A divizionas: Versmė aukštybėse liko viena Visos

Nepriklausomai nuo to, koks žioplas bėra Sekmadienio Futbolo Lygos A diviziono apžvalgininkas, sugebėjęs užsiminti apie atsinaujinusias pirmenybes tik dabar, jos vyksta jau beveik dvi savaites. T. y. – prieš kone porą savaičių sužaistos iš pirmojo rato į rugpjūtį atkeltos Širvintų ir Krušos rungtynės, o šį antradienį sužaistas ir 12-asis turas.

Po kurio favoritė Elektrėnų Versmė tapo vienvalde A diviziono lydere.

Tam jai pakako nugalėti autsaiderį Imperialą, nes kartu su Versme lyderiavęs Viesulas nusileido kitam pirmojo rato autsaideriui – AFK.

 Versmė, aišku, gali pasidžiaugt Viesulo nesėkme ir tuo, kad turnyro lentelės viršukalnėje tapo mažiau ankšta, bet pernelyg atsipalaiduoti elektrėniškiams aš nepatarčiau. Kaip ten bebūtų juos medžioja ne vienišas Viesulas, o visa medžiotojų brigada - trys komandos, nuo kurių Versmė yra atitolusi vos vienos pergalės atstumu: Viesulas, Širvintos ir Baltai. Kartu su tais galėjo būti dar ir Advoco, bet suklupo Nemenčinėje ir dabar jau nuo lyderės uodegos, kurią visi taip svajoja pastvert, juos skiria šeši taškai.

 Širvintos – Kruša 4:0

Prieš savaitę prieš startuojant A diviziono antrajam ratui buvo sužaistos atidėtosios Širvintų ir Krušos komandų rungtynės.

Vis dėl to rimtomis jas pavadinti vargu ar galima: Kruša į Širvintas atvažiavo vos aštuoniais žaidėjais ir šeimininkai be didelio vargo ją aplošė 4:0.

„Aš pats tose rungtynėse nebuvau, bet kiek girdėjau iš komentarų, mūsiškiai sustojo į gynybą, bandė pagauti ant kontrų, o varžovai daužė ir daužė aplinkui. Manau, kad visai gerai aštuoniems žmonėms pavyko atsiginti, kad tik 0:4 baigėsi. Be to sakė, kad pirmą įvartį gavo iš nuošalės“, - kalbėjo Krušos gynėjas Valius Bagdonas.

Iš nuošalės buvo tas pirmasis įvartis, ar ne, bet hattricką į savo sąskaitą užsirašė širvintiškių puolėjas Ernestas Bilotas.

Nemenčinė – Advoco 4:1

Va tau ir normaliai nesusirink, Advoco...  1:4 Nemenčinėje ir lieki paskutinis iš atsiplėšusiųjų penketo.

Ko norėt. Jei patikėtume Namenčinės vadovu Vladimiru Pivovaru, paskutinį rungtynių trečdalį Advoco futbolininkai aikštėje apskritai stovėjo.

Aišku, teiginys gan keistas, kai prieš nosį turi statistiką, kuriuoje parašyta, kad Nemenčinė visus savo įvarčius sumušė būtent per tuos du trečdalius, kai Advoco žaidimas dar nesustojo, o Advoco rezultarą sušvelnino 89 minutę.

Bet Vladimiras kalba ne iš statistikos ekrane, o iš to, ką jis matė savo akimis, todėl patikėkime juo.

„Bijojau, kad po taurės rungtynių su Ozu būsim kiek fiziškai pavargę. Gal ir buvom, bet Advoco musėt atvažiavo dar labiau pavargę ir nukraujavę po penktadienio... Silpnokai susirinko bei kokia 60 minutę centre visai sustojo... – pasakojo V. Pivovaras. - Rezultatas turėjo būti toks, kaip pernai - apie 8:3, 9:4. Tik mūsų naudai... Bet yra toks, koks yra.

Kad rezultatas neatspindi Advoco pajėgumo, tai taip pat yra faktas, nes kai jie susirenka, atrodo - kita komanda.

Mes gi atrodėm, sakyčiau, neblogai, tik apkartino rungtynes pagrindinio puolėjo trauma.“

Versmė – Imperialas 5:1

O Versmė, nors Imperialą nuskalpavo gan skaudžiai, iš pradžių su varžovų spardymusi dorojosi sunkiai.

Nors elektrėniškių vadovas Romas Ščiuka teigia, kad jo komandos varžovai kone visą mačą gynėsi, pirmi įmušė būtent jie. O persvert rezultatą savo naudai Versmė sugebėjo tik ketvirtajame rungtynių ketvirtyje.

R. Ščiuka: „Susirinkti sekėsi neblogai, nors ir trūko kelių pagrindo žaidėjų. Rezultatas, manau, atspindi komandų pajėgumus šiai dienai, nors varžovai ilgai kovojo ir neleido pelnyti įvarčių lengvai. Nors ir gynėsi beveik visą mačą.

