A divizonas: Komandų be taškų neliko Visos

Taigi taip jau išėjo, kad mano rašliava šį pasaulį pasiekia šeštadienį.

Bet šį kartą – dėl suprantamų aplinkybių. Dešimtasis Sekmadienio Futbolo Lygos turas buvo pasibaigė tik trečiadienio vakarą. Ketvirtadienį – laisvadienis (beje, sveikinu visus skaitytojus ir komandų žaidėjus su Valstybės diena) ir komandų vadovų atsakymų į savo laiškus teko laukti penktadienį (na kas gi rašys tą atsakymą nedarbo dieną? Vienas kitas), o šeštadienį - miklinti pirštus tai savaitės, tai poros dienų senumo atsiminimais.

Taigi, kad dar ilgiau čia netęsčiau, įžangoje tepaminėsiu, kad lyderis Viesulas , po septynių iš eilės pergalių serijos, suklupo Kaišiadoryse, o viena iš persekiotojų – Versmė iškovojo nelengvą pergalę prieš AFK.

Dabar Viesulas lenkia Versmę trimis taškais ir dėl to aš jums dar šiandien negaliu paskelbti rato nugalėtojo.

Ir dar negaliu neišskirti Imperialo laimėjimo prieš Advoco. Ne todėl, kad Advoco iki šio turo ėjo kaip lygus su lygiu su Versme ir bent jau pirmajame rate atrodo nusitaikę į labai aukštas vietas. O dėl to, kad Imperialas iškovojo pergalę prieš tai nusileidęs visuose devyniuose mačuose.

Sveikinimai vis dar autsaideriams, bet jau ne beviltiškiems.

Širvintos – Visinčia 2:0

 „Varžovai nustebino nešvariu ir grubiu žaidimu}, - pareiškė vienas Širvintų komandos atstovų Elvinas Dalala.

Įdomu. Įdomu dėl to, kad dažnai kitos komandos pačias Širvintas kaltina šiurkštumu. O ir dabar net keturiomis geltonomis ir viena raudona kortelėmis buvo apdovanoti širvintiškiai. Svečiams teisėjas parodė vieną geltoną, vieną raudoną korteles.

„Iniciatyvą turėjome savo rankose, laimėjome rungtynes, tačiau gerų nuotaikų nebuvo net po mačo, nes vienas varžovų, nusiėmęs maikutę, siūlėsi muštis su mūsų komandos žaidėjais, tuo tarpu šalia buvęs teisėjas į tai nereagavo”, - rašė Elvinas.

Kaip ten bebūtų, teisėjas dar mačo metu 90 minutę parodė dvi raudonas: Širvintų gynėjui Raimondui Stakėnui ir Visinčios vartininkui Andriui Dubinskui. Matyt irgi ne už gražias akis...

Žodžiu, mačas buvo emocingas iki pat pabaigos. Ir žaidimo prasme jis buvo įtemptas, nors šeimininkai ir greitai ėmė pirmauti. Antras įvartis, sudėjęs visus taškus ant i buvo įmuštas tik 82 minutę.

Vienintelėje „į spaudą patekusioje“ prognozėje spėjau Širvintų pergalę 3:1, todėl jei turėčiau kokį rezultatų sąsiuvinį, įsirašyčiau sau du taškus: a) už tai, kad atspėjau kas laimės; b) už tai, kad atspėjau, kokiu skirtumu laimės.

Deja, visas kitas mano prieš savaitę rašytas anonsas su visomis prognozėmis kažkokiu būtų į apžvalgą nepateko. Atsiprašau skaitytojų dėl to neapsižiūrėjimo, o patiems smalsiausiems pasakysiu, kad išskyrus šį mačą, daugiau neatspėjau absoliučiai nieko – visur surašiau ne tik klaidingus rezultatus, bet ir nesugebėjau atspėti laimėtojo ar lygiosiomis sužaidusių komandų. Visos penkios vėliau vykusių rungtynoų prognozės buvo, kaip šūviai į orą.

Iš tiesų nieko ir nepraradau jų nepaskelbęs...

