A1 14 turas: "Nerealas" vėl geriausiai startuoja Visos

Jei praėję turai pažėrė daug įtemptų ir intriguojančių mačų, tai šį kartą gavome šiek tiek nusivilti, nes vienintelėje „Trivarčio“ (7 vieta, 19 taškų) dvikovoje su „Pionieriais“ (11 vieta, 5 taškai) intriga laikėsi iki pat rungtynių galo. Visur kitur komandos nugalėtojos šventė pergales mažiausiai 2 įvarčių persvara, o pora rungtynių baigėsi sutriuškinimais.

Įdomiausiai klostėsi lentelės kaimynų „Audros“ (4 vieta, 27 tšk.) ir „Advoco“ (5 vieta, 25 tšk.) bei „Lentvario“ (2 vieta, 28 tšk.) ir „Ozo tapyrų“ (9 vieta, 13 tšk.) susitikimai: abejos rungtynės baigėsi vienodais rezultatais 2:0 ir abiejose po vieną įvartį į pralaimėjusiųjų vartus krito tiek pirmame, tiek antrame kėliniuose.

„Nerealas“ (3 vieta, 28 tšk.), kaip ir pirmame rate, demonstruoja puikų startą ir vėl ima 3 pergales iš 3 galimų, smarkiai pasitaisydamas turnyrinę padėtį: šį kartą svečiuose įveiktas „Orionas“ (8 vieta, 18 tšk.).

O štai lyderiai „Ave.Ko.“ (1 vieta, 36 tšk.) šį kartą gana lengvai susidorojo su absoliučiais autsaideriais „Carlsberg“ (12 vieta, 1 tšk.) – pastarųjų „atgimimas“ buvo gana laikinas reiškinys, o šį kartą lyderiai dominavo ir laimėjo 5:0.

Liūdniausios nuotaikos – „Spartako“ (10 vieta, 13 tšk.) stovykloje: susirinkimo ir motyvacijos problemų turinčioje komandoje šį kartą neatsirado pakankamai resursų kokybiškai išvykai į Pabradę: „SŽK Pabradės“ (6 vieta, 24 taškai) komanda tiesiog be jokio pasigailėjimo sutriuškino savo varžovus rezultatu 9:1.

Taigi, bendrą lentelę po 14 turų galime bet kada pasižiūrėti vilniausfutbolas.lt svetainėje, o štai antrajame rate kol kas geriausiai sekasi „Nerealui“ su 9 taškais iš tiek pat galimų. Dar trys komandos – „Lentvaris“, „SŽK Pabradė“ bei „Trivartis“ taip pat kol kas žengia be pralaimėjimų ir turi po 7 taškus.

Individualūs pasirodymai. A. Bukovskis iš „SŽK Pabradės“ šiame pasižymėjo formatu 2+1 (du įvarčiai + rezultatyvus perdavimas), o D. Romanov įsirašė „hattricką“ į „Spartako“ vartus. Visgi varžovas šį kartą nebuvo pakankamai stiprus, kad galėtume šiuos žaidėjus vertinti savaitės MVP titulo prizmėje. „Ave.Ko.“ gretose įvarčių dublį įsirašė Ž. Dereškevičius, o 1+1 į buvusios savo komandos vartus atliko A. Korvelis, taip pat ir E. Čičin. Snaiperių įskaitos lyderis D. Ovsejuk (17), kaip bebūtų neįprasta, šį kartą tylėjo, suteikdamas progą T. Švaikevičiui (irgi 17), kuris šį kartą pelnė vieną įvartį ir gali kaltinti tik save, kad praleido progą išsiveržti į priekį, neįmušdamas 11 m baudinio. T. Švaikevičiaus komandos draugas D. Olechnovič šiame ture pasižymėjo dviem rezultatyviais perdavimais.

