A divizionas: nepramušami Kaišiadorys ir Tautiškos giesmės stadione Visos

Praėjęs SFL A diviziono turų prabėgo be didelių staigmenų – dar vieną pergalę iškovojo lyderiai Granitas B, dar kartą sausus vartus išlaikė Kaišiadorys-Baltai, ir toliau be taškų lieka Vilties B ir Top Kickers kolektyvai.

Visgi, šiokių tokių neįprastumų buvo – pirmą kartą sezone pralaimėjo Salininkų futbolininkai, o vienų rungtynių pertraukos metu stadione skambėjo Tautiška giesmė.

Spėta rezultatų: 24

Tiksliai spėta rezultatų: 3

Tiksliai spėta baigčių: 11

Ave.Ko 2:3 Širvintos-VGTU Vilkai (spėjimas – 3:3)

Turas startavo ketvirtadienį puikiu trileriu Kalveliuose.

Čia svečiai startavo puikiu tempu ir jau po 20 minučių turėjo didelę 3:0.

„Dideliu spaudimu to nepavadinč,iau, tiesiog daugiau laiko su kamuoliu praleidom ir visai neblogai sekėsi kurti atakas. Tiesą sakant, 18-ą minutę rezultatas galejo buti ne tik 0:3. Šiek tiek keista, tokio pirmo lengvo kėlinio nesitikėjom, kuris neabejotinai priklausė mums. Bet vėliau toks nusiteikimas nebuvo į naudą. Dauguma galvojo, jog rungtynės baigtos”, – sėkmingą startą atsiminė VGTU atstovas Haroldas Kerušauskas.

Ir iš tiesų po pertraukos šeimininkai pradėjo grįžinėti į rungtynes, kurti savas progas ir dvi iš jų per tris minutes tapo įvarčiais, taip sumažinant atsilikimą iki minimumo (2:3). Visgi lemiamam dūriui laiko pritrūko ir titulą ginantys Ave.Ko patyrė dar vieną nesėkmę.

Rungtynių pabaigoje netrūko ir neramumų, buvo ir žodinių pastabų ir apsistumdymų, o tai nulėmė, jog net po du abiejų komandų žaidėjus prieš save išvydo raudonas korteles – rungtynių arbitras Romualdas Cviklinskis raudonais stačiakampiais iš viso „apdovanojo“ net keturis abiejų komandų futbolininkus.

„Ave.Ko pradėjo žaisti sau įprastą žaidimą, tai yra nežaisti futbolo, o regbį. Labai gaila ir nesmagu, jog ne visi aikštėje tą pastebi. Viso to pasėkmė gavosi po rungtynių. Varžovai negalėjo pripažinti pralaimėjimo, savo pranašumą pradėjo įrodinėti kitais metodais. Labai nenoriu išsiplėsti ir dramatizuoti. DK, manau, viską puikiai įvertins“, – teigė H. Kerušauskas.

Tuo tarpu Ave.Ko kapitonas Viliamas Novicki tikino, kad sunkų startą lėmė netinkamas nusiteikimas, tačiau dėkojo savo komandai už vėliau rodytas pastangas.

„Manau, kad startas buvo blogas, nes išbėgom be koncentracijos ir per daug atsipalaidavę, o praleidę pirmą ir antrą įvarčius, pasimetėm ir praleidom dar vieną. Aišku, labai visi pergyveno dėl blogo rezultato. Tačiau nepasidavėm ir kovojom iki galo, todėl sirgaliai ir treneriai po rungtynių buvo patenkinti komandos pademonstruotu charakteriu. Manau, jog pritrūko 5 minučių ir būtume išlyginę rezultatą, nes rungtynių pabaigoje VGTU tiesiog atsimušinėjo. Atsitiesti ir grąžinti intrigą padėjo tiek trenerių patarimai, tiek žaidėjų tikėjimas bei atsidavimas, tiek ir sirgalių palaikymas. Matau, kad komanda turi charakterį, o tai vienas iš svarbiausių dalykų futbole. Apmaudu, kad pralaimėjom, bet džiugu, kad nepasidavėm. Vyrams esu labai dėkingas už rungtynes“, – minėjo V. Novicki.