Sezono pertraukos metu netekome vieno svarbaus jauno žaidėjo kurį perleidom Vilčiai, bet jį pakeitė ne ką prastesnis naujokas. Taip pat pasipildėme 3 pastaruosius metus Kipre žaidusiu vartininku Martynu Matijoška, kuris neabejotinai sustiprino mūsų vartų sargo poziciją.“

Visinčia – Kruša 2:3

Į Šalčininkėlius Kruša atvažiavo vėl nekaip susirinkusi. Nors nepalyginsi su tuo, kas buvo Širvintose – dabar jau medikų komanda turėjo ir vieną keitimą.

Ir to pakako nuskriausti Visinčiai.

„Viskas buvo mūsų rankose. Kontroliavome žaidimą nuo pat pradžių. Pirmi įmušėm, bet po vartininko klaidos patys prasileidom. O antrą kėlinį sumušėm tuos savo golus ir tempėm iki galo. Nelabai varžovai ir turėjo progų – galėčiau pasakyti, kad ši pergalė užtikrinta“, - tvirtino V. Bagdonas.

Veikiausia, tai panašu į tiesą, kadangi sušvelninti rezultatą Visinčios futbolininkams pavyko tik paskutinę rungtynių minutę.

AFK – Viesulas 3:1

Lyg ir neatrodo, kad AFK būtų pasipildę naujais futbolininkais. Bet va žybtelėjo vos prasidėjus antrajam ratui, nieko nelaukė.

Suprantama, kai turi vos 9 taškus ir esi priešpaskutinėj vietoj, ir nėra ko laukti. Kita vertus, kaip nekaip, Viesulas iki tų rungtynių su AFK dar buvo pilnavertis lyderis, kaip ir Versmė.

Žodžiu, atkeršijo AFK Viesului už pirmąjį ratą lygiai tokiu pat rezultatu – 3:1, kaip tada buvo pralaimėjęs.

Jau po 31-osios žaidimo minutės buvo aišku, kas šiame mače stipresnis- 3:0. Nepaisant to, kad po to Viesulas, kaip lyderiui ir dera, buvo perėmęs iniciatyvą į savo rankas.

 „Po vasaros pasipildėm keliais naujais žaidėjais. Pirmam kėlinyje išėjom nepakankamai gerai pasiruošę, pritrūko koncentracijos gynybiniuose veiksmuose ir praleidome įvarčius, - pasakojo Viesulo komandos vadovas Giedrius Slivinskas. - Antram kėlinyje spaudėm varžovus, bet skirtumas buvo per didelis ir nesugebėjome jo likviduoti. Varžovai ir pirmam rate neblogai atrodė, šį kartą gal buvo labiau subrendę taktiškai, labiau žinojo kaip nori žaisti.”

Olimpija – Širvintos 2:5

O Širvintos tęsė savo pergalių seriją, kuri prasidėjo dar pavasarinėje pirmenybių pusėje. Kaip ir Krušą, jos patiesė Olimpiją.

Olimpijai, beje, trūko vartininko (gan dažna šios komandos problema, nepastebėjot?), taip kad penkis įvarčius jai įmušt gal ir nebuvo taip sunku, juolab, kad Širvintos šiuo metu žingsniuoja būsimo prizininko taktu, o Olimpija laikosi netoli turnyro lentelės apačios.

Žodžiu, už skaudų pralaimėjimą namuose pirmąjį ratą, Širvintos atsakė su kaupu. Taip, kad Olimpijos vadovas Donatas Dromantas tiesiai šviesiai pripažino širvintiškių pergalę pelnyta.

D. Dromantas: „Olimpija atsijaunino, įliejom kelis jaunus vaikinus iš futbolo mokyklos.

Rungtynėse neturėjome vartininko ir tai veikiausiai buvo vienas pagrindinių tokio rezultato veiksnių. Širvinta turi stiprią saugų grandį. Nauji veidai, kurių nematėme pirmajame mače, sustiprino komandą. Varžovai rimtai žiūri į SFL varžybas, susirinkimas, apšilimas, treneris, tai ir atitinkami rezultatai. Grubios Olimpijos klaidos aikštės viduryje ir prie savų vartų lėmė tokį rungtynių rezultatą. Varžovai buvo verti pergalės.”

Salininkai – Baltai 2:4

Ir Baltai atsirevanšavo Salininkams.  Už pirmojo rato pralaimėjimą, kai jie dar vadinosi Divenda.

Tarp kitko, abi šių komandų dvikovos vyko Kaišiadoryse.

“Kaišiadorių miesto centriniame stadione buvo žaidžiamos neeilinės rungtynės. Susitikimo svarbą pabrėžė trys priežastys. Pirmoji - jomis kaišiadoriečiai pradėjo SFL Ergo A diviziono II ratą. Antroji - reprezentacinė Kaišiadorių rajono vyrų futbolo komanda pirmą kartą rungtyniavo "Kaišiadorys-Baltai" pavadinimu. Na, ir trečioji - jei nenutiks kažkas nenumatyto, tai buvo paskutinės futbolo rungtynės prieš pradedant Kaišiadorių miesto pagrindinio stadiono rekonstrukciją”, - rašo Baltų klubo interneto svetainė.

