A divizonas: Nepraradę taškų - tik pagrindiniai favoritai Visos

Lygiųjų Sekmadienio futbolo lygos A diviziono komandos ir toliau neprižįsta. Per tris praėjusius turus jos sužaidė 18 rungtynių ir nė vienos jų nesibaigė be nugalėtojo.

Iš dviejų per du turus nepraradusių taškų ekipų, liko viena. Vienvalde turnyro lentelės lydere tapo tris kartus laimėjusi pagrindinė A diviziono favoritė Elektrėnų Versmė. Iki trečiojo turo be nuostolių ėjusi Olimpija, per jį pralaimėjo Visinčiai. Pralaimėjo nemažu įvarčių skirtumu, žaisdama namie.

Tik antrąsias rungtynes žaidę Kaišiadorių Divenda ir Salininkai pelnė pirmuosius taškus. Tad su baranka turnyro lentelės taškų grafoje sėdi du kolektyvai – Nemenčinė ir Imperialas.

Širvintos – Advoco A Komanda 2:1

Širvintos žaidė trečias rungtynes namuose (o jei skaičiuotume ir SFL taurės mačą, tai ketvirtas).

O Širvintos namuose – nelengvas grobis bet kam (net Versmė taurės mače tuo įsitikino). Taip, pirmąsias rungtynes su Olimpija širvintiškiai sužaidė nesėkmingai. Bet po to ėmė skinti pergales.

Ir  dabar nuskynė. Minimaliu rezultatu, kaip visada. Tiesa, sėkmingai sužaidę abiejų kėlinių pradžias, širvintiškiai pirmavo 2:0. Bet vėliau Avoco santykį sušvelnino.

Svečiai savo pralaimėjimą aiškino tuo, kad blogai susirinko, kad aikštė – dirvonas, varžovai - šiurkštūs, o publika – nedraugiška. Žodžiu, nepatiko advokatams Širvintose. Ir taip nepatiko, kad pasakojant apie rungtynes, žodžių jie nerinko, taip, kaip įpratę juos rinkti teismuose.

„Susirinkti sekėsi blogai, neturėjome savo branduolio, o oras futbolui buvo geras. Apskirtai, neturėjome greitų žaidėjų, o ir tokio futbolo, kur spiri i priekį ir tikiesi laimingo atšokusio kamuolio, mes nemėgstam.

Jau pirmą minutę gavome įvartį ir kažkaip, manau, supratome visi viduje, kad šiandien bus ne kas.

Persvarą turėjo širvintiečiai, nes pripratę žaisti tokiam dirvone. Mes gi pradėjome žaisti tik po antrajame kėlinyje įmušto įvarčio. Šiaip, manau, tokioj aikštėj yra laimės reikalas: kas pirmi įmuša, tie ir laimi. Galėjo būti ir lygiosios.

Varžovai nenustebino - kaip visada žaidžia primityvų futbolą, spirk į priekį ir bėk. Žaidžia grubiai , chamiškai, kalba su teisėju, o ir publika vietinė - ne kokia.“

O dabar apie mano spėjimą anonse.  Jis nebuvo tikslus. Nors realybė nuo prognozės skiriasi tik vienu įvarčiu, bet – labai daug lėmusiu įvarčiu. Žodžiu, spėjau aš lygiąsias 1:1.

Versmė – Nemenčinė 3:1

Susikeitė Versmė su Nemenčine namų-svečių aikštėmis ir šį susitikimą, kuris turėjo vykti Elektrėnuose, žaidė Nemenčinėje.

Ai, bet ko aš čia rašau apie tai, jeigu  viską surašė komandų vadovai.

Romas Ščiuka (Versmė): „Kadangi norėjome dar patausoti stadioną, su varžovais sutarėme, kad namų rungtynes žaidžiame išvykoje, o antrame rate Nemenčinė atvyks pas mus.

Susirinkimo bėdų labai nebuvo, bet trūko traumuotų žaidėjų, kurių šiais metais, kaip nekeista, daug mūsų komandoje. Rungtynės prasidėjo puikiai, pelnėme greitą įvartį 6 min.

Deja, dėl traumos netekome įvarčio autoriaus, o ir kitas žaidėjas rungtyniavo traumuotas, todėl rotacija buvo maža, nors ir pas varžovus buvo tik vienas keitimas.

