A divizionas: Vėl „degantys“ Kalveliai, lyderio stabtelėjimas ir Lentvaris (4 turo apžvalga) Visos

Ketvirtas turas SFL A divizione buvo įdomus, kaip ir visi praėjusieji. Vos vienose rungtynėse buvo įmušti mažiau nei 4 įvarčiai, šį kartą išvengta ir stambių rezultatų.

Pirmuosius taškus jau prarado lyderiai Top Kickers. Tačiau lygiosios Širvintose jiems netgi išėjo į naudą ir leido išlaikyti nedidelį pranašumą prieš persekiotojus.

Be taškų toliau lieka Viltis B ir Viesulas. Visgi šios komandos po truputį gerina savo žaidimą.

Top Kickers – Širvintos/VGTU–Vilkai 2:2 (0:1)
Širvintų stadionas. Teisėjas – J. Paškovskis.
42' Deividas Maciulevičius 0:1
75' Deividas Maciulis 1:1
76' Ignas Modėjis 1:2
81' Arturas Juchno 2:2

Centrinės 4 turo A diviziono rungtynės buvo sužaistos dar praėjusį ketvirtadienį. Atkakliame mače užfiksuotos lygiosios 2:2, kurios naudingesnės Top Kickers komandai.

Pirmiausiai dėl to, kad padėtis turnyro lentelėje išliko nepakitusi. Antra, savame stadione formaliomis svečių teisėmis žaidę Vilkai du sykius pirmavo, tačiau persvaros neišsaugojo.

Haroldas Kerušauskas iš VGTU–Vilkų komandos sakė, kad po šių lygiųjų komandos rūbinėje nuotaikos buvo tokios, tarsi patirtas pralaimėjimas.

Širvintiškių treneris Nerijus Kuzmickas gyrė žaidėjus už žaidimo plano laikymąsi, bet apgailestavo dėl silpnos realizacijos: „Neįsivaizduoju – gal visai komandai reikia nueiti į bažnyčią... Tiek šimtaprocenčių progų, kiek mes sukūrėme per keturis turus, kitos komandos per visą sezoną neturės.“

VGTU–Vilkai iniciatyvą turėjo nuo pirmų mačo minučių. Vis tik pirmieji įmušti galėjo Top Kickers, o širvintiškiai pasižymėjo kėlinio pabaigoje po kontratakos.

Top Kickers vadovas Mantas Urbonas pasakojo, kad jie nesijautė nė kuo prastesni už savo varžovus ir žinojo, kad savo šansų anksčiau ar vėliau sulauks.

Sulaukė 75 min., kai individualių pastangų dėka rezultatą išlygino Deividas Maciulis. Bet jau po minutės Vilkai atstatė pusiausvyrą, o ją dar po penkių minučių išlygino Arturas Juchno. Širvintos galėjo džiaugtis pergale, bet mačo pabaigoje turėtą galimybę įmušti 11 m baudinį paleido vėjais virš skersinio.

„Gaila dėl neiškovotų trijų taškų, – tęsė N. Kuzmickas. – Vis tik komanda jau ima demonstruoti brandesnį futbolą, išnaudoti aikštės kraštus. Tikiuosi, kad su kiekvienomis rungtynėmis realizacija gerės. O tuomet matysime kitą vaizdą, kuris patiks gausiai į rungtynes Širvintose besirenkantiems žiūrovams. Kad galime daugiau – neabejoju. Tik laiko klausimas, kada tai parodysime.“

Top Kickers vadovas taip pat neabejojo, kad širvintiškiai mažų mažiausiai kovos dėl medalių, o savame stadione gali rinkti maksimalų taškų kiekį.

„Kadangi apžvalgininkas diviziono auksą prognozavo būtent jiems, labai smagu, kad Širvintų komandos tvirtovėje pavyko atimti taškų. Tą patį per kitas rungtynes tikimės padaryti ir žaisdami su dar vienais apžvalgininko favoritais TEC, kurie nenorės trečio pralaimėjimo iš eilės“, – trolino M. Urbonas.

Savo ruožtu, apžvalgininkui belieka pasidalinti prieš turą pateikta prognoze.