Antro kėlinio pradžioje atsiliekantys 0:3 Salininkų futbolininkai dar liko dešimtyje, po to, kai vienas jų žaidėjas išsidavė turįs per ilgą liežuvį.

Na, žodžiu apie tai ir ne tik apie tai – Salininkų komandos vadovas Pranas Janušauskas: „Antrasis ratas prasidėjo nesėkme. Nusileista Kaišiadorių komandai rezultatu 2:4 Labai sunki aikštė su dideliais plotais vandens, žaisti buvo nelengva, bet sąlygos visiems vienodos. O pagrindinė pralaimėjimo priežastis - kad pradėjome žaisti su teisėju , o ne su priešininku. Rezultatas tuomet buvo 0:3 ne mūsų naudai. Tai čia tikrai ne teisėjas kaltas, vėliau likę dešimtyje, net prisivijome ir rezultatą sušvelninome iki 2:3. Mušė Jurka ir Mirka. O vėliau dar bandydami išlyginti, prasileidome ir ketvirtą įvartį..

Kaišiadoriškis Aivaras Klinkevičius per šias rungtynes sumušė hattricką.

Anonsas

Versmė – Viesulas

08.27 12.00 Fanų

Žinoma, jei Viesulas būtų laimėjęs prieš AFK, šis mačas Fanų stadione būtų dar įdomesnis ir labiau intriguotinas. Bet ir šiaip jis yra ganėtinai traukiantis dėmesį. Visgi susigrums dvi pirmąsias vietas užimantys klubai.

Tiesa, pirmosios jų grumtynės į grumtynes nelabai buvo panašios. Versmė įveikė varžovą užtikrintai – 5:2.

R. Ščiuka: „Dabar laukia rungtynės su mums ant kulnų lipančiu Viesulu. Deja, dėl nesiliaujančio lietaus negalime varžovų priimti Elektrėnuose, todėl žaisime Vilniuje ir bandysime padidinti atotrūkį nuo varžovų dar daugiau.“

Prognozė. Pabuvo Viesulas valandos kalifu ir pakaks. Na gerai – ne valandos. Beveik pusės sezono. Bet dabar Versmei pralaimės 1:4.

Salininkai – Advoco

08.27 17.00 Salininkai

Advoco laimėjo pirmojo rato rungtynes prieš Salininkus 4:1.

Bet nekaip advokatams pradėjus antrą ratą, veikiausiai Salininkuose ir spręsis, ar jie tęs kovas dėl prizų, ar dar labiau atsiliks nuo konkurentų.

Spėsiu, kad bandys tęsti ir A diviziono vidutinioką įveiks. 2:0.

Nemenčinė – AFK

08.27 17.00 Nemenčinė

 Viena iš nedaugelio AFK pergalių pirmąjį ratą buvo būtent prieš Nemenčinę.

O dabar susiklostė tokia situacija, kad Nemenčinės komanda alternatyviuosius lenkia vos vienu tašku ir net trimis vietomis. Iš viso, tarp šeštą ir vienuoliktą vietą užimančių komandų – vos trijų taškų distancija, todėl bet kuri šios grupės komandos pergalė ar pralaimėjimas gali gerokai perrikiuoti lentelę.

Todėl ir mačo laimėtoją atspėti yra papildomai sunku. Jei šį sykį laimėtų Nemenčinė – nė kiek nenustebčiau. Bet statysiu ant AFK. 2:1 svečių naudai.

Imperialas – Visinčia

08.27 18.00 Fabijoniškių Vilniaus Futbolo Mokyklos

Kol kas aiškus A diviziono autsaideris Imperialas susitiks su taip pat nelabai aukštą vietą užimančia Visinčia.

Pirmąjį šių metų šiųdviejų komandų susitikima Visinčia laimėjo užtikrintai – 6:2.

Bet dabar Imperialas turėtų būti jau kur kas geriau pripratęs prie A diviziono, nei tada – sezono pradžioje. Aš spėsiu autsaiderio pergalę 2:0.

Baltai – Širvintos

08.27 18.00 Širvintų

Dar vienas ypatingai įdomiu žadantis būti susitikimas.

Pirma šių ekipų dvikova baigėsi Širvintų pergale atkaklioje kovoje 2:1.

O kadangi rungtynės vėl vyks tame pačiame Širvintų stadione, prognozuoju ir tą patį rezultatą – 2:1 Širvintų naudai.

Olimpija – Kruša

08.28 21.30 Fanų

Olimpijai jau kurį laiką neina. Nelaimėjo ji keturių rungtynių iš eilės.

Reikėtų olimpiečiams prisimint, kaip pirmą ratą jie be didesnio vargo 6:2 nugalėjo Krušą.

Kitaip jie gali atsidurti vietoje, kurios jiems pavydėtų  nebent koks Imperialas.

Tačiau aš spėsiu, kad rungtynės baigsis lygiosiomis 2:2, kuriomis nebus patenkinta nei viena, nei kita ekipos.