Kėlinio pabaigoje varžovai uždirbo baudos smūgį, kurį gražiai ir išnaudojo.

Antrajame kėlinyje pradėjome šiek tiek presinguoti varžovus, kad juos greičiau nuvargintume. Ir kėlinio pradžia vėl buvo sėkminga: po kampinio pelnėme greitą įvartį. Todėl žaisti tapo šiek tiek paprasčiau, nors žaidimas nesiklijavo visiškai.

Artėjant mačui į pabaigą, Nemenčinė turėjo galimybę išlyginti rezultatą, bet mus išgelbėjo virpstas, o po kelių minučių mes pergalę užtvirtinome 11m. baudiniu.

Vladimiras Pivovaras (Nemenčinė): „ Susirinkom gan sunkiai, turėjom tik vieną keitimą. Kodėl? Nežinau, planavome turėti daugiau. Iniciatyvą atidavėme varžovams, nes lakstyti paskui gerai susirinkusią komandą  nebuvo prasmės.

Pirmąjį įvarti gavom juokingą...  Smūgis iš 30 metrų, vartininkas pramiegojo. Turėjom porą kontrų, nesugebėjom pasižymėti, bet baudos smūgių Andžejus Ščepakovas išlygino rezą.

Antram kėliny situacija nepasikeitė: jie daugiau kontroliavo kamuolį, mes kontratakavom. Ir antrą prasileidom juokingą. Po kampinio, jų žemiausias žaidėjas įmušėi galva...

Po to turėjom dvi puikias progas išlyginti rezultatą, pagavom varžovus ant kontrų. Bet iš pradžių virpstas apgynė jų vartus, o po to Elektrėnų gynėjas galva išmušė kamuolį nuo vartų linijos...

Ir po to prasidėjo teisėjo šou. Elektrėnų atakos metu jų žaidėjas, skersuodamas kamuolį, pataikė mūsų žaidėjui į šonkaulius, nuo kurių kamuolys atsimušė į ranką (bent tokie - teisėjo žodžiai, nors jis pats tikrai to epizodo nematė, nes buvo gan toli nuo įvykių vietos). Teisėjas jis nepasitaręs su linijos asistentu, duoda 11 m baudinį į mūsų vartus. Šoninis, kuris buvo labai arti šio vyksmo, vėliau prasitarė, kad apskritai rankos nebuvo... Dar, kas buvo labiausiai nelogiška, už lygiai tokį pat momentą pirmame kėlinyje, jis neskyrė 11 m baudinio į Elektrėnų vartus, per pertrauką aiškinęs, kad tai buvo žaidybinis momentas.. .

Nesakau, kad būtume išlyginę rezultatą ar bent daugiau turėję progų, bet sveiko proto turėtų turėti ne tik žaidėjai...“

Apie prognozę. Tikrai daugiau tikėjaus iš Versmės ir galvojau, kad ji laimės kur kas lengviau. Spėjau rezultatą 4:0 favoritės naudai.

Salininkai – AFK 2:0

„Nieko daug nekomentuosiu šįkart, tiesiog pacituosiu, ką sakė vienas krepšinio treneris iš Kauno ir tai pritaikysiu savo komandai: "Kiaušų mums trūksta, per minkšti mes esam". Tiek žinių“, - apie rungtynes Salininkuose teparašė pralaimėjusiųjų svečių treneris Edvardas Čyvas.

AFK pusės nuotaiką po pralaimėjimo, manau, iš šių kelių eilučių nesunku pajusti?