Advoco – Imperialas 1:2

Rezultatas viską sako pats už save, ar ne? O kam nesako, tai pasiskaitykite, ką byloja Imperialo Facebook paskyra: „Labai sunkioje ir įtemptoje kovoje išplėšta pirma pergalė šiame čempionate. Nuo pirmų minučių aikštėje užvirė atkakli kova. Varžovas, pasirinkęs greitą ir kietą žaidimą, bandė mus spausti ir sukūrė daugybę labai pavojingų situacijų prie mūsų vartų - ypač rungtynių pradžioje, kuomet tik fantastiškas vartininkų ir gynėjų žaidimas neleido pramušti mūsų vartų. Nepaisant to, kad žaidėme su vienu iš lyderių ir labai stipriu priešininku, buvome pasiruošę tokiam žaidimui ir neleidome pilnai perimti iniciatyvos. Bandėme ne tik gintis, o ir pavojingai kontratakuoti. Ne kartą varžovų vartininkui teko demonstruoti savo meistriškumą. 30-ąją minutę po vienos iš atakų jam pavyko atmušti Alano Vitkovskio smūgį, bet tiesiai į bėgančio link vartų partnerio kojas, nuo kurių kamuolys atšoko į vartų tinklą. Pirmą kėlinį sugebėjome laimėti minimalia persvara. Antrame - nors ir iš pradžių praleidome atsakomąjį įvartį, mums pavyko išlyginti žaidimą ir pavojingų momentų jau netrūko nei prie vienų, nei prie kitų vartų. Nė viena iš ekipų nenorėjo prarasti taškų, tad aikštėje tvyrojo įtampa: prasidėjo kietas, o kartais ir grubus žaidimas. 72-ąją minutę varžovų baudos aikštėje buvo neleistinai sustabdytas A. Vitkovskis ir teisėjas paskyrė 11 m baudinį, kurį mūsų puolėjas pats ir realizavo. Likusį laiką varžovų komanda dar bandė išgelbėti rungtynes, tačiau mūsų vyrai jau buvo nusiteikę išplėšti pergalę ir nepaleido šios galimybės.”

Taigi, po šios Imperialo pergalės visoje SFL neliko nė vienos komandos neturinčių taškų.

O ką Advoco?

“Tikėkimės, kad šis pralaimėjimas mums bus geras spyris į užpakalį, apmąstysime savo žaidimą ir stengsimės daugiau tokių klaidų nekartoti”, - rašo advokatų komandos Facebook paskyra.

Kruša – Salininkai 5:2

 „Auksinės taisyklės futbole niekas neatšaukė. Neprimuši tu - primuša tau. Kai atrodė, jog viską išspręsime pirmame kėlinyje, viskas apsisuko ne mūsų naudai. Tiek įvarčių praleisti negalima”, - rašė Salininkų komandos vadovas Pranas Janušauskas.

Tiesos dėlei reikia, pasakyti, kad Salininkai įmušė. Ir įmušė pirmieji. Bet dar pirmą kėlinį Kruša sugebėjo persverti rezultatą, o antrą įrodė savo pranašumą.

“Esame labai patenkinti tuo, kaip vystėsi įvykiai rungtynėse, - rašė Krušos komandos vadovas Remigijus Mielinis.  Jis patvirtino P. Janušausko žodžius apie tai, kad iš pradžių atrodė, jog rungtynės baigsis tikrai ne taip, kaip jos baigėsi. - Salininkai aktyviai pradėjo rungtynes, per 15 minučių sukūrė gal 3 ar 4 įvartines progas, bet išnaudojo tik vieną. Po tokios pradžios sukosi mintys, kaip čia išvengus triuškinimo. Tačiau netikėtas išlyginamasis įvartis, keletas rokiruočių sudėtyje pakeitė vaizdą aikštelėje. Antrame kėlinyje užtikrintai valdėme žaidimą ir pelnytai nugalėjome. Džiugu, kad baigėme pirmąjį ratą pergale.“

Pala, pala Remigijau.. Kaip jūs baigėte pirmąjį ratą?

O taip, kad 11-ojo turo rungtynes su Širvintomis Kruša žais jau rugpjūčio vidury. Liepą jai liko tik taurės mačas su Rotaliu.

„Su gera nuotaika 7 komandos žaidėjai išvyksta į Austriją, kur gins Lietuvos medikų futbolo rinktinės garbę jau šį sekmadienį prasidedančiame Pasaulio medikų futbolo čempionate”, - baigė savo laišką R. Mielinis.

Ką gi, sėkmės linkiu.

Olimpija – Nemenčinė 2:2

Vladimiras Pivovaras (Nemenčinė): „Nu nieko neprognozavai. Kko gero ir gerai padarei, nes būtum stabiliai prašovęs...“ – Nemenčinės vadovas Vladimiras Pivovaras, kaip visada, tašo linksmai.

Man tai truputį gėda dėl to „neprognozavimo“. Bet Vladimiras sako visišką riesą. Išduosiu, kokį rezultatą aš galvojau. 2:0 Olimpijos naudai.

Olimpija du kartus pirmavo, ilgą laiką žaidė dešimtyje, o pabaigė dramatiškai – praleido išlyginamąjį įvartį jau per teisėjo pridėtą laiką.

Bet verčiau pasiklausykim V. Pivovaro.

„Olimpija susirinko gausiai, mes - vidutiniškai.

Pradėjo abi komandos tarsi sulėtintame filme, vos judėjo. Bet po to lyg įsibėgėjo. Iš pradžių - pora aštrių atakų tiek prie vienos, tiek ir prie  kitos komandos vartų Bet reali grėsmė atėjo tik su pirmu įvarčiu: nebloga  Olimpijos kontra, skersas iš krašto ir jų puolėjas muša pirmąjį rungtynių įvartį. Pirmas kėlinys taip ir pasibaigia.

