A divizionas: Top Kickers netikėtumas ir kirtis Vilties dubleriams Visos

2019–ųjų kovos SFL A divizione (arba IV lygoje) prasidėjo nenuobodžiai: pirmame ture buvo ir nulinių lygiųjų, ir triuškinamų pergalių 4–5 įvarčių skirtumu.

O iš apžvalgininko išburtų penkių aiškesnių sezono favoritų pergalę pirmame ture iškovoti pajėgė tik TEC komanda.

FC Vova – Ave.Ko. 0:0
Senvagės stadionas. Teisėjas – S. Aleknavičius.
55' pašalinti Viktor Salmaso (FC Vova) ir Algirdas Breikštas (Ave.Ko.)

Pirmosiose A diviziono rungtynėse pirmojo įvarčio taip ir neišvydome. Komandos sužaidė mėgėjų futbole nedažnai pasitaikančiomis nulinėmis lygiosiomis.

Vis tik daugiau aštresnių išpuolių mače surengė Vovos futbolininkai.

Vovos komandos naudota statistinės duomenų analizės sistema rodo, kad kamuolio kontrolės procentas buvo praktiškai lygus (51–49), tačiau šeimininkai kur kas dažniau smūgiavo (16–7, į vartų plotą 11–4) ir kėlė daugiau kampinių (9–4).

„Žaidėme prieš gerą, technišką komandą, visose pozicijose turinčią stiprių žaidėjų. Vovos stilius man kažkuo priminė pietų amerikiečių stiliaus futbolą. Jie netgi savo Neymarą turėjo, kuris taip pat gražiai krisdavo ant žemės po bet kokio kontakto“, – vaizdžiai rungtynes atpasakojo Ave.Ko. treneris Sergejus Lajevskis.

Ave.Ko. šiame mače nepadėjo pagrindinis puolėjas Dmitrijus Ovsejukas ir tai tapo rimtu praradimu. Vis tik Kalvelių ekipos stratego teigimu, lygiosios yra dėsningas šio susitikimo rezultatas.

„Visa komanda demonstravo charakterį ir sužaidė gerai, atidavė visas jėgas ir pilnai išsikrovė. Dar kartą galėjome įsitikinti, kad lengvų rungtynių šiame divizione nebus, – pasakojo S. Lajevskis. – Tik vienas niuansas nuvylė. Žaidėme dieną, prie 25 laipsnių karščio. Pertrauka truko tris minutes. Ar tai normalu? Juk esame mėgėjai. Stadionų valdytojai turėtų atsakingiau skirstyti rungtynių laiką, kad nereikėtų taip skubėti.“

Dar vienas valingas rungtynes Ave.Ko. sužaidė trečiadienį LFF taurės II etape. Fanų stadione Kalvelių komanda atlaikė Alytaus Dainavos spaudimą – 1:1, o krito tik po 11 m baudinių serijos – 3:4.

Mėgėjų kovingumu likęs sužavėtas Dainavos strategas norvegas Kimas Ronnigstadas po rungtynių nepasididžiavo ir kiekvienam Ave.Ko. žaidėjui paspaudė ranką.

Top Kickers – Mostiškės–Tonitra 4:0 (1:0)
Fabijoniškių stadionas. Teisėjas – R. Osipovas.
3' Šarūnas Krasauskas 1:0
70' Yuri Mamaev 2:0
80' Ričardas Čiepa 3:0
84' Deividas Maciulis 4:0
78' pašalintas Andrius Monkus (Top Kickers)

Top Kickers komandos debiutas A divizione – labiau nei pavykęs. Jei ne Andriaus Monkaus pašalinimas antrame kėlinyje, galėtume jį vadinti tobulu.

Prieš sezoną Top Kickers vadovas Mantas Urbonas svarstė, kad jo komanda gali tapti viena iš geriausiai atakuojančių divizione, o pagerinusi gynybą, galėtų pretenduoti ir į medalius. Pirmame ture šie lūkesčiai pasiteisino su kaupu.

Vis tik nereikėtų apsigauti ir manyti, kad Kickersai šiame mače besąlygiškai diktavo savo sąlygas ir dominavo. Jiems labai padėjo ankstyvas įvartis. Likę trys krito rungtynėms artėjant prie pabaigos, o paskutiniai du sumušti žaidžiant mažumoje ir pagavus varžovus kontratakose.

Pralaimėti visuomet nemalonu, o dar skaudžiau – keturių įvarčių skirtumu.

Todėl po šio mačo Mostiškių futbolininkai buvo labai nusivylę, skaičiavo aibę neišnaudotų progų ir akcentavo stebuklus demonstravusį Kickersų vartininką Marių Rapalį.