FC Vova – TEC 3:1 (2:0)
Teisėjas – I. Kaprašovas.
8' Felipe Prado 1:0
31' Vitor Saimaso 2:0
57' Arminas Vaskela (iš 11 m) 2:1
83' Aslan Oliveira (iš 11 m) 3:1
68' pašalintas Tomas Čeliauskas (Vova)
83' pašalintas Vladimiras Medvetskis (TEC)

Sekmadienis A divizione prasidėjo FC Vovo bei TEC mūšiu ir virto antruoju iš eilės pastarosios komandos pralaimėjimu. Apylygėse rungtynėse netrūko nieko – ne tik įvarčių, bet ir raudonų kortelių.

Futbolas – klaidų žaidimas. Ir šia kliše buvo galima įsitikinti stebint šias rungtynes ar Vovos komandos parengtą jų video santrauką. Kalba eina apie TEC praleistus įvarčius – klaidas prie pat savų vartų įžaidžiant kamuolį, „atsikirtimus“ prie oponentų vartų ir gautas kontratakas, ar pražangas tiesiog baudos aikštelėje.

Vova laimėjo pelnytai ir svarbiu pergalės faktoriumi tapo ilgesnis atsarginis suolelis.

„Rungtynės vyko atkakliai visas 90 minučių, bet manau, kad pergalės labiau nusipelnėme mes. Mūsų pranašumu tapo ilgesnis suolelis, kurio nariai į aikštę įsiliejo puikiai. O žaidžiant tokiu karštu oru šis faktorius yra labai svarbus“, – pažymėjo Vovos treneris Ignas Rudzevičius.

Vova nugalėjo antrą kartą iš eilės, bet Ignas ant laurų nemiega: „Smagu laimėti prieš III lygoje žaidusią komandą, bet jau reikia galvoti apie kitą turą. Sezonas ilgas, o A divizione visos rungtynės bus įtemptos.“

TEC vadovas Aurimas Baubkus prisiminė neišnaudotas komandos progas ir svarstė, kad antro kėlinio viduryje įmušus antrą įvartį, rungtynėse galėjo įvykti lūžis.

Šį sezoną TEC'ai žaidžia taip, kad jei įmuša 3 įvarčius – laimi. Jei praleidžia 3 – pralaimi.

„Kol kas komandoje panikos dėl to nėra. Abejose pralaimėtose rungtynėse buvo ir nemažai pozityvių dalykų“, – sakė A. Baubkus.

Ave.Ko. – Mostiškės–Tonitra 4:2 (0:2)
Kalvelių stadionas. Teisėjas – S. Aleknavičius.
35' Artur Plešakov 0:1
45' Vitalij Masevič 0:2
52' Viliam Novicki 1:2
59' Dmitrij Ovsejuk 2:2
69' Dmitrij Ovsejuk 3:2
90' Viliam Novicki 4:2
50' Igor Martjanov (Mostiškės) pašalintas iš aikštės

Turbūt efektingiausias turo rungtynes sužaidė Ave.Ko. komanda, Kalveliuose panaikinusi dviejų įvarčių deficitą ir 4:2 įveikusi Mostiškes.

Šeimininkai rungtynes pradėjo ne optimalia sudėtimi, tačiau aikštėje pasirodę žaidėjai įrodė, kad turi pakankamai potencialo. Ir nors Ave.Ko. pirmame kėlinyje turėjo iniciatyvą, klaidos prie savų vartų virto varžovų įvarčiais ir Mostiškių komanda po pirmo kėlinio pirmavo 2:0.

„Pirmą kartą šį sezoną buvome atsidūrę situacijoje, kai pralaimime 0:2, nors žaidėme tikrai geriau. Bet su tokiu komandos požiūriu ir nusiteikimu, koks buvo prieš antrą kėlinį, neabejojau, kad tik laiko klausimas, kada išlyginsime ir persversime rezultatą“, – teigė Ave.Ko. treneris Sergejus Lajevskis.

