A divizionas: maksimali intriga, teisėjai ir įsimintinas vakaras Salininkuose (21 turo apžvalga) Visos

Priešpaskutinis turas SFL A divizione intrigos nesumažino. Aukso medalių klausime ir toliau lieka neišspręstas Ave.Ko. bei FC Vovos ginčas – abi komandos turi po 47 taškus. Dėl bronzos taip pat iki paskutinių sezono akimirkų kausis Top Kickers ir Lentvaris.

Lyderiai ir favoritai 21 ture nugalėjo savo varžovus, o Salininkų komanda po ilgos pertraukos sugrįžo namo.

Širvintos/VGTU–Vilkai – Mostiškės–Tonitra 3:2 (2:1)
Širvintų stadionas. Teisėjas – D. Petraška.
11' Erikas Milašauskas 1:0
18' Ignas Modėjis 2:0
23' Vaidas Lileika 2:1
54' Benas Lučiūnas 3:1
55' Bekzod Kayumov 3:2

Gražu žiūrėti, kaip žaidžia Širvintos sezono pabaigoje. Spalį iškovotos trys pergalės iš eilės, komanda rungtyniauja „su nuotaika“. Kyla klausimas – kur Vilkai buvo anksčiau? Juk pagavus tokią bangą, buvo galima ir medalius užkabinti.

„Šioje lygoje mums lengvų rungtynių iš esmės nėra, – paaiškino VGTU–Vilkų treneris Nerijus Kuzmickas. – Prieš mus visi varžovai išeina žaisti su dviguba energija ir užsivedimu. Bet ir mums nuo to įdomiau. Išskyrus vienas sezono rungtynes, visos kitos buvo įdomios žiūrovui.“

Įdomios buvo ir sekmadienį. Širvintiškiai net dorai neįpusėjus pirmam kėliniui pirmavo 2:0 ir kontroliavo padėtį.

„O tada prasidėjo – kulniukai, „klynai“, kalbos... – pyktelėjo N. Kuzmickas. – Tas ir atsispindėjo rezultate. Vis tik galiausiai rezultatas švieslentėje degė mūsų naudai. Su tuo ir reikėtų pasveikinti komandą.“

Širvintos vos neprisižaidė, bet pergalingą rezultatą išsaugojo. Nuotaiką galėjo šiek tiek pagadinti tik vėlyva Simo Mizeros raudona kortelė.

Mostiškes ištiko panašus likimas, kaip ir 20 ture žaidžiant su Salininkais. Jie vijosi varžovus, bet galiausiai pralaimėjo tuo pačiu rezultatu 2:3.

„Varžovai pradėjo aktyviau, o kai susiėmėme, pritrūkome jėgų. Manau, kad rezultatas dėsningas. Buvome nubausti už pernelyg didelį atsipalaidavimą. Viskas čia logiška ir sąžininga“, – teigė Mostiškių atstovas Valerijus.

Top Kickers – Futbolo Broliai–Railana 6:0 (1:0)
Fabijoniškių stadionas. Teisėjas – I. Kaprašovas.
41' Šarūnas Krasauskas 1:0
55' Vytautas Stankūnas 2:0
59' Justinas Didika 3:0
78' Deividas Maciulis 4:0
80' Vytautas Stankūnas 5:0
83' Deividas Maciulis 6:0

Top Kickersai laukia paskutinio turo bronzinio mūšio Lentvario namų stadione. O iki jo buvo būtina laimėti savo rungtynes. Tą ir padarė, reikalus spręsdami labai greitai.

Futbolo Broliai, žaisdami su vienu keitimu, priešinosi vieną kėlinį. Po jo rezultatas dar buvo 1:0. Bet kai 55 min. Vytautas Stankūnas padidino savo komandos persvarą, prasidėjo Futbolo Brolių griūtis ir iki pabaigos jie praleido dar keturis įvarčius.

Per pastarąsias savaitės Top Kickers ženkliai pasigerino įvarčių santykį (dar buvo 7:0 prieš Vilties dublerius), tačiau tai – tik estetinis vaizdas turnyro lentelėje. Bronzos medalių likimą bet kokiu atveju lems rezultatas, pasiektas kovoje su Lentvariu.