„Žaidimas buvo lygus ir mes sukūrėme netgi daugiau progų. Viską išnaudojus, po pirmo kėlinio rezultatas turėjo būti 6:1 mūsų naudai. Bet jų vartininkas išdarinėjo stebuklus, buvo savotiškas žmogus–voras“, – stebėjosi Mostiškių komandos atstovas Valerijus.

Ir čia pat pridūrė: „Iš esmės vyravo lygi kova, bet tiesiog būtina išnaudoti susikurtas progas. Viskas labai paprasta.“

Kad ne nosį aikštėje krapštė, patvirtino ir Top Kickers komandos vadovas Mantas Urbonas: „Gal rezultatas 4:0 ir atrodo lengvas, bet dėl trijų taškų teko kaip reikiant pavargti. Įmušėme greitą įvartį, o kitų sulaukėme tik rungtynių pabaigoje. Mostiškės turėjo ne vieną gerą progą – puikiai sužaidė mūsų debiutantas M. Rapalis.“

Įdomu, kad vieną įvartį Top Kickers pelnė sezono išvakarėse komandą papildęs Jurijus Mamajevas. Prisimenate šį, A lygos stadionuose žibėjusį saugą iš Rusijos? 2015 metais atstovaudamas „Trakams“ jis atliko net 25 rezultatyvius perdavimus. Tiesa, vėliau saugą sustabdė sunkios traumos, nors dar pernai jis rungtyniavo „Kauno Žalgiryje“.

Prieš debiutą Top Kickers gretose J. Mamajevas pažadėjo įmušti. Pasakyta – padaryta.

„Labai malonu startuoti pergale, ypač debiutiniame sezone. Juolab ir varžovas labai pajėgus, tad pergalė duoda dar daugiau pasitikėjimo ir motyvacijos. Pasižymėjo keturi skirtingi žaidėjai, išlaikėme vartus sausus, tad jei ne raudona kortelė, galima būtų sakyti, kad praėjęs savaitgalis susiklostė tobulai“, – apibendrino M. Urbonas.

FK Pagiriai – TEC 1:3 (1:1)
Dilgynės stadionas. Teisėjas – I. Kaprašovas.
7' Simonas Laužikas 1:0
17' Vytautas Žičius 1:1
63' Arminas Vaskela 1:2
82' Arminas Vaskela (iš 11 m) 1:3

Tuo metu Pagirių debiutas šiame lygmenyje nebuvo toks sėkmingas.

Tiesa, pradžia nieko blogo nežadėjo. Netgi gero – 7 min. Simonas Laužikas išvedė pagiriečius į priekį.

Tačiau daugybę metų III lygoje praleidusi TEC komanda daug kartų yra buvusi tokioje situacijoje, todėl greitai susitvarkė su šiuo iššūkiu ir, kaip patys sakė, griebė jautį už ragų.

Jautis pasirodė kaprizingas ir taip lengvai neketino pasiduoti. Savo vaidmenį atliko ir Dilgynės stadiono nelygumai, neleidę TEC'ams laikyti kamuolio ant žemės – teko improvizuoti spiriant į priekį ir ten mėginant „užsikabinti“.

„Beveik visų rungtynių metu pas mus nebuvo tikslaus paskutinio perdavimo ir atrodė, kad vis perskubame. Kaip ir varžovai, visus įvarčius sumušėme po standartinių padėčių. Dar turėjome dvi „mirtinas“ progas įmušti iš žaidimo – gal aikštė sutrukdė, gal karštos galvos“, – pasakojo Donatas Stakauskas iš TEC komandos, kuriam ne pirmą kartą teko užimti vietą vartuose. Ne iš gero gyvenimo – pagrindinis vartininkas traumuotas, kitas sekmadienį padėti negalėjo.

Svečiai perlaužė rungtynes antrame kėlinyje daugiausiai Armino Vaskelos pastangomis. Buvęs žalgirietis persvėrė rezultatą, o vėliau įtvirtino saviškių pranašumą realizuodamas 11 m baudinį.

Paskutinėmis minutėmis TEC atsitraukė atgal ir atidavė varžovams iniciatyvą. Pagiriai atakavo gausiai, bet ypatingų progų nesukūrė – 1:3.

Rungtynių baigtis atrodo dėsninga, jei vertinsime tai, kur komandos žaidė praėjusį sezoną.

„Nesvarbu prieš ką bežaistum, pradėti pirmenybes nuo pralaimėjimo yra menkas malonumas, – konstatavo Markas Vasilevskis iš Pagirių komandos. – Žaidimas buvo lygus. Nesinori kaltinti teisėjo, bet du įvarčius lėmė būtent jo sprendimai, ypač 11 m baudinys.