Ir visiškai kitokios emocijos Salininkuose. Štai ką rašo jų Facebooko paskyra: „Labai svarbi pergalė prieš AFK ir pirmi taškai lentelėje. Dar svarbiau, tad tie taškai -3.. Pirmas kėlinys - lygus, tik jo pabaigoje pelnome įvartį į rūbinę. Gražiai atakoje sudalyvauja atakuojantis trio: Pavelas iš krašto duoda centre atsidenginėjančiam Radekui, o šis dar toliau įkertančiam į baudos aikštelę Kęstučiui. Šio smūgis tikslus - į apatinį kampą ir po pirmo kėlinio 1:0 pirmaujame. Gaila , bet teisėjas neskiria akivaizdaus pendelio į AFK vartus pirmame kėlinyje. Antrame priešininkas bando mus paspausti ir atakuoti didelėmis pajėgomis. Kelia daug kampinių, mūsų baudos aikštelėje kamuolys spardomas kaip karšta bulvė, bet mums sekasi ir mes visur pirmi pavojus neutralizuojame. 70 min. puikios progos neišnaudoja Ignas . O tašką rungtynėse deda Radekas. Po ilgo Valdo perdavimo ir greitai išžaisto baudos smūgio aikštės viduryje . Radekas susistabdo ties baudos aikštelės kampu kamuolį ir gražiai, apvedančiu smūgiu pramuša į tolimą kampą labai tiksliai. Nors vartininko šuolis ir labai gražus buvo , tačiau pagelbėti jis nesugebėjo. 2:0 galutinis rezultatas - Salininkų pergalė.“

O man belieka priminti prognozę, kuri visiškai nepavyko. Rezultatą, tiesa, atspėjau. Tik visiškai ne į tą pusę...

Divenda – Kruša Basica 3:0

Tiesą sakant, Divenda galėjo laimėti ir stipriau. Kaip sako kaišiadoriečių vadovas, įmušti jo komanda turėjo kur kas daugiau. Įmušė tris. Per paskutines šešias minutes. Nors Kruša jau nuo 9-osios minutės žaidė mažumoje be pašalinto žaidėjo.

„Rungtynėms susirinkom ganėtinai gausiai. Oras Kaišiadoryse buvo pasakiškas žiūrovams, bet ne žaidėjams. Per karšta buvo bėgioti. O rungtynių rezultatas neatspindi rungtynių eigos. Turėjom mušti aštuonis įvarčius, bet vos ne vos sukrapštėm tris įvartukus rungtynių pabaigoje. Sunku su realizacija. Bet svarbiausia - trys taškai. Važiuojam toliau“, - rungtynes komentavo Divendos vadovas Mindaugas Žigutis.

Prognozėje visiškai neatspėjau, pasitikėdamas Kruša ir rašydamas jai pergalę 2:1.

Imperialas – Viesulas 0:2

Šių komandų pajėgumus, prognozuodamas, spėjau būsiant lygius. Tikėjausi rezultato 2:2. Vėl nepataikiau nei į tvorą, nei į mietą.

Viesulas šaltu dušu Imperialą apliejo jau 2 rungtynių minutę, pelnęs staigų įvartį. Dušas Imperialą pažadino.

Imperialo treneris Janas Vilkinas: „Nepaisant praleisto greito įvarčio, vyrukai nepalūžo, o kaip tik mėgino aktyviau pulti. Ir iš tikrųjų sukūrė nemažai pavojingų progų prie varžovų vartų. Realios progos pasižymėti neišnaudojo Olegas Novikovas. Du kartus buvo išbėgęs vienas prieš vartininką, bet smūgiavo netiksliai dar ne pilnai po traumos atsigavęs komandos lyderis Alanas Vitkovskis. Į jo baudos smūgį puikiai sureagavo vartininkas, ištraukdamas kamuolį iš "deviniukės". Kitaip sakant - progų turėjome nemažai, bet nesugebėjome jų realizuoti. Tai ir yra pagrindinis pralaimėjimo faktorius. Taip pat įtakos turėjo ir atšilę orai - sunku buvo išlaikyti greitą tempą, žaidžiant tik su vienu keitimu“.

Viesulo vadovo Giedriaus Slivinsko vertinimas buvo šiek tiek kitoks. Jis pažymėjo savo komandos progas (kad tųjų Viesulas turėjo daugiau nei Imperialas) ir pareiškė, kad rezultatas buvo toks, koks ir turėjo būti.

„Oras pasitaikė tikrai karštas, gerai, kad rungtynes pradėjome 18:00 ir karštis po truputį pradėjo blėsti. Susirinkome gerai, buvo apie 6 keitimus, tad galėjome palaikyti tempą ir šiuo atžvilgiu turėjome pranašumą prieš varžovus. Manome, kad rezultatas atspindi žaidimą - mes ir daugiau kontroliavome kamuolį, ir daugiau pavojingų momentų sukūrėme. Varžovams noriu palinkėti atsitiesti po nesėkmingo starto čempionate ir pradėti rinkti taškus“, - rašė Giedrius.