Antrame kėlinyje prasidėjo Ave.Ko comebackas. Iš pradžių varžovų žaidėjas už antrą geltoną kortelę baudos aikštelėje buvo pašalintas iš aikštės, bet šeimininkai 11 m baudinio nesugebėjo realizuoti – Andžejus Zenovičius smūgiavo pro šalį.

Tai neišmušė Ave.Ko. iš vėžių toliau dominuodami, jie įmušė keturis įvarčius be atsako ir nugalėjo rezulatu 4:2.

„Pelnyta pergalė ir trys taškai. Bravo visai komandai. Tokie veiksniai, kaip kovingumas, troškimas laimėti, noras ir charakteris nulėmė pergalę. Ačiū ir komandos gerbėjams“, – teigė S. Lajevskis.

Čia pat jis prabilo apie dar įdomesnius dalykus: „Mostiškės žaidimu nenustebino, o savo elgesiu netgi pranoko Lentvarį. Iš šios komandos nesitikėjau tokio elgesio ir nepagarbos varžovams. Dabar laukiu kritikos apie mus ir teisėjus.“

Mostiškės tikrai nepraleido progos pakalbėti apie šiuos dalykus. Komandos atstovo Valerijaus pastebėjimai: „Mūsų gynėjui skirta antra geltona kortelė už pražangą, kurios buvo galima ir nefiksuoti. Teisėjo šou tęsėsi, kai Ave.Ko. gynėjas A. Zenovičius ranka išnešė kamuolį nuo vartų linijos. Teisėjas pasitarė su asistentu ir stebuklas – niekas nieko nematė! Dėl to mes labiau pykome, nei žaidėme, o Ave.Ko. mušė įvarčius. Jie šaunuoliai. O teisėjas... Gal jis tiesiog nedrįso nuvilti Kalvelių žiūrovų? Mums reikėjo žaisti agresyviau, bet kai švilpukai stebina, tai niekas nesigauna, neviltis susimaišo su pykčiu ir trukdo žaisti.“

„Aš suprantu varžovų emocijas po pralaimėjimo ir norą revanšui. Tačiau man įdomu, ar šioje lygoje yra komanda, kuri Kalveliuose galėtų pralaimėti oriai? Be isterijos ir kaltinimų, tiesiog pripažindami, kad varžovai buvo pajėgesni?, – retoriškai klausė S. Lajevskis. – Man atrodo, mūsų stadione varžovams prie aikštės tuoj reikės padėti ne vandens, o raminamųjų.“

Viesulas – Salininkai 0:1 (0:1)
Senvagės stadionas. Teisėjas – K. Guobys.
8' Algirdas Vitkauskas 0:1

Sunkokai sezoną pradėję Salininkai greitai atsidūrė iškritimo zonoje. Ir tik 4 ture jie iškovojo pirmą pergalę, bet siekiant jos, teko gerokai paprakaituoti.

8 min. Algirdo Vitkausko įmuštas įvartis tapo vieninteliu rungtynėse. Vis tik įmušti daugiau įvarčių gerų galimybių turėjo ir viena, ir kita komanda.

„Mes sukūrėme daugiau progų įmušti, bet nesugebėjome jų pabaigti bent antruoju įvarčiu, – sakė Salininkų treneris Pranas Janušauskas. – Dėl šventos ramybės norėjosi antro įvarčio persvarai įtvirtinti. To padaryti nepavyko, bet svarbiausia yra pergalė. Dar kartą įsitikinome, kad lengvų taškų čia niekas tikrai dalins.“

Pranas pasidžiaugė, kad pirmą kartą šį sezoną A divizione pavyko sužaisti nepraleidžiant į savo vartus.

Viesului pasidžiaugti tradiciškai ir vėl nebuvo kuo. Nebent pralaimėjimu mažiausiu skirtumu. Visgi autsaiderių komanda sekmadienį turėjo tikrai gerų galimybių įmušti įvartį.

