A divizionas: pirmieji lyderių nuostoliai ir Mbappės Salininkuose Visos

FK Salininkų nuotr.

Po 10-ojo A diviziono turo aiškios jau penkios komandos, kurios toliau tęs kovą pirmajame šešete ir rungsis dėl medalių komplektų. Tuo tarpu dėl paskutinio kelialapio ateinantį savaitgalį (ir atidėtose rungtynėse kitą savaitę) plėšysis dar keturios komandos.

Įdomu tai, kad šiame ture pirmuosius taškus prarado iki tol be kluptelėjimų žengęs Granitas B, o skaudžią nesėkmę Kalveliuose patyrė ne pilnos sudėties mačą pradėjusi Viltis B.

Turas buvo neblogas ir apžvalgininkui, mat pirmą kartą pavyko nuspėti absoliučiai visų turo rungtynių baigtis, kas iš tiesų nenuspėjamame divizione nėra lengva.

Spėta rezultatų: 59

Tiksliai atspėta rezultatų: 7

Tiksliai atspėta baigčių: 31

Granitas B 1:1 Širvintos-VGTU Vilkai (spėjimas 2:2)

Tai nutiko dešimtajame ture – iki tol šimtaprocentiniu tempu žygiavę Granito B futbolininkai prarado pirmuosius taškus, namuose išsiskirdami lygiosiomis su vienais iš artimiausių persekiotojų Širvintomis-VGTU.

Toks rezultatas reiškia, jog dabar visuose VRFS ir SFL didžiojo futbolo turnyruose liko dvi komandos, kurios šiemet taškų dar neprarado – visas 10 rungtynių B divizione laimėję Gariūnai ir D grupėje be duobių žengiantys FKS Ukmergės dubleriai.

Rungtynės buvo atviros, su progomis į abi puses, o įvarčiai buvo pelnyti dar pirmajame kėlinyje.

Jam einant į pabaigą šeimininkai išsiveržė į priekį, kai 11 metrų baudinį realizavo Andrius Kondratovič, tačiau prieš pat pertrauką Naujosios Vilnios komanda praleido įvartį į rūbinę – rezultatą išlygino Erikas Milašauskas.

Po tokio savaitgalio A divizione nebeliko komandų, kurios būtų nepraradusios taškų, tačiau du klubai šiame sezone vis dar nepatyrė pralaimėjimo kartėlio – tai yra būtent abi futbolo šou ketvirtadienį dalyvavusios komandos.

Širvintų-VGTU atstovas Haroldas Kerušauskas tikino, jog rungtynės iš tiesų buvo puikios ir svarstyklės galėjo palinkti į abi puses.

„Rungtynės tikrai buvo geros, varžovas stiprus, drausmingas - visiems buvo malonu žaisti. Gaila, jog rungtynės nebuvo filmuojamos, nes progų, gražių atakų tikrai netrūko.

Rungtynes galėjo laimėti bet kurie, nes turėjom tiek mes, tiek ir jie po dar dvi 100% progas, tačiau rezultatas visiškai atitinka įvykius aikštėje, komandų pajėgumą ir yra korektiškas.

Granito B komandą vertinčiau kaip stipriausią šiame divizione ir rikiuotė lentelėje tikrai atspindi jų lygį. O žiūrint į turnyrinę lentelę, tai nusimato įdomi sezono antra pusė“, – svarstė H. Kerušauskas.

Su juo sutiko ir komandos treneris Nerijus Kuzmickas.

„Susitiko dvi lygios komandos, aišku, Granitas B turėjo pranašumą, nes žaidė namuose ir ant natūralios žolės, prie ko mums buvo sunku prisiderinti, taip pat neturėjom pilnos sudėties.

Šiose rungtynėse galėjo laimėti bet kas, ir mes, ir varžovai neišnaudojo savų progų. Mus taškas visai tenkina, nes, kaip minėjau, ant žolės mums reikia priprasti. Rezultatas dėsningas, kol kas tai buvo stipriausias varžovas ir mes tą egzaminą išlaikėm“, – Naujosios Vilnios ekipai gerų žodžių negailėjo N. Kuzmickas.

