A divizione – spindintys Kalvelių atstovai ir „atsidarę“ Vilties dubleriai Visos

SFL A diviziono pirmenybėse lyderių pozicijas ankstesniame ture perėmę Ave.Ko. žaidėjai toliau demonstruoja solidų futbolą ir rezultatus. Kalvelių ekipa išlieka A diviziono pirmoje pozicijoje.

9–asis turas dar buvo įdomus tuo, kad savo pirmąją pergalę iškovojo Vilties dubleriai.

Širvintos/VGTU–Vilkai – FK Lentvaris 4:1 (1:1)
Širvintų stadionas. Teisėjas – D. Petraška.
22' Benas Lučiūnas (iš 11 m) 1:0
29' Artūras Borščevskis 1:1
56' Rytis Kazlauskas 2:1
62' Domas Tamašauskas 3:1
78' Haroldas Kerušauskas 4:1

Vasara Širvintų Vilkams prasidėjo ne kaip. Iš pradžių buvo techninis pralaimėjimas 0:3 neįvykusiame mače prieš Ave.Ko., po to sekė oficiali nesėkmė žaidžiant su Futbolo Broliais–Railana (2:3).

Tačiau 9 ture Vilkai kovoje su Lentvariu kirto iš peties, nukaudami savo oponentus įtikinama persvara 4:1.

Pirmas kėlinys Lentvariui nieko blogo nežadėjo (1:1), bet po pertraukos širvintiškiai per pusvalandį sukalė tris įvarčius ir pabėgo į priekį. Tiesa, baigiantis mačui Artūras Borščevskis dar galėjo rezultatą paversti dailesniu, bet nerealizavo 11 m baudinio.

„Rezultatas kalba pats už save – nugalėjome užtikrintai ir lentelėje šoktelėjome aukštyn“, – džiaugėsi laimėtojų atstovai.

Po šios pergalės jie turnyro lentelėje pakilo į trečią poziciją ir aplenkė tą patį Lentvarį.

Top Kickers – Ave.Ko. 2:3 (0:1)
Fabijoniškių stadionas. Teisėjas – J. Paškovskis.
44' Dmitrij Ovsejuk 0:1
57' Dmitrij Ovsejuk 0:2
60' Viliam Novicki 0:3
67' Deividas Maciulis (iš 11 m) 1:3
75' Andrius Monkus 2:3

Po sėkmingos sezono pradžios Top Kickers žengė tarp lygos lyderių, tačiau pastarųjų savaičių kluptelėjimai bloškė juos į 7 poziciją. 8 ture Kickersai sužaidė lygiosiomis su Vilties B komanda, suteikdami jai progą pasidžiaugti pirmuoju tašku.

O 9 ture Top Kickers 2:3 pralaimėjo Ave.Ko. ekipai. Be to, antro kėlinio viduryje atsiliko nuo varžovų trimis įvarčiais.

Per 6 paskutinius turus Top Kickers laimėjo tik 1 kartą ir surinko 5 taškus. Panašu, kad ši komanda kažkur pametė buvusią gerą sportinę formą.

Kai prieš beveik dvi savaites Ave.Ko. namie 9:3 nušlavė TEC komandą, Kalvelių ekipos vadovas Sergejus Lajevskis pareiškė, kad tai buvo vienos geriausių jų šio sezono rungtynių.

Akivaizdu, kad ta geroji banga išlaikyta ir tą byloja rungtynės prieš Top Kickers.

„Ir šį kartą sužaidėme itin kokybiškai prieš vieną stipriausių diviziono komandų. Beje, prie rezultato 3:0 neišnaudojome kelių dėkingų progų, taip galėdami išvengti intrigos ir nemalonumų, – sakė S. Lajevskis. – Beje, teisėjas šį kartą neatliko savo darbo gerai. Jis kaip tik norėjo padėti Top Kickers komandai sugrąžinti intrigą rungtynėse. Net kai skyrė 11 m baudinį į mūsų vartus, kamuolys pataikė mūsų žaidėjui į krūtinę, ne į ranką ir tą pripažino netgi neutralūs žiūrovai“.

