A divizionas: kosminis Salininkų kėlinys, lyderių pralaimėjimas ir baigta čempionų titulo gynyba Visos

FK Salininkų nuotr.

Per praėjusią savaitę baigėsi A diviziono pirmojo rato varžybos – visos komandos su kiekviena sužaidė po sykį, pasidalino į du šešetus ir dar po kartą sužais juose.

Pirmajame šešete dar prieš turą buvo aiškios penkios komandos, o šeštąja tiesiausiu keliu tapo Navigatoriai Old Boys – sekmadienį jie išvykoje nugalėjo Ave.Ko ir taip nušovė du zuikius vienu šūviu – garantavo savo vietą pirmame šešete ir taip oficialiai užbaigė čempionų titulo gynybą.

Tarp kitų vertų paminėjimo dalykų – pirmasis iki pat dabar lyderiaujančio Granito B pralaimėjimas ir kosminį kėlinį sužaidę ir jo metu net devynis įvarčius pelnę Salininkai.

Spėta rezultatų: 66

Tiksliai spėta rezultatų: 8

Tiksliai spėta baigčių: 35

Viltis B 1:3 Futbolo Broliai (spėjimas 1:3)

Jei aną sykį Viltis B į Kalvelius normaliai nesusirinko ir to rezultato nereiktų priimti kaip kažką labai atspindinčio, tai šį sykį kovą duoti pavyko rimtą.

Abi komandos su kamuoliu bandė užsibūti ilgiau ir regzti savo pozicines atakas, tačiau sėkmė visgi nusišypsojo svečiams ir kėliniui jau persivertus į antrą pusę juos į priekį išvedė Tomas Kitkovskij.

Visgi lemiamas smūgis buvo suduotas antrojo kėlinio pradžioje – kone pirmos atakos metu Viltis B praleido dar sykį ir tai jau iš esmės buvo rungtynių verdiktas.

Tas pats T. Kitkovskij pridėjo dar ir antrą savo įvartį, o mačo pabaigoje Vilties B pelnytas įvartis buvo nieko daugiau, kaip tik paguodos smūgis, padėjęs man atspėti ir tikslų mačo rezultatą.

Tai, kad lemiamas smūgis buvo tas praleistas įvartis antro kėlinio starte, akcentavo ir Vilties B kapitonas Teodoras Žukas.

„Vėl nesėkmingos rungtynės. Pirmame kėlinyje, sakyčiau, žaidimas buvo labai balansuotas. Tiek mes, tiek Futbolo Broliai ilgėliau kontroliuodavom kamuolį, regzdavom pozicines atakas. Turėjome kokias tris-keturias pusproges, vieną labai pavojingą baudos smūgį nuo 18 metrų. Liūdna, kad įvartį praleidome po prarasto kamuolio ties trisdešimties metrų zona.

Lūžis, be abejo, įvyko pirmosiomis antrojo kėlinio sekundėmis, kai vos iš vidurio įžaidus kamuolį, Futbolo Brolių vidurio saugas atidavė neblogą perdavimą jų krašto puolėjui, tačiau šį kamuolį privalėjo pasiimti mūsų vartininkas. Visgi jis per ilgai stovėjo ant savo vartų linijos, nors akivaizdžiai būtų spėjęs šį kamuolį pasiimti. Po šio įvarčio motyvacija krito.

Tačiau didžiausia problema yra traumos - jau trečias rungtynes iš eilės dėl traumų prarandame po vieną svarbų žaidėją, o taip nutiko ir šįsyk. Nepaisant to, antram ratui esame nusiteikę neblogai“, – reziumavo T. Žukas.

Komandos dar sykį susitiks ir tame antrajame šešete – Futbolo Brolių iškovotos pergalės nepakako, mat kitose rungtynėse jiems nepalankų laimėjimą iškovojo Navigų Old Boys.

Salininkai 9:1 Mostiškės (spėjimas 2:0)

Žinoma, tokių atvejų, kad rungtynėse viena komanda įmuša 9 įvarčius (ar net daugiau), esame matę ne vieną, tačiau šiame mače buvo vienas unikalus aspektas – po pirmojo kėlinio Mostiškės dar pirmavo 1:0.

