo dar stipriau spausti varžovus, o tokio spaudimo efekto ilgai laukti nereikėjo.  56-ąją rungtynių minutę, po sumaišties šeimininkų baudos aikštelėje, kamuolys nukrito tiesiai Viktorui Jokniui po kojomis, o pastarais maždaug iš 12 metrų šaltakraujiškai nuginklavo „AMSTAFF“ vartininką.

Rezultatui esant lygiam, „Nemenčinė“ toliau atakavo, o svečiai toliau gynėsi, bandydami  pasitaikius progai kontratakuoti. Sykį atakos smaigalyje buvo atsidūręs E. Rukas, tačiau būdamas vienas prieš vartininką prasmūgiavo šalia virpsto. Toliau „AMSTAFF“ kontratakos su laiku vis blėso, svečiai pradėjo jausti nuovargį, o prie to tikrai neprisidėjo beveik tuščias atsarginis suolelis, neskaitant vieno realaus keitimo.

„Nemenčinės“ futbolininkai, pajautę savo varžovų nuovargį, antroje antro kėlinio pusėje surengė tikrą atakų laviną ir 86-ąją minutę po pakelto kamuolio nuo kampinio gairelės galva įvartį mušė Antanas Gediminas. Vos po kelių minučių „Nemenčinės“ puolėjas dar kartą pasiuntė kamuolį į vartus. Šį kartą puikiai išnaudojo kontrataką ir padėjo galutinį tašką rungtynėse.

„Mano manymu, pralaimėjome, kadangi rungtynių pabaigoje „Nemenčinė“ buvo išsaugojusi daugiau jėgų, nes turėjo daugiau keitimų. Šį kartą jie buvo stipresni, su kuo juos ir sveikiname.“ – kalbėjo „AMSTAFF“ atstovas Vytautas Šneideris.

Po pergalės „Nemenčinė“ šoktelėjo laipteliu aukščiau – į penktą vietą, o „AMSTAFF“ nusileido žemiau – į dešimtą poziciją.

Prognozė: 1-3. Spėjimas - kaip pirštu į akį!

Katastrofa - FK Vingis 2 – 1 (1 - 0)
Fanų stadionas. Teisėjas - Dalius Ramanauskas

13' Martynas Normontas [0 - 1]

60' Gintautas Barkauskas [1 - 1]

89' Justas Janušauskas [2 - 1]

Šios rungtynės prasidėjo taip, kaip iš esmės ir buvo galima tikėtis. „Vingis“ pradėjo jas pereidami į pozicinį žaidimą, o „Katastrofa“ savo puolimą grindė kontratakomis. Sėkmingesnis rungtynių startas priklausė svečiams, kurie pirmieji 13-ąją rungtynių minutę sugebėjo įsiveržti į priekį. Krito ganėtinai kurioziškas įvartis, tačiau kaip užsiminė „Vingio“ vadovas: „įvartis yra įvartis“. Po įvarčio rungtynių braižas nesikeitė, tačiau „Katastrofos“ kontratakos įgavo aštrumo. Visgi pirmame kėlinyje „Katastrofai“ persvaros išlyginti nepavyko, o „Vingis“ įsimintinų epizodų nesukūrė.

Antrame kėlinyje „Vingis“ toliau kontroliavo kamuolį ir sukūrė kelias pusproges, tačiau chaotiški ir netikslūs smūgiai nedavė jokio rezultato. Tuo tarpu „Katastrofos“ atakos vis aštrėjo ir aštrėjo, kol galiausiai puikų šou surengė Gintautas Barkauskas. Pastarasis vienu judesiu išmaudė keturis svečių gynėjus ir sėkmingai pasiuntė kamuolį į vartų stačiakampį.

Po išlyginamojo įvarčio rungtynės toliau klostėsi ganėtinai chaotiškai, su daug emocijų ir aštria kova. Visgi rungtynių pabaiga sėkmingai susiklostė tik vienai komandai – „Katastrofai“. Šeimininkų puolėjas Simas Baltuonis sėkmingai perdavė kamuolį Justui Janušauskui, o šis, apžaidęs varžovų gynėją bei įkaldamas stipriausią vingį, tarė galutinį žodį.

„Komentuoti labai sunku, nes tai, kas įvyko, galima pavadinti katastrofa! Taktiškai „Katastrofa“ atrodė puikiai ir pasirodė kaip protinga ir kovinga komanda, ko pritrūko mūsų vyrukams. Kaip pastebėjau, ne visi mūsų žaidėjai suprato, kad atostogos ir "Paplūdimio futbolas" pasibaigė ir atėjo metas rimtoms futbolo batalijoms.“ – samprotavo po rungtynių „Vingio“ vadovas Taras Oriol.

„Nustebinome patys save, nes tikrai nebuvome rungtynių favoritai. Iš kitos pusės, visas varžybas sužaidėme kaip lygūs su lygiais. Aišku, gal kažkiek jėgas aplygino ir baseinu virtusi aikštė, tačiau ji buvo vienoda abiems pusėms. Ir sėkmė mums šypsojosi, nes pergalingą įvartį po kontratakos įmušėme priešpaskutinę minutę. Bet šiaip tai šaunuoliai visi, kas ėjo į aikštę, davėme rimtą kovą ir iškovojome svarbią pergalę.“ – neslėpė džiaugsmo po rungtynių „Katastrofos“ atstovas Paulius Petravičius.