Turo MVP. Kur buvęs, kur nebuvęs šį titulą vėl nusigriebė „Nerealo“ lyderis Justinas Zagurskas (nuotraukoje - taip pat būtent jis). Pavėlavęs į rungtynes su „Orionu“ žaidėjas rado savo komandą pralaiminėjančią, tačiau išėjęs į aikštę sugebėjo iš esmės pakeisti vaizdą joje – įvartis, du rezultatyvūs perdavimai, puikus individualus žaidimas ir įtikinama „Nerealo“ pergalė; argumentų daugiau nei pakako ir apsispręsti šį kartą nebuvo sunku.

SŽK Pabradė – Spartakas 9:1 (4:0)
2014.09.06 15:00 Pabradė

Jei pirmajame ekipų susitikime pavasarį pabradiškiams savo persvarą įtvirtinti pavyko tik rungtynių pabaigoje (jie nugalėjo rezultatu 2:0), tai šįkart rungtynėse intrigos buvo gerokai mažiau. Nugalėtojas aiškus buvo tesužaidus dvidešimt minučių – neaiškus buvo tik įvarčių kiekis bei tai, ar svečiams pavyks pasižymėti. Pagrindinė vilniečių problema – komandos komplektacija. Dabar ir patys ekipos vadovai pripažįsta, jog didelei žaidėjų daliai trūksta motyvacijos, o turnyras tampa neįdomus.

Šeštadienio susitikime „Spartakui“ atsilaikyti pavyko 16 minučių, o tada du D. Romanov įvarčiai (17min. ir 19min.) nubraukė svečiams netgi nerezultatyvių lygiųjų viltis. Galiausiai, rungtynių likimas galutinai buvo nuspręstas praėjus pusvalandžiui nuo jų pradžios: 31-ąją minutę D. Romanov „apsiformino“ hattrick‘ą, o 37-ąją G. Kisel darkart nuginklavo raudonai-baltųjų vartininką: 4:0.

Kai pačioje antrojo kėlinio pradžioje, per dvi atakas iš eilės, teisėjo F. Butkevič laikrodžiui skaičiuojant vis dar tą pačią - 46-ąją minutę „SŽK Pabradė“ pasižymėjo dukart (A. Podnebesnov bei A. Bukovskis), rezultatas tapo visai nepadorus, o šeimininkai netgi nesirengė mažinti apsukų – 51-ąją minutę antrąjį savo įvartį pelnė A. Bukovskis, o 62-ąją šio sezono savo sąskaitą „atsidarė“ ir legionierius G. Kolie. Taip, akylesni statistikos mėgėjai galbūt pastebėjo, jog trūksta vieno šeimininko įvarčio, bet jis, jo gero, vertas mažiau dėmesio, nei „Spartako“ „garbės įvartis“, kurį 78-ąją minutę pelnė J. Diatlovič.

Po susitikimo abiejų ekipų vadovai buvo nusivylę rungtynėmis. Anot „SŽK Pabradė“ vadovo G. Kisel, tokios varžybos nepuošia futbolo, o jo komanda pelnė įvarčius tokiais būdais, kaip kad norėjo. Ne ką mažiau nusiminęs buvo ir „Spartako“ lyderis D. Raksa, kuris iš esmės jau laidoja šį lauko sezoną, bet vis dar tikisi, jog pavyks išlikti A divizione. Tiesa, tuoj pat pridurdamas, jog tam reikia bent jau padoriai susirinkti į rungtynes.

Kitame ture pabradiškiai vyksta į Vilnių, kur VPU stadione susigrums su „Nerealu“, kuris šiuo metu dalijasi 2-3 turnyrinės lentelės poziciją su „Lentvariu“ ir „SŽK Pabradę“ lenkia 4 taškais, tad artėjantį susitikimą vadina svarbiausiu sezone – nesėkmės atveju viltys užlipti ant prizininkų pakylos būtų labai jau miglotos. Tuo tarpu „Spartakas“ susigrums su neblogai antrąjį ratą pradėjusiu „Trivarčiu“, kurį pirmame rate įveikė 1:0, bet šįkart pernelyg dideliu optimizmu netrykšta – vėlgi dėl jau minėtųjų motyvacijos problemų.

Prognozė: 4:1. Nelipkime ant žaizdų...