Olimpija – Visinčia 2:5

O štai Olimpija užmiršo, kad reikia gintis. Ir susirinko nuo Šalčininkėlių futbolininkų penkis įvarčius. Bent jau tokią olimpiečių pralaimėjimo priežastį įvardija jos vadovas Donatas Dromantas.

„Visą pirmą kėlinį atakavome varžovų vartus, turėjome 5-6 progas įvarčiams pasiekti, tačiau klaida aikštės viduryje, Visinčia kontratakuoja, mūsų vartininkas nespėja prie kamuolio ir puolėjas apibėgęs jį pelno įvartį į tuščius vartus, - rašo Donatas. - Kita ataka - iš 18 metrų puolėjas sukdamas prasmūgiuoja į vartų vidurį, mūsų vartininkas "pameta vartus", nelogiškas įvartis - 0:2.

Antrajame kėlinyje iš pradžių valdome žaidimą, kuriame, bet gauname 3 identiškus įvarčius kontratakose po perdavimo iš krašto. Rungtynių pabaigoje dviem įvarčiais iš toli pasižymi Andrius Monkus ir Nikita Juščenko.

Kamuolio kontrolė ir žaidimo gijos priklausė Olimpijai, tačiau Visinčia idealiai kontratakavo, įmušdama net 5 įvarčius greitose atakose. Nustebino dviejų Visinčios žaidėjų greičio savybės. Kontratakose jie buvo tiesiog nesustabdomi.

Išėjome atsipalaidavę, nuvertinome varžovus ir pamiršome, kad futbolas prasideda nuo gynybos.“

Beje, Visinčios vadovas Valerijus Barbarovičius, D. Dromantui labai neprieštaravo. Savo laiške jis pažymėjo ir tai, kad pirmu numeriu žaidė Olimpija, ir savo komandos laimėjimo priežastį spėjo panašiai – kad Olimpija Visinčios neįvertino.

„Kas liečia žaidėjų susirinkimą į rungtynes, tai kol kas per keturis šio sezono mačus, įskaitant ir taurės turnyro susitikimą, mes vis nesugebame surinkti pajėgiausios, stipriausios sudėties, tenka eksperimentuoti, atsinaujinusi sudėtis dar nėra labai susižaidusi, kai kurie nauji, jauni žaidėjai dar nesugeba atrasti savojo žaidimo, todėl pradėjome čempionatą dviem pralaimėjimais, - rašo V. Barbarovičius, - Bet tikimės, kad viskas bus gerai ateityje.

Rungtynės prieš Olimpiją buvo tikrai gana sunkios. Šeimininkai tikrai užtikrintai kontroliavo kamuolį ir bandė vystyti savo atakas. Tačiau jiems vis kažko pritrūkdavo atakos pabaigoje. Mes tuo tarpu galbūt net šiek tiek iš pradžių varžovų prisibijojom. Tačiau vos prasidėjus rungtynėms turėjome keletą gerų progų įmušti. Tai netrukus ir padarėme: surengėme keletą kontratakų ir įmušėme.

Džiugina tai, kad mūsų atakuojantys žaidėjai puikiai sugeba kurti momentus atakos smaigalyje, ir gana sėkmingai juos paverčia įvarčiais.

Tuo tarpu Olimpija, tikriausiai, tikėjosi lengvų rungtynių ir nesitikėjo tokios jų eigos.

Norėčiau paminėti ir tai, kad rungtynių laikas (pirmadienio vėlus vakaras - 21:30) tikrai atsiliepė komandos žaidimui, ir susirinkimui į jas.

Tikimės, kad būsimuose susitikimuose sugebėsime surinkti visus pagrindinius žaidėjus ir tikrai sieksime tik pergalių. Nors pirmosios sezono rungtynes ir nesigavo, bet jau jaučiame, kad galime daug daugiau negu sezono pradžioje.“

Ir vėl tenka prisipažinti, kad nė velnio prognozuodamas neatspėjau. Nes spėdamasi nurodžiau skaičių 3:1 Olimpijos naudai.

Divenda – Olimpija

05.21 17.00 Kaišiadorių miesto centrinis

Divenda ir Olimpija yra susitikusios ne kartą ir jei skaičiuotume jų tarpusavio mačuose iškovotus taškus, jų būtų surinkta vienodai.

