A divizionas: nutrūkusi Mostiškių serija ir sugrįžęs Top Kickers lyderis Visos

Top Kickers nuotr.

Praėjusiame A diviziono ture didelių staigmenų užfiksuota nebuvo – pergales šventė visos pirmaujančios komandos, taip dar labiau pagerindamos savo pozicijas lentelėje. Iš įdomesnių akcentų galima išskirti nutrūkusią sėkmingą Mostiškių trijų pergalių seriją bei į SFL pirmenybes sugrįžusį Top Kickers atakų lyderį.

Spėta rezultatų: 30

Tiksliai spėta rezultatų: 4

Tiksliai spėta baigčių: 16

Kaišiadorys-Baltai 3:1 Geležinis Vilkas (spėjimas – 2:0)

Anonse prognozavau šeimininkų pergalę dviem įvarčiais, tą jie sėkmingai ir padarė. Vienintelis dalykas, dėl kurio Kaišiadorių komanda turbūt nėra iki galo patenkinti – tai praleistas įvartis, kuris nutraukė keturių paeiliui „sausų“ rungtynių seriją.

Visgi tas įvartis, rezultato prasme, Kaišiadorių komandos iš vėžių per daug neišmušė – jau tada šeimininkai pirmavo 2:0, o praleidę gana greitai atsitiesė ir trečiu įvarčiu atsakė į visus dar likusius klausimus.

Jei Kaišiadorys pergalių seriją pratęsė ir toliau laikosi podiumo pozicijose, tai Vilkų situacija ne tokia gera – komanda pralaimėjo jau trečią sykį iš eilės ir pamažu leidžiasi į apatinę lentelės dalį.

Žiežmariuose apsilankiusi SFL video komanda užfiksavo visus kertinius mačo momentus.

Vilkų treneris Šarūnas Beivydas po rungtynių savo komandos feisbuko puslapiui rungtynes įvertino neigiamai ir tikino, kad komandai ryškiai pritrūko noro.

„Visiškas rungtynių plano nesilaikymas, jokio noro kovoti dėl kamuolio, ypač besiginant. Gaila,kad komanda, priešingai nei treniruotėse, bijo sužaisti aštriau, ieškoti laisvų erdvių,veržtis link varžovų vartų.

Komandai trūksta lyderių aikštėje, kurie užvestų komandą, kovotų iš paskutiniųjų, kai komandai sunku. Komandai dabar sunkus laikotarpis, ne kokios nuotaikos, tokie pralaimėjimai slegia, bet viskas priklauso nuo pačių žaidėjų supratimo apie kiekvieno asmeninį indėlį į komandos rezultatus ir mikroklimatą“, – teigė Š. Beivydas.

Rungtynes pro foto objektyvą fiksavo abiejų komandos fotografai, tad dalinamės mačo akimirkomis.

Granitas B 2:0 Ave.Ko (spėjimas – 4:1)

Akivaizdžiai be reikalo nuvertinau Kalvelių komandą. Tačiau jų pastarieji rezultatai iš dalies suteikė man tokią galimybę.

Visgi pas dabartinius čempionato lyderius Kalvelių komanda laikėsi daugiau nei kėlinį, tačiau galų gale praleido – į rikiuotę grįžęs Darius Kazubovičius pelnė įvartį ir leido savo komandai įgauti persvarą.

Po to svečiai dar bandė kabintis į rungtynes, tačiau paskutinėmis jų minutėmis visas dar likusias viltis sudaužė Sylvester Kimbar, pelnęs antrą savo komandos įvartį ir taip padėjęs pratęsti savo komandos pergalingą seriją.

Granito B komanda artimiausiame ture susitiks su artimiausiais persekiotojais iš Kaišiadorių, o Ave.Ko komandos lauks žūtbūtinis mūšis su šeštoje vietoje šiuo metu esančiais TEC.

Kaip žinia, po pirmo rato vieta pirmajame šešete garantuotų galimybę pratęsti dėl apdovanojimų, o nelaimėjus šiame mače atstumas iki tos reikalingos šeštos vietos gali padidėti dar labiau. O to titulą ginantys čempionai, neabejotinai, nenorėtų.

Salininkai 2:1 Top Kickers (spėjimas – 2:1)

Spėjimas – tiesiai į dešimtuką. Nors ir davė kovą, nors ir priešinosi, tačiau TK pirmųjų taškų dar teks palaukti.