„Paprasčiausiai reikėjo daugiau elementarių smūgių į varžovų vartus, – sakė Viesulo vadovas Giedrius Slivinskas. – Antrame kėlinyje daugiau laiko leidome varžovų aikštės pusėje. Tačiau trūko tikslumo užbaigiant atakas.“

Viltis B – FK Pagiriai 3:4 (1:3)
LFF stadionas. Teisėjas – K. Duchnovič.
15' Artūras Tkačius (iš 11 m) 0:1
22' Viačeslav Rodevič 0:2
23' Simonas Laužikas 0:3
26' Giuliano Tomas Volpe 1:3
47' Dariuš Olechnovič 2:3
65' Valentin Senčenko 2:4
90' Emil Borovik 3:4

Draugiją Viesului lentelės apačioje toliau palaiko Vilties dubleriai. Bet ir jie šį sykį buvo arti to, kad nutrauktų nesėkmių seriją.

Viltis B iš esmės sau duobę išsikasė per pusę pirmo kėlinio, kuomet praleido tris įvarčius po klaidų bei atsainaus žaidimo gynyboje ir atsiliko 0:3. Vėliau komanda bandė sugrįžti į rungtynes, bet šansus palaidojo Pagirių žaidėjo Valentino Senčenkos įvartis antro kėlinio viduryje. Kai praleidi keturis įvarčius per rungtynes – tikėtis bent lygiųjų yra velniškai sunku.

Vilties B atstovas Teodoras Žukas praleistus įvarčius ir savo komandos žaidimą rungtynių pradžioje pavadino „tragišku“.

Saugas Kipras Ališauskas nuogąstavo dėl prastos rungtynių pradžios, komandai iš esmės kainavusios pralaimėjimą: „Keletas nesusikalbėjimų gynyboje, kvailai išmuštas kamuolys į priekį, po to nesugebėjimas tinkamai pataikyti į kamuolį – tai mums per 26 minutes kainavo tris įvarčius. O po to jau bandėme pavyti savo sėkmę. Apmaudu, kad pralaimėjome prieš komandą, kurią tikrai galėjome įveikti.“

Galėjo, bet realybė tokia, kad po 4 turų komandos statistikos grafoje dabar šviečia 4 pralaimėjimai. Trečius metus gyvuojančios Vilties dublerių komandos istorijoje tai yra prasčiausia atkarpa.

„Pralaimėjimai SFL A diviziono pradžioje rodo, kad pirmenybių pajėgumas yra gerokai pakilęs ir Vilties B ekipai reikės daug treniruočių ir pastangų, siekiant rinkti taškus bei išlipti iš šios duobės“, – mano T. Žukas.

Futbolo Broliai–Railana – Lentvaris 2:4 (0:2)
Fabijoniškių stadionas. Teisėjas – A. Pipiras.
11' Andrej Kostevič 0:1
42' Andžej Baranovskij 0:2
57' Andrej Kostevič 0:3
69' Darius Burbulis 0:4
89' Ernestas Mininas 1:4
90' Ernestas Mininas 2:4

3 ture Futbolo Broliai 1:8 neatsilaikė prieš FC Vovą, šiame be didesnių variantų pralaimėjo Lentvariui.

Šioje vietoje tikriausiai reikėtų sugrįžti prie įžanginės sezono apžvalgos. Joje Futbolo Brolius pristatėme kaip labiausiai pasikeitusią A diviziono komandą, su 15 naujokų ir iš pagrindų atsinaujinusia starto sudėtimi, vis tebeieškančia optimalių schemų. Tokioje situacijoje klubo vadovas Alikas Kitkvoskis kalbėjo, kad žaidimo paieškos gali gerokai užtrukti ir jį tenkintų vieta turnyro lentelės viduryje.

Bet puiki sezono pradžia bei pergalės prieš Vilties dublerius ir Ave.Ko. privertė tai pamiršti. Dabar Futbolo Brolių problemos vėl „išlindo“.

„Pavasario rate mes ir nesitikėjome gerų rezultatų. Naujokams vis dar trūksta susižaidimo. Reikia apsiprasti visiems, tapti komanda. O šie prasti rezultatai – ir dėl prasto susirinkimo“, – pažymėjo A. Kitkovskis.

Pirmadienį jo komanda namų mače teturėjo tris keitimus.