Apie tai, kas rungtynių pabaigoje vyko stadione, savo nuomonę pareiškė ir jis.

„Nepaisant to, jog pakeitėm rungtynių datą atsižvelgdami į VGTU prašymą, norus ir pageidavimus, „į savo vartus“ gavom daug nemalonių, užgaulių ir necenzūrinių žodžių ir išsireiškimų. Rungtynių metų kai kurie, ypač jauni žaidėjai, provokavo, demonstravo nesportišką elgesį ir nekultūringą žaidimą.
Rungtynių pabaigoje, po teisėjo švilpuko, vienas iš žaidėjų pasakė „čiulpkit b***“", taip jums ir reikia“, dėl ko ir įvyko žaidėjų susistumdymas. Dar neteko susidurti su tokia nemandagia komanda“, – reziumavo Kalvelių komandos atstovas.

Na, komandos savo pozicijas dėl aistrų dvikovos pabaigoje paaiškino, o dabar sprendimus turės priimti Drausmės komitetas. Kaip bebūtų, trys taškai įkrito į VGTU sąskaitą, o tuo patenkintas liko ir komandos treneris Nerijus Kuzmickas.

„Rungtynes pradėjome kaip ir buvom planavę, žaidėm savo žaidimą, kamuolį laikydami ant žemės, o ne mušdami į priekį ir bėgdami. Tas ir davė rezultatą, išnaudojom savo progas, kurias ir turėjom išnaudoti. Antras kėlinys nieko blogo nežadėjo, bet prasidėjo regbis ir tas mus išmušė iš vėžių, teisėjai taip pat eilinį kartą paleido rungtynes, tai nulėmė ir tiek kortelių, butų valdęs - būtų viskas pasibaigę ramiau.

Pasiėmėm tris taškus ir tuo esame patenkinti. Išskyrus 15 minučių atkarpą, visa kita kontroliavom savo rankose. Sveikinu vyrus su pergale, ir dėkoju už charakterį“, – dvikovą apžvelgė N. Kuzmickas.

Beje, Kalvelių komanda išsirinko ir geriausią savo birželio mėnesio žaidėją, o tuo tapo ekipos naujokas Viačeslav Rodevič.

TEC 3:2 Salininkai (spėjimas – 1:2)

Čia – permainingos ir lygios rungtynės, kuriose TEC du kartus pirmavo, tačiau Salininkai abu kartus gana greitai sugebėjo lyginti rezultatą.

Visgi paskutinį smūgį sudavė šeimininkai – Justas Orantas, likus žaisti apie 15 minučių, pelnė trečią įvartį savo komandai ir taip įteikė savo ekipai pirmąją pergalę namuose ir atšaldė be pralaimėjimų iki tol žengusius Salininkų futbolininkus.

„Kas šiose rungtynėse labiausiai džiugina, jog sužaidėme prieš varžovą, kuris žaidžia mums neparankų futbolą - giliai gynyboje su greitomis kontratakomis. Pats žaidimas tikrai buvo geresnis negu mače su Navigatoriais Old Boys, kur stokojame visko - kokybės, agresijos ir noro. Šį kartą visa tai buvo. Ypatingai patiko atkarpos, kai varžovai mus presinguodavo ir mums trumpais pardavimais pavykdavo išeiti į ataką.

Labai norėčiau, kad komanda dar labiau laikytųsi žaidimo plano. Tokiu būdu galėtume labiau kontroliuoti varžybas bei jų tempą. Bet čia mėgėjų futbolas ir kartais pats galvoju, kad vargu ar tai įmanoma.