Sunku pasakyti, koks buvo Salininkų pasikalbėjimas per pertrauką, tačiau akivaizdu, kad jis vaisių davė – iškart po pertraukos šeimininkai Dilgynėje pradėjo siųsti vieną įvartį po kito, Mostiškių komandos pasitikėjimas krito, pasipylė klaidos ir tikslūs smūgiai į jų vartus.

Daug analizės čia nereikia – viską galite išvysti savo akimis video komandos užfiksuotame įraše.

Net šešiais įvarčiais laimėtojų komandoje pasižymėjo Pavelas Šarynskis, taip bendrą savo skaičių pakėlęs iki 12 ir šoktelėjęs į rezultatyviausių diviziono futbolininkų įskaitos viršų.

Salininkų vadovas Pranas Janušauskas buvo atviras – mušant tiek įvarčių buvo galima pasijausti ir visai nesmagiai.

„Devyni įvarčiai per kėlinį, gali būti jog tai yra komandos rekordas. Nelabai gerai taip daryti, kitą kartą mes patys galime atsidurti tokioje situacijoje, tačiau privalėjome taip elgtis,  kadangi laukia antras ratas ir privalėjome pasigerinti įvarčių santykį, kadangi visa statistika lieka, o čempionatas tęsis jau tik su viršutinėmis lentelės komandomis. O tarp tų komandų praktiškai lygybė, todėl bus be galo įdomu.

Pirmame kėlinyje tiesiog nepasisekė viskas, į aikštę žengėme su mintimi, kad pačios Mostiškės sau įvarčius susimuš ir taip įrašys mums tris taškus. O jie turėjo planą ir jis veikė: jie žaidė drausmingai, patempdami laiką, mus stengdamiesi įvelti į jų tempą, žaidimą. O antrame kėlinyje jiems jau tiesiog pritrūko jėgų ir kai pamatė, kad jau viskas, tai tiesiog sukrito. Lūžis įvyko po įmušto baudinio, netrukus jie dar ir liko mažumoje, mat neturėjo kuo pakeisti traumą gavusio žaidėjo, tada viskas ir prasidėjo. Pradėjome bėgti taip, kad tikrasis Mbappė būtų Dilgynės dulkėse pradingęs“, – dar sykį Prancūzijos žvaigždę prisiminė P. Janušauskas.

Jo komanda antrąjį ratą pasitiks būdama antroje pozicijoje – pirmas sezono ratas vadovų tiesiog negalėjo netenkinti.

„Jei reiktų vertinti pirmą ratą, tai mūsų užimama lentelės vieta ir statistika labai gera, atsižvelgiant į bendrą pirmą ratą. Jei mes liksime antroje vietoje ir pasibaigus sezonui, bus tikrai labai gerai, o kas geriau - tai jau iš fantastikos srities.

Mes kuriame deimantų vėrinį: turime savų pilna, šiemet pasipildėme vienu, dabar šlifuojame tuos akmenukus, glaistome kampus, kad gražiau pritaptų vienas prie kito, bandome sujungti juos kartu į vėrinį, brangų, dailų, blizgantį, aukso gyslomis apjuostą.

Pagyvensime ir pamatysime, kokie mes juvelyrai“, – apie jaunuosius komandos žaidėjus itin pozityviai atsiliepė komandos vadovas.

TEC 5:2 Granitas B (spėjimas 2:4)

Sensacija galbūt tokio rezultato pavadinti liežuvis gal ir neapsiverstų, tačiau didele staigmena – tai tikrai.

Aną savaitę tarsi buvau minėjęs, esą jei Granito B nenugalės Širvintos-VGTU, padaryti tai kitoms komandoms, turbūt, būtų itin sunki užduotis.

Tačiau suklydau – TEC pratęsė savo solidžią seriją, iškovojo jau ketvirtą pergalę čempionate iš eilės ir visiškai priartėjo prie pirmojo komandų trejeto ir papildomame rate neabejotinai bandys kabintis į kovą dėl medalių.

Po dvikovos TEC vadovas Aurimas Baubkus džiaugėsi gana optimaliu susirinkimu, pabrėžė, kad iš anksto matėsi, kad kovą duoti pavyks ir išskyrė vieno iš komandos lyderių ramybę svarbiuose epizoduose.