Carlsberg – Ave.Ko. 0:5 (0:2)
2014.09.07 12:00 Nemenčinė

Po pirmuose dviejuose turuose po pertraukos pademonstruotos kovos visai pagrįstai galima buvo tikėtis, kad ir akistatoje su diviziono lyderiais „Carlsberg“ galės parodyti kažką panašaus. Tačiau siurprizo pateikti nepavyko. Susikaupęs ir rimtai nusiteikęs Kalvelių klubas ramiai pasiėmė tris taškus, sumušdamas penkis „sausus“ įvarčius ir pagaliau atsikratė to „lygiųjų“ prakeiksmo, trumpam užpuolusio ekipą po vasaros atostogų.

Šiek tiek pikantiškumo šiai dvikovai teikė faktas, kad per vasaros transferų langą „Carlsberg“ klubą paliko ilgametis jo narys A. Korvelis ir persikraustė ne kur kitur, o būtent į „Ave.Ko.“. Tačiau, turint omeny tai, kad šis žaidėjas yra kilęs būtent iš Kalvelių miestelio, tai toks jo žingsnis yra visai natūralus ir, pagaliau, tinkamai susiklosčius aplinkybėms, „sūnus-paklydėlis“ grįžo namo. Kaip prisipažino svečių ekipos treneris S. Lajevskij, jokių konsultacijų dėl artėjančio mačo ir galimo „Carlsberg“ žaidimo jis į A. Korvelį nesikreipė ir komanda tiesiog žaidė savo futbolą. Dideliu moraliniu postūmiu prieš sekmadienines rungtynes išvakarėse tapo „Ave.Ko.“ klubo puikus pasirodymas seniūnijų sporto žaidynėse Švenčionyse, kur komanda iškovojo pirmąją vietą ir gavo teisę dalyvauti Lietuvos seniūnijų sporto žaidynių finaliniame etape Prienuose. Taigi, į Nemenčinės stadioną svečiai vyko puikios nuotaikos ir visus reikalus ėmė spręsti nuo pat rungtynių pradžios. Jau 6-ąją minutė buvęs „aludaris“, o dabar jau „Ave.Ko.“ aprangą dėvintis A. Korvelis gražiu smūgiu iš tolimos distancijos pelnė pirmąjį įvartį. Nemažindami tempo svečiai ir toliau kuria pavojingas atakas, tačiau Fortūna išlieka palankesnė „Carlsberg“ ekipai ir kamuolys į vartus vis „neina“. Visgi, įpusėjus pirmajai rungtynių daliai, vis tas pats jau ne kartą minėtas šios apžvalgos dalyvis A. Korvelis siunčia skersą perdavimą Ž. Dereškevičiui ir šis puikiai „uždaro“ jį. Rezultatas tampa 2:0, o atsiliekantys šeimininkai taip ir nesugeba primesti Kalvelių klubui jokio kontržaidimo.

Po pertraukos vaizdas aikštėje visiškai nepakito – „Ave.Ko.“ kombinuoja ataką po atakos ir tiksliais smūgiais vis didina savo pranašumą: Ž. Dereškevičius vėl „uždaro“ skersą perdavimą; A. Borovko techniškai apeina kelis varžovus ir susitvarko su vartininku; E, Čičin pademonstruoja savo firminį neatremiamą tolimą smūgį. Likus kiek mažiau nei pusvalandžiui rezultatas tampa 5:0 Kalvelių klubo naudai ir telieka formalumas – sulaukti rungtynių teisėjo švilpuko. Rezultatas puikiai atspindi situaciją aikštėje – „Ave.Ko.“ demonstruoja žymiai geresnį futbolą ir gali dar labiau padidinti rezultatą, tačiau tobulai realizuoti visų sukurtų progų nepavyksta. Žodžiu, tobulėjimui vietos dar yra. Tuo tarpu „Carlsberg“ nesugebėjo priešpastatyti varžovams nieko įtikinamo. Nejaugi pirmi pora turų tebuvo tik trumpas vienkartinis blykstelėjimas „aludarių“ futbole ir kovingume?.. Tikslesnį atsakymą į šį klausimą sužinosi ateinantį savaitgalį. O praėjusį sekmadienį „Carlsberg“ galėjo džiaugtis nebent „trečiu kėliniu“...