FK Salininkai šiose varžybose patiko. Atėjo neblogo jaunimo, kuris jiems suteikia energijos priekyje“, – apie mačą įspūdžiais dalinosi TEC vadovas Aurimas Baubkus.

Jam, beje, dvikova baigėsi anksčiau laiko – po nesėkmingo epizodo jis jau pirmajame kėlinyje turėjo palikti aikštę ir, kaip minėjo pats, pirmą kartą pavažinėti greitosios pagalbos automobiliu.

Tiesa, kaip teigė A. Baubkus, lūžių buvo išvengta ir žaidėjas atsipirko šonkaulių sumušimu, kas reiškia maždaug tris savaites be futbolo. Tad linkime Aurimui greito atsistatymo ir grįžimo į aikštę.

FK Salininkai nuotr.

Tuo tarpu Salininkų vadovui Pranui Janušauskui beliko apgailestauti dėl neišnaudotų progų.

„Sezonas dar tik prasidėjo. TEC gera komanda, kaip ir kitos mūsų diviziono komandos, todėl visi priešininkai verti vienas kito. Progų turėjom tiek mes, tiek jie, o suveikė sena patarlė - „neįmuši tu, įmuša tau“. Net nesvarbu, kad kažko trūko iš žaidėjų rungtynėse, privalome, kovoti pergalei. Trūks visą laiką kažko, toks mėgėjų futbolas“, – svarstė P. Janušauskas.

Nesunku nuspėti, ką omenyje turėjo P. Janušauskas – jo komanda šiame susitikime turėjo verstis be savo atakų lyderio Pavelo Šarynskio.

O TEC, rinkdami savo naudingiausius dvikovos žaidėjus, nominavo Valdemarą Šaveiko ir Justą Orantą.

Viltis B 1:3 Mostiškės (spėjimas – 1:3)

Valio, pirmasis (bet ne vienintelis) visiškai tikslus šūvis šiame ture.

Mostiškės, pamažu, įsibėgėja ir prieš sezoną apžvalgininko nurašytos buvo kiek nepelnytai.

Nors sezono startas komandai ir nebuvo lengvas, tačiau komanda vis įgauna pagreitį ir iškovojo jau antrą pergalę iš eilės.

Žinoma, galima teigti, kad kol kas buvo įveiktos komandos, vis dar liekančios be taškų, tačiau toks ritmas gali persikelti ir į tolimesnius turus.

LFF stadione po pirmojo kėlinio rezultatas dar buvo lygus 1:1, tačiau antroje antrojo kėlinio dalyje svečiai išnaudojo dar dvi iš savo susikurtų progų, atitrūko ir pergalės iš savo rankų nebepaleido.

Šis laimėjimas Mostiškes pakėlė iki aštuntosios lentelės vietos, tuo tarpu be taškų liekantys Vilties dubleriai yra vienuolikti.

„Rungtynės buvo labai apylygės. Kamuolį kone viso susitikimo metu ilgiau kontroliavome mes, tačiau progų daugiau turėjo Mostiškės. Labiausiai apmaudu, kad kone visus įvarčius Mostiškės įmušė po mūsų asmeninių arba taktinių klaidų. Iki 70 minutės rungtynes galėjo laimėti abi komandos, tačiau mes patys sau prisidarėme bėdų. Po antrojo praleisto įvarčio jau trūko jėgų ir valios“, – reziumavo Vilties B žaidėjas Teodoras Žukas.

Šiame mače žibėjo Mostiškių puolėjas Valdemar Voinič, pats pelnęs du įvarčius ir asistavęs trečiam.

Geležinis Vilkas 1:3 Granitas B (spėjimas – 1:3)

Dar vienas spėjimas tiesiai į dešimtuką. Tiesa, jei apžvalgininkas būtų žinojęs apie Naujosios Vilnios ekipos netektis prieš turą, klausimas, ar būtų spėjęs tokį patį rezultatą. Bet apie tai vėliau papasakos patys Granito B atstovai.