„Patys tikėjomės, jog duosime kovą jiems. Sudėtį turėjome surinkę gerą, iki optimalios trūko poros žaidėjų. Tokiose rungtynėse gal norėtųsi ilgesnio atsarginio žaidėjų suolelio. Jau rungtynių pradžioje galėjome pirmi mušti įvartį, kai Justas pabėgo į akistatą su varžovų vartininku, bet deja nepavyko įmušti. Po to praleidome apmaudu įvartį po kampinio. Pasikartosiu - turint tokius greitus žaidėjus, kaip Žičius, Albertas ar Arminas L., mums žaisti prieš komandas, kurios gynybos liniją laiko aukštai, yra labai paranku.

Turėjome ne vieną išbėgimą, kai atsidurdavome situacijose du prieš du vienas prieš vieną (gynėją). Labai gerai, jog pavyko realizuoti progas pirmajame kėlinyje ir į pertrauką išėjome pirmaudami 3:1. Mums labai daug davė Arminas Vaskela. Jo ramybė palaikant ir įžaidžiant kamuolį, mano nuomone, buvo viena iš esminių pasiekiant pergalę užtikrintai.

Po varžybų, kalbėjome, kad varžovai neturėjo savo lyderių (Kirsio ir Kazubovičiaus) bei kiek girdėjome, kai kurių varžovų žaidėjai žaidė antras varžybas tą dieną. Dėl to ant laurų neužmiegame ir suprantame, kad kita akistata bus visai kitokio lygio“, – situaciją įvertino A. Baubkus.

Keturios pergalės iš eilės – TEC turbūt žaidžia geriausią sezono etapą? A. Baubkus su tuo pernelyg nesiginčija.

„Šioje sezono stadijoje tikrai žaidžiame savo geriausią futbolą. Džiugu, jog pavyko apsitvarkyti gynybą, puolėjai toliau realizuoja susikurtas progas (vis dar esame daugiausiai įvarčių mušanti komanda divizione), o centro saugams pavyksta diktuoti rungtynių tempą.

Bet apie medalius dar tikrai negalvojame. Šiuo metu galvojame apie pertrauką, ją skirsime išsilaižyti traumas ir kiek atsipūsti. Tikiuosi, kad grįžti pavyks su tokia pačia energija, kurią paskutiniu metu palaikėme“, – svarstė TEC vadovas.

Ave.Ko 1:5 Navigatoriai Old Boys (spėjimas 3:3)

Rezultatas iš šono gali atrodyti kiek apgaulingas – Kalvelių komanda pirma įmušė įvartį, o iki 70-osios minutės rezultatas buvo lygus.

Tačiau tada Navigai sužaidė turbūt vieną produktyviausių atkarpų per sezoną, pelnė 4 įvarčius per 13 minučių ir taip ne tik iškovojo pergalę, bet ir pasigerino įvarčių santykį.

Tuo pačiu buvo ir oficialiai patvirtinta, jog praėjusių metų čempionai Ave.Ko titulo gynybą baigia ir kovą pratęs tik antrajame šešete, dėl 7 pozicijos.

Tiesa, detalių dėlei reikia pasakyti, jog tai buvo nuspręsta jau anksčiau – net ir Kalvelių komandos pergalė nebūtų jų išgelbėjusi, mat jau anksčiau jiems nepalankią pergalę iškovojo Futbolo Broliai.

O štai Navigų Old Boys su pergale tiesiausiu keliu žengė į pirmą šešetą ir ten dar bandys pakutenti kulnus diviziono lyderiams. Šiame mače po du įvarčius jiems pelnė Ernest Bublevič ir Vidmantas Černiauskas.

Laimėtojų futbolininkas Vilius Kadys po rungtynių pripažino, jog tada, kai rezultatas tapo lygus, mačas vyko iš esmės iki pirmojo įvarčio, taip pat turėjo pastabų ir varžovams.

„Varžovai labai jautriai, kartais labai įžūliai reaguodavo į teisėjo švilpukus, taip naudodami savo energiją ne ten, kur reikia. Keletas žaidėjų, nesugebėdami valdyti savo nervų, ėmėsi žaisti grubiai, alkūnės, žaidimas į kaulą tapo norma. Pats gavau tyčinį tiesioginį smūgį iš alkūnės į nosį, kurio, gaila, teisėjai nepamatė.

Sekmadienį patys geriau išnaudojome standartus nei šeimininkai, tai buvo viena iš pergalės priežasčių. Po antrojo pelnyto įvarčio Kalvelių komandos gynyba subyrėjo, o mes puikiai išnaudojome progas. Realiai, pergalė tikrai nebuvo taip lengvai pasiekta, kaip gali atrodyti pažvelgus į rezultatą“, – reziumavo V. Kadys.