„Mums svarbiausia gerai sužaisti lemiamą mačą su Lentvariu, kur ir paaiškės bronzos savininkai. Vis tik džiugu, kad mušame daug, plius šį kartą dar ir retai mus aplankantis „cleansheetas“ buvo“, – pasidžiaugė Top Kickers vadovas Mantas Urbonas.

Salininkai – Pagiriai 2:0 (0:0)
Salininkų stadionas. Teisėjas – K. Duchnovič.
76' Tomaš Korkut 1:0
84' Ervinas Zelenkevič 2:0

Šio mačo Salininkų komandos vadovas Pranas Janušauskas ir vietinė ištikimiausių sirgalių bendruomenė laukė ilgai.

„Paskutinės SFL pirmenybių rungtynės Salininkuose buvo žaistos su Kruša 2017 metų spalio 22 dieną ir pasibaigė lygiosiomis 3:3. O 2018 metų balandžio 4 dieną. čia žaidėme Taurės rungtynes su Pietų–IV ir pralaimėjome 1:2, – archyvus pakapstė Pranas. – Kai tokia pertrauka, labai smagu, kad sekmadienį susirinko tiek žmonių. Buvo apie 70–80, palyginti nemažai.“

Ilgokai Salininkų futbolininkai bandė įrodyti savo pranašumą prieš Pagirius, bet „pramušė“ mačo pabaigoje. Abu gražius įvarčius žiūrovai palydėjo ovacijomis.

„Labai gražu, kai po įvarčių pasigirsta žiūrovų džiaugsmas ir šūksniai, ausims tai – maloniausias garsas“, – teigė Salininkų vadovas.

Tuo pačiu Pranas prisiminė LFF I lygos rungtynes, per kurias „Vilniaus Vytis“ 15:1 sunaikino „Pakruojį“.

„Tada sėdėjome tribūnose su Laurynu Aržuolaičiu, Aleksandru Radiušu, buvo dar keli žmonės. Įvykių ten būtų pakakę dviem sezonams, o per rungtynes buvo tylu kaip bažnyčioje. Po 10 įvarčio ir žaidėjai emocijų neberodė. Pas mus kitaip. Nenuvylėme sirgalių, tik gaila, kad kitas rungtynes čia žaisime tik kitais metais. Komanda turi gerbti savo šaknis, nes praras pagarbą. Mes juk 11 metų kartu“, – tvirtino jis.

Iš nuotraukų galima matyti, kad vejos kokybė Salininkuose toli gražu ne ideali. Tad ir futbolas buvo kitoks – daug kietų dvikovų, ilgų perdavimų ir be ypatingų techninių blykstelėjimų.

„Tokioje aikštėje kamuolio nepasivedžiosi. Galėjo būti daugiau smūgių į vartus, nors vartininkai darbo turėjo. Vis tik savas stadionas yra gerai. Visur gerai, bet namie geriausia“, – apibendrino P. Janušauskas.

Viesulas – Ave.Ko. 1:7 (1:3)
Senvagės stadionas. Teisėjas – A. Lotužys.
8' Žilvinas Dereškevičius 0:1
24' Žilvinas Dereškevičius 0:2
30' Evaldas Lukaševičius 1:2
37' Ernest Pristavko 1:3
58' Viliam Novicki 1:4
71' Žilvinas Dereškevičius 1:5
83' Žilvinas Dereškevičius 1:6
89' Mark Bogdevič 1:7

Nors Ave.Ko. savo facebooke skelbė, kad laukia sunkios rungtynės, nieko panašaus neįvyko. Senvagėje jie triuškino Viesulą, o Žilvinas Dereškevičius rungtynes baigė su pirmuoju savo „pokeriu“. Įspūdinga, nes šiemet Žilvinas iki tol iš viso buvo įmušęs 3 įvarčius.

Šias rungtynes privalėjo praleisti Ave.Ko. atakų lyderis Dmitrijus Ovsejukas ir komandos vadovas Sergejus Lajevskis dėl to labai nerimavo.

Paaiškėjo, kad jaudintasi buvo be reikalo.