Čia svečiai jau gana anksti išsiveržė į priekį ir persvarą sėkmingai laikė iki pat kėlinio pabaigos, tačiau jau antrojo kėlinio starte rezultatas tapo lygus.

Kieta ir atkakli kova tęsėsi ir toliau, tačiau galų gale Granitas B nulenkė svarstykles į savo pusę – per penkias minutes krito du įvarčiai, Geležinis Vilkas nebeatsitiesė ir po dviejų pergalių sezono starte patyrė jau antrąją nesėkmę iš eilės.

Kaip teigė Granito B atstovas Robertas Urbanavičius, GV – jau pažįstamas varžovas, tad kietos kovos buvo galima laukti.

O tą kovą dar labiau apsunkino rimtos komandos netektys, kurios šį laimėjimą padaro dar malonesnį.

„Su Geležiniu Vilku mums tai buvo jau ketvirtos rungtynes. Nieko kito, kaip kovos ir sunkių rungtynių nesitikėjome ir kitaip būti negalėjo. Keturioms rungtynėms dėl neaiškių teisėjo sprendimų praradome Žygimantą Kirsį, dėl traumos nedalyvavo Darius Kazubovičius, nebuvo centro gynėjo Viačeslavo Bedugnio, centro saugo Tomo Vozbuto, krašto gynėjo Ernesto.

Vienu žodžiu, važiavome ne pilna sudėtimi. Rungtynės išties buvo labai įtemptos, tiek mes, tiek vilkai gavome nemažai kortelių, bet buvo tikrai geras futbolo vakaras“, – minėjo R. Urbanavičius.

Jo komanda po keturių turų išlieka vienintele, dar nepraradusia taškų ir ramiai laiko pirmąją poziciją, tačiau padebesiais Naujosios Vilnios atstovai dar neskraido.

„Viskas dar prieš akis, tai tik ketvirtas turas. Visos komandos yra lygiavertės ir į kiekvieną varžovą žiūrime rimtai ir rimtai jiems ruošiamės“, – diplomatiškai oponentus pagyrė R. Urbanavičius.

Tuo tarpu Geležinio Vilko treneris Šarūnas Beivydas tikino, jog komandai svarbiais momentais pritrūko šaltesnio mąstymo.

„Pritrūko aštrumo atakoje ir patirties. Nežaidėme blogiau, tačiau varžovai gerai išnaudojo mūsų padarytas klaidas ir įmušė įvarčius. Vien kontroliuoti kamuolį neužtenka, laimi tie, kas muša įvarčius. Esame jauna komanda, dažnai pritrūksta šalto proto, pametam poziciją, išsijungiame iš žaidimo ir už tai varžovai mus baudžia“, – atviravo Š. Beivydas.

Navigatoriai Old Boys 7:1 Top Kickers (spėjimas – 3:0)

Šį kartą rezultatą apžvalgininkas tiksliai būtų atspėjęs tuo atveju, jei rungtynės būtų pasibaigusios po pirmojo kėlinio.

Čia Navigai startavo užtikrinčiau, su teritorine persvara ir dar rungtynių pradžioje išsiveržė į priekį. Netrukus prasidėjo liūtis, o jos metu Top Kickers, pabandė kiek padidinti apsukas ir, pasinaudojant stichija, išlyginti rezultatą, tačiau gavosi priešingai – Old Boysai dar iki pertraukos nurūko į dvi greitas atakas, įmušė dar du įvarčius ir ilsėtis išėjo pirmaudami jau 3:0.

Antrasis kėlinys jau buvo atviro futbolo fiesta, abi komandos ne per daugiausiai rūpinosi gynybiniais veiksmais, o tiesiog norėjo kažką smagaus nuveikti priekyje.

TK turėjo savo galimybių, bet nuveikė ne kažin ką, o Navigai vieną po kito veikė įvarčius į svečių vartus ir iškovojo kol kas didžiausią savo pergalę šiame sezone.