Rungtyniauti dėl diskvalifikacijos negalės Olimpijos puolėjas Edvinas Mučinis.

Prognozė: Olimpijai važiuoti bus nearti, bet kažin ar komanda dėl to nusileisti. O kad jau tris turus nebuvo lygiųjų, tai laikas kam nors jomis sužaisti. Vėl bandau prognozuoti pirmąsias lygiąsias turnyre - 2:2.

Nemenčinė – Imperialas

05.21 18.00 Nemenčinė

Nemenčinė yra kažkadaise žaidusi du susitikimus du Imperialu.  Abu juos laimėjo.

Šįsyk negalės žaisti Nemenčinės gynėjas Donatas Kairys.

Spėju čia Nemenčinės pergalę 2:0.

Viesulas – Visinčia

05.21 18.30 Senvagės

Penkias pergales pasiekė Visinčia, dvi Viesulas ir vienas mačas baigėsi lygiosiomis per ilgą šių komandų tarpusavio santykių aiškinimosi istoriją.

Prognozė: Vis stačiau prieš Viesulą, o jis laimėdavo. Šį kartą bandysiu išprognozuoti jam pergalę. 3:1 Viesulo naudai.

AFK – Širvintos

05.21 19.00 LFF

Prognozė: Neaišku, kaip ten su AFK komandos psichologija. Ar jos žaidėjai yra supykę ant savęs už pralaimėjimą Salininkams, ir degantys noru už tai atkeršyti pirmam pasitaikiusiam (Širvintoms) ar tas pralaimėjimas numušė jiems ūpą? Rezultatas, manau, gerokai priklausys nuo atsakymo į šį klausimą. Bet rizikuot, pasitikėdamas galimu AFK įniršiu nesiimsiu. Spėsiu Širvintų pergalę 2:1.

Kruša Basica – Advoco A Komanda

05.22 19.15 LFF

Kažkada labai seniai, praėjus gal keliems metams po paskutinio dinozauro žūties. Kruša ir Advoco sužaidė ketverias rungtynes, dvejas kurių laimėjo Advoco, vienerias – Kruša ir vienerios baigėsi lygiosiomis.

Šiame mače dėl kortelių nežais Krušos gynėjas Egidijus Burzdikas.

Advoco: „Apie kitas rungtynes. Manau, mums būtina pergalė. Dabar daug komandų turi po 6 taškus, pralaimėk ir iškrisi iš lyderių penketo. Pagal užsiregistravimą į žaidimą, jau matau, kad tikrai visi pajėgiausi komandos žaidėjai ateis ir keitimų daug turėsim, nes laikas neblogas - po darbų į rungtynes. O ir LFF stadionas mums ne svetimas, praeitą sezoną ten žaidėme, daug prasileisdavom, bet mušėme dar daugiau. Būdavo po  5, 6, 4 įvarčius.“

Na, kad jau Advoco iš karto atveria savo kozirius, teigdami, kad atsives į rungtynes geriausius, pasitikėsiu jais. Tik labai jau daug tų įvarčių gal nebus. Kokiu 3:1 laimės advokatai.

Versmė – Salininkai

05.23 19.00 Elektrėnų sporto mokyklos

Salininkų vadovas Pranas Janušauskas nėra patenkintas tuo, kad mačas vyks darbo dieną: „Tragedija su žaidėjais. Antradienis, 50 km. už Vilniaus. O pamaininius darbus dirbančių daug, kas susikeis, kas ne. Karinę tarnybą atliekantys jau atpuola.  Tiesiog po darbo nespėsiančių bus . O po pokalbio su Elektrėnų vadovu supratau , kad nieko nebepakeisime. Todėl reiks kaip įmanoma mobilizuotis ir suteikti progą jauniesiems žaidėjams.“

Romas Ščiuka (Versmės vadovas): „Kitos rungtynės - su kovinga Salininkų ekipa, kurios žaidimą teko stebėti. Todėl lengva nebus. Bet kadangi grįžtame į namų aikštę Elektrėnuose, tai tikimės tik pergalės ir toliau tęsti neprarastų taškų namuose seriją.“

Prognozė: Iš vadovų pasisakymų darau išvadą, kad Versmė turėtų be didesnio vargo susitvarkyti su Salininkais. 5:1.