A divizionas: Versmė įsibėgėja, Širvintos vejasi Visos

Na ką galima pasakyti po dviejų Sekmadienio Futbolo Lygos turų? Pirmiausia, kad po vasaros pertraukos favoritė Elektrėnų Versmė (kuri buvo įkrutusi į kažkokią duobę artėjant pirmojo rato pabaigai) vėl pasinešė į priekį. Jau per pirmąjį antrojo rato turą tapusi vienvalde lydere, ji išlaikė atstumą nuo artimiausio persekiotojo per antrąjį turą nugalėjusi visą pirmą ratą pagrindiniu konkurentu buvusį Viesulą. Viesulas antrą ratą pradėjo dviem pralaimėjimais ir pagrindinio Versmės konkurento statusą perleido dviem pergalėmis jį pradėjusioms Širvintoms.  Jos įveikė Kaišiadoris-Baltus ir panašu, kad vienintelės pasistengs pasivaržyti su elektrėniškiais.

Ką dar galima paminėti įžangoje? Tą, kad visiškai kitaip nei pirmą, antrąjį ratą žaidžia AFK. Jis per du mačus laimėjo dvi pergales, surinko vos trimis taškais mažiau, bei per visą antrąjį ratą ir iš priešpaskutiniosios vietos šoktelėjo į 8-ą, aplenkęs visą būrį varžovų.

Na ir kaip čia nepaminėsi autsaiderio Imperialo, kuriam pavyko iškovoti pergalę prieš Visinčią. Imperialo pergalių juk nebūna tiek daug, kad jų neminėtum įžangoje.

Apie viską iš eilės:

Versmė – Viesulas 2:0

Versmė Viesulą įveikė, įmušusi po įvartį kas kėlinį.

Apie rungtynes Versmės vadovas Romas Ščiuka: „Rinktis sekėsi neblogai, bet kadangi mačas vyko ankstyvą sekmadienio rytą, tai abiejų komandų kondicija po savaitgalio nebuvo ideali. Lyginant su pirmojo rato dvikova, macas labai nesiskyrė. Varžovai nedemonstravo kažko naujo ar nematyto, tik mes patys nedarėme klaidų, kaip tada, todėl nepraleidome nei vieno įvarčio o ir progų juos pelnyti varžovams nesuteikėme. Patys turėjome 3-4 geras progas pelnyti įvarčius, bet realizavome tik vieną ir dar vieną pelnėme iš 11m. Pačios rungtynės buvo gan lygios, pirmajame kėlinyje mes kontroliavome mačą, antrajame varžovai bandė mus vytis, todėl žaidė aktyviau, bet realiai nieko nesukūrė, todėl, mano manymu, rezultatas buvo dėsningas.”

Viesulo vadovas Giedrius Slivinskas: “Susirinkome vidutiniškai, bet taip labai dažnai ir būna. Mūsų žaidimą vertinu puse velnio, tačiau sunkiai sekėsi sukurti progas įvarčiams. Varžovai gal kiek nustebino tuo, kad leido mums daugiau kontroliuoti kamuolį.”

Prognozuodamas šias rungtynes nugalėtoją atspėjau. Tiesa maniau, kad Versmė laimės 4:1.

Nemenčinė – AFK 0:4

Alternatyviojo futbolo klubo Facebook svetainė po šios pergalės pabrėžė, kad jis grįžta į kovą.  Ir pažymėjo, kad vieno įvarčio autorius Arūnas Šmigelskis jį įmušė reto grožio smūgiu.

Dažnai pajuokauti mėgstantis Nemenčinės vadovas Vladimiras Pivovaras šį kartą buvo piktas. Ant teisėjų: „Klounada, kitaip nežinau kaip pavadinti... Tai apie teisėjus. Prie 0:2 užspaudėm AFK, kad tie net ant keturių stovėdami, rankomis gaudė kamuolį. Bet Duchnovičius stovi minutę užsimerkęs ir nemato šito... O po to - šoninio teisėjo pasirodymas:  išbėga į aikštę, gal minutę aiškina vyr. teisėjui, kaip turi būti traktuojamas šis pažeidimas ir tas, atmerkęs akis pradeda paistyti nesąmones... KLOUNADA - kitaip pasakyti negaliu... “

Prognozuojant vėl atspėtas laimėtojas ir vėl neatspėtas rezultatas. Spėjau AFK pergalę 2:1.

Salininkai – Advoco 1:0

Advoco antrą ratą pradėjo labai nesėkmingai – dviem pralaimėjimais. Tiesa, Salinininkų pergalė nebuvo nei lengva, nei labai užtikrinta. Vienintelį rungtynių įvartį jie pelnė 86 minutę.