Ieškant pozityvo TK komanda gali šiek tiek jo rasti puolime, mat prie komandos vėl prisijungė ekipos atakos žvaigždė Simonas Stankevičius.

Būtent jis ir pelnė vienintelį savo komandos įvartį, tiesa, tada jau buvo per vėlu, mat jis tik padėjo sušvelninti varžovų persvarą.

Ypatingai skaudus buvo pirmas dūris į TK vartus, mat jis buvo suduotas pačioje pirmojo kėlinio pabaigoje.

Antram persivertus per pusę Salininkai pelnė antrąjį smūgį ir taip iš esmės garantavo sau pergalę .

Visgi, net ir nepaisant pergalės, Salininkų komandos vadovas Pranas Janušauskas itin gražiai atsiliepė apie Top Kickers ir teigė, kad dabartinė šios komandos pozicija neatspindi realaus pajėgumo.

„,Mes į visas rungtynes susirenkame atsipalaidavę, o žaidžiame susikaupę, kad laimėtume. Nesvarbu, kas yra priešininkas ir kelintoje jis vietoje, turnyrinės lentelės vieta šiai dienai komandos pajėgumo neatspindi. O kai pas mėgėjus du žaidėjai nedalyvauja rungtynėse, visas komandos žaidimas apsiverčia.

Atsimenu Top Kickers pirmo turo rungtynes ir ten tikrai atrodė, kad ši komanda kovos dėl prizinių vietų. Galima neabejoti, kad tuojau jie pradės rinkti taškus, kas, beje, neramina ir mus pačius, kadangi tokioje pačioje situacijoje yra ir sekantys mūsų priešininkai Viltis B komanda. O kiekvienas žaidėjas supranta, kad labai svarbu tokioje situacijoje, kai nesiseka, laimėti rungtynes, o paskui jau bus lengviau“, – itin pagarbiai atsiliepė P. Janušauskas.

Salininkai šiose rungtynėse vėl sulaukė savo lyderio Pavelo Šarynskio pagalbos, o paklaustas apie jo įtaką komandai žaidėją pagyrė, tačiau nenorėjo jo išskirti iš bendro ekipos konteksto.

„Jo buvimas aikštėje ir atsidavimas komandai visiems prideda pasitikėjimo, bet vienas Pavelas rungtynių nelaimi. Aišku, visi žinome, kad jis gali ištraukti mus ir taip ne kartą buvo ir dar ne kartą bus, tačiau rungtynes laimi visa komanda.

Pralošia jas visą laiką vienas žmogus, o laimi komanda. Sako, geras žmogus tai dar nereiškia geras žaidėjas, tačiau šiandien man labai patinka, kokie žmonės yra mūsų komandoje“, – teigė P. Janušauskas.

Tuo tarpu TK vadovui Mantui Urbonui, nepaisant visų kolegų pagyrų, teko pripažinti, kad bendros nuotaikos komandoje, vis dar sėdint su nuliu taškų, tikrai nėra geros.

„Dar vienos rungtynės su 0 taškų, džiaugsmo komandoje dabar tikrai nėra daug. Pirmąjį įvartį prasileidome prieš pat pirmojo kėlinio finalinį švilpuką. Momentinis koncentracijos praradimas ir buvom nubausti. Antram kėlinyje jau bandėm lipti, bet gavom įvartį po kontratakos. Paguodos įvartį puikiu baudos smūgiu įsuko sugrįžęs Simonas.

Kelias pusproges dar turėjom, bet tokių šimtaprocentinių nelabai ir buvo“, – akcentavo M. Urbonas.

Mostiškės 0:3 Futbolo Broliai (spėjimas – 1:1)

Jokie pastarųjų rungtynių signalai negalėjo rodyti, kad rungtynės pasibaigs tokia triuškinančia svečių pergale.

Mostiškės prieš tai visuose turnyruose buvo iškovojusios net tris pergales paeiliui, tuo tarpu Futbolo Broliai fiksavo identišką pralaimėjimų seriją.

Visgi tądien Nemenčinėje dar kartą buvo įrodyta, kad prognozės futbole yra tikrai nedėkingas dalykas.