Ir vis tik Markas pripažino, kad pagrindinė problema buvo prastas susirinkimas į rungtynes. Vos trys keitimai ir kelių pagrindinių žaidėjų pasiimtas laisvadienis – ryškiai per maža namų rungtynėms.

Viesulas – FK Lentvaris 0:5 (0:3)
Senvagės stadionas. Teisėjas – D. Raksa.
11' Andrej Kostevič 0:1
17' Andrej Kostevič 0:2
27' Maksim Afanasjev 0:3
57' Maksim Afanasjev 0:4
61' Maksim Afanasjev 0:5

Stambiausią pergalę pirmame A diviziono ture užfiksavo Lentvario futbolininkai. Jų vadovai prieš sezoną deklaravo tikslą kovoti dėl pirmosios vietos.

Galėtų kilti abejonių dėl to pažvelgus į ganėtinai trumpą komandos suolelį, tačiau pirmose rungtynėse tokių problemų jiems nekilo.

Viesulas startavo taip vangiai ir sunkiai, kad vos per pusvalandį sukritę trys įvarčiai išsprendė visus klausimus rungtynėse ir intrigos nepaliko.

„Nepavyko sukonstruoti gero žaidimo nuo pirmų minučių, daug klydome, trūko agresyvumo, prastai sužaidėme poziciškai. Tuo metu Lentvario komanda rungtynėms buvo gerai pasiruošusi, – problemas analizavo Viesulo vadovas Giedrius Slivinskas.

Lentvariškiai pradėjo drąsiai, žaisdami pirmu numeriu ir pasiryžę užvaldyti aikštės vidurį. Planas pavyko ir netrukus ėmė kristi įvarčiai. Viesulas vėliau dar bandė priešintis, bet juos pribaigė Maksimo Afanasjevo užfiksuotas asmeninis hat–trickas.

„Pirmosioms rungtynėms mūsų žaidėjai buvo nusiteikę kovingai, niekas net negalvojo, kad Senvagėje galime pralaimėti. Viesulas yra kovinga komanda ir turėjo gerų kontratakų, po kurių mus gelbėjo vartininkas. Antrame kėlinyje mūsų žaidime buvo chaotiškas periodas, bet atsilaikėme, o M. Afanasjevas sustatė viską į vietas“, – pasakojo Lentvario komandos vadovas N. Varnas.

O Viesului po tokio košmariško starto reikia kuo greičiau viską pamiršti ir viską pradėti iš naujo.

„Nors prieš sezoną sužaidėme kelias draugiškas rungtynes, gero žaidimo dar nesimato. Tikimės, kad reikalai pagerės“, – vylėsi G. Slivinskas.

Futbolo broliai–Railana – Viltis B 5:1 (4:1)
Fabijoniškių stadionas. Teisėjas – D. Ramanauskas.
17' Dariuš Olechnovič 0:1
22' Edgaras Spiglazovas 1:1
29' Daumantas Žukauskas 2:1
33' Karolis Žudys 3:1
39' Daumantas Žukauskas 3:1
59' Marco Fossemo 5:1

Tai buvo rungtynės, kuriose užfiksuota didžiausia turo staigmena. Ambicijų kovoti dėl diviziono laimėtojų titulo turinti Viltis B neatsilaikė prieš praėjusio sezono autsaiderius.

Tiesa, minėti autsaideriai per žiemą pakeitė pusę komandos ir sustiprėjo, bet ir tiems naujokams dar reikia laiko susižaisti.

Pirmadienio vakaro dvikova prasidėjo abiejų komandų žvalgyba. Tai vieni, tai kiti atkarpomis kontroliuodavo kamuolį mėgindami suregzti kažką įdomesnio, tačiau vyravo atsargus žaidimas.

Po sėkmingos pozicinės atakos Viltis B 17 min. išsiveržė į priekį.

Bet po to įvyko sunkiai paaiškinami dalykai. Per likusią kėlinio dalį ir antro pradžioje Futbolo broliai įmušė penkis įvarčius be atsako ir triumfavo įspūdingu rezultatu 5:1.

„Ta diena buvo, švelniai tariant, labai bloga mūsų vartininkui. Tad Futbolo broliai, nors ir nesukūrė nieko stebuklingo, pasinaudojo šiomis klaidomis ir įmušė lengvus įvarčius“, – košmarišką vaizdą nupiešė Viltis B atstovas Teodoras Žukas.

Širvintos/VGTU–Vilkai – FK Salininkai 1:1 (0:1)
Širvintų stadionas. Teisėjas – J. Paškovskis.

Vilkai iki šio mačo buvo apskaičiavę, kad Salininkų negali įveikti per paskutinius 4 tarpusavio mačus. Nepavyko ir 5–ame.