Realizavę baudinį, Top Kickers žaidėjai įgavo antrą kvėpavimą ir įjungė aukštesnę pavarą, bei netrukus sumažino atsilikimą iki minimumo – 2:3.

Tačiau Ave.Ko. išgyveno, atlaikė šeimininkų spaudimą ir iškovojo dar vieną svarbią pergalę, leidžiančią likti pirmoje pozicijoje.

„Realizacija šiame mače netenkino. Tačiau tai, kad komanda kuria progas kovoje su tokiu pajėgiu varžovu, negali nedžiuginti“, – tikino S. Lajevskis.

FK Pagiriai – FC Vova 4:4 (0:3)
Dilgynės stadionas. Teisėjas – D. Minkovskij.
20' Rokas Armalis 0:1
35' Marco Feichtenschlageris 0:2
39' Edvinas Ščiupokas 0:3
49' Valentin Senčenko 1:3
55' Edvardas Korotkovas 2:3
58' Marius Daukša 3:3
80' Aslan Oliveira (iš 11 m) 3:4
87' Nikolaj Leonovič 4:4

Šioje įspūdingoje aštuonių įvarčių fiestoje sukosi neįtikėtinas scenarijus. Po jo galima teigti, kad Vova ne laimėjo tašką, o prarado du.

Kitaip sunku apibūdinti situaciją, kuomet komanda praranda trijų įvarčių pranašumą, vėliau vėl išsiveržia į priekį ir galiausiai leidžia varžovams išlyginti rezultatą.

Sutapimas ar ne, tačiau Pagiriai penktųjų klubo gyvavimo metinių proga rodo valią bei charakterį ir antrose rungtynėse iš eilės ima po tašką lygindami rezultatą mačo pabaigoje.

Viesulas – Viltis B 0:1 (0:0)
Fabijoniškių stadionas. Teisėjas – Dž. Kuprašvili.
79' Stanley Chinonso Uzoigwe 0:1

Dviejų autsaiderių susitikime vyravo 67 proc. tikimybė, kad kažkuri iš komandų iškovos pirmąją pergalę sezone (kiti 33 proc. liko lygiųjų galimybei).

Pasisekė laimėti Vilties dubleriams, savo tikslą pagaliau pasiekusiems 9–uoju mėginimu. O Viesulo komandai beliko laukti geresnių laikų.

„Tai mums buvo principinis šio rato mūšis. „Fight for survival“, kaip sakoma Premier lygoje“, – palygino Vilties B atstovas Teodoras Žukas.

Jo komanda sudėtį rinko sunkiai ir dėl to buvo „kaltas“ ilgasis savaitgalis.

Vilties atstovai mačo pradžioje surengė kelias pavojingas atakas. Tačiau Viesulas žaidė agresyviai ir varžovus pasitikdavo jau nuo jų baudos aikštelės prieigų, neleisdamas žemais perdavimais lengvai įžaisti kamuolio.

Pirmoje mačo dalyje komandos dar apsikeitė keliomis pusprogėmis, panaši situacija buvo ir po pertraukos.

„Lūžis įvyko likus žaisti kelioliką minučių iki pabaigos, – prisiminė T. Žukas. – Kontratakos metu pavyko išvesti mūsų legionierių Nonny vienas prieš vieną, ir jis labai ramiai, kaip Thierry Henry geriausiais savo laikais, paguldė vartininką, dar vieną gynėją bei kamuolį pasiuntė į tuščius vartus.“

„Asmeninė įžvalga – sprendimas mus aukštai spausti nuo pat pirmos minutės Viesului kainavo daug jėgų, kurių jiems antrojoje rungtynių dalyje pritrūko, – pridūrė T. Žukas. –  Taip pat džiugu, kad tai yra geriausia mūsų rungtynių serija šiame sezone: lygiosios ir pergalė SFL A divizione bei pergalė SFL taurėje.“