Prognozė: Spėjome, kad „Ave.Ko.“ iškovos pergalę (3:1), tačiau manėme, kad Kalvelių klubui bus šiek tiek sunkiau. „Aludariai“ taip ir nepelnė mūsų prognozuoto įvarčio, o „Ave.Ko.“ kiek „persistengė“. Bent jau nugalėtoją numatėm teisingai.

Orionas – Nerealas 1:4 (1:2)
2014.09.07 16:00 Fabijoniškių VFM

Saulėtą ir vis dar vasariškai šiltą sekmadienio popietę „Fabijoniškių VFM“ stadione susitiko „Orionas“ ir „Nerealas“ – dvi komandos prieš tai buvusiame ture iškovojusios pergales ir, žinoma, norinčios pratęsti savo triumfo žygį. Tačiau aplinkybės susiklostė taip, kad būtent svečiai, pademonstravę kur kas solidesnį futbolą, įsirašė tuos tris taškus į savo sąskaitą. Tiksliau, ta lemtinga aplinkybė buvo viena ir jos pavadinimas yra Justinas Zagurskas...

Apylygiu žaidimu prasidėjusiose rungtynėse pirmąsias keliolika minučių vyravo gan atsargus žvalgybinis futbolas, kuriame ekipos retkarčiais apsikeisdavo pavojingesniais išpuoliais. Pirmąjį šimtaprocentinį šansą pelnyti įvartį, kaip ir priklauso šeimininkams, susikūrė būtent „Orionas“. Vienas jų žaidėjų pabėgo į asmeninį pasimatymą vienas prieš vieną su varžovų vartininku ir, mačą stebintiems apžvalgininkams jau rašant savo konspektuose apie atidarytą įvarčių sąskaitą šiame susitikime, sugebėjo pasiusti kamuolį virš vartų. „Nerealas“ nepasididžiuoja ir tuoj pat atsako D. Matonio smūgiu iš baudos aikštelės prieigų ir nuo didžiulių nemalonumų „orioniečius“ išgelbėja tik virpstas. Bėgant laikui, pradeda atrodyti, kad iniciatyvą po truputį pradeda perimti svečiai, tačiau už pernelyg didelį norą gausiomis pajėgomis lėkti mušti įvarčius į oponentų vartus jie gan greitai nubaudžiami. Įvyksta kontrataka kairiuoju kraštu ir iš ten kamuolys aukšta trajektorija siunčiamas į baudos aikštelę, o čia A. Fedorovičius galva nukreipia jį į vartus. „Nerealas“ suskumba pulti atsilošinėti, o „Orionas“ atsako pavojingais kontrišpuoliais, tačiau ir vieniems, ir kitiems pritrūksta techniško kamuolio apdirbimo finalinėse atakų stadijose. Juolab, svečių saugų linija kartkartėmis nespėja (ar pritingi) grįžti į pagalbą besiginantiems komandos draugams, tad būna, jog „Nerealo“ baudos aikštelės prieigose „užsiliepsnoja laužai“, kuriuos bendromis pastangomis visgi pavyksta užgesint. Prabėgus kiek daugiau nei pusvalandžiui, prie „Oriono“ vartų keliamas kampinis, kurį pavyksta atmušti, tačiau kamuolys nukrenta maždaug per 20 metrų nuo vartų esančiam A. Žaldariui ir šis preciziškai tiksliu smūgiu pasiunčia jį į vartų kampą. Rezultatas tampa lygus ir, tarsi mažai būtų problemų pas „Orioną, aikštėje dar pasirodo ir pavėlavęs J. Zagurskas. Kiek apsipratęs aikštėje ir pajutęs žaidybinį ritmą, jaunasis futbolininkas akivaizdžiai suaktyvina ekipos žaidimą ir, galiausiai, visa tai išvirsta į jo drąsų solo reidą nuo aikštės vidurio pro kelis varžovus, kuris pasibaigė tiksliu smūgiu. Kėlinio pabaigoje matosi, kad „Oriono“ baterijos kiek nusėdusios ir pertraukos jiems reikia kur kas labiau nei J. Zagursko vedamiems suaktyvėjusiems „Nerealo“ futbolininkams. Atsilaikyti šeimininkams pavyksta ir į pertrauką jie traukia turėdami minus vieno įvarčio pranašumą.