Futbolo Broliai visus tris smūgius sudavė jau po pertraukos. Pirmą kartą iškart po pertraukos mušė Tomas Kitkovskij, o pačioje mačo pabaigoje dviem smūgiais per dvi minutes dvikovą „uždarė“ Daumantas Žukauskas.

Po šios pergalės Futbolo Broliai taškais susilygino su Mostiškėmis, o dėka tarpusavio laimėtų rungtynių lentelėje juos prašoko ir rikiuojasi aštuntoje lentelės vietoje.

Širvintos-VGTU Vilkai 4:2 TEC (spėjimas – 3:1)

Dar vieną pergalę į kišenę įsidėjo ir toliau pirmame trejete laikosi vieni iš šio sezono favoritų VGTU.

Čia jie dar pirmame kėlinyje išsiveržė į priekį 2:0, tačiau prieš pat pertrauką TEC Širvintose rezultatą sušvelnino ir galėjo atrodyti, kad intriga gali grįžti.

Tačiau antro kėlinio starte VGTU pridėjo du greitus, vieną po kito sekusius įvarčius ir taip iš esmės užbaigė visus klausimus dėl intrigos.

Tiesa, TEC vadovas Aurimas Baubkus, pasakodamas apie tuos du įvarčius, turėjo savo nuomonę.

„Per pertrauką buvome apsitarę taktinius dalykus, kuriuos nusprendėme taikyti, bet viską labai stipriai pakoregavo praleisti greiti įvarčiai. Ir abiejuose epizoduose aikštės teisėjas parodė charakterį - mušant trečią įvartį varžovai davė ilgą perdavimą kitam žaidėjui, kuris yra nuošalėje ir vienas iš mūsų žaidėjų galva lietė kamuolį. Linijos teisėjas pakėlė vėliavėlę ir mūsų gynybos linija sustojo, o aikštės teisėjas rodė, jog reikia tęsti žaidimą. Taip varžovai pabėgo į greitą ataką ir įmušė.

Po kelių minučių sekė dar vienas epizodas. Baudos smūgis netoli mūsų vartų, kamuolys pataikė į sienelę ir teisėjas parodė į 11m. žymą. Mūsų žaidėjui kamuolys pataikė į ranką, kuri buvo prie veido.

Manau, kad šie epizodai buvo kritiniai šiose rungtynėse. Neapeliuoju į teisėjo kompetenciją - sprendimai buvo priimti teisingai (pagal taisyklių raidę), tiesiog jie neįprasti SFL varžybose. Šioje situacijoje tikiuosi, kad teisėjas išlaikys tokį charakterį ir visose varžybose, kuriose teisėjaus - švilps taip pat“, – teigė A. Baubkus, kuris šiuo metu gydosi traumą ir rungtynes stebėjo nuo šoninės linijos.

Kaip kitą svarbų pralaimėjimo akcentą, jis taip pat išskyrė vangią rungtynių pradžią.

„Apsitarėme, jog pradėsime rungtynes „antru numeriu“, be presingo (kadangi ant suolelio turėjome tik keturis keitimus). Komanda žaidimą antru numeriu suprato kaip visai nežaidimą ir manau, kad sužaidėme labai prastas pirmas 15-20min. Toje atkarpoje daugiausia laiko stovėjome ir žiūrėjome, kaip varžovas žaidžia“, – akcentavo TEC vadovas.

Tuo tarpu VGTU komandos atstovas Haroldas Kerušauskas, komentuodamas rungtynes, išskyrė įdomius startinės tos dienos sudėties vingius.

„Įdomi sudėtis gavosi, rungtynes pradėjom su septyniais nominaliais gynėjais, tačiau puikiai sekėsi kontroliuoti žaidimą ir kurti pavojingas atakas. Greitai išsiveržėm į priekį, bet tuo ir viskas baigėsi - pusę kėlinio iš esmės tik atsimušinėjom. Nežinau, kas įvyko, bet TEC gerai mus pavaikė. Tačiau pagavom juos kontratakoj ir 2:0 jau buvo solidu.

Galėjom eiti ramiai į pertrauką, bet kai varžovai muša tokius kosmosus, vėl reikia iš naujo grižti į žaidimą. Antrame kėlinyje iš tikrųjų nežinojom, ko tikėtis. TEC nėra mums paranki komanda, žvelgiant į priešistorę.