Futbolo Broliai rungtynes pradėjo atsargiau, perleisdami varžovams iniciatyvą ir patys laukdami šansų kontratakoms. Jų planą sugadino greitai, 11 min. pelnytas lentvariškio Andrejaus Kostevič įvartis.

Vėliau Broliams teko keisti žaidimo stilių ir rungtyniauti aktyviau. Atviresnis futbolas tapo dar labiau parankesnis Lentvariui – jie savo progas išnaudojo puikiai, antro kėlinio viduryje rezultatas tapo 4:0 ir mačo baigtis nekėlė abejonių.

Tik rungtynių pabaigoje, Lentvariui atsipalaidavus ir atlikus daug keitimų, šeimininkai pelnė du įvarčius ir sušvelnino skirtumą iki 2:4.

Praėjusią savaitę Lentvaris patyrė skaudų pralaimėjimą Kalveliuose 0:3, o po tų rungtynių liejosi aistros. Dabar Lentvaris į kovą sugrįžo užtikrinta pergale ir viskas Fabijoniškėse klostėsi nepalyginamai ramiau.

„Geras nusiteikimas sporte padeda pasiekti pergalę. Šį kartą tiesiog grįžome į normalių matmenų aikštę ir žaidėme mums įprastą, malonų, kombinacinį futbolą. Buvo gražios ir ramios rungtynės su adekvačiais teisėjais. Jie dirbo labai gerai“, – teigė Lentvario komandos atstovas Nerijus Varnas.

Penktas turas (gegužės 25–26 d.)

Lentvaris – FC Vova. Šeštadienis, 16.30, Trakų naujas stadionas. Lentvaris puikiame Trakų stadione sulauks rimtų varžovų, kurie savo ketinimų rimtumą pagrindė pergale prieš TEC. Pernai komandos sužaidė dvi skirtingas rungtynes – Senvagėje 7:1 laimėjo Lentvaris, o Trakuose fiksuotos lygiosios 2:2. Kažko panašaus galime laukti ir dabar. Prognozė: 3:2.

Salininkai – Viltis B. Sekmadienis, 13.00, Dilgynės stadionas. Vilties dublerių penktas iš eilės pralaimėjimas būtų sunkiai paaiškinamas. Mače prieš Salininkus jie tiesiog privalo imti taškus. Tačiau yra vienas „bet“ – Vilties žaidėjams teks gerokai pasistengti norint prisitaikyti prie Dilgynės vejos ypatumų. Prognozė: 1:1.

Širvintos/VGTU–Vilkai – Viesulas. Sekmadienis, 17.00, Širvintų stadionas. Vilkų treneris kalba, kad komandos progų realizacija šiemet yra itin prasto lygio. Bet ir su tokiu žemu progų išnaudojimo procentu šeimininkai turėtų pasiimti nesunkią pergalę. Prognozė: 5:0.

TEC – Top Kickers. Sekmadienis, 18.30, Senvagės stadionas. Kaip sakė Top Kickers vadovas Mantas, TEC'ai tikrai nebus suinteresuoti trečiu iš eilės pralaimėjimu. Bet lygiosios veikiausiai nenuviltų nei vienos komandos. Prognozė: 2:2.

Mostiškės–Tonitra – Futbolo Broliai–Railana. Sekmadienis, 19.00, Nemenčinės stadionas. Per keturių tarpusavio susitikimų istoriją Futbolo Broliai dar nėra įveikę Mostiškių. Padaryti tai pirmą kartą bus ir vėl labai sunku dėl komandos susižaidimo stokos. Prognozė: 3:2.

FK Pagiriai – Ave.Ko. Sekmadienis, 19.30, Dilgynės stadionas. Abi pergales Ave.Ko. iškovojo žaisdami savame stadione. Dabar metas įrodinėti savo vertę varžovų pasirinktoje Dilgynės aikštėje. Pagiriai laimėjo du kartus iš eilės prieš abu autsaiderius, bet dabar priims labiau susitelkusią, geriau pasiruošusią ir kovingesnę komandą. Todėl pagiriečiams sėkmės tikėtis sunku. Prognozė: 2:4.