Į namų mačą širvintiškiai susirinko optimalios sudėties, su keitimu gausa. Visgi jų treneris Nerijus Kuzmickas pastebėjo, kad žaidėjai rungtynes pradėjo kažkiek atsipalaidavę, tinkamai nesusikaupę.

Ir svečiai už tai juos nubaudė ankstyvu įvarčiu, kurį įmušė Pavelas Šarynskis.

Tik atsidūrę atsiliekančiųjų vaidmenyje, VGTU–Vilkai įsivažiavo ir perėmė iniciatyvą bei kamuolio kontrolę. Šeimininkai kūrė progas, bet atakų užbaigimas buvo skystokas.

„Kad įmušime neabejojome, tik buvo laiko klausimas, kada. Nes didelės žaidybinės persvaros niekaip nepavyko paversti įvarčiu“, – teigė N. Kuzmickas.

Jo komandos spaudimas nesiliovė ir po pertraukos, kol pagaliau buvo uždirbtas ir realizuotas 11 m baudinys, padėjęs išlyginti rezultatą.

Vėliau atkuto ir Salininkai. Jie netgi buvo įmušę įvartį, bet teisėjai užfiksavo taisyklių pažeidimą. Galiausiai šios smagios ir gyvos rungtynės antradienio vakarą prie dirbtinio apšvietimo pasibaigė lygiosiomis 1:1.

Atrodo, kad jos nenuvylė nė vienos komandos atstovų.

„Žaidėjų pasirodymu likau patenkintas, matyti didžiulis potencialas. Daug dalykų dar reikia gerinti ir dirbti ties jais, bet tikiu, kad žaidimas vis gerės ir atrasime schemą, kaip išnaudoti visus turimus privalumus, – teigė N. Kuzmickas, savo komandai parašęs aštuonetą. – Namie norėjosi pradėti pergalingai, bet prasileidus ankstyvą įvartį ir varžovams pastačius autobusą, nėra taip lengva jį pramušti.“

Jo kolega, Salininkų treneris Pranas Januškauskas sakė: „Niekam nebus lengva Širvintose, nes tai stiprūs varžovai. Turėjome kelias puikias progas, deja, jų nesugebėjome realizuoti. Taip pat ieškome optimalaus žaidimo varianto. Vis tik taškas yra geriau nei nulis.“

Antrasis turas (gegužės 5 d.)

Viltis B – Lentvaris. Sekmadienis, 13.00, LFF stadionas. 1:5 ir 5:0 – tokiais rezultatais abi komandos pradėjo sezoną. Jei Lentvario sėkmė prieš Viesulą nė kiek nenustebino, tai Vilties B fiasko kovoje su Futbolo broliais atrodo kaip sensacija. Sezonas ilgas, bet klaidas reikia taisyti jau dabar. Prognozė: 3:1.

FC Vova – Širvintos/VGTU–Vilkai. Sekmadienis, 15.00, Senvagės stadionas. Statistinis Vovos pranašumas kovoje su Ave.Ko. įvarčiais netapo, o savaitės viduryje voviečiai iškrito iš SFL taurės, nuo Top Kickers'ų praleidę 6 įvarčius. Kitas varžovas – ne mažiau pavojingi Vilkai, tad sekmadienio popietė bus labai sunki. Prognozė: 1:4.

Top Kickers – FK Pagiriai. Sekmadienis, 16.00, Fabijoniškių VFM. Praėjusį sezoną B divizione Top Kickers per du mačus su Pagiriais nugriebė tik 1 tašką. Bet šio sezono pradžia ir 10 įvarčių per dvejas lygos ir taurės rungtynes jiems suteikia didelį pasitikėjimo savimi kreditą. Prognozė: 3:2.

Mostiškės–Tonitra – Viesulas. Sekmadienis, 18.00, Nemenčinė. Abi komandos pirmame ture įvarčių nemušė, todėl sekmadienį, tikėtina, atidarys savo sąskaitas. Viesului kol kas dar daug ko trūksta, tad Mostiškės turėtų tuo pasinaudoti. Prognozė: 4:1.

Ave.Ko. – Futbolo broliai–Railana. Sekmadienis, 18.00, Kalveliai. Lygi kova su pačia Alytaus Dainava Ave.Ko. komandai turėjo užauginti sparnus ir Futbolo brolių penki įvarčiai į Vilties B vartus vargu, ar padarys didelį įspūdį. Be to, namuose ir sienos padeda. Prognozė: 4:2.

TEC – FK Salininkai. Sekmadienis, 20.10, Senvagės stadionas. Statistika byloja, kad šių gerų pažįstamų varžovų ankstesnėse dvikovose laimėjusiai komandai dažniausiai prireikdavo net 3 įvarčių. Vis tik šį kartą būčiau linkęs tikėtis sunkių ir klampių rungtynių. Prognozė: 1:1.