FK Salininkai – Mostiškės–Tonitra 4:2 (1:1)
Dilgynės stadionas. Teisėjas – R. Valikonis.
11' Valdemar Voinič 0:1
24' Algirdas Vitkauskas 1:1
49' Rafal Rusecki 2:1
57' Nerijus Zinkevičius 2:2
58' Aleksandras Krasauskas 3:2
90' Aleksandras Krasauskas 4:2

Kaip Vova apmaudžiai išleido pergalę iš rankų mače su Pagiriais, taip ir Mostiškių atstovai savo akistatą su Salininkais galėjo baigti džiugesniu rezultatu.

Jau 2 min. Valdemar Voinič nerealizavo 11 m baudinio, prašovęs pro šalį.

Tačiau Valdemaras savo klaidą ištaisė po kelių minučių ir išvedė Mostiškių komandą į priekį.

Visgi vėliau mačo kontrolę perėmė Salininkų futbolininkai. Jie sugebėjo du kartus drebinti vartų konstrukciją, nepataikyti iš kelių metrų, bet po Aleksandro Krasausko dublio antrame kėlinyje palaužė varžovus 4:2.

Keturi įvarčiai yra geriausias Salininkų komandos pasirodymas šį sezoną kol kas.

Nepaisant to, reiklusis salininkiečių treneris Pranas Janušauskas turėjo savo pastabų.

„Rungtynes pradėjome nesusikaupę, nesusikoncentravę, atsipalaidavę, už ką ir buvome stipriai nubausti. Varžovai laimėdavo beveik visas mikrodvikovas, tačiau mes išnaudojome savo progas ir todėl į pertrauką išėjome pirmaudami. Antrame kėlinyje atrodėme geriau, keitimai atgaivino mūsų tempą aikštėje, gaila tik nerealizuotų kelių puikių progų. Blogai, kad taip neatsakingai pradėjome rungtynes, o kartu ir praleisti 2 įvarčiai yra daug“, – savo pastebėjimus pateikė jis.

TEC – Futbolo Broliai–Railana 3:0 (1:0)
Panerio stadionas. Teisėjas – K. Jugas.
26' Vytautas Žičius 1:0
49' Vytautas Žičius 2:0
75' Vytautas Žičius 3:0

Pastarieji du A diviziono turai TEC komandai buvo pilni visiškai skirtingų emocijų. Jie tradiciškai mušė po 3 įvarčius, bet sužaidė neįtikėtinai priešingas rungtynes.

8 ture TEC'ai Kalveliuose net 3:9 pralaimėjo Ave.Ko. ekipai. Vienas TEC vadovų Donatas Stakauskas iki šiol mano, kad rungtynės Kalveliuose buvo ne tik prasčiausios sezone, bet ir vertos didžiausio nesusipratimo statuso.

Natūralu, kad po tokio „fokuso“ buvo padarytos reikiamos išvados ir Panerio aikštėje TEC 9 ture grįžo į įprastas vėžes – 3:0 pranoko Futbolo Brolius–Railaną.

Dėl traumos kitas TEC vadovas bei senbuvis Aurimas Baubkus rungtynes stebėjo iš šalies, tad žaidimą galėjo įvertinti mažiau pasiduodamas emocijoms.

„Tai buvo rungtynės, kuriose varžovams natūraliai atidavėme kamuolio kontrolę. Taip gavosi dėl objektyvių priežasčių – centro saugai, kurie turi suteikti tą kokybę, yra arba traumuoti, arba rungtyniavo tik ką po ligos. Iš esmės rungtynės gavosi tokios, jog Futbolo Broliai su kamuoliu žaidė kiek ilgiau, bet mūsų atakos būdavo pavojingesnės“, – pasakojo Aurimas.