„Rezultatas kalba pats už save. Prie rezultato 2:1 mūsų naudai dar kurį laiką buvo kova, o po to jau mes darėme, ką norėjome. Viskas pavyko, mušėme gražius įvarčius, o varžovų tarsi nebuvo“, – sakė S. Lajevskis.

Viesulas šį sezoną Ave.Ko abejas rungtynes pralaimėjo be variantų – birželį jie Kalveliuose krito 0:6.

„Matyt, taip jau skirta. Laimėjo stipresni ir nėra, ką pridurti. Antrame kėlinyje visiškai subyrėjome“, – teigė Viesulo žaidėjas Vytautas Liubinas.

Rudens rate keleriose Viesulo rungtynėse buvo juntamas pagyvėjimas, jie net lyderiams priešinosi.

„Buvo. Bet šį kartą žaidimu to nepavadinsi. Neturėjome nei pagrindinio vartininko, nei vidurio gynėjo ir puolėjo, trūko saugų. Aišku, tai neturėtų skambėti kaip pasiteisinimas“, – pasakojo Vytautas.

Šiomis rungtynėmis Ave.Ko. garantavo sau antrą vietą A divizione ir bilietą į VRFS III lygą. Bet komandos tikslai aukštesni.

„Sidabrą jau užsitikrinome ir tai laikau dideliu pasiekimu. Divizionas labai pajėgus, vadinome jį mirtininkų grupe. Tačiau apetitas kyla bevalgant ir mums, suprantama, norisi aukso. Komanda nusiteikusi rimtai ir mėgins padaryti viską, kad jį iškovotų“, – tvirtino S. Lajevskis.

TEC – Lentvaris 2:4 (1:0)
Senvagės stadionas. Teisėjas – R. Osipovas.
27' Vytautas Žičius 1:0
51' Ugnius Juozaitis 2:0
57' Maksim Afanasjev 2:1
73' Albert Bogdan 2:2
81' Darius Burbulis (iš 11 m) 2:3
84' Andrej Kostevič 2:4

TEC komanda šiemet mus išmokė įvairių paradoksų, paneigdami daug futbolo dėsnių. Šį kartą – pavyzdys apie tai, kaip galima pralaimėti rungtynes antrame kėlinyje pirmaujant 2:0.

Pačios rungtynės buvo kupinos veiksmo. Juk TEC į vartų plotą pataikė 8 kartus, Lentvaris – 9 (kampiniai: 4–8).

Šiame mače TEC komandai sėkmės linkėjo Top Kickersai, tačiau palankaus rezultato jie taip ir nesulaukė, nors trūko nedaug.

„Pusantro kėlinio puikiai laikėmės savo plano. Pirmame Lentvaris į mūsų vartų plotą smūgiavo tik vieną kartą. Pirmavome 2:0, turėjome išėjimą 1 prieš 1, kur privalėjome įmušti ir užbaigti rungtynes. Bet suteikėme Lentvariui progą sugrįžti į rungtynes ir jie tuo pasinaudojo. Trečias įvartis iš 11 m baudinio buvo kertinis, o ketvirtas – jau mūsų vartininko klaida“, – nesėkmingas rungtynes apibendrino TEC vadovas Aurimas Baubkus.

„Tokių įspūdingų comebackų net Čempionų lygoje sunku prisiminti“, – džiaugėsi Nerijus Varnas iš Lentvario komandos, kuriai pirmoje mačo dalyje nesisekė nei kurti, nei žaisti kombinacinio futbolo.

„TEC yra kibi, kovinga komanda ir tai atsispindi rungtynių protokole, kortelių grafoje. Jie šienavo mūsų žaidėjus į kairę ir į dešinę. Prieš kietą futbolą mes pasimetame ir pradedame klysti – taip nutiko ir šiose rungtynėse“, – aiškino N. Varnas.

Antrą kėlinį jo komanda pradėjo be traumą patyrusio vieno lyderių Kirilo Vilkin, o netrukus praleido antrą įvartį, dar po kelių minučių TEC'ai vos nepavertė savo persvaros triuškinama.

„Tada jau atrodė, kad mums „šikna“, bet dar buvo likę 40 minčių. Trauktis nebuvo kur: arba pralaimime ir bronzą matome kaip savo ausis, arba mobilizuojamės ir kabinamės dantimis“, – esminį momentą prisiminė N. Varnas.