Pranas Janušauskas (Salininkai): „Tenka pratintis prie lietaus. Ačiū sirgaliams, kurie atėjo pažiūrėti šių rungtynių. O kantriausi, išbuvę iki pabaigos buvo apdovanoti pergalingu Kęstučio įvarčiu 86 min. 1:0 - Salininkų pergalė ir labai svarbūs 3 taškai į mūsų sąskaitą turnyrinėje lentelėje. Lentelėje visiška sumaištis , bet kas gali aplošti bet ką. Todėl neturime teisės mažinti tempo. Privalome koncentruotis ir maksimaliai gerai žaisti kiekvienose ateinančiose rungtynėse. O susižaidimas ir tarpusavio supratimas ateis kartu su kiekvienomis rungtynėmis, reikia tikėtis , tai atsitiks kuo greičiau.

Apie rungtynes . Dangus prakiuro jau nuo pietų. Sunki, slidi aikštė. Klaidos kaina gali būti didelė. Lygios rungtynės su permaininga kova. Puikios progos neišnaudojo Advoco antrame kėlinyje - vienas prieš vieną išėjęs puolėjas neapžaidė Andžeikos. Radekas sudelsė smūgiuoti antrame kėlinyje ir neišnaudojo puikios progos. Ir kai jau atrodė, kad rungtynės baigsis lygiom, Kęstutis, pagavęs atšokusį kamuolį, smūgiuoja nuo 16 m ir vartinkas nepagauna slystančio kamuolio. 1:0 - galutinis rezultatas. Labai svarbu, kad nepraleidome įvarčio, mūsų gynėjai Robkė su Marčiumi sugaudė Mučinį.

Prognozuodamas, atidaviau pergalę 2:0 Advoco.

Baltai  – Širvintos 1:4

Nors rungtynių Širvintose pradžioje kaišiadioriečiai įmušė pirmieji, jiems šis mačas visai nenusisekė. Širvintos laimėjo įtikinamai ir atsiplėšė nuo varžovų turnyro lentelėje.

Baltų interneto svetainė: „SFL Ergo A diviziono II rato 2-ojo turo rungtynės Širvintose turėjo didelės įtakos turnyrinei lentelei. "Širvintos" ir "Kaišiadorys-Baltai" iki jų buvo surinkę po 25 taškus ir dalinosi 2-4 vietas kartu su "Viesulu".

Nors ir žaisdami be kelių ekipos lyderių, "Kaišiadorys-Baltai" sėkmingiau pradėjo rungtynes. Po kampinio prie varžovų vartų Marijus Pukevičius sumaištyje pasiuntė kamuolį į vartus - 1:0.

Tačiau vėliau žaidimo vadžias į savo rankas perėmė "Širvintos". Širvintiškiai šlapioje aikštėje žaidė tiksliau ir laimėjo pirmąjį kėlinį rezultatu 3:1.

Antrojo kėlinio pradžioje "Kaišiadorys-Baltai" pamėgino žaisti kitu stiliumi. Atakų smaigalyje rungtyniavo Aivaras Klinkevičius ir Mindaugas Žigutis. Regis, tokia taktika pasiteisino ir raudonai baltų žaidimas tapo pastebimai aktyvesnis. Deja, M.Žigučiui atsinaujino trauma ir futbolininkus aikštėje vėl teko perstatyti.

Komandos apsikeitė keliais pavojingais išpuoliais. Vis dėlto geriau atakas išpildė "Širvintos". Mūsiškiai patyrė pralaimėjimą rezultatu 1:4.”

Vėl atspėjau laimėtoją, bet ne rezultatą, prognozavęs atkaklią kovą ir 2:1.

Imperialas – Visinčia 5:1

Šiame mače irgi pirmi pasižymėjo svečiai, bet po to susirinko nemažai įvarčių.

Jame visai rimtas buvo pirmasis kėlinys, kurį Imperialas laimėjo 2:1, o Visinčia neišnaudojo 11 m baudinio.

Pasakoja Visinčios vadovas Valerijus Barbarovičius: „Į rungtynes rinkomės sunkiai, 4 pagrindo žaidėjai vėlavo apie pusę pirmo kelinio, todėl teko leisti žaisti keletą gana jaunų, nepatyrusių žaidėjų. 20-ą rungtynių minutę jau turėjome 5 atsarginius žaidėjus (4 pavėlavusius). Vos tik keletui jų įžengus į aikštę iškart pelnome įvartį (1:0), tačiau varžovai gana greit per keletą minučių sugeba įmušti du ir jau pralaimime. Gana neblogai žaisdami turėjome keletą progų, pusprogių, bet jų neišnaudojome. Einant kėliniui į pabaigą sugebėjome uždirbti 11 m baudinį, tačiau nesugebėjome jo realizuoti. Po pirmo kėlinio nuotaikos – ne pačios blogiausios. Bet antrasis kėlinys susiklostė tragiškai: varžovai gan lengvai galėjo žaisti ir kurti, berods visi 3 įvarčiai antrajame kėlinyje krito po mūsų žaidėjų klaidų. Tuo tarpu mūsų atakuojantys žaidėjai tikrai turėjo keletą kone 100% progų, tačiau įvarčių įmušti nepavyko. Imperialo vyrai ramiai išnaudojo jiems suteiktas progas, gan užtikrintai jautėsi aikštėje ir laimėjo 5:1. Labai liūdna, kad mes beveik kiekvienose šio sezono rungtynėse atsivežame įvarčius patys sau. Visa tai - dėl to, kad nei karto nebuvome susirinkę į treniruotę nors puse komandos. Kai kurie nesitreniruoja ir niekur nežaidžia beveik visai, dėl to tokie prasti rezultatai. Liūdna, bet tokia realybė.