Antrasis kėlinys „Orionui“ prasideda ne itin sėkmingai  - vos po aštuonių minučių praleidžiamas trečiasis įvartis. Po tikslaus vis to paties J. Zagursko perdavimo kamuolį į vartus siunčia S. Mizera. Padidinę persvarą, „nerealieji“ kiek apsiramina, sumažina apsukas ir tai pajutę šeimininkai vis dažniau aštriais išpuoliais duoda rimto darbo oponentų gynėjams ir vartininkui. Į paskutinio gynėjo poziciją patrauktas M. Orintas vos „neatsiveža“ įvarčio, prašokdamas pro kamuolį, tačiau „orioniečio“ smūgis netikslus. Kėlinio vidury žaidimas tampa lygus, komandos keičiasi atakomis, o šeimininkai vis neišnaudoja išties neblogų progų pelnyti įvartį ir sugrąžinti intrigos užuomazgas šiose rungtynėse. Sukurtos įvartinės progos paleidžiamos vėjais, o išeidami dviese prieš vieną gynėją  tesugeba prasmūgiuoti tiesiai į vartininką. Na, o tada, kaip žinia, ištinka „neįmuši tu – įmuša tau“ sindromas. Vėl tikslus J. Zagursko perdavimas ir V. Savickas pačioje mačo pabaigoje užtvirtina „Nerealo“ pergalę. Tądien „Orionas“ galėjo pakovoti su „Nerealu“, kuriame nebuvo J. Zagursko, tačiau šiam žaidėjui pasirodžius aikštėje, dvikovos svarstyklės labai ženkliai pakrypo į svečių pusę. Juolab, dar pas šeimininkus aikštės viduryje truko svarbaus atakų organizatoriaus T. Markucko. Tad visos susiklosčiusios aplinkybės ir nulėmė įtikinamą „nerealiųjų“ pergalę.

Prognozė: Spėjome, kad „Nerealas“ nugalės 3:1. Suklydome minimaliai, tačiau vis tiek džiaugiamės artimu šūviu.

Lentvaris – Ozo tapyrai 2:0 (1:0)
2014.09.07 17:00 Lentvaris

Turnyrinės lentelės viršuje netgi su keliais varžovais iškart besigrumiantis „Lentvaris“ namuose priėmė ne geriausius laikus išgyvenančius „Ozo tapyrus“: iš paskutiniųjų keturių susitikimų jie netgi triskart pralaimėjo minimaliais skirtumais, o sykį – pergalę praleido pačioje susitikimo pabaigoje. Taigi, nepaisant pergalės 3:0 pirmame tarpusavio susitikime, tarsi nenorėdami tampyti likimo it liūto už ūsų, šeimininkai į rungtynes su apatinėje rikiuotės dalyje esančiais oponentais surinko smogiamąją sudėtį.

Visgi pirmąją šimtaprocentinę progą susikūrė ne lentvariškiai, bet svečiai iš Vilniaus. Tačiau jų žaidėjo iš arti kaire koja smūgiuotas kamuolys pralėkė greta virpsto. Ir tada neužilgo pasitvirtino auksinė futbolo taisyklė „neįmuši tu – įmuša tau“. Tas įvartis krito ne kaip aktyvaus „Lentvario“ spaudimo pasekmė, o po vaikiškos krašto gynėjų klaidos, liaudyje dar vadinamos „atriezu“. Visgi, juo pasinaudojusiam A. Kostevič smūgis nepavyko, bet juk ne veltui liaudyje sakoma, kad „geras pasas neprapuola“ – šis posakis pasitvirtino su kaupu: P. Poplovskiui teliko kamuolį paridenti į tuščius vartus ir 11-ąją minutę „Lentvaris“ išsiveržė priekin 1:0.