Keturiais smūgiais pasižymėjo komandos snaiperis Vidmantas Černiauskas, kuris su 6 įvarčiais šoktelėjo į rezultatyviausių lygos žaidėjų įskaitos viršų.

Beje, šių rungtynių, kurios vyko liepos 6-ąją, pertraukos metu abi komandos po pirmojo kėlinio, maždaug apie 21 valandą susibūrė aikštės viduryje ir kartu, su šimtais tūkstančių kitų tautiečių, sugiedojo Tautišką giesmę.

„Rungtynes perlaužė pakankamai ankstyvas mūsų įvartis, kuris nuėmė įtampą ir leido labiau improvizuoti. Kiti įvarčiai tik padėjo pasijausti tvirčiau. Išskirčiau antro kėlinio pradžią. Tada varžovai buvo perėmę iniciatyvą ir jiems įmušus įvartį atrodė, kad jie grįžo į žaidimą, tačiau greitas mūsų atsakymas grąžino ramybę. Toliau prasidėjo atviras žaidimas, kuris tą dieną mums labai tiko.

Kol kas startu A divizione esame patenkinti, bet taškus skaičiuosime rudenį“, – pasakojo Navigų atstovas Aurimas Daukšas.

Tuo tarpu TK vadovas Mantas Urbonas teigė, jog nesuveikė prieš rungtynes nustatytas žaidybinis planas.

„Nors ir kalbėjom prieš rungtynes, kad bandom žaist antru numeriu, bet vėl praktiškai visi įvarčiai po kontratakų. Esam per lėti net ir Old Boysams  Atrodo, progų patys susikūrėm nemažai, bet jos nebuvo tokios kokybiškos kaip varžovų. Navigatoriai dažnai išeidavo 1x1 ar net smūgiuodavo į tuščius vartus, pas mus dauguma smūgių iš baudos aikštelės prieigų.

Neturėjom nė vieno iš pagrindinių keturių gynėjų, bandymai lopyti skyles saugais nelabai pasiteisina. Komandai žūtbūt reikia psichologinio impulso, ir tikiuosi kad tai atliks greitai į Lietuvą sugrįšianti viena iš mūsų žvaigždučių“, – paslaptingai savo komentarą baigė M. Urbonas.

Žvaigždutės TK dabar labai reikalingos, nes tuštuma taškų grafoje šioje sezono stadijoje nieko gero nežada.

Futbolo Broliai 0:1 Kaišiadorys-Baltai (spėjimas – 2:2)

Po šio turo vėl galima kalbėti apie plieninę Kaišiadorių gynybą.

Nuo tada, kai pirmajame ture nuo TEC jie išsiėmė tris, per vėliau sekusius keturis susitikimus (įskaitant ir taurės mačą su Gariūnais), Baltai nepraleido NĖ VIENO įvarčio.

Pridėjus tai, jog šios sėkmingos serijos metu Kaišiadorių futbolininkai dar ir patys įmušė dvylika, darosi akivaizdu, jog komanda nusiteikusi A divizione neužsibūti ir norės grįžti į III lygą.

Šį kartą tie sausi vartai padėjo ypatingai, mat rungtynėse buvo pelnytas vos vienas įvartis, o juo pasižymėjo Egidijus Žagaras.

Viskas būtų kaip ir nieko, tačiau situacija tokia, jog E. Žagaras yra Kaišiadorių komandos vartininkas.

Kaišiadorių komandos atstovas Andrius Jankauskas džiaugėsi solidžia gynyba, kuri kartais gelbėja kai priekyje šlubuoja realizacija.

„Sezono pradžia nuteikia optimistiškai. Gynybos grandis šiuo metu žaidžia labai solidžiai. Visada smagu rungtynes užbaigti nepraleidus įvarčio. Džiugu, kad tai pavyko ir susitikime su Futbolo broliais.