Kaišiadorys-Baltai 1:1 Salininkai (spėjimas 1:1)

Tuo, kad Širvintos-VGTU nelaimėjo, gali pasinaudoti abi šios komandos ir įsitvirtinti antroje vietoje.

Tačiau taip nenutiko ir situacija tokia, kad visos trys komandos šiuo metu eina koja kojon ir visos turi po 20 taškų.

Čia sėkmė pirmiesiems nusišypsojo Salininkams, mat pirmojo kėlinio starte jie išsivežė į priekį, kai kamuolys atsidūrė nuo Kaišiadorių komandos vartininko Rimgaudo Kurčiausko.

Persvarą svečiai išlaikė visą pirmąjį kėlinį ir dar kone pusę antrojo, tačiau Kaišiadorių komandai, antram kėliniui jau persivertus į antrą pusę, rezultatą pavyko išlyginti, kai tiksliai mušė Saulius Jankauskas.

Per likusį laiką šansų susilaukė abi ekipos, bet trūko tikslumo, sėkmės ir taškai buvo pasidalinti.

Žemiau – kaip visada įdomus ir vaizdingas komentaras apie rungtynes iš Salininkų vadovo Prano Janušausko.

„Geros rungtynės buvo. Oras, aikštė, super pažaidėme. Iš principo žaidžiame teisingai, bet visada yra norinčių žaisti futbolą taip, kaip kieme, su mintimi „aš puolėjas ir pulsiu“. Progų mes turėjome pilna, tik reikia jas išnaudoti. Tai, kad jėgų kartais trūksta, jau kita medalio pusė ir pabėgti neišeina.

Į gynybą reikia prievartauti žaidėjus, kad grįžtų, o į puolimą kartais lekia greičiau nei Mbappe. Labai blogai, kad nesugebame sužaisti nepraleidę įvarčio jau kelintos rungtynės.

Iki pergalės pritrūko patirties ir šalto proto. Tačiau tikrai ir Baltai turėjo nemažai progų prie mūsų vartų ir galėjome mes daugiau įvarčių praleisti.

Manau, kad visos penkios komandos, kurios užsitikrino vietą pirmame šešete, tikrai to vertos ir nusipelno, Baltai čia ne išimtis, darni komanda, turi gerų žaidėjų, jei vienam nesiseka, tada kitas gali imtis lyderystės“, – teigė P. Janušauskas.

Tuo tarpu Kaišiadorių ekipos atstovas Andrius Jankauskas, nors ir tikino, kad rezultatas dėsningas, buvo atviras – jo komandai iš rungtynių norėjosi daugiau.

„Rungtynės buvo kovingos, įtemptos, žiūrovams turėjo išties patikti. Progų turėjo abi komandos. Vertinant tai, lygiosios yra dėsningas rezultatas. Visgi norėjome daugiau. Šįkart turėjome žaidybinę, teritorinę persvarą. Gal kai kurie žaidėjai kiek perdegė, energiją nevisai tinkamai paversdavo sportiniu pykčiu. Vietomis ir sėkmė atsuko nugarą. Apmaudžiausia praleisti įvartį į savus vartus. Tačiau kartais futbole tokios nelaimės nutinka net ir geriausiems žaidėjams.

Varžovų lyderiai buvo išties pavojingi, pasižymi stipriais ir taikliais smūgiais. Kova dėl vietos prizininkų trejete vis aštrėja“, – jau į ateitį žvalgėsi A. Jankauskas.

Ave.Ko 9:2 Viltis B (spėjimas 5:3)

Tokios rungtynės, apie kurias išsiplėsti tiesiog nėra variantų – svečiai į Kalvelius atvyko ne pilnos sudėties ir rungtynes pradėjo su dešimčia žaidėjų aikštėje.