Tačiau nustebino, matyt, pasėdo ir neišlaikė savo užduoto tempo. Puikiai tai išnaudojom ir priekyje buvom trijų įvarčių skirtumu. Tradiciškai, per anksti pradėjom švęsti pergalę ir gavom atgal. Bet kitokiai baigčiai nebuvome nusiteikę, tad viskas dėsninga“, – reziumavo H. Kerušauskas.

Tuo tarpu A. Baubkus įvardino pralaimėjimo priežastis ir akcentavo susikaupusį didelį rungtynių kiekį.

„Šiose rungtynėse mus labiausiai žudė per lėta varžybų pradžia ir grubios klaidos įžaidžiant kamuolį nuo gynybos.

Dar pridėsiu, jog galimai prie tokio žaidimo tempo prisideda ir didelis kiekis varžybų (nemažai mūsų žaidžia ir kituose turnyruose). Per paskutinę savaitę keturi žaidėjai patyrė traumas, tad laukiame pertraukos, per kurią tikimės išsigydyti traumas ir grįžti su nauja jėga“, – pasakojo A. Baubkus.

Ir pabaigai – VGTU trenerio Nerijaus Kuzmicko komentaras apie tai, ką komandai ateityje dar reikia gerinti labiausiai.

„Žinojome, kad laukia rimtos rungtynės. Mes turim problemų su kortelėmis ir traumomis, tad eilė žaidėjų negalėjo žaisti.

Bet mes tuo ir stiprūs, kad nuo pirmo iki paskutinio žaidėjo visi yra lygiaverčiai, ką ir parodė šios rungtynės. TEC tikrai davė kovą, bet, kaip sakoma, laimi stipriausias.

Realizacijos, aišku, dar norėtųsi geresnės, bet mušam. Tik kad vesdami ir kontroliuodami žaidimą sugebam atsipalaiduoti, o varžovai šį sezoną mus už tai baudžia. Reikia dar išmokti žaisti nuo švilpuko iki švilpuko, nežiūrint ir negalvojant apie rezultatą. Tiesiog žaisti savo žaidimą“, – užbaigė N. Kuzmickas.

Viltis B 0:1 Navigatoriai Old Boys (spėjimas – 1:4)

Nors Vilties antroji komanda kol kas ir lieka be taškų, tačiau galima spėti, kad tie taškai pamažu artėja.

Šį kartą Viltis B tarsi lygūs su lygiais kovėsi prieš vis greitesnį pagreitį įgaunančius Navigatorių Old Boysus ir, nors pralaimėjo, tačiau galėjo rasti ir kažkiek pozityvo.

Tuo tarpu čia laimėtojams vieninteliu tiksliu smūgiu pirmo kėlinio pabaigoje pasižymėjo Kęstutis Maželis.

Navigų žaidėjas Aurimas Daukšas, komentuodamas rungtynes, tikino, kad dėl rezultato itin džiugu dar ir dėl to, kad, prie didesnio fortūnos šypsnio, Viltis B galėjo ir imti taškus.

Vieno įvarčio pakako tam, kad didžiausią dėmesį po pertraukos būtų galima skirti gynybai, o tai padaryti pavyko sėkmingai.

„Tikrai džiaugiamės iškovotais trimis taškais ir jei ne varžovų neišnaudotos kelios geros progos, tai dar neaišku, kokia būtų pabaiga. Na tačiau kažkiek pasisekė, kažkiek daugiau padirbome ir rezultatas yra.

Viltis B žaidė savo žaidimą trumpais perdavimais ir mobilumu visose aikštės vietose. Mums tai sunku, nes yra nemažai vyresnių žaidėjų, kuriems sunkiau judėti pilnu tempu su jaunesniais.

Antrame kėlinyje laukėme varžovų šturmo, tačiau nieko įspūdingesnio nei pirmame kėlinyje nesulaukėme. Sakyčiau, net patys daugiau progų turėjome“, – teigė A. Daukšas.

Savo ruožtu Vilties B kapitonui Teodorui Žukui beliko konstatuoti faktą, kad tai buvo nesėkmingiausios sezono rungtynės, kuriose niekaip nepavyko rasti skylių tvirtoje Navigų gynyboje.