Lentvaris mobilizavosi ir surengė įspūdingą sugrįžimą. Verta pažymėti, kad rezultatui esant 2:2 ir lentvariškiams uždirbus 11 m baudinį, realizuoti jo ėmėsi nuo atsarginių suolo pakilęs ir visai neapšilęs Darius Burbulis. Svečiams tai kainavo daug nervų, bet Darius nenuvylė. O netrukus po apmaudžios TEC vartininko klaidos krito ketvirtas įvartis – 2:4.

Džiaugsmas Lentvario stovykloje buvo didelis – laimėtos ypatingai svarbios rungtynės ir pratęsta kova dėl medalių.

„Atskiras ačiū Top Kickers komandai, kuri stebėjo mūsų rungtynes: jūs buvote mums kaip raudona skiautė“, – linkėjimus būsimiems varžovams siuntė Lentvario atstovai.

O dabar apie teisėjų darbą, nors apie jį diskutuojame ne taip dažnai.

Šį kartą arbitro darbu liko nusivylusi TEC komanda. Pateikiame jos vadovo Aurimo išsamų komentarą:

Mano nuomone, teisėjas mums baudė ten, kur tik galėjo (pražangos, geltonos kortelės), o varžovus traukė ir ten kur turėjo skirti korteles, baudas – jų nebuvo. Kalbėsiu pavyzdžiais:

1. Pirmas kėlinys: mūsų žaidėjas persimeta per vartininką į kraštą, atrita kamuolį komandos draugui – smūgis į vartus, kamuolys pataiko gynėjui į ranką, kuris stovi ant vartų linijos. Ranka buvo prie kūno (bet vistiek buvo ranka) – teisėjas 11 m baudinio neduoda;

2. Antras kėlinys: varžovas atviromis kojomis čiuožia į kamuolį/mūsų žaidėją ir tik laimingo atsitiktinumo dėka mūsų žaidėjas nėra traumuojamas. Teisėjas net nesureaguoja į situaciją ir už kalbas mūsų vartininkui parodo geltoną kortelę (nes jis apeliuoja į situaciją ir teisėjo pasyvumą);

3. Pirmas kėlinys: mūsų žaidėjas (legionierius) gauna geltoną kortelę už pasikartojančias baudas, kurios nėra agresyvios (stūmimas į nugarą ir pan.)

4. Pirmas kėlinys: išeiname į greitą kontrataką. Perdavimo metu varžovų gynėjas akivaizdžiai ranka pristabdo kamuolį, mes tęsiame ataką. Po epizodo teisėjas neparodo varžovui jokios kortelės ir jokios emocijos, nors pripažįsta, kad ranka buvo. Kiek žiūriu futbolą – situacija vertinu kortele. Jeigu švilpukas – raudona, nes sustabdyta perspektyvi ataka varžovų aikštės pusėje, jeigu be švilpuko ir leidžiama žaisti, tai po epizodo – geltona.

5. Antras kėlinys: mano nuomone, kertinis epizodas. Varžovai daro skersą perdavimą, gynėjas išmušinėja kamuolį, pataiko į savo žaidėją, kuris stovi už kelių metrų. Teisėjas nedvejodamas skiria 11 m. Mūsų žaidėjas rodo (apeliuoja), jog jam pataikė į pilvą (ir aš juo tikiu). Net jeigu ir pataikė į ranką, ji buvo prispausta prie kūno, kamuolio judėjimo kryptis iš baudos aikštelės – koks gali būti 11 m? Ir jei laikantis nuoseklumo, ir 1 situacijoje turėjo būti 11 m, tada interpretacijų nekiltų.

Manau, kad teisėjas padarė viską (neakivaizdžiai), kad Lentvaris šias rungtynes laimėtų. Jas stebėjo ir Top Kickers atstovai. Objektyvumo dėlei galima paklausti jų nuomonės.“

Viltis B – FC Vova 1:3 (0:2)
LFF stadionas. Teisėjas – R. Valikonis.
21' Vitor Salmaso 0:1
29' Ričardas Matiukievičius 0:2
60' Lukas Miščiukas 0:3
73' Stanley Chinonso Uzoigwe 1:3

Pirmadienio vakarą LFF stadione vykusiame mače FC Vovai prieš SFL Taurės pusfinalininkus būtinai reikėjo pergalės. Ir jie ją pasiekė be nesklandumų.