Tiesa, verta paminėti, jog pirmą kėlinį Vilties dubleriai dar laikėsi ir po jo atsiliko tik 1:3, tačiau po pertraukos sugriuvo, gavo dar šešis įvarčius ir namo grįžo tuščiomis.

Tris įvarčius laimėtojams pelnė Viačeslav Rodevič.

Tokiu būdu čempionai vis dar išsaugo minimalias galimybes patekti į pirmąjį šešetą – tam jiems reikės paskutiniame ture nugalėti Navigatorių Old Boysus, sulaukti Vilties B taškų prieš Futbolo Brolius bei tikėtis, kad Geležinis Vilkas pralaimės prieš Top Kickers, bet paims pergalę atkeltose rungtynėse prieš tuos pačius Navigus.

Komplikuota, tačiau bent jau minimalūs šansai išlieka.

Vilties B futbolininkas Teodoras Žukas šį sykį rungtynes reziumavo itin trumpai.

„Pirmą kėlinį žaidėme dešimtyje - prasti laikai su susirinkimu. Ave.Ko. aikštelės išmatavimus visi žinome, todėl rankinio rezultatas nieko nestebina.

Kiekvienais metais stebina, kaip SFL A divizione yra leidžiama žaisti tokių, jokios logikos neturinčių, išmatavimų aikštelėje“, – teigė jis.

Mostiškės 2:5 Navigatoriai Old Boys (spėjimas 1:4)

Pavyko nuspėti ir laimėtojus, ir įvarčių skirtumą. Čia Navigai reikalais iš esmės pasirūpino per pirmąjį kėlinį, kai per šiek tiek daugiau nei pusvalandį sumušė keturis „sausus“ įvarčius.

Antrajame kėlinyje Mostiškėms pavyko dviem įvarčiais priartėti, tačiau čia pat penktu savo smūgiu atsakę Old Boysai nebeleido suabejoti, kas tą dieną buvo stipresnė komanda.

Dubliais laimėtojų komandoje pasižymėjo Dmitrijus Kirjackis ir Ernest Bublevič.

Šiuo metu Navigatoriai užima tą laimingąją šeštą vietą ir yra geriausioje situacijoje ją išlaikyti – komandai iš esmės liko laimėti bent vienerias iš dviejų dar likusių rungtynių.

„Pirmame kėlinyje turėjome tikrai gerą realizaciją. Iš kokių šešių progų išnaudojome keturias. Puikų startą, mano nuomone, nulėmė susikaupimas ir teisingi trenerio nurodymai bei pasirinktas žaidimo planas.

O jau antrame kėlinyje kažkiek praradome koncentraciją, ko pasekoje krito pora įvarčių. Taip pat varžovai turėjo dar kelias realias progas. Gerai, kad turėtas keturių įvarčių pranašumas neleido labai supanikuoti ir atiduoti varžovams taškų“, – įvykius Nemenčinėje reziumavo laimėtojų žaidėjas Aurimas Daukšas.

Geležinis Vilkas 1:2 TEC (spėjimas 2:3)

Vėl pritrūko itin nedaug iki tobulo spėjimo.

Vilkai, kaip nutinka jau ne pirmą kartą šiame sezone, sugebėjo pirmi išsiveržti į priekį, kai pirmajame kėlinyje tiksliai mušė komandos naujokas Matas Gudaitis.

Persvarą kurį laiką pavyko sėkmingai laikyti, tačiau viską sugriovė prasta atkarpa antrojo kėlinio starte – tada svečiai du sykius per penkias minutes pasiuntė kamuolį į GV vartus, o per likusį laiką išlaikė turėtą persvarą ir, iškovoję pergalę, garantavo sau poziciją pirmajame šešete ir toliau pratęs kovą dėl apdovanojimų.

Tuo tarpu Geležinis Vilkas nebėra vieninteliai savo likimo kalviai – jiems reikia ne tik laimėti abejas likusias savo rungtynes, bet ir tikėtis, kad Ave.Ko komanda savaitgalį nugalės Navigatorius Old Boys.