 Antrą pradėjome šturmu. Vienos atakos metu Olimpija tris kartus paeiliui išnešė kamuolį nuo vartų linijos. Geras balaganas buvo jų baudos aikštelėje.

Po kurio laiko jų žaidėjas gauna antrą geltoną, kuom labai nudžiugina mus ir labai supykdo olimpiečius, kadangi jie, kaip ir mes geriausiai traktuojam futbolo taisykles ir esam geriausi futbolo specialistai bet kokiais klausimais... Oi, nuklydau...

Tęsiam šturmą. Baudos smūgis prie jų vartų. Mūsų etatinis specas statosi kamuolį, atmatuoja penkis žingsnius nuo kamuolio (tais teisingais judesiai, kuriuos po to nuo jo nukopijavo Cristiano Ronaldo), įsibėgėja,  muša. Kamuolys perskrenda sienelę, pataiko mūsų jauniausiajam ant kojos – 1:1. Nerealu.

Išlyginę prašom, kad toliau spaustų, bet kažkodėl pasimeta, pradeda spardyti kamuolį į priekį, norėdami išsiaiškinti, kas toliau tą gali padaryti, be galo komentuodami vienas kito judesius ir elgesį aikštėje. Tokioje šiltoje aplinkoje gaunam antrą, iš tiesų gražų įvartį (į savo vartus).  1:2. Likus kažkur apie 7-8 min. pavėlavęs į rungtynes iš peržiūros Šri Lankoje atvaro mūsų Sensėjus, tuoj sustatęs žmones vien savo žvilgsniu, apraminęs komentatorius ir bandančius pabėgti iš aikštės žaidėjus. Grįžtame į šturmą.

Spėjome surengti kelias atakas, nevykusiai pramušėm baudos smūgį (vietoj penkių žingsnių paskaičiavo keturis...) Bėgam į paskutinę ataką. Geras mūsų gynėjo padavimas į jų baudos aikštelę, aukščiausiai už visus iššoka mūsų ir ne tik mūsų, o ir visos Lenkijos futbolo legenda Andžejus Rudzianecas ir galva aukšta trajektorija permeta vartininką, tuo pačiu išlygindamas rezultatą...

Teisėjo švilpukas - balius baigtas.

Olimpijos futbolo specialistai bando paaiškinti teisėju, kad jis griauna visos Lietuvos futbolą nuo pagrindų, mes gi džiaugiamės iškovotu tašku, nors iš tikrųjų galėjome parsivežti ir tris.

Žodžiu, reiks ties žingsnių skaičiavimu padirbėti, “ – rašo Nemenčinės vadovas.

Divenda – Viesulas 1:1

Dar vienos lygiosios užfiksuotos Kaišiadoryse. Jos užbaigė ilgą lyderio Viesulo pergalių seriją.

Viesulas, beje, kaip ir priklauso lyderiui, pirmavo. Tiesa neilgai.

Viesulo vadovas Giedrius Slivinskas: „Kaišiadorių aikštė visai neblogai išsilaikė po lietingos savaitės, tik kraštuose poroje vietų buvo daug vandens. Pirmą kėlinį mums visai nėjo žaidimas ir Divenda daugiau atakavo, tačiau mums pavyko apsiginti. Antrame sužaidėme aktyviau ir pelnėme įvartį, gaila, kad praleidome išlyginamąjį iš 11m likus jau nelabai daug laiko. Varžovų komanda paliko gerą įspūdį - turi tiek tvirtų gynėjų, kurie neleidžia laisvai elgtis puolime, tiek kuriančių žaidėjų priekyje”.

Kol kas šis suklupimas Viesulo turnyrinei padėčiai nepakenkė. Bet ir neleido jau dabar pasivadinti pirmo rato nugalėtoju.

Versmė – AFK 3:2

Liūtis įnešė savų korektyvų ir Elektrėnuose turėjęs vykti mačas buvo sužaistas Fanų stadione. Komandų sutarimu, kad antrajame rate jos susitiks Elektrėnuose.

Du kartus pirmą kėlinį pirmavo AFK komanda. Ir du kartus Versmė rezultatą lygino. O po pertraukos ir įmušė lemiamą trečiąjį įvartį, kuris suteikė elektrėniškiams bent jau teorinę galimybę sugrįžti į pirmąją vietą dar pirmajame rate.