„Tai buvo bene skaudžiausios rungtynės šiame sezone. Pirmojo kėlinio pradžioje absoliučiai kontroliavome rungtynes, turėjome ne vieną gerą progą ir vieną iš jų –puikią: tąkart pats išėjau vienas prieš vartininką, bet realizuoti šios progos nepavyko.

Atrodė, tik laiko klausimas, kada įmušime įvartį, tačiau po vieno kampinio, jau kėlinio pabaigoje, jį įmušė Navigai. Antrajame kėlinyje Navigai pastatė autobusą ir bandė kontratakuoti. Navigų siena pasirodė kieta, stipri ir be įtrūkių – jie sėkmingai apsigynė, o mums trūko aštrumo ir realizacijos. Labai gaila“, – dėl apmaudžios dvikovos baigties apgailestavo T. Žukas.

ANONSAS

Ave.Ko – TEC

07.19 (sekmadienis), 17.00, Kalveliai

Kaip jau minėjau aukščiau, norint dar kabintis į pirmąjį šešetą, čempionai turi jungti aukštesnę pavarą. Šį kartą savo stadione jie priims TEC komandą. Pastarieji du TEC vizitai į Kalvelius baigėsi skaudžiomis nesėkmėmis, o, kaip minėjo TEC atstovai, jiems nepadeda ir gausus tvarkaraštis. Tad prognozė – rezultatyvios rungtynės ir Ave.Ko pergalė 5:3.

Top Kickers – Širvintos-VGTU Vilkai

07.19 (sekmadienis), 18.00, Fabijoniškės

Nors iš kolegų ir susilaukia gerų žodžių, Top Kickers šiuo metu neatrodo kaip ta komanda, kuri galėtų mesti iššūkį VGTU kolektyvui, nors pastarasis ir deklaruoja bėdas dėl traumų ar kortelių. Šiai dienai VGTU yra tiesiog per stiprūs, o TK, tikėtina, neišgelbės net ir sugrįžęs puolimo lyderis Simonas Stankevičius – 1:4.

Geležinis Vilkas – Mostiškės

07.19 (sekmadienis), 18.30, Kariškių stadionas

Abi komandos praėjusiame ture gavo skaudžius smūgius, abi šį mačą vertins kaip galimybę kaip atsitiesti ir stiebtis turnyrinėje lentelėje. Patys GV deklaruoja, kad komanda yra kritusi į tam tikrą duobelę, tad spėju, kad Mostiškės tą duobelę dar šiek pagilins ir svečiuose laimės 1:3.

Viltis B – Salininkai

07.19 (sekmadienis), 19.00, LFF stadionas

Salininkai kol kas žygiuoja užtikrintu tempu ir taškus renka gana stabiliai, tuo tarpu Vilties dubleriai, nors ir kuriasi progas, tačiau jų nerealizuoja ir už tai moka skaudžią kainą. Nors lentelės pozicijos ir rodytų užtikrintą svečių pergalę, šį kartą parizikuosiu ir paprognozuosiu pirmą tašką Vilčiai B – 2:2.

Granitas B – Kaišiadorys-Baltai

07.20 (pirmadienis), 19.30, Naujoji Vilnia

Centrinė turo dvikova, kurioje susikaus dvi šiame sezone dar nepralaimėjusios komandos, užimančios pirmas dvi vietas ir turnyrinėje lentelėje. Įdomu tai, kad visas tris žaistas namų rungtynes šiame sezone Granito dubleriai laimėjo dviejų įvarčių skirtumais. Abi komandos kol kas pasižymi puikia gynyba, tad įvarčių fejerverko čia tikėtis nebūtų tikslu. Visgi manau, kad po šio turo šios dvi komandos ir toliau liks nepralaimėjusios, tačiau Granito B pergalių serija nutrūks – 1:1.

Navigatoriai Old Boys – Futbolo Broliai

07.20 (pirmadienis), 20.15, Senvagės

Navigai po sunkaus starto vis sparčiau artėja prie pirmojo trejeto, o Futbolo Broliai savaitgalį nutraukė kiek užsitęsusią pralaimėjimų seriją. Visgi manau, kad Futbolo Brolių komanda, net ir po gražios pergalės, dabartinėje sezono stadijoje nėra ta komanda, kuri galėtų sustabdyti įsibėgėjantį Navigų traukinį – 4:2.