TEC vadovas Aurimas Baubkus pripažino, jog pirmasis kėlinys jo komandai susiklostė itin blankiai, tačiau reikiami pakeitimai, atlikti per pertrauką, padėjo komandai į antrą kėlinį žengti daug solidžiau.

„Pergalė buvo svarbi užsitikrinant vietą pirmame šešete. Šį kartą pergalės raktas - taktika. Pirmą kėlinį žaidėme labai prastai. Darėme labai daug techninio broko ir nepavyko palaikyti kamuolio. Nors keletą progų turėjome. Antrame kėlinyje išėjome su atskiromis užduotimis. Labai džiugu, jog komanda to plano laikėsi ir tai jog jis puikiai pasiteisino. Tai leido mums perimti žaidimo kontrolę ir labiau palaikyti kamuolį.

Nors turėjome ir geresnių progų (išėjimų vienas prieš vieną), bet turėjome labai sunkiai dirbti dėl tų, kurie sukrito“, – pasakojo jis.

Pirmąjį etapą TEC baigs kova su diviziono lyderiais Granitu B. A. Baubkaus teigimu, šis mačas padės pamatyti, koks yra realus jo komandos pajėgumas

„Artėjanti dvikova su lyderiais bus egzaminas mums patiems - pamatysime kiek galime kovoti prieš lygos lyderius. Bei tuo pačiu tai bus repeticija prieš SFL taurės varžybas, kur žaisime prieš pagrindinę Granito komandą“, – svarstė A. Baubkus.

O štai Geležinio Vilko vadovas Darius Indriūnas buvo atviras – jauna jo komanda kartais tiesiog klysta nedovanotinose vietose ir tai neretai kainuoja itin skaudžiai.

„Kaip visada sužaidžiame puikų pirmą kėlinį, bet antrame padarome klaidų, kurios tampa lemtingos. Kariškių komanda yra jauna, todėl trūksta patirties, bet tikiu ,kad su kiekvienomis rungtynėmis mes tampame vis stipresni“, – minėjo D. Indriūnas.

Futbolo Broliai 3:3 Top Kickers (spėjimas 3:3)

Top Kickers kolektyvas po tokių rungtynių gali tik patys sau nusigraužti nagus – komanda net tris kartus pirmavo, tačiau visus tris kartus šeimininkai sugebėjo lyginti rezultatą.

Įdomu tai, kad net du sykius Futbolo Broliai balansą į mačą grąžino per paskutines dešimt minučių – 80-ąją minutę rezultatą į 2:2 pavertė Tomas Kitkovskij, po poros minučių TK po Andriaus Momkaus įvarčio išsiveržė į priekį 3:2, bet čia pat Ričardas Dobrovolskis trečią ir paskutinį sykį rezultatą išlygino.

Futbolo Broliams dabar sekmadienį yra tiesiog privaloma laimėti savo rungtynes prieš Viltį B, o tada laukti teigiamų rezultatų iš Navigatorių Old Boys ir Geležinio Vilko susitikimų. Pastarieji, beje, žais su tais pačiais Top Kickers.

Tuo tarpu Top Kickers jau seniau žinojo, kad kovą tęs antrajame šešete, tačiau dėl to komandos vadovo Manto Urbono apmaudas po lygiųjų nebuvo mažesnis.

„Taškas su kartėlio jausmu. Norint kilti iš lentelės dugno, turim rinkti jau po 3 taškus, lygiųjų nebepakanka. Ypač, kai rungtynėse pirmauta 3 kartus. Apskritai žaidimu esu patenkintas, progų susikūrėm, dar pačią paskutinę minutę turėjom išėjimą vienas prieš vieną, bet vis pritrūksta koncentracijos elementariose situacijose, o A divizione už tokias klaidas dažniausiai yra baudžiama.

Liko užbaigt pirmą ratą su Geležiniu Vilku, tai tikiuosi, kad į šias rungtynes mūsiškiai pažiūrės rimtai. Pralaimėjimo atveju liktų tik labai miglotos galimybės kovojant dėl išlikimo“, – teigė M. Urbonas.