Žinoma, žiūrovams to buvo negana ir jie gan pagrįstai tikėjosi vilniečių sutriuškinimo, tačiau pastarieji turėjo kitokių planų ir vietinių sirgalių nė nesirengė džiuginti savo nelaimės sąskaita. O šeimininkų žaidėjams priversti darkart juos pašokti iš savo vietų nesisekė: nepaisant trijų šimtaprocentinių progų, rezultatas išliko nepakitęs – po smūgio kamuolys vis skriedavo šalia vartų.

Antrojoje susitikimo pusėje lentvariškių spaudimas kiek aprimo ir „gaisrų“ prie „Ozo tapyrų“ vartų gerokai sumažėjo. Visgi, kartą po pavojingo smūgio jų vartininkui sugauti kamuolį pagelbėjo aukšta žolė, gerokai sumažinusi pastarojo greitį. Savo ruožtu, oranžiniai taip pat turėjo progą išlyginti rezultatą, bet jų puolėjas „Lentvario“ vartų sargo prieš pat save atmuštą kamuolį pasiuntė virš vartų.

Rungtynėms artėjant link pabaigos, vilniečiai puoliman metė dideles pajėgas, bet tai jų trokštamo rezultato neatnešė, o neužilgo gauta proga, baudos aikštelėje išmaudęs du svečių gynėjus, pasinaudojo V. Rachmatulajev, 83-ąją minutę padėjęs galutinį tašką susitikime – 2:0.

„Ozo tapyrų“ vadovas susitikimo rezultatą pavadino dėsningu, tik kiek apgailestavo neišnaudota pirma proga bei „lygioje vietoje“ „atsivežtu įvarčiu“. „Jei būtume įmušę, atsitrauktume ir varžovams būtų buvę labai sunku“ – sakė jis bei varžovų gretose išskyrė „smogiamąjį“ penketą: D. Komarovą, M. Afanasjev, A. Kostevič, M. Baranovskij bei V. Rachmatulajev.

Po šių rungtynių lenktynėse dėl antrosios pozicijos iš trivaldystės liko dvivaldystė – „Advoco“ pralaimėjo „Audrai“, tad dabar „sidabrinę“ vietą dalinasi „Lentvaris“ su „Nerealu“, turintys po 28 taškus, vienu atsilieka „Audra“, trimis – „Advoco“. „Ozo tapyrai“ ir toliau 9-10 pozicijomis dalinasi su Pabradėje pralaimėjusiu „Spartaku“. Kitą savaitę namuose, „Panerio“ stadione jie priims gerokai pergalių išalkusį „Carlsberg“‘ą, o lentvariškiai keliaus į Vilnių, kur jų lauks dar viena sėkme pastaruoju metu ne itin pasigirti galinti komanda - „Pionieriai“.

Prognozė: 3:1. Arti tiesos, skirtumas atspėtas. Tik tikėjomės rezultatyvesnio susitikimo.

Audra – Advoco 2:0 (1:0)
2014.09.07 18:00 Buivydiškės

Taip jau susiklostė, kad vienoms iš įdomiausių šio turo rungtynių teko bene mažiausias apžvalgininkų dėmesys – ką gi, mėginant paskirstyti dėmesį visam divizionui, kartais kažkas ir nukenčia: šį kartą mūsų sekmadieninės pajėgos stebėjo „Oriono“ – „Nerealo“ dvikovą ir į Buivydiškes nenukako, taigi galime tik apytikriai nujausti, kas vyko dviejų artimų varžovų dvikovoje.

Panašu, kad pirmajame rate tarpusavio akistatoje siautėjusios aistros jau nuslūgo ir 3 teisėjų brigadai, vadovaujamai A. Radiušo, pavyko susitvarkyti su rungtynių įtampa – teko parodyti 4 geltonasias korteles, po dvi abiems komandoms, tačiau į rimtesnius incidentus, duodančius darbo mūsų lygos drausmės komitetui, panašu, kad tai neišsirutuliojo.