 “Dėl savaitę laiko lijusio lietaus negalėjome žaisti namuose, todėl su varžovais susikeitėm namų/išvykos maču. Susirinkti sekėsi neblogai, nors turėjom tik 4 keitimus. AFK niekuo nenustebino, nes buvau matęs tris jų mačus ir nieko naujo nepamačiau tarpusavio rungtynėse. Rungtynės buvo gan lygios, su panašia kamuolio kontrole. Progų turėjo abi ekipos, gal mes jų turėjome daugiau, tik realizacija šlubavo. Pas varžovus trūko nemažai žaidėjų iš pernai metų, bet jų šiemet beveik nebūna, gal tas atsiliepia jų rezultatams? Komanda - tikrai gera ir net neabejoju, kad antrame rate tai bus kietas riešutėlis visoms komandos ir dabartinė užimama vieta yra tik laikinas dalykas”, - rašė Romas Ščiuka.

AFK dabartinė vieta, tarp kitko, – visai ne ta, kokios iš jo dauguma varžovų (o ir pati komanda) tikėjosi. Vos vienuolikta, lenkiant tik Imperialą.

Tačiau AFK treneris Edvardas Čyvas vis dar turi optimizmo. „Sezono nelaidojam“, - sako jis ir laukia antrojo rato.

E. Čyvas: „Rungtynes pradėjome su gera energija. Deja, trumpas atsarginių suolelis neleido išlaikyti tempo iki galo. Nusileidome gražiai žaidžiantiems Elektrėnams. Nors liko paskutinis turas, visas svajones ir lūkesčius nukeliame antram ratui. Tarpsezoniu bandysime stiprinti gynybą, pailsėti nuo futbolo ir grįžti su naujomis jėgomis. Sezono dar nelaidojam ir tikim, kad viskas bus gerai.”

Anonsas

Visinčia – Versmė

07.09 17.00 Šalčininkėliai

Rungtyniauti negalės Visinčios vartininkas A. Dubinskas ir Versmės puolėjas Mindaugas Broga.

Atrodo, Versmė jau lipa iš neilgai užsitęsusios duobės, per kurią ne tik prarado pirmąją vietą divizione, bet ir gan nemažai atsiliko nuo Viesulo. Manau, kad Šalčininkėliuose ji iškovos sunkią pergalę 3:2.

Nemenčinė – Divenda

07.09 17.00 Nemenčinė

Savo komandai negalės padėti Nemenčinės saugas Tomas Rudzianecas.

Kaišiadorių komanda į tolimą kelionę veikiausia vyks pergalės, kadangi tai ją įpareigoja turnyro padėtis. Bet aš manau, kad Nemenčinė pakiš jai koją – sužais lygiosiomis. Kad ir vėl 2:2. Ir V. Pivovaras mums vėl parašys ką nors linksmo.

Viesulas – Advoco

07.09 18.30 Senvagės

Didelėje aikštėje oficialiose rungtynėse Viesulas niekada nėra įveikęs Advoco. Geriausias jo pasiekimas – lygiosios 2015 metais. Per komandų tarpusavyje žaistus dar tris mačus laimėdavo Advoco.

Šių rungtynių dėl kortelių negalės žaisti Advoco saugas Vilius Bundulas.

Kaip rašė patys Advoco, jie nuo Imperialo patyrė spyrį į tam tiktą kūno dalį. Nujaučiu, kad tai juos truputį supykino pačius ant savęs. Tas lyderiui ne į naudą. O kad advokatai moka laimėti prieš bet ką, matėme jau Elektrėnuose. Advoco pergalė 2:1.

Salininkai – Olimpija

07.09 19.30 Salininkai

Šios komandos tarpusavio susitikimus žaidė ne kartą ir nuo seno. Viso Salininkai ir Olimpija sužaidė 8 kartus. Penkiuose mačuose laimėjo Salininkai, trijuose – Olimpija.

Paskutiniųjų pirmojo rato rungtynių žaisti negalės Olimpijos saugas Edvinas Lašinskas.

Dabartinėje turnyro lentelėje olimpiečiai būsimo mačo aikštės šeimininkus lenkia vienu tašku. Manau, rungtynės turėtų būti labai atkaklios. Todėl ir spėsiu lygiąsias – du kartus Salininkai pirmaus, du kartus Olimpija lygins – 2:2.

AFK - Imperialas

07.10 19.00 LFF

Ką jau nesakyk, bet AFK Imperialas – parankus varžovas. Ir ne todėl, kad jis sau tupi paskutinėje vietoje ir konkuruoja nebent pats su savimi, o ne su kuriais nors turnyro lentelės kaimynais (kad ir tokiais, kaip AFK). Tiesiog alternatyvininkai yra laimėję visas penkerias žaistas tarpusavio rungtynes.

Ir dabar statau už AFK. Pergalę jie pasieks ne be varžovų pasipriešinimo. Bet laimės. 2:1 AFK naudai.

Širvintos – Kruša

08.12 18.00 Širvintų

Šiuodvi komandos susitiks tik rugpjūtį, po ilgos pertraukos, galbūt gerokai pasikeitusiomis sudėtimis. Todėl dabar jų mačo rezultato neprognozuosiu.