Tokia taktika pasiteisino ir TEC vien pirmame kėlinyje be pelnyto įvarčio turėjo du išėjimus vienas prieš vieną.

Dar vieną šaunų pasirodymą surengė TEC lyderis Vytautas Žičius, komandos pergalę nulėmęs „hat tricku“. Antrame kėlinyje du įvarčius jis pelnė pabėgdamas nuo gynėjų į akistatą 1x1 su vartininku.

„Smagu, jog komanda parodė charakterį ir norą kovoti dėl aukštesnių vietų, negu kapojimasis lentelės viduryje. Tikiuosi, jog su tokia energija ir požiūriu užbaigsime likusius 2 turus ir eisime ilsėtis“, – sakė TEC vadovas.

Dešimtas turas (birželio 29 – liepos 1 d.)

FK Lentvaris – TEC. Šeštadienis, 16.30, Trakų naujas stadionas. TEC komanda po gėdos Kalveliuose į ritmą sugrįžo labai greitai. Tuo metu Lentvaris paleido situacijos kontrolę iš savo rankų: iš pradžių nepramušta Salininkų gynyba (0:0), o po to sekė nesėkmė Širvintose (1:4). Namų rungtynės visuomet leidžia pataisyti padėtį, o ją taisyti būtina, nes dar vieno pralaimėjimo atveju vieta Top–3 bus pasiekiama tik rudens rate. Prognozė: bene įdomiausiame turo mače vyraus lygybė, 2:2.

FC Vova – Viltis B. Sekmadienis, 14.40, Senvagės stadionas. Kaip sakė Vilties B atstovas Teodoras Žukas, jo komanda dabar žaidžia geriausią sezono seriją. Ir tai akivaizdu iš teigiamų rezultatų tiek A divizione, tiek Taurės varžybose. Ir FC Vova negali sau leisti daryti to, ką padarė praėjusiame mače su Pagiriais, nes pergalė ir vėl nuplauktų. Prognozė: 3:1.

Ave.Ko. – Viesulas. Sekmadienis, 18.00, Kalvelių stadionas. Mėgėjiškas futbolas labai nenuspėjamas, bet įvertinus komandų rezultatus paskutiniuose turuose, tikėtis intrigos Kalveliuose sudėtinga. Prognozė: 4:1.

Mostiškės–Tonitra – Širvintos/VGTU–Vilkai. Sekmadienis, 18.00, Nemenčinės stadionas. Nors susitinka 3 ir 9 vietas užimančios komandos, į akis krinta tai, kad abi jos šiemet praleido po 20 įvarčių. Gynyba yra ta sritis, kurią Vilkams reikėtų tobulinti nedelsiant. Bet gero puolimo turi pakakti tam, kad Mostiškės vėl liktų be pergalės ir penktame iš eilės mače. Prognozė: 1:3.

FK Pagiriai – FK Salininkai. Sekmadienis, 19.00, Dilgynės stadionas. Aikštės pranašumo čia neturės nė viena komanda, nes mačas vyks abiejų jų pamėgtoje Dilgynėje. Tai pirmoji šių ekipų akistata SFL istorijoje ir nemažiau intriguoja faktas, kad abi jos 9 ture varžovams įmušė po 4 įvarčius. Visgi šį sykį tokio rezultatyvumo laukti sunku. Prognozė: 1:2.

Futbolo Broliai–Railana – Top Kickers. Pirmadienis, 20.15, Fabijoniškės. Pora nesėkmingų rungtynių paprastai sukelia Top Kickersų sportinį pyktį, kurį jie išlieja ant varžovų. Dvejos paskutinės ir buvo nesėkmingos Kickersams, kai po kovų su Viltimi B ir Ave.Ko. jie vietoje planuotų 6 taškų gavo 1. Tad panašu, kad Futbolo Brolių pirmadienį laukia sunkus vakaras. Prognozė: 1:4.