Prognozė: 4-4. Kalbėjau apie įvarčių lietų, bet geriau jau būčiau kalbėjęs apie tikrą lietų, kuris tą vakarą skandino Fanų stadioną.

Tėvynės Sąjunga - Geležinis Vilkas 1 – 2 (0 - 2)
Panerio stadionas. Teisėjas - Robertas Valikonis

13' Oleg Krasilnikov [0 - 1]

39' Gžegož Stupak [0 - 2]

51' Dmitrij Martiševskij [1 - 2]

Rungtynės, kurios galėjo padovanoti įdomios intrigos lentelės apačioje, tačiau nepadovanojo. Vilkai, sėkmingai sužaidę pirmą rungtynių dalį, įveikė konservatorius ir į savo sąskaitą įsirašė tris labai svarbius taškus.

Susitikimą kiek sėkmingiau ir tiksliau pradėjo „Geležinio Vilko“ futbolininkai, todėl pirmieji ir sukūrė pirmą pusprogę. Tiesa, vos po kelių akimirkų pirmieji ir įsiveržė į priekį, kuomet „Tėvynės Sąjungos“ futbolininkai aikštės centre prarado kamuolį, o šia klaida pasinaudojo Vilkai. Oleg Krasilnikov individualiais veiksmais iš kairio krašto prasiveržė iki šeimininkų baudos aikštelės, o ten be vargo nuginklavo varžovų vartininką.

Toliau žaidimo braižas tapo ganėtinai lygus. Abi komandos darė nemažai klaidų, tačiau retkarčiais iššaudavo po kontrolinį šūvį, tiesa, ne itin pavojingą. Visgi prieš pirmo kėlinio pabaigą Vilkams pavyko dar sykį pasižymėti. Solo Gžegožo Stupak reidas ir smūgis maždaug iš 15 metrų. Gražu, netraukiama, įvartis.

Antrame kėlinyje, tarsi futbolo pradžiamokslį perskaitę, konservatoriai pradėjo perimti žaidimą į savo rankas. Sėkmės ilgai laukti nereikėjo, kuomet gražioje kontratakoje Artiomas Nesterovas prasiveržė centru į varžovų aikštės pusę ir fantastiškai perdavė kamuolį priekyje įsibėgėjusiam Dmitrij Martiševskij. Pastarajam beliko kamuolį nukreipti į apatinį vartų kampą.

Po įvarčio „Tėvynės Sąjunga“ įgavo tarsi antrą kvėpavimą. Konservatorių atakos pasidarė aštresnės ir pavojingesnės, o sykį kamuolys elegantiškai paglostė skersinį. Visgi pagrindinis „Tėvynės Sąjungos“ kozeris tą vakarą buvo kontratakos. Tačiau prieš rungtynių pabaigą jos greit išsekino šeimininkus ir natūralu, kad rungtynių rezultatas liko nepakitęs.

„Labai laukėme antro rato pradžios, pasiilgome futbolo, nes žaidžiame savo malonumui. Džiugu, kad gerai pradėjome antrą ratą. Vasarą sužaidėme  keletą draugiškų varžybų, kad neprarasti formos. Gal tai ir lėmė teigiamą rezultatą. Žinoma, dėkoju visiems Vilkams už kovingumą , bet tikiuosi komanda nesupyks , nes norėčiau šiandieną  išskirti tik vieną žaidėją - Gžegožą Stupaką, pirmą kartą pasirodžiusį varžybose šiame sezone. Manau, jo pasirodymas lėmė teigiamą rungtynių rezultatą: pats įmušė ir visą komandą užvedė kovai.  O rungtynės buvo sakyčiau įdomios , nes tai viena, tai kita komanda pavojingai atakavo, iniciatyva pereidinėdavo iš vienos komandos kitai. Buvo vienodo pajėgumo komandų dvikova. Labai džiugu, kad savo dėmesį šioms varžyboms parodė SFL prezidentas Paulius Malžinskas, kuris suvedinėjo statistiką, kuri, manau, bus įdomi abiems komandoms ir galbūt konkurentams.“ – apibendrino rungtynes „Geležinio Vilko“ vadovas.

„Esame nusivylę rungtynių rezultatu. Gaila, jog turint iniciatyvą ir kamuolio kontrolę pralaimėjome rungtynes. Neteisingi sprendimai ir netikslūs perdavimai priešininkų baudos aikštelėje ir jos prieigose, buvo didžiausia problema. Turime problemų su situacijų realizacija. Vakar sukūrėme  5-6  puikias progas, kurių neišnaudojome. Gaila. Sveikiname priešininkus su iškovota pergale.“ – neslėpė nusivylimo „Tėvynės Sąjungos“ vadovas Alvydas Eidukaitis.

Po pergalės „Geležinis Vilkas“ pakilo viena pozicija aukščiau, o „Tėvynės Sąjunga“ po pralaimėjimo vis dar nebeturi kur leistis žemiau.

Prognozė: 2-1. Rungtynių rezultatas atspėtas visiškai tiksliai, tik laimėtojas prognozuotas ne tas.