Taig,i taip jau išėjo, kad mano rašliava šį pasaulį pasiekia šeštadienį.

Bet šį kartą – dėl suprantamų aplinkybių. Dešimtasis Sekmadienio Futbolo Lygos turas buvo pasibaigė tik trečiadienio vakarą. Ketvirtadienį – laisvadienis (beje, sveikinu visus skaitytojus ir komandų žaidėjus su Valstybės diena) ir komandų vadovų atsakymų į savo laiškus teko laukti penktadienį (na kas gi rašys tą atsakymą nedarbo dieną? Vienas kitas), o šeštadienį - miklinti pirštus tai savaitės, tai poros dienų senumo atsiminimais.

Taigi, kad dar ilgiau čia netęsčiau, įžangoje tepaminėsiu, kad lyderis Viesulas , po septynių iš eilės pergalių serijos, suklupo Kaišiadoryse, o viena iš persekiotojų – Versmė iškovojo nelengvą pergalę prieš AFK.

Dabar Viesulas lenkia Versmę trimis taškais ir dėl to aš jums dar šiandien negaliu paskelbti rato nugalėtojo.

Ir dar negaliu neišskirti Imperialo laimėjimo prieš Advoco. Ne todėl, kad Advoco iki šio turo ėjo kaip lygus su lygiu su Versme ir bent jau pirmajame rate atrodo nusitaikę į labai aukštas vietas. O dėl to, kad Imperialas iškovojo pergalę prieš tai nusileidęs visuose devyniuose mačuose.

Sveikinimai vis dar autsaideriams, bet jau ne beviltiškiems.

Širvintos – Visinčia 2:0

 „Varžovai nustebino nešvariu ir grubiu žaidimu}, - pareiškė vienas Širvintų komandos atstovų Elvinas Dalala.

Įdomu. Įdomu dėl to, kad dažnai kitos komandos pačias Širvintas kaltina šiurkštumu. O ir dabar net keturiomis geltonomis ir viena raudona kortelėmis buvo apdovanoti širvintiškiai. Svečiams teisėjas parodė vieną geltoną, vieną raudoną korteles.

„Iniciatyvą turėjome savo rankose, laimėjome rungtynes, tačiau gerų nuotaikų nebuvo net po mačo, nes vienas varžovų, nusiėmęs maikutę, siūlėsi muštis su mūsų komandos žaidėjais, tuo tarpu šalia buvęs teisėjas į tai nereagavo”, - rašė Elvinas.

Kaip ten bebūtų, teisėjas dar mačo metu 90 minutę parodė dvi raudonas: Širvintų gynėjui Raimondui Stakėnui ir Visinčios vartininkui Andriui Dubinskui. Matyt irgi ne už gražias akis...

Žodžiu, mačas buvo emocingas iki pat pabaigos. Ir žaidimo prasme jis buvo įtemptas, nors šeimininkai ir greitai ėmė pirmauti. Antras įvartis, sudėjęs visus taškus ant i buvo įmuštas tik 82 minutę.

Vienintelėje „į spaudą patekusioje“ prognozėje spėjau Širvintų pergalę 3:1, todėl jei turėčiau kokį rezultatų sąsiuvinį, įsirašyčiau sau du taškus: a) už tai, kad atspėjau kas laimės; b) už tai, kad atspėjau, kokiu skirtumu laimės.

Deja, visas kitas mano prieš savaitę rašytas anonsas su visomis prognozėmis kažkokiu būtų į apžvalgą nepateko. Atsiprašau skaitytojų dėl to neapsižiūrėjimo, o patiems smalsiausiems pasakysiu, kad išskyrus šį mačą, daugiau neatspėjau absoliučiai nieko – visur surašiau ne tik klaidingus rezultatus, bet ir nesugebėjau atspėti laimėtojo ar lygiosiomis sužaidusių komandų. Visos penkios vėliau vykusių rungtynoų prognozės buvo, kaip šūviai į orą.

Iš tiesų nieko ir nepraradau jų nepaskelbęs...