Širvintos-VGTU Vilkai 3:1 Kaišiadorys-Baltai (spėjimas 3:2)

VGTU komanda antrą savaitę iš eilės susitiko su tiesioginiais konkurentais kovoje dėl medalių ir iš esmės antrą sykį pasiekė teigiamą rezultatą.

Prieš savaitę išsiskyrę lygiosiomis su Granito B futbolininkais, šį kartą Vilkai savo stadione susitvarkė su Kaišiadorių komanda.

Komandos jau gana anksti apsikeitė įvarčiais – šeimininkai buvo išsiveržę į priekį, tačiau Baltai palygino.

Galų gale VGTU reikalus sutvarkė per paskutines 15 minučių – pelnė du įvarčius ir taip iškovojo pergalę, taip leidusią jiems išlikti trečioje vietoje.

Baltai, tuo tarpu, po TEC šou bent jau laikinai nusirito iki penktosios, tačiau skirtumai nėra tokie, kurių per papildomą ratą nebūtų galima panaikinti norint kautis dėl medalių komplektų.

VGTU atstovas Haroldas Kerušauskas teigė, jog jo komanda iš esmės kontroliavo visą mačą, tad pergalė – visiškai dėsningas rezultatas. Panašu, kad jis liko net kiek nusivylęs Kaišiadorių komandos žaidimu.

„Rungtynėse su Baltais turėjom gerą susirinkimą, todėl pabandėm tuo pasinaudoti ir nuo pat pradžių žaisti didesne pavara. Pasiteisino, išsiveržėm greitai į priekį, tačiau realizacija buvo prasta, todėl pirmas kėlinys neatspindi tikrojo rezultato. Apie lygiąsias net kalbos nebuvo, būtų buvę nesąžininga. Šiek tiek nustebino Baltų žaidimas, vertinant pagal turnyrinę lentelę.

Kalbant apie visą pirmąjį ratą, tai jį įvertinčiau teigiamai, demonstruojamas akiai patrauklus žaidimas, gal šiek tiek pritrūko sėkmės geresniam rezultatui. Džiaugiuosi, jog turim konkurencingą sudėtį, kur kiekvienas įneša savo indėlį. Todėl šiuo koziriu ir toliau bandysim naudotis“, – pasakojo H. Kerušauskas.

Su juo sutiko ir ekipos treneris Nerijus Kuzmickas.

„Rezultatas tenkina, pirmą ratą galėjom pabaigti ir su geresniu taškų kraičiu, bet yra kaip yra. Visą laiką kontroliavom žaidimą, bet įvarčius dar sunkiai sekasi mušti, tačiau laiko klausimas buvo, kada pramušim.

Rezervų pas mus dar yra tikrai, tikėkimės, kad antrame rate jais pasinaudosim“, – reziumavo strategas.

Top Kickers 2:1 Geležinis Vilkas (spėjimas 2:2)

Dar sykį Geležinis Vilkas pralošė rungtynes panašiu scenarijumi – įmušdami pirmi, tačiau nesugebėdami išlaikyti persvaros iki rungtynių pabaigos ir likdami be taškų.

Taip buvo prieš savaitę mače su TEC, taip nutiko ir šį sykį kovoje su Top Kickers, kuriems ši pergalė, kaip jie deklaravo prieš mačą, buvo itin svarbi kaunantis dėl išlikimo lygoje.

Pirmą kartą komandos tiksliais smūgiais apsikeitė pačioje pirmo kėlinio pabaigoje – į svečių saugo Mato Gudaičio smūgį po poros minučių atsakė TK futbolininkas Emilis Tankūnas.

Galų gale GV gynyba dar sykį pakrito antrojo kėlinio pabaigoje – dar vieną įvartį mušė tas pats E. Tankūnas, taip išplėšdamas savo ekipai visus tris taškus ir tuo pačiu GV nuleisdami iki apatinio trejeto.

Beje, verta paminėti, kad abiem E. Tankūno įvarčiams asistavo Simonas Stankevičius – tokia ta pergalinga kombinacija.

Būtent sugrįžusio lyderio svarbą įvertino ir TK vadovas Mantas Urbonas.