ANONSAS

Viltis B – Futbolo Broliai

09.06 (sekmadienis), 14.00, LFF stadionas

Šios rungtynės kažką reikš jau tik Futbolo Broliams, tuo tarpu Vilties B komandai tai bus paskutinis pasispardymas pirmoje sezono dalyje, po kurio seks kova dėl galimybės pakilti iš paskutinės vietos. Kaip bebūtų, svečių motyvacija čia bus ženkliai didesnė ir manau, kad savo pergalę jie pasiims – 1:3.

Salininkai – Mostiškės

09.06 (sekmadienis), 15.00, Dilgynė

Nors Salininkų vadovas nuolat šneka apie tai, kad jo komanda gali žaisti dar geriau, rezultatai kol kas neturėtų liūdinti, mat gana užtikrintai laikoma vieta pirmame ketverte. Salininkai neabejotinai nori po sezono užsikabinti medalius, tad tokiose rungtynėse, su visa pagarba Mostiškėms, taškų pamesti negali – 2:0.

TEC – Granitas B

09.06 (sekmadienis), 16.30, Senvagės stadionas

Granitas B prarado pirmuosius taškus, tačiau galima neabejoti, jog nenorės, kad tai taptų kažkokia tendencija. Nors TEC ir teigia, kad tai bus gera repeticija tiek prieš antrą ratą, tiek prieš taurės mačą su pirma Granito komanda, spėju, kad ta repeticija nesibaigs teigiamu rezultatu – 2:4.

Ave.Ko – Navigatoriai Old Boys

09.06 (sekmadienis), 17.00, Kalveliai

Ave.Ko vėl sužibo kiek netikėta galimybė dar prasimušti į pirmąjį šešetą. Nors komanda yra priklausoma ir nuo varžovų rezultatų, bet pirmas dalykas, ką ji turi padaryti – savo žiūrovų akivaizdoje nugalėti tiesioginius konkurentus. Kova turėtų gera, bet manau, kad čia Ave.Ko čempionų titulo gynyba oficialiai ir baigsis – 3:3.

Širvintos-VGTU Vilkai – Kaišiadorys-Baltai

09.06 (sekmadienis), 18.00, Širvintos

Išmėginę jėgas su lyderiais, VGTU futbolininkai dabar priims svečius iš Kaišiadorių rungtynėse, kurias mėgstama vadinti „šešių taškų vertės“. Pasirodymas Naujojoje Vilnioje VGTU turėjo įnešti pasitikėjimo ir parodyti, kad kautis jie gali su visais ir manau, kad pabaigoje tai atneš sunkią, bet pergalę – 3:2.

Top Kickers – Geležinis Vilkas

09.06 (sekmadienis), 18.30, Kariškių stadionas

Top Kickers antroje sezono dalyje pradėjo rodyti kiek geresnį žaidimą, tuo tarpu Vilkai vargsta ir turi rimtų sunkumų išlaikydami susikuriamas persvaras. Bet kas kito nei pergalė kariškiams reikštų vietą tik antrajame šešete, o Top Kickers padarys viską, kad GV tame antrame šešete ir liktų. Spėju, kad jiems tai pavyks – 2:2.

Geležinis Vilkas – Navigatoriai Old Boys (atkeltos 7-ojo turo rungtynės)

09.09 (trečiadienis), 19.15, Kariškių stadionas

Turbūt tiksliau būtų šių rungtynių spėjimą pateikti po sekmadienio, jau žinant, kuriai komandai kokio rezultato reikia, tačiau galima neabejoti, kad bet kuriuo atveju, abi ekipas tenkins tik pergalė. Visgi, šioje sezono stadijoje Navigai atrodo kiek stabiliau, tad spėju, kad jie tą reikalingą pergalę ir pasiims bei garantuos sau geresnes pozicijas prieš papildomą ratą – 1:3.