Advoco – Imperialas 1:2

Rezultatas viską sako pats už save, ar ne? O kam nesako, tai pasiskaitykite, ką byloja Imperialo Facebook paskyra: „Labai sunkioje ir įtemptoje kovoje išplėšta pirma pergalė šiame čempionate. Nuo pirmų minučių aikštėje užvirė atkakli kova. Varžovas, pasirinkęs greitą ir kietą žaidimą, bandė mus spausti ir sukūrė daugybę labai pavojingų situacijų prie mūsų vartų - ypač rungtynių pradžioje, kuomet tik fantastiškas vartininkų ir gynėjų žaidimas neleido pramušti mūsų vartų. Nepaisant to, kad žaidėme su vienu iš lyderių ir labai stipriu priešininku, buvome pasiruošę tokiam žaidimui ir neleidome pilnai perimti iniciatyvos. Bandėme ne tik gintis, o ir pavojingai kontratakuoti. Ne kartą varžovų vartininkui teko demonstruoti savo meistriškumą. 30-ąją minutę po vienos iš atakų jam pavyko atmušti Alano Vitkovskio smūgį, bet tiesiai į bėgančio link vartų partnerio kojas, nuo kurių kamuolys atšoko į vartų tinklą. Pirmą kėlinį sugebėjome laimėti minimalia persvara. Antrame - nors ir iš pradžių praleidome atsakomąjį įvartį, mums pavyko išlyginti žaidimą ir pavojingų momentų jau netrūko nei prie vienų, nei prie kitų vartų. Nė viena iš ekipų nenorėjo prarasti taškų, tad aikštėje tvyrojo įtampa: prasidėjo kietas, o kartais ir grubus žaidimas. 72-ąją minutę varžovų baudos aikštėje buvo neleistinai sustabdytas A. Vitkovskis ir teisėjas paskyrė 11 m baudinį, kurį mūsų puolėjas pats ir realizavo. Likusį laiką varžovų komanda dar bandė išgelbėti rungtynes, tačiau mūsų vyrai jau buvo nusiteikę išplėšti pergalę ir nepaleido šios galimybės.”

Taigi, po šios Imperialo pergalės visoje SFL neliko nė vienos komandos neturinčių taškų.

O ką Advoco?

“Tikėkimės, kad šis pralaimėjimas mums bus geras spyris į užpakalį, apmąstysime savo žaidimą ir stengsimės daugiau tokių klaidų nekartoti”, - rašo advokatų komandos Facebook paskyra.

Kruša – Salininkai 5:2

 „Auksinės taisyklės futbole niekas neatšaukė. Neprimuši tu - primuša tau. Kai atrodė, jog viską išspręsime pirmame kėlinyje, viskas apsisuko ne mūsų naudai. Tiek įvarčių praleisti negalima”, - rašė Salininkų komandos vadovas Pranas Janušauskas.

Tiesos dėlei reikia, pasakyti, kad Salininkai įmušė. Ir įmušė pirmieji. Bet dar pirmą kėlinį Kruša sugebėjo persverti rezultatą, o antrą įrodė savo pranašumą.

“Esame labai patenkinti tuo, kaip vystėsi įvykiai rungtynėse, - rašė Krušos komandos vadovas Remigijus Mielinis.  Jis patvirtino P. Janušausko žodžius apie tai, kad iš pradžių atrodė, jog rungtynės baigsis tikrai ne taip, kaip jos baigėsi. - Salininkai aktyviai pradėjo rungtynes, per 15 minučių sukūrė gal 3 ar 4 įvartines progas, bet išnaudojo tik vieną. Po tokios pradžios sukosi mintys, kaip čia išvengus triuškinimo. Tačiau netikėtas išlyginamasis įvartis, keletas rokiruočių sudėtyje pakeitė vaizdą aikštelėje. Antrame kėlinyje užtikrintai valdėme žaidimą ir pelnytai nugalėjome. Džiugu, kad baigėme pirmąjį ratą pergale.“

Pala, pala Remigijau.. Kaip jūs baigėte pirmąjį ratą?

O taip, kad 11-ojo turo rungtynes su Širvintomis Kruša žais jau rugpjūčio vidury. Liepą jai liko tik taurės mačas su Rotaliu.

„Su gera nuotaika 7 komandos žaidėjai išvyksta į Austriją, kur gins Lietuvos medikų futbolo rinktinės garbę jau šį sekmadienį prasidedančiame Pasaulio medikų futbolo čempionate”, - baigė savo laišką R. Mielinis.

Ką gi, sėkmės linkiu.

Olimpija – Nemenčinė 2:2

Vladimiras Pivovaras (Nemenčinė): „Nu nieko neprognozavai. Kko gero ir gerai padarei, nes būtum stabiliai prašovęs...“ – Nemenčinės vadovas Vladimiras Pivovaras, kaip visada, tašo linksmai.

Man tai truputį gėda dėl to „neprognozavimo“. Bet Vladimiras sako visišką riesą. Išduosiu, kokį rezultatą aš galvojau. 2:0 Olimpijos naudai.

Olimpija du kartus pirmavo, ilgą laiką žaidė dešimtyje, o pabaigė dramatiškai – praleido išlyginamąjį įvartį jau per teisėjo pridėtą laiką.

Bet verčiau pasiklausykim V. Pivovaro.

„Olimpija susirinko gausiai, mes - vidutiniškai.

Pradėjo abi komandos tarsi sulėtintame filme, vos judėjo. Bet po to lyg įsibėgėjo. Iš pradžių - pora aštrių atakų tiek prie vienos, tiek ir prie  kitos komandos vartų Bet reali grėsmė atėjo tik su pirmu įvarčiu: nebloga  Olimpijos kontra, skersas iš krašto ir jų puolėjas muša pirmąjį rungtynių įvartį. Pirmas kėlinys taip ir pasibaigia.