Tuo tarpu įvykiai aikštelėje palankiau klostėsi šeimininkams: jau 14-ąją rungtynių minutę D. Jankovskij po D. Olechnovič perdavimo išvedė „Audrą“ į priekį – 1:0. Dar po dešimties minučių „Audra“ galėjo savo pranašumą padvigubinti, bet nepavyko: „Advoco“ lyderio A. Sukristovo geltona kortelė, 11 m baudinys į svečių vartus, prie kamuolio stojo T. Švaikevičius, tačiau rezultatas taip ir nepakito – proga liko neišnaudota.

Taigi, pirmąjį kėlinį „Audra“ užbaigė, turėdama minimalią persvarą, o antrajame T. Švaikevičius savajį įvartį visgi įmušė – po to paties D. Olechnovič antrojo rezultatyvaus perdavimo jis pasižymėjo 60-tąją minutę, dvigubindamas rezultatą ir pelnydamas 17-tąjį įvartį šiame čempionate bei susilygindamas su savo aršiausiu konkurentu snaiperių įskaitoje D.  Ovsejuku iš „Ave.Ko.“. 2:0 ir „Audra“ priartėjo prie antrosios šiemet pergalės prieš „Advoco“.

Nepakitusį rezultatą pavyko išlaikyti iki rungtynių pabaigos, taigi „Audra“ toliau tęsia lenktynes dėl medalių, vos tašku atsilikdama nuo 2-3 vietas užimančių „Lentvario“ ir „Nerealo“, o „Advoco“ nukrinta į 5-tąją vietą, tačiau taip pat atsilieka nuo šios grupelės tik vienos pergalės atstumu, taigi dar niekas neprarasta ir jiems.

Prognozė: 2:2. „Advoco“ nepavyko pateisinti savosios prognozės dalies...

Trivartis – Pionieriai 2:1 (1:1)
2014.09.08 21:30 Fanų stad.

Vėlyvą pirmadienio vakarą Fanų stadione susirinko dvi senos pažįstamos varžovės – „Trivarčio“ ir „Pionierių“ ekipos. Sprendžiant iš abiejų komandų susirinkimo, abiems komandoms, kurių pagrindą sudaro subrendę dirbantys vyrai, rungtynių laikas tikrai buvo patogus – komandos susirinko gausiai ir be starto sudėčių dar turėjo ir nemažus būrelius kovai pasirengusių atsarginių. „Trivarčio“ stovykloje iš viso vyravo neįprastos nuotaikos – komandą pagaliau pasiekė ilgai lauktas naujų aprangų komplektas, gal todėl be tų dvidešimties rungtynėse dalyvavusiųjų futbolininkų aikštės prieigose pasirodė ir būrys traumuotų ar dėl kitų priežasčių nerungtyniaujančių „Trivarčio“ sudėtyje registruotų žaidėjų.

Bet nepaisant viso ažiotažo, rungtynės prasidėjo tuo bloguoju „Trivarčiui“ scenarijumi, kuris, nors ir žinomas bei nemėgstamas, šią komandą aplanko ne taip jau ir retai – jau pirmoji rimtesnė „Pionierių“ ataka baigiasi netikėtu įvarčiu: Ž. Miškinis veržiasi kairiuoju kraštu, lenktyniaudamas su gynėju prasimeta kamuolį link baudos aikštelės centro ir iš keliolikos metrų smūgiuoja tiesiai į „Trivarčio“ vartininko D. Puslio ginamą vartų kampą. Pastarasis gaudo tiesiai jam į glėbį lekiantį kamuolį, tačiau kamuolys kažkokiu būdu išsprūsta ir pro vartininko pažastį lekia į tinklą – 0:1. „Trivarčio“ gausios pajėgos griebiasi už galvų, galvodamos apie naujų aprangų įtaką šiai nesėkmei (paaiškinimas galėtų būti paprastas: vartininkas vienintelis negavo naujo aprangos komplekto), bet tenka pamiršti šią apmaudžią nesėkmę ir imtis gelbėti šias rungtynes.