Komandos sudėtis kiekvienose rungtynėse šiek tiek kinta, bet žaidėjai renkasi gerai. Atakuodami susikuriame nemažai progų. Realizacija kol kas nėra labai gera. Turime kur pasitempti. Geras pokytis - komandos darbštumas aikštėje. Šiemet šiek tiek geriau pasiruošėme fiziškai.

Šiuo metu apie vietas labai negalvojame. Geriausia eiti į aikštę susikoncentravus tam vienam susitikimui. Visam Kaišiadorys-Baltai kolektyvui gero nusiteikimo prideda Kaišiadorių stadione aktyviai vykstantys darbai. Visi mes su nekantrumu laukiame, kada galėsime jame žaisti“, – pasakojo A. Jankauskas.

Nekantrauja ir visa SFL bendruomenė, o kol kas – kviečiame pažvelgti į trumpą ištrauką iš stadione vykstančių darbų.

ANONSAS

Kaišiadorys-Baltai – Geležinis Vilkas

07.10 (penktadienis), 19.15, Žiežmariai

Po geros sezono pradžios Vilkai krito į duobelę, tuo tarpu Baltai vis gerina savo formą. Šiuo metu Kaišiadorių komanda atrodo sunkiai pramušama, spėju, kad nepramuš jos ir Geležinis Vilkas – 2:0.

Granitas B – Ave.Ko

07.10 (penktadienis), 19.30, Naujoji Vilnia

Dabartiniai lyderiai prieš čempionus. Kalvelių komanda, norėdama prasimušti į pirmąjį šešetą, turi pradėti stabiliau rinkti taškus, kitaip titulo gynyba gali baigtis anksčiau nei to galima būtų norėti. Visgi Granitas B šiuo metu atrodo tikrai pakiliai, pergales skina net ir be lyderių, tad raudonų kortelių aname ture prisirinkę Ave.Ko, spėju, išvykoje turės rimtų sunkumų – 4:1.

Salininkai – Top Kickers

07.12 (sekmadienis), 15.00, Dilgynė

Dar vienas sunkus iššūkis kol kas sezono starte vargstantiems Top Kickers. Šį kartą Dilgynėje jų lauks pirmąją nesėkmę patyrę Salininkai. Šie nebus linkę, kad vienas pralaimėjimas taptų dviejų serija. Abi komandos įprastai bando laimę žaidžiant nuo gynybos ir laukiant kontratakų, tad įdomu ir tai, kurie sėkmingiau susitvarkys su žaidimu „pirmuoju numeriu“. Visgi, spėju, pirmų taškų TK dar teks palaukti – 2:1.

Mostiškės – Futbolo Broliai

07.12 (sekmadienis), 17.00, Nemenčinė

Mostiškės pamažu kyla, o Futbolo Broliai, pirmame ture laimėję, vėliau pergalių recepto taip ir neberado. Nuojauta kužda, kad daug įvarčių čia nebus, o rungtynės turėtų pasibaigti taikiai 1:1.

Širvintos-VGTU Vilkai – TEC

07.12 (sekmadienis), 18.00, Širvintos

Abi komandos praėjusiame ture iškovojo sunkias pergales, tačiau abi turės ir nuostolių – vienus ima traumos, kitus eliminuoja raudonos kortelės. Visgi normaliomis sąlygomis nežymiais favoritais laikyčiau VGTU ir manau, kad pranašumą jie įrodyti sugebės – 3:1.

Viltis B – Navigatoriai Old Boys

07.12 (sekmadienis), 20.00, LFF stadionas

Viltis B neišsižada sau įprasto, kamuolio kontrole pagrįsto žaidimo, tačiau iš jo neretai kyla daugybė klaidų, kurios ir kainuoja komandai tokius brangius taškus. Tuo tarpu Navigai stabiliai gerina formą ir spėju, kad Vilties antroji komanda taškų turės palaukti ir dar ilgiau – 1:4.