 Antrą pradėjome šturmu. Vienos atakos metu Olimpija tris kartus paeiliui išnešė kamuolį nuo vartų linijos. Geras balaganas buvo jų baudos aikštelėje.

Po kurio laiko jų žaidėjas gauna antrą geltoną, kuom labai nudžiugina mus ir labai supykdo olimpiečius, kadangi jie, kaip ir mes geriausiai traktuojam futbolo taisykles ir esam geriausi futbolo specialistai bet kokiais klausimais... Oi, nuklydau...

Tęsiam šturmą. Baudos smūgis prie jų vartų. Mūsų etatinis specas statosi kamuolį, atmatuoja penkis žingsnius nuo kamuolio (tais teisingais judesiai, kuriuos po to nuo jo nukopijavo Cristiano Ronaldo), įsibėgėja,  muša. Kamuolys perskrenda sienelę, pataiko mūsų jauniausiajam ant kojos – 1:1. Nerealu.

Išlyginę prašom, kad toliau spaustų, bet kažkodėl pasimeta, pradeda spardyti kamuolį į priekį, norėdami išsiaiškinti, kas toliau tą gali padaryti, be galo komentuodami vienas kito judesius ir elgesį aikštėje. Tokioje šiltoje aplinkoje gaunam antrą, iš tiesų gražų įvartį (į savo vartus).  1:2. Likus kažkur apie 7-8 min. pavėlavęs į rungtynes iš peržiūros Šri Lankoje atvaro mūsų Sensėjus, tuoj sustatęs žmones vien savo žvilgsniu, apraminęs komentatorius ir bandančius pabėgti iš aikštės žaidėjus. Grįžtame į šturmą.

Spėjome surengti kelias atakas, nevykusiai pramušėm baudos smūgį (vietoj penkių žingsnių paskaičiavo keturis...) Bėgam į paskutinę ataką. Geras mūsų gynėjo padavimas į jų baudos aikštelę, aukščiausiai už visus iššoka mūsų ir ne tik mūsų, o ir visos Lenkijos futbolo legenda Andžejus Rudzianecas ir galva aukšta trajektorija permeta vartininką, tuo pačiu išlygindamas rezultatą...

Teisėjo švilpukas - balius baigtas.

Olimpijos futbolo specialistai bando paaiškinti teisėju, kad jis griauna visos Lietuvos futbolą nuo pagrindų, mes gi džiaugiamės iškovotu tašku, nors iš tikrųjų galėjome parsivežti ir tris.

Žodžiu, reiks ties žingsnių skaičiavimu padirbėti, “ – rašo Nemenčinės vadovas.

Divenda – Viesulas 1:1

Dar vienos lygiosios užfiksuotos Kaišiadoryse. Jos užbaigė ilgą lyderio Viesulo pergalių seriją.

Viesulas, beje, kaip ir priklauso lyderiui, pirmavo. Tiesa neilgai.

Viesulo vadovas Giedrius Slivinskas: „Kaišiadorių aikštė visai neblogai išsilaikė po lietingos savaitės, tik kraštuose poroje vietų buvo daug vandens. Pirmą kėlinį mums visai nėjo žaidimas ir Divenda daugiau atakavo, tačiau mums pavyko apsiginti. Antrame sužaidėme aktyviau ir pelnėme įvartį, gaila, kad praleidome išlyginamąjį iš 11m likus jau nelabai daug laiko. Varžovų komanda paliko gerą įspūdį - turi tiek tvirtų gynėjų, kurie neleidžia laisvai elgtis puolime, tiek kuriančių žaidėjų priekyje”.

Kol kas šis suklupimas Viesulo turnyrinei padėčiai nepakenkė. Bet ir neleido jau dabar pasivadinti pirmo rato nugalėtoju.

Versmė – AFK 3:2

Liūtis įnešė savų korektyvų ir Elektrėnuose turėjęs vykti mačas buvo sužaistas Fanų stadione. Komandų sutarimu, kad antrajame rate jos susitiks Elektrėnuose.

Du kartus pirmą kėlinį pirmavo AFK komanda. Ir du kartus Versmė rezultatą lygino. O po pertraukos ir įmušė lemiamą trečiąjį įvartį, kuris suteikė elektrėniškiams bent jau teorinę galimybę sugrįžti į pirmąją vietą dar pirmajame rate.