Taigi, žaidimas po truputį persimeta į „Pionierių“ aikštės pusę ir rezultato pasikeitimų tenka laukti neilgai – šį kartą veiksmas jau kairiajame „Pionierių“ baudos aikštelės kampe, kur G. Galkauskas gauna perdavimą iš M. Giedraičio, smūgiuoja, svečių vartininkas A. Maslovas atremia šį smūgį, tačiau bemėgindamas saugiai atsikratyti šalia jo atšokusio kamuolio, kažkokiu būdu įsispiria jį sau į vartus – 1:1. Rezultatas lygus tiek pagal pelnytus įvarčius, tiek pagal apmaudžias vartininkų klaidas.

Nuo šio momento prasideda lygus dviejų panašaus lygio varžovų žaidimas: abiejų komandų gynybai sekasi kur kas geriau nei puolimui, o atakos dažniausiai užsibaigia puolančiųjų klaidomis bei netiksliais perdavimais. Žaidimas pirmajame kėlinyje pakankamai korektiškas – teisėjui tenka tik po kartą išsitraukti geltoną kortelę, auklėjant abiejų komandų žaidėjus.

Antrojo kėlinio pradžioje „Trivartis“ padidina apsukas ir jų atakų banga nusirita „Pionierių“ vartų kryptimi – pradžioje jų puolimas surengia tikrą šou, kai per vieną ataką į vartus sugeba smūgiuoti gal 4 kartus – pataiko į vartininką, į virpstą (A. Černiavskij), į gynėją ir galų gale kamuolys palieka aikštę taip ir neatsidūręs tinkle. Neužilgo po ilgos pertraukos „Trivarčio“ gretose vėl pasirodęs vikrus puolėjas M. Pocevičius prasiveržia kairiuoju kraštu į baudos aikštelę, čia, suklaidinęs gynėją, prasmunka pro galinę liniją arčiau vartų, pavojingai skersuoja kamuolį į baudos aikštelę, kur ties tolimuoju virpstu sėkmingai įkerta E. Kateiva ir „uždaro“ perdavimą – 2:1.

Likusioje rungtynių dalyje žaidimas ir vėl apylygis, ir vėl klaidų atakose daugiau, nei sėkmingų jų tęsinių. „Pionieriai“ mėgina rasti kelią link šeimininkų vartų, stengiasi lyginti rezultatą, tačiau pavyksta tik keletas tolimų smūgių, kuriuos sėkmingai atremia daugiau klysti nebenusiteikęs D. Puslys. Vienas šių smūgių buvo ypač stiprus ir tikslus, tačiau vartininkas sužaidė puikiai ir komandos draugai vienbalsiai nusprendė, kad kaltė dėl pirmojo įvarčio dabar jau 100 procentų išpirkta. Teisybės dėlei, daugiau klaidų nebepridarė ir patikimai likusias rungtynes žaidė ir „Pionierių“ vartininkas A. Maslovas.

Taigi, „Trivartis“ išlaikė minimalią persvarą iki pat rungtynių pabaigos, pratęsdamas sėkmingų rungtynių seriją antrajame rate: 3 rungtynės – 7 taškai. Sėkmingiau už juos divizione ratą pradėjo tik maksimumą surinkęs „Nerealas“. O „Pionierių“ nuomonę apie šias rungtynes akivaizdžiai išreiškia jų oficialus kanalas Facebook‘e, taigi cituojame keletą minčių iš ten: „Nors sulošėm neblogas rungtynes motyvuotai ir kovingai kabindamiesi už kiekvieno kamuolio, bet trūko aštrumo atakose. Spaudėme, laužėme varžovus, bet progų sukūrėme per mažai ir pavojingi buvo tik tolimi smūgiai. Nenusipelnėme pralaimėti.“

Prognozė: Tiksliai tiksliai į dešimtuką...