Antro kelinio pradžioje traumą gavo labai svarbus komandai žaidėjas E. Komarovas. Tai turėjo labai didelę įtaką ir galutiniam rezultatui.”

Vėlgi atspėjau laimėtoją. Sakiau, kad autsaideris Imperialas iškovos pergalę 2:0.

Olimpija – Kruša 0:1

Kruša akivaizdžiai neįvertino varžovo, kurį pirmą ratą nugalėjo 6:2. Ir gavo labai atkaklias rungtynes.

Remigijus Mielinis (Kruša): “Pagaliau pavyko surinkti kovinę sudėtį rungtynėms. Buvo net penki keitimai. Beje, ir priešininkai turėjo ilgą atsarginių suolelį. Gavosi tokios kovingos ir apylygės rungtynės. Pradžioje buvome kiek prisnūdę, Olimpija turėjo kelis įvartinius momentus, bet jų neišnaudojo. O po to žaidimą išlyginome ir likusį laiką turėjome šiokią tokią iniciatyvą. O baigtį nulėmė mūsų vienintelė rezultatyvi ataka. Šiaip Olimpija paliko neblogą įspūdį. Žvilgtelėję į prieš tai buvusius jų rezultatus, tikėjomės lengvesnės kovos. Jei jie rinksis į rungtynes, tai bus kietas riešutas kitoms komandoms.”

Donatas Dromantas (Olimpija): „Varžovai nustebino nauja saugų linija, kuri buvo esminė ašis šiose rungtynėse.

Pirmajame kėlinyje Olimpija neišnaudojo dviejų progų įmušti įvarčius iš kelių metrų į tuščius vartus. Lygios varžybos, tiesa kamuolio kontrolė priklausė Krušai, jie daugiau atakavo, o Olimpija remdavosi greitomis kontratakomis.

Olimpijos saugo klaida perduodant kamuolį arti savų vartų lėmė rungtynių rezultatą. Perėmęs kamuolį Krušos saugas jį paguldė į apatinį vartų kampą.”

Prognozėje buvo spėtos rezultatyvios lygiosios 2:2.

Anonsas

Advoco – Širvintos

09.02 20.30 Senvagės

Širvintos pirmąjį ratą nugalėjo advokatus nelengvai 2:1.

Bet dabar Advoco – kažkokioje duobėje, o Širvintos antrą ratą pradėję puikiai. Spėsiu širvintiškių pergalę 4:1.

Visinčia – Olimpija

09.03 15.00 Šalčininkėliai

Pirmą ratą Visinčia savo dabartinę turnyro lentelės kaimynę Olimpiją nugalėjo užtikrintai 5:2.

Nors sunkoka spėti tiek pat taškų surinkusių komandų rezultatus, bet manau, kad Visinčios ekipai padės namų sienos. 2:0 laimės Šalčininkėlių futbolininkai.

Kruša – Baltai

09.03 17.00 LEU

Pirmas šių komandų mačas Kaišiadoryse, nepaisant rezultato 3:0 ir to, kad svečiai beveik du kėlinius žaidė mažumoje, buvo atkaklus. Visus tris įvarčius šeimininkai įmušė per šešias paskutines minutes.

Tačiau netikiu Krušos revanšu už taip ne kaip susiklosčiusias pirmojo rato rungtynes. Manau - 3:1 laimės Kaišiadorys.

Nemenčinė – Versmė

09.03 17.00 Nemenčinė

Rungtyniauti dėl diskvalifikacijos negalės Versmės gynėjas Daumantas Zemleckas.

Ir pirmasis šių ekipų susitikimas vyko Nemenčinėje. Tada svečiai iš Elektrėnų laimėjo 3:1.

Spėsiu, kad elektrėniškiai pakartos savo netrumpą bet sėkmingą vojažą. Šį kartą laimės 2:1.

Viesulas – Imperialas

09.03 18.30 Senvagės

Pirmajame rate Viesulas sekmadienio varžovus nugalėjo 2:0.

Bet sunku tikėtis to paties iš antrojo rato Viesulo. Spėsiu, kad susitikimas baigsis lygiosiomis 2:2.

AFK – Salininkai

09.03 19.00 LFF

Rungtyniauti dėl kortelių negalės Salininkų gynėjas Giedrius Kravčenka

Pirmojo rato susitikimą Dilgynėje 2:0 laimėjo Salininkai.

Tačiau veiksmas vyks ne Dilgynėje ir ne pirmąjį ratą. Dabar AFK ėmė skinti pergales. Manau, kad ir Salininkai jiems nepasipriešins – 3:1 alternatyvininkų naudai.