 “Dėl savaitę laiko lijusio lietaus negalėjome žaisti namuose, todėl su varžovais susikeitėm namų/išvykos maču. Susirinkti sekėsi neblogai, nors turėjom tik 4 keitimus. AFK niekuo nenustebino, nes buvau matęs tris jų mačus ir nieko naujo nepamačiau tarpusavio rungtynėse. Rungtynės buvo gan lygios, su panašia kamuolio kontrole. Progų turėjo abi ekipos, gal mes jų turėjome daugiau, tik realizacija šlubavo. Pas varžovus trūko nemažai žaidėjų iš pernai metų, bet jų šiemet beveik nebūna, gal tas atsiliepia jų rezultatams? Komanda - tikrai gera ir net neabejoju, kad antrame rate tai bus kietas riešutėlis visoms komandos ir dabartinė užimama vieta yra tik laikinas dalykas”, - rašė Romas Ščiuka.

AFK dabartinė vieta, tarp kitko, – visai ne ta, kokios iš jo dauguma varžovų (o ir pati komanda) tikėjosi. Vos vienuolikta, lenkiant tik Imperialą.

Tačiau AFK treneris Edvardas Čyvas vis dar turi optimizmo. „Sezono nelaidojam“, - sako jis ir laukia antrojo rato.

E. Čyvas: „Rungtynes pradėjome su gera energija. Deja, trumpas atsarginių suolelis neleido išlaikyti tempo iki galo. Nusileidome gražiai žaidžiantiems Elektrėnams. Nors liko paskutinis turas, visas svajones ir lūkesčius nukeliame antram ratui. Tarpsezoniu bandysime stiprinti gynybą, pailsėti nuo futbolo ir grįžti su naujomis jėgomis. Sezono dar nelaidojam ir tikim, kad viskas bus gerai.”

Anonsas

Visinčia – Versmė

07.09 17.00 Šalčininkėliai

Rungtyniauti negalės Visinčios vartininkas A. Dubinskas ir Versmės puolėjas Mindaugas Broga.

Atrodo, Versmė jau lipa iš neilgai užsitęsusios duobės, per kurią ne tik prarado pirmąją vietą divizione, bet ir gan nemažai atsiliko nuo Viesulo. Manau, kad Šalčininkėliuose ji iškovos sunkią pergalę 3:2.

Nemenčinė – Divenda

07.09 17.00 Nemenčinė

Savo komandai negalės padėti Nemenčinės saugas Tomas Rudzianecas.

Kaišiadorių komanda į tolimą kelionę veikiausia vyks pergalės, kadangi tai ją įpareigoja turnyro padėtis. Bet aš manau, kad Nemenčinė pakiš jai koją – sužais lygiosiomis. Kad ir vėl 2:2. Ir V. Pivovaras mums vėl parašys ką nors linksmo.

Viesulas – Advoco

07.09 18.30 Senvagės

Didelėje aikštėje oficialiose rungtynėse Viesulas niekada nėra įveikęs Advoco. Geriausias jo pasiekimas – lygiosios 2015 metais. Per komandų tarpusavyje žaistus dar tris mačus laimėdavo Advoco.

Šių rungtynių dėl kortelių negalės žaisti Advoco saugas Vilius Bundulas.

Kaip rašė patys Advoco, jie nuo Imperialo patyrė spyrį į tam tiktą kūno dalį. Nujaučiu, kad tai juos truputį supykino pačius ant savęs. Tas lyderiui ne į naudą. O kad advokatai moka laimėti prieš bet ką, matėme jau Elektrėnuose. Advoco pergalė 2:1.

Salininkai – Olimpija

07.09 19.30 Salininkai

Šios komandos tarpusavio susitikimus žaidė ne kartą ir nuo seno. Viso Salininkai ir Olimpija sužaidė 8 kartus. Penkiuose mačuose laimėjo Salininkai, trijuose – Olimpija.

Paskutiniųjų pirmojo rato rungtynių žaisti negalės Olimpijos saugas Edvinas Lašinskas.

Dabartinėje turnyro lentelėje olimpiečiai būsimo mačo aikštės šeimininkus lenkia vienu tašku. Manau, rungtynės turėtų būti labai atkaklios. Todėl ir spėsiu lygiąsias – du kartus Salininkai pirmaus, du kartus Olimpija lygins – 2:2.

AFK - Imperialas

07.10 19.00 LFF

Ką jau nesakyk, bet AFK Imperialas – parankus varžovas. Ir ne todėl, kad jis sau tupi paskutinėje vietoje ir konkuruoja nebent pats su savimi, o ne su kuriais nors turnyro lentelės kaimynais (kad ir tokiais, kaip AFK). Tiesiog alternatyvininkai yra laimėję visas penkerias žaistas tarpusavio rungtynes.

Ir dabar statau už AFK. Pergalę jie pasieks ne be varžovų pasipriešinimo. Bet laimės. 2:1 AFK naudai.

Širvintos – Kruša

08.12 18.00 Širvintų

Šiuodvi komandos susitiks tik rugpjūtį, po ilgos pertraukos, galbūt gerokai pasikeitusiomis sudėtimis. Todėl dabar jų mačo rezultato neprognozuosiu.