Vovos žaidėjų susirinko 19, todėl ilgas suolelis leido palaikyti žaidimo spartą, nuolat spausti varžovus. Du įvarčiai pirmame kėlinyje padėjo įtvirtinti savo pranašumą ir toliau dominuoti. Viltis B savo įvartį pelnė, kai Vova jau pirmavo trimis įvarčiais.

Vovos kamuolio valdymo persvara nebuvo stulbinama (59 proc. prieš 41), tačiau smūgių statistika pasako viską: 19 prieš 4 (į vartų plotą 10–1). Be to, Vova kėlė net 10 kampinių, kai jų varžovai – tik 1.

Dvidešimt antras turas (spalio 26–28 d.)

Lentvaris – Top Kickers. Šeštadienis, 15.00, Trakų naujas stadionas. Šeštadienio popietę senojoje sostinėje žemė drebės – čia galimai spręsis A diviziono bronzos medalių likimas. Abi komandos šiam mūšiui rengėsi ilgai. Top Kickers pakanka ir taško, tad lygiosios jiems būtų tarsi pergalė. O grynos pergalės reikia Lentvariui. Tačiau ir ji negarantuos medalių – atidėtose rungtynėse dar reikės įveikti Viesulą. Pirmo rato mače 3:1 triumfavo Kickersai. Prognozė: 3:3.

Mostiškės–Tonitra – TEC. Sekmadienis, 15.00, Nemenčinės stadionas. Išgirdus šių dviejų komandų pavadinimą, mintyse iškyla pirmo rato akistata, kai antrame kėlinyje atsilikdami 0:3, TEC'ai sugebėjo laimėti 7:3. Septyni–trys! Tokia jau TEC komanda šiemet – įdomi ir neprognozuojama, kuri pirmenybes mėgins pabaigti dar vienu spektakliu. Prognozė: 3:5.

Pagiriai – Širvintos/VGTU–Vilkai. Sekmadienis, 15.00, Dilgynės stadionas. Laimėję širvintiškiai sezoną pabaigtų gražia keturių pergalių serija ir pakilia nata. O kad jie laimės – abejonių nedaug. Aišku, nebus taip, kap liepos mėnesį, kai tyčiojosi iš Pagirių (17:3), bet favoritai šį kartą svečiai. Prognozė: 2:6.

FC Vova – Salininkai. Sekmadienis, 16.15, Senvagės stadionas. Sezonas krypsta link to, kad galime sulaukti auksinių rungtynių. Vovai šį kartą reikės pergalės bet kokia kaina, bet kokiu skirtumu. Pirmame rate voviniai pasitenkino „darbine“ pergale 1:0. Prognozė: 2:0.

Ave.Ko. – Viltis B. Sekmadienis, 18.00, Kalvelių stadionas. Daug kas sako, kad Ave.Ko. Kalvelių stadione turi aikštės pranašumą prieš varžovus. Ne visada – galime prisiminti jų pralaimėjimą Futbolo Broliams, lygiąsias su Salininkais ar Top Kickers. Komandos vadovas Sergejus pareiškė, kad žaidėjai pasiryžę padaryti viską, kad pasidabintų A diviziono aukso medaliais. Todėl paskutinėse rungtynėse pergalė reikalinga kaip oras. Pirmame rate Ave.Ko. sunkumų su Vilties dubleriais neturėjo ir pranoko juos 6:1. Prognozė: 4:1.

Futbolo Broliai–Railana – Viesulas. Pirmadienis, 20.15, Fabijoniškių stadionas. Liepos mėnesį Futbolo Broliai pranoko Viesulą 4:2. Antra pergalė tarpusavio mače teoriškai gali juos pakelti į 7 poziciją. Tiesa, pastaruoju metu Futbolo Broliai stipriai nukrypo nuo įprasto kurso – per tris turus pelnė tik 1 tašką ir įmušė tik 1 įvartį. Dabar proga sezoną baigti skambiu akordu. Prognozė: 2:1.