„Akcentavom vaikinams, kad mums šis mačas itin svarbus kovojant dėl išlikimo. Po pergalės pavijom kelias komandas, tad antra sezono pusė bus tikrai karšta. Patys tikim, kad pavyks pakilti nuo lentelės dugno, ypač turint omenyje, kad forma gerėja su kiekvienomis rungtynėmis.

Nieko stebėtino, kad tas pagyvėjimas įvyko tada, kai į komandą grįžo Simonas Stankevičius. Ir šiame mače jis buvo sunkiai sustabdomas, atliko du rezultatyvius perdavimus Emiliui Tankūnui ir nusipelno geriausio mačo žaidėjo vardo. Dar džiugina tai, kad komanda parodė charakterį atsiliekant 0:1 ir perlaužė rungtynes. Nors antrą įvartį pelnėm vėlai, bet jis brendo ir galėjo kristi anksčiau. Tiesa, keletą progų turėjo ir Vilkas, daug dėmesio skyrėm jų lyderiui Matui Gudaičiui, kuris vis tik vieną įvartį pelnė.

Reziumuojant, džiaugiamės ir žaidimu, ir 3 taškais, tad į antrą ratą žengiam pozityviai“, – pasakojo M. Urbonas.

Geležinis Vilkas 0:1 Navigatoriai Old Boys (spėjimas 0:1)

Jau prieš mačą buvo aišku, kad vietos čia nebesispręs – abi komandos tik galėjo padidinti savo taškų kraičius prieš antrą sezono dalį. Visgi, nors Vilkai ir kabinosi, namo su pergale išvyko Navigai.

Jiems laimėjimą nulėmė vienintelis 77 minutę įmuštas Ernest Bublevič įvartis.

Tačiau Geležinis Vilkas ir vėl buvo vertas pagyrų – jaunieji futbolininkai, neturėdami ko prarasti, kibo nominaliems mačo favoritams į gerkles ir buvo rimtai juos užspaudę jų aikštės pusėje, visgi, įvarčio pasiekti nesugebėjo.

Antroje dalyje jau sėkmingiau į mačą įsijungė ir svečiai, kol galų gale jų pastangos buvo apdovanotos pergalingu įvarčiu.

„Pirmas kėlinys, o ypač, antroji jo pusė, buvo Geležinio Vilko kontrolėje. Gal kažkokių labai realių progų jie ir neturėjo, tačiau mes sunkiai vidurį pereidavome, nes varžovai spaudė ir vertė klysti.

Antrame kėlinyje viskas apsivertė. Mes perėmėme kontrolę į savo kojas ir brandinome įvartį, kol pagaliau jį įmušėme. Tada liko atlaikyti varžovų šturmą.

Šitie trys taškai labai nudžiugino, kadangi stipriajame šešete jie ypatingai vertingi“, – mačą reziumavo Navigų futbolininkas Aurimas Daukšas.

Tuo tarpu GV vadovui Dariui Indriūnui liko pagirti savo auklėtinius ir pripažinti, kad jo ekipa žaidė išties gerai.

„Nors rezultatas neigiamas, bet kariškių komanda pasirodė labai gerai. Laikėmės disciplinos, gerai laikėme kamuolį, išnaudojome visą aikštės plotą iki antro kėlinio pabaigoje praleisto įvarčio.

Po to sugebėjome staigiai persigrupuoti ir pakilti į lemiamą šturmą. Rizikavome, galėjome ir prasileisti po staigių kontratakų. Paskutinę minutę po kampinio kariškių vartininkas turėjo galimybę išlyginti rezultatą, deja, nepavyko. Bet esu tikras - jei taip ir toliau žaisime, tai viskas bus gerai“, – svarstė jis.

ANONSAS

Ateinantį savaitgalį komandos praleidžia, o jau po savaitės startuos antrasis etapas, kuriuose komandos, pagal pirmo rato rezultatus paskirstytos į du šešetus, dar sykį sužais tarpusavyje.

Lengvas priminimas – pirmame šešete žais Granitas B, Salininkai, Širvintos-VGTU Vilkai, TEC, Kaišiadorys-Baltai ir Navigatoriai Old Boys, tuo tarpu dėl žemesnių pozicijų susitiks Futbolo Broliai, Ave.Ko, Mostiškės, Geležinis Vilkas, Top